Sr KORTING IüBEiES! m m r r~'w JL Q//G>n 3 SL0GGI SLIPS MET Verdeeld onthaal voor nieuwe versie van plan-Vahstal voor Lindenhof Soest kan vuile werk niet opknappen HJiM Si H SSs V scImiciiisiIcce' i f t Man in auto mishandeld Gep van Bercum winnares van Gouden Oliebol 1992 2e afdruk 1 18,50 22,50 Kritiek en instemming op informatie-avond i: u 'Koninginnelaan wordt racebaan' SCHOEJUIAKER technische dienst DE TROMSLAGER Inbreker klimt via balkon naar binnen j Van Den Brink Politie neemt apparatuur in beslag Radioverkeer bij schietoefeningen gestoord door illegale telefoons Chauffeur windt zich op over snelheid Inschrijving voor 27 koopwoningen Koperwiek start 15 december Uitreiking op 6 januari Gestolen koffer in struik gevonden Meningen over inzameling grof huisvuil Soesterberg verdeeld - DE DIERENSPECIAALZAAK OOFDSTAD B.V. Speciale aanbiedingen: WHISKAS Bij aankoop van een vogelhuisje winterpakket kado Diverse diepvriesartikelen, o.a. pens, runderhart, lamshart, rodi-produkten. Voor de hond: Diner met vlees Soesterbergsestraat 59 - Soest - Tel. 1 80 80 m -i Het laatste woord is nog niet ge sproken over de nieuwe versie van het bouwplan voor de Lindenhof, het gezinsvervangend tehuis aan de Van Weedestraat. Het ontwerp werd maandagavond gepresen teerd tijdens de goed bezochte in formatie-avond in het gemeente huis, waar het van de meeste om wonenden alvast een kritisch ont haal kreeg. Toch waren er ook po sitieve reacties: "Een fantastisch plan, het ziet er leuk uit." Vrijwel niemand van de omwonenden - meest bewoners van Nassauplantsoen en Dillenburglaan - had al een blik kun nen werpen op de tekeningen die pro ject-ontwikkelaar Vahstal maandag avond in de kantine van het gemeente huis presenteerde. Ook nu waren ze overigens nog niet compleet: van de Dillenburglaan-zijde ontbraken de schetsen nog, en er wordt nog hard aan gewerkt om ze op tijd klaar te krijgen. Vóór de besluitvorming in de gemeen teraadscommissie R.O. - in februari - zal er dan ook nóg een informatie avond gehouden worden, beloofde wethouder Jan Visser, die de discussie leidde. Hij gaf eerst het woord aan de heer Wesseling van de ASVZ-Utrecht, die nog eens de noodzaak onderstreepte van een nieuw gezinsvervangend tehuis op deze ideale plek in Soest, dicht bij de winkels en in een gewone woonwijk. Nieuwbouw is intussen onontkoom baar, omdat de verstandelijk gehandi capte bewoners niet meer naar behoren gehuisvest zijn in de oude villa. Vahstal gaf een uitvoerige toelichting op het plan voor de bebouwing tussen het nieuwe tehuis en de Van Weede straat, op de plek waar nu de oude Lin denhof nog staat. Daar komt een bouw werk van vier verdiepingen - door het hoogteverschil deels in de grond gegra ven - met ruimte voor winkeltjes en/of kantoren met een balie-functie. Ook een restaurant is mogelijk. Daarboven wordt een parkeerdek aangelegd met ruimte voor 58 auto's, en daarboven komen twee verdiepingen met in totaal ca. 16 appartementen. Eventueel kan daarbovenop nog een "penthouse" ge bouwd worden. Het gebouw is alleen vier verdiepingen hoog aan de zijde van de van Weede straat en het Nassauplantsoen. Aan de Dillenburglaan reikt het niet hoger dan het parkeerdek, dat overigens alleen toegankelijk is vanaf de Beatrixlaan. Langs het Nassauplantsoen komt een opstelstrook voor de bevoorrading van de winkels. De kleur van het geheel wordt volgens de nieuwe architect John Hulster - door Vahstal na het échec van het eerste plan speciaal voor dit project aangezocht - "vrij licht". Argwaan over hoogte "Een fantastisch plan. Prima. Het ziet er ook leuk uit," was de eerste reactie uit de zaal. Daarna volgde een kleine stortvloed van kritische opmerkingen, die echter in het algemeen betrekking hadden op de uitwerking van de details. Zo bleek er de nodige argwaan te be staan over de bouw van een "vijfde ver dieping", terwijl ooit was afgesproken dat het er niet meer dan vier zouden worden. Volgens stedebouwkundige Van Dongen was hier echter uitgegaan van de totale goothoogte, en dat maak te niet zoveel uit, en in elk geval was het College daarmee in beginsel akkoord gegaan. Op de vraag wat nu de exacte bouwhoogten aan de voor- en achter kant zouden worden - "en of daartussen nog iets hogers kwam" - bleef Vahstal een eenduidig antwoord schuldig. Wel gaf hij de toehoorders een optelsom metje mee. Het geheel zal trouwens niet hoger worden dan de markante kastan je op de hoek van het Nassauplantsoen. Die blijft staan, maar de andere bomen zullen wel moeten sneuvelen. Op de opmerking dat het gebouw nog veel te massaal zou worden - waarop het vorige plan was gestruikeld - ant woordde Vahstal dat het plan nu "ge woon anders" was. Of het groter of klei ner was wilde hij niet zeggen, "maar het is in elk geval smaller". Aan de kant van de Dillenburglaan blijven de bestaande parkeerplaatsen dan ook gehandhaafd en de afstand tussen de nieuwbouw en de flats wordt ruimer dan in het afgewe zen plan. Meer woningen Van het totale bouwvolume wordt naar verhouding meer ruimte in beslag geno men door woningen dan door winkels, wat volgens de project-ontwikkelaar de gemeenteraad (in ruime mate aanwe zig) wel moest aanspreken. Geheid hoeft er niet te worden, aldus Vahstal, want de fundering komt op staal te lig gen. Het parkeerdek is met name be doeld voor de behoefte van de bewo ners en de medewerkers van de winkel tjes/kantoren en krijgt dus geen "open bare functie". De felste kritiek kwam van het oud-WD-raadslid Gert Beyen, die Vahstal en Visser bestookte met op merkingen over de incompleetheid van het plan en de korte reactietermijn, en tussen neus en lippen door ook alvast dreigde met schadeclaims van omwo nenden. Ook wilde hij weten hoe het nu precies zat met de destijds afgesproken grondruil aan de Beatrixlaan: was de bewuste twee meter nu wel of niet in be zit van Vahstal. De project-ontwikkelaar vond dat hele maal niet relevant en wees erop dat het nieuwe plan helemaal binnen de per ceelgrenzen van de oude Lindenhof zal vallen. Volgens hem had Beijen zich destijds gewoon twee meter verkeken. Die gaf alvast het antwoord maar: de transactie had volgens hem nooit plaats gevonden. Jan Visser suste de gemoe deren door erop te wijzen dat dit een zaak tussen de Lindenhof en Vahstal was. Futiliteitjes Opmerkelijk was nog het pleidooi van een van de omwonenden voor de aan leg van een tuin bij het tehuis - het krijgt overigens wel balkons - maar een verte genwoordiger van de ouders van de Lindenhof stelde bedroefd vast dat de kritici geen oog hadden voor de belan gen van de pupillen: "Ik hoor alleen maar futiliteitjes. Is het dan zó moeilijk om een veertje te laten voor een beetje blijdschap in hun leven...?" Dat kwam hem trouwens op een luidruchtig pro- (Vervolg van pagina 1) binding Soestdijk-Noord en het over stappunt aan de Eikenlaan in Soest- Zuid. Op lijn 73 (Soest-Soesterberg) kan één keer per uur worden ingestapt. De gemeente zal scheidingsroosters aanleggen voor lekkende olie. De ge meente kon nog niet toezeggen dat de motoren van de wachtende bussen wor- Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's v' geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DJENST TEL. 02155-10344" Zo komt de gevel van het nieuwe ge bouw aan de Van XVeedestraat-kant er uit te zien. den uitgezet. "We zullen proberen af spraken met CN te maken", aldus van Boven. Het minst tevreden met het overstap punt zijn de mensen die vlakbij het per roneiland wonen. Hoewel de beuk en de linde, waar de woordvoerders van de gemeente voortdurend de klemtoon op legden, behouden blijven, verdwijnt er nogal wat groen. F.A.J. Roest van de Nieuwstraat is daar allerminst blij mee: "Het overstappunt komt vijf meter van ons te liggen. Wij gaan er flink op ach teruit." Een andere mogelijkheid voor een overstappunt is er niet, volgens Marcel Vossestein die namens de gemeente nauw betrokken is bij het busplan. Bij de nieuwe dienstregeling, die op 23 mei volgend jaar ingaat, zijn de routes kor ter en rechtlijniger geworden, zodat de reizigers korter in de bus zitten. Om de verbindingen optimaal te laten zijn, is gekozen voor een overstappunt, waar de passagiers van alle bussen binnen en kele minuten kunnen overstappen. Dat bleek alleen te realiseren aan de Konin ginnelaan/Nieuwstraat. "Het zou op zich beter zijn geweest als het overstap punt op een vrije plek zou komen te lig gen, maar dat is niet haalbaar. Met het oog op de sociale veiligheid is het overi gens raadzamer het overstappunt in een woonwijk aan te leggen." Vossestein legde ook nog even uit aan een ervaren busreizigster hoe ze vanaf volgend jaar naar Amsterdam kan. Op Soestdijk kan ze in de bus naar Hilver sum stappen. Na zestien minuten arri veert ze daar op het station, waar ze ze ven minuten moet wachten op de Inter city naar Amsterdam. Twintig minuten later komt ze in de hoofdstad aan. Tota le reistijd: 43 minuten. test van een aantal omwonenden te staan. Visser stelde aan het eind van de bijeen komst - nadat een van de omwonenden tenslotte nog had gevraagd om een Par- keer-Effect-Rapportage - vast dat blijkbaar nog niet iedereen zich geluk kig voelde met het nieuwe plan, waar mee het College van B. W. voorlopig wel wil verdergaan nu ook de Wel standscommissie met enige slagen om de arm haar instemming heeft betuigd. Zodra de ontbrekende informatie be schikbaar is wordt er weer een infor matie-avond georganiseerd, beloofde Visser. Hij wees er trouwens met na druk op dat deze bijeenkomst géén ech te inspraak-avond was. Dat komt alle maal nog bij de behandeling in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, in februari, als er niks tussenkomt. voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud buffet-specialis 02155 - 22871 Via een balkon is een inbreker een wo ning aan de dr. Rupertlaan binnenge drongen. Voor de bewoners had dat het nare gevolg dat de televisie, een magne tron en een snuisterij doosje werden ge stolen. Een 53-jarige vrouw deed aan gifte bij de politie. De inbraak werd vrij- RESTAURANT X Bij ons bent U uit en toch thuis. X n V 1 - -I SS i i?-' Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Een gezellig kerstdiner, X vraag ons menu aan! X Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. In samenwerking met de Radio Controle Dienst heeft de Soester politie vorige week een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de storingen, die het radioverkeer tij dens schietoefeningen op de Leus- derhei hinderden. De peilingen leidden naar een woning aan de Amersfoortsestraat in Soester- berg, waar gebruikt werd gemaakt van illegale koordloze telefoons. Uit de peilingen bleek dat de gesprek ken zowel in het Engels als in het Ne derlands werden gevoerd. De telefoons werden in beslag genomen. Het bleek te gaan om niet goedgekeurde appara tuur, waarvan de zendinrichting niet is toegelaten en waarvan het gebruik en bezit ook niet zijn toegestaan. Ze mo gen trouwens in Nederland niet ver kocht worden. De frequenties van de telefoons lagen in het gebied van 46 tot 50 Megahertz, een gebied dat o.a. wordt gebruikt voor mi litaire doeleinden. Uit de klachten bleek dat de landmacht op één van haar frequenties regelmatig telefoonge sprekken van burgers ontving. Het gebruik van dergelijke illegale tele foons wordt in de Nederlandse wetge ving beschouw als een misdrijf. Als men voor het eerst wordt betrapt betaalt men een boete van 250 gulden. Boven dien is de apparatuur slecht beveiligd tegen afluisteren en "inbreken", zelfs zo dat anderen op kosten van de eigenaar kunnen telefoneren. Goedgekeurde koordloze telefoons zijn daartegen beveiligd. Ze zijn te her kennen aan een blauwe sticker op het toestel met de tekst: Ministerie van ver keer en waterstaat, gevolgd door een NL-code en een aansluitfactor. Vermoedelijk een gebroken jukbeen en een beschadigde oogkas zijn de souvenirs uit Soest voor een man uit Hoofd dorp. Hij kreeg zaterdag op de Soesterbergsestraat een vuist slag op zijn oog. Die tik was hem uitgedeeld door een vrachtwagenchauffeur uit Leusden. De 32-jarige Hoofddorper reed naar de mening van de Leusdenaar ken nelijk te zachtjes over de Konings weg en de Ossendamweg. Nadat het verkeerslicht op de kruising met de Soesterbergsestraat op groen sprong en beiden rechtsaf wilden slaan, sneed de vrachtwagenchauffeur via de verkeerde rijstrook de automobi list af. Hij kwam uit zijn auto uit en sloeg zijn frustraties van zich af. Meteen daarna vervolgde hij zijn weg. De Hoofddorper moest in zie kenhuis De Lichtenberg worden op genomen. Via de eigenaar van het bedrijf, waarvoor de boosdoener werkt, kon de politie de dader ach terhalen. De 24-jarige man meldde zich later op het bureau om een pro ces,-verbaal in ontvangst te nemen. Aan de Koperwiek in het bestem mingsplan "Klein Engendaal-West" is door de Woningbouwvereniging Soest en G.W. van de Grift Bouwbedrijf Soest B.V. een bouwplan ontwikkeld voor 9 sociale koopwoningen, 6 pre miekoopwoningen en 12 vrije sektor- koopwoningen. De stijlvolle wonin gen zijn ontworpen door Architekten- buro MTB uit Apeldoorn. De wonin gen zijn gelegen aan de "Koperwiek", in het gebied tussen de Koningswe- g/Eigendomsweg en de Den Bliek laan. De Woningbouwvereniging "Soèst" verzorgt de verkoop van de 15 gesubsi dieerde woningen. De 9 sociale koop tussenwoningen zijn ca. 5.70 meter breed en hebben een uitwendige diepte van 8.20 meter. De 6 premiekoop-hoe kwoningen zijn ca. 6.00 meter breed en hebben een maximale uitwendige diep te van 10.30 meter. De keuken is gedeeltelijk uitpandig en de entree ligt aan de zijkant van de wo ning. Bijzonder is het ontwerp van de hoekvoorgevel, de kopgevel en de doorlopende kozijnen. Er is een moge lijkheid om de hoekwoningen uit te breiden met een garage. De verkoopprijs voor de 9 sociale koopwoningen is f 137.000,-- v.o.n. en voor de 6 premiekoopwoningen is de verkoopprijs f 190.000 v.o.n. Vrije sektor G.W. van de Grift Bouwbedrijf Soest B.V. verzorgt de verkoop van de 12 vrije sektor koopwoningen. Die zijn ruim van opzet en beschikken over een royale tuin. Enkele kenmerken van de woningen zijn: lichte gevelsteen en er kers aan de voor- en/of achterzijde, eenvoudige kapvorm en dakkapellen. Van de 12 vrije sektor woningen heb ben de 8 twee-onder-één-kap wonin gen een uitwendige breedte van ca. 6.40 meter en een maximale uitwendige diepte van ca. 10.90 meter. De 4 vrij staande woningen hebben een uitwen dige breedte van ca. 7.90 meter en een maximale uitwendige diepte van ca. 12.00 meter. Alle woningen hebben een aangebouwde c.q. vrijstaande gara ge, volgens tekening. De gemiddelde verkoopprijzen voor de 8 twee-onder-één-kap vrije sektor wo ningen is f 375.000,— v.o.n. De gemid delde verkoopprijs voor de 4 vrijstaan de vrije sektor woningen isf 475.000,- v.o.n. De start voor de bouw van deze 27 woningen is in februari/maart 1993 gepland. In een later stadium wordt aan de kandidaat-kopers een uitgebreide brochure van dit onder G.I.W.-garantie te realiseren projekt verstrekt. Inschrijving Op dinsdag 15 december start in het ge meentelijk informatiecentrum de in schrijving voor de 27 koopwoningen. Folders met verkoopprijslijsten en ge meentelijke toewijzingscriteria liggen dan gereed. Ook hangen vanaf die da tum in het informatiecentrum de teke ningen van de te bouwen woningen. Tot maandag 4 januari heeft men de gele genheid zich in te schrijven voor één van de 27 woningen. Begin januari volgt de toewijzing. Gep van Bercum is de winnares van de Gouden Oliebol 1992 geworden. De achterban van Progressief Soest/ Groen Links heeft haar gekozen uit 13 genomineerden voor deze onderschei ding wegens verdiensten voor Soest en de Soester samenleving. Gep van Bercum is ai jaren actief in o.a. de Rooie Vrouwen, Vrouwen voor Vrede, de Derde-Wereldgroep Soest en de Wereldwinkel. Uit de bevolking van Soest hebben 113 mensen telefo nisch een stem uitgebracht op de geno mineerden. De meeste waren dus voor Gep van Bercum. De Oliebol wordt haar uitgereikt tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst van Progressief Soest/Groen Links, die op woensdag 6 januari wordt gehouden in restaurant Van de Brink aan de Soes terbergsestraat, om 20.00 uur. Ook de andere genomineerden zijn daar uitge nodigd om door PS-wethouder Jan Vis ser geïnterviewd te worden. Uiteraard wordt de Gouden Oliebol-winnares ex tra in het zonnetje gezet. Gep van Bercum. De andere twaalf genomineerden wa ren: Pieter Henke, het IVN, Coby Kra mer, Pieter Kuyer, F. van Leenen, Jean Poeder, Jaap Ribbens, Timmy van Scheijen, Miep v.d. Spek en Mennie Liewes, stichting De Drie Eiken, mevr. Wassenaar en de heer Godthelp, en de Werkgroep Natuurbehoud Soest. van K.b.film 10X15 cm mat of glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. Een zilveren aktetas die op 7 november was gestolen, is zaterdag in de struiken op de Koningsweg gevonden. Met uit zondering van een zakagenda en een re kenmachine zaten alle spullen er nog in (geldt voor Basis en Luxe Slips en bij 2 Sloggi for Men). Sloggi Basis Slips zijn gemaakt van 95% fijn katoen en 5% Lycra*, Luxe Slips 85 10%. Ook na eindeloos wassen blijven ze perfect in vorm. Zit goed blijft goed. /Wöedrg tot 31 december 1992 of jetong de voorraad strekt. "Gedep handdsmett Uw Sloggi speciaalzaak Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 BWBRË*3M In politieke kringen kan geen overeenstemming worden bereikt over de inzameling van grof huis vuil in Soesterberg. De meningen zijn dermate verdeeld, dat een be slissing over het laatste college voorstel een maand vooruit is ge schoven. Soesterbergers kunnen hun grof huis vuil elke zaterdagmorgen op de breng- plaats aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan dumpen. Dat wordt één keer in de drie weken opgehaald. Al geruime tijd zoekt de gemeente naar een betere oplossing. Uiteindelijk koos het college voor het ophalen van grof huisvuil. Eén keer per week wil het college het vuil la ten ophalen bij mensen die daar telefo nisch om hebben gevraagd. Een breng- plaats stuit, zo is het college uit overleg met belangenverenigingen gebleken, overal op bezwaren. In de commissie milieu vond het college donderdagavond aanvankelijk alleen een gewillig oor bij Leidje Tomassen van Progressief Soest (PS). Het Soesterbergse raadslid Wil Steke lenburg (PvdA) voelt niets voor het we kelijks ophalen. Volgens haar is de Soesterbergse bevolking eraan gewend geraakt op zaterdag het grof huisvuil weg te brengen. Dan immers werken de mensen in hun tuin of huis en hebben ze tijd om het vuil weg te brengen. Steke lenburg meent dat het grof huisvuil voortaan op zaterdagmorgen op het Dorpsplein zou moeten worden verza meld. Gerard van den Deijssel van Gemeen tebelangen Groen Soest (GGS) opper de het idee het grof huisvuil op het Kamp van Zeist te laten storten. Daar over zou dan overleg met de comman dant van de vliegbasis moeten plaats vinden. De PvdA, WD en het CDA vinden dat niet zo'n gek idee. Ook het CDA en de WD willen dat in Soesterberg een brengplaats blijft bestaan. De liberaal Willem Blaauw, die twijfelt aan de be reidwilligheid van het college een mo biel depot te regelen, stelde onder meer de Banningstraat voor. CDA-er Zwa nenburg zei dat het te gek voor woorden is dat in Soesterberg geen locatie gevon den zou kunnen worden. "Iedereen wil een brengplaats, als het maar niet in zijn straat is. Op elke plek zul je bezwaren houden." Vanwege de pat-stelling stelden D66 en GPV/SGP/RPF dat het wellicht beter zou zijn het college-voorstel te volgen en van daaruit de ideale oplossing te vinden. Zwerven GGS, WD, CDA en PvdA bleven echter vasthouden aan een brengplaats. Ze zijn bang dat het grof huisvuil over straat gaat zwerven, als de bevolking het aan de kant van de weg klaar zet. Wethouder Mieke Swinkels (D66) be- De brengplaats aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan gaat weg. Maar wat komt er voor terug? Foto: Goos van der Wilt. loofde nog één keer overleg te voeren met Soesterbergse verenigingen. In ja nuari zal de commissie milieu ander maal over de inzameling van grof huis vuil in Soesterberg praten. Leidje Tomassen begreep niets van het uitstel. "Mjsschien moeten we dan maar een referendum houden.""Inder daad", reageerde Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF, "want dit is een punt waarover wij niet kunnen besturen." per stuk 1,95. 10 stuks 10 kilo

Soester Courant | 1992 | | pagina 3