OUSE z UUR rERgcouRAN ZK! NICVANDAM Wildschut Optiek Toppers in 38ste kerstcross Soestduinen ►eter Soest verliest van Looyen Punten verdienen in Sylvesterloop Yisee en Burgman weg bij WZ'49 Sportverkiezing 1992 komt op gang Rabobank S Soest TüAMtÈ SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG D'OEUVRE IGARNITUUR SNACKBAR 29 67 Ondanks afwezigheid van Simunek, De Bie en wereldkampioen Kluge WIELERCROSS Tempo krijgt waarschijnlijk NK 1995 Drie doelpunten in acht minuten teveel van het goede VOETBAL zondag John Vermeulen en Aart Stigter zeker van de partij ATLETIEK ZAALVOETBAL Eerste nederlaag SEC in 442 dagen Kerstkoffie van Bentinck Fonds op 12 december Trainersduo gaat na één jaar op zoek naar zondagclub Nu ook sportploegen op lijst van kandidaten GOLDEN active sports Verrips van Rouwend aal Wem Van Oosten I fotoservice SARICAR - HOUTBOUW (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1992 Mijn/onze motivatie is: PAGINA 14 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT 1.49 7.98 ade met rosbief, i, paté, salami, ld ei, pomper- n vers fruit, di- ïsoorten o.a. pa- ing, garnalen, filet en zalm. per persoon belegd met ng, haring, ma- ité en osse- aas/ananas, i-ham, gevuld li en worst. en graag 24 uur n opgeven. PAGINA 15 De internationale Saricar kerstcross op Tweede Kerstdag zal ook dit jaar worden gekenmerkt door een sterk deelnemersveld. De top van het va derlandse veldrennen en een aantal door de wol geverfde wegrenners zullen hun rondjes op het unieke parkoers in de bossen en duinen van Soestduinen rijden. Ook enkele Tsjechen en Belgen zijn gecontracteerd. De Franse profkampioen Daniël Alain is uitgenodigd, maar de organisa- I toren van Tempo wachten nog op antwoord. Hetzelfde geldt voor diens I landgenoot Daniël Pagnien. I Voor de kerstcross is een budget van ze- I ventigduizend gulden beschikbaar. On- Igeveer veertig mille wordt besteed aan Istartgelden. Volgens de reglementen Imogen bij de profs en de amateurs ma- Iximaal zeventig renners aan de start (verschijnen. Danny de Bie, in 1991 de eerste buiten landse winnaar van de kerstcross, heeft Tafgezegd. De Belgische ex-wereldkam- pioen moet van zijn hoofdsponsor in [een Belgische veldrit rijden die net als Be kerstcross op zaterdag 26 december Jwordt verreden. De Bie heeft toegezegd in 1993 in elk geval mee te doen in Soestduinen. Een andere afwezige is Radomir Simu- jnek die vorig jaar als tweede eindigde. T)e wereldkampioen van 1991 brak on langs beide voeten tijdens een verkeers ongeval nabij zijn woonplaats Pilzen in fTsjechoslowakije. Kluge, momenteel drager van de regenboogtrui, verblijft in Canada en zal op Tweede Kerstdag ab sent zijn als op de Beaufortlaan het Startschot klinkt. Daartegenover staat de deelname van toppers als Henk Baars (ex-wereld- kampioen en winnaar ir\ 1989), Frank van Bakel (winnaar in 1984, '88 en '90), Adri van der Poel, Huub Kools, Martin Hendriks, Wim de Vos en Ed- ward Kuiper. De nationale amateurse lectie met onder anderen Richard Groenendaal, zoon van Reinier die vo rig seizoen afscheid nam van het profes sionele wielercircuit, komt ook naar Soestduinen. Ook Bram Brentjes, Ne derlands kampioen mountain-bike, en Erik Boezewinkel rijden mee. Van de profs op de weg zijn Matthieu Hermans, Nico Verhoeven, Mare van Orsouw, John Talen, Martin Kokkel koren, Ron Makai en Tristan Hofman vastgelegd. Erik Dekker, tweede op de weg tijdens de Olympische Spelen in Barcelona, komt waarschijnlijk even eens. Uit Tsjechoslowakije zijn onder anderen Pavel Camdra en Stanislav Bambula te zien, evenals de Belgen Staf van Bauwel en Pol de Brouwer. Voor het eerst in de geschiedenis van de kerstcross kunnen de eerste vijftien rij- i Henk tsaars. ders punten verdienen voor de wereld bekerstrijd. De winnaar krijgt tachtig punten, de nummer twee veertig en de vijftiende vijf. Voor de winnaar van de Saricar kerst cross ligt ook nog de legpenning van prins Bernhard klaar. Het koninklijk eremetaal is een felbegeerd verzame- laarsobject geworden voor de veldrij ders. De wedstrijd voor profs en amateurs begint om 14.30 uur. Daarvoor, om 13.00 worden de B-amateurs en vetera nen weggeschoten. De junioren en de Het is zo goed als zeker dat de Nederlandse kampioenschap pen veldrijden van 1995 in Soestduinen worden gehouden. Tempo krijgt waarschijnlijk de organisatie van de titelstrijd toegewezen. In 1994 wordt de kerstcross voor de veertigste keer gehouden. De veldrit vindt altijd op Tweede Kerstdag plaats. De Nederlandse kampioen schappen staat meestal begin januari op het spel. Dat zou betekenen dat Soestduinen binnen twee weken twee keer het strijdtoneel van top sport is. Als de Super Prestige Wedstrijden worden opgeheven en vervangen door een nieuw wereldbekercircuit, maakt Tempo grote kans dat de kerstcross in die wedstrijdenreeks wordt opgenomen. De kerstcross staat zowel in binnen- en buitenland bekend als één van de best georgani seerde wedstrijden. nieuwelingen starten om 12.00 uur. In die wedstrijd komen ook de nationale selecties van junioren en de nieuwelin gen in actie. loest speelde zondag wellicht de lerkwaardigste wedstrijd uit haar lestaan. Het overgrote deel van de jartij domineerde de Soesters, maar in een tijdsbestek van amper 8 minuten kreeg de ploeg drie doelpunten tegen. Na de desa- itreuze eerste helft trok Soest in de weede helft opnieuw het initiatief naar zich toe. Alle aanvallen moorden echter in de massale en lechte verdediging van de thuis club, dat counterend de marge ;elfs vergrootte: 4-0. Wegens ziekte ontbrak bij Soest Mar lijn de Jonge. Op zijn positie speelde Mark de Lange. Op het kleine en vetti ge grasveld in Durgerdam leek Soest op sen stevige overwinning af te gaan. In iet eerste kwartier werden veel goede tan vallen opgezet en moest de thuis club diverse vrije trappen en corners ioestaan waarbij precisie en geluk een Joester voorsprong in de weg stonden, n het strafschopgebied was de uitste- cende doelman René Smit de Soest- aanvallers meestal te vlug af. vla een kwartier loste de uitstekend spe ende Looyen vanuit de middencirkel een schot dat Daniël Hilhorst volkomen verraste en in het net belandde (1-0). 3aul van der Grift probeerde het op zijn beurt ook van afstand, de bal werd met moeite gestopt door Smit. Een vrije trap in het voordeel van de thuisclub werd in de Soester muur geschoten waarna de slimme Looyen de rebound behendig inschoot (2-0). Direct hierna bracht nonchalant uitverdedigen Van der Grift in problemen. Hij schoot de bal tegen Looyen op en deze maakte het buitenkansje bekwaam af door Hilhorst met een schot in de uiterste hoek voor de derde keer te kloppen (3-0). Een prima voorzet van Jeroen van Vee- nendaal werd door De Lange bekwaam over de doelman getild, maar eindigde boven op de lat. Op slag van rust leek Soest eindelijk succes te hebben toen Van Veenendaal de doelman te vlug af was. Vrijwel naast het doel staande gaf hij de bal voor, die door De Lange met moeite in de touwen werd geschoten. Op advies van de grensrechter keurde scheidsrechter Kok de treffer af, omdat de bal achter zou zijn geweest. Een vrije trap werd door Peter Hilhorst ingeschoten maar door Smit goed ge stopt. De doorgebroken Paul Hilhorst werd neergelegd door Langklis die hiervoor slechts geel te zien kreeg. De vrije trap van René van den Deysel werd door Paul Hilhorst vol geraakt, maar de bal suisde over de deklat. Stroomberg leek na rust niet onder de indruk van het Durgerdamse aanvals- spel. Hij ruilde verdediger Janmaat voor aanvaller Vlaswinkel. Soest zette haar pogingen voor een beter resultaat onverdroten voort, maar speelde teveel door het midden, waar een haag van ro de verdedigers goed combineren moei lijk maakte. Deels werd dit veroorzaakt door de volstrekte onbespeelbaarheid van de linkerhoek. Na een overtreding tegen Peter van den Berg, juist binnen de beruchte lijnen, marchandeerde de referee opnieuw met de regels en legde de bal één meter buitenwaarts. Uit deze vrije trap ontstond een hachelijke situa tie, totdat de bal door een verdediger van de doellijn werd getrapt. Beide teams scoorden nog een buiten spelgoal, alvorens Looyen na een lange solo zijn vierde treffer liet aantekenen. Het nimmer aflatende Soest kon de juiste richting niet vinden. Veel schoten en kopballen gingen naast en over. Met veel fysiek geweld wist DRC Soest van scoren af te houden. Een invaller kreeg de clementie van scheidsrechter Kok, die een grove tackle met geel bestrafte, maar het ver weg trappen van de bal ge laten toeliet. Ook Looyen had datzelfde geluk toen hij opzettelijk met de hand scoorde en met geel heel blij mocht zijn. Nationale toppers als John Ver meulen en Aart Stigter zullen op 31 december aan de start verschij nen van fle twaalfde Sylvesterloop van AV Pijnenburg. Organisator René van Zee is nog in onderhan deling met Martin ten Kate, Bert van Vlaanderen en Marcel Ver steeg. In de Sylvesterloop zijn voor het eerst punten te verdienen voor deelname aan de WK cross in Spanje. De Sylvesterloop is opgenomen in het nationale crosscircuit. In zes wedstrij den kunnen de atleten punten verdie nen en zich kwalificeren voor de mon diale titelstrijd die volgend jaar in Amorbieta zal plaatsvinden. De win nende heer incasseert 35 punten, de snelste dame 25 punten. De Promi'nentencross over 10.000 me ter bestaat, evenals in voorgaande ja ren, uit een sterk deelnemersveld. Nog niet zeker is of Herman Hofstee zijn 'ti tel' verdedigt. Vermeulen, vorig jaar tweede, komt in ieder geval wel naar Soest. De Belg Raf Wijns, in het verle den al eens tweede, eveneens. Bij de da mes start onder anderen Anja Smol- ders. Zij eindigde tijdens de WK cross voor junioren bij de beste vijf. Van Zee verwacht deze week met nog meer top pers rond te komen. Prestatielopen De prominentenloop begint om 14.15 uur. Start en finish zijn in de Lange Dui nen, vlakbij de atletiekbaan van AV Pij nenburg aan de Wieksloterweg. Om 15.00 uur volgen prestatielopen over 2, 4, 6 en 8 kilometer. Het eerste start schot klinkt overigens al om 9.30 uur als de pupillen B en C op pad gaan. De pupillen moeten 2,50 gulden beta len voor deelname, de junioren 3,50 gulden, de senioren 6,50 gulden en de deelnemers aan de prestatieloop 4,00 gulden. Voor-inschrijven kan tot en met woensdag 23 december bij Nelleke Boissevain, Witte Paardstraatje 1,3764 DC Soest. Lopers die zich later aanmel den moeten een rijksdaalder extra beta len. Het programma van de Sylvesterloop ziet er als volgt uit: 09.30 uur Pupillen B/C 1100 meter 09.40 uur Pupillen A (j) 1100 meter 09.50 uur Pupillen A (m) 1100 meter 10.00 uur Meisjes D 1100 meter 10.10 uur jongens D 2000 meter 10.25 uur Meisjes C 2000 meter 10.40 uur Jongens C 2000 meter 10.55 uur Meisjes B 2000 meter 11.10 uur Jongens B 4000 meter 11.30 uur Jongens A 6000 meter 12.05 uur Veteranen 8000 meter 12.55 uur Dames 5100 meter 13.20 uur Heren 8000 meter 14.00 uur Korte cross 3100 meter 14.15 uur PROMINENTENLOOP 10.000 meter 15.00 uur Prestatielopen De zaalvoetballers van SEC zijn tegen de eerste nederlaag opgelo pen. Na 442 dagen ongeslagen te zijn gebleven in competitiever band, maakte Tafelberg een einde aan een reeks van ruim twintig ge wonnen duels. Een gehavende en halfzieke formatie van Peter van Zoeten moest met 5-4 capituleren. Zonder de twee belangrijke pionnen Willem de Vries en Chiel Struijk kon SEC zich van te voren opmaken voor een moeilijke klus. Bovendien waren Hans Peter van Zoelen en doelman Niels Landaal allesbehalve fit. Coach Van Zoelen zat de laatste weken al te wachten op de 'onvermijdelijke' nederlaag, maar had niet verwacht dat Tafelberg die tik zou uitdelen, ondanks dat de ploeg over geroutineerde spelers beschikt. SEC kwam aanvankelijk nau welijks in de problemen en nam via Jef- frey van Delden (twee keer) en Marco Martens (driemaal) een voorsprong. Met nog zeven minuten te gaan, leidde SEC nog steeds met 2-3. Toen raakte het scoreverloop in een stroomversnel ling. Landaal moest vanwege een sliding voor twee minuten naar de kant. De toegekende vrije trap werd verzilverd en invaller-doelman Edwin Brouwer moest even later weer door de knieën: 4-3. Op het moment dat Landaal weer plaatsnam tussen de palen werd hij ver rast door een schot van Tafelberg, dat uitmondde in 5-3. In de slotfase verkl einde Richard de Bruin de achterstand, maar SEC kon niet meer langszij ko men. SEC staat in de eerste klasse nog steeds bovenaan met twaalf punten uit zeven duels, Tafelberg ligt op de loer met één verliespiint minder (6-11). Het Bentinck Fonds schenkt dit jaar op zaterdag 12 december koffie. De jaarlijkse kerstkoffie wordt gehouden in restaurant Darthuizen en begint om 10.30 uur. De minder-valide sporters komen in december altijd bijeen om het jaar af te sluiten. In dat kader zal voorzitter L. A. van Etten, die dit jaar Pieter Bosman opvolgde, een opsomming geven van de activiteiten die het Bentinck Fonds in 1992 hield. Tevens zal de praeses een blik werpen op volgend jaar. Burge meester Hans de Wielt is ook aanwezig. Peter Visee en Balthus Burgman zullen hun contract met WZ'49 niet verlengen. Het trainersduo verlaat de sportvereniging aan de Eemweg het einde van dit seizoen. Praktische omstandigheden vormen volgens Visee de hoofdreden van het besluit. Zowel Visee als Burgman werkt bij de PTT. Beiden hebben moeite de wedstrijden op zaterdag te combineren met hun werkzaamheden. "We moeten veel vrij nemen. Bovendien is het sfeer tje op zaterdag heel anders. Ik voetbal al vanaf mijn vijftiende op zondag en we gaan nu weer op zoek naar een zondag club." De tegenvallende resultaten van WZ'49 hebben ook een rol gespeeld, al benadrukt Visee dat die niet van doorslaggevende betekenis zijn ge weest. "Ik heb vorig seizoen heel wat wedstrijden gezien en dan kom je tot de conclusie dat het met dit elftal best moet kunnen. Dat kan ook, maar we hebben VOETBAL zaterdag veel te veel onnodig punten laten lig gen. Er zitten dit jaar drie nieuwe ploe gen bij. Die staan allemaal bovenaan. Dat kan geen toeval zijn, maar wij had den ook bovenin kunnen staan." Het bestuur van WZ'49 benaderde Visee en Burgman al drie weken gele den met het verzoek het één-jarige con tract te verlengen. "Dat overviel ons een beetje, zo vroeg. We wilden er eerst over nadenken en hebben besloten dat we toch terug naar de zondag willen. Dat hebben we het bestuur donderdag meegedeeld", aldus Visee. Visee is inmiddels al benaderd door zondag-hoofdklasser Roda'46, die dit jaar tegen zijn oude club Limvio (waar mee hij tweemaal promoveerde) speelt. De club uit Leusden heeft een gesprek met hem aangevraagd. Met Soest en SEC-zondag, die eveneens op zoek moeten naar een nieuwe trainer, heeft Visee nog geen contact gehad. "Ik ga natuurlijk niet zeggen dat ik daar niet heen zou willen', zegt Visee desge vraagd. De voorkeur van Visee gaat uit naar een KNVB-club, al hecht hij de meeste waarde aan het feit dat de club ambi tieus is en een goede organisatie heeft. "En een ploeg die er voor wil knokken. Ik wil niet zeggen dat dat bij WZ'49 niet zo is, want sommige jongens trai nen zelfs drie keer." Het liefst verhuist Visee met zijn eeuwi ge maatje Balthus Burgman naar een nieuwe club. "Het is geen voorwaarde, maar het liefst werk ik met Balthus. Bo vendien plukt de club daar ook de vruchten van. Wij werken aan twee elf tallen. Het is heel belangrijk dat het tweede elftal nauw bij de selectie wordt betrokken." Het bestuur en de spelers van WZ'49 kunnen dat beamen. De samenwerking met Visee en Burgman bevalt de club zo goed, dat ze de opnieuw een trainers duo wil aantrekken. Triatleet Jack Belt. De sportverkiezing 1992 komt op gang. Inmiddels zijn ook de eerste ploegen kandidaat gesteld. In de tweede inschrijfweek is het aantal heren sterk uitgebreid. De dames blijven wat dat betreft enigszins achter. Zowel bekende namen van de eerste verkiezing als nieuwe mensen zijn op de lijst bijgeschre ven. Chiel Bos eindigde in 1991 als derde in de sportverkiezing. Toen werd hij Ne derlands rallykampioen. De Soester legde dit jaar beslag op de derde plaats in het internationaal Nederlands rally- kampioenschap. Ondanks dat hij de be schikking had over kwalitatief minder materiaal, heeft hij andermaal bewezen tot de vaderlandse top te horen. Gert-Jan van Rheenen was vorig jaar één van de tien genomineerden. In zijn eerste seniorenjaar sleepte hij dit jaar de nationale titel voor rolskiërs binnen. De Soesterberger werd begin 1992 nog ge plaagd door een enkelblessure. Paul van den Deijssel eveneens uit Soesterberg, vervult bij Schoonder- beek/ESCA een belangrijke rol. De ge routineerde handballer vormt de spil van de eredivisieploeg. Mede dank zij zijn inspanningen handhaafde ESCA Autocoureur Chiel Bos. zich in het voorjaar in de eredivisie door in de nacompetitie ongeslagen te blij ven. In het lopende seizoen hebben aanvoerder Van den Deijssel en co. zich ontpopt tot reuzendoder. De Arnhem mers wonnen, met Van den Deijssel in een hoofdrol, al van E&O en V en L, de twee sterkste ploegen van Nederland. Jack Belt ontving bij de eerste sportver kiezing de aanmoedigingsprijs. De triathleet werd dit jaar districtskam pioen van Utrecht en Flevoland. Hij heeft zijn eerste seizoen als senior ach ter de rug en traint momenteel alleen. Henk Kramer is kandidaat gesteld van wege zijn keeperswerk voor DVS/ Knollentuin. Hij is 54 jaar, maar valt nog regelmatig in bij het tweede team dat in de hoofdklasse uitkomt. Hij werd uitgeroepen tot beste speler van het DVS/Knollentuintoernooi. André van den Dijssel van Soest 4 is eveneens kandidaat. Eerder waren bij de sportmannen autocoureur Geerlof Stam, turner Rennie Erasmus, triath leet Ed van Renswouw en voetballer René Ribberink. Bij de dames staan de atletes Henny Pot en Marion van den Broek en triathlete Gerrie den Oude genoteerd. Handballer Paul van den Deijssel. Sportploeg MHC Soest (heren) is het eerste team dat kandidaat is gesteld voor sportploeg van het jaar. Het hockeyteam stapelt dit kalenderjaar het ene succes op het an dere. In februari promoveerdë de ploeg van trainer/coach Henk Hugen naar de hoofdklasse in de zaalcompetitie. Op het veld werden de hockeyers kam pioen in de tweede klasse en in de eerste klasse draait de ploeg momenteel goed mee met twaalf punten uit elf duels. DVS/Knollentuin 2 is opgegeven in verband met de promotie naar de reser ve hoofdklasse. De ploeg promoveerde overigens ook in de twee jaren daar voor, al tellen die resultaten niet mee. Kandidaten voor de sportman/sport vrouw/sportploeg van het jaar kunnen tot en met 31 december worden opge geven. De jury zal vervolgens een aantal van hen nomineren voor de titel, waar na de Soester bevolking van woensdag 6 tot en met vrijdag 22 januari naar de stembus kan. De slotavond is op vrijdag 29 januari in C-drie. Daar komen onder anderen Dik Bruynesteijn en Ben van der Burg. De toegang is gratis. THE NAME IN SPORTS VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 -134 73 MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN Burg. Grothestraat 11 a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155-1 64 67 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 Telefoon 033 - 75 51 03 Amersfoort Buxtortf bloemen en planten Wiardi Beckmanstraat 493Soest REISBUREAU GERTH BV Van Weedestraat 58 Zuidpromenade 21 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Zuidpromenade 14 Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 Postbus 57 3760 AB Soest Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Klaarwater: Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Overhees: Soestdijk: Active Sports Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Soesterberg: Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227 Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1992 | | pagina 15