R.0UD;i Vernuur auto smeeing 'Dag Sinterklaasje, 'Kerstd Kerstman geeft presentjes weg IQPSOESTi Massief v van bedri Bewoners voortaan y - Bbstzmuusm, IK WIL 50 W6NSKAART5N BR88k. MBTEeN&GeN FOTO. beaül kanmtP aüfs afdrukken, EN ONDGR/N £>E FOTO S MUN K£RSnoeN5 T&Êk INCfOODORÜK... W KANMT?^^ Eerste Soester Kerstmarkt: 19 december GROEI fcBLOEll Kerstversiering maken Gemeenteraad vergadert 'Engelenzang' voor de patiënten van MC Molendael Zeisters in cel voor opblazen van telefooncel Twee jongens voor afsteken vuurwerk in de kraag gevat Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Meerderheid eens met beleidsplan Inhaalmanoeuvre moet achterstand allochtone kinderen wegwerken Mensjes-naar-ons-beeld Auto Smeeing in Aktie Mitsubishi Space Wagon 2.4 i met 3.500,- Voordeel The Talk of the Town Kindervriend op werkbezoek in Overhees en de Van Weedestraat WOENSDAG 9 Dl Vestiging van 7 Nuttig geschenk Bloemenhuis Jj in winkelcentri op zaterdag 12 dei Onze bloembindstf vakkundige wijze: 'de leukste kerst kersttafelversier Verder diverse bin vraag gerust. U ziet zaterdag a.s, kerstgebied, dus ei en geurende matei ook ideeën op. Rui materialen. Speciale aanbiedir Bedrijven kunn medewerkers kt kerstarrangemei Laat u vrijblijvei de vele mogelijk Zaterdag a.s. oo BLOEMENHUI tot 50 stuks 1,10 50 tot 100 stuks 0,90 100 en meer 0,80 standaard De Nieuwe Mitsubishi Space Wagon 2.4 i, nu compleet uitgevoerd met, Airconditioning, Licht metalen velgen, Schuif/kanteldak, Radio-Cassette speler, Centrale deurvergrendeling, Elektrisch bediende ramen, Elektrisch verwarmde buitenspiegels Normaal: 57455,- Nu voor: 53955,- dealer voor Amersfoort, Soest Baam en omstreken Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort, tel.: 033-635535 Kinderen die met hun ouders op zater dag 19 december tussen 10.00 en 20.00 uur de eerste Soester Kerst markt komen bezoeken, krijgen van de Kerstman een klein presentje. Zoals bekend wordt de Kerstmarkt ge houden in de sfeervolle omgeving van de Historische Kerkebuurt. Het wordt een flonkerende kerstshow. Tientallen stands nodigen de bezoekers uit een kijkje te komen nemen naar alles wat met de naderende Kerst te maken heeft. Er zijn veel kraampjes met alle soorten kerstartikelen, zoals versieringen voor de kerstboom, versieringen voor aan ta fel, kerstgroepen en kerststallen. En vanzelfsprekend óok de stands niet kerstbomen in alle maten, kersttakken, kerststukjes, kunstkerstbomen en kerstboombajlen. Demonstraties zijn er op velerlei ge bied: origami, kaarsen beschilderen, glasgraveren en roomchocolade ma ken. Maar daarnaast zijn er ook ver schillende winterse oude ambachten zoals midwinterhoornmaken, klompen maken en houtsnijden. En om in de winterse sfeer te blijven: neem gerust schaatsen mee, want ze kunnen op de markt geslepen worden, terwijl u uw kerstinkopen doet. Men kan op deze eerste Soester Kerstmarkt menig uurtje zoet brengen, zoveel is er te zien! Natuurlijk wordt ook voor het inwendi ge van de mens gezorgd. Er is een kraampje met de bekende Hollandse stampotten (hutspot, zuurkool en boe renkool), en tevens kan men chocola demelk, oliebollen, bruine bonensoep en erwtensoep nuttigen. Voor menigeen zal een tochtje met de arreslee ook voor een hoogtepunt zor gen. Een groot aantal arresleeën van de leden van de Warmbloed Paarden Fok- vereniging Eemland zullen er voor zor gen dat de bezoekers een mooi ritje kunnen maken. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ C C C I TUINBOUW EN PLANTKUNDE I Op woensdagavond 16 december krij gen belangstellenden de gelegenheid eigen kerstversiering te maken. Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar! Onder deskundige begelei ding kan men met het door Groei en Bloei geleverde, complete pakket ma terialen een schitterend kerststuk ma ken. Wat men zelf mee moet nemen is: een scherp mesje en een snoeischaar alsmede een doos waarin het kerststuk vervoerd kan worden. Aanmelden is beslist noodzakelijk! Aanvang 16 de cember: 19.45 uur. Om ongeveer 22.00 uur zal de avond afgelopen zijn. Aan melden en nadere informatie bij Joyce Bartels, tel. 13906. Op donderdag 17 december vergadert de gemeenteraad in het gemeente huis om 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 12 oktober 1992. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 92-148: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Koperwiek, sectie G, nr. 9112 ged. 6. Voorstel 92-174: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Rademakerstraat 39-43 en Dorpsplein 3. 7. Voorstel 92-159: tot vaststelling van de Verordening op de gemeentelij ke identiteitskaart. 8. Voorstel 92-176tot vaststelling van de 6e wijziging van de tarieventabel behorende bij de legesverordening betreffende ge meentelijke identiteitskaart leges burgerlijke stand. 9. Voorstel 92-177: tot het vaststellen van de verordening "Tegemoetko ming kosten sociaal-culturele activiteiten ter vergro ting van de toegankelijkheid van voorzieningen". 10. Voorstel 92-164: tot het vaststellen van het beleidsplan "Ontwikkelings achterstanden 0-6 jarige allochtone kinderen in Soest". 11. Voorstel 92-166: tot vaststelling van de Verordening als bedoeld in arti kel 2, lid 3 vande Winkelbesluitingswet 1976 (koop avond). 12. Voorstel 92-175: tot het aangaan van een overeenkomst voor gëinte- greerde dienstverlening betalingsverkeer en krediet operaties met de NV Bank Nederlandse Gemeenten, alsmede tot het vaststellen van een nieuw kasgeldbe- sluit. 13. Voorstel 92-165: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de be veiliging van de afdeling Burgerzaken en de depen dance publiekszaken Soesterberg. 14. Voorstel 92-167: tot aankoop van het perceel Schoutenkampweg 42 van de heer G.J. Hilhorst en aankoop van het achter het perceel Schoutenkampweg 42 gelegen bedrijfsgedeel- te van Metaalkonstruktie Hilhorst Zn. B.V. 15. Voorstel 92-168: tot verkoop van gronden aan de Dalweg, De Akkeren en Haverweerd aan de Woningbouwvereniging "St. Joseph". 16. Voorstel 92-169: tot verkoop van grond gelegen aan de Koperwiek aan de Woningbouwvereniging "Soest" voor de bouw van 15 koopwoningen. 17. Voorstel 92-170: tot verkoop van grond gelegen aan de Koperwiek aan G.W. van de Grift Bouwbedrijf Soest B.V. voor de bouw van 12 woningen. 18. Voorstel 92-171: tot verhuur van het visrecht in 12 vijvers en 2 watergan gen gelegen in het Soesterveen aan de hengelsportver eniging "De Snoekbaars" Baarn-Soest te Baarn. 19. Voorstel 92-172: tot verpachting van agrarische gronden voor het jaar 1993. 20. Voorstel 92-163: om in te stemmen met een bestuurscommissie volks huisvesting gewest Eemland. 21. Voorstel 92-178: tot het benoemen van een burgerlid van de welstands commissie. 22. Voorstel 92-179: tot het garanderen van een geldlening ten behoeve van de Woningbouwvereniging St. Joseph. 23. Voorstel 92-180: van de Commissie voor de beroepschriften tot het niet- ontvankelijk verklaren van het beroepschrift van de Stichting Bouwactiviteiten in de Bejaardensector Soest tegen de vaststelling van het definitief subsidie 1991 ten behoeve van het dienstencentrum Honsber- gen. 24. Voorstel 92-181: tot verkoop van grond gelegen aan de Sterrenbergweg aan Hoffmann Beheer Soesterberg B.V. voor de bouw van een ambachtsverzamelgebouw. Spreekrecht a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (een termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststel lingvan notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzon den op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen be trekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. De stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Op Eerste Kerstdag (vrijdag 25 decem ber) gaan personeelsleden van Medisch Centrum Molendael zingen voor de pa tiënten. Mensen die niet in het zieken huis liggen, maar willen meezingen, zijn welkom om dat te doen. Ieder jaar gaan medewerkers en men sen van buiten langs de zalen om de 'Engelenzang' ten gehore te brengen. Van 6.30 tot 7.00 zingen zij kerstliede ren. Tijdens de sfeervolle actie worden kaarsen gebrand. Om zeven uur is er een kerstoritbijt voor de zangers en zan geressen in het restaurant van het zie kenhuis. Belangstellenden kunnen zich bij de re ceptioniste van het ziekenhuis aan de Soesterbergsestraat opgeven. Bij haar ligt een intekenlijst. Opgeven kan tot en met vrijdag 18 december. Het wordt aanbevolen een zaklantaarn mee te ne men. De politie heeft drie Zeisters opgepakt. Ze hebben bekend verantwoordelijk te zijn voor het vernielen van een tele fooncel aan de Kamerling Onneslaan. Met behulp van strijkers hadden ze een bom gemaakt en die anderhalve week geleden laten ontploffen. Drie ruiten van de cel sneuvelden. Twee van de vandalen zitten inmiddels in een andere cel. Op last van justitie zijn ze in verze kering gesteld. De derde Zeister mocht na verhoor weer naar huis. Verkoop - Verhuur - Reparaties van «r_I5 gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Twee jongens van dertien en veertien jaar zijn door de politie in de kraag ge vat in verband met het afsteken van vuurwerk. Beiden komen uit Soester berg. De politie heeft ze aangemeld voor het HALT-project. Ze kunnen dan een straf krijgen opgelegd, waarbij ze een bepaald aantal uren dienstverle ning moeten verrichten. PAGINA 4 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT Er kan tegenwoordig bijna geen ge meentelijk plan naar buiten worden gebracht (zoals nu met liet Grand Café aan de Van Weedestraat) of je hebt de poppen aan het dansen. Niet zodra is de burger op de hoogte van de bebou wing van een terrein, de wijziging van een bestemming, de verbouwing en/of uitbreiding van een pand of hij zit bij wijze van spreken al in de hoogste boom. Als die tenminste op voorhand al niet is gekapt om het aangekondig de plan mogelijk te maken! Ik vraag me wel eens af of al die be zwaarschriften uit oprechte bezorgd heid voortkomen, uit een oprecht ge voel onrechtvaardig te worden behan deld. Ik moet bekennen dat mij soms het gevoel bekruipt dat die bezwaar schriften meer stoelen op wraakge voelens van de burger, wraak ten op zichte van de overheid waartegen bij voorbaat al wantrouwen bestaat. Im mers, hoe vaak wordt er nu écht naar de burger geluisterd? Hoe vaak zou hij het gevoel hebben dat hetgeen hij heeft ingebracht op een hoorzitting of een inspraakavond ook werkelijk wordt gebruikt in plaats van alleen maar "meegenomen", de modeterm die feitelijk niets anders betekent dan dat degenen die de beslissing moeten nemen eerst enige tijd laten verstrij ken voordat ze bij hun beslissing blij ven?! Er zijn op inspraakavonden, voorlich tingsbijeenkomsten, hoorzittingen of hoe al die van gemeentewege georga niseerde bijeenkomsten ook genoemd mogen worden voorbeelden genoeg dat de burger het gevoel heeft dat hij niets te vertellen heeft, dat er eigenlijk niet naar hem geluisterd wordt - al hebben bestuurders in de loop der ja ren een hoge graad ontwikkeld in het wekken van de indruk van het tegen deel. Maar de burger weet wel beter. Daarom denk ik persoonlijk dat hij, zodra hij ook maar een kleine kans heeft kan niet schelen waartegen be zwaar te maken, die gelegenheid met beide handen aangrijpt. Hij heeft dan plotseling het gevoel dat hij wél iets te vertellen heeft - of op z'n minst dat er naar hem moet worden geluisterd, eventueel zelfs tot op het hoogste ni veau. Ik ken iemand die beweert dat een po liticus, of dat nu een raadslid of een Kamerlid is, het best te vergelijken is met een bergbeklimmer: hoe hoger ie mand in de politiek zit, hoe geringer zijn uitzicht op de directe omgeving. In het geval van de gemeentelijke poli tiek dus de plaatselijke burger. Ik be gin te geloven dat die kennis van mij gelijk heeft. Want vorige week las ik in de krant de resultaten van een studie naar de relatie tussen de kiezers en de bestuurders, in dit geval gemeente raadsleden. De uitkomst loog er niet om: als de raadsleden eenmaal zijn ge kozen, bekommeren ze zich nauwe lijks meer om de kiezers. Ze gaan niet meer naar hen toe, zoals in de verkie zingstijd, maar hebben plotseling de weg naar het gemeentehuis gevonden. Daér blijkt het grootste deel van hun raadswerk zich af te spelen. In plaats van voeling te houden met de achter ban, zitten ze de ambtenaren achter de vodden. In plaats van het college van burgemeester en wethouders kritisch te volgen of waar nodig zelfs tot de" or de te roepen, stellen ze er kennelijk meer belang in om te weten wat de ambtenaren uitspoken. Nu wil ik helemaal niet beweren dat dit niet zou mogen. We leven in naam dan nog wel in een monarchie, maar feitelijk is dat al lang niet meer zo: die staatsvorm "is, zij het niet officieel, langzaam aan veranderd in een bu reaucratie of nog preciezer omschre ven: een constitutionele bureaucratie. Wat een monarchie is, weet iedereen wel. Het is een staatsvorm waarbij de macht in één persoon geconcentreerd is. Eigenlijk geldt dit ook voor de con stitutionele monarchie, maar deze stelt toch beperkingen aan de macht van het staatshoofd. Bij de bureaucratie, de huidige staats vorm dus, bestaat noch de macht van één persoon noch die van commissies, belangengroeperingen, actiecomité's of wat dan ook, laat staan van de bur gers. Hier bestaat de macht van de bu reaucratie, de ambtenaren dus. En de effectiviteit van hun systeem van wer ken, hun doen of nalaten, hangt vaak af van de constitutie van de betrokke nen, vandaar, -denk ik- het begrip constitutionele bureaucratie. Het kan dus helemaal geen kwaad dat deze vorm van regeren al vanaf de ba sis wordt gecontroleerd. Of dat zover moet gaan dat een raadslid nauwelijks meer toekomt aan contacten met de genen die hem of haar gekozen heb ben, dat geloof ik niet. Dat wekt op z'n minst de indruk dat in de ogen van een bestuurder mondige burgers niet an ders zijn dan volwassenen van wie ver wacht wordt dat zij bij verkiezingen hun stem aan de goede partij geven en vervolgens hun mond houden. Terug nu naar het uitgangspunt: de bezwaarschriften. Mensen die ergens bezwaar tegen hebben, zullen er altijd wel blijven. Maar het moet voor be stuurders toch mogelijk zijn wegen te vinden om althans de redelijke gron den daarvoor weg te nemen voordat zij het besluit tot uitvoering van een plan nemen. Dan snijdt het mes aan twee kanten: het plan kan snel worden uitgevoerd en de politiek legt er de ba sis voor dat de burger meer vertrou wen in diezelfde politiek krijgt. Want nu lijkt het voor de gew one man er misschien nog teveel op dat een handjevol bestuurders of ambtenaren ervoor zorgt dat er van alles gebeurt, dat anderen er voor zorgen dat er wei nig of iets niet goed gebeurt, dat weer anderen alleen maar toekijken hoe het gebeurt, terwijl de belangrijkste partij, de burger dus, zelfs achteraf er geen idee van heeft wat er nu eigenlijk in werkelijkheid ïs gebeurd! J. v. S. Radio Soest, 6-12- '92 Met het stimuleren van deelname aan peuterspeelzalen en kinder dagverblijven, spelvoorlichting aan huis, een speel-o-theek, speelvoor- zieningen in de wijk en andere maatregelen kan de ontwikke lingsachterstand van allochtone kinderen al voor een deel worden ingelopen. Dat is het advies van een speciale beleidsgroep aan het gemeentebestuur. Wat het moet gaan kosten is nog niet bekend. Dat was ook niet aan de orde toen het plan vorige week in de raadscommissie Welzijn werd besproken. Voorlopig gaat het alleen om het formuleren van de uitgangspunten, en later wordt beke ken hoeveel financiële middelen ervoor beschikbaar kunnen komen. Veel - niet alle! - allochtone kinderen in de leeftijd tot 6 jaar vertonen ontwikke lingsachterstanden op het gebied van taal, spelen, gedrag, motoriek en alge mene ontwikkeling. Dat wordt groten deels veroorzaakt door cultuurverschil len, de sociale situatie en andere facto ren. Er zijn al diverse initiatieven op dat gebied ondernomen - zoals het Opstap- project - maar er zou nog meer gedaan kunnen worden. De beleidsgroep, samengesteld uit al lerlei Soester instellingen die werkzaam zijn op het gebied van de Minderheden, maakt zich zorgen over de integratie van de allochtone peuters en kleuters. Vooral de opvoedingssituatie is heel anders dan bij Nederlandse kinderen. Veel buitenlandse ouders hebben bij voorbeeld een ander idee over hun op voedende taak en beperken zich vaak tot de materiële zorg, maar ze bemoeien zich niet met het spel van de kinderen. Niet alle fracties waren zo enthousiast over het beleidsplan. Volgens Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) klonk er te veel "westers denken" in door en werd wat al te gemakkelijk geconcludeerd dat wat goed is voor Nederlandse kin deren ook goed is voor allochtone kin deren. Hij vond dat er positiever moest worden ingespeeld op "eigen elemen ten" in de Turkse en Marokkaanse cul tuur. Ook Jan Pieter Lokker (CDA) zette een paar vraagtekens. In de eerste plaats hekelde hij het voorstel om nog weer eens een onderzoek te gaan doen, terwijl er landelijk al heel veel gegevens voorhanden zijn. Lokker maande even eens tot voorzichtigheid bij het over dragen van "onze eigen ideeën" en voor het voorbijgaan aan de "culturele ei- .'i; X- i genheid" van de allochtonen. "Moeten we allemaal mensjes-naar-ons-beeld vormen? Dat wordt dan een soort stan daardisatie onder dwang... Onze wes terse opvoeding is toch ook heel di vers," vond hij. De aanbevelingen voor spelvoorlichting aan huis en het opstar ten van een speel-ö-theek vond hij in elk geval minder urgent. Bert Krijger (WD) voelde nog niets voor een keuze uit de geboden alterna tieven, al hoefde voor hem ook de spee- 1-o-theek niet voorop te staan. Ook hij had zijn twijfels: "Hier en daar beluiste ren we wel érg veel respect voor de an dere cultuur. Als dat een belemmering wordt voor de integratie is dat niet goed. Snel integreren is belangrijk." De andere fracties - PvdA, D66, Pro gressief Soest en Gemeentebelangen - hadden geen moeite met het beleids plan en juichten het van harte toe. Wet houder Frans Kingma was het trouwens wel een beetje eens met Krijger: "Res pect is natuurlijk prima, maar tevéél is zeker niet goed. Maar de inzet van het beleidsplan is juist dat de mensen hun kansen gebruiken, omdat achterstand op jonge leeftijd nu eenmaal op latere leeftijd tot grote problemen kan lei den." Campagne Kingma legde een verband met de cam pagne om meisjes exacte vakken te la ten kiezen ("Marie, wordt wijzer") en veronderstelde dat die gevolgd zou kunnen worden dooreen actie "Yasmin en Ali, wordt wijzer". Volgens Lokker was dat een ongelukkig voorbeeld, om dat de campagne feitelijk mislukt is. "Toch kent iedereen 'm," antwoordde Kingma. "Jawel, maar mij kost 't leer lingen," grapte Lokker, die in het dage lijkse leven docent is in een niet-zo-e- xact vak (geschiedenis). Kingma onderstreepte de aanbevelin gen van de beleidsgroep nog met een warm pleidooi, zich baserend op zijn persoonlijke ervaringen met een kind uit een ander land. "Ik steun het dan ook van harte, want ik weet wat het be tekent." Hij weersprak dat het beleids plan voorbijgaat aan het respect voor de cultuurverschillen, bijvoorbeeld in de relatie tussen ouders en kinderen. "Er wordt juist veel nadruk op die relatie gelegd." Meilof vond nog dat niemand mocht verlangen dat allochtone kinderen wor den opgevoed tot "westerse blankjes" en dat vooral hun eigen begaafdheden gestimuleerd moesten worden. "Dat is zo, maar de context moet wél Neder lands zijn," repliceerde Kingma, "met alle consequenties daarvan." '4 SintNicolaas komt momenteel in zijn Spaanse residentie bij van zijn jaarlijkse inspanningen in ons land. Ongetwijfeld zal hij terugdenken aan zijn verjaardag die hij onder meer in de winkelcentra Overhees en Van Weedestraat vierde. In Overhees (boven) schaarde hij zich onder de jeugd die de hele dag spelletjes kon doen. Op de Van Weedestraat (onder) deelde hij de prijzen uit van een tekenwedstrijd. Bij de firma Schoemaker overhandigde hij de vier-jarige Daan van der Ploeg een knuffel. Kevin Kaats (7) kreeg een radio aangebo den en Marcia van Asch (10) ging naar huis met een cd-speler. alles... maar wel héél veel. Dal komt omdat Willem van i de specialist is in foto's ontwikkelen én afdrukken. Met het grootste gemak van de wereld drukt hij uw eigen exclusieve wenskaart. Nou ja... élles... maar wel héél veel. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist is in foto's ontwikkelen én afdrukken. Met het grootste gemak van de wereld drukt hij uw foto's af met onderin een originele kerstwens, r-js Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155 - 25942 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155 -13109 Een afgetekende meerde de gemeenteraad is het oneens met het voorstel W. om het bedrijfsterreii woning aan de Schoutenl 42 aan te kopen, waar tot het metaalconstructiebei horst gevestigd was. Hei wil bijna 5 ton uitgeve voorkomen dat er opni "hinderlijk" bedrijf k< meeste fracties vinden di riskant. De enige manier om te voorl een ander hinderlijk bedrijf van Hilhorst inneemt is het t aan te kopen, redeneert he maar de meerderheid van de ties vindt het een veel te gro vooral met het échec van het nog vers in het geheugen. Da rige week in de commissie R. ficieel gezamenlijk met de Financiën zou vergaderen. Van de financiële experts w: tot verontwaardiging van t Jan Visser - maar een enkeli opdagen. Visser was furieu spijbelaars - "ik vind dit err ken" - maar kreeg van diverst horen dat hij maar beter een ger kon zingen. De firma Hilhorst is destijd premie van 2,5 ton bewoge aan de Nieuwegracht te ves geld kwam uit het potje vo< plaatsing van bedrijven die al lijk in de woonomgeving aan Visser betoogde dat het vo De bewoners van Mariënl verzorgingscentrum aan d» meester Grothestraat, werdi week onthaald op een wel zei Sinterklaas-verrassing. Nam< ma Van 't Net - het bekend verhuisbedrijf - kregen zij een nieuwe douchekop cadea ma Davo zorgde voor de bijbi slangen. Maar liefst zes Zwarte Pieten de conversatiezaal van Marië Zuidpromenade 9, Tel.: 02155 Soest Fax: 02155

Soester Courant | 1992 | | pagina 4