BEDDEN SPECIAALZAAK SVEERKAMBS REUMA DESnilE «JM tt Ha 16 5.86 4. ïlT/m-sM Werkgelegenheid in Kedz./Kozle in beeld Milieubeleidsplan moet realistischer e. g. kerkhof b.v. Walet 'De Yriends verder zond Loeh Vereniging SKK legt kontakten Kerstpakketten-transport Kozle Eerste cijfers alcoholcontroles 'Be Fris' tegen rijden onder invloed Kerstmarkt Soest voor kerststemming Kamers van Koophandel niet blij met provinciaal plan wie wat wil, leest. TELEVIS1F loodgieters- en dakdekkersbedrijf G.vandenPOL bv SOEST LAANSTRAAT 91 - BAARN - TEL. 02154-13521 Bij: Bas van de Hoef HiEfljjfe-ClSMENliNES Éxjflft - 5 - OMiïJf HiL,0 jeisUoofi. Hnwof'fefc jjgojf -HoUftvée- èjoEN tjoöj hüèmp fles*'ideM- StoMWw- 5&A^cfev- Muispd- Soesterbergsestr. Eikenlaan Bouw- en onderhoudsbedrijf EMKA Beveiligingen Courantenreclame is niet te vervangen Bel even Soest: 1 57 21 voor een uitstekende dekking tegen scherpe premie van o.a. AUTOVERZEKERING SECURA" WOENSDAG 2 DECEN Voorzitter pleit voor REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN De hu Brui Auto opengebro SOESTER COURANT Volgens de vereniging SKK (zoals de vereniging Soest Kedzierzyn/ Kozle zich zelf graag noemt) kij ken inmiddels honderden inwo ners van de Poolse zusterstad uit naar de pakketten die vele vrien den jaarlijks sturen. Het leeuwe- deel van dat transport wordt ver zorgd door de vereniging. Maar dat is niet genoeg, vindt de vereni ging. Zoals de Chinezen zeggen: "Als je buurman honger heeft leer je hem vis sen". De vereniging SKK heeft daarom vorige week twee vertegenwoordigers ontvangen van de grootste bedrijven in Kedzierzyn/Kozle. Die bedrijven zijn ook verantwoordelijk voor het grootste deel van de werkgelegenheid in Ked- zierzyn/Kozle. Doel van het bezoek was kontakten te leggen die de chemi sche fabrieken Azota en Blachownia in de nabije toekomst al van pas komen om op het juiste moment met de juiste produkten te komen. Als men de markt mist komen duizenden inwoners van Kedzierzyn/Kozle zonder werk te zit ten. In een afgewogen programma werden Teodor Bek, marketing manager van Blachownia en Adam Gurgul, direk- teur produktie Azota, geïntroduceerd bij Kamer van Koophandel, Soester Zakenkring, Centrilab Soest, Cindu Chemicals en Nevcin Polymers. Die laatste twee bedrijven zijn gevestigd in Uithoorn. De kennismaking vond ten dele plaats bij de voorzitter van de ver eniging, Bert Krijger thuis. In informele sfeer werd uiteengezet hoe in Neder land wordt overlegd tussen bedrijfsle ven, werknemers en overheid; welke rol de Kamer van Koophandel vervult en wat het Soester zakenleven kan bijdra gen aan de samenwerking tussen Soest en Kedzierzyn/Kozle. De Poolse vertegenwoordigers waren vergezeld door mw. mr. Bogna Mu- sialska, juriste, die o.a. bedrijven advi seert over samenwerkingscontracten. Van Soester zijde waren aanwezig de heren Bakker (Kamer van Koophan del), de heer J.M. van Bakel (directeur Du Pont Howson, namens de heer Bi- lek van de Soester Zakenkring) en mw. mr. A. Brouwers-Wozniak (juriste van het advocatenkantoor Van der Goen in Soest). Ook de heer Plomp was aanwe zig die iets kon vertellen over het PUM- project (uitzending managers naar het buitenland van de werkgeversvereni ging NCW) en enige bestuursleden van de vereniging SKK. Chemische industrie Van groot belang vonden de Polen ook de bezoeken aan Cindu Chemicals, Nevcin Polymers en Centrilab. De oor sprong van de chemische industrie in Kedzierzyn/Kozle ligt in de produktie van chemische benzine die in de oorlog werd gemaakt van de bruinkool die in Kedzierzyn/Kozle in dagbouw werd gewonnen. Ook Cindu Chemicals be heerst die kennis, maar heeft op basis van steenkool vele procédés ontwik keld die het milieu niet belasten. Die kennis is van groot belang voor de Pool se industrie. Maar ook heeft Cindu Chemicals de bereidheid uitgesproken Poolse werknemers in stage te nemen, om de kennis te leren gebruiken. De verdere kontakten worden gestimu leerd door de vereniging, gezien het be lang daarvan. Vanuit Kedzierzyn/Kozle wordt ook de werkwijze van Centrilab nader be studeerd. Het is voor Polen een nieuwe gedachte dat een laboratorium als zelf standige onderneming kan bestaan. Men kent wel de eigen laboratoria van grote bedrijven en wat gemeentelijke laboratoria voor voedselonderzoek, maar er is veel meer laboratoriumon derzoek nodig voor de moderne indus trie. Het bezoek was eigenlijk te kort vonden de gasten, maar het begin is er. In januari a.s. zal er verder worden overlegd in Kedzierzyn/Kozle omdat ook de gemeente Kedzierzyn/Kozle deze kontakten sterk stimuleert. De toenemende milieubescherming vraagt nogal wat van de Poolse bedrijven en kennis uit Soest en Nederland in het al gemeen is welkom. Donderdag 10 december a.s. vertrekt er vanuit Soest een groot transport naar het Poolse Kedzierzyn/Kozle. Ook voor particulieren is het mogelijk kerstpakketten te laten bezorgen in Kedzierzyn/Kozle. Door een gecombineerd transport, al leen voor Kedzierzyn/Kozle, is het mo gelijk de pakketten te laten afleveren op 11 en 12 december a.s. Per pakket van maximaal 10 kilo bedragen de kosten f 12,50 (voor leden van de vereniging f 7,50). Aanbieden van de pakketten kan op maandag 7 en dinsdag 8 december a.s. bij de voormalige bakkerij Van Senten, Steenhoffstraat 50 te Soest. Van 19.00 tot 20.00 uur kan men de pakketten (stevig verpakt en duidelijk geadres seerd) afleveren, bij voorkeur met een extra adreskaart (met vermelding van afzender). Bij het verzamelpunt zal een volledige stratenlijst van de gemeente Kedzierzyn/Kozle beschikbaar zijn om de adressen juist te kunnen vermelden. Als uw Poolse vrienden brieven mee te rug willen geven kan dat bij aflevering van het pakket. Voor bijzondere situaties (medicijnen of persoonlijk af te geven brieven) is er ook een beperkte verzendmogelijkheid per 20 en 28 december a.s. Alle infor matie kan worden gegeven tijdens de inzamelavonden op 8 en 9 december Telefonische informatie bij Bert Krij ger, voorzitter, tel. 16959; Lenie van Logtestein, tel. 22734; An Rademaker, tel. 10507; Bob Sluis, tel. 10429; of transport/reiscoördinator Jan Striet- man, tel. 10149. Maandag j.1. is de actie "Be Fris" van start gegaan met een speciale lunch voor genodigden, waarbij uitsluitend alcoholvrije dranken werden geser veerd. De actie is onderdeel van de jaarlijks terugkerende campagne: Rij Alcoholvrij. "Be Fris" is een initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeers- veiligheid-Utrecht, vier horecabedrij ven en Horeca Nederland. Bij de vier deelnemende restaurants kunnen automobilisten in de periode tot en met 6 februari 1993 kennis ma ken met een speciaal menu, voorzien van een alcoholvrij wijnarrangement. Op deze wijze wil de horeca meewerken aan het tegengaan van rijden onder in vloed. Onder bedrijven die een speciaal alcoholvrij menu aanbieden is ook De Tuin in Soesterberg vertegenwoordigd. Na afloop van de speciale lunch hebben het ROV en de Vliegende Alcoholbri gade van de samenwerkende politie korpsen in de provincie Utrecht de cij fers bekend gemaakt van de alcohol controles. De cijfers geven een tussen stand. Er volgen nog enkele grote alco holcontroles in de periode tot 6 februari 1993. In de periode van 19 oktober tot 28 no- vember heeft de Vliegende Alcoholbri gade een aantal grote controles gehou den, verspreid over de provincie. In to taal zijn daarbij ruim 8200 automobilis ten staande gehouden voor een blaas- proef. Bij deze proef bleKen lil auto mobilisten positief te zijn. Zij moesten mee naar het bureau voor een adema nalyse, vier van hen ondergingen een bloedproef. Van de 122 automobilisten kregen er 47 een bekeuring van 400 gulden. 34 automobilisten kregen een proces ver baal, zij krijgen te maken met de officier van justitie. 14 automobilisten moesten zonder rijbewijs naar huis. Wanneer zij hun rijbewijs terugkrijgen is afhankelijk van de officier van justitie. In totaal kre gen 85 automobilisten een tijdelijk rij verbod opgelegd, variërend van 2 tot 12 uur, afhankelijk van de hoeveelheid al cohol die in hun bloed werd aangetrof fen. Bewuster De politie heeft de indruk dat de auto mobilisten enigszins bewuster met alco hol omgaan, dat wil zeggen dat zij nog wel met alcohol op achter het stuur zit ten, maar minder glazen gedronken hebben. Dat leidt de politie af uit het feit dat zij een overtreding vaker af kunnen handelen met een bekeuring van 400 gulden in plaats van een proces-ver baal. Uit de gegevens van de politie blijkt verder dat het aantal overtreders vooral op vrijdagavonden groot is. Rijden on der invloed komt bij mannen in de leef tijdscategorie van 35 tot 50 jaar ruim twee maal zo vaak voor als bij vrouwen. V.l.n.r.: A. de Bakker (Kamer van Koophandel), J.M. van Bakel (Du Pont Howson Soest), Bert Krijger voorzitter SKK), Teodor Bek (marketing mana ger Blachownia), Adam Gurgul(direk- teur produktie Azota), mw. mr. A. Brouwers-Wozniak (juriste kantoor Van de Goen cs.). Foto: Goos van der Wilt. De Soester Kerstmarkt van zaterdag 19 december is wel dè gelegenheid om in de kerststemming te komen. Over een groot gebied verspreid staan op die dag tussen 10.00 uur 's morgens en 20.00 uur 's avonds vele stands hun waren tentoon te stellen. Bekende Soester bloemisterijen als Scholten, Jasmijn en Van Oest zorgen voor de mooiste kerstbomen in alle ma ten, met of zonder kluit, exclusieve kerststukjes, kerstversiering, kersttak ken, hulst en kerstboeketten. Ook zijn wereldwijde kerstdecoraties uit verschillende landen aanwezig, on der meer uit Polen en Hongarije. Er is een enorme keus in vele kleuren en stij len. Men kan wel spreken over honder den artikelen om het huis van binnen tot buiten in kerstsfeer te brengen. Verder komt de bezoeker de schitte rendste collectie kerstballen (diverse kleuren), kaarsen, vensterverlichting, kerstboomversieringen en nog veel meer tegen. Kunst-kerstbomen Maar op de markt worden ook kunst kerstbomen gepresenteerd, die door de Realistisch, uitvoerbaar en betaal baar. Dat zijn de aspecten die nog te weinig terug te vinden zijn in het con cept Milieubeleidsplan (MBP) van de Provincie Utrecht. "Groei van de kwaliteit" dient het motto te zijn in plaats van kwaliteit boven groei" zoals het MBP nu heet. Dat is de kern van de reactie van de Samenwerkende Ka mers van Koophandel in Utrecht op het Milieubeleidsplan van de Provin cie. De beide Kamers van Koophandel zijn van mening dat het MBP te veel plan nen bevat en te weinig concrete acties. Zeker gezien de beperkte financiële middelen die beschikbaar zijn, is het ef fectiever dat de Provincie zich in haar plannen beperkt. De samenwerkende Kamers van Koophandel vinden dat het tekort aan middelen niet eenzijdig mag worden afgewenteld op het bedrijfsle ven. De sterke groei van heffingen en leges op milieugebied vormen nu al een zware kostenlast. Stimuleren van be drijfsinterne milieuzorg wordt door de Provincie genoemd in haar plan. De Kamers van Koophandel zijn met de voorbereidingen bezig om te komen tot een Bedrijfsmilieudienst (BMD) voor Midden Nederland. Via deze BMD worden bedrijven geadviseerd bij in voering van milieuzorg. Stimuleren van preventie en hergebruik speelt een belangrijke rol in het MBP. De Kamers van Koophandel onderstre pen dit beleid. Wél wijzen zij in hun reactie op het feit dat er voldoende ver werkingscapaciteit moet blijven zowel wat betreft verbranden als storten zo lang hiervoor geen reële alternatieven voorhanden zijn. Bodemsanering Met bodemsanering zullen in de ko mende tijd veel bedrijven te maken krij gen. De Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht zijn gestart met de voorbereidingen om te komen tot een stichting die vrijwillige bodemsanering bij bedrijven zal stimuleren. Hiermee zal echter pas een begin worden ge maakt als duidelijk is tot welke waarde en binnen welke termijn sanering moet plaatsvinden. De Kamers van Koop handel doen daarom in hun reactie een oproep aan de Provincie uit te gaan van locatiespecifieke omstandigheden bij bodemsanering, waarbij de huidige be stemming meegewogen moet worden. Slechts dan zal sanering ook financieel een reële zaak zijn. Tenslotte onderstrepen de Kamers van Koophandel in hun reactie op het MBP de noodzaak van goed overleg. Bena drukt wordt dat reeds in het stadium van probleem-afbakening overleg met het bedrijfsleven zal bijdragen tot con crete uitvoerbare activiteiten. Slechts dan zal er sprake kunnen zijn van "groei van de kwaliteit". Stichting LEZEN, Keizersgrachi 391 1016 EJ Amsterdam verwerking van diverse wol- en zijde weefsels niet van echt zijn te onder scheiden. Origami-demonstraties laten zien dat dergelijke bomen op een hele leuke wijze versierd kunnen worden. Maar er is nog veel meer, eigenlijk te veel om op te noemen. Daarom maar een keus: kerstknuffels, pluchen kerst beren op kerstballen, geborduurde kerstwerken als oude Amerikaanse an sichtkaarten, wenskaarten van histo risch Soest en kerstberen in kerststofjes. En natuurlijk niet te vergeten de vele kerstgroepen, waarbij aandacht ge vraagd wordt voor de zelfgemaakte kerststallen. Zoekt u iets traditioneels of iets aparts? Op de kerstmarkt slaagt u zeker! Ook op leesgebied komen de be zoekers aan hun trekken. Eén stand is speciaal ingericht met kerstboeken. WETJES E N WEETJES UIT DE REGIO OPLICHTER OP HET STATION Afgelopen dagen is er op het station een wel zeer geraffineerde oplichter actief geweest. Door een treurig ver haal op te hangen, over het feit dat hij 's nachts bestolen was en of hij geld mocht lenen voor de reis naar huis, wist de oplichter bij diverse nietsvemoed end e reizigers bedragen los te krijgen, variërend van vijfent wintig tot honderd gulden. Goede raad Het is dikwijls moeilijk om in te schat ten of iemand u met goede, dan wel slechte bedoelingen om geld voor een kaartje vraagt. Als u persé niets wilt geven en hij of zij blijft maar aandrin gen, probeer dan mensen in uw om geving erbij te betrekken. Wordt het helemaal te bont, waarschuw dan een perronchef of de spoorwegpolitie (op de grotere stations) of een conduc teur. Maandag 7 december a.s. is op Nederland 1 om 1930 in de NCRV televisieserie HELP', een gedramatiseerd verslag ie zien van de activiteiten van d rus van - - In het verhaal over de zeer gewiekste oplichter, getiteld 'Enkeltje Vlissingen', komt de vrouwelijke hoofdpersoon erachter hoe simpel het is om bedrogen te worden, en wat ze had kunnen doen om dit te voorkomen. in de trieste geschiedenis van de kinderboerderij, getiteld 'Nicolien', wordt duidelijk gemaakt hoe de kinderboerderij-medewerker de problemen van het meisje onder kende. Daarnaast wordt er ingegaan pp het belang van de opvang van dit soort kinderen, en de betekenis van pieegzorg. OPLETTENDE MEDEWERKER KINDERBOERDERIJ STUIT OP KINDERLEED Nicolien: slachtoffer van verwaarlozing. Oplettendheid van een medewerker van een kinderboerderij, heeft onlangs een wel heel treurig geval van kind er- verwaarlozing aan het licht gebracht. De 11-jarige N. trok de aandacht van de dierenoppasser omdat zij zich in de omgang met de dieren ineens bij zonder agressief begon te gedragen. Na haar eerst daarom van het terrein weggestuurd te hebben, bleek in tweede instantie de ware en trieste toedracht van het verhaal; het meisje wilde alleen eindelijk eens aandacht hebben van iemand. Kindertelefoon Voor kinderen; als je met problemen zit, blijf er dan niet te lang mee rond-- lopen. Praat er eens over met iemand die je vertrouwt, een vriend of vrien din, een familielid of een leraar. Wil je ermetiemand over praten die jou niet kent? Bel dan (gratis) de Kindertelefoon: 06 - 0423, elke dag bereikbaar tussen 2 uur 's middags en 8 uur 's avonds. Voor ouders en leerkrachten; U kunt meer informatie krijgen via de lande lijke infolijn tegen kindermishande ling 06 - 8381 (niet gratis). In elke provinciehoofdstad is er een Raad voor de Kinderbescherming en een instelling voor Gezinsvoogdij. In de meeste steden is er een Bureau Vertrouwensarts. Raadpleeg hiervoor het telefoonboek. In dit soort situaties is pieegzorg dik wijls een oplossing. Kinderen die ouders hebben die tijdelijk niet voor hen kunnen zorgen, kunnen op deze manier worden opgevangen en bege leid. Voor meer informatie over pieegzorg kuntu contact opnemen met de Fede ratie Pieegzorg. telefoon 030 - 341790. Er zijn ook regionale centrales voor pieegzorg. Bij ons bent u aan het juiste adres voor: bekwaam en vakkundige levering - plaatsing en onderhoud van: SANITAIR LOODGIETERS- WERK GASTOESTELLEN CAMPINGGAS ALLE VOORKOMENDE DAKWERKZAAMHEDEN met VEBIDAK-garantie VERKOOP van SHELL propaan en butaan gasflessen Verkrijgbaar onderhoudsabonnementen voor c.v. instal laties en alle gasverbruikstoestellen. Tevens lid STEGAS gasonderhoud korte brinkweg 37a 3761 AC soest (02155) 1 43 32 loodgieters- en verwarmingsbedrijf komplete sanitaire installaties dakbedekking centrale verwarmingsinstallaties service- en onderhoudsafdeling VAN LENNEPLAAN 69 SOEST TEL.021 55-1 9954 Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven de groenten- en fruitspecialistü 5 ~k/u y nn^r /}Ueg/v. Oi/vs /-?.» 7in vorrlor Ha Hanolillra Zie verder de dagelijkse "y aanbiedingen op de borden op de bekende hoek van de GRATIS prijsopgave voor alle bouwkundige werkzaamheden Postbus 171, 3760 AD Soest, telefoon: 02155 - 1 77 97 Werkplaats: Industrieweg 10, Soest Beveiligingen Voor het leveren en installeren van: - Inbraakbeveiliging - Mechanische beveiliging - CCTV en Toegangscontrole - Bejaardenalarm Tevens: - Mobiele telefoons voor ATF3 - Semafoons - Telefooncentrales Fazantpad 46 Soest Tel.: 02155-24142 Fax: 26870 Officiële Aritech- en Storno-dealer Eikenlaan 20 - Soest Njtiorujl Reumafonds.Statcnlaan 128, 2582GW Den Haag. Bankrek.nr.: 70 70.70.848. Giro: 324 REUMAFONDS "M'n gevoel zegt dat ik nog ni kelijk een paar jaar kan blij\ maar m'n verstand zegt nee. dertig jaar moet ik er maar e een punt achter zetten, vind ik heb de leeftijd om op te houc Dan kan er ook eens een niei wind gaan waaien..." Dat zegt Co Kamerbeek (75), al d< iaar onafgebroken voorzitter var Soester duivenvereniging "De Vri< schap". Op vrijdag 4 december ne hij officieel afscheid tijdens de jaat gadering in het clubgebouw aar Nachtegaalweg, omdat hij zichzelf herkiesbaar heeft gesteld. "Je moet denken dat ik blij ben dat ik er v£ ben, want zo is 't helemaal niet. Ma< mijn leeftijd moetje het een beetje r ger aan gaan doen. Ik voel me pi maar 't is toch een hele zorg..." "De Vriendschap" en Co Kamer horen onafscheidelijk bij elkaar, als een Siamese tweeling, hoewel merbeek zijn eerste schreden op duivenliefhebberspad zette bij Zwaluw", de zustervereniging was zij destijds werd afgesplitst maar v mee de verstandhouding tegenwo. opperbest is. Co Kamerbeek: Joop van den Brakel van de Zw kan ik lezen en schrijven..." Bij "De Zwaluw" bracht Kamei het ook tot bestuurslid, maar hij s met de duivensport omdat het he een gegeven moment te duur werc toen zijn zoon Arie weer met duive gon (en al gauw weer stopte) blee bloed toch te kruipen waar het eig< niet wilde gaan, en Kamerbeek s ging dóór, nu echter bij "De Vr schap" (om de eenvoudige rede die dichterbij was dan "De Zwali Van de vroegere tegenstellingen Kamerbeek geen last; hij spreek met veel respect voor Vriendsch; prichter Sukel, aan wie de verer veel te danken heeft gehad. Zijn belangstelling voor de duiver gaat overigens veel verder teruj hield ervan. Nee, m'n vader had duiven, maar wij gingen als jonge tijd kijken bij het inkorven bij de den Ploeg. Dat vond ik prachtig." wonder dat hij als jongen van een j vijftien - te jong om officieel lid t€ den - met z'n kameraden in de K buurt een "jongensbondje" vo "Dan stopten we onze duiven i wasmand en gaven die mee a; treinconducteur, met het verzoel Maastricht of waar dan ook te 1 Dan stond ik met een wekker kla ze op te wachten," herinnert hij Manager "De duivensport is een ïant; mooie sport. Vroeger was het roi scher, ja, maar dat was met alles mensen hebben er tegenwoordig geld voor over, en dat is ook gc moet toch een streber zijn om wal reiken. Het is een sport waar zo zit. Het wedstrijd-element nati maar ook de zorg voor de duiven gezond en in vorm te houden. J dan eigenlijk een soort manager duiven. Jazeker, ik kende ze allen naam en nummer: t Mooie Het Strikje, Nummer 17..." Jammer is wel dat hij z n duwt heeft er nog een stuk of vijftig meer aan huis kan houden sin verhuizing naar de Vijverhof. Dt zijn al enkele jaren onderdak compagnon, Henny Rauch aan lenstraat, waar Co Kamerbeek c regelmatig te vinden is om de v« verzorgen en te vertroetelen. 1 vensport is overigens - alle y over de gigantische bedragen dit gemoeid zouden zijn even daarg geen sport waarvan Co Kamerb is geworden. "Maar ik heb in der jaren best wat gewonnen: ei machine bijvoorbeeld, en ee gouden horloges, een half vai nog zo wel wat..." Ruimtegebrek is een van de oc van de terugloop van het aantal niseerde duivensporters (moi zo'n 450.000 in het hele lanc "De Vriendschap" heeft daar en zag het ledental de laatste jart men tot zo'n 60, waarvan 3. s leden", al dan niet in combinat: mensen hebben tegenwoordi plek meer voor de duiven. De ging vergrijst - de jongelui vai Veel reumapatiënten dragen hun pijn in stilte. Het Reumafonds kan helpen. Helpt u het Reumafonds? Die fot maar i 'h sdii en fo Telel Doorgaans is de radio het mee als doelwit van autokrakers, dief die vrijdag op de Bonifai zijn slag sloeg had kennelij voorkeuren. De radio bleet was, evenals een pechlamp, plaats daarvan nam de da boekjes met Shell-zegeltjes, ei kijkertje, wat kleingeld en mee. De eigenares, een 29-ja terse, ontdekte dat er een ra£ vernield en dat ook de caro schadigd was.

Soester Courant | 1992 | | pagina 12