flleldpuiit woonomgeving: in vijf maanden 189 meldingen i Huisvuil ider 1993 eind aan gebruik ttegrond Sociale veiligheid in en om sportaccommodaties Onderhoud voetpad, fietspaden en wegen 1993 speelse en irikslaan Cultuur Stimulerings Fonds maakt unieke, eenmalige initiatieven mogelijk PAGINA 2 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1QQ9 >dat iedereen weet wat in de ,e (GFT-) container kan wor- jedeponeerd. mokar ie achterkant van de kalender het routeschema van de che- ir. Hierin is ook iets veranderd pzichte van 1992: derde dinsdag van de maand de chemokar niet meer van tot 9.00 uur aan de Johannes itraat bij de nummers 200 tot et 300. Op deze plek staat hij !.00 tot 8.30 uur. Van 8.30 tot uur staat hij verderop, voor de ners 382-460. er staat de chemokar op de dinsdag van de maand van tot 10.30 uur niet meer bij its aan de Dalweg, maar bij de smarkt Gemar aan de Parallel- lesterberg is dit jaar één halte roef geweest, die nu definitief t schema wordt meegenomen, ierde dinsdag van de maand de chemokar dan van 15.45 6.15 uur aan de Postweg, te- ver huisnummer 79. :n op een gebruikssituatie die hien allang bestaat, maar fei- niet juist is. Nu we hebben esteld dat er inderdaad parti- en, bedrijven en instellingen lie gemeentegrond in gebruik en, is dat voor ons aanleiding ventarisatie voort te zetten". eken is, dat het vooral gaat om len die grenzen aan bosge- Maar er is bijvoorbeeld ook :e van ingebruikname van "lo- oeken, die door de aanwonen- beplant als ware het zijn eigen Stufkens: "Om eventuele ijkheden in de toekomst te tomen, willen we overal waar aren gemeentegrond in bezit sn genomen, de situatie in de toestand terugbrengen", de wijze waarop dit op een beide partijen aanvaardbare kan gebeuren, is vanzelfspre- overleg mogelijk met de afde- ;rondzaken en vastgoedinfor- telefoon 93629. OP T HOOGT PAGINA 3 '.meer op, omdat de berging op odanigeplaats in de achtertuin en woning) wordt gerealiseerd ij niet in het zicht staat. elstandscommissie toonde zich wsiastover het ontwerp, waar- :e dan ook zonder meer haar keuring hechtte. 1)1117 juni van dil jaar is het meld punt woonomgeving in de ge ënte Soest gestart. Het meld punt is opgezet in het kader van de sociale vernieuwing. Er zijn inntid- juls 189 meldingen via dit meld punt binnengekomen. Het meld- punt is bereikbaar van 's morgens j,|f acht tot 's middags vier uur. Via een gewoon telefoonnummer bij de gemeente wordt 11 doorver bonden met de autotelefoon van bén van de opzichters, die u direct Ie woord staat. Omdat u een ge- ,voon nummer draait, betaalt u hel gewone tarief en niet het (duurde re) autotelefoontarief. Het meldpunt is er voor iedere in woner van Soest. U kunt er met kleine klachten over de woonomge ving terecht. Dus als bij u in de straat een stoeptegel omhoog komt of een struik is zo groot geworden dat hij over het fietspad hangt, dan kunt u hierover het meldpunt bellen. Daar zorgt men ervoor dat de klacht bin nen 24 uur wordt verholpen. Wat is een kleine klacht? Het meldpunt is er dus voor kleine klachten. Dat is een klacht die bin nen ongeveer een uur verholpen kan worden. U kunt natuurlijk niet weten of een klacht veel of weinig werk met zich meebrengt. Hiervoor komt de opzichter langs. Hij schat de hoeveelheid werk. Als een klacht binnen een uur verholpen kan wor den, zal dit binnen 24 uur gereali seerd zijn. Als het om meer dan een uur werk gaat, wordt u daarvan op de hoogte gebracht. De klacht komt dan wel op het spoedlijstje en zal binnen niet al te lange tijd uitge voerd worden, echter niet binnen 24 uur. Zo ook het voorbeeld op de foto; het gaat om een gedeelte van de Heideweg. Door de boomwortels is het asfalt omhoog gekomen en is de weg slecht begaanbaar. U ziet dat dit een grote klus is. Wij zijn zeer blij met de melding, maar dit werk kan niet binnen 24 uur in een uur tijd worden verholpen. In dit geval is de melder op de hoogte gebracht dat het meer tijd kost. Het euvel zal ech ter wel zo snel mogelijk verholpen worden. Wat vinden de melders van het meldpunt? Een aantal mensen heeft spontaan van zijn of haar tevredenheid over het meldpunt laten blijken door hierover te bellen of een brief te schrijven. Een aantal mensen is te ruggebeld om hun ervaring kenbaar te maken. Een deel was zeer tevre den. Eén melder was zeer tevreden over het prompt reageren op de klacht. Deze melder vond dat een Het is alweer een jaar geleden dat de gemeente Soest in het kader van de sociale veiligheid in en om sportaccommodaties een prijs heeft gewonnen. Deze "Buiten Gewoon Veilig Prijs" heeft de ge meente ontvangen van de Stich ting Vrouwen, Bouwen en Wonen voor haar algemene beleid op het gebied van de sociale veiligheid, voor haar beleid met betrekking lot sociale veiligheid in en om sportaccommodaties, en in het bij zonder voor het sport- en recrea tiecentrum Aqua Indoor. De prijs bestond uit -door Philips aangeboden- 25 stuks paal- en ge- velverlichtingsarmaturen, die in middels zijn geplaatst bij gymnas tieklokalen en op sportparken. De keuze voor deze sportaccom modaties is mede bepaald door in gekomen telefonische meldingen over onveilige plaatsen in en om sportaccommodaties. Deze tele foontjes komen binnen bij het meldpunt sociale veiligheid. Het doel van het meldpunt is te komen tot een permanente verzamelplaats van klachten over sociaal onveilige plekken (niet alleen in en om sport accommodaties). Het telefoon nummer is (02155-) 19444. Heeft u dus een klacht over de vei ligheid in en om sportaccommoda ties, dan kunt u die op nr. 19444 kwijt. De klacht wordt doorge speeld naar de afdeling sport, die deze behandelt. De afdeling zal bevorderen dat het zicht op de toe gankelijkheid van de sportaccom modaties en de daarbij behorende parkeervoorzieningen goed is. Door zoveel mogelijk de onveilige plekken te verbeteren, wil ook zij bereiken dat die reden om niet te gaan sporten is weggenomen! Voor 1993 hebben burgemeester en wethouders een onderhoudsplan opgesteld voor het onderhoud aan voetpaden, fietspaden en wegen. De commissie Milieu heeft zich op 31 oktober per fiets overtuigd van de noodzaak van dit onderhoud. Het onderhoudsplan is ook besproken in de vergadering van de comnissie Milieu op 5 november j.1. Hieronder zijn de straten weergegeven waar onderhoud zal plaatsvinden. Ook is aangegeven welk onderdeel van de straat wordt onderhouden en wat voor soort onderhoud aan dat onderdeel wordt uitgevoerd. De maatregelen zijn verdeeld in onderhoud aan asfalt en onderhoud aan tegels en klinkers. OllDERHOUDSHAATREGELEN AAN TEGELS EN KLINKERS Straatnaam: Parallelweg i Ir. Menkolaan Ir. Menkolaan Korte Brinkweg Beetzlaan Beetzlaan Beetzlaan Belvedereweg Industrieweg Industrieweg Kostverlorenweg llieuwstraat Vinkenweg Vinkenweg Kolonieweg Soesterengweg Veldweg Insingerstraat Varenstraat Wieksloterweg 0.Z. Eikenlaan Eikenlaan Eikenlaan Soesterbergsestraat Jongbloedlaan Rademakerstraat Rademakerstraat Rademakerstraat Soester Hoogt onderhoud aan: Voetpad rechts Rijweg Parkeervak links Voetpad links Voetpad rechts Voetpad links Voetpad links Voetpad links Voetpad rechts Voetpad links Voetpad links Parkeervak links Voetpad rechts Voetpad links Rijweg Voetpad links Rijweg Voetpad links Fietspad Rijweg Rijweg Voetpad links Voetpad rechts Fietspad links Rijweg Voetpad rechts Fietspad rechts Bushalte rechts Rijweg liot aan de kant van de: gedeelte vanaf de: tot de: uit te voeren onderhoud: Steenhoffstraat Insp. Schreuderlaan van Weedestraat Nachtegaalweg Hellingweg Waldeck Pyrmontlaan Beckeringhstraat Beckeringhstraat Koningsweg Weteringpad Vinkenweg Nachtegaalweg Pelikaanweg Talmalaan 2e Heeserlaantje Torenstraat Gallenkamp Pelsweg Hildebrandlaan Prof. Lorentzlaan Prof. Lorentzlaan Prof. Lorentzlaan Molenstraat Noorderweg Noorderweg Stadhouderslaan Nieuwstraat Nieuwstraat Schrikslaan Koningsweg v Kostverlorenweg Kostverlorenweg Beckeringhstraat Koninginnelaan Nieuwstraat Nieuwstraat Molenweg Prins Bemhardlaan Asfalt HS. nr. 56 HS. nr. 202 Turfweg Soesterbergsestraat Soesterbergsestraat Soesterbergsestraat Vondellaan Versteeghlaan Kerklaan Kerklaan Kerklaan Verl. Paltzerweg Dalweg HS. nr. 5 HS. nr. 5 Van Weedestraat Schrikslaan Schrikslaan Laanstraat Industrieweg Belvedereweg Industrieweg Beckeringhstraat Zwaluwenweg Zwaluwenweg HS. nr. 24 Dalweg Kolonieweg Wieksloterweg HS. nr. 400 Dorresteinweg Birkstraat Birkstraat Birkstraat Van Beuningenlaan HS. nr. 41 Prof. Lorentzlaan Prof. Lorentzlaan Prof. Lorentzlaan Van W. Poelmanweg OHDERHOUDSMAATREGELEN ASFALT Straatnaam: A.P. Hilhorstweg Grote Melmweg Hooiweg Weideweg Heuvelweg Nassauplantsoen Stadhouderlaan Koniginnelaan Park Vredehof Weegbreestraat Van Beuningenlaan Da Costalaan De Genestetlaan Plasweg Pruneslaan Prunuslaan r A.v.Leeuwenhoeklaan Heeserspoor O.Z. Rademakerstraat Boerenstreek onderhoud aan: Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Rijweg Voetpad links Voetpad rechts Voetpad links Voetpad rechts Voetpad rechts Voetpad links Rijweg Rijweg Rijweg Fietspad liat aan de kant van de: gedeelte vanaf de: tot de: Grote Melmweg Beb. kon Eemweg De Schans Burg. Grothestraat Beatrixlaan Van Weedestraat Nieuwstraat Hildebrandlaan Hildebrandlaan Prunuslaan Ericaweg Esdoomlaan Plasweg Dalweg Soesterbergsestraat Vosseveldlaan Bartolottilaan Esdoornlaan Esdoornlaan Foekenlaan Foekenlaan Fokkerstraat Fietspad Kerklaan Clemensstraat Weideweg A.P. HilhorstHeg P.v.d. Breemerweg A.P. Hilhorstweg Noorderweg Pr. Hendriklaan Korte Brinkweg Beckeringhstraat Jachthuislaan Smitsweg Vosseveldlaan P.C. Hooftlaan Vosseveldlaan St. Willibrordusstraat St. Willibrordusstraat St. Willibrordusstraat St. Willibrordusstraat Plesmanstraat Klinkerverharding Prof. Lorentzlaan Wieksloterweg 0.2. aanbrengen vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten herstraten zijkant parkeervak herstraten vernieuwen fundering en herstraten herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten herstraten zijkant weg herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten herstraten vernieuwen fundering en herstraten vlakmaken vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten vernieuwen fundering en herstraten uit te voeren onderhoud: aanbrengen afaltlaag aanbrengen afaltlaag aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen dichtingslaagje 1) aanbrengen dichtingslaagje 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen egalisatielaag en dichtingslaagje 1) aanbrengen egalisatielaag en dichtingslaagje 1) aanbrengen egalisatielaag en dichtingslaagje 1) aanbrengen egalisatielaag en dichtingslaagje 1) aanbrengen afaltlaag aanbrengen afaltlaag aanbrengen afaltlaag aanbrengen twee dichtingslaagjes 1) aanbrengen afaltlaag afaltlaag 1) Deze laagjes worden gespoten en afgestrooid met grind. BIJ20HDERF. MAATREGELEN 01 de meraam van een rii«eg naar een tietspad zit nogal eens een hoogteverschil. Voor fietsers (vooral met smalle banden) is dit erg vervelend, te meest storende hoooteverschillen zullen «orden «eggenomen. Op sotmüge plaatsen is dit in verband met de afwatering niet mogelijk. De Verlenode palzerweg bestaat gedeeltelijk uit beton. Hierin zitten plaatselijk gaten en scheuren. Deze zullen «orden gerepareerd me Op diverse plaatsen in de gemeente zijn algemene parkeerplaatsen voor invaliden aangebracht. Het is gebleken dat een aantal van deze parkeerplaatsen niet breed genoeg is. De betreffende parkeerplaatsen zullen norden aangepast. met asfalt. UITVOERING De „itvoorinn van boveoenoemd onderhoud zal gespreid over het gehele jaar 1993 plaatsvinden. Voor informatie over de uitvoering van het bovengenoemde onderhoud kunt u contact opnemen met de heer Demage (tel. nr. 93747) van de afdeling Wegen, Rioleringen en Verkeer. prettige ervaring. Een andere mel der was tevreden over het snelle uit voeren en vond dat de losse tegels goed gelegd waren; de spruiten van bomen waren spontaan opgeruimd. Een aantal mensen liep tegen struc turele problemen aan. Zoals een mevrouw die had gebeld over het zwerfvuil op de Van Weedestraat. De gemeente was snel komen ve gen, maar iedere zaterdag na het winkelen is het één grote troep in de Van Weedestraat, omdat mensen blijkbaar zonder enige schroom hun vuil, papier en dergelijke op straat gooien. "Ik moet daar dan het hele weekend tegenaan kijken", aldus deze mevrouw. Het meldpunt kan hier natuurlijk weinig aan doen. Of zoals een meneer die meldde dat een papierbak volgestort was met zand. Het meldpunt heeft welis waar de bak geleegd, maar binnen de kortste keren zat hij weer vol zand. Door de te zware belasting ging de bak uiteindelijk stuk en in middels is hij verwijderd. Waar belt men over? Veel mensen hebben van de zomer gebeld over gemeentegroen dat ge snoeid moest worden, over speel toestellen of bankjes die stuk waren. Maar ook over losliggende of om hoogkomende stoeptegels, of pa den die door omhoogkomende boomwortels moeilijk tot zelfs hele maal niet meer begaanbaar waren. Zoals ook het voorbeeld op de foto. Ook belt men het meldpunt regel matig over verkeers- of straatnaam borden die stuk of vuil zijn, zodat ze onleesbaar zijn geworden. Veel mensen bellen omdat ze last hebben van overhangend groen uit particuliere tuinen. Als dit soort klachten het meldpunt bereikt, dan wordt er bij de mensen een briefje in de bus gedaan met het verzoek zelf te snoeien omdat er sprake is van overlast. Als dit binnen een bepaal de tijd niet gebeurt, heeft de ge meente het recht zelf te snoeien. Dus als u klachten heeft over de woonomgeving kunt u het meld punt bellen: telefoonnummer 25 346 (van 7.30 tot 16.00 uur). Sociaal onveilige plekken kunt u melden op telefoonnummer 93 527 (tijdens kantooruren) of 19 444 (buiten kantooruren). Meldingen over het milieu via de klachtentelefoon milieu: 93 458 (tijdens kantooruren) of 19 4444 (buiten kantooruren). Als er iets in uw woonomgeving niet in orde is, belt u gerust. Wij zijn blij met uw klacht en we zullen proberen deze zo snel mogelijk te verhelpen. Het Cultuur Stimulerings Fonds (CSF) heeft tot doel een extra impuls te geven voor unieke één malige initiatieven op het gebied van Cultuur en Kunst, die een aanvulling vormen op het reeds bestaande aanbod in Soest en Soesterberg. Beheer Voor de instelling van het CSF is de gemeente, voor de periode 1992-1993, een overeenkomst aangegaan met de Stichting Coördinatie Kermissen, die het CSF beheert. In deze overeen komst is vastgelegd dat voor de vorming van het fonds 40.000 gulden op jaarbasis beschikbaar wordt gesteld. Voor de ene helft is dit bedrag afkomstig uit de Kermispot, het resterende deel is afkomstig uit het Fonds Kunst aankopen. Criteria Met betrekking tot het CSF gel den de volgende criteria: - een aanvraag voor een unieke éénmalige activiteit op het ge bied van Cultuur en Kunst kan alleen worden ingediend door een Soester vereniging of instel ling; - deze activiteit dient toeganke lijk te zijn voor alle Soester inge zetenen; - de incidentele activiteit/kunst manifestatie mag geen kopie zijn van de reeds bestaande mogelijk heid binnen de kermispot. Beoordeling De ingediende verzoeken wor den beoordeeld door de commis sie Beeldende Kunst (eventueel aangevuld met een externe des kundige), die een bindend advies uitbrengt aan de beheerder van het Cultuur Stimulerings Fonds, de Stichting Coördinatie Ker- Deze stichting beslist in overeen stemming met het advies. De ver zoeken worden beoordeeld te gen de achtergrond van het be schikbare budget. Tegen de afwijzing van de subsi- die-aanvraag kan geen beroep worden ingesteld. Aanvraag Een aanvraag mag elk halfjaar worden ingediend. Voor 1993 in de maanden februari/maart en september/oktober. De verzoeken moeten schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur, afdeling WVC, Postbus 2000,3760 CA Soest.A Het verzoek dient minimaal te bestaan uit: - een duidelijke omschrijving van het uit te voeren project, en - een bijbehorende kostenbegro- ting met inkomsten en uitgaven. Voor nadere inlichtingen kunt u telefonisch terecht bij de heer H. J. van Rijkom op nummer 93615. Op *t Hoogt. Aangenaam. Kinderboerderij "De Vrije Dis co". Wanneer u gebruik gaat maken van het openbaar streekvervoer, kiest u dan voor de interliner, de regioliner, de cityünder of de mini- liner? Discussie tussen mevrouw Swin- kels en mevrouw Blommers bij Radio Soest: Dream a little dream of me. Op 't Hoogt. De krant die maakt wat andere beloven. Korte Bergstraat, Hellingweg.... Kunnen die wijkbussen daar wel tegen op? CMB Closures b.v. (Voorheen gewoon Lindner). Klachten over lawaai-overlast vliegbasis verdrievoudigd door ex tra vliegbewegingen. - Is de koude oorlog veranderd in een koude douche? Raadslid: "De ijzeren wethouder Jan Menne is niet helemaal roest vrij". - De heer Menne: "Pardon, ik laat me regelmatig tectyleren". Nieuw kantoorgebouw aan de Nieuweweg: de rode burcht. Op 't Hoogt. Een thuismenu. Bowls voor ouderen. - De burgemeester: "Maar goed dat er een w in dit woord staat, an ders zou dit project binnen mijn al- coholmatigingsbeleid moeten val- Vuilstortplein te Soesterberg. Hoofd van de sociale dienstverle ning voor Radio Soest: "Als ie mand zich meldt voor een uitke ring, zeg ik wel eens als grap: dat hoeft niet, ik heb werk voor U". De Amersfoortse Courant meldt: Veertig jagers in Eemfand bundelen krachten. - Bestaat er een alarmnummer voor vossen en konijnen? Heeft u al een klimaatverbond gesloten met uw auto? Paauw en Dreesmann. Op 't Hoogt. Eigenlijk willen we allemaal hetzelfde. Staan- en valtribune (SEC). Gerard van den Deijssel (GGS) in de commissie financiën:: "Ik stel voor de pachtprijzen van de ijsclub te bevriezen". U was juist van plan uw uitvin ding van het boomjukvoethekhon- debordhevelapparaat in de ge meentelijke ideeënbus te depone- - Jammer, u bent net te laat. Jumelagestichting en jumelage- vereniging: eikaars tegen Polen. Dat was dus bijna As Ayu aan de Burgemeester Grothestraat. Kees Boerkoel over de PvdA-ac tie "Halveer het autoverkeer" vol gens de Amersfoortse Courant: "Het belangrijkste van deze actie is niet zozeer het feit dat je minder rijdt, maar vooral dat je erover na denkt". - Nou, als dat alles is, doen wij ook mee!

Soester Courant | 1992 | | pagina 35