Wonderen zijn de wereld niet uit ima Losse verhuurprijs sportzalen omlaag Hees nog steeds niet in normale doen MHC Soest zet De Reigers onder druk DVS/Knollentuin houdt zicht op top Red Stars tien minuten in wedstrijd Selby niet onder druk uit Eemvogels stelt teleur Winst ontglipt Duinkikkers SPORT! Topscorers Dames Stam/SoVoCo buigen 0-2-achterstand om in 3-2-zege VOLLEYBAL Passepartout-systeem voor clubs blijft ongewijzigd Bussum drukt Soesters nog verder weg: 0-4: VOETBAL zaterdag Snelle combinaties leveren rendement op: 2-3 HOCKEY Voetballers aan de Eemweg staan droog ATLETIEK Henny Pot blijft zeges verzamelen VOETBAL Yan Dorresteijn neemt honneurs in doel Hees waar Hees verspeelt voorsprong (4-2) tegen Team Vos: 4-5 ZAALVOETBAL Zowel heren als dames verliezen van Cangeroes BASKETBAL Ditmaal wint Koto-Misie: 7-1 Weer nederlaag korfballers in zaal PAGINA Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Stravvh ries (Koningsweg) "er* 14.30 uur HIC-MHC Soest (Hl t a sterdam) v Voetbal 14.00 DRC-Soest (Durgerdam) ■ll'O.'I.MtVJ.UJdin Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowli,™ Vereniging, ook op dinsdag VanJ 19.00 uur (C-drie) anaf o Zaalvoetbal 21.00 Hees-SSOH (Beukendal) SEC SEC Al - APWC A1 2-5; SEC B1 - Ar20n BI 1-6; SEC B2 - CJVV B2 6-3; VVOPn - SEC C1 8-3; Hoogland D1 - SEC D14-1 IJsselm.vog. D3 - SEC D2 6-3; Soest Dl SEC D3 1-20; SEC El - IJsselm.vog E2 9-2; Amsvorde E2 - SEC E2 8-1. Soest SO Soest A2 - TOV A1 2-1SO Soest B1 - Utrecht BI 4-1; SO Soest Cl - Lelystad Cl 3-0; Eemdijk Cl - SO Soest C2 6-1- SO Soest C3 - Usselmeervogels C3 2-7; KVVA Dl - SO Soest Dl 4-2; SO Soest D2 - Ussel meervogels D2 1 -1SO Soest D3-SECD1 1-20; SO Soest El - Amsvorde El 5-0- BaarnE2-SOSoestE2 10-5; Hoogland E2 - SO Soest E3 8-2; SO Soest E5 - Ussel meervogels E5 4-2; KVVA F1 - SO Soest ïk kSoest F2 Achterveld F1 2-1- SO Soest F3 - Baarn F2 10-0; SO Soest F5 - Liravio F3 5-0; SO Soest djB - Lelystad djB WZ'49 Geinoord Al - WZ'49 Al 7-1; WZ'49 BI - Unicum BI 3-1; WZ'49 Cl - RIJP Cl 3-1; WZ'49 C2- Hoevelaken C2 0-2* Hoogland Dl - WZ'49 Dl 1-1-VV7'4Q WZ'49 E1 - De Glind VVZ'49 F1 - De Glind F1 4-0; HVC F2 - WZ'49 F2 4-2- WZ'49 F3 - Roda'46 F9 2-3. Stam/SoVoCo Senioren: Dames 1 -Kuipers/Zwolle 3-2- dames 4-Touché 3 3-0; dames 5-Switch 2 J-O; neren 4-Mintonet 2 1-3 Junioren; meisjes Al-SSS Al' 1-2; meisjes LcTm^-O °"3: j°ngenS B1"DuPaco De Duinkikkers !°i°-r ^6wr VTije sla8: Anuska van Drie L17.8; Manon Blijleven 1.10.1; Maria de Zoete 1.11.9; Nicole van Eeten 1.24.5, pr; Natalie van Wijnbergen 1.31.7, pr; Hetty j'an Loenen 1.33.7; Hester Vlaanderen pr; Inge van Nimwegen 1.14.3, pr; oleen Schoo 1.31.1. pr; Bram Houben r. .pr; Jur8en van Nimwegen 1.34.6, >r; Bastiaan de Vogel 1.18.7, pr; Rob Zand- tra 1.13.5, pr. ÏOO meter vrije slag: Bas van Dorresteyn «4l.4; Xander Bremer 2.37.7; Eric van um. pr; Steven Uyland 2.05.2, •r; Michiel Knipscheer 3.51.3; Mirko van Pr; Raymond Honderdors ■55 J, pr. nLet"vriieslag: Ronald Ophorst 0.31.4, r. Kobben Knipscheer 0.31.3, pr; Jelle onnevelt 0.30.6. 00 meter schoolslag: Jolien Schoo 1.37.2, r; Bram Houben 1.54.9, pr; Jurgen van hmwegen 2 03.2, pr; Ronald Ophorst •Jö.J, pr; Jelie Sonnevelt 1.33.5; Robbert mipscheer 1.33.5; Mirko van Ede 1.39.4, r, Kaymond Honderdors 1.44.1; Michiel mpscheer 1.54.1; Anuska van Drie Pr; Manon Blijleven 1.31.9, pr: la1a Zoete Natalie van Wijn- neen 1.44.5, pr; Hetty van Loenen 1.53:0; icole van Eeten 1.40.1. pr; Hester Vlaan- -ren t.3/,1, pr. 10 meter rugslag: Astrid Buxdorff 1.39.5; 23 1 pr1"0 '-30'1' pr; Tish Kuipar 10 meter wisselslag: Xander Bremer 15.6g Bas van Dorresteyn 1.12.1, pr; Eric n Walsem 1.09.8, pr; Steven Uyland J4.8, pr; Bastiaan de Vogel 1.27.3, pr; b Zandstra 1.22.1 pn Wtjam v.d. Wal n de^gTSl^ ,'26 S' Pfi UK 0 meter vlinderslag: van der WaI 15.5pr; Leont;- 5 nr. T ;7P J)doervBe-rg \2'J 2 - A-'r-d Buxdorff r 152(^1™". - rr;TishKui- /VÖENSDAG 2 DECEMBER 1992 Johnny Brouwer WZ'49) 15 Guy Dekker (SEC-zo) 11 Peter van den Berg (Soest) 9 Razzo van Dam (SEC-za)9 Tpfffn" Veener,daal (Soest) 7 Jeffrey Dorrestein (Hees)6 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 6 Ramon Heynen (SEC-zo) 5 rfunrme,d'^quino(Soest)4 Abdelhak Belarbi (WZ'491 4 Zeki Kurt (WZ'49) 4 Erik Looysen (Hees) 12 Jeffrey van Delden (SEC)8 Marco Martens (SEC) 8 René Ribberink (DVS17 Chiel Struyk (SEC) ..'.ZZZZ. 7 Ronald van Dorrestein (DVS) 6 Peter de Jong (Hees)....6 Willem de Vries (SEC) 6 lohan van den Brink (Hees) "T 5 SOESTER COURANT PAGINA 17 De wonderen zijn de wereld nog niet uit. De dames van Stam/So- VoCo stonden zaterdag in sets met 1-2 achter tegen Kuipers/Zwolle. In de vierde set werd het 0-6,6-12 en 9-14. Het moment waarop de Drentse ploeg de genadeklap zou toedienen, bleef evenwel uit. Slam/SoVoCo pikte de vierde set met 16-14 in en won ook het be slissende rallypoint-spelletje. De 3-2-overwinning op Kuipers/ Zwolle viel als een donderslag bij hel dere hemel. Eens te meer bleek dat een volleybalwedstrijd nooit is beslist, voor dat de laatste bal is geslagen. Het was overigens niet de eerste keer dat Stam/ SoVoCo een dergelijke stunt uithaalde tegen deze tegenstander. In het voor bije seizoen stond Zwolle in eigen hal met 2-0 voor, maar lachten de Soesters ook al het laatst. De twee punten die Stam/SoVoCo bin nenhaalde, zijn van groot belang. Ek- spalvo staat bijna troosteloos onderaan met één wedstrijdpunt, maar de andere ploegen die onderin bivakkeren, ver dienen regelmatig de kost. De strijd om de twee overige degradatieplaatsen te ontlopen, zal zeker nog spannend wor den. Vandaar is het goed dat Stam/So- VoCo na twee nederlagen de draad op pakte. De ploeg speelde, zeker aanvallend ge zien, wellicht één van de slechtste thuis wedstrijden van de afgelopen jaren, maar knokte zich uit geslagen positie te rug. De mentale veerkracht die de da mes een week eerder in Groningen kweekten, was nog niet uitgebloeid. Niettemin verspeelde Stam/SoVoCo zowel in de eerste als in de tweede set een comfortabele voorsprong. Op 13-11 werd een lange, spannende rally in het voordeel van Kuipers/Zwolle be slist. De opslag ging daarom terug naar de bezoekers in plaats van dat Stam/ Sovoco het eerste setpunt kon binnen halen. Op 13-12 haalden de gasten een bal uit de tribune terug in het veld en scoorden ze 13-13. Een speelfout van Stam/SoVoCo en een smash van Kui pers/Zwolle betekenden 13-15. Daarna liep Kuipers/Zwolle van 9-4 naar 9-12 om via 12-15 in ieder geval één punt veilig te stellen. Stam/SoVo- Co gaf in de derde set met 15-12 tegen gas. Toen de nood het hoogst was (9-14) sloeg het wedstrijdbeeld om. Stam/SoVoCo kreeg het geloof in een goede afloop terug, vocht en werkte en Kuipers/Zwolle ging fouten maken. Via 8-5 en 12-10 zorgde de ploeg van Ad van Woensel uiteindelijk voor een juichstemming in sportzaal de Bunt. Heren Niet alleen binnen, maar ook buiten het veld gaat het steeds beter met de heren van Stam/SoVoCo. Theo Remmers waal, de afgelopen twee seizoenen be last met het damesteam, zal de woens dagtraining gaan verzorgen. Rob Rom- bouts blijft het team, dat vrijdag met 0-3 van Facit/Gemini won, op maandag begeleiden. Monica van der Wal valt aan. De aan voerster was met name in verdedigend opzicht van grote waarde voor haar teamgenoten. Fo(0; Co„ Mönnich, Volgens Jan Visser zijn inmiddels ook gesprekken gaande met een mogelijke trainer/coach voor in ieder geval vol gend seizoen. Dat zijn goede geluiden voor de gedoodverfde kampioen in de eerste klasse. Tijdens de voorbereiding werd het team begeleid door Rombouts en Ad van Brummelen sr. Zij zouden bij de aanvang van de competitie stoppen, maar Rombouts ging toch door op maandag. Remmerswaal is voortaan op woensdag aanwezig en voor de coa ching gaat Pieter Verstoep mee. Ondanks dat Stam/SoVoCo vrijdag avond pas om half tien in Hilversum moest spelen, waren de volleyballers vroeg thuis. De ontmoeting tussen de koploper en de voorlaatste ploeg op de ranglijst was voor de Soesters niet meer dan een verplicht nummer. Met 7-15, 6-15 en 0-15 werd de klus in 52 actieve minuten geklaard. "Omdat het licht daar nogal eens wordt uitgedaan, wilden we vroeg klaar zijn. Anders moet je voor één set terugko men. Dat was de enige angst die we had den", zei Visser. "Af en toe hebben we met de tegenstander meegedaan, dat is het nadeel van zo'n slecht team. Maar de pass bleef bij ons constant en het blok was zelfs iets beter dan normaal." Ali Moghadassian is inmiddels hersteld van een enkelblessure en speelde een volledige wedstrijd. Alle spelers kwa men in actie in Hilversum. De losse verhuurprijs van de sport hallen en gymzalen moet met de helft omlaag. Volgens de afdeling sport van de gemeente zullen par ticulieren en groepen of verenigin gen die niet in het passepartout- systeem deelnemen, dan eerder de lege uren in de zalen opvullen. Aan het passepartout-systeem verandert overigens niets. De huur die Soest in rekening brengt is op dit moment hoger dan in omliggen de gemeenten. Regelmatig komen bij de afdeling aanvragen binnen van Soes ters en niet-Soesters die een uurtje wil len sporten of een recreatief toernooi willen houden. Met name de Banning- hal in Soesterberg staat vaak leeg. De aanvragen worden meestal ingetrokken omdat de huur te hoog is. Het voorstel de tarieven per 1 januari 1993 te verlagen, is ingegeven door de sportstimulering die de gemeente na streeft. In plaats van 105,00 gulden zouden huurders 52,50 gulden moeten betalen vooi een uur Beukendal, Aqua Indoor of de Banninghal. Het gaat dan om maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 17.00 uur en zondag tot 12.00 èn na 17.00 uur. Voor de overige uren zou 75,00 gulden per uur moeten be taald. Voor de Banninghal, waar de leegstand het grootst is, wil de gemeen te dan 65 gulden in rekening brengen. Voor de Bunt en C-drie moet momen teel 52,50 gulden per uur worden be taald. Ook dat tarief wil Soest halveren. Voor een uur sporten in de gymnas tieklokalen aan de Hartweg, Heideweg, Paulus Potterlaan, Smitsweg en Dorps huis Soesterberg stelt de afdeling een uurtarief van zestien gulden voor. Voor het gebruik van een tennisbaan zou vanaf volgend jaar 26,50 gulden moeten worden aangeslagen. Als de overdekte accommodaties worden ge huurd voor commerciële doeleinden, worden alle bovengenoemde tarieven verdubbeld. Voor het schoolgebruik blijven de tarieven gelden die door het rijk zijn vastgelegd. Voor de clubs die volgens het passepartout-systeem huur betalen verandert er niets. Zij storten iets meer dan veertig gulden per lid per jaar in de gemeentelijke schatkist. Indien de zogenaamde doelgroepen (bijvoorbeeld ouderen en allochtonen) een zaal of hal willen huren, bestaat de mogelijkheid dat het tarief nog verder wordt verlaagd. Het voorstel van de afdeling sport is overgenomen door burgemeester en wethouders onder de voorwaarde dat het de gemeente geen extra geld kost. De afdeling sport verwacht dat de in komstenderving door de lagere tarie ven wordt gecompenseerd doordat de accommodaties vaker zullen worden verhuurd. Het voorstel zal voor advies worden voorgelegd aan de Vereniging Sportraad Soest. Hees heeft de punten opnieuw moeten inleveren. Tegen titelkan didaat Bussum kon Hees geen mo ment imponeren. Slechts enkele spelers behaalden hun normale ni veau en dat bleek te weinig om Bussum af te troeven. plaats van Van den Deijsel over. Jeffrey Dorrestijn werd nu linker middenvel der en Paul Castein kwam in de ploeg. De ingreep leek succesvol, want hierna kwamen er kansjes voor Hees. De hard werkende Castein bracht meer vaart in de voorhoede en achterin werden geen uitgespeelde kansen meer weggegeven. Pal voor rust werd het toch 0-3, nadat René de Vaal na een misverstand in de defensie doeltreffend kon uithalen. Meteen na rust bouwde Bussum de voorsprong uit naar 0-4 door Marco ten Brink die een klutsbal achter de ver bouwereerde Uit den Bogaard depo neerde. Hees kwam hierna beter in de wedstrijd en schoten van De Gier en Eric Looysen hadden een beter lot ver diend. Danny Brandenburg werd nog gewisseld voor Bert de Bruin, maar ook de actieve invaller had tot tweemaal toe het geluk niet aan zijn zijde. Met Peter de Jong centraal op het mid denveld, geflankeerd door Edwin La- zonder en Erwin de Gier en René, ten Haaf als linkerverdediger leek het voor af, dat er meer evenwicht in het team was aangebracht. Hees ging fanatiek van start en probeerde een veldover- wicht te behalen. Omdat Bussum zich goed verweerde wist Hees echter nau welijks door te dringen tot het straf schopgebied van Bussum. Bussum kwam herhaaldelijk voor het doel van Hans Uit den Bogaard. De an ders zo betrouwbare Uit den Bogaard had één van zijn slechtste dagen uit zijn lange loopbaan, waardoor het Bussum gemakkelijker werd gemaakt om aan haar overwinning te komen. Na een kwartier kopte Marco ten Brink uit een hoekschop bij de tweede paal binnen. Even later was het opnieuw raak, toen Uit den Bogaard, weer uit een hoek schop van links, de indraaiende bal ver keerd beoordeelde 0-2. Omdat Peter van de Deijsel snelheid te kort kwam tegen zijn direkte opponent, besloot Evert van de Brink na een half uur in te grijpen. Erwin de Gier nam de Hees toont inzet via onder anderen Edwin Lazonder. De ploeg blijft sukkelen in de tweede klasse van de afdeling Utrecht. Foto: Con Mönnicti. DtraterMakelaardij og Soeslerbergseslraat 79, Soest. 02135-16151 Door de tegenstanders vrijwel voortdurend onder druk te zetten heeft MHC Soest een verdiende overwinning behaald op De Rei gers. Met 2-3 kwamen de hoc keyers ogenschijnlijk krap weg, maar de zege was eigenlijk geen moment in gevaar. Dit ondanks het feit dat de thuisclub kort voor rust een 0-2-achterstand met twee discutabele treffers uitwiste. Met snel spel en goede combinaties legde Soest haar wil op aan De Reigers. Dat resulteerde in de achtste minuut in een strafcorner. Arjen Buijs sloeg in, de doelman stopte de bal, maar Laurens Ros was er als de kippen bij om uit de rebound de openingstreffer te produce ren. Het tweede Soester doelpunt ont stond uit een goede aanval over rechts. Kasper Walet bracht Frank de Laat in een scoringsrijke situatie, hetgeen 0-2 betekende. Spelhervatting Tien minuten voor rust verbaasden vriend en vijand zich over de strafbal die aan De Reigers werd toegekend. Vanuit dat dode spelmoment verklein de de ploeg de achterstand. Vijf minu ten later scoorde De Reigers andermaal na een spelhervatting. Uit een vrije slag werd de bal hoog de cirkel ingeslagen. Terwijl Soest een vrije slag meende te krijgen, keurden de scheidsrechters het doelpunt dat De Reigers maakte goed. Soest liet zich door die teleurstelling niet uit het veld slaan. Na de doelwisse- ling zette de ploeg van Henk Huigen di rect De Reigers vast op eigen helft. En Soest werd snel beloond. In de derde minuut van de tweede helft maakte Buijs gebruik van een rommelige situa tie en maakte hij zijn naam als topscorer waar: 2-3. Soest kreeg daarna nog klei ne kansen en kwam zelf niet meer in ge vaar. De voetballers van WZ'49 en de bezoekende elftallen stonden zater dag droog. Niet omdat aan de bar geen alcoholische versnaperingen werden geschonken, maar omdat de douches defect waren. Reeds donderdagavond werd een storing ontdekt aan de pompinstal- latie. Het technische probleem werd vrijdag opgelost, maar vrij snel daar na kondigde zich een nieuw manke ment aan. Dat euvel kon niet worden verholpen. Het gevolg was dat de voetballers na afloop van hun wed strijd niet konden douchen. Sommi ge spelers werden er echter op gewe zen, dat ze één voor één gebruik konden maken van de douche-facili teiten voor de scheidsrechters. Daar kwam nog wel water uit. In de Werandaloop over 7.800 meter heeft Henny Pot opnieuw een overwinning laten bijschrijven in de veteranen-klasse. De atlete van AY Pijnenburg won in Tilburg met een tijd van 29.52. Daarmee verzamelde de Soestse pun ten voor het wereldkampioenschap cross dat volgend jaar in Spanje plaats vindt. De Werandaloop staat, evenals de Sylverstercross van Pijnenburg op 31 december, op de nationale cross agenda. Tijdens die wedstrijden kun nen de lopers zich kwalificeren voor de mondiale titelstrijd. Mart van Hal ein digde zondag als vijfde in 32.02. Bij de heren presteerde Douwe Tijma, ondanks een valpartij, goed. Hij vol bracht de afstand in 28.59. Henk Wallet moest enkele seconden op hem toege ven (29.11). Erik Klein toonde pro gressie met zijn eindtijd van 29.34 en nieuweling Erik Tolboom miste wed strijd-ervaring om onder de 29.41 te kunnen blijven. Gert-Jan Jansen no teerde 32.34, Rob Flinterman 34.25. Rob van Dorresteijn zal het doel van Hees gaan verdedigen. De Soester keeper vervangt Hans Uit den Bo gaard die deze week aan zijn enkel is geopereerd en in ieder geval voor twee maanden is uitgeschakeld. Rob van Dorresteijn (29) speelde on der Hans Ooft bij SEC en stond verder bij FC Wageningen, FC Utrecht 2, SC Amersfoort 2 en Sparta Nijkerk tussen de palen. Hij stopte met betaald voetbal vanwege een knieblessure. De zoon van voorzitter Henk van Dorresteijn heeft al enkele jaren niet meer gespeeld. Hij zal zaterdag 12 december zijn rentree op de voetbalvelden maken. De zaalvoetballers van DVS/ Knollentuin hebben maandag avond een moeizame overwinning geboekt op Eemnes. Door de 4-2-zege groeide de kloof tussen beide ploegen tot drie punten en blijven de Soesters bovenin mee draaien. Hees verspeelde in sport hal Beukendal een 4-2-voor- sprong: 4-5. Eemnes vormde bijna een struikelblok voor DVS/Knollentuin. De verdedi ging van de gasten zat goed in elkaar, al had Bram van der Munt de pech dat de paal, een voet op de doellijn en de vin gertoppen van de doelverdediger suc ces in de weg stonden. Ook Ronald Dorresteijn mikte op de paal, nadat de doelman over de bal was gestapt. Merkwaardig in de eerste helft was dat beide teams in de counter slordig bal verlies leden, waardoor een aantal kan sen onbenut bleef. In de achttiende mi nuut kwam Eemnes middels een plotse ling schot vanaf rechts op voorsprong. René Ribberink maakte op slag van rust gelijk met een streep vanaf links. In de tweede helft bleek dat DVS/Knollentuin over een betere ploeg beschikt, al kwamen de Soesters niet echt los. "We hadden moeite elkaar te vinden. Eemnes verdedigde goed met alle spelers en kwam er dan breed uit", aldus coach Henk van Dorresteijn. Zijn ploeg speelde met Saban Aksit aanvallender dan in andere duels, waar in DVS/Knollentuin behoudend ac teerde en op de counter loerde. Gerard van Soeren hielp zijn ploeg aan een voorsprong. Kort na rust rondde hij een aanval af. Bram van der Munt ver grootte de marge in de veertigste mi nuut, maar een minuut later was de spanning alweer terug: 3-2. In de daar opvolgende fase hield Van Dorresteijn zijn sterkste viertal binnen de lijnen. Ribberink, Aksit, Van Soeren en Luits Houkes stelden met behulp van inval ler-doelman Herman Schimmel de zege veilig. Houkes scoorde vier minuten voor tijd de bevrijdende treffer, waarna DVS/Knollentuin het zich kon permit teren een aantal mogelijkheden te laten liggen. Hees gaf onnodig de winst uit handen tegen Team Vos. Na een slechte eerste helft (1-1 door een doelpunt van Ro- bert Schadee) organiseerde Hees de verdediging. Dat leidde er, ondanks een tegendoelpunt, toe dat gelegenheids doelman Peter Haringsma aanvanke lijk minder werk te doen kreeg. Hees controleerde de wedstrijd en kwam via twee schoten van Eric Looijsen op 3-2. Edwin Lazonder droeg kort daarop ook zijn steentje bij met een welgemikt afstandsschot: 4-2. Haringsma was tussendoor al twee mi nuten naar de kant geweest, omdat hij met een sliding een uitval van Team Vos onschadelijk had gemaakt. Robert Joustra hield het doel in die fase schoon. Nadat Haringsma was teruggekeerd, kwam Team Vos terug tot 4-3. De doel man moest daarna weer een tijdstraf uitzitten, omdat hij de bal buiten zijn doelgebied met de handen had beroerd bij een nieuwe uitval van de bezoekers. Paul Castein was even later kansloos op een vrije trap, waarbij Team Vos het minimale gaatje in de bovenhoek dicht te. Direct daarna wandelde Team Vos door de verdediging van Hees: 4-5. Looijsen en Lazonder waren in de slot fase dicht bij de gelijkmaker, maar had den geen reden tot juichen. "Toen ze met 4-2 voor stonden, dach ten ze alweer dat ze er waren, maar dat is met zaalvoetbal natuurlijk nooit het geval", reageerde coach Reijer Looi jsen na afloop. Hij liet zijn sterke pion nen Eric Looijsen en Peter de Jong op de bank zitten, toen Haringsma voor de tweede keer tijdelijk buiten de lijnen was verbannen. "De jongens hebben al lemaal aangegeven dat ze om de zoveel minuten volgens een lijstje willen wisse len. Ik had Eric en Peter best willen in zetten, maar de ploeg heeft hier nu een maal voor gekozen." In de eerste helft had Bram vander Munt (links) het geluk niet aan zijn zijde. Daar na zou hij één keer scoren. Foto: Goos van der Wilt. Voor zowel het heren- als dames team van Red Starswas het Utrechtse Cangeroes een maatje te groot. De heren bleven de eerste negen minuten bij om uiteindelijk met 54-72 te verliezen, de dames hielden gelijke tred tot de twaalfde minuut, maar verloren met 52-73. Het scoreverloop in de herenwedstrijd verliep in een ongekend hoog tempo. Na acht minuten was reeds een stand van 21-20 bereikt. Een time-out van Cangeroes bracht evenwel verandering in het wedstrijdbeeld. De gasten had den aan enkele minuten voldoende om de eerste tik uit te delen. Red Stars zou daarna geen moment meer de indruk wekken te kunnen winnen. Via 27-36 in de rust snelde Cangeroes naar 52-34 en 60-40. De Utrechters beschikten over een completere ploeg dan Red Stars dat Marco van Maanen en coach Shermon Wilson miste. Heel even was Red Stars bezig aan zoiets als een inhaalrace, toen de stand veranderde in 65-54. De reste rende anderhalve minuut was te kort om die race uit te lopen. Bovendien pik te Cangeroes de zaken toen weer op met drie veldscorers en één benutte vrije worp. Het verhaal van de dameswedstrijd tus sen Red Stars en Cangeroes klinkt bijna hetzelfde. Marion Geurts en Jacqueline van Gaaien ontbraken op het appèl van coach John Martin. Via Carolien Hil- horst en Miriam van Tuijl bleef Red Stars in het spoor van Cangeroes dat in de top twee op de ranglijst staat. Red Stars, dat na een slechte competitiestart van nul uit vier sterk terugkwam met tien uit vijf rook in de twaalfde minuut nog aan de winst (17-16), maar raakte daarna achterop. Enkele tussensprin- tjes van de domstedelingen betekenden 24-39 en 36-56. Het werd zelfs even 43-68, voordat de balans op 52-73 kon worden opgemaakt. Selby toog, met de thuisoverwin ning in het achterhoofd naar Utrecht om de return tegen Koto- Misie 1 te spelen. Jeroen Voorburg had het echter tegen B. Croes ge lijk al zeer lastig. De dit seizoen toch al naar zijn vorm zoekende eerste heer van Selby had moeite met zijn 'clear-slag' en kon het zijn tegenstander niet echt moeilijk maken. Marcel Pas kon de goede lijn van de laatste weken niet voortzetten tegen H. Leander. Ondanks de altijd zeer goede backhandslagen en smashes kon hij niet vertrouwen op zijn forehand. Gerdie v. Kooten speelde op zich geen slechte wedstrijd tegen de uitgekookte M. Bosboom, die echter meer geluk had. Jeanette Wes- terveld had een goede start door de eer ste game op haar naam te schrijven. Doch na het wisselen van speelveld had zij last van de enorm grote zaal waar zij in moest kijken. Hierdoor was de con centratie en het zicht op de shuttle zeer gering. In de derde game kwam zij er niet meer aan te pas en ging de winst naar P. Wolbrink. Het herendubbelspel en damesdubbelspel gaven nagenoeg hetzelfde spelbeeld te zien. De thuis club bleef maar aanvallen. De mannen en vrouwen van Selby moesten kon- stant in de verdediging. Met dat aanval len maakte Koto-Misie de meeste pun ten. Beide partijen waren voor hen. De eerste mix-partij was een zeer goede wedstrijd van Voorburg en Van Koot- en. Ineens lukte weer alles zoals goed geplaatst lijnenspel en messcherpe drops. Vooral Van Kooten was zeer fa natiek aan het net en nam in voorko mende gevallen goed over in het achter veld. De tegenstander werd weer eens overklast. De tweede mix gaf aanvan kelijk eenzelfde beeld te zien met zeer leuke lange slagenwisselingen. De eer ste game was voor Koto-Misie en de tweede voor Pas en Westerveld. In de derde game ging het echter weer fout voor Selby. De verwachting dat de zaalcompe titie een zware beproeving zou worden voor de Eemvogels, lijkt inderdaad uit te komen. Ook de tweede wedstrijd, tegen SVMM, kwamen de Soesters er niet aan te pas. In de Maarnse sporthal kostte een zwakke eerste helft Eemvogels de kop. In de tweede helft was er sprake van een licht herstel, maar dat was onvoldoende om de thuis club ook maar even in gevaar te brengen: 10-5. Het lijkt er op dat de Duinkikkers niet meer willen winnen. Tegen Wilskracht in de Domstad werd na een 2-6-voor- sprong een volkomen onnodige ne derlaag geleden: 9-6, De Duinkikkers kwamen flitsend uit de startblokken. Er werd prima gespeeld. Met vlotte combinaties, in hoog tempo uitgevoerd, werden de gastheren volle dig van het veld gespeeld. Dit alles leid de er toe dat de Duinkikkers halverwe ge de tweede periode een 2-6-voor- sprong hadden opgebouwd. Op het moment dat de gastheren rijp waren voor de slachtbank, gebeurde er iets vreemds. Ineens leek men de weel de van een voorsprong niet te kunnen dragen. Van het ene op het andere mo ment lukte er niets meer. De passes werden onzuiver, de aanval liet de mooiste kansen liggen en de ver dediging begon tekenen van lekkage te vertonen. De gastheren roken hun kans en kwa men snel terug, en namen aan het einde van de derde periode voor het eerst de leiding (7-6). In de laatste periode werd getracht het tij alsnog te doen keren, maar de fut was er uit, zodat Wilskracht nog naar 9-6 kon uitlopen. De meeste Eemvogels verdienden aan vallend nauwelijks een voldoende. Vanaf de start nam SVMM het initia tief. Door goede aanvallende combina ties, werd de redelijk stugge verdedi ging van Eemvogels murw gespeeld. Omdat de viertallen van de Maarnaars ook verdedigend goed op dreef waren, kwam de bal steeds sneller terug in het aanvalsvak. Het was al snel 2-0, waar van de tweede goal ontstond na een domme uitverdedigingsfout. Eemvo gels krabbelde wat terug doordat Wim Oldewarris een doorloopbal volgens het boekje afrondde (2-1). Maar toen was het gedaan met dè Soes ters. Omdat vrijwel niets lukte bij Eem vogels, was SVMM bij rust al uitgelo pen tot 6-1. Coach Van Maanen zette toen de langs de kant gebleven Fons Verduin en even later ook Kathja Rauch in. Daardoor kwam weliswaar wat meer overleg in de aanval, maar van een echte omslag was geen sprake. Bij 8-1 kwam Eemvogels er weer een beetje bovenop en kon weer meedoen. Anissa van Bemmel scoorde van achter de korf nadat zij haar tegenstandster op het verkeerde been had gezet, en Aukje Merema passeerde haar tegenstandster en scoorde 8-3. Toen kwam de doel- puntenmachine op gang. Maar omdat er nog maar 2 minuten te spelen waren, kon Eemvogels niet meer hopen op succes.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17