ip m voor 5 andere ssionele Wes uzelf omen! ■N 'l| t A W T" iaar ons 'haling. IHANDEL WANDEL I [Dierenspeciaalzaak 'De Hoofdstad' b.v.: alles en nog meer voor hond en kat soest m 18()80 Euronics tien jaar: de grootste in Europa! Exportprijs voor sponsen Seat Toledo zoekt kennismaking... Topcollecties zonnebrillen voor actieve wintersporters bij Brilcentrum Nota Eigen pensioenvoorziening komt steeds meer in trek FEL-AANBIEDING. 8 fciNSDAG 2 DECEMBER 1992~ SOESTER COURANT 3,- IHieuwe zaak aan Soesterbergsestraat 1MERE| ENSLAPPEAl I A Ül! I mm*- m- DONDERDAG 3 DECEMBER A.S. '^1 DIERENSPECIAALZAAK OOFDSTAD B.V. BIJ ONS ZIJN ALLE TOPMERKEN OP HET GEBIED VAN VOEDING VOOR UW HUISDIER AANWEZIG. WIJ HEBBEN EEN RUIME SORTERING ACCESSOIRES. Woensdag van 17.00-21.00 uur bent u welkom op een feestelijke kennismakingsreceptie. SOESTERBERGSESTRAAT 59 Feestelijke aanbiedingen bij Schoemaker Minister reikt NEC-scepter uit Het laagste huurtarief, sleutel voor automobilist(e) Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 wm &4i Rabobank verstrekt adviezen Met een Rabo Pensioen Plan heeft u ze zo op het droge. Rabobank. Aangenaam. fel PAGINA 9 Jcheppach, type TKU. 2 85 mm, incl. widia- er 2500. ketelinhoud sit 2) 3 liter/min., sle druk 8 bar 30g zorgen kan ook. Ti. En voor de kinderen reorgd. Maar ook aan sfeervolle restaurant is 9 tegen om meteen VLEES Soest-Zuid heeft met ingang van morgen weer een grote dierenspe ciaalzaak: "De Hoofdstad" b.v. aan de Soesterbergsestraat 59. Of- I ficieel gaan donderdagochtend de deuren open voor het publiek, maar vandaag kan men er van 17.00 tot 21.00 uur al een kijkje nemen. "Om de kennismaking te vergemakkelijken," aldus eige naar Eddy de Lang. In de afgelopen dagen is met man en macht gewerkt om de zeer ruime winkel helemaal ingericht te hebben. De schappen zijn inmiddels gevuld en de zaak biedt een indrukwekkend assorti ment aan artikelen voor huisdieren, vooral natuurlijk voor de hond en de kat, en een enorme hoeveelheid acces soires. "De Hoofdstad" b.v." is - zoals de naam al doet vermoeden - van oorsprong een Amsterdamse zaak. Aan het Beuken plein in Amsterdam-Oost staat de win kel waarin Eddy en Tiny de Lang al ja ren een belangrijk deel van de hoofdste delijke voedselvoorziening voor huis dieren verzorgen. Het is de bedoeling dat de activiteiten binnen afzienbare tijd naar Soest worden verplaatst, waar vader Eddy alvast wordt bijgestaan door zijn zonen Patrick en Lesley. "De Hoofdstad" vertegenwoordigt alle Showgebeuren topmerken op het gebied van honde-en "De Hoofdstad" heeft daarnaast alles kattevoer, aldus Eddy de Lang. Ze ko men o.a. uit Amerika, Engeland en Frankrijk en zijn voor een groot deel van een bijzondere samenstelling, waarmee wordt ingespeeld op het mi lieu-vraagstuk, een factor die ook op dit vakgebied een steeds grotere rol gaat spelen. "Grote honden eten veel, en meestal leidt dat ook tot veel ontlasting. Dit voedsel - premium foods - is zo samen gesteld dat de 'zichtbare resultaten' aanmerkelijk afnemen, maar het rende ment blijft hetzelfde," aldus De Lang, "door het gebruik van beter verteerbare grondstoffen." Uiteraard heeft de zaak daarnaast ook assortiment van de meer traditionele vormen van honde- en kat tevoer, van alle bekende merken en in alle prijsklassen. Veel ruimte is ook in geruimd voor vers diepgevroren die- renvoedsel. De bedoeling is dat er elke week - op een bepaalde dag - een voedingsdes kundige in huis is, die het publiek uitge breid kan informeren over de juiste voeding voor honden en katten en ook vragen zal beantwoorden. Dat zal ook morgen het geval zijn. Ter kennisma king krijgen de klanten dan gratis mon sters van de diverse produkten aange boden, zolang de voorraad strekt. Vader Eddy en zoon Patrick de Lang in de nieuwe dierenspeciaalzaak in Soest-Zuid. Foto: Goos van der Wilt. in huis dat de hond en de kat - en vooral natuurlijk de baas of bazin - maar zou kunnen wensen. De De Langs hebben veel ervaring met bijvoorbeeld ten toonstellingen - "iedereen kent ons" - en dus is er in de zaak heel veel aan te treffen wat daarmee verband houdt, bijvoorbeeld voor het vervoer van de dieren. Afhankelijk van de vraag biedt "De Hoofdstad" ook mogelijkheden voor het trimmen en "toiletteren" van honden en katten. "Het show-gebeuren wordt steeds populairder. De dieren kunnen bij ons helemaal show-klaar worden gemaakt," aldus Eddy de Lang. Verder is er een uitgebreide keus aan dierenspeelgoed in allerlei modellen, kliminstrumenten, verzorgings- en be strijdingsmiddelen, diergeneesmidde len (ookhomeopatisch), visvoer, zaden (voor vogels en knaagdieren), tuinza den, bloembollen en straks ook kerst bomen. Ook levende dieren - zoals dwergkonijntjes, woestijnratjes en ca via's, evenals goudvissen en andere vis soorten - voor het koudwater-aqua- rium - zijn bij "De Hoofdstad" te koop. Aanbiedingen De opening van de nieuwe zaak gaat ge paard met een fors aantal aantrekkelij ke aanbiedingen, met grote kortingen op allerlei soorten dierenvoedsel. Euronics bestaat dit jaar exact tien jaar. In die periode is deze inkoop-or ganisatie van elektro-speciaalzaken - waarbij ook de firma Schoemaker aan de Van Weedestraat in Soest is aange sloten - uitgegroeid tot de grootste in Europa. Dat wordt gevierd niet uiterst aantrekkelijke aanbiedingen. Euronics heeft alles op het gebied van huishoudelijke apparatuur, audio, vi deo en natuurlijk televisie, van de klein ste portable ktv's tot de grootste breed- beeld-televisie. De nieuwste vindingen staan meteen in de winkel, zoals de DCC, CDI en de minidisc. Euronics heeft meer dan 5000 winkels, verspreid over diverse Europese lan den. Het voordeel van zo'n grote orga nisatie merkt men als men op de prijs kaartjes kijkt. Dankzij de omvang kun nen ze namelijk extra voordelig inko pen, bij alle bekende kwaliteitsmerken. Daarom betaalt men hij Euronics altijd scherpe prijzen. De internationale kontakten worden effectief gebruikt om de deskundigheid van de verschillende landen te bunde len. Daardoor geeft Euronics de beste service en het meeste gemak bij betaling op termijn. Bovendien wordt de aan koop gratis thuisgebracht. Uiteraard staan deskundig advies, har de garanties en snelle reparaties bij Eu ronics hoog in het vaandel en vanwege het tienjarig bestaan zijn er extra feeste lijke aanbiedingen. Alle reden dus om even binnen te lopen bij Schoemaker, om zelf te ervaren dat zij al hun Europe se beloften waarmaken. Staatssecretaris van Economische Zaken mevrouw Mr. Y.C.M.T. van Rooy heeft woensdag de NEC- Exportscepter uitgereikt aan de di rectie van Schulpen Schuim B.V. te Leiden. Deze exportprijs wordt éénmaal per jaar toegekend aan een onderneming die op vindingrijke wijze met veel inzet en succes een gespreide export naar minstens 20 landen heeft opgebouwd en daarmee een voorbeeldfunktie ver vult voor andere ondernemingen. Schulpen Schuim exporteert sponsen, een betrekkelijk goedkoop produkt, naar 45 landen, waaronder Japan, Tai wan en Australië. NEC-voorzitter G.J. van den Akker uitte zijn bezorgdheid over de stagne rende export. Hij constateerde, dat de Nederlandse exportpositie al jaren ach terblijft. Vijftien jaar geleden had Ne derland een aandeel van 4,25% in de Wereldhandel. Dat is met 20% gedaald tot 3,4%. In geld uitgedrukt is onze ex port ruim f 60 miljard achtergebleven. Van den Akker riep de overheid op tot een drastische koerswijziging. Het is namelijk vooral door de onverant woord hoge collectieve lastendruk dat Nederland zich internationaal uit de markt heeft geprijsd. Daardoor komen de devaluaties van een aantal Europese valuta nu extra hard aan. De exporterende bedrijven hebben vol gens de NEC-voorzitter dit jaar al een aanzienlijk deel van hun winstmarge in geleverd om hun exportpositie te be houden. Hij vindt dat nu de overheid moet besluiten tot vérgaande lastenver lichting en dat de vakbonden tevreden zouden moeten zijn met 3 jaar koop- krachthandhaving. De NEC-voorzitter riep de onderne mers op meer aandacht te besteden aan het kwaliteitsbeleid. Op dat terrein zijn nog kostenbesparingen te realiseren. "Voor elk dier is er een speciale aanbie ding," aldus Eddy de Lang. Dat het be grip service bij de nieuwe dierenspe ciaalzaak hoog staat aangeschreven blijkt wel uit een stukje bijzondere dienstverlening: wie grootverpakkin gen kattebakgrint koopt - voor veel mensen zijn de zakken bijna niet te til len - krijgt de bestelling in de regio te gen een kleine vergoeding thuisbe zorgd. De opening van de zaak vindt morgen zonder veel poespas plaats, maar voor de jeugdige bezoekers heeft "De Hoofdstad" nog een aantal aardige at tenties klaarliggen, zoals een leuk boek je over het omgaan met een hond, maar natuurlijk ook ballonnen en kleurpla ten. "De Hoofdstad" is gevestigd aan de Soesterbergsestraat 59 en telefonisch te bereiken onder nummer 18080. In tegenstelling tot vele van zijn con currenten zit Seat, producent VAG, wat verkoop betreft duidelijk in de lift. Officiële verkoopcijfers, verstrekt door de RAI, leveren, wat de verkoop in de eerste 9 maanden van 1992 be treft, daarvan een onomstotelijk be wijs. Niet verwonderlijk overigens. Kwaliteit en prijsstelling van alle types zijn spraakmakend, de komst van het vlaggeschip de Toledo, genomineerd als Auto van het Jaar 1992, heeft een zeer positieve uitwerking gehad op be langstelling en afzet. In de opvatting van importeur Pon Car b.v. en Seatdealer Auto van Doorn, Laanstraat 82 te Soest, zijn nog niet alle mogelijkheden benut om de robuuste Spanjaard, dochter van een Duitse moeder (Volkswagen), toegankelijk te maken voor en nog groter publiek. Om dit te realiseren werden deze week door de importeur drie fonkelnieuwe Toledo's (GL en GLX) bij Auto van Doorn afgeleverd. Deze Toledo's zijn vooralsnog niet bestemd voor de ver koop. Tijdens de actie "een weekend Spanje met Auto van Doorn", tijdsduur Samenspel van importeur Pon Car b.v. en Seat-dealer Auto van Doorn. Met de overhandiging van de autosleu tels kan de actie "Weekend Spanje mei Auto van Doorn" van start gaan. Foto: Goos van der Wilt. van 1 december 1992 tot en met 31 ja nuari 1993, zullen de niet geringe hoe veelheid P.K.'s de paradepaarden zijn van de zich nog steeds uitbreidende ver- huurinrichting van het vertrouwde Soester garagebedrijf. Uniek De samenwerking tussen importeur en Auto van Doorn resulteert tijdens deze actie-maanden in een prijsstelling die zonder enig voorbehoud uniek kan worden genoemd: Zowel deToledo 1.8 GL als de Toledo 1.8 GLX, standaard uitgerust met alles wat de meest ver wende automobilisme) zich kan wen sen, worden tijdens de actie-periode verhuurd tegen een huurprijs van f90,- per weekend, 200 km vrij en zijn ook zaterdag of zondag beschikbaar. Prijs f 45,- per dag, 100 km vrij. Beide type Toledo's bieden een uiterst comfortabele ruimte aan vijf inzitten den, terwijl de 550 ltr. bagageruimte een degelijk onderkomen biedt aan een zeer grote hoeveelheid koffers etc. Overtuigen Doel van de actie "Een weekend Spanje met Auto van Doorn" is tweeërlei. Henk van Doorn daarover: "De aanwe zigheid van deze Toledo's zorgt er voor dat er nu bij ons sprake is van een com plete afdeling auto-verhuur, waarin alle toppers van Seat/VAG zijn vertegen woordigd, financieel bereikbaar voor iedereen. Bovendien sluiten de aanwin sten aan bij de filosofie die de importeur en ik voor ogen hebben. Wie de aan koop van een in kwaliteit, prijs en stan daarduitrusting uitzonderlijke mid denklasser overweegt moet zich daar van vooraf, inet meer dan een proef- ritje, kunnen overtuigen. Met het verla gen van de financiële drempel- de huur prijs is lager dan de kostprijs- willen wij de Toledo nadrukkelijk onder de aan dacht van geïnteresseerde kopers bren gen. Gezien hetgeen de Toledo aan kwaliteit, standaarduitrusting, comfort en rijplezier te bieden.heeft verwachten wij dat vele kennismaking-weekends tot een vaste relatie zullen leiden. Zeker is dat huur en aanschafprijs nooit een obstakel kunnen vormen bij een auto van dergelijke klasse." Volkswagen Groep 'X Steeds meer mensen besluiten om zelf (extra) geld opzij te zetten voor later. Ze doen dat omdat ze er niet in be steedbaar inkomen op achteruit willen gaan, als ze met pensioen gaan. Ook zijn er twijfels over de AOW-uitke- ring. Is die er straks in de huidige vorm nog wel, vragen veel mensen zich af. Er gaat steeds meer interesse uit naar een persoonlijke pensioenvoorziening. Dat zelfstandigen en mensen met een pensioenbreuk dergelijke regelingen treffen is bekend, maar uit cijfers blijkt bijvoorbeeld dat ook een stijgend aan tal tweeverdieners geld reserveert voor een aanvulling op hun inkomen. Dit doen ze vaak omdat één van de twee partners over een tijdje wil stoppen met werken en ze zo het verlies aan inkomen willen compenseren. Ook blijkt dat veel werkenden hun VUT- of pensioenleef tijd niet willen afwachten. Om eerder te kunnen stoppen met hun actieve loop baan, zorgen ze voor een aanvullend in komen. Veel mogelijkheden Er zijn veel mogelijkheden om een ei gen pensioen op te bouwen, of om een laag pensioen aan te vullen. Grofweg zijn twee basisvormen te onderschei den óf er wordt in één keer een bepaald bedrag opzij gezet, óf er wordt perio diek steeds een bedrag 'gespaard'. Dat klinkt misschien wat star, maar in de praktijk is het zo dat daarbinnen veel variaties zijn om een goede pensioen voorziening te realiseren. Het is mogelijk om zo'n voorziening dusdanig in te delen dat die precies past bij iemands wensen en behoeften. Looptijd, bedrag dat beschikbaar is, termijnen waarin wordt betaald, de ma nier van uitbetalen; dat is allemaal zelf te bepalen. In plaats van een basisrege ling wordt het pensioen 'op maat ge maakt'. Een goed voorbeeld daarvan is het Ra- bo Pensioen Plan. Samen met een advi seur kan men bekijken welke regeling het beste past. Een goed advies is belangrijk omdat zo'n pensioenregeling het latere leven belangrijk beïnvloedt. Verder is het nogal ingewikkeld om als leek op eigen houtje een goed beeld te krijgen van alle (lucratieve) mogelijkheden die er zijn om geld opzij te zetten voor later. Een goed advies betekent ook dat men optimaal gebruik maakt van de fiscale voordelen die zo'n pensioenvoorzie ning kan bieden. Wie meer wil weten over het inkomen dat men straks geniet als men niet meer werkt, of hoeveel het kost om later een aanvullend inkomen te ontvangen, kan voor informatie vrijblijvend terecht bij de Rabobank in de buurt. Elke sport, maar vooral de winter sport, stelt bijzondere eisen aan de zonnebril die men daarbij draagt. De ogen moeten dan niet alleen be schermd worden tegen de zon, maar ook tegen de schittering van de witte sneeuw, felle kou, snel wisselende lichtomstandigheden en een blauwne- velige atmosfeer. Om onder die omstandigheden opti maal oogcomfort en veiligheid te waar borgen, ontwikkelde Bausch Lomb de Ray-Ban Cats RB-50. Een zonnebril met een matzwart, licht en flexibel ny lon montuur en RB-50 glazen, die de ogen optimaal beschermen. Deze idea le bril voor de wintersport, maar bij voorbeeld ook voor de zeilsport, is le verbaar in vier verschillende uitvoerin gen. Wie op ski's of snowboard van de hel lingen afsuist, kan zich maar weinig fou ten veroorloven. Een verblindende schittering, een blauwe nevel die de de tails van een helling of een obstakel ver hult, zijn dan niet te onderschatten ge varen.. Het gezichtsvermogen moet dan net zo scherp zijn als de reflexen. Het bekende merk Polaroid brengt een veelzijdige collectie wintersport zonne brillen die de UV-stralen en de hinder lijke schitteringen filteren. Ook voor de brildragers zijn er sportbrillen waarbij de nodige correctie in de ski-bril ge plaatst kan worden. Dat modekleuren een rol spelen in de wintersport-uitrusting, van kleding en ski's tot zonnebril, bewijzen ook de col lecties van Uvex en USA-Sport. Bij Brilcentrum Nota aan de Van Weede straat kan men de topcollecties van de wintersport-zonnebrillen bekijken on der het motto: "Kwaliteit voor ogen". kwaliteit voor ogen Dj? tijd dat je met een oudedagsvoorziening auto matisch je schaapjes op het droge had is voorbij. Toch wilt u straks wel zo blijven leven zoals u dat nu doet. Om daarvoor te kunnen zorgen hebben we het Rabo Pensioen Plan ontwikkeld. Een plan dat rekening houdt met uw per soonlijke omstandigheden en wensen. Binnen het Rabo Pensioen Plan heeft u de keus uit verschillen de mogelijkheden. De Premiepolis, als u regelmatig wilt storten. De Koopsompolis, als u elk jaar wilt beslissen of u wel of niet stort. En de Lijfrentepolis voor een direct ingaan de lijfrente-uitkering. Onze adviseurs rekenen het u graag voor. Rabobank 13 Soest Telefoonnummer algemeen 96333 Kantoren: Kerkplein 9, tel. 96300 Soesterbergsestraat 14, tel. 96310 Koninginnelaan 28, tel. 96320 Smitsweg 4, tel. 96330 Tamboerijn 3, tel. 96340

Soester Courant | 1992 | | pagina 9