I I I A Ivr En ditzijn de knallers van deze week: C1000 II I I ■I' :°r;a„ kortingen tot so% Feestdagen Visdagen! Lm De Widt sluit koffiehuis Koninginnelaan Tomassen (PS) voelt zich 'genomen' na politie-uitspraken over surveillance Bedreiging met pistool 'Koninginnelaan wordt racebaan' i )i"V.ur 2.50 2.50 ttibtöH |(Be Ster De Sterl KOOIJ 2 50 2 50 UW eigen h",s I Wegens verkoop en gebruik soft drugs 'Politie gaat haar gang, politiek heeft het nakijken Informatieavond politiebureau op 5 januari 3 Actueel 5 Actueel 15 Sport 20 Cultuur Duizend gulden schade aan auto door krassen Hekwerk yan school over lengte van 100 meter vernield Gestolen auto al snel aangetroffen Politie houdt drie mannen aan Weinig bezwaren overstap, wel bezorgdheid verkeersveiligheid VERBOUWINGSOPRUIMING DE STER KINDERMODE IHIL-T0N HERENMODE visspecialiteiten JÊ Uk Vast" In Holland staat een huis CH De V i .u i HET VLEESCENTRUM TIP VAN SMIT: Rocky"Van" DAIHATSU Elstar hand appelen 3 kilo Remia fritessaus C-1000 afwas C-1000 pindakaas Achterham Rijnland gekookte gelderse worst C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars WASIEL STEITNER SB Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 71e JAARGANG NO. 16 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13 Bulten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Naar aanleiding van artikel 98 van de Algemene Plaatselijke Veror dening Soest (A.P.V.) heeft de burgemeester besloten het Koffie huis Koninginnelaan 25 met in gang van vrijdag 4 december te sluiten. Aanleiding is de geconsta teerde verkoop en het gebruik van soft drugs. Artikel 98 van de A.P.V. zegt: "De bur gemeester kan, indien naar zijn oordeel de openbare orde of het belang van het woon- en leefklimaat in de naaste om geving dat vereist, de gehele of gedeel telijke sluiting bevelen van een voor pu bliek toegankelijke inrichting waarin middelen als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet, zonder verlof ingevolge de wet, worden gebruikt, be reid, bewerkt, verkocht, verwerkt, afge leverd, verstrekt of vervaardigd, dart wel aanwezig zijn." Uit een onderzoek van de politie is ge bleken dat de inrichting aan de Konin ginnelaan 25, genaamd Turks Koffie huis Canta Relax, ook wordt gebruikt voor de verkoop en het gebruik van soft drugs. De eigenaar en de beheerder zeggen dat zij de winst van deze ver koop nodig hebben om het koffiehuis draaiende te houden. Ook is geconsta teerd dat op de bar van het koffiehuis een prijslijst van softdrugs aanwezig is. Ouders bezorgd Daarnaast is de burgemeester als hoofd van de politie door diverse ouders aan gesproken omtrent hun bezorgdheid over het feit dat in het koffiehuis soft drugs te koop zijn. Bij de gemeenteraad bestaat unaniem de wens om krachtig op te treden tegen dit soort activiteiten. De afgelopen maanden zijn de eigenaar en de beheerder er herhaaldelijk door de politie en de gemeente op gewezen dat de verkoop van softdrugs in Soest niet is toegestaan. Toen is ook gezegd dat bij een geconstateerde overtreding zal worden ingegrepen. Strafbaar Het besluit van de sluiting van het Kof fiehuis is aangebracht op de toegang van de inrichting. Daarmee is het ver boden voor de eigenaar om bezoekers in de inrichting toe te laten of te laten verblijven. Ook eventuele bezoekers zijn strafbaar indien zij ondanks het ver bod toch in de inrichting aanwezig zijn. Als blijkt dat de eigenaar zich niet aan het sluitingsbevel houdt, zal met toe passing van de daartoe geëigende mid delen het besluit van sluiting daadwer kelijk geëffectueerd worden, aldus de afdeling Voorlichting van de gemeente. De start van de districts-politiesur- veillance vanuit Baarn, vorige week maandag, was al geen vrolij ke gebeurtenis voor het Progres sief Soest-raadslid Leidje Tomas sen, maar enkele opmerkingen van politiezijde zijn haar bij die gele genheid helemaal in het verkeerde keelgat geschoten. In een boze brief aan burgemeester De Widt spuwt Tomassen haar gal over de gang van zaken. Tomassen heeft zich de laatste maan den ontpopt tot een van de felste critici van de politie-reorganisatie. Haar er gernis werd groter toen ze in een regio nale krant het verslag las van de feeste lijke start van de districts-surveillance in Baarn, waar vier politiewagens met loeiende sirenes om een rotonde reden. "Een smakeloze vertoning," aldus To massen, die het leuker had gevonden als de politie in Baarn en Soest door de wijkagenten pepernoten aan de bevol- De informatieavond over de open stelling van het politiebureau aan de Dalweg is op dinsdag 5 januari. In eerste instantie was de bijeenkomst gepland op 22 december, maar dat is gewijzigd. Burgemeester Hans de Widt heeft instellingen en organisaties aange schreven over de reorganisatie van de politie en het voorstel het Soester bureau voortaan tussen 23.00 en 7.00 uur te sluiten. Hij nodigt de ver tegenwoordigers van de instellingen uit naar de informatieavond te ko men. Een inschrijfstrook is bijge voegd. Alle burgers van Soest zijn welkom. De informatieavond op 5 januari be gint om 19.30 uur en zal worden ge houden in het gemeentehuis aan de Dalweg. king had laten uitdelen. Maar vooral het citaat van de politieleiding - "Poli tiemensen zeggen 's morgens tegen el kaar: wat zal ik vandaag eens gaan doen? Dat gaat nu veranderen." - heeft haar ergernis gewekt. Tomassen vindt deze opmerkingen on gepast, omdat ze steeds heeft begrepen dat de politie mensen tekort komt om de zaken aan te pakken en dat het wijk gerichte werk erbij inschiet door te gro te werkdruk. Volgens haar moet het ci taat ook heel denigrerend overkomen op de gewone politieman of -vrouw. Van burgemeester De Widt wil ze wel eens horen wat de politiewoordvoer ders eigenlijk bedoelen met een andere zinsnede: "In Soest rijden twee wagens, waarvan er één werk heeft; de andere is vrij." "Wat doen die agenten in die vrije wagen dan de hele dag?" aldus Tomas sen. "Leuk voor Soesterberg, waar men toch al vindt dat er te weinig politie komt." Ze laat weten dat Progressief Soest zich altijd sterk heeft gemaakt voor de poli tie en uit oprechte zorg steeds heeft ge pleit voor extra faciliteiten, maar dat ze zich nu - vooral door de gang van zaken rondom de eventuele nachtelijke slui ting van het politiebureau - "aardig ge nomen" voelt. In de raadscommissie ABZ zijn allerlei vragen niet of maar half beantwoord, stelt ze vast. "Het wordt een raadslid op die manier wel erg moeilijk gemaakt om beleidsuit spraken te doen. En ondertussen gaat de politie haar gang en heeft de politie het nakijken..." Stijgende misdaad "Wat voor zin heeft dat nog," aldus To massen, "als we niet serieus genomen worden en processen niet kunnen beïn vloeden, terwijl de misdaad-analyse juist in Soest een sterke stijging van de criminaliteit te zien geeft?" Mede daar om is het voor haar onbegrijpelijk dat het Soester bureau 's nachts dicht dreigt te gaan. "Het is bekend dat het politiebeleid in Amsterdam een verplaatsing van de criminaliteit naar de provincies te zien Leidje Tomassen (P.S.). geeft, ook naar Utrecht," vindt Tomas sen. Ze vreest dat Soest op die manier voor criminelen een aantrekkelijk ge bied gaat worden en wil van De Widt horen of hij die vrees al dan niet deelt. •Verdeeld onthaal voor nieuwe versie Lindenhof- plan. Soest kan vuile werk niet opknappen. Man in auto mishandeld. Inschrijving voor 27 koopwoningen. Massief verzet tegen riskante aankoop van bedrijfsterrein aan Schoutenkampweg. Groen licht voor 'plein- markt* op parkeerplaats Smitsweg. Jeugdwerk krijgt duw in de rug. Toppers in 38ste Kerst cross Soestduinen. Visee en Burgman weg bij WZ'49. Sportverkiezing 1992 komt op gang. Punten verdienen in Sylvesterloop. Frans festival in C-drie. Een auto van een negentien-jarige vrouw uit Soest is vorige week bekrast. De dader bewerkte de gehele linker zij de met een scherp voorwerp met als ge volgd een schadepost van duizend gul den. De wagen stond geparkeerd aan de Jan Steenlaan. Op de Koninginnelaan werd een lan taarnpaal in een tuin vernield. Op de Tamboerijn werd het voorspatbord van een motorfiets gedemonteerd. Een in woner van Bunschoten deed daar aan gifte van. Het hekwerk van basisschool de Acht baan ié over een lengte van honderd meter vernield. Met behulp van gereed schap is het hek stuk geknipt. De schade bedraagt volgens de schoolleiding hon derd gulden. Terwijl de eigenaar uit Utrecht aangifte deed bij de politie in zijn woonplaats, is in Soesterberg een gestolen auto terug gevonden. De politie van Soest trof de wagen aan op de Buys Ballotlaan na een telefoni sche tip. De auto stond tegen een ver keersbord. Uit onderzoek bleek dat de wagen toebehoort aan een Utrechter. De Soester politie belde haar Utrechtse collega's die juist op dat moment de aangifte van diefstal opnamen. De Soester politie heeft zater dagnacht drie mannen aange houden. Zij zouden eventueel betrokken zijn geweest bij een bedreiging met een pistool op de Smitsweg. De politie wil verder geen medede lingen doen over wat er gebeurd is. De zaak is nog in onderzdek. De mannen werden zondagmorgen om tien voor twee op de Koningin nelaan staande gehouden. De politie klaagt over de rol die omstanders daarbij speelden. Aangezien de drie mannen vuurwapengevaarlijk wer den geacht, wilde de politie het om ringende publiek wegsturen, toen de mannen uit de auto moesten worden gepraat. Ze gingen uiteindelijk mee. Adjudant R. Meinema: "Het pu bliek stond toe te kijken. Onze colle ga's hebben geklaagd dat ze daar last van hebben gehad. Het risico is groot dat omstanders worden geraakt als er geschoten moet worden." De politie moest zelf een belangstel lend toeschouwer opzij zetten. Daarbij werd het horloge van één van de agenten vernield. Het overstappunt Soestdijk- Noord voor de bussen stuit voor alsnog op weinig concrete bezwa ren. Tijdens de inspraak-bijeen komst in het gemeentehuis werd maandagavond voornamelijk de bezorgdheid voor de verkeersvei ligheid geuit. "De Koninginnelaan wordt weer een racebaan", voor spelden enkele buurtbewoners. Dat laatste zou worden veroorzaakt doordat de 'knik' in de Koninginnelaan ter hoogte van de Nieuwstraat wordt weggehaald. Op die kruising komt bij de beuk en de lindeboom het busover stappunt te liggen. De Koninginnelaan wordt derhalve weer een recht stuk weg en dat nodigt volgens veel omwonen den automobilisten uit hard te rijden. "Er zijn dodelijke ongelukken gebeurd. Sinds de knik erin zit, is alleen nog maar wat blikschade ontstaan", zei één van de buurtbewoners. Verkeersdeskundige Van Wanrooij van de gemeente vertelde de belang stellenden dat maatregelen kunnen worden getroffen, maar hij kon nog niet zeggen welke voorzieningen er komen. Omdat er bussen langs moeten rijden, kunnen niet alle obstakels of drempels worden aangelegd. Gevreesd wordt ook voor een onveilige situatie in de omgeving van de basis school De Driesprong. De schoollei ding zal met wethouder Mieke Swinkels overleg gaan voeren over verkeersbri- gadiers. Volgens medewerkers Saher van Cen traal Nederland (CN) zal het busover stappunt geen extra auto's en voetgan gers aantrekken. In de nieuwe dienstre geling komt de bus bij vrijwel iedereen vlakbij huis. Niemand hoeft derhalve met de auto of de fiets naar het over stappunt. Saher zei dat CN liever geen plateaus op het wegdek heeft. "Je moet een tussenvorm zoeken en dat is moei lijk." Van Wanrooij liet weten dat ook de drempels op de Beetzlaan wellicht een probleem zullen vormen voor de bussen. "Het kan zijn dat we de voorzie ningen op de route van de bussen moe ten aanpassen. Dat wil niet zeggen dat die verdwijnen. Misschien kunn je hier en daar wat verplaatsen of vervangen voor iets anders." De heer Vriend acht het belang van snelheidsremmende maatregelen hoog. "De bussen rijden nu al soms met tach tig kilometer per uur over de Nieuw- Op de hoek van de Koninginnelaan en de Nieuwstraat wordt het busoverstap punt Soestdijk-Noord aangelegd. Foto: Goos van der Wilt. straat." Een buurtbewoner stelde voor verkeerslichten voor voetgangers neer te zetten, die met de hand kunnen wor den bediend. Eiland Het overstappunt aan de Koninginne laan wordt een zogenaamd perronei land, waar vijf bussen kunnen staan. Met de werkzaamheden wordt in maart begonnen. De reizigers hoeven niet de weg over te steken om van de ene bij de andere bus te komen. Elk half uur zul len vier tot vijf bussen arriveren die en kele minuten later weer vertrekken. De bus Hilversum-Amersfoort (lijn 70) zal er stoppen, evenals lijn 72 (Soest- Baarn). Ook de lijnen 71 en 74 stoppen er elk half uur. Zij zorgen voor de ver- (Lees verder op pagina 3) Binnenkort gaan wij verbouwen om de komst van onze nieuwe winkel "THE OUTPOST" casual-jeansmode te realiseren. op alle kinderjacks, -broeken, -truien. Herenkostuums, -kolberts, -pantalons, -shirt, -pullovers, -jeans. LET OP: Tijdelijk is "DE STER KINDERMODE" verplaats naar "DE STER DAMESMODE, 1e etage" 1ERENMODE DAMESMODE KINDERKLEDING t/m 16). v, Weedestraat 8a - Soest v. Weedestraat 7-9 - Soest v Weedestraat 8 - Soest van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 pagina #vanBREUKELENbvm 5 MAKELAARDIJ O.G. En u wilt het kopep of verkopen. Praat dan met de aktieve mensen van makelaardij De Vlijt. U zult verbaasd staan over de vele mogelijkheden en de echte aandacht. KERKSTRAAT 84 SOEST l TELEFOON: 02155-16824 j Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Lange VARKENSHAASJES per Mo20?° SCHOUDERROLLADE per kilo10?° RUNDERSTOOFSCHOTEL per kilo11?° Altijd kwaliteit en betaalbaar. -OOK VOOR VERZEKERINGEN Lijfrente nr. 3 Per 1 -1 -1992 zijn de regels rond lijfren teverzekeringen drastisch gewijzigd. Veel mensen denken dat zij hierdoor minder premie kunnen aftrekken. Dit is echter onjuist. Uw maximale aftrek is afhankelijk van een aantal factoren en kan oplopen tot ruim f 70.000,-. Wilt u weten hoe hoog uw belastingbespa ring kan zijn? Neem contact met ons op voor het maken van een afspraak. Hendrik Smit Makelaardij Burg. Grothestraat 32 3761 CN SOEST, tel. 02155-11304 AUTOBEDRIJF AUTOVERHUUR AUTOSCHADE TAXIBEDRIJF I DEALER VOOR: BAARN - SOEST - EEMNES Eemnesserweg 57a 3743 AE Baarn Tel. 02154-13500 vanaf 35.545,"^S^ emmer a 1 liter supergeconcentreerd J Cï|| 2 flacons mmJ\J pot a 700 gram |«/V pakje a 150 gram i^w per stuk 500 gram Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Wedgwood Als u snel ben t,profiteert u van het laagste Britse pond ever. Bijvoorbeeld: het FINE BONE CHINA, prachtig wit, intrigerend doorschijnend en buitengewoon hard porselein. Wedgwood voert meer dan 80 verschillende serviezen Wedgwood's Fine Bone China, nü opmerkelijk voordelig bij van Weedestraat 54a - Soest I i Wilt. r, die ::be- Jtten is tot ie nog Ijk 24 hoorn i paar Telefoon: 02155 -19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1