TIMER" Danscentrum Gerla gratis 1 Q/ZGH Busknooppunt Zuid niet verplaatst SPOEDCURSUS sclioeiimkei 10% KORTING UPPER gOEST IPPERgOEST IACTUEEL I alweg wordt weer 'holle' weg Soester drieling: 'kanjers van boys' 2e afdruk K|l|l|g|tj De Ster kindermode College verwerpt alternatief plan bewoners Eikenlaan DE TROMSLAGER De Lindenhof bouwt feestje na 25 jaar Soest doet nog geen uitspraak over nieuw Lindenhof-plan Mercury en Hermes bijna tevreden Albert Cuyplaan 198b Soest SCHOEJUIAKER technische dienst INFORMATIE - INSCHRIJVING V V' t* Restaurant van den Brink j Lichte stijging van werkloosheid onder Soesters Piet van Doorn nieuwe voorzitter WD Soest/Soesterberg Wim van lloorn Kinderfiets vernield Denneweg tijdelijk gesloten vanaf Soesterbergsestraat Tip voor Sint W 'Desnoods Sinaï op Zonnegloren, maar nimmer woningbouw!' Gezin op dievenpad: jassen verdwenen tijdelijk verplaatst naar de 1e verdieping van de Ster damesmode (aan de overzijde). Wegens verbouwingsongemak tijdelijk op de gehele kinderkollektie. DE STER DAMES- EN KINDERMODE _PAG|NA; langer hoe drukker Geen wonder, want enlang toonaangevend >oie, kwalitatief hoog ten om het interieur te d- en plafondpanelen irkasten en wandmeu- i Mirage, royale keuze kkeukens en '1001' ;n uitvoeringen. oand die onze klanten t kan zijn in een i inzetbaar is op alle VAN 9.00- 16.30 UUR. ruime ervaring in de lak om onze klanten ?n en te informeren en toepassingen van den. Evenals een rvice-gerichte instel- 3 MTS-niveau. over bovenstaande op zaterdag deel housiast team, richt dhr. H.C. Schipper i Triplexhandel B.V., i Soest. WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 Het college van Soest blijft de Ei kenlaan de beste locatie vinden voor een busknooppunt in Soest- Zuid. Dat blijkt uit de reacties op het alternatieve plan van bewoners van de Eikenlaan. Zij willen dat de bushaltes/overstapplaatsen wor den gerealiseerd tussen de Ko ningsweg en de Bosstraat. Volgens het dagelijks bestuur van de gemeente kleven teveel nadelen aan dat alternatieve plan. Zo zou de loopaf stand tussen het treinstation en het bus- overstappunt te groot worden. Het strakke busschema zou daarmee in de war raken. Buslijn 70 (Hilversum- Amersfoort) zou ook in de problemen komen, vanwege de langere route die dan moet worden gereden. Het plan van de Eikenlaan-bewoners stuit bij het college tevens op technische bezwaren. Onder het tracé dat de be woners hebben voorgesteld liggen be langrijke gastransportleidingen die dan zouden moeten worden verlegd. Die in greep vergt een zeer aanzienlijk bedrag, aldus het College dat geen cijfers noemt. Verder zegt het college dat het terrein tussen de Bosstraat en de Ko- Bgsweg al voor het grootste deel is in- fericht als park. De locatie aan de Ei kenlaan is groot genoeg. Verkeerstech- iche problemen verwachtten burge- ^ester en wethouders niet. Voor de ;sen die vanaf de Koningsweg aan- 5nen, wordt een extra rijstrook aan- Elegd met verkeerslichten. Die zijn loor de bus beïnvloedbaar, zodat de bus niet of nauwelijks hoeft te wachten. De extra rijbaan is niet toegankelijk or het gewone verkeer. De gemeente itkent dat er een gebrek aan parkeer- jaatsen zal ontstaan, omdat aan de losstraat een nieuwe parkeerplaats zal rorden aangelegd. Het college ver- 'erpt eveneens de argumenten, als zou de situatie onveiliger worden. De gemeente erkent dat de intensive ring van het busverkeer toeneemt. KMaar het aantal busbewegingen nabij [station Soest-Zuid is nog maar één pro cent van het aantal passerende auto's op de Ossendamweg." Het college gaat er overigens van uit dat het autogebruik in Soest zal afnemen, omdat het open- paar vervoer met het nieuwe busplan jterk wordt verbeterd en derhalve aan- •ekkelijker is voor reizigers, lehalve in Soest-Zuid moet in Soest- een busknooppunt komen. In het lusplan gaat het om de lijnen 70 (Hil- 'ersum-Amersfoort), 71 (Soestdijk/ Noord-Station Soest-Zuid), 72 (Soest- Baarn), 73 (Soest-Soesterberg) en 74 (Soestdijk/Noord-station Soest-Zuid). Het plan is tot stand gekomen na over leg tussen de gemeente, Centraal Ne derland (CN) en de Nederlandse Spoorwegen (NS). Inspraak Het busplan wordt op maandag 7 en dinsdag 8 december besproken tijdens inspraakavonden in het gemeentehuis. Op 7 december komt het plan voor Soestdijk aan de orde, een dag later wordt gesproken over het knooppunt Soest-Zuid. Beide bijeenkomsten vin den plaats in de kantine van het ge meentehuis en beginnen om 19.30 uur. Burgers kunnen tot en met dinsdag 15 december schriftelijk reageren op het plan. B en w willen op 22 december een principe-besluit nemen, waarna het voorstel naar de gemeenteraad wordt geloodst. Het nieuwe plan moet voor 23 mei zijn gerealiseerd, want op die datum wordt de nieuwe dienstregeling van CN van kracht. Schetsontwerp van het busknooppunt in Soest-Zuid, zoals de gemeente het graag ziet. voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud buffet-special 02155 - 22871 'DETROMSlAGËff De Lindenhof is alvast aan het bou wen gegaan. Niet voor het nieuwe gebouw, maar voor een feestje. Het gezinsvervangend tehuis bestaat 25 jaar en vierde dat vrijdag in restau rant de Soester Duinen. Medewerkers, bewoners, ouders en bestuursleden kwamen bijeen om het zilveren randje van De Linden hof kleur te geven. Dat had een ge zellig samenzijn tot gevolg, waarbij ook naar de toekomst werd gekeken. Het gezinsvervangend tehuis De Lindenhof is van de stichting ASVZ Utrecht. College maakt nadrukkelijk voorbehoud Het College van B. W. kan niet voldoen aan de wens van project ontwikkelaar Yahstal - die een nieuw bouwplan heeft ingediend voor het terrein van de Lindenhof - dat de commissie R.O. al per 1 december een uitspraak doet. Dat kan niet, omdat er eerst nog een inspraakprocedure moet worden afgewerkt. Daarvoor zijn boven dien ook uitgewerkte tekeningen nodig, en die waren vorige week nog altijd niet beschikbaar. De raadscommissie Ruimtelijke Orde ning kan volgens afspraak pas worden geconsulteerd na de informatie- of in spraak-avond, die voor 7 december is aangekondigd. Daarvoor moet trou wens ook de welstandscommissie nog haar licht over het plan laten schijnen. Bovendien moet ook de officiële reac tietermijn worden afgewacht, en die loopt tot 15 december. Pas in januari kunnen B. W. zich er dus over buigen en van de raadscom- Naar aanleiding van klachten, ontvan gen van bewoners van de straten Mer cury en Hermes, vroeg de Vereniging Soesterbergs Belang of de gemeente iets kon doen aan de vervuilde wegen en beplanting met bomen. Tot grote tevredenheid van de bewoners is dit probleem opgelost voorf 160,- per persoon HET rARIEF - kerst- en/ nieuwjaars- ma9 max tegels groot gel is 30 lees- kost slechts uitzenddag opgeven kunt <en van de bon In tuurlijk kunt u ook 'Pen bij een van de i'ander/Goois Week- 'T net kantoor van de Foto: Goos van der Wilt. int, van Weedestraat 227 als zgn. holle wegen", waarmee vooral Zuid-Limburg rijk bedeeld is. Een ver gelijkbare situatie in Soest kennen we bij de Verlengde Kolonieweg. Ook hier ligt de weg verdiept in een helling van de Kolonieweg. Ook hier ligt de weg De grond- en wegwerkzaamheden, mo menteel uitgevoerd aan de Dalweg bij het gemeentehuis, naderen hun vol tooiing. Duidelijk zichtbaar is nu de verdiepte ligging van de Dalweg, iets wat in vroeger tijd ook het geval is ge weest. Op korte termijn zal aan beide zijden van de weg de aanplant van zo'n hon derdtal lindebomen het aanzien van de weg volledig doen veranderen. Op deze wijze wordt tevens bereikt dat de een traal gelegen open ruimte echt als een trumgebied wordt ervaren Landelijk zijn dergelijke wegen bekend (Vervolg van pagina 1.) moeten aanschaffen, en dat is bepaald niet eenvoudig gebleken. "Voor twee lingen kun je van alles vinden, maar voor drielingen - dat is heel moeilijk Maar we hebben alles klaar en ik kan gelukkig goed improviseren." Moeder Wil maakt zich dan ook niet al te druk, al betekent de komst van de drieling dat ze haar handen nog voller zal krijgen. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies" video's camera's v« geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons 01 (vrijd.) >chuldigde bedrag a f 15. jeven bij onze kantoren Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus: donderdag 21 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 02155 - 22811 20304 verdiept in een helling van de Eng. Een dergelijke aanleg geeft de weg een be sloten karakter, zeker wanneer er aan beide zijden boombeplanting aanwezig 'Druk hè...' In de afgelopen periode hebben Leo en Wil heel wat reacties gekregen uit hun omgeving. De meeste daarvan waren positief, maar niet allemaal. "Er zijn ook mensen die me beklagen, soms recht in m'n gezicht. 'Druk hé...?' hoor je dan in de winkels of op het consulta tiebureau. We hebben ook wel reacties gekregen van mensen die het gewoon belachelijk vinden, vooral omdat het zoveel geld zou kosten. 'Was dat nou nodig,' hoor je dan..." Dat het bezit van een tweeling en een drieling heel wat extra kosten mee brengt is trouwens wel waar, beaamt ze. "Volgens het Nibud zijn de kosten in gezinnen met meerlingen een stuk ho ger, en met de kinderbijslag waarover iedereen altijd begint kom je heus niet uit. Maar ik heb dan zoiets van: nou ja, 't moet maar. Je moet een beetje crea tief zijn en de dingen nemen zoals ze zijn." Hulp Over de medewerking van de "instan ties" staan de Van den Bergs ook niet echt te juichen. Met de toegezegde ge zinshulp loopt het allemaal nogal stroef, "op z'n zachtst gezegd", aldus Wil. Om dat ze een groot deel van haar zwanger schap in het ziekenhuis heeft doorge bracht heeft ze al hulp gehad, en of er opnieuw hulp beschikbaar komt is nog maar de vraag. "Het minste wat ik vraag is iemand met een beetje ervaring, die ik niet eerst hoef uit te leggen hoe je een luier moet omdoen." Ook de tweeling vraagt natuurlijk wat extra aandacht, maar officieel kunnen de meisjes nog niet terecht op het kin derdagverblijf. "Ze doen wel beloftes, maar die worden niet nagekomen en daar worden wij als gezin dan toch de dupe van. We hebben al in mei aan de bel getrokken, maar de plaatsen bleken inmiddels al te zijn weggegeven. Ik krijg de indruk dat ik te veeleisend ben. Nou ja, misschien vraag ik iets wat onmoge lijk is. Ook bij de gemeente kreeg ik zoiets te horen als: maar u wflde toch kinderen....?" Door deze niet al te plezierige ervarin gen laten Leo en Wil van den Berg zich echter niet uit het veld slaan. "Ze kun nen zeggen wat ze willen, maar wij zijn heel erg blij met de kinderen. Dat kan in elk geval niet meer stuk!" pï.v, - "■f. Soesterbergsestraat 122 - Soest 4 Telefoon 02155 - 1 27 06 i Viert u geen Sinterklaas, l wij hebben voor onze l gasten een klein presentje. i t Wij zijn geopend: dindag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. i diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag J t diner vanaf 17.30 uur. 4 's Maandags gesloten. Het is nu nog wachten op het opvullen met aarde van de geluidswal. Wie weet wordt dat nog een kerstcadeautje, aldus deVSB. Een aantal actieve bewoners uit Soes- terberg organiseerde met hulp van de Vereniging Soesterbergs Belang een hoorzitting met als onderwerp "Buslijn 73 moet blijven". Zowel de gemeente Soest als vervoersbedrijf Centraal Ne derland beloofden alles in het werk te zetten om juist in de spitsuren deze bus lijn van- en naar Utrecht te handhaven. Tijdens de spitsuren vervoert lijn 73 nu zeer tevreden passagiers, omdat ze nu weten: "Buslijn 73 blijft". Kerststukjes maken De VSB organiseert voorde tiende keer een avond 'Kerststukjes maken' op dinsdag 22,december, 20.00 uur, in het Dorpshuis. Er zijn nog negen plaatsen vrij; dus wie het eerst is Docente is mw. Letty Hofman uit Soest. De kosten zijn voor leden f 20,— en voor niet leden f 25,-- incl. materiaal. Men kan zich opgeven bij Marianne Plugge, tel. 52969 of Wil Stekelenburg, tel. 53380. In oktober is het aantal werkzoeken den in Soëst met twintig gestegen tot 880. Binnen Oost-Utrecht is dat de grootste plaatselijke toename. Het Regionaal bestuur Arbeidsvoorzie ning (RBA) in Oost-Utrecht telt 10.632 werklozen, één procent min der dan in september. Van die groep heeft achttien procent (1.913) een buitenlandse nationaliteit. Het overgrote deel van die groep (1.479) heeft het Lager Onderwijs of een LBO/Mavo-opleiding gevolgd. Bijna de helft van de Nederlandse werkzoekenden is eveneens lager ge schoold. Hoog is het aantal mensen zonder baan, dat een MBO/VWO-op- leiding (2.818) of een HBO-opleiding (1.691) heeft gevolgd. Voorts zijn 505 mensen op zoek naar werk, die een 'bul van de universiteit op zak hebben. SOESTER COURANT REKLAME-KRANT Tijdens de ledenvergadering op maan dag jl. heeft de WD Piet van Doorn tot voorzitter van de afdeling Soest ge kozen. Van Doorn is geen onbekende in Soest, wel op politiek terrein. Jaren lang is hij betrokken geweest bij de sportuitwisseling Soest - Soest. Ook is hij aktief in de kringen van 'oud'- Soest, zorg en respect voor het verle den zoals o.a. te vinden bij museum Oud-Soest en Historische Vereniging. Nu gaat hij dus ook een deel van zijn vrije tijd besteden aan het leiden van de in grootte tweede partij in Soest. Tijdens de ledenvergadering werd af scheid genomen van voorzitter Jan Ja cobs, die wegens veranderde en drukke werkzaamheden het voorzitterschap niet meer kan voortzetten. Ook van vi- ce-voorzitter Jan Peter Spijk werd af scheid genomen. Dat gebeurde met een voor de WD (en anderen) gebruikelij ke attentie in vloeibare vorm. De ledenvergadering had na de be- stuursbenoeming een openbaar karak ter. Daarom waren ca. 50 leden naar restaurant de Soester Duinen gekomen. Als spreker trad op het bekende kamer lid voor de WD, Jan Dirk Blaauw. Hij gaf actuele informatie over de ontwik kelingen in Europa. De realiteit van dit moment, volgens Blaauw, is dat er een behoorlijke vertraging is ontstaan in de eenwording van Europa. De houding BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW 0, RENOVATIE ONDERHOUD van de Engelsen en de Denen is daar schuldig aan. De interne markt voor de ondernemingen in Europa komt er wel, volgens Blaauw. Ondernemingen vin den hun weg wel als de politiek te lang zaam is om de ontwikkelingen te sturen. Aandacht gaf Blaauw ook aan de toe nemende democratische controle in het Europa van morgen. Zeer veel wordt besloten en geregeld door de Europese Ministerraad. Ook de Europese Com missie bezit zeer veel bevoegdheden. Het parlement moet daar meer op gaan toezien om te voorkomen dat het eigen belang van de landen die 'toevallig' daar aanwezig zijn (in die Raad of Commissie) te vaak de voorrang krijgt. Het geruzie om het GATT-akkoord mag daar een voorbeeld van zijn. De verhouding met de nieuwe demo- cratiën in Oost-Europa kwam ook aan de orde. Polen, Hongarije en Tsjecho- Slowakije kunnen gezien de stand van hun economieën nog geen lid worden van de Europese gemeenschap. Wel worden er associatie-akkoorden geslo ten, die die landen voordelen bieden in de handel met West-Europa en waar mee zij zich voorbereiden op een latere opneming in de Europese Gemeen schap. Een voorbereiding dus op het Europa van morgen. Daarbij hoort ook nog de aandacht voor het, zoals dat heet, 'homologeren' van diploma's: de waarde van de opleidingen in het bui tenland wordt gelijk gezet aan de oplei dingen in eigen land. Een belangrijke afspraak, omdat op die manier pas echt werkgelegenheidsbeleid Europees wordt. Zeer veel informatie dus op een maan dagavond in een Soester restaurant. En de WD heeft een nieuwe voorzitter. Een bewoonster van de Libel deed in het weekeinde aangifte van de vernie ling van het fietsje van haar dochter. Onbekenden hadden het fietsje, dat bij de school aan de Libel was neergezet, zo fors toegetakeld dat het niet meer te ge bruiken was. missie is dan ook niet eerder dan op 2 februari een uitspraak te verwachten. En dan moet het ook nog zo zijn dat de exacte maatvoering beoordeeld kan worden, evenals het behoud van bo men, milieu-eisen, etc. Zolang Soest geen volledige tekeningen van Vahstal heeft gekregen kan die beoordeling niet plaatsvinden. Vandaar dat het College nog een aantal slagen om de arm houdt en bij het tijd schema een zeer uitdrukkelijk voorbe houd, zoals geadviseerd is door de di recteur van de sector stadsbeheer, ir. J. van Gent, die in dat verband heeft ge wezen op "eerdere ervaringen". Volgens een andere hoge adviseur, ge meentesecretaris W. de Kam, wordt met de voorgestelde procedure toch al voorbijgegaan aan de eis van "geïnte greerde behandeling", maar daar is weinig meer aan te doen nu een en an der lijkt te zijn afgesproken tussen de betrokken wethouder (Visser) en Vah stal. "Het belang van een nadrukkelijk voorbehoud is daarmee echter absoluut noodzakelijk," aldus De Kam. Vahstal krijgt dan ook te horen dat de tot nu toe ingediende tekeningen een integrale beoordeling van het bouw plan nog niet mogelijk maken en dat hij aan de procedure die nu gevolgd gaat worden geen rechten oï verwachtingen mag ontlenen. Van k.b.film 10 x 15 cm mal ol glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. In verband met werkzaamheden aan het fietspad van Soest naar Soestduinen is de aansluiting van de Denneweg op de Soesterbergsestraat woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 december af gesloten voor het verkeer. De omlei ding wordt door middel van borden aangegeven. Geniet het draagcomfort van puur katoen. Vanaf 55, - Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Bewonersvereniging Soest-Zuid: De Bewonersvereniging Soest- Zuid kan begrip opbrengen voor de pogingen om Zonnegloren uit de financiële impasse te halen door het ziekenhuisterrein de bestem ming "bijzondere doeleinden" te geven. Daardoor wordt de moge lijkheid opengehouden tot ver koop aan het joods psychiatrisch centrum Sinaï. In een brief aan het College van B. W. reageert de vereniging op het concept bestemmingsplan Landelijk Gebied. Al eerder maakte zij duidelijk dat het zie kenhuisterrein wat haar betreft moet worden "teruggegeven aan de natuur" en dat woningbouw categorisch wordt afgewezen. De argumenten voor dat standpunt - o.a. de vrees voor verdere aantasting van het bosgebied en het ontstaan van een tweede "enclave" - blijven ongewij zigd, aldus de vereniging. In dat ver band wordt ook gewezen op de uitkom sten van de natuur- en ecologische stu dies en de standpunten van rijks- en provinciale overheid over het natuur behoud, waarin de vereniging een krachtige ondersteuning van haar stre ven ziet. In het bestemmingsplan Landelijk Ge bied heeft het ziekenhuisterrein de om schrijving "bijzondere doeleinden" meegekregen, en uit de nadere toelich ting bij de voorschriften wordt het ter rein met name bestemd voor een instel ling op het gebied van de gezondheids zorg. "Het is kennelijk de bedoeling van de opstellers voor het stichtingsbestuur van Zonnegloren de mogelijkheid open te iiouden om het complex te verkopen aan een soortgelijke instelling (bijvoor beeld Sinaï), om zodoende de financië le problemen op te lossen die door de sluiting van het ziekenhuis zullen ont staan." Begrip De bewonersvereniging is daar niet echt blij mee, maar wijst het ook niet hele maal af: "Gelet op ons streven heeft dit bestemmingsvoorstel niet onze volledi ge instemming. Wij kunnen echter be grip opbrengen voor het scheppen van een mogelijkheid voor Zonnegloren om uit de financiële problemen te gera ken, waarbij het toekomstig gebruik van het terrein weinig zal verschillen van het huidige." Wél vindt de bewonersvereniging dat het terrein dan ook moet worden opge nomen onder de wijzigingsbevoegdhe den van het College van B. W., zodat in de voorschriften wordt vastgelegd dat een eventuele wijziging van de be stemming nimmer mag worden aange wend voor de bouw van huizen, maar gericht moet zijn op de algemene wens om het terrein terug te geven aan de na tuur. De politie is op zoek naar een gezin van vijf personen - een man, twee vrouwen en twee kinderen - die verdacht worden van de diefstal van een aantal jassen uit een boetiek aan de Soesterbergsestraat. Ze kwamen vrijdagavond met z'n vij ven de winkel binnen, waar de man een overhemd kocht. Na hun vertrek miste het personeel vijf jassen met een geza menlijke waarde van bijna 2000 gul den. Volgens getuigen was het gezin verdwenen in een witte BMW, die ech ter niet meer te achterhalen was. v. Weedestraat 7 - Soest - Telefoon 02155-12504

Soester Courant | 1992 | | pagina 3