:cursus MML -1 70 89 ~y^J 5Jtplo I EN- :LEIDING eleiding Smeeing/BDC boekt ruime zege KS Chemik wil sportuitwisselingen de klasse Stam/SoVoCo kweekt mentale kracht temvogels WZ'49 blijft punten verspelen Bekeravontuur Red Stars afgelopen Aksit versterkt DVS/Knollentuin Spelregels en procedure verkiezing SPORT! PAGINA 17 1992 /cr ZAALVOETBAL VOLLEYBAL VOETBAL zaterdag BASKETBAL VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag slaat geen goed figuur Arjan en Michel Roest samen goed voor veertien treffers HANDBAL Atleten weer naar Polen, volleyballers krijgen uitnodiging IVoïleybalsters houden twee uur en vijf minuten stand Eemboys'91 komt in slotfase langszij: 3-3 Geen tweede stunt tegen eerste divisieploeg: 53-71 Balvaardige voetballer kiest toch niet voor zaalteam SEC <X< tSlftft* tOt Bso* mi OHM, Saban Aksit speelt de rest van dit seizoen in de zaal bij DVS/Knol- lentuin. De balvaardige speler de buteerde vorige week in de compe titiewedstrijd tegen Graveland. DVS/Knollentuin won met 4-2, mede dank zij een doelpunt van Aksit die aanvankelijk naar SEC zou gaan. Coach Peter van Zoelen van SEC liet enkele weken geleden weten dat Aksit de gelederen zou komen versterken. Van Zoelen gaf toen aan dat de aan winst in het tweede team zou worden opgesteld, omdat hij reeds voldoende spelers voor het eerste team heeft. Al leen in geval van nood zou een beroep op Aksit worden gedaan. Aksit, op het veld actief voor SEC-zon- dag, trok kort daarop bij DVS/Knol lentuin aan de bel. Hij heeft inmiddels een spelerskaart en zijn eerste duel ach ter de rug. Volgens aanvoerder René Wedstrijden van VVZ'49 tegen het Baarnse Eemboys'91 worden altijd gekenmerkt door een 'd'e- r-op-of-d'er-onder' mentaliteit. Zo ook de wedstrijd die zaterdag op het sportpark aan de Eemweg werd afgewerkt en in 3-3 eindigde. Hoewel er tussen WZ'49 en Eemboys op de ranglijst behoorlijke afstand be staat in het voordeel van de Soesters was hier in het spelbeeld weinig van te zien. Eemboys was bijzonder gemoti veerd naar Soest gekomen en drong WZ'49 in het begin terug in de verde diging. Dit ondanks het feit dat VVZ'49 in de eerste minuut via beste man Cees-Jan de Vries in een snelle aanval de paal had getroffen. Na de eerste aanvalsgolven van Eem boys hervond WZ'49 zich en leek het initiatiefin handen te gaan nemen. Juist op dat moment opende Eemboys de score. Vanuit een corner was het Jacco Engelsman die de bal in de kruising kopte. WZ'49 liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en nam het initiatief in handen. In deze fase was de ploeg dui delijk beter dan Eemboys en was het wachten op de bevrijdende gelijkma ker. Deze zou vijf minuten voor rust ko men. John Brouwer ontweek de buiten- spelval en gaf de bal voor op Cees-Jan de Vries die vrij gemakkelijk WZ naast Eemboys bracht. Nog geen minuut daarna stond WZ'49 op voorsprong. Het was we derom Cees-Jan de Vries die na een voorzet van Eric-Jan van de Hengel het net trof. In blessure tijd van de eerste doorgang ging WZ'49 in de fout. Men treuzelde te lang bij een solo van Eem- boys-spits Arnold Broertjes, die de bal Peter van der Munt houdt zijn koppie erbij- Foto: Goos van der Wilt. voorgaf aan Jacco Engelsman die op zijn beurt geheel vrijstaand Eemboys weer naast WZ'49 bracht. Na rust zagen de toeschouwers twee ze nuwachtige ploegen terug. Zowel WZ'49 als Eemboys was bang om te verliezen. Dit gaf een rommelig spel beeld te zien. VVZ'49 was weliswaar de betere ploeg maar kon zich door onzui verheden geen uitgespeelde kansen creëeren. Een kwartier voor tijd kwam hierin verandering. Cees-Jan de Vries was nu degene die op het randje van buitenspel een voorzet richting Brou wer kon afleveren die op zijn beurt weer WZ op voorsprong bracht. Eemboys deed hierop nog een wan- hoops-offensief en bracht een extra spits in. Deze 'gouden wissel' zou drie minuten voor tijd met een schitterende volley Eemboys op gelijke hoogte bren gen. De zaterdag-equipe van SEC heeft geen goed figuur geslagen tegen De Kieviten. Tegen de nummer tien van de ranglijst werd het op een slecht veld in Voorthuizen 1-1. Hoewel SEC reeds in de achtste minuut via topscorer Razzo van Dam op een 0-1-voorpsrong kwam, viel er weinig eer te behalen voor de ploeg van Henk Richard. De Kieviten speelden alle bal len hoog en ver weg. Fysiek waren de Voorthuizenaren sterker en dat kwam hen op de miserabele mat ten goede. De buitenspelers Kees van den Bilt en Ed win de Jong kwamen nauwelijks aan voetballen toe. Ook de verdedigers raakten in de pro blemen. Johnny Huiden, terug van weggeweest na een schorsing van vijf duels, verspeelde in de 25ste minuut ongelukkig de bal: 1-1. Na rust werd Huiden vervangen door Mohammed Abdi. Doelman Niels Lan- daal behoedde zijn ploeg voor een ne derlaag en Richard de Bruin liep tegen een gele kaart op. De spelregels van de sportver- kiezing wijken niet of nauwe lijks af van die van de eerste edi tie in 1991. Hetzelfde geldt voor de procedure die op vrijdag 29 januari 1993 afloopt met een slotavond in C-drie. In aanmerking voorde titel sport man of spo.tvrouw komen alleen in de gemeente Soest woonachtige mensen. De verkiezing staat open voor alle leeftijden. Sportploegen kunnen slechts meedingen indien de betreffende vereniging in Soest is gevestigd. Het is geen bezwaar als één of meer teamleden buiten Soest wo nen. Alleen als de ploeg uit louter niet-Soesters bestaat, is ze uitge sloten van deelname. Alleen de prestaties en resultaten die in het kalenderjaar 1992 zijn geleverd en behaald, tellen mee. De sporters en de sportploegen kunnen alleen kandidaat worden gesteld door inwoners van de ge meente Soest. Tot en met 31 december 1992 kunnen kandidaten worden opge geven. Het aantal keren dat een sporter of een ploeg kandidaat wordt gesteld, is niet van belang. Eén keer is voldoende om in aan merking te komen voor nomina tie. Voor het aanmelden van kandida ten kan gebruik worden gemaakt van de in deze krant afgedrukte bon. Het is ook mogelijk de kandi daat op een kopie of op een ander papier aan te melden. De kandidaadstelling dient ge paard te gaan met een motivatie van de inzender. De bonnen kunnen worden inge leverd bij Foto Van Oosten, Radio Soest, Active Sports Nic van Dam, Taxibedrijf Klomp, de Soester Courant, Bloemisterij Buxtorff, Tabakspeciaalzaak De Beer en in Soesterberg bij Bruna. De adres sen staan op de bon. De bonnen kunnen ook worden opgestuurd naar Radio Soest of de Soester Courant (zie bon). Na 1 januari 1993 bepaalt de jury welke sporters en welke ploegen worden genomineerd. De lijst van genomineerden wordt op woens dag 6 januari onder andere in de Soester Courant gepubliceerd en via Radio Soest bekendgemaakt. Van woensdag 6 tot en met vrijdag 22 januari kunnen (alleen) inwo ners van Soest en Soesterberg hun stem uitbrengen. Elke inwoner mag op maximaal één sportman, één sportvrouw en één sportploeg stemmen. De stembiljetten moeten zijn voorzien van de naam, adres, woonplaats en eventueel tele foonnummer van de afzender. Niet volledig of onjuist ingevulde stembiljetten worden ongeldig verklaard. De stembiljetten kunnen op de zelfde adressen als de bonnen voor de kandidaten worden inge leverd of worden opgestuurd naar Radio Soest of de Soester Cou rant. De jury mag net zoveel stemmen uitbrengen als dat de bevolking van Soest heeft uitgebracht. Dat aantal stemmen wordt verdeeld over de vijf juryleden. De ingeveleverde bonnen en stembiljetten worden eigendom van de organisatie. Over de spelregels, de procedure en de uitslag van de verkiezing sportman, sportvrouw en sport ploeg van het jaar 1992 kan niet worden gecorrenspondeerd. SOESTER COURANT imvogels: Kathja Rauch (3); Aukje erema (2); Almar Lijfering (1). e zelfbediening op de t nacht. 7 dagen per week. 5rhoring van het leerwerk i achterstanden :e studeren is echt af! hulp bij al je len e vak nu eindelijk iderzoeken goed in iepunten vergaren dexamen 'oon je diploma halen! DOLVAKANTIES GEOPEND) De zaalhandballers van Smeeing/ BDC blijven goede en slechte wed strijden afleveren. Twee overwin ningen werden vorige week ge volgd door een smadelijke neder laag, maar zondag was er weer eens sprake van een goede wed strijd. In Aalsmeer werd de gelijk namige ploeg aan de zegekar ge bonden: 18-25. Aalsmeer is één van de grootste, zo niet de grootste vereniging van Nederland en er loopt daar een enorm potentieel rond. De jeugdteams van deze vereni ging spelen altijd mee om het Neder lands kampioenschap. Zo kan dus de vreemde situatie ontstaan dat Smee ing/BDC aan moest treden tegen het derde team van Aalsmeer in de op één na hoogste vaderlandse divisie. Aalsmeer schoot werkelijk uit de start blokken. Onder aanvoering van Danny Oussoren, een speler met vele jaren ere divisie ervaring, werd het vlot 3-0 alvo rens Smeeing/BDC orde op zaken stel de. De verdediging onder leiding van Edwin Zoetelief ging 'op slot' en een kwartiertje later waren de rollen omge draaid en ging Smeeing/BDC met 3-7 comfortabel aan de leiding. Via Michel Roest, die zich aardig kon uitleven in de aanval en in de eerste helft vier maal vanaf de opbouwposities tot scoren wist te komen, werd de voorsprong uitge breid tot 4-10, waarna de thuisclub de ruststand een iets dragelijker aanzien kon geven. Na de 6-11-ruststand wilden de Soes ters de twee punten zo snel mogelijk veilig stellen en binnen tien minuten liep men uit naar een riante 8-16-voor- sprong. Dit kwam tot stand via diverse goed uitgevoerde aanvalssystemen en een compacte en goed gesloten dek king. Hierna kwamen er verdedigend enkele problemen voor Smeeing/ BDC. Danny Oussoren was tot dat mo ment steeds goed afgestopt, maar hij ging zich nadrukkelijker met het spel bemoeien en proberen het een en ander te forceren. Hierdoor kregen binnen tien minuten zowel Michel Roest als Guus Tourné ieder twee maal een tijd- straf aan de broek. Aalsmeer kon iets dichterbij kruipen, maar omdat Smeeing/BDC ook in on dertal tot scoren wist te komen (een maal zelfs met slechts vier tegen zes spe lers) bleef er een kloof van minimaal vijf treffers gapen. Via 15-20 met nog een negental minuten te spelen beslisten de Soesters de wedstrijd. Vier doelpunten op rij, waarvan twee break-outs van Charles van Zetten, betekende 15-24. In de laatste minuten werd de eindstand bepaald op 18-25. Een nuttige overwinning voor Smee ing/BDC, dat nu een weekeinde rust tegemoet kan zien. Daarna zal doorde weeks voor de beker gespeeld moeten worden en op 6 december komt De Griffioen uit Wolvega op bezoek. Doel puntenmakers: Arjan Roest (8); Mi chel Roest (6); Cleem Diemers (4); Charles van Zetten (2); Arnold Vroege (2); Jos Diemei (1); Wim Steenbakkers (1); Guus Tourné (1). Het eerste damesteam van Smeeing/ BDC verloor met 9-15 van Fortissimo. Een nog onbekend aanbal atleten van AV Pijnenburg zal in juni vol gend jaar deelnemen aan wedstrij den in Kozle. De atletiekvereni ging is dan te gast bij Klub Sporto- we Chemik. Dezelfde mogelijk heid bestaat voor de jeugd van Stam/SoVoCo. De volleyballers bespreken nog of ze op de invitatie zullen ingaan. Op 30 april en 1 mei staan zwemwed strijden op het programma. Directeur Bruno Golambek van KS Chemik is ook geïnteresseerd in een bezoek van de Duinkikkers, maar heeft nog geen contact met vertegenwoordigers van de zwemclub gehad. Golambek was vorige week op uitnodiging van de vereniging Kozle-Soest drie dagen in Nederland. KS Chemik is naast Gornik en Odra één van de drie sportverenigingen in Ked- zierzyn-Kozle. Veel georganiseerde sporters telt de Poolse zusterstad van Soest niet. KS Chemik is met vijfhon derd leden, verdeeld over zes sportaf- delingen, de grootste vereniging. Van hen zijn 120 in dienst van KS Chemik. De club is feitelijk een bedrijf. In 1947 ontstond de vereniging in de fabriek Chemik, later zou ze worden geprivati seerd. KS Chemik heeft een jaaromzet van tien miljard Zloty's (ongeveer zes miljoen gulden). De helft van dat geld wordt verdiend doordat de arbeiders binnen de club worden uitgeleend aan bedrijven. Twintig procent van de om zet komt uit de verkoop van artikelen, waaronder boompjes. Door adviezen te verstrekken en door management vangt Je club nog eens één miljard Zloty. Hetzelfde bedrag wordt op tafel gelegd door de overheid, alsmede sponsors. Een vijfde deel van de omzet (1,2 mil joen gulden) komt ten goede van de sport. Trots De trots van KS Chemik is de volleybal- tak die wordt gevormd door twaalf full- profs en 25 amateurs. Het eerste heren team heeft voor het eerst in het bestaan de bekerfinale gehaald. Die wordt in ja nuari gespeeld. De ploeg bezet in de eredivisie de achtste plaats. Onder de zeventig atleten van KS Che mik bevinden zich drie nationale kam pioenen op de onderdelen kogelstoten, discuswerpen en 400 meter horden. Achttien leden van deze afdeling spor ten voor de kost. De zwemafdeling bestaat uit 250 kinde ren. De zestien-jarige Magdalena Ku- piec legde tijdens de Olympische Spe len in Barcelona beslag op de negende plaats op de 100 meter schoolslag. De voetballers van Chemik werken drie dagen per week voor KS Chemik. Hoe wel ze op provinciaal niveau een be scheiden rol spelen, krijgen ze kleine premies bij gunstige resultaten. Verder zijn dertig worstelaars en gewichtshef- fers lid van Chemik. Bij Odra wordt alleen gevoetbald; Gor nik bestaat uit voetbal en handbal. Uitwisselingen Als het aan directeur Golambek ligt, worden in zoveel mogelijk takken van sport uitwisselingen gehouden tussen KS Chemik en Soester clubs. Op het volleybaltoernooi in juni komen sterke teams uit Polen, het GOS en Tsjecho- slowakije. Golambek zou het deelne mersveld graag zien uitgebreid met een herenploeg uit de Nederlandse eredivi sie. Voor het jeugdtoernooi heeft hij Stam/SoVoCo gevraagd naar Kozle te komen. Voorzitter Leo Verver van de volleybalvereniging heeft beloofd dat in het bestuur te zullen aankaarten. AV Pijnenburg heeft al contact met KS Chemik. Drie atleten namen in oktober deel aan de marathon in Kozle. René van Zee was daarbij aanwezig en sprak af dat KS Chemik met een afvaardiging de sterk bezette Sylvestercross op 31 december zal bijwonen. Vier junioren nemen aan de Top 5-loop deel. Tevens zullen nieuwe afspraken over weder zijdse bezoeken worden gemaakt. Op voetbalgebied zijn al contacten in de privé-sfeer geweest. Een Pools elftal voetbalde al eens aan de Bosstraat- Oost tegen Soest en een combinatie van DVS/Knollentuin en SEC kreeg in het vooijaar klop van KS Chemik. terug tot 13-13 en trok de tussenstand in sets eveneens recht. Kippevel De spanning steeg met elke minuut dat de partij langer duurde. De thuisploeg nam met 13-10 het voortouw, maar Stam/SoVoCo bezorgde de noordelij ke aanhang kippevel: 13-14 en 15-16. Het setpunt was evenwel het startsein voor een serie individuele fouten, zodat Olympia met de schrik vrij kwam: 17-16. De vierde set was een kopie van de twee sets daarvoor. Olympia blufte naar 5-1, Stam/SoVoCo herstelde zich en zette de tegenstander onder druk. Onder druk ging Olympia in de fout, maar dat zelfde overkwam Stam/SoVoCo nadat de stand op 13-13 reden tot spanning gaf: 15-13. "Ze hadden een super goe de verdediging. We moesten vijf keer slaan voordat we scoorden. Soms juich ten we al, maar dan hadden ze de bal nog", zei Remkes hoofdschuddend. Stam/SoVoCo liet 190 kilometer ver derop de kans op één punt of wellicht twee punten liggen, maar stapte vol goede moed onder de douche. De staf- feitjes en de omloopballen verliepen naar wens en in langdurige rally's trok Stam/SoVoCo vaak aan het langste eind. Bovendien was er bij vlagen zoiets als mentale weerbaarheid waarneem baar. En dat in een uitwedstrijd. "Met deze wedstrijd in de benen, zijn we mentaal sterk voor de volgende wed strijd", ventileerde Monica van der Wal haar gevoelens.Dat zal ook nodig zijn, WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 .or Robert Joustra en de verwaoh I is dat Hees gelet op het vertok el in de eerste helft de winst zon ^1 ikken. DVSA kwam echter furiei?211 startblokken en zette Hees va gen helft. Omdat Hees nog „au «tl n persoonlijk duel kon winnen h VSA steeds dichterbij. Hans )gaard zorgde nog enkele malen vZl tluchting, mar dat bleek uitstel ecutie. Na een kwartier werd het nS ior Marco van Stroe en even I I ior Frans van Heem 1-3. a,e'® ees probeerde de bakens te i greep harder in. Hierdoor werd hl el van DVSA wel ontregeld en H I vam terug. Na een goede combinatl ssen Eric Looysen en Paul kende Castein 2-3 aan. Omdat He6| 1 eJ >chi komen. Integendeel," uit een counfl .dictié \/cm Ho .1 opportunistisch bleef voetballen Ir el te weinig de combinatie z0ci,| tagde het er niet in op gelijke hooi 'sliste Van Heem de wedstrijd defnl *'Aan het einde van de set hadden zij net die klasse die wij niet heb- |en." Monica van der Wal ver- laarde in luttele seconden waar- Sni Stam/SoVoCo het in twee uur en vijf minuten (net) niet redde te- Ten Honiestyle/Olympia. Licht puntje in de 3-1-nederlaag was dat volleybalsters de Groningers joed partij gaven, nadat ze in de forige drie edities binnen het uur de zaal waren uitgeslagen. glitmaal voelde Stam/SoVoCo zich be- sr thuis bij Homestyle/Olympia: 15-9, k-16, 17-16, 15-13. De laatste set- [inst tegen de lijstaanvoerder van de »rste divisie dateerde van maart 1990. de Bunt was Olympia toen verant- [oordelijk voor de enige thuisneder- lag (2-3) van Stam/SoVoCo dat het ïizoen met een vierde plaats fraai af- 'jndde. Een wedstrijdpunt was nu net jjveel gevraagd voor de verjongde for- Jatie van Ad van Woensel. Bi de slotfases van de spannende sets taakte Stam/SoVoCo teveel persoon- ike fouten. Zonde, op standen van JJ3-14 en 16-16 (derde set) en 13-13 ^Rrierde), maar waar. Opvallend was dat ■Plympia in elke set het snelst van start ing. In de eerste slagenreeks liepen de astvrouwen vlot naar 15-9 door een orte service, waarop Stam/SoVoCo et antwoord aanvankelijk schuldig mest blijven (15-9). De Groningse :oomtrein denderde onverminderd iort in de tweede set en op 12-5 zag et ernaar uit dat Stam/SoVoCo nog oor het journaal van tien uur terug zou ijn. Mis, Stam/SoVoCo kreeg plotse- ng de geest. "We gingen verdedigend nder de lijnen door", gaf Ineke Rem- es de inhaalrace kleur. "Bij wijze van treken dan." De Soester ploeg haalde want zaterdag ontvangt de ploeg Kui pers/Zwolle. Beide teams knokten vo rig seizoen tot het einde toe tegen de gradatie. Stam/SoVoCo ontsprong in het laatste duel de dans. Kuipers/' Zwolle niet, maar de ploeg mocht als nog in de eerste divisie blijven, omdat andere clubs niet wilden promoveren. Stam/SoVoCo deelt momenteel de ze vende plaats met DIO/O en News/'O- VRA. Negen punten staan er op hun re kening. Kuipers/Zwolle staat twee plaatsen hoger met twaalf punten. Stam/SoVoCo kan derhalve langszij komen, maar: ook verder achterop ra ken. Heren Eindelijk, eindelijk kregen de heren van Stam/SoVoCo tegenstand. Verant woordelijk daarvoor was Blijvock, een geroutineerde ploeg met ónder ande ren oud-Olympiaan Pietje Lopulalan binnen de gelederen. Na een makkelijke eerste set (15-7) schrok Stam/SoVoCo in de tweede set, toen nipt met 17-15 werd gewonnen. "We konden niet meer domineren, zo als in 4e vorige wedstrijden. Omdat on ze service te makkelijk was, ontstonden er rally's. In de aanval maakten we ech ter veel fouten. We misten Ron Goet- hals. Hij is onze sterkste aanvaller", leg de Jan Visser de vinger op de zere plek. De derde set ging aanvankelijk gelijk op, maar op 7-7 gooide Blijvock alle schroom van zich af om vervolgens via 8-13 met 12-15 te winnen. Stam/So- VoCo wilde allesbehalve een wedstrijd- punt verliezen en haalde in de vierde set alles uit de kast. De service was weer goed en er was inzet. Visser: "Er werd op alle posities hard gewerkt. Daarvoor was dat niet optimaal. We hebben nu onder druk gespeeld. Dat moet je zien op te lossen." Geen victorie voor Eemvogels tegen ictum dat de Soesters voor de tweeét aal dit seizoen te slim af was. Foto: Goos van der Wilt Het damesteam van Red Stars is er niet in geslaagd voor de tweede keer een tegenstander uit de eerste divisie te elimineren in de beker strijd. Molen WSC versperde Red Stars de weg naar de derde ronde door in sporthal Beukendal met 53-71 te winnen. Dat resultaat deed de krachtsverhou dingen geen geweld aan. De Waalwijk- se ploeg werd gestuurd door de bedre ven spelverdeelster Van den Berg die niet alleen een goed afstandschot in haar vingers had, maar 'inside' zeer sterk voor de dag kwam. Red Stars had betere zaken kunnen doen als de ploeg in de eerste helft niet zoveel makkelijk ogende kansen had gemist. Maar in verdedigend opzicht kreeg Red Stars geen grip op het aanvalsspel van Molen WSC. John Martin wenste niet dezelfde fout te maken als tegen Fes- to/BW, toen zijn ploeg na een te ver doorgevoerd wisselbeleid bijna een 'veilige' voorsprong uit handen had ge geven. Ditmaal deed Martin aanvanke lijk een beroep op slechts zeven speel sters die voortdurend op hun tenen moesten lopen. Dat brak de ploeg op, Na 17-16 en 17-22 kwam Red Stars te rug tot 25-26. In de slotfase van de eer ste helft deelde Van den Berg echter de eerste tik uit. Red Stars liet een ideale kans op 27-28 liggen en in de slotsecon de mikte de spelmaakster van achter de drie puntenlijn raak. Jacqueline van Gaaien antwoordde kort na de hervatting met een driepun ter, maar de voorsprong van Molen WSC groeide langzaam. Aan de inzet van de Soesters lag dat overigens niet, maar de vermoeidheid kwam de preci sie niet ten goede. Van den Berg, goed voor 31 punten, bleef de defensie van Red Stars klappen uit delen, zorgde met een driepunter voor 38-48 en even later vanaf de vrije worplijn voor 43-56. Met nog acht minuten te gaan, was de beker wedstrijd beslist. Heren In de 5 mei hal in Leiden maakten de heren van Red Stars allesbehalve een bevrijding mee. Of het moet het eind signaal van de tweede helft zijn geweest. In dat bedrijf werd de ploeg namelijk op de pijnbank gelegd door Luba/Leiden. Was er in de eerste helft nog sprake van het Beleg van Leiden (34-42), na rust kwam het Leids Verzet in beweging en kregen de gasten een flink pak slaag als waren ze kwajongens die een steen door de ruit in plaats van een bal door de ring hadden gegooid. In minder dan vier minuten trok Luba/ Leiden de zaken recht (48-46) en was Red Stars gedegradeerd tot speelbal van de op het fysieke vlak overheersen de Leidenaren. Natuurlijk had Red Stars het excuus dat coach Shermon Wilson niet van de partij was, natuurlijk miste Red Stars de halverwege gebles seerd uitgevallen Marco van Maanen die voor rust nog tien punten had ge scoord. Maar 67 punten aan je broek krijgen in twintig minuten, is niet iets om trots op te zijn. Onder de borden werd Red Stars onder de voet gelopen door de lange werkne mers van Luba/Leiden en na acht mi nuten was het al 65-51, vijf minuten la ter 83-62. Die marge bleef vervolgens gehandhaafd, omdat Arne Balvers het op zijn heupen kreeg en in twee minu ten negen van zijn achttien punten reali seerde. De derde nederlaag werd daar evenwel niet mee afgeweerd. Luba/ Leiden gaf bovendien nog een tik na door in de laatste minuut het honderd ste punt aan te tekenen: 101-81. Dat Aksit een versterking is voor de eersteklasser, bleek al tijdens zijn eerste optreden. Met zijn techniek en snelheid bracht hij niet alleen zijn medespelers in kansrijke posities, maar verscheen hij zelf ook regelmatig voor de doelman. Tegen Graveland kwam DVS/Knol lentuin in de vijftiende minuut op voor sprong via Luits Houkes. Het antwoord van Graveland liet niet lang op zich wachten, maar Aksit tilde de stand kort voor rust met een slim puntertje naar 2-1. Saban A ksit op het veld wel, in de zaal niet bij SEC. Foto: Con Mönnich. Ribberink had DVS/Knollentuin de voetballer in april al benaderd. In de tweede helft speelden de Soesters hun gasten in de eerste tien mi nuten weg. Van Soeren maakte een driehoekje met Aksit en Ronald van Dorresteijn af en de herstelde Bram van der Munt schoot een vrije trap in de roos. De counters van Graveland ble ven gevaarlijk, maar Jan Willem de Wint gaf geen krimp. Hij moest alleen capituleren toen DVS/Knollentuin la coniek terug verdedigde: 4-2. Gaby Koot er scoort in het bekerduel met Molen W/SC. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17