[EÏD Soester WV vanaf 1993 ANWB-kantoor met volledig servicepakket Warm pleidooi voor Italiaanse zender RAI-Uno op Soester kabelnet Feest Soester Vogelvrienden :Le j dat-ie ?dewerker /c°J^ dërTü ?n. Eerste gezamenlijke agentschap in Utrecht Soesterse start handtekeningenactie CDA en VVD tegen 'inkomenspolitiek' Verhuispremie voor ouderen wordt gebonden aan bovengrens WD-er Blaauw in Soest over Europa 'Koe als architect van nieuw landschap' rebo hringlaop Sociale veiligheid in en om sport accommodaties AFSLANKEN The Talk of the Town Provinciale show in december Novum in Soester raad Lot bepaalt keuze voor besluit waarover stemmen staakten i PAGINA 22 ratie met garantie □tie nr. 1 I 10* ieterr. Noordschil) E iy Cars verkeren in excel- :t zo'n 20.000 km op de lijks ouder dan I jaar. komstig van Volvo-mede- ïiden prijzen zijn dan ook ïjgt u het Volvo Paspoort ;l met., rgrendeling .06-92 met., adio05-92 04-91 03-91 net06-90 L.: 02155-12500 Afgebeeld: Calibra T urbo 4x4. 'aarnaast heeft de tlgen van een zij- imaliseren. ichikt bovendien 2n en standaard )op dan voor alle tom. tigingen voorbehouden, KOMST! - WOENSDAG 25 NOVEMBFR iggg SOESTER COURANT PAGINA 23 Vanaf februari volgend jaar kun nen de ruim 8500 ANWB-leden in Soest voor het volledige service pakket van de automobilistenclub terecht bij de Soester VVV aan de Steenhoffstraat. Vorige week is de samenwerking beklonken tussen de VVV en de ANWB, die daar mee over het eerste gezamenlijke agentschap in de provincie Utrecht gaan beschikken. yW-voorzitter drs. G. Plomp en in- formatrice Corry v.d. Linde maakten het nieuws maandag j.1. bekend. Het betekent dat de ANWB-leden uit Soest (en omgeving) vanaf volgend jaar het veelomvattende service-pakket voor taan "dichtbij huis" kunnen vinden: kaarten, gidsen, abonnementen, de reis- en kredietbrief, carnets, vakantie reisgidsen., reisverzekeringen, het we genwachtlidmaatschap en nog veel meer, gecompleteerd met een veelheid aan gratis informatie over allerlei toe- nstische en recreatieve onderwerpen in Nedeland en het buitenland. Het nieuwe ANWB-agentschap wordt overigens géén reisbureau en ook voor je bekende ANWB-club-artikelen zal men in het algemeen nog aangewezen blijven op de grote ANWB-kantoren in Je buurt, zoals in Amersfoort, Hilver sum en Zeist. Voor een klein gedeelte van het assortiment club-artikelen is binnen het Soester kantoor waarschijn- vw - ^at ruin?te te vinden- beide V-informatrices gaan binnenkort de basiscursus van de ANWB volgen, zodat ze straks helemaal vertrouwd zul len zijn met het ANWB-servicepakket. Meer omzet Afgaande op de ervaringen met soort gelijke ANWB-agentschappen in het land - er zijn er inmiddels 23 - verwacht de VW-Soest een jaarlijkse omzetstij ging van rond de 200.000 gulden. Wel zullen daar vermoedelijk enige investe ringen tegenover staan, zoals meer per soneel, ook al omdat het kantoor vanaf februari ook op zaterdagmorgen ge opend zal zijn. Niet uitgesloten is dat het kantoor zelfs op vrijdagavond (koopavond) zijn deuren zal openen, wat tot nu toe niet het geval is. Nog bekeken moet worden of de ruimte die het VW-kantoor - dat zijn onder komen aan de Steenhoffstraat sinds de verbouwing moet delen met de Volksu niversiteit en de Wereldwinkel - wel voldoende is om de aanzienlijk grotere voorraad te kunnen opslaan en de naar verwachting veel grotere toestroom van bezoekers op te vangen. Volgens Plomp valt daarover op dit moment nog weinig concreets te zeggen en laat de VVV binnenkort eerst maar eens een kijkje nemen bij andere agentschappen. "Misschien moeten we eerst maar eens een jaartje inspelen op de nieuwe situa tie voordat we verdergaande beslissin gen nemen," aldus Plomp. Niet rijk Ondanks de te verwachten omzet-groei zal de VWO-Soest niet rijk worden van de samenwerking met de ANWB, ver wacht Plomp. Het agentschap houdt een percentage van de verkopen en krijgt bovendien een bijdrage van de landelijke organisatie, omgerekend naar het aantal leden (dat in Soest nage noeg precies op het landelijk gemiddel de ligt), maar of dat voldoende zal zijn om de meerkosten te compenseren is nog een open vraag. Plomp is wat dat betreft overigens niet pessimistisch. "Het loopt overal per fect, dus waarom zou dat bij ons niet het geval zijn. Er zullen best aanloop-pro blemen zijn, maar je moet het positief bekijken." Hij wijst er overigens op dat het ook de gemeente wel wat waard zou moeten zijn dat de ANWB-service nu ook in Soest zo dichtbij voorhanden is... Het bestuur van de WV en de infor- matrices zijn in elk geval trots op de sa menwerking met de ANWB, die im mers een stukje erkenning inhoudt. Bo vendien mag de samenvoeging van bei de know-how op één lokatie ook be schouwd worden als een vorm van effi ciency, waarvan zeker de Soester ANWB-leden zullen kunnen profite ren. Als het aan mevrouw drs. Angela v.d.Burg-Bairati ligt beschikken de Soester televisiekijkers binnen kort ook over de mogelijkheid om te stemmen op de zender RAI-Uno. Ze heeft het College van B. W. gevraagd deze Ita liaanse publiekszender in het ka bel-aanbod op te nemen en alvast een handtekeningenactie aange kondigd, die in december van start gaat. Mevrouw V.d. Burg wijst op het besluit van de gemeenteraad om het kabelnet volgend jaar met drie zenders uit te breiden. Min of meer staat al vast dat de zenders MTV en Sportnet daarvoor als eerste in aanmerking komen. De RAI-Uno zou volgens mevrouw V.d. Burg de derde moeten worden. Ze baseert zich voor haar pleidooi op verschillende overwegingen. De eerste is dat Italië door zijn rijke cultuurhisto rie en zijn vooraanstaande plaats in de wereldeconomie als natie van groot be lang is, zeker nu de betrekkingen tussen Nederland en Italië in Europees ver band intensiever zullen worden. Ze on derbouwt die overweging met cijfers over o.a. het handelsverkeer en de groei van de activiteiten op het gebied van toerisme, sport en schone kunsten. Ita lië telt na Frankrijk en Spanje jaarlijks het grootste aantal toeristen. Steeds meer mensen gaan vice versa op vakantie en ook op sportief vlak (voet bal) onderhouden de landen de nodige kontakten. Op kunstgebied is er nau welijks een veelzijdiger land dan Italië, bakermat van de opera, met een rijke historie op het gebied van de film, de ar chitectuur en de literatuur. Nederland telt op al die gebieden veel liefhebbers. Een tweede goede reden is volgens haar de belangrijke bijdrage die de RAI-1 kan leveren in het begrip voor en de kennis van de Europese lidstaten on derling, en tenslotte noemt ze het feit dat Soest een groot aantal inwoners telt die direct en indirect belang hebben bij de komst van de zender. Gelijkheidsbeginsel In de eerste plaats denkt ze daarbij aan de Soest wonende Italianen, ofschoon ze op haar navraag bij de gemeente niet mocht vernemen hoeveel dat er zijn "omdat daarover geen gegevens wor den verstrekt aan particulieren". Zij zouden, net als hun landgenoten in nog eens zo'n 70 andere Nederlandse ge meenten, de RAI-1 graag op de kabel ontvangen,en in navolging van andere minderheidsgroepen, zoals die van de Turken, een beroep willen doen op het gelijkheidsbeginsel", aldus mevrouw V.d. Burg. Verder wijst ze op een categorie Neder landse belanghebbenden, die belang stelling hebben voor Italië en dat uitdra gen door actief te zijn in verenigingsver band of bijvoorbeeld een talencursus bij de Volksuniversiteit volgen. Dan zijn er nog Nederlanders - tolken /vertalers, musici, etc. - die om beroepsmatige re denen rechtstreeks kontakt nodig heb ben met Italië, en ten slotte noemt ze mensen met wetenschappelijke interes se in Italië. Nog te beïnvloeden "Ik ken verschillende mensen uit Soest," aldus mevrouw V.d. Burg, "die het op grond van het bovenstaande wenselijk zouden vinden dat RAI-1 de 'derde nieuwe toegestane zender op de CAI' zou worden. Ze heeft het gemeen tebestuur inmiddels laten weten dat ze - nu de zenderkeuze nog te beïnvloeden is - een handtekeningenactie zal begin nen. "Het aantal handtekeningen zal u hopelijk kunnen overtuigen van de be langstelling voor RAI-Uno op de ka bel." Wie die actie wil steunen moet maai eens kontakt met haar opnemen. Hei adres is: drs. A.M. v.d. Burg-Bairati. Regentesselaan 3, 3762 DS Soest, tel. 28560. Met 13 tegen 12 stemmen heeft de gemeenteraad gekozen voor een inkomens-bovengrens voor het loekennen van een verhuispremie voor ouderen die een huis achter laten dat door andere woningzoe kenden bewoond kan worden. In raad van oktober staakten de lemmen daarover en dus kwam het voorstel vorige week opnieuw aan de orde. Het CDA verklaarde zich bij monde tvan Bart Krol opnieuw tegen deze maatregel, die volgens hem neerkwam |op inkomens-politiek, en daar heeft de J.D. Blaauw. Aanstaande maandagavond (30 no vember) spreekt het Tweede-Kamerlid Jan Dirk Blaauw (WD) in restaurant De Soester Duinen, op uitnodiging van de plaatselijke WD-afdeling die daar haar najaarsledenvergadering houdt. Blaauw zal in het openbare deel van de bijeenkomst een inleiding houden over het onderwerp: "Europa na Maas zicht", en daarbij het standpunt van de VVD-kamerfractie toelichten. Aansluitend is er gelegenheid voor dis cussie. Belangstellenden zijn vanaf 20.30 uur welkom in het restaurant aan de Soesterbergsestraat 188. gemeente zich niet mee te bemoeien, vond hij. De verlaging van de premie zelf - van 3000 naar 2500 gulden - vond wel genade in Krols ogen. Hij kreeg kritiek van Kees Boerkoel (PvdA), die meende dat Krol daarmee afweek van de lijn-Lubbers/Brinkman. "Het CDA in Soest wil méér subsidie geven!" Volgens de PvdA ging het er .juist om dat de subsidie niet terecht kwam bij mensen die het allerminst no dig hebben en de premie alleen maar als een leuk meevallertje beschouwen, zo als wethouder Frans Kingma het om schreef. "Het gaat erom dat we de gemeentelij ke middelen zo doelmatig mogelijk in zetten," aldus Kingma. "Met inko mens-politiek heeft dat niks te maken. Dat wordt er nu wel kunstmatig bijge sleept, maar dan weet ik nog wel en paar zaken die we kunnen afschaffen..." Krol verweerde zich nog door erop te wijzen dat de oude regeling toch wel goed functioneerde, omdat 55 van de 84 aanvragers ook volgens het oude systeem voor een premie in aanmerking waren gekomen, maar dat overtuigde de andere fracties niet meer. Het Colle gevoorstel werd met 13 tegen 12 stem men - CDA (minus wethouder Menne) en WD - aangenomen. Zondag 29 november a.s. om 11.30 uur gaat "Koffiedrinken met de boswach ter" in kasteel Groeneveld over het be- grazingsbeheer in de Stulp, het populai re heidegebied in boswachterij "De Vuursche". Tien jaar geleden startte Staatsbosbe heer een nieuw beheer in de Stulp met het doel om het gebied om te vormen in een open vlakte begroeid met heide. Daardoor zouden allerlei plant- en diersoorten terugkeren die kenmer kend zijn voor een heidegebied. Daarom heeft Staatsbosbeheer een plan uitgewerkt waarin afgesloten ge bieden met elkaar verbonden worden. Op deze manier ontstaat er meer ruimte voor de koeien en grazen de dieren al leen op de meest aantrekkelijke plaat sen. Meer variatie in het gebied is het gevolg. Een boeiend onderwerp, want het gaat over het land van de toekomst met de koe als architect! De koffie staat klaar vanaf 11.00 uur. Entree: f 3,- p.p., in clusief koffie of thee. Wij zijn al in een FEEST-STEMMING. In de Retoerbeurs: keus uit allerhande 'kerstartikelen. in de Retoerboetiek: feestelijke uitgaans- en GELEGENHEIDSKLEDING. Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Het is alweer een jaar geleden dat de ge meente Soest in het kader van de sociale veiligheid in en om sportaccommoda ties een prijs heeft gewonnen. Deze "Buiten Gewoon Veilig Prijs" heeft de gemeente ontvangen voor haar algeme ne beleid op het gebied van de sociale veiligheid, voor haar beleid met betrek king tot sociale, veiligheid in en om sportaccommodaties en in het bijzon der voor het sport- en recreatiecentrum Aqua Indoor. De prijs bestond uit - door Philips aan geboden - 25 stuks paal- en gevelver- lichtingsarmaturen, die inmiddels zijn geplaatst bij diverse gymnastieklokalen en op diverse sportparken. De keuze voor deze sportaccommoda ties is mede bepaald door ingekomen telefonische meldingen over onveilige plaatsen in en om sportaccommodaties. Deze telefoontjes komen binnen bij het meldpunt voor sociale onveiligheid. Het doel van het meldpunt is te komen tot een permanente verzamelplaats van klachten over sociaal onveilige plekken (niet alleen in en om sportaccommoda ties). Het telefoonnummer is: 02155- 19444. w ie dus een Kiaem neett over de veilig heid in en om sportaccommodaties kan die daar melden. De klacht wordt door gespeeld naar de afdeling sport, die de klacht behandelt. De afdeling zal bevorderen dat het zicht op de toegan kelijkheid van sportaccommodaties en de daarbij behorende parkeervoorzie ningen goed is. Door zoveel mogelijk de onveilige plekken te verbeteren, wil de gemeente bereiken dat die reden om niet te gaan sporten is weggenomen. Nog voor de kerst snel en verantwoord met revolutionaire methode Bel 02155 - 12013 Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 - Soest Jaren geleden ontstond er iets moois tussen grootgrutter Ahold en de ge meente Soest. De vorige colleges wa ren daar allemaal blij mee. Begonnen met een klein filiaaltje aan de Van Weedestraat werd zelfs later een grote supermarkt gebouwd in een tweede winkelcentrum De Smitshof. Tot zover is er niets bijzonders zult u zeggen en daar heeft u ook volkomen gelijk in. Veranderende koopgewoon ten van het Soester publiek maakten het echter voor Ahold noodzakelijk uit te kijken naar ruimte om het be staande kruidenierswinkeltje, dat jn zijn huidige vorm eigenlijk een surro gaat supermarkt is, uit te breiden of te verplaatsen om daarna het Soester pu bliek een echte aan deze tijd aange paste supermarkt te bieden. Ahold wist de weg naar het oude ge meentehuis al snel te vinden en vond daar bij het vorige college een gewillig oor. Men ging om de tafel zitten en er rolden een aantal plannen uit, zo ook het plan Lindenhof. Wethouder Men ne (ja, hij zat er toen ook al) dacht twee vliegen in één klap te vangen: een nieuwe Lindenhof en een aan de tijd aangepaste supermarkt. Hij had echter niet gerekend op zoveel oppositie. Het toenmalige raadslid voor progressief Soest, Jan Visser ging zich er mee bemoeien en was faliekant tegen, het pand was in verkeerde han den van projectontwikkelaar Vahstahl die een zeer slecht plan voorlegde aan de welstandscommissie, die dat dan ook terecht afkeurde. Met de leuze "Geen supermarkt op de plaats van de Lindenhof' gingen ver volgens een aantal politieke partijen waaronde Progressief Soest de verkie zingen in. Het CDA, draaierig als al tijd, wist het nog niet maar werd ook al minder enthousiast en toen dan tot overmaat van ramp de zwembadclub van Harry Witte ook nog eens vier ze tels kreeg in de nieuwe raad, was het lot van het Lindenhofplan snel beslist dacht men. Wat schetst ieders verbazing: het nieu we college legt alle adviezen omtrent de Lindenhof naast zich neer en wil een bouwvergunning afgeven voor ja wel een supermarkt en nieuwbouw voor de Lindenhof. Even voor de dui delijkheid: we hebben het nog steeds over dat mooie dat was ontstaan tus sen Ahold en het gemeentebestuur van Soest. Het was zo mooi geworden dat de nieuwe wethouder van RO, juist Jan Visser van Progressief Soest, de vergunning in principe afgaf, maar mede doordat de bewoners van de omgeving, gesteund door het uit de boot gevallen fractielid van de WD Gert Beijen, nogal wat tegengas gaven was het de Raad van State die de ge meente Soest tot de orde riep. Ja wat moet je dan met dat mooie dat in de loop der jaren was ontstaan? Jan Menne beloofde aan Ahold dat al het mogelijk in het werk gesteld zou wor den om op afzienbare termijn voor een oplossing te zorgen die Ahold uit de ruimteproblemen zou helpen. Nu is het zo dat het CDA wel eens meer wat belooft dat ze niet wil nakomen, im mers Jan Menne wist ook dat het plan was gerezen een structuurvisie te gaan maken voor Soest en dat kwam hem bij die belofte wel erg goed uit. Er werd weer gezocht naar oplossin gen want belofte maakt schuld, het ou de politiebureau, de brandweerkazer ne, afsluiting van de kruising. V. Wee- destraat/Stadhouderslaan, een terrein aan de Burgemeester Grothestraat, al les viel af en ja wat moet je dan. Een goed idee, eerst de structuurvisie vast leggen, dan met vakantie gaan en ver volgens niets meer aan Ahold laten horen. Wethouder Menne bestond het nog tegen een vestiging aan de Van Wee- destraat/Burg. Grothestraat te zijn maar vast te willen houden aan een su permarkt van 700 m2 aan de Konin- ginnelaan of omgeving. Ahold ging uiteindelijk maar weer eens in Soest te rade en wat schetst ie ders verbazing, het college voelt zich middels de tekst "het is een gepas seerd station" van alle verplichtingen ontheven en ziet geen kans Ahold ver der te helpen. Er was ineens niets moois meer. Dat is de manier van werken van ons Soester college. Goed rentmeester- schap, wethouder Jan Menne, mis schien had de fractievoorzitter van het CDA wel gelijk toen hij drie weken ge leden de opmerking maakte dat het de hoogste tijd wordt dat er een nieuw college komt. Ik hoop dat de Soester burger de vol gende keer een college kiest dat wel durft te besturen en te beslissen, dat zal ook wel tot problemen leiden, maar dat is in ieder geval minder be schamend voor ons dorp. En tot slot, Ahold is nog steeds verliefd. P.v.d.W. Radio Soest, 22.11.92 REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Een novum. Zo kenschetste CD A-fractievoorzitter Verheus vorige week de gang van zaken in de gemeenteraad, waar een besluit moest worden genomen over een verzoekschrift van J. v.d. Graaf van de Wiekslotenveg. Er moest een loterij aan te pas komen om te bepalen over welk voorstel de raad zich uiteindelijk zou uitspreken. In twee voorafgaande raadsvergaderin gen kon er geen meerderheid worden gevonden voor de inwilliging van het verzoek omdat de voor- en tegenstan ders elkaar perfect in evenwicht hiel den. V.d. Graaf - zelf ambtenaar ten ge meentehuize - wil dat er een voorberei- dingsbesluit wordt genomen, omdat hij dan kan verbouwen, en wist bovendien dat hij tegen het uitblijven van een be sluit een AROB-procedure kon star ten. De stemmen staakten tot tweemaal toe, en op zich is dat al vrij uniek. Toch meende het College dat V.d. Graaf recht had op een beslissing, waarvoor het echter niet een voorstel wilde doen van dezelfde strekking als het voorstel dat eerder "geacht was te zijn verwor pen", zoals na het twee keer staken der stemmen gebruikelijk is. "Dat past ons niet," aldus B. W. Daarom had het College twéé ontwerp besluiten aan de raad voorgelegd - het een om het verzoek in te willigen, het ander om het af te wijzen - en het lot moest beslissen welk voorstel in stem ming zou worden gebracht. Burge meester De Widt trok het lootje met nummer I (inwilligen) uit de pot. Verheus wilde nog wel even kwijt dat hij het maar vreemd vond dat het zo ver DeSoester Vogelvrienden hebben za terdag het veertig-jarig bestaan gevierd. De vereniging kwam bijeen in het club gebouw Vogelzang aan de Parallelweg. Na de receptie volgde een feestavond voor de leden en donateurs. De Soester Vogelvrienden hebben dit jaar de organisatie toegewezen gekre gen van het provinciaal kampioen schap. De grote provinciale vogelshow wordt van woensdag 23 tot en met zon dag 27 december gehouden in de sport zaal van de Kardinaal Alfrink Mavo aan de Klarinet. Foto: Goos van der Wilt. was gekomen. "Iemand die minder goed de weg weet in het gemeentebe stuur zou zich er wel bij hebben neerge legd dat het niet doorging." De raad stemde vervolgens zonder veel omhaal met 14 tegen 11 stemmen voor de inwilliging van het verzoek van V.d. Graaf. Hoewel het College van B. W. tegen was - net als de fracties van CDA en GPV en Wil Stekelenburg van de PvA - stemde wethouders Swinkels "per ongeluk" ook voor het voor stel, dat dus werd aanvaard. Raadhuisplein 1, tel. 93411 vraagt uw aandacht voor: Commissievergadering Donderdag 26 november, 20.00 uur: Financiën, Economische aan gelegenheden en Sport Agenda: o.a. sportaangelegenheden; uitbreiding supermarkt Dalweg 75-77; selectie en toewijzing bedrijfsterreinen; voorstel verkoop grond aan de Koper wiek aan de Woningbouwver. Soest voor de bouw van 15 koopwoningen; voorstel verkoop grond aan de Dalweg, de Akkeren en Haverweerd aan de Wo ningbouwver. St. Joseph.; voorstel ver koop van grond aan de Koperwiek aan G.W. v.d. Grift Bouwbedrijf Soest b.v. voor de bouw van 12 woningen. Maandag 30 november, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda: o.a. voortgang planningkalen der, voorstel tot vaststelling van de Ver ordening op de gemeentelijke identi teitskaart, discussie over aspecten poli tiezorg: lokaal activiteitenplan, open stelling bureau en voortgang reorgani satie. Dinsdag 1 december, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Be drijven, Voorlichting en Kunst Agenda: o.a. herinrichtingsplan Smits veen, uitwerking 3e fase (inclusief nieu we marktlokatie), bouwplan Dorre- steinweg 131, stand van zaken plan ningskalender. Woensdag 2 december: Welzijn, Volksgezondheid en Volkshuisvesting Agenda: o.a. voorstel tot het vaststellen van de verordening "Tegemoetkoming kosten sociaal-culturele activiteiten ter vergroting van de toegankelijkheid van voorzieningen, voorstel tot het vaststel len van het beleidsplan "Ontwikke lingsachterstanden 0-6 jarige allochto ne kinderen in Soest", voortgang socia le vernieuwing, voortgang plannings kalender. Donderdag 3 december, 19.30 uur: Milieu en Onderwijs Agenda: o.a. adviesnota inzake grof huisvuil te Soesterberg, aanvullend ad vies onderhoud wegen m.b.t. Radema- kerstraat, stand planningskalender. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel. nr. 93459). Parkeerregels Kerstmarkt Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratie ve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten heb ben: I. om op 18 december 1992 vanaf 18.00 uur de avond voorafgaand aan de dag van de Kerstmarkt tot 2 uur na de sluiting van de Kerstmarkt. a. de volgende wegen door middel van bord Cl van bijlage 1 van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer: de Neerweg en de Kerkstraat, het gedeelte tussen de Peter v.d. Breemerweg en de Olijkeweg; b. het instellen van een parkeerver bod door middel van het plaatsen van bord El van bijlage I van het RW-90 - op de Kerkstraat tussen de Neer- weg en het Kerkpad aan de zijde van de Oude Kerk; - op de Peter v.d. Breemerweg tussen de Hooiweg en de Kerk straat aan beide zijden van de weg; - op de Eemweg tussen de Hooi weg en de Lange Brinkweg aan beide zijden van de weg; - op de Eemstraat aan beide zijden van de weg; II. Voor zover er in het programma van de Kerstmarkt geen wijzigingen plaatsvinden welke van invloed zijn op de verkeersafwikkeling, dat de onder I genoemde verkeersmaatre gelen ieder jaar ten tijde van de Kerstmarkt van kracht zullen zijn. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Aangevraagde bouwvergunningen De volgende oouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Birkstraat 131 (924661; vernieuwen van een schaapskooi, 9-11-92. Korte Middehvijkstraat 1 (92270); vergroten van een woonhuis, 9-11-92. Mercury 23 (92465); bouwen van een schuur, 9-11-92. Mercury 25 (92464); plaatsen van een afdak, 9-11-92. Van Weedestraat 8 (92051); wijzi gen voorgevel, 11-11-92. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie bouwzaken), geopend elke werk dag van 8.30 - 12.30 uur. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van 15 koopwoningen (soc. koop en VSEB),Koperwiek 2-8 en 58-78 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van 12 vrije sectorwonin gen, Koperwiek 5-15 en 25-35. (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordning). Alvorens een definitieve beslissing zal De kracht van de reclame ligt in de herhaling worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 26 november 1992, eventuele schriftelijk bij Burge meester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken (balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1,ter inzage. Verleende bouwvergunningen Amnestylaan 20 f92418); bouwen van een berging, 13-11-92. Birkstraat 105 (92168); plaatsen van een bergruimte, 13-11-92. Nijverheidsweg 17 (92456); wijzi gen van een gevel, 13-11-92. Soesterbergsestraat 37A (92358); vervangen van een dienstwoning, 12-11-92. St. Willibrordusstraat (ong) (91513); plaatsen van 2 dakkapellen, 13-11-92. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt in dienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de ver- zenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie bouwzaken), ge opend elke werkdag van 9.30 - 12.30 uur. Hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieuoeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op het verzoek van: B. de Goede, h.o. MultiCopy Soest, Koninginnelaan 6 voor het oprichten van de kopieer/dupliceerinrichting op het perceel Koninginnelaan 6. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Soester Courant | 1992 | | pagina 23