Verdwenen Soest i O ^dmtemolwu Verdwenen Soest hervonden 1 ÖPSÖËSJT na an >nze zegekar!" Jubilerende koorleden bij Sint Cecilia dat u zich dolgraag t of laat verwennen. r cmodvr Hans Weiver Hairstyling voetbal? S TE GEK! 155 - 14881 onmaakbedrijf Rondje Soest JENT iEWAARSCHUWD Museum Oud Soest Dakwerken SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Kerstpakketten naar Polen Koelewijn Klem Demonstratie kerstversiering maken PAGINA 1fl WOENSDAG 25 NOVEMBER 199?" SOESTER COURANT PAGINA 19 Badminton 10.00 uur Koto Misie-Selby Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Alliance 14.30 uur Reigers-MHC Soest (H) Judo 10.00 uur Clubkampioenschappen B» do Ryu (Parallelweg) 1 Voetbal 14.00 uur SEC-'t Gooi (Bosstraat- West) 14.30 uur Rapiditas-Soest (Weesp) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf I 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-Team Vos (Beuken- lal) 21.00 uur DVS/Knollentuin-Eemnes Beukendal) ihot 3ood Luck 1 - Shot 2 8-2; Shot 5 - UBTV1 i-5; Shot 6 - UBTV 2 3-7; Shot 7 - Hoeer- ïeide 1 3-7; Shot 10 - VEV 5 5-5; Bijmaat .0-Shot 11 5-5. De Schieter loskoop (BAV Wintercup) over 10 kilo- neter: ack Belt 36.26; Frank de Groot 36.41; Gijs ■an Korlaan 38.27; Laurens Jansen 38.55; Jennis Moerman 39.34; Marcel de Boer '0.14; Ed van Renswouw 40.50; Bert den Ireejen 41.05; Henk Schaak 41.08; Geert- in Westra 41.52; Bert de Bree (Veteraan) •7.14; Frans Jansen 47.27. Jerda van der Veen 49.33; Bea Beijer 1.13; Mea Knik 52.05; Ploon van Rens- /ouw 54.19; Nannie van Rietveld 1.00.28. kilometer: Michiel Jansen 25.51; Petra chimmel 30.11; Alda van de Veen 31.56. kilometerjeugd: Chris Rietveld 11.24'; Pe-" ;r Rietveld 11.50; Wiesje Jansen 16.05. )e Snoekbaars Jan van Lambalgen 9.67 m.; 2. Johan Ka- us 9.51 m.; 3. Willem van Soeren 7.82 m.; Evert Kasius4.43 m.; 5. SjoukRijkse3.72 i.; 6. Jaap Koelewijn 3.67 m.; 7. Willem in der Kraats 3.62 m.; 8. Peter de Rond .48 m.; 9. Gert van Drie 3.39 m.; 10. Jan ivestro 3.34 m. ïees lees El - LJsselmeervogels E3 0-5; Hees 1 - WZA C4 8-2; Amsvorde BI - Hees 1 3-1. EC EC Al - sv Lelystad A2 1-1; SEC BI - VZ'49 BI 3-3; Amsvorde B2 - SEC B2 -1TOV C1 - SEC C1 7-0Soest D1 - SEC '11-2; SEC D2 - WZ'49 D2 4-1SEC D3 Eemboy'sDl 3-6; TOV El - SEC El 4-3; EC E2 - WZA E6 2-1; SEC F1 - Hoeve- ken F1 0-8. oest >est Al - Roda'46 1 0-1; Hooglanderveen - Soest A2 5-1; GVW1-Soest BI 6-1; B2 - Roda'46 5 1-6; UW 1 - Soest 12-0; Soest C2 - WZ'49 2 1-1; Soest C3 APWC 2 1-3; Soest Dl - SEC 1 1-2; uick 2 - Soest D2 2-1WZA 2 - Soest E1 7; Soest E2 - KVVA 9-2; Soest E3 - Cobu jys 1 6-2; KVVA 3 - Soest E4 4-1; Soest - Hoevelaken 5 0-1; Soest F1 - CJW 1 U; Soest F2 - Hoogland 2 0-1; Hoevela- n 2-Soest F3 0-5; Soest F5 - IJsselmeer- gels 5 0-3. VZ'49 ara Al - WZ'49 Al 2-1; SEC BI - /Z'49 BI 3-3; WZ'49 Cl - Geinoord 5-0; Soest C2 - WZ '49 C2 2-2; /Z'49 C3 - WZA C5 4-5; WZ'49D1- /ZA D3 13-4; SEC D2 - WZ'49 D2 2; Spakenburg E2 - WZ'49 El 2-2; /Z'49 E2 - Hoogland E5 19-0; WZA - WZ '49 F1 5-2; WZ'49 F2 - Limvio 0-6. am/SoVoCo jiioren: Homestyle/Olympia - dames 1 l,dames3-Facit/GeminiSI 3-1;dames I uPaco- Leos 5 3-0; heren 1 - Blijvock 1 veg naar kampioenschap?") Tel. 02155 - 13995 door Arie Wandelaar e keuze van de juiste Sinterklaas is in jgezinnen, waar het geloof in de goed heilig-man rond 5 december feest viert, een jaarlijks terugkerend pro- jjleem. Arie en Marie krijgen er in 1992 ook weer mee te maken. De gehele lichting [kleinkinderen zal zaterdag 5 decem ber a.s. tijden van vroeger doen herle- |ven. Wat de voorbereidingen betreft is het al dagenlang spitsuur. Binnen en [buiten Soest werkt Marie de verlang lijstjes af. Naar het zich thans laat aan- jzien komt het kleine grut, variërend in [leeftijd van een tot zeven jaar, niets te kort. Wat tot nu toe nog ontbreekt is de persoon, die op de juiste wijze aan bet onberispelijke leven van een bis schop gestalte weet te geven. RVijs geworden door ervaringen in een fgrijs verleden wordt er door ons aan de ^vertolking van deze rol zwaar getild. Een van deze ervaringen meent Arie U niet te mogen onthouden, al is het maar dat ook in deze voorkomen beter [is dan genezen. Ongeveer een kwart eeuw geleden was het in ons laantje een goede gewoonte, dat vaders zich op 5 december bij toer beurt in het bisschoppelijk gewaad lie ften hijsen en vervolgens de ronde de den. Arie's optreden was geen sukses, aan- gezien zijn mijter bij het betreden van de eerste de beste huiskamer omkie perde waardoor zijn geloofwaardig heid bij een groepje twijfelaars een ernstige deuk opliep. Zijn opvolger, Ijdie een jaar later voor goed en heilig I diende te worden versleten, kwam bij ['het jeugdige publiek weliswaar levens- Decht over, maar kreeg daarentegen [ivan de respectievelijke opvoeders jjgeen hand op elkaar. Hij had de ver tolking van zijn rol net iets te uitbun- [,'dig opgevat, waarna 5 december in leen aantal gezinnen was gevolgd door een periode, waarin de gelovige kin deren zonder aanwijsbare aanleiding huilbuien kregen en een jongetje, twee 1 huizen naast ons, een bedplassertje was geworden. I Het comité dat zich jaarlijks met de uitverkiezing van St. Nicolaas bezig hield, zag de persoonlijke aanwezig heid van de heiligman dan ook niet meer zitten, waardoor de leden van het comité ieder een geheel eigen koers dreigden te gaan varen. Een van de bewoners van ons laantje, een vrij- I gezel, wees tijdens de verkiezingsbij eenkomst op de gevaren die aan dit eenrichtingsverkeer verbonden wa ren. "Stel je voor", zo opperde hij, "dat ie dereen zijn eigen plan als Sinterklaas gaat trekken, tien tegen een dat we el kaar dan op straat tegen komen. Dan kun je de geloofwaardigheid van het hele gebeuren wel schudden." Wijze woorden die tot nadenken stemden en een van de aanwezigen er toe bracht de spreker een aanbieding als Sinterklaas te doen. "Ik weet niet of ik de juiste figuur ben", liet deze na enige aarzeling weten. "Ik ben niet ge trouwd, heb geen kinderen en kan zonder bril geen letter lezen." Al deze nadelen werden door de aan wezigen als practische voordelen ge zien, waarna de benoeming tot bis schop voor één dag zonder één stem tegen een feit werd. Tot op de dag van vandaag geven de overlevenden Arie nog steeds de schuld vanwege het absoluut misluk ken van de 5 december-missie van die jaargang. Ten onrechte natuurlijk, al had Arie er verstandiger aan gedaan zijn advies: "als je zenuwachtig bent neem je eerst een borreltje", achter wege te laten. De Sinterklaas van die jaargang had dit goed bedoelde, maar vrijblijvende advies, iets te letterlijk opgevat. Die 5 decembermiddag keek Arie tegen een Klaas aan die zo dronken als een aap was. Met een hand leunend op zijn staf, de andere op de schouder van Piet opende hij met: "Hoi, sorry dat we zo laat zijn, maar alles wat vandaag tegen kon zitten zat vandaag tegen." Marie rook op afstand het gevaar en kwam richting deuropening."Kan ik even naar het toilet?", hijgde schijn heilige,terwijl hij voor de verandering bij Arie steun zocht. Marie meldde het oponthoud aan de wachtende kinderen in de huiskamer. De sanitaire stop zorgde voor grote verwarring. St. Nicolaas een plasje doen, het ging hun verstand te boven. Boven het volk verheven figuren plas ten immers niet. Ter verdediging en verklaring moet Arie hierbij aanteke nen dat het Sterspotje "koning-keizer- admiraal" destijds nog niet in premiè re was gegaan. Dit laatste overigens terzijde. Na terugkomst duwde Arie de kerke lijke hoogwaardigheidsbekleder in een diepe ongemakkelijke stoel waar uit hij slechts met hulp van derden overeind zou kunnen komen. Terwijl Arie in de keuken voor koffie zorgde nam Marie de plaatsvervan gende rol van Sinterklaas in. "Sint vraagt of jullie nog een extra liedje voor hem willen zingen", luidde de opdracht aan de kinderschare. Zel den hebben op 5 december kinderen zoveel gezongen, zelden heeft Sin terklaas die dag zoveel gezwegen. Met half gesloten ogen hoorde hij het repertoire aan, zwaaide af en toe met zijn gehandschoende hand in een ver keerde richting en murmelde onver staanbare taal. Na consumptie van drie aangevoerde koppen zwarte kof fie kwam de bezoeker op eigen kracht overeind en deed bij zijn vertrek de toezegging een jaar later de lieve kin deren niet te zullen vergeten. "Dit is eens, maar nooit weer", brieste Marie, nadat het gezelschap uit beeld verdwenen was. Nooit en altijd, het zijn begrippen waar een mens niet echt mee leven kan. 'i. Afgelopen zondag vierde het zangkoor St. Cecilia van de Petrus en Paulus-parochie het jaarlijkse St. Cecilia-feest. Na de hoogmis van elf uur was er een gezellig samenzijn van de pastores, de dirigent en de zangers en de zangeressen in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Pastor J. Houben speldde daarbij namens de St. Gregorius- vereniging de zilveren medaille voor 25 jaar koorlidmaat schap op bij de dames M. Voet (oud-voorzitter), A. Jansen (penningmeester), B. van Klooster (oud-bestuurslid), M. Schimmel en J. v. d. Pol. Zij kregen van het bestuur uiteraard ook allemaal een fleurig boeket. Foto: Goos van der Wilt. Een ploeg bouwvakkers, al zullen ze in die tijd wel niet zo genoemd zijn. Of het allemaal Soesters zijn, weten we niet, want veel namen zijn ons niet bekend. Wèl weten we dat tenminste 'de kern' uit Soest kwam. Of het in Soest was, waar deze foto is genomen, weten we ook al niet. Het kan ook in Baarn zijn geweest, bij het Wil- helminapark wellicht, Midden-voor zit Henk Wijnhoff, zo is ons verteld, en die was timmerman/ aannemer. Wat dat betreft kan de foto kort vóór of kort na de Eerste Wereld oorlog zijn genomen, want tijdens de mobilisatie van 1914-18 was Henk on der de wapenen. De vragen zijn dus: wie, waar en wanneer. We horen het graag van u! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 COPIESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)- 1 3014 In 1992 wacht ons op 5 december op nieuw hoog bezoek. De Sinterklaas van destijds is na 5 de cember opmerkelijk snel naar elders verhuisd. Alle reden dus om er dit jaar het beste van te hopen. ARIE WANDELAAR Vorige week hebben we u verteld wat we allemaal te weten waren gekomen van de 'witte-nonnen-foto'. Helaas lijkt het er op of we niet alles goed hebben verteld. Een tweede poging. De meneer-met-hoed achter de vrouw met-hoed achter de tweede non van links was, zo is ons nu meegedeeld, niet de heer Benschop (oud-gemeentese cretaris) maar de neer Alders, ge meente-ontvanger en verwoed toneel man. (Hij was het ook die in die tijd ge zorgd heeft voor de uitvoering van het stuk Wilhelm Teil). We weten dit van de heer C.J.L. Alders, zijn zoon, dus dit zal wel kloppen. Wat we óók niet goed hadden was die Hongaarse non, helemaal rechts. Nu, dat was geen Hongaarse, maar een Oostenrijkse. Het meisje, dat wèl bij Rijer de Bruin in huis was zoals we schreven, heette Hermine Grüss en was, toen ze uit het publiek was ge haald om als figurante voor witte non op te treden, zestien jaar. In de jaren '30 werkte te ze als kindermeisje in Hilver sum. Kort voor de Tweede Wereldoor log moest ze, tegen haar zin, terug naar Wenen, en wat er van haar geworden is, hebben we nog niet kunnen achterha len. Iemand in Soest die het weet? RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 3062, 3760 DB Soest Studio: tel. 2 04 20 «eseteCteerd LIEVE SINTERKLAAS Ik durf het haast niet te vragen maar zou u een oogje bij Glass willen wagen. De kadootjes zijn heel origineel en kosten er echt niet zo veel. U weet het vast al alles is er van glas en kristal. De collectie is heel exclusief ach Sinterklaas wees eens lief. Strijk ook dit jaar weer uw hand over uw hart want het is daar zo apart. Kijk in mijn schoen naar het verlanglijstje Er is vast wel iets bij voor een klein prijsje. Met vriendelijke groet ook aan Piet, dag Sint. p.s. het adres is: Laanstraat 41a Baarn Ook dit jaar is er weer gelegenheid tot het versturen van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. Vanwege het grote aantal ver wachte pakketten is het transport over twee weekeinden verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waarop een pakket kan worden ingeleverd. Wanneer men ook kiest, het pakket zal in Polen gegarandeerd voor kerst aan huis worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij de familie De Groot, Haverweerd 117, op vrijdag 4 en vrijdag 11 december van 14.00- 22.00 uur. Voor informatie kan men bellen: tel. 24377. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen nu óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Ik heb een brief gehad uit Amsterdam. Nou krijg ik wel eens meer post uit die stad en meestal zijn het olijke berichten, maar deze keer was ik er niet zo blij mee. En het schrijven kwam nog wel van twee heren die het goed met mij menen, zo las ik. Maar ik had nog nooit van die rak kers gehoord, dus borrelde het wantrou wen direct in mij omhoog. De ene is drs. G. Silva. Ik heb sowieso iets tegen doc torandussen, want die doen mij denken aan een spits die na een fantastische rush in het vijandelijk zestien meter gebied, alléén voor de keeper over z'n eigen voe ten struikelt. Nèt geen goal dus maar toch wel een mooie actie. De ander is de heer R. Toorenvliet. Ik weet niets van die twee, maar daarente gen weten zij alles van mijn financiële reilen en zeilen, want zij zitten in de di rectie van mijn bank, deABN-AMRO, de grootste bank van Nederland. Dat ze zo groot zijn geworden is te danken aan mensen als ik, die altijd zonder mokken en morren hun centjes er naar toe heb ben gebracht en er mee hebben laten doen wat de bank goed dunkte. De ban ken hebben ons nu al jaren aardig in de klem en het is onze eigen schuld. Hier wat citaten uit het epistel van de Jansen en Janssens van de schatbewaar ders. "Het afgelopen jaar zijn tal van discus sies gevoerd rond de kosten van betaal diensten. Aanleiding is de enorme groei van het betalingsverkeer, waardoor vooral de verwerkingskosten van kas opnames, cheques en bankgiro's explo sief zijn gestegen. Tot op dit moment zijn verreweg de meeste diensten rond uw betaalrekening gratis en dat blijft ook zo. Want we zijn tot de conclusie ge komen, dat de beste oplossing in een goed samenspel tussen u en ons ligt. Als u steeds voor de meest efficiënte manier van betalen kiest, dan kunnen wij u deze betaaldiensten gratis blijven verlenen. Alleen voor enkele kostbare diensten zal dan een bijdrage worden gevraagd zoals onder meer voor dag- en weekre- keningafschriften (tweewekelijkse af schriften blijven gratis!). Bij deze brief vindt u een brochure, die u verder infor meert over de tarief wijzigingen per 1 ja nuari 1993". En het schrijven gaat verder met de me dedeling dat ik onnodige kosten kan vermijden en dus vrijwel gratis gebruik kan maken van m 'n betaalrekening. Ja vrienden, ik weet niet hoe oud de heren Toorenvliet en Silva zijn, maar ik ben al meer dan dertig jaar klant bij die club. Al vanaf de tijd dat de bank nog Neder- landsche Handel-Maatschappij heette (opgericht in 1824 op initiatief van Ko ning Willem I). Ik deponeerde mijn eer ste platenroyalties in 1960 op een spaar rekening bij de NHM in Eindhoven. Er was daar toen een mijnheer Caspers die VOOR HAAR W EN VOOR HEM S Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Zoals men van Groei en Bloei gewend is, biedt zij dit jaar een interessante kerstdemonstratie aan. Op 9 december a.s. staat de aula van het Medisch Cen trum Molendael (voorheen ziekenhuis Zonnegloren) ter beschikking. Demon- strateur is de heer J. Amesz. Hij zal zich laten inspireren door het motto: "Kerst in manden". Tijdens het eerste deel van de avond wordt op traditionele manier gearran geerd; na de pauze zal hij meer in eigen, vrije stijl werken. De heer Amesz zal voor beide onderdelen uitsluitend na tuurlijke materialen gebruiken. Een aantal van de te maken kerststuk ken zal onder de aanwezigen worden verloot. Aanmelden voor deze avond is niet noodzakelijk. Neem gerust familie- leiden en vrienden/kennissen mee. Aanvang is om 20.0 uur. Voor leden van Groei en Bloei is de toegang gratis; niet-leden zijn welkom tegen een ver goeding van f 5,-. Doe het zelf! Op woensdagavond 16 december krijgt men de gelegenheid een eigen kerstver siering te maken. Er zijn nog een be perkt aantal plaatsen beschikbaar: Men kan zich aanmelden en ook nadere in formatie krijgen bij Joyce Bartels, tel. 13906. Volgende week meer over deze unieke avond! mij met raad en daad terzijde stond. Voorde lopende zaken had ik een reke ning-courant waarop, als ik me goed herinner, toch nog zo'n drie procent rente werd gegeven. Een bescheiden kantoor, niks geen marmer of andere dure bouwmaterialen. Dat werd later wel anders. Er werd trouwens een hele boel anders. De banken dachten allerlei mogelijkheden uit om de service in het betalingsverkeer te verbeteren maar het doel was natuurlijk om de geldstromen in het land via hun kantoren te laten gaan. Werd vroeger het loon nog via de beroemde loonzakjes cash uitbetaald; het was toch véél efficiënter om dat via moederkloek de bank te laten doen En men kreeg er rente over ook nog! Maar nog altijd betaalde het publiek in winkels e.d. met contant geld. Er be stond al wel iets als American Express Cards, maar die werden alleen gebruikt door een vermogende bovenlaag en tra vel Ier cheques nam je wel eens mee als je op vakantie ging. Voor de rest bleef de grote geldstroom uit het zicht van de banken. Daar moest natuurlijk iets op gevonden worden en zo werden de be taalcheques in het leven geroepen. Lek ker gemakkelijk en geheel gratis door de banken verstrekt. Ook het bijbehorende pasje kreeg je er zo bij. Langzaam maar zeker leverde de consument, dus ik ook, zich geheel uit aan het Nederlandse bankwezen tot het moment kwam dat men niet meer buiten hun betalingswij zen kon. Een typisch voorbeeld van het creëeren van een behoefte. En even langzaam, maarzeker begon het ach en wee geroep van diezelfde instellingen. De rente op de rekening courant werd steeds lager, de kosten voor het rood staan hoger. De verwerking van de be taalcheques bleek toch te duur te wor den, dus werden er kosten voor bere kend bij gebruik van een zeker aantal van die cheques. En steeds meer kregen de cijferaars van moeder de bank de be volking voor hun karretje en gelijk op ging het visuele aspect van de gebouwen en kantoren. Wat dat betreft is de be scheidenheid vandat NHM-kantoor in Eindhoven allang verdwenen. En nu schrijven de heren Tooren vliet en Silva mij (de heer Wijffels van de Rabo bank zal wel een eensluidende briej hebben klaar liggen) dat het water hen bij wijze van spreken tot aan de lippen is gestegen en dat ze daarom wat tarieven bij moeten stellen. Lekker is dat. Eerst allerlei diensten bedenken, die de klan ten dan voorschotelen als gratis service om later diezelfde klanten, als ze zich die betalingswijze eigen hebben gemaakt, kosten in rekening te brengen voor iets waarom ze a priori eigenlijk niet eens hebben gevraagd! En we kunnen er niets aan doen, omdat we ons in een po sitie hebben laten manoeuvreren, die maakt dat wij gewoon niet meer zonder die banken kunnen. Maar is dat dan wel zo? Toen de Rabo-bank begin dit jaar aankondigde de rekeninghouder een vast 'abonnementstarief' te laten beta len, werd dat besluit weer ijlings inge trokken nadat 25.000 klanten hun re kening hadden opgezegd. Volgens de bijgesloten brochure hoef ik nog (steeds) niets te betalen vooro.a. het ge bruik van geldautomaten (behalve 's nachts en 's zondags), betaalautomaten en interne overboekingen. In steeds meer winkels, restaurants en bij benzinepompen zie je betaalautoma ten. Volgens de brochure is het gebruik daarvan gratis. Ik wil er iets onder ver wedden dat dat zo niet blijft. Binnen een paar jaar, als overal van die dingen staan, zijn we de klos. Dan heet het in eens dat de kosten er van onaanvaard baargestegen zijn, dus dat de klant moet begrijpen dat enz. enz.... Want zo is het elke keer nog gegaan. En weet je hoe dat komt? Er is geen concurrentie in de bankwereld. Ik bedoel, wat de tarieven betreft zitten alle grote jongens in Ne derland op één lijn. Je zou het gewoon een verkapte kartel-vorming kunnen noemen. Nergens anders zie je dat. Niet in de elektronica, Philips en Panasonic verlagen bijna dagelijks de prijzen, niet in de levensmiddelen-branche en niet in de kledingindustrie. Want ik kan wel roepen dat ik m 'n boeltje bijdeA BN op pak en naar de Rabo ga, maar daar is 't precies hetzelfde. Ik bedoel maar. Het is net als bij de PTT. Een monopolie sys teem waarin we gewoon betalen wat ons wordt voorgeschoteld. Waarom halen we met z'n allen niet ge woon ons geld van de bank, bewaren het een maandje of twee in een ouwe sok en laten die jongens in die mooie gebouwen gewoon een tijdje zweten. Want ik weet zeker dat we dan een héél andere brief krijgen van de docterandus R. Tooren vliet. Tot slot: ik lees dus 'dat de beste oplos sing in een goed samenspel tussen u en ons ligt'. Bij een samenspel denk ik aan overleg en wederzijdse inspraak. Dit is gewoon een solo-actie.... h

Soester Courant | 1992 | | pagina 19