O Soest mist goede kansen tegen HBS Koele revanche van Selby op Irene Hees met één been in derde klasse Yictum komt te vroeg bij Eemvogels HUISWERKCURSUS BIJLESSEN EINDEXAMEN- BEGELEIDING BEL 02155-1 7089 Stam/SoYo( YYZ'49 bl: Aksit versti 1SP0RTÏ Budo Ryu verdeelt titels De Duinkikkers incompleet Gelijkspel tafeltennissers Pot duldt geen tegenstand STUDIEBEGELEIDING Doelman David Haverman ster van de wedstrijd (0-1 HOCKEY Jan van Lambalgen heeft 34 keer beet Judo, karate en taekwondo in sportschool JUDO Eervolle nederlaag tegen koploper WATERPOLO Vijf punten voor Shot TAFELTENNIS Winst in eerste loop BA V Wintercup ATLETIEK Soesters in C-drie wel sterker: 6-2 BADMINTON TRIATHLON Wintertitel op het spel bij De Schieter Sanitair D VSA wint 'vierpuntenduel' in Soest VOETBAL zaterdag Zuiverheid schot laat te wensen over KORFBAL BOWLING Kaarten geschud in eerste periode van bowlingclub DAMMEN Bordenfouten tegen titelpretendent nekken DVSB-ers Volley halsters houden Eemboys'91 komti Balvaardige voetbalh ZAALVOETBAL WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 16 WOENSDAG 25 NOVEM Door binnen dertig seconden te scoren, heeft HBS zondagmiddag een zege behaald op MHC Soest. De hockeyers kregen daarna meer kansen, maar verzilverden die niet. David Haverman groeide uit tot de ster van de wedstrijd. De doelman keerde onder andere een strafbal die in de slotfase na een over treding van Hilco Krook was toege kend. Het enige doelpunt van de wedstrijd ontstond na een snelle aanval over rechts. Soest herstelde zich vlot en kreeg grip op het spel van HBS, de ploeg die evenals de Soesters acht pun ten in acht duels hadden verzameld. Laurens Ros kreeg in de twintigste mi nuut een uitstekende kans. Op de kop van de cirkel kwam hij alleen voor de keeper, maar hij sloeg de bal net naast. Ros zou later in de wedstrijd nog twee mogelijkheden missen. Door wat omzettingen in de ploeg wer den de combinaties van Soest beter. Herman Stam nam rechts op het mid denveld de plaats van Kasper Wallet in en de druk op het doel van de gasten werd groter. Met veel inzet en pressie joeg Soest op de gelijkmaker. Pech had Edwin Ros in het laatste kwartier. Hij dook naar de bal voor tip-in, maar de bal ging net over het doel. HBS behield derhalve de krappe 0-1-voorsprong. Met dezelfde cijfers werden de dames yan MHC Soest verslagen door het da mesteam van HBS. Dat duel werd in Bloemendaal gespeeld. MHC Soest kwam zondagmiddag niet tot scoren en verloor door een vroe ge treffer van HBS met 0-1. Foto: Goos van der Wilt. Makelaardij o Soesterbergsestraat 79, Soesl. 021?s-16151. Jan van Lambalgen heeft de derde wedstrijd van de wintercompetitie ge wonnen. Hij had zaterdag op de Vecht 34 keer beet. De vissers vertrokken met bootjes naar Nederhorst den Berg. De meeste deel nemers zochten een stek nabij de slui zen, waar de Vecht en het Amsterdam- Rijnkanaal bij elkaar komen. In de win termaanden is het daar, volgens ken ners, goed vissen. Grote uitschieters bleven achterwege. Van Lambalgen werd op de tweede plaats gevolgd door John Kasius, terwijl Willem van Soeren derde werd. Bij sportschool Budo Ryu staan komend weekeinde diverse titels op het spel. De judoka's en karate- ka's strijden zaterdag en zondag om de clubkampioenschappen. Tussen de bedrijven door vindt een demonstratie taekwondo plaats. De senioren van Bydo Ryu judoën zon dag vanaf 11.00 uur. Dan beginnen ook de partijen voor alle categorieën. In 1991 eiste Hans Walet het algemeen clubkampioenschap op. De judoka's van twaalf tot en met vijf tien jaar beginnen zondag overigens al om 10.00 uur. Ook op zaterdag verschijnen sporters op de mat. Om 10.00 uur wordt in de sportschool aan de Parallelweg (achter het Artishock-gebouw) het startsein gegeven voor de jeugd van vijf tot en met elf jaar. Naar verluidt hebben enke le zwarte Pieten aangekondigd dat ze de partijen zullen bijwonen. De karateka's van Budo Ryu verdelen de prijzen op zaterdagavond. De aan vang van de eerste wedstrijden is 19.00 uur. Taekwondo Ongeveer tien leden van Budo Ryu ge ven zaterdagmiddag vanaf drie uur een demonstratie taekwondo. Ze zullen slag- en stoottechnieken laten zien. Ook doen ze stijloefeningen (poom- see) van de uit Korea afkomstige vecht sport. De taekwondoka's zullen even eens aanvals- en verdedigingstechnie ken tonen. De toegang tot de clubkampioenschap pen voor judo en karate en de demon stratie taekwondo is gratis. Na het gelijkspel van vorige week tegen middenmoter Dok (5-5) moesten de Duinkikkers zaterdag de strijd aanbinden met de sterke lijstaanvoerder Watervlo in Vleu ten. het werd 13-5. Door afwezigheid van Marcel Pappot en Pieter van Schalfwijk (ziek) en met een half-fitte Wim Smink had trainer Cees Limper slechts de beschikking over zeven fitte spelers. Daarom was een positief resultaat tegen een tegen stander van het formaat Watervlo bijna onmogelijk. Toch liet de Soester formatie zich niet als een mak schaap naar de slachtbank voeren. Er werd voor iedere centimeter water gevochten en de gastheren moes ten alle registers open trekken. Het veelvuldig inbrengen van steeds weer vier of vij f verse spelders door Wa- tervlo werd de Duinkikkers echter fa taal. Ondanks het keiharde werken en schitterend keeperswerk van Ron van der Plaats kon men niet verhinderen dat de gastheren uiteindelijk een 13-5 overwinning behaalden. Het eerste herenteam van Shot werd ditmaal vertegenwoordigd door René Daselaar, Aksel van El- teren en Berend Jonker. Dirk Schuiling vielt uit. Jonker verloor de eerste partij van Van Wijk. Van Elteren stond de tweede partij goed te spelen tegen Huisman, maar liet in de tweede game op ei gen service de kans op winst schie ten. De derde game was hij vrij kansloos. Daselaar speelde een goede partij tegen Simons, maar was helaas nietin staat de diverse 'matchpoints' in de derde game te verzilveren. Eindstand: 23-21/ 13-21/29-31. De vierde partij leverde het eerste punt voor Shot op. Jonker en Daselaar won nen het dubbel eenvoudig, zoals ook in de laatste paar wedstrijden het dubbel goed loopt. Daarna moest Van Elteren wederom in de derde game de overwin ning naar zijn tegenstander, Van Wijk, laten gaan. Jonker pakte het tweede punt voor Shot, nadat hij even had moeten wennen aan het aparte spelletje van Simons. Daarna volgde een sterke partij van Daselaar, waarin hij z'n te genstander Huisman vrij constant on der druk hield: het derde punt voor Shot. Van Elteren startte goed in de eerste game, maar liet deze game vanaf 15-15 door z'n vingers glippen. Hij her stelde in de tweede game, maar had in de derde game weer de pech dat de laat ste punten wat onnodig verloren gin gen. Simons voegde het vijfde punt toe aan de score van de Korenbeurs. Davelaar had weer een lange slotgame tegen Van Wijk. Deze sloot hij positief af (28-26). De laatste partij was weer voor Shot. Jonker speelde een sterke eerste en der de game tegen Huisman. Dat deze der de game nodig was, kwam door enig concentratieverlies tijdens de tweede set. Shot kwam ria een mindere start uitein delijk op een 5-5 gelijkspel uit, het was een van de betere wedstrijden van Shot en zeker de moeite waard om naar te kijken. Op een volledig ander parcours dan de afgelopen jaren het geval was, werd dit seizoen de serie van drie wedstrijden om de BAV Win- tercup gestart vanaf het kampeer terrein de Zeven Linden in Lage Vuursche. De moeilijkheidsgraad van het oor spronkelijk Wintercup-parcours werd Selby begon de tweede helft van de competitie tegen Irene uit Biltho- ven. In de uit wedstrijd was er ver loren, dus waren de Soesters ge brand op een sportieve revanche. Selby won met 6-2. Jeroen Voorburg hield de eerste game de tegenstander goed onder druk met gevarieerd spel. De tweede game gal een omgekeerd beeld te zien. Aan het eind van de derde game was M. Gosse- linck toch weer sterker. Marcel Pas speelde een rustige wedstrijd tegen Geeraths. De eerste game was voor Sel by. In de tweede game had Pas moeite om de lange strakke service van zijn te genstander adequaat te beantwoorden. Geeraths was nu de sterkste. Door toch wat meer uitgekiende dropshots en strak langs de lijn spelend wist Pas de winst in de derde game veilig te stellen. Gerdie van Kooten speelde goed tegen Agterberg. Die probeerde in de tweede game door veel smashes het tij nog te keren maar bij 7-0 voor Van Kooten gal zij het maar op. Jeanette Westerveld zat gelijk goed in de wedstrijd en stond in beide games al snel op voorsprong doch kon de laatste punten maar moeilijk maken waardoor opponente Visser weer kon inlopen. Door goed gespreid spel en wat meer fanatisme was Wester veld toch de meerdere. In het herendubbelspel hadden Voor burg en Pas gelijkwaardige tegenstan ders. Een derde game moest de beslis sing brengen. Bij de heren van Irene mislukte het netspel door de dreigende opstelling van Voorburg. Mede hier door kon Selby de tegenstanders hele maal uitspelen. Door veel te hoog terug te spelen na de service ging de eerste ga me voor de Selbydames verloren. In de tweede en derde game speelden Van Kooten en Westerveld aanvallender. Hierop hadden de Irene dames geen evenwel zeer dicht benaderd, want zon dag bleek de eerste wedstrijd over 10 kilometer duidelijk al als scherprechter te kunnen fungeren. Bij de dames was het veterane Henny Pot van AV Pijnenburg, die geen enke le tegenstand duldde en de eerste plaats overtuigend pakte in een tijd van 38.52. Bij de heren had winnaar Veenstra van AAC iets meer dan 32 minuten nodig, maar bleef zijn achtervolgers ruim voor. Gert de Ruygt van AV Pijnenburg was de sterkste loper uit de regio met een tijd van 33.12, waarmee hij een vierde plaats bezette. Nieuwkomer Mark Hil- berts moest vijftig seconden toegeven op zijn clubgenoot, maar finishte op een verdienstelijke tiende plaats in 34.00. Harry van Brummelen, (Vet. I) kon op het nieuwe parcours uitstekend uit de voeten, gezien zijn tijd van 36.58, waar mee hij in zijn klasse vijfde werd. In een serie van de drie BAV-win- tercuplopen strijden de leden van triathlonvereniging De Schieter om hun wintertitel bosloop. Het gaat hier om de prestatie 'best of three'. Bij de eerste loop, die zondag werd ge houden in Baarn, was Jack Belt ditmaal de snelste met een tijd van 36.26 minu ten over ruim 10 kilometer. Ondanks een marathonsportdag aan deze wed strijd voorafgaand gaf Frank de Groot slechts 15 seconden op zijn clubgenoot toe. Hij bereikte de finish in 36.41. Goede derde was Gijs van Korlaar in 38.27 gevolgd door Laurens Jansen in 38.55. Zonder al te veel training wist ook Dennis Moerman nog onder de 40 minuten te blijven. Voor hem 39.34 mi nuten. Bij de dames was Gerda van der Veen het snelst in 49.33, gevolgd door Bea Beijer met 51.13. antwoord. Voorburg en Van Kooten stonden in beide games van hun mix partij voor tot het twaalfde punt, daarna haperde het in de afwerking. Hiervan werd uiteraard gretig geprofiteerd door Gosselinck en Agterberg waardoor de winst naar Irene ging. De tweede mix Pas-Westerveld gaf niets meer weg. Jeroen Voorburg kon zijn enkelspel niet naar zich toetrekken. Foto: Goos van der Wilt. Hierbij werd vooral de zwakke dame van de bezoekers uitgespeeld. Beide games waren voor Selby waardoor de revanche een feit was 6-2. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 In het duel met DVSA heeft Hees beide punten moeten inleveren. Door dit verlies is Hees rode lan taarndrager geworden. Gelet op de wel degelijk aanwezige kwali teiten in het team behoeft ze nog niet te wanhopen, maar als Hees de laatste plaats wil verlaten, moet ze beseffen, dat het duur van de waarheid is aangekomen en zal de ploeg er de schouders onder moe ten zetten. Omdat beide ploegen zich terdege be wust waren van de ernst van de zaak werd er in het begin van de wedstrijd af wachtend gespeeld. Na enige tijd creëerde Hees een licht overwicht, na de tweede hoekschop was het eerste wapenfeit voor Eric Looysen. In vrij staande positie knalde hij echter te ge haast over. DVSA had na een half uur meer geluk. Een van richting verander de bal zeilde tussen het centrale verde digingsduo door voor de voeten van Marco van Stroe. Deze wist met het bui tenkansje wel raad 0-1. Hees probeerde met lange ballen de ge lijkmaker te forceren, maar door goed verdedigend werk van DVSA konden de spitsen nauwelijks aan de bal komen. René ten Haaf was tenslotte de smaak maker voor Hees. In een lange solo sla lomde hij door de verdediging, maar werd gevloerd voordat hij doeltreffend kon uithalen. Eric Looysen verprutste de unieke kans op de gelijkmaker, om dat zijn elfmetertrap te zacht werd inge schoten. Nog voor rust kreeg Hees loon naar werken. Paul Castein kopte een voorzet door naar de weer in de basis te ruggekeerde Edwin Lazonder. Op zijn inzet had de goede DVSA doelman geen verweer. 1-1 Furieus In de rust werd de aan zijn rug gebles seerde Danny Brandenburg gewisseld voor Robert Joustra en de verwacht^ was dat Hees gelet op het vertoog spel in de eerste helft de winst zougaaj pakken. DVSA kwam echter furieus ui, de startblokken en zette Hees vast or, eigen helft. Omdat Hees nog nauwelifc een persoonlijk duel kon winnen, kwan DVSA steeds dichterbij. Hans Uit dec Bogaard zorgde nog enkele malen vo» opluchting, mar dat bleek uitstel vJ executie. Na een kwartier werd het 1-2] door Marco van Stroe en even door Frans van Heem 1-3. Hees probeerde de bakens te verzettet en greep harder in. Hierdoor werd he spel van DVSA wel ontregeld en Het, kwam terug. Na een goede combinatie tussen Eric Looysen en Paul Castein tekende Castein 2-3 aan. Omdat Hee> te opportunistisch bleef voetballen ei veel te weinig de combinatie zocht slaagde het er niet in op gelijke hooott te komen. Integendeel, uit een counte besliste Van Heem de wedstrijd definj. tief 2-4. De eerste wedstrijd in de zaalcom petitie heeft Eemvogels niet het succes opgeleverd, waarop was ge hoopt. Het was bekend dat Victum dit seizoen een van de zwaarste te genstanders zou worden. De ploeg uit Houten had in de veldcompeti- tie immers slechts één verliespunt geboekt en verkeerde in goede vorm. Maar dat laatste gold ook voor het team van coach Jan van Maanen: op het veld één gelijkspel en één keer verloren (van Victum). Zaterdag bleek dat de topper Eemvogels-Victum te vroeg kwam voor de Soesters. De eerste helft pakte de thuisploeg goed aan, maar de tweede helft stoomde Victum sterk door, ter wijl Eemvogels het enigszins liet liggen. Eemvogels startte met een nieuwe op stelling, ook enigszins gedwongen doordat enkele spelers de komende wedstrijden verstek moeten laten gaan. Zo speelde F^eyk Muller voor de afwe zige Wim Oldewarris. De eerste aanval met Linda Bello, Anissa van Bemmel, Almar Lijfering en Fons Verduin kon deze wedstrijd weinig potten breken. Dat het bij rust 4-4 stond, was dan ook meer te danken aan de produktiviteit van de tweede aanval: Kathja Rauch, Aukje Merema, Berry Cornelisse en Reyk Muller. Vooral Rauch was de eer ste periode op schot. Uiteindelijk zou zij drie doelpunten maken. Na de pauze ontbrak de wilskracht bij de thuisploeg, waardoor Victum met een snelle doelpuntenserie afstand nam. Hoewel het einde van het duel als nog voor de Soesters was, gaven de Houtenaren de voorsprong niet meer uit handen. Het is duidelijk dat Eemvogels nog het een en ander aan de spelwijze zal moe- mi 8H HU; H i 8{ f! 1 ïff I Mfwlït tf f tM11 ten aanpassen. Vooral de zuiverheid van het schot (het aloude probleem bij de rood-zwarten) verdient grote aan dacht, want kansen zijn er genoeg. Wanneer deze echter onbenut worden gelaten, zal het een zwaar seizoen wor den voor Eemvogels. Doelpunten Geen victorie voor Eemvogels teg: Victum dat de Soesters voor de twéé maal dit seizoen te slim af was. Foto: Goos van der Mi Eemvogels: Kathja Rauch (3); Aukje Merema (2); Almar Lijfering (1). De eerste periode van de competitie van de Soester Bowling Vereniging zit erop. Bodrum (maandag) en Gokkers (dinsdag) eindigden in C-drie boven aan in de eerste serie. Het team van Bodrum werd gevolgd door Big Splitters, terwijl Gokkers met zes punten één punt meer verdiende dan Bay Watch. The Family werd derde in deze serie. In de tweede serie op maandagavond streek Team Van Ede met de eer door onder andere Arrows en Flying Pin Ten voor te blijven. De winst in de tweede serie op dinsdagavond ging in de eerste periode naar Team Hagen, gevolgd door de Bazuintjes en Trioptje. In de derde serie (dinsdag), die dit jaar werd heringevoerd, ging de eindzege met zes punten naar Strajk. De tweede plaats werd opgeëist door Koffrie/We- stra's. Ondanks felle tegenstand is DVSB er niet in geslaagd de Wageningse Schaak- en Damvereniging (WSDV) te verslaan. Door bordenfouten verlo ren de dammers met 7-13 van de titel pretendent. Van Wijk verloor door een kleine on nauwkeurigheid in het eindspel, Chris Bakker liet de winst in een gewonnen eindspel glippen en remiseerde. Harry de Waard raakte opnieuw in tijdnood. Het gevolg was dat hij in twee minuten tijd tien zetten deed en de mist inging. Leo van Laan was de enige DVSB-er die zijn partij won. Hij deed dat overtui gend in een omsingelingspartij. Theo Schimmel en Van de Ploeg speelden een goede opening, maar kwamen op schijfverlies te staan, hetgeen hen later de partij kostte. De overige partijen ein digden in remise. Actueel Soester nieuws in de zelfbediening op de KABELKRANT SOEST. Dag en nacht 1 dagen per week. OFTEWEL: Strakke overhoring van het leerwerk Inhalen van achterstanden Leren hoe te studeren KORTOM: Je huiswerk is echt af! OFTEWEL: Individuele hulp bij al je vakproblemen Dat moeilijke vak nu eindelijk snappen OFTEWEL: Je schoolonderzoeken goed voorbereiden Compensatiepunten vergaren voor het eindexamen KORTOM: Dit jaar gewoon je diploma halen! (TRAMEI IS OOK TIJDENS DE SCHOOLVAKANTIES GEOPEND) J39 "Aan het einde van de set hadden zij net die klasse die wij niet heb ben." Monica van der Wal ver klaarde in luttele seconden waar om Stam/SoVoCo het in twee uur en vijf minuten (net) niet redde te gen Homestyle/OJympia. Licht puntje in de 3-1-nederlaag w as dat de volleybalsters de Groningers goed partij gaven, nadat ze in de vorige drie edities binnen het uur de zaal waren uitgeslagen. '«^Ditmaal voelde Stam/SoVoCo zich be ter thuis bij Homestyle/Olympia: 15-9, 14-16, 17-16, 15-13. De laatste set winst tegen de lijstaanvoerder van de eerste divisie dateerde van maart 1990. In de Bunt was Olympia toen verant woordelijk voor de enige thuisneder laag (2-3) van Stam/SoVoCo dat het seizoen met een vierde plaats fraai af rondde. Een wedstrijdpunt was nu net teveel gevraagd voor de verjongde for matie van Ad van Woensel. In de slotfases van de spannende sets maakte Stam/SoVoCo teveel persoon lijke fouten. Zonde, op standen van 13-14 en 16-16 (derde set) en 13-13 (vierde), maar waar. Opvallend was dat Olympia in elke set het snelst van start ;ing. In de eerste slagenreeks liepen de rastvrouwen vlot naar 15-9 door een lorte service, waarop Stam/SoVoCo et antwoord aanvankelijk schuldig ïoest blijven (15-9). De Groningse :oomtrein denderde onverminderd oort in de tweede set en op 12-5 zag het ernaar uit dat Stam/SoVoCo nog voor het journaal van tien uur terug zou zijn. Mis, Stam/SoVoCo kreeg plotse ling de geest. "We gingen verdedigend onder de lijnen door", gaf Ineke Rem- kes de inhaalrace kleur. "Bij wijze van spreken dan." De Soester ploeg haalde Wedstrijden van YVZ'49 tegei het Baarnse Eemboys'91 wordei 1 altijd gekenmerkt door een 'd'e r-op-of-d'er-onder* mentaliteit Zo ook de wedstrijd die zaterdaj op het sportpark aan de Eemwe; werd afgewerkt en in 3-3 eindigde Hoewel er tussen WZ'49 en Eemboy op de ranglijst behoorlijke afstand be staat in het voordeel van de Soester was hier in het spelbeeld weinig van t zien. Eemboys was bijzonder gemoti veerd naar Soest gekomen en dron WZ'49 in het begin terug in de verde diging. Dit ondanks het feit da WZ'49 in de eerste minuut via best man Cees-Jan de Vries in een snell aanval de paal had getroffen. Na de eerste aanvalsgolven van Een boys hervond WZ'49 zich en leek ht initiatiefin handen te gaan nemen. Jui: op dat moment opende Eemboys d score. Vanuit een corner was het Jacc Saban Aksit speelt de rest van d seizoen in de zaal bij DVS/Kno lentuin. De balvaardige speler d< buteerde vorige week in de compi titiewedstrijd tegen Gravelam DVS/Knollentuin won met 4- mede dank zij een doelpunt va Aksit die aanvankelijk naar SE zou gaan. Coach Peter van Zoelen van SEC li enkele weken geleden weten dat Ak de gelederen zou komen versterke Van Zoelen gaf toen aan dat de aa winst in het tweede team zou word opgesteld, omdat hij reeds voldoen spelers voor het eerste team heeft. leen in geval van nood zou een bero op Aksit worden gedaan. Aksit, op het veld actief voor SEC-zc dag, trok kort daarop bij DVS/Kn lentuin aan de bel. Hij heeft inmidd een spelerskaart en zijn eerste duel a< ter de rug. Volgens aanvoerder Re

Soester Courant | 1992 | | pagina 16