CsïiZËh HOUTBI f/Tclr/y aruóhoa 'Politiebure maakt voor 7 CULTUUR WELZIJlfl Vü L Weerman Timofeeff in Soest Fakkeloptocht Amnesty-Soest Theatervoorstelling 'Salut' boeit leerlingen in Mavo - Soest Unicef-winkel weer gevuld met veel cadeau-artikelen Nieuwe actie 'dubbelgestrafte' kinderen van Tsjernobyl .OA stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's NNereldI/1/inkel DEMONST WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT Cultureel Creatief Centri Willaerstraat 49, tel. 22188 Aquarellen Op 1 december werd de expositie van de Soesterse Mieke Lichtenbelt feeste lijk geopend. Deze expositie bestaat uit aquarejlen, die alle gemaakt werden in Frankrijk, onder meer in de bekende streken Gard en Tarn. Bezoekers van de expositie die daar geweest zijn zullen ongetwijfeld het een en ander herken nen. De aquarellen zijn in de maand de cember te bezichten tijdens de ope ningsuren van C-drie. Frans Festival Op zaterdag 12 december organiseert C-drie een Frans Festival. Tijdens dit festival worden vooral de culturele as pecten van dit populaire land belicht. Zo kan men genieten van een demon stratie Franse Volksdansen en een le zing over 'impressionisme'. Vanzelf sprekend is er Franse muziek, maar ook zijn er deze keer Franse film te zien. Op de middag is er een film voor jeugd, in de avond een voor volwassenen. Van een typisch Frans spel als Jeu de Boules worden demonstraties gegeven en over wijn en wijnstreken is er informatie. Na tuurlijk zullen drankjes en hapjes volop verkrijgbaar zijn. Het Franse Festival begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Een toegangskaart voor de hele dag kost f 7,50 per persoon. Kinderen tot 4 jaar mogen gratis mee en kinderen tot 12 jaar betalen slechts f 5,-. Kinderbios In de kinderbios van vrijdag 11 decem ber draait een mooie kerstfilm, die ge schikt is voor wat oudere kinderen. Het is een prachtige, realistische Zweedse film met als titel: "Ridder van het recht". Tijdens de kerstdrukte staat Benjamin op het station te wachten op z'n oma. Benjamin raakt verzeild in een avontuur met een zwervers, dronkaards en een vrouw die een kind krijgt. Eerst vindt Benjamin het allemaal erg eng, maar uiteindelijk blijkt dat juist deze mensen direct klaar staan om te helpen. "De Ridder van het recht" duurt ong. 60 minuten en is ondertiteld. Aanvang 15.45 uur. Toegang f3,- voor kinderen. "December" In de kerstvakantie kunnen kinderen vanaf 4 jaar de theatervoorstelling "De cember" zien van Jeugdtheatergroep Burrp!. Het is een voorstelling vol be ren, poppen en andere knuffels, een poppenmaker die in een caravan woont en een vrouw die er graag bij wil horen. "December" is te zien op 22 december en begint om 14.30 uur. Wordt verwacht: december: expositie aquarellen Mieke Lichtenbelt. 11 dec.: kinderbios "Ridder van het recht". 12 dec.: Frans Festival 22 dec.: Jeugdtheater Burrp! met "De cember". Januari: cursistenexpositie. 8 jan.: kinderbios: 50 jaar Disney. 21 jan.: Jules Deelder. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Vrijwilligers Vakature Bank Smitsweg 311, tel. 12630 Vakatures Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest/Baarn aandacht voor de volgende vakatures: 1-123: Patiëntenvereniging Soest zoek vrijwilliger(st)er voor administra tie en organisatie van reanimatiecursus- sen. 9-114: Reumafonds zoekt geïnteres seerde vrijwillig(st)ers voor begeleiding reumapatiënten op uitstapjes en reizen. 3-107: Jongerenkoor zoekt dirigent voor wekelijkse repetitie en optreden, eenmaal per maand tijdens kerk-vie- ring. Enthousiasme belangrijker dan beroepservaring. 4-110: Mensenrechtenorganisatie Baarn zoekt vrijwillig(st)er als perskon- taktpersoon met de plaatselijke regio nale pers (redaktie en fotograaf). 6-102: Project begeleid wonen zoekt begeleider voor (verstandelijk) gehan dicapte bewoners en voor praktische en administratieve zaken. 7-122: Gemeentelijk centrum basise ducatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor hulp bij kinderopvang 's morgens. 8-189: Centrum geestelijk gehandi capten zoekt vrijwillige assistenten, die met bewoners gaan zwemmen, wande len, enz. plus bezoek koffieconcert. 11-101: Dierenbescherming, Baarn- Eemnes vraagt vrijwillig(st)er op die renambulance: vervoer naar dierenarts, trimsalon e.d., ook bij ongevallen. Niet alleen van dieren houden, ook rustig kunnen handelen in voorkomende si tuaties is vereist. 13-107: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwilligster voor het sorteren van tweedehands kleding en artikelen. 15-106: Verpleeghuis Baarn vraagt chauffeur voor het wegbrengen en op halen van bewoners naar bijv. winkel, avondrecreatie, vakantiehuis e.d.. 19-127: Behandelingsinstituut jong volwassenen vraagt vrijwillig(st) er voor kleine reparaties in en om huis eventueel samen met een cliënt; met een auto van de instelling boodschap pen doen e.d. Inlichtingen bij de WB Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630; di. t/m do. 9.00 - 12.00 uur. Voor een aandachtig gehoor hield Pe ter Timofeeff, een van de weermannen van de televisie, maandagavond een lezing over het weer in de Open Hof. De bijeenkomst was georganiseerd door de Volksuniversiteit. De belangstellenden kregen van Timo feeff een uitgebreid kijkje in de keuken van het KNMI in de Bilt, met name over wat er allemaal komt kijken bij het op stellen van de weersverwachting en welke meteorologische apparatuur daarbij wordt gebruikt. Het KNMI krijgt dagelijks de gegevens binnen van 20.000 waarnemingsstations in binnen- en buitenland en via de weersatellieten, die gebruikt worden voor een zo be trouwbaar mogelijke weersvoorspel ling. Ook de milieu-aspecten met betrekking tot het weer kwamen uitgebreid ter sprake. Timofeeff illustreerde zijn ver haal met prachtige dia's over het kli maat en de verschillende weertypen. Het werd daardoor een boeiende en leerzame avond, waarbij nog eens dui delijk werd dat een "foute" weersvoor spelling niet de schuld is van de weer man, maar van het grillige weer. Foto: Goos van der Wilt. Kinderboerderij De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 10 december, 17.00 uur Op donderdag 10 december orga niseert de werkgroep Soest van Amnesty International haar jaar lijkse fakkeloptocht. De aktie wordt georganiseerd om Soesters de gelegenheid te geven hun soli dariteit te betuigen met slachtof fers van mensenrechtenschendin gen. De stille tocht begint om 17.00 uur bij het hoofd-postkantoor aan de Steen- hoffstraat, passeert hier later nogmaals en zal hoogstwaarschijnlijk voor 18.00 uur eindigen. Tussentijds aanhaken is uiteraard mogelijk: de optocht is niet moeilijk te herkennen. Een fakkel is ter plaatse eventueel te bemachtigen. Am nesty Soest roept iedereen, jong en oud, op om mee te lopen. Over de gehele wereld wordt ieder jaar op 10 december stilgestaan bij de vie ring van de verjaardag van de Universe le Verklaring van de Rechten van de Mens. Ondertekend door zowat alle landen ter wereld werd deze verklaring door de Verenigde Naties in 1948 aan genomen. Helaas bevinden zich onder de ondertekenaars veel landen die het, ook na dat jaar helemaal niet serieus ne men met het nakomen van hun belof ten. De tiende december is derhalve niet al leen een verjaardagsviering, maar voor al een dag van protest. Met de fakkel optocht wil Amnesty aan regeringen la ten weten dat zij niet zomaar misbruik kunnen maken van hun macht, en dat er overal mensen zijn die daartegen zullen protesteren. Bijzonder thema dit jaar is de schending van mensenrechten jegens inheemse volkeren op het Amerikaanse conti nent. Het is dit jaar 500 jaar geleden dat Europeanen voet aan wal zetten in Amerika. Gedurende dit "Columbus- jaar" viert of herdenkt de wereld de 'ontdekking' van dit continent, zo ook Amnesty International. Eeuwenlang hebben machthebbers de rechten van de mens er met opzet geschonden. Tienduizenden zijn het slachtoffer ge worden van martelingen, 'verdwijnin gen' en politieke moorden. De toekenning van de Nobelprijs voor de vrede dit jaar aan de uit Guatemala afkomstige Rigoberta Menschu bete kent een extra steun en internationale erkenning voor de strijd voor de men senrechten van inheemse volkeren. Zij is namelijk van Indiaanse afkomst en ij vert al jaren voor de mensenrechten in haar land. V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Steenhoffstraat 9a, tel. 22195 Cursussen in het nieuwe jaar Vanaf januari 1993 heeft de Volksuni versiteit weer een ruim aanbod van nieuwe en bestaande cursussen: het maken van Indische hapjes; orna mentknippen; korte taalcursussen voor op reis; genealogie; Nederlandse litera tuur; lampekappen maken; koken inde magnetron; werken met leer; dierver zorging (in Soesterberg), enz. In de nieuwe folder, die klaar ligt op ons kan toor en bij de bekende adressen, vindt men alle informatie over de aktiviteiten die in het voorjaar van start gaan. Eén van die cursussen in "Personal Computer", waarvoor nog steeds veel belangstelling bestaat. Computers zijn niet meer uit ons dagelijkse leven weg te denken. Kinderen leren er spelender wijs mee omgaan, maar veel volwasse nen zijn nog steeds een beetje bang om met een computer te werken. Deze cur sus leert daar anders tegenaan te kijken. Men wordt vertrouwd gemaakt met: 1. het omgaan met het toetsenbord; 2. de beginselen van de tekstverwerker; 3. databestand en wat er mee te doen; 4. spreadsheet (rekenblad); 5. enige grondbeginselen van het besturings programma. Men verricht zelf de han delingen op de computer zodat het ef fect daarvan kan worden waargeno men. Na afloop van de cursus is hope lijk de angst weg en de kennis van de computer zodanig toegenomen dat men ermee overweg kan. Aanvang cursus: woensdag 6 januari, 20.00-22.00 uur. Docent: dhr. M. de Man. Cursusadres: Mavo-Soest, Vale riaanstraat 167a. Aantal lessen: 12. Cursusprijs: f 190.-. Aanmeldingen en inlichtingen bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Autoradio weg Hoewel zijn wagen was afgesloten en de politie geen braaksporen aantrof, mist een 22-jarige bewoner van de Weeg breestraat sinds vrijdagavond zijn auto radio. Hij was gaan dansen en ontdekte de diefstal na terugkomst. De poltie stelt een nader onderzoek in. Donderdag 3 december De volwassenen komen mooie dingen maken van 9.30-11.30 uur. Na school tijd komen Cesanne, Jaap Jan en Arian- ne hun verjaardagspartijtje vieren. Er wordt geschminkt, met de ezelkar ritjes gemaakt, koekjes gebakken en nog veel meer. Vrijdag 4 december Na schooltijd komen Zagala en Leentje met twintig vriendinnetjes hun verjaar dagsfeestje vieren. En dan 's avonds is er kinderdisko. Zo vlak voor Sin terklaas nog even lekker dansen op goe de muziek, waarbij we ook enkele wed strijdjes doen. Het begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De entree is twee gulden per kind van zeven tot der tienjaar. En natuurlijk kun je je ook la ten schminken als Zwarte Piet. Zaterdag 5 december Ook de medewerkers van de kinder boerderij vieren Sinterklaas, vandaar dat er vandaag geen verjaardagspartij tjes zijn. Wat uiteraard wel doorgaat is de verzorging van de dieren. Kinderen die willen meehelpen worden om 13.30 uur verwacht. Dinsdag 8 december Vandaag komen om 14.00 uur twintig studenten op bezoek van De Horst. Dit is een school uit Amersfoort die regel matig stagiaires levert voor het hele kin derwerk op de kinderboerderij. Deze mensen komen kijken en praten en ho pelijk komen er volgend seizoen weer enkele van hen bij ons werken. Om 16.00 uur gaat de toneelgroep voor kin deren weer verder met het repeteren van het toneelstuk dat zij tegen de Kerst opvoeren. Woensdag 9 december Van 9.30 -11.30 uur: Peuter/óuderac- tiviteit. Voor ouders met hun jongste kind(eren) gezellig spelen, zingen en iets leuks maken. Het kost vier gulden per kind/ouderpaar inclusief koffie/ thee en limonade. Om 14.00 uur worden kinderen van vier tot dertien jaar verwacht voor een spannend toneelstuk dat de leiding gaat opvoeren. Het heet: "Ik zie ik zie wat ie dereen kan zien". Na de voorstelling drinken en snoepen we wat en doen we nog diverse activiteiten. Entree: twee gulden per persoon. Allochtonen leren een vak Speciaal voor allochtonen houdt de op leiding in de winkelverkoop van het Ar beidsbureau een, voorlichtingsdag op donderdag 3 december, van 9.30 tot 11.30 uur op de Natriumweg 7 te Amersfoort. Allochtonen met enkele jaren voortge zet onderwijs tot maximaal een afge ronde opleiding lbo oF basiseducatie, die interesse hebben, zijn van harte wel kom. Zij worden geïnformeerd over het werk zelf en over de opleiding (duur, toelatingseisen, diploma enz.) Ook krijgen ze te horen hoe het zit met de fi nanciën (uitkering, schoolgeld, diplo ma enz.) gedurende de opleiding. De verkoop heeft te weinig mensen, na de opleiding zijn de kansen op werk dan ook goed. De dag wordt georganiseerd door een groot aantal instellingen waaronder het Arbeidsbureau, leerlingenstelstels, CBB en het Regionaal Bureau Onderwijs. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 Het Brabantse theatergezelschap "De Zon", onder regie van Nico van Spanje, nam vorige week bezit van de aula van Mavo Soest en bracht voor de derde en vierde klassers de voorstelling "Salut", een theaterbewerking van het Franse boekje "Le grand Meaul- nes" van Alain Fournier: de ge schiedenis van een jongeren- vriendschap in de twintiger jaren, die zich afspeelt in een slaperig Frans dorpje. De toeschouwers beleefden de vriend schap, avonturen en dromen van vier middelbare scholieren - van Jasmin, Francois, Augusten - "Le grand Meaul- nes", de stoere avonturier, en Frantz. De vier spelers namen hen mee naar het niemandsland tussen jeugd en volwas senheid, een leven vol dagdromen, ver legenheid en stoere verhalen. Gaande weg groeide het verlangen naar een we reld die groter is dan het dorp en de school of zoals een van de spelers het uitdrukt: "De school is nog te groot en m'n hoofd nog veel te klein." Het verhaal speelde zich af op een ver hoogd plateau, een fors uitgevallen sa lontafel, met een uit een lade ontsprui tende fontein. Rondom deze fontein lag het viertal te luieren en te denken aan verleden en toekomst. Het geheel werd omlijst door een fraai klank- en licht spel. Óm de leerlingen niet onvoorbereid "voor de leeuwen te gooien" en om het rendement van het kijk- en luisterspel te vergroten, was vooraf bij de lessen Frans en Nederlands aandacht aan de voorstelling besteed, waarbij niet alleen de inhoud, achtergrond en bedoeling van het theaterstuk werden besproken, maar ook gewezen werd op "theaterge drag", de rol die publiek speelt bij een voorstelling. Hoewel de leerlingen dicht op elkaar zaten, wat voldoende aanleiding kan zijn tot rumoerig gedrag, hebben zij ge boeid en stil geluisterd en gekeken. Een compliment voor de vier acteurs! Ge vraagd naar hun mening, zeiden ze zeer content te zijn met de aandacht van de leerlingen, die met gemengde gevoe lens het strijdtoneel verlieten. Hun me ning varieerde van "Ik heb er geen bal van begrepen" tot "leuk", "boeiend" en "goed gespeeld". De geplande nabespreking is zeker op z'n plaats en zal voor sommige leerlin gen verhelderend werken. Op achf locaties in Soest kunnen weer artikelen van Unicef worden aange schaft. De wenskaarten voor kerst en nieuwjaar en andere geschenkartike len zijn onder meer te verkrijgen in de Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg Er is een brochure van Unicef, waarin de cadeau-artikelen staan vermeld. Ge kozen kan worden uit onder meer een bureau-agenda, een wandkalender en een prentbriefkaartkalender. In Nepal en Madagascar worden de kaarten met de hand vervaardigd. Dat gebeurt in het kader vn de Unicef-pro- jecten. In Nepal zijn steeds meer gezin nen betrokken bij de produktie die vol gens een duizend jaar oud proces plaatsvindt. Het papier komt van de bast van de laurierstruik uit de Hima- laya. De kaarten worden bedrukt met handgemaakte stempels en vervolgens met een penseel ingetekend. De kaar ten uit Madagascar worden gemaakt van handgeschept papier en beplakt met gedroogde bloemen. Unicef verkoopt tevens puzzels voor kinderen van alle leeftijden, verjaar dagskaarten en uitnodigingskaarten. Verder zijn ook spelletjes en boeken verkrijgbaar. Daarnaast houdt Unicef momenteel twee acties. Voor veilig wa ter is de actie 'Kans voor een kind' op gezet (giro 7515 Unicef Den Haag) en voor oorlogskinderen de actie 'Help een oorlogskind uit de lappenmand' (giro 121 Unicef Den Haag). De folder van de Unicef is verkrijgbaar op de verkoopadressen en in het ge- Tekening van Audrey Hepburn, am bassadrice van Unicef. meentelijk informatiecentrum. De ver koopadressen zijn: Ster Mode aan de Van Weedestraat, fa. Wortmann aan de Burgemeester Grothestraat, mevrouw Weitzel aan de Van Straelenlaan 44, De Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat, mevrouw Blok aan de Erikaweg 4, ge zondheidscentrum de Bundeling aan de Schoutenkampweg, boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade voor de bureau-agenda en de eerder genoemde Unicef-winkel. Hulpteam verzamelt presentjes 'Dubbelgestraft", zo worden in Wi- t-Rusland wel de kinderen genoemd die besmet zijn met radio-actieve stra ling en daarnaast ook nog hun ouders moeten missen en op zeer jonge leef tijd al in een schoolinternaat worden gestopt. Voor deze internaten, in de omgeving van Tsjernobyl aleen al 36 wil het Team Kinderhulp Tsjernobyl zich blij ven inzetten zolang de mogelijkheid daartoe open blijft. Daarom blijft het team een beroep doen op de bevolking, ook in de maand december: "bij uitstek de maand waarin we onze waardering voor elkaar uitdrukken in het geven van cadeaus", aldus het team. Wie toch op stap moet om geschenken te kopen voor degenen die hem lief zijn, zou iets extra's kunnen meenemen voor een Russisch internaat-kind, vindt het team. De spullen kunnen worden afge leverd bij de bekende inzamel-adressen in Soest, waar men er persoonlijk voor zorgt dat de geschenken aan de inter naat-kinderen worden afgegeven. Ook overtollig, in goede staat verkerend speelgoed blijft altijd welkom, alsmede vitaminen en kinderkleding. De inzameladressen in Soest zijn: fam. H. Tolsma, Eikenlaan 12, tel. 23392, en fam. P. Terlouw, Gustaaf Gelderhof 1, tel. 21453. Friese toneelavond in Hilversum De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op vrijdag 11 december een Friese toneelavond in de grote zaal van de Hilversumse Ontmnoetingskerk, Minckelerstraat 161, aanvang 20.00 uur. Op het programma staat eerst de eenakter "Susters" van Ans Schilders in een bewerking van Gurbe Dykstra, ge speeld door de toneelploeg van de zus tervereniging "Friso-Noard" uit Am sterdam, gevolgd door "De hier op- sein" van Don West, gespeeld door de zustervereniging "Joast Halbertsma" uit Deventer. Er zijn die avond ook weer allerlei Friese specialiteiten ver krijgbaar. Inlichtingen voor Soest: T. Dykstra-Wondaal, Smitsweg 4, tel. 16748. Fractieberaad D'66 in gemeentehuis Op maandag 14 december om 19.30 uur buigt de D'66 fractie zich over de agenda van de raadsvergadering van 19 december. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot vaststelling van de verordening op de gemeentelijke identiteitskaart, het voorstel tot het vaststellen van de veror dening 'Tegemoetkoming kosten so ciaal-culturele activiteiten ter vergro ting van de toegankelijkheid van voor zieningen". Mensen die over deze punten of andere zaken willen praten zijn die avond van harte welkom. Het beraad vindt plaats in het gemeentehuis. Voor informatie, Loet Jansen, tel. 22926 of Gre van Eek, tel. 14341. SOESTER COURANT REKLAME-KRANT Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 32 Callas, Maria - La divina. Een verzamel-cd met een aantal veelgevraagde aria's van Maria Callas. 17 Vries, Han de - De Vries en Zoon. Samen met de fluitist Jacques Zoon maakte de hoboist Han de Vries deze cd, die helemaal in het teken van de opera staat. 11 Zweden, Jaap van - De virtuoze Jaap van Zweden. Verzamel-cd met veelgevraagde vioolconcerten en fragmenten. Niet-klassiek 68 1492: Conquest of paradise. Soundtrack van de sfeervolle Columbusfilm, waarbij de com ponist Vangelis werkelijk alles uit de kast heeft gehaald. 78 Abba - Gold. In het kader van de heersende Abba-revival bevat deze cd een groot aantal van hun successen. 65 Auvray, Lydie - D'accord. Bijzonder originele accordeon- cd van deze Franse artieste en haar ensemble. 68 Cyrano. De volledige Nederlandse musi cal, die unaniem juichend is ont vangen. 65 Pourcel, Franck - Trésors de la musique slave. Het Franse orkest speelt klassie ke werken uit Oost-Europa. 60 Purper - En dat is negen. Amusante Nederlandse close- harmonygroep die volle zalen trekt. 70 Reed, Jimmy - Bright lights, big city. Het beste werk van deze blues zanger/ gitaar/mondharmoni- caspeler uit de jaren 1953-1963. 78 Screaming Trees - Sweet obli- vion. Alweer een groep uit het Ameri kaanse Seattle die bij ons zeer populair aan het worden is. 78 Tzuke, Judie - Wonderland. Lichtvoetige popmuziek, met als gasten de gitarist Brian May en de violist Nigel Kennedy. 83 Yelles, Djamel Ben - 1002 nights. Deze violist uit Marokko was vooral bekend als begeleider van Noord-Afrikaanse artiesten. Dit is zijn eerste solo-cd. Kerst-cd's De bibliotheek heeft een geva rieerde collectie kerst-cd's. Na tuurlijk de 'klassieke' kerstliede ren van bekende zangers als Bing Crosby en Neil Diamond, maar ook het London Chorale, Placido Domingo, Kerstjazz van Chet Ba ker en 'Christmas guitars'. Ook is er nog een collectie kerst-gram mofoonplaten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 46, Iel. 1951, Donderdag 3 december 'L'Ascenseur pout L'Echafaud' "L'Ascenseur pour L'Echafaud",' lift naar het schavot) is een ftlm% bij veel mensen opwinding Ver(l~ zaakt. Het regie-debuut van LouisM- le, wordt gerekend tot de film-k|J kers, maar nog klassieker is de die een geheel eigen leven is gaan^ den. De geïmproviseerde jazz 'd^ via het doek' werd één van die pi^ die samen met het stokbrood eiu druipkaars de heilige drie-ëenheid en existentieel avondje-uit betekend Zowel de muziek van Miles Davisent film, werken als dubbelsporige meli- cholie in perfecte balans, passende een tragisch en crimineel liefdesdr^ De perfecte moord De plot van de film is eenvoudig, hart van 1'Ascenseur wordt gevonj; door een "crime passionelle". Ennys (Maurice Ronet) heeft de perfect moord beraamd op de echtgenoot zijn minnares (Jeanne Moreau!). ft moord wordt gepleegd in een verlate: kantoorgebouw en moet op een zei moord lijken. Maar bij het verlaten vat het kantoor blijft de lift met zijn pa^ gier steken. Het smachtend wacht;- van Jeanne kan beginnen en ondenii sen wordt de auto van de moordenar geleend door twee jonge joyriders.,, Aanvang: 20.30 uur. Toegang: n,sii CJP/654- f 5,-. Reserveren kan vanaf 19.30 uur via tel. 19577. PAG% WOENSDAG 2 DECEM Matige opkomst tijde Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 Activiteiten in De Vangrail Kerstdecoraties Zelf piepschuimballen, ringen, sterren en klokken bekleden met stof, daarvoor kan men terecht op woensdag 9 en 16 december, 9.30-11.00 uur. Kostenf 5,- inclusief patronen. Men moet zelf voor piepschuim, kerststof en lint zorgen. Kerststukjes Op donderdag 17 december, 09.30- 11.00 uur, is iedereen welkom voor het maken van kerststukjes. Neem zelf een bakje, oasis, kaars, kerstgroen, mos en decoraties mee. Kosten f 3,75 inclusief ijzerdraad. Activiteiten in Het Kruispunt Instuif Op woensdag 2 december is er weer een instuifmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Sinterklaas komt tussen 14.00 en 15.30 op bezoek. Voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar is er voorlezen in het Turks. Koffiemiddagen Elke donderdagmiddag, 13.30-15.30 uur, is er een koffiemiddag waar vrou wen uit de Engh elkaar in een gezellige sfeer kunnen ontmoeten. Koffie f 0,75; thee f 0,50. Indien mogelijk is er kinde ropvang van 0- tot 6-jarigen, f 0,50 per kind. Vrouwenmiddag Op zondag 6 december is er van 14.00 tot 16.00 uur een vrouwenmiddag voor vrouwen uit de Engh in de Desmond Tutuschool, Molenstraat. Naast ken nismaken met elkaar kan er worden ge noten van zelfgemaakt gebak en koek jes. Kinderopvang tot 6 jaar, f 0,50 per kind. "^^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Zo'n vijftig belangstellenden - v litieke circuit van Soest - woond baar debat" aangekondigde dis de eventuele nachtelijke sluitir avondje heen-en-weer-praten o verlossende woord kon of durft eens duidelijk gemaakt dat Soe reau 's nachts dichtgaat, maar Burgemeester De Widt, hoofdinsp teur De Natris en adjudant Van St gaven in vrij uitvoerige inleidingen i eens een overzicht van de stand van ken tot dusver. De Widt benadrukt* dat verband dat de nachtelijke sluit van het bureau geheel los staat van bereikbaarheid van de politie. "De p tiewagens vertrekken niet van het reau, als er een melding binnenko Het werkt net als de wegenwacht." Natris hield een betoog - met liehtbt den - over de verschillende politietaf en de functies van het bureau, nu straks. Hij onderstreepte dat de surv lance in de nieuwe opzet op minin hetzelfde niveau blijft gehandhaai "de auto's blijven rijden in Soest" mogelijk zelfs intensiever kan worc Van Stam ging vooral in op de (on) ligheidsgevoelens - subjectief dan objectief - en constateerde dat mensen met nogal onbestemde en s< onredelijke angsten rondlopen. vrouwen wordt bijvoorbeeld van jc saf geleerd om op te passen voor vre de mannen, terwijl vaststaat dat 8( van de verkrachtingen plaatsvindt ii relatiesfeer. "Statistisch is het niet vaarlijk om 's nachts door het bos te pen, maaT dat doet niemand..." Onveiligheidsgevoelens worden door de media versterkt, aldus Stam. "Maar we moeten accepteren die gevoelens er zijn. Meer-politie- straat geeft de mensen kennelijk veiliger idee en het idee dat het bui er is stelt de mensen al een beetje rust." Volgens hem staat ook de pc zelf niet te juichen bij het plan om bureau 's nachts te sluiten, maar maakt voor de objectieve veilighei Soest niets uit. Als het bureau dicht komen er meer agenten beschikl voor de surveillance overdag, en maakt Soest misschien juist iets veil Wapens Van een debat was geen sprake, r een flink aantal aanwezigen maakte de gelegenheid gebruik om voora formatieve vragen te stellen. Hoe bijvoorbeeld moest met de wapei het bureau, en waarom de beveili zo duur zou moeten zijn. De N dacht nog dat het beter was om 's nt geen wapens achter te laten in een bemand bureau, maar Van Stam z; toch ook weinig heil in om de age hun pistool maar mee naar huis te 1 nemen. Beveiliging van het gebouw Hergebruikt glas uit Guatemala In Guatemala hebben cola-flessen een blauwe gloed. Die kleur is nog het enige herkenbare aan het glaswerk dat de co öperatie Copavic uit Cantel verlaat. Toen twaalf werknemers de glasfabriek in 1976 overnamen was deze zo goed als failliet. Na enkele moeilijke startjaren begon de nieuwe coöperatie langzaam maar ze ker met succes te draaien. In 1989 ex porteerden de leden de eerste produk-' ten naar Duitsland. Tegenwoordig wer ken er zo'n 60 mensen en het export aandeel neemt nog steeds toe. Voor de werknemers betekent het werk in de fa briek de enige bron van inkomsten. Copavic koopt al het afvalglas uit de omgeving op en verwerkt het tot vazen, kannen, glazen en schalen, die stuk voor stuk met de mond woren gebla zen: een ambachtelijk procédé met een milieuvriendelijk resultaat. Tot slot wordt alles ingepakt in kringlooppapier en -karton. Copavic gaat dus milieubewust te werk en is in de loop der jaren een belangrijke werkgever geworden voor de mannen van Cantel en omgeving. Het mooie, stevige glaswerk is te koop in de We reldwinkel, Steenhoffstraat 9A. Openingstijden: dinsdag, woensdag en donderdag 13.00-17.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zater dag 9.30-17.00 uur en op alle extra koopavonden. Opgelet: de Wereldwin kel is vanaf heden dus ook op woens- Doe-het-zelvers opgei en 5 december demo soorten houtbewerkii tafelzaagmachine, de Ook u bent een profe maar hebt! Kom kijkt MUI Laat niets t Minervaweg 3. 374

Soester Courant | 1992 | | pagina 4