4ULE m ilIJIJR erboren Soest toont weer ware gezicht AN BRAADHAM Verkiezingsstrijd vandaag van start NIC VAN DAM Wildschut Optiek Buxtorff ÏEC neemt leiding in tweede periode Jan Stroomberg zegt Soest Vaarwel' Rabobank S Soest SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG TEAM ^iwö "echniek samengesmolten met dosis inzet tegen ZPC VOETBAL zondag Winst in 'generale repetitie' tegen Hoogland VOETBAL zondag J SEC-'t Gooi topper in 4G aan Bosstraat "Wat ik bij spelers mis, is de wil om hogerop te komen" VOETBAL zondag Slotavond met onder anderen Dik Bruynesteyn en Ben van der Burg active sports Wem Van Oosten B fotoservice Verrips van Rouwend aal REISBUREAU GERTH BV (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1992 Mijn/onze motivatie is: ENSDAG 25 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 15 Mei enig ontzag en hoop op één punt, reisde Soest af naar Amsterdam. ZPC was door diverse kenners getipt als de toekomstige kampioen, geba- ^Ttd op een surplus aan aanwezig talent en de routine van enige ex-prof- "lers. Soest toonde zich echter technisch vrijwel gelijkwaardig aan de ifdstedelingen en wist op inzet en veel beter combinatievoetbal de Istrijd naar zich toe te trekken en zeer verdiend te winnen: 1-3. In de lediging ontbrak Wilfried Janmaat wegens een schorsing, maar toon- 'aul van der Grift zich een voortreffelijke vervanger. Ferenc Kleine- completeerde het middenveld, omdat Paul Hilhorst met een blessure de kant bleef. in de eerste minuut moest Daniël forst een heksetoer uithalen om een adelijke inzet uit de bovenhoek te pen en even later pakte hij een venij- fcchot van Marcel Oerlemans. de beginfase had Soest geluk dat de waardige Amsterdammers teveel op plotoer gingen, waardoor de attente Bt-verdedigers konden ingrijpen. Stuwden hun aanval in de richting [doelman Dennis Nederlof. Deze Jloelman van DWV pareerde scho- ^ffvan Kleinegris, Van den Deysel en Van den Berg. De laatste was na een ^Rrtier de sluitpost te slim af en beukte uit een moeilijke hoek de paal. De weer voorgebrachte rebound werd door Van Veenendaal net naast geschoten.. On danks de abominabel slechte terrei nomstandigheden ontspon zich een boeiende partij voetbal. Een prima aanval van ZPC werd beslo ten met een schot van Dennis Grishaver die blijkbaar mikte op de lichtmasten van de nabijgelegen Jaap Eden-ijsbaan. Soest hield het spel breed en vond veel openingen. Een terugspeelbal werd door de doelman in arre moede met de hand gestopt wat Soest een indirecte vrije trap opleverde. Van der Grift joeg de bal door de muur, maar juist aan de verkeerde kant van de paal. Timmermansoog Na een half uur werd Van Veenendaal de diepte ingestuurd, hij ontweek be hendig een grove attaque van de uitlo pende doelman en kreeg de bal weer onder controle vlak bij de achterlijn. Terwijl iedereen een voorzet verwacht te, krulde hij de bal met een timmer mansoog rechtstreeks tussen de palen: 0-1. Het antwoord van de thuisclub bestond meer uit praten dan goed voetballen. Het leverde in totaal vier gele kaarten op. Kort voor de rust toonde Jan Weg- gelaar zijn bijzondere klasse met een af gemeten voorzet naar de vrijstaande Rini de Meyer. Deze passeerde Hil horst, maar zijn inzet kon nog nipt door Luits Houkes van de doellijn worden gewerkt. Na rust zette ZPC aan voor een stevig offensief dat in de achtste minuut resul teerde in de gelijkmaker. Een harde voorzet, dwars door de Soestverdedi- ging werd door Dennis Simons ineens en onhoudbaar ingeschopt. Alle overi ge pogingen van de ZPC aanvallers on der wie een broer van Ruud Heus von den hun Waterloo in de handen van Da niël Hilhorst. Na een kwartier verzond Kleinegris een slim pasje naar Van den Berg. Deze nam de bal a la van Basten aan tussen drie verdedigers in en flitste naar de ruimte om beheerst te scoren (1-2). Op het steeds drassiger wordende veld bleef de wedstrijd boeien, maar de glans van het Amsterdamse spel was verdwe nen. Martijn de Jonge ondernam vanaf de zijlijn een solo, passeerde drie tegen standers op snelheid en gaf de doelman met een vlijmscherp schot geen enkele kans (1-3). Het sterke collectief van Soest rekende aldus af met een geduch te tegenstander en is na deze ecletante overwinning weer volop in de running. Deze vrije trap van SEC levert niets op, maar de Soesters wonnen wel en draaien nog volop mee voorde titel in de vierde klasse. Foto: Goos van der Wilt IC maakte haar stand op de inglijst waar. Het op de voorlaat- plaats staande Hoogland werd iet een 3-1-nederlaag huiswaarts istuurd. Revanche was er voor !C dat vorig seizoen tweemaal de Hoogland verloor (thuis felfs met 4-0). Het werd echter aan le Bosstraat geen eenzijdige wed- trijd, want gezien het aantal door 'oogland gemiste kansen had er n gelijkspel zeker ingezeten. jEC rondde, in tegenstelling tot Hoog- and, de kansen beter af en daarom was fle zege ook wel verdiend, ionder Jos Kramer, geschorst voor één 'edstrijd, startte SEC tegen Hoogland ©t punten nodig heeft om de fatale tste plaats te ontgaan. SEC opende ted door Saban Aksit, die na zeven jinuten een vrije trap door doelman ians de Nooy gestopt zag. Hierna was fet Hoogland dat de lakens uitdeelde èn er ontstonden gevaarlijke momenten ior het doel van Edwin van Luytgaar- ien, die als 'stand-in' voor Jack Nagte- aal foutloos speelde. Marco Martens W&s het eerste slachtoffer van scheids rechter A. Hoogenbosch uit Lelystad. De zeer attent spelende SEC verdedi ger liep tegen een gele kaart op. Bij SEC was er het eerste half uur weinig lijn te ©espeuren in het spel, maar na het eer- ae gescoorde doelpunt werd het beter. Een omstreden vrije trap luidde de eer ste goal in. Toen een Hoogland-verde- diger de bal terugkopte op zijn doelman gaf rechterverdediger Arno Daatselaar nog een tikje mee, hetgeen in de nieuwe spelregels een overtreding betekent. Saban Aksit plaatste de vrije trap op de opgekomen aanvoerder Mark Timmer die zijn schot doel zag treffen. SEC ging door en tien minuten voor rust ging een vrije trap maar rakelings over. De kans op 2-0 kreeg SEC via Ramon Heynen en Guy Dekker, maar via doelman Hans de Nooy werd het tenslotte een hoekschop. Hoogland kreeg de kans op de gelijk maker toen uit een door Benito Straal man genomen vrije trap de bal door Van Luytgaarden uitstekend werd ge pareerd, maar in de rebound voor de voeten van Michel Baan kwam. De lin kerspits schrok danig van deze opgeleg de kans en schoot over. Na rust had SEC na een kwartier opnieuw succes. Na een schitterende aanval, ingeleid door Marco Martens over rechts werd Heynen aangespeeld. De SEC spits verlengde en gaf zo Dekker de moge lijkheid uit te halen (2-0). Het was het sein voor Hoogland om al les op de aanval te gooien. Twee wissels werden gepleegd en Johan van de Fij- negeer en Erik Timmermans moesten plaatsmaken voor Roy van Barneveld en James Tans. SEC kwam onder zware druk te staan en na een paniekerige situatie begrepen Mark Timmer en Marcel Dorrestein el kaar niet goed. Via Dorrestein ver dween de bal in het SEC-doel. Overi gens speelden beide spelers een puike wedstrijd. De druk hield aan, maar bij een counter was het de koele Antek Wojtowski die het leer vrijspeelde, ver volgens afgaf aan Timmer, die de op scherp staande Heynen lanceerde. De aanvaller hield het hoofd koel en pas seerde met een listige bal de uitlopende doelman De Nooy. Twee minuten later was het opnieuw Heynen die vrij voor de doelman verscheen. Zijn harde schot verdween net langs de voor SEC ver keerde kant van de paal. Heynen van SEC en Michel Baan van Hoogland lie pen nog tegen een gele kaart op. De ze ge van SEC betekent dat de groen-wit- ten in de strijd om het tweede periode kampioenschap met vijf punten de lei ding hebben genomen voor 't Gooi en Hooglanderveen die het tot vier puntn brachten. Onveilig of niet, de kans is groot dat de staantribune zondag een groot aantal toeschouwers plaats zal bie den tijdens de absolute topper in de vierde klasse G. SEC en 't Gooi ontmoeten elkaar om 14.00 uur voor de tweede keer dit seizoen. De Hilversummers zijn koploper met achttien punten uit elf duels. SEC bezit zestien punten en kan zich bij een zege naast de lijst aanvoerder voegen. In de openingswedstrijd van dit sei zoen deelden SEC en 't Gooi de punten (1- IV 't Gooi heeft zich voor dit seizoen danig versterkt en boekte reeds een aantal grote zeges. In de afgelopen drie weken verging het de titelkandidaat minder. Na twee gelij ke spelen volgde zondag een moei zame overwinning op Zeist (2-1). Het resultaat is eveneens van belang voor de ranglijst in de tweede perio de, die door SEC wordt aangevoerd. De wegen van Jan Stroomberg en sportorganisatie Soest scheiden na dit voetbalseizoen van elkaar. De trainer heeft het bestuur en de se lectie vorige week meegedeeld dat hij op zoek gaat naar een andere club. Stroomberg is nu aan zijn derde seizoen bezig. Hij beaamt dat de thuiswedstrijd tegen NVC, anderhalve week geleden, wel licht de druppel is geweest in zijn be sluitvorming. Soest vèrloor met 1-2 en raakte achterop, al staat de ploeg 'slechts' drie verliespunten achter kop loper SDO. "Voor de wedstrijd tegen NVC heb ik ze precies verteld wat ze moesten doen. Ik heb ook precies aangegeven waar voor NVC naar Soest was gekomen. Daar werd nul-komma-nul van opge pikt, er werd niets mee gedaan en dat was de zoveelste keer. Het doel om ho gerop te komen, is steeds verder weg." Stroomberg lichtte de club meteen in. "Als je als trainer een beslissing hebt ge nomen, is dat niet een zaak om vooruit te schuiven. De trainerscarroussel komt in november, december op gang. Het is dan richting Soest niet passend om lan ger te wachten", aldus Stroomberg die Jan Stroomberg: "Ik train, en zo speelde ik ook, om te winnen. Foto: Goos van der Wilt. inmiddels door twee clubs is benaderd. "Maar dat is allemaal nog heel pril." Gezelligheid Na bijna drie jaar is Stroomberg uitge keken op de selectie. "De club Soest is op zich een hele goede vereniging. Er wordt van alles gedaan voor de selectie en voor de jeugd. Maar wat ik door de hele vereniging een beetje mis, is de wil om hogerop te komen. Ik doel dan op de spelers. Bij Soest is de gezelligheid nog steeds de belangrijkste drijfveer. Ik train niet om gezellig bezig te zijn. Ik train, en zo speelde ik ook, om te win nen." Dat deed Soest zondag ook bij ZPC (1-3), maar spijt van zijn besluit kreeg Stroomberg niet door de zege. "Er was weer bezieling en er waren combinaties, wat we een tijdje hebben gemist. Er werd wel geluisterd. De uitvoering was niet perfect, maar wel goed. Maar mis schien komt dat wel door mijn besluit, misschien zijn ze daardoor wakker ge schud." Stroomberg zal er alles aan doen alsnog promotie te bewerkstelligen met Soest. "Ze zullen het in de tweede klasse wel moeilijk hebben met de fysieke en men tale weerbaarheid, maar individueel hebben ze voldoende kwaliteit. Twee fysieke krachten erbij en het kan. Ze hebben breekijzers nodig. Met Paul van der Grift heb je achterin natuurlijk weer een bijtertje, maar voorin zou je ook zo iemand moeten hebben en die kan ik bij Soest niet vinden." Of Stroomberg met een kampioen schap afzwaait, zal niet van hem afhan gen, meent de Utrechter. "Ik doe m'n best. Dat heb ik altijd gedaan en meer kan ik niet doen. Maar ik kan geen kam pioenschap als afscheidscadeau geven. Dat moeten de jongens doen, als ze dat willen." Met ingang van vandaag is de verkiezingsstrijd voor de sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar geopend. Voor de tweede keer kan de bevolking van de gemeente Soest bepalen wie de eretitel in de wacht sleept. De ontknoping vindt plaats op vrijdag 29 januari in C-drie. Gas ten op die avond zijn onder anderen striptekenaar Dik Bruynesteyn, oud schaatser Ben van der Burg en voormalig hockey-international André Bolhuis. De Soester die chef d'équipe was van de Nederlandse sportploeg op de Olympische Spelen in Barcelona, is tevens jurylid. Evenals vorig jaar begint de verkiezing met de kandidaatstelling van sporters en teams. Het is de eerste keer dat per categorie één stem uitbrengen. Niet-Soesters zijn uitgesloten van deel name. sportploegen meedingen in de verkie zingsstrijd. Tot en met 31 december kunnen Soester sporters en teams wor den opgegeven. Eén opgave is voldoen de om voor nominatie in aanmerking te komen. De jury zal vervolgens een aan tal kandidaten in elke categorie nomi neren, waarna op woensdag 6 januari de stembussen opengaan. Die sluiten op vrijdag 22 januari om 18.00 uur. Bij de vorige verkiezing werden 1.691 stemmen op tien Soester sportmannen uitgebracht. De vijf genomineerde sportvrouwen kregen in totaal 1.071 stemmen van de bevolking van Soest en Soesterberg. In de Soester Courant zal tot en met 30 december elke woensdag een bon staan afgedrukt, waarop de kandidaten kun nen worden opgegeven. Op de bon staan de inlever-adressen. De inzenders mogen echter ook een kopie of ander papier gebruiken. De opgave-formulie- ren moeten zijn voorzien van een moti vatie. Vanaf 6 januari zal de Soester Courant elke week een stembiljet (eveneens met inlever-adressen) af drukken, waarop de favorieten kunnen worden aangekruist. Elke Soester mag Ook ditmaal krijgt de jury per categorie net zoveel stemmen als dat de inwoners van Soest hebben uitgebracht. Die stemmen worden verdeeld over de vijf juryleden. André Bolhuis behoeft nau welijks nog introductie. De oud-top sporter werd na de zomerspelen alom geprezen voor de wijze waarop hij de vaderlandse sportploeg begeleidde. Bolhuis is het nieuwe gezicht in de jury. Hij neemt de plaats in van Herman Kuiphof. Ex-wielrenster Mieke Havik, die verschillende keren de gele trui droeg in de Tour de Feminin, maakt ook deel uit van de jury, evenals René van den Berg, chef sport van Radio Utrecht. Loes Voet van Radio Soest Sport, die vorig jaar het idee voor de verkiezing opperde, en Johan van Beek van de Soester Courant zitten ook in de jury. Robert Roest en Henny Pot werden de eerste sportman en sportvrouw van Soest. Prolongeren zij hun titel of krijgen ze een opvolger? En welk team wordt de eerste sportploeg van het jaar? Foto: Goos van der Wilt. Na het succes van 1991, hebben Radio Soest en de Soester Courant besloten de slotavond anders en grootser op te zetten. Bekende Nederlanders als de oud-Soester Dik Bruynestein en de voormalige topschaatser Ben van der Burg, die inmiddels ook in Soest woont, zijn op vrijdag 29 januari te gast in C-drie. De organisatie heeft daarnaast een aantal andere verrassingen in petto, die mede zijn mogelijk gemaakt dank zij een aantal sponsors die onderaan deze pagina staan vermeld in advertenties. Aandacht De Soester Courant en Radio Soest zul len elke week aandacht schenken aan de kandidaten en later aan de genomi neerde sporters en ploegen. De verkie zing sportman van het jaar 1991 werd met 1.238 stemmen gewonnen door profvoetballer Robert Roest, die zon dag nog scoorde tegen Volendam. Als tweede eindigde atleet Abdes Belarbi met 981 stemmen, terwijl Chiel Bos met 423 stemmen als derde eindigde. Henny Pot, de atlete die dit jaar Neder lands kampioen werd op de 10 kilome ter voor veteranen I (35-40) jaar, werd vorig jaar sportvrouw van het jaar met 1.013 stemmen. Tennisster Saskia Hui- zinga (377) legde beslag op de tweede plaats bij de dames en volleybalster He- leen Hilhorst (308) werd toen derde. Jack Belt (triathlon) kreeg in februari tijdens de slotavond in Aqua lndoor de aanmoedigingsprijs uitgereikt door André Bolhuis. Die prijs staat ook dit maal op het spel. (Zie ook pagina 17) ile werkt, mag natuurlijk best gevierd i aantal exclusieve artikelen laten ont- 'ereldtifel in huis kunt halen. '9e 's gelimiteerd, dus ga vandaag j r uw Elf tankstation. in 1 - 3761 HD Soest THE NAME IN S POP TS VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 34 73 Postbus 57 3760 AB Soest Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN Burg. Grothestraat 11a. 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Zuidpromenade 14 Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 WIARDIBECKMANSTRAAT 493 - SOEST bloemen en planten Van Weedestraat 58, Soest. Zuidpromenade 21Soest. Tel. 02155-2 21 44 Tel. 02155- 1 26 83 Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten. Soesterbergsestraat 57 Klaarwater: Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Overhees: Soestdijk: Active Sports Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Soesterberg: Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227 Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 193, 3760 AD Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1992 | | pagina 15