Mmm GRATIS 'Kerstdemonstratie' Wildschut Optiek IACTUEEL t Massief verzet tegen riskante aankoop van bedrijfsterrein Schoutenkampweg Bewoners van Mariënburg kunnen voortaan waterbesparend onder de douche Groen licht voor nieuwe 'pleinmarkt' op parkeerplaats Smitsweg OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP Wie er moe van wordt kiest voor Hoyalux 3 multifokale glazen. he Talk 'the Town Vestiging van 'hinderlijkbedrijf blijft mogelijk Nuttig geschenk van firma Van 't Net Nieuwjaarsreceptie Soest op maandag 4 januari Welzijnswerk draagt kennis over Jeugdwerk krijgt duw in rug Muziekdoos valt op onder trui Politiek kan zich in uitwerking wel vinden Aanhanger van WS gestolen Auto leeggehaald op Pijperpad Bloemenhuis jasmijn organiseert in winkelcentrum 'Hartje Zuid' unieke op zaterdag 12 december a.s., vanaf 10.00 uur. Onze bloembindsters demonstreren die dag op vakkundige wijze: 'de leukste kerstarrangementen, kerstkransen, kersttafelversieringen en geurschikkingen'. Verder diverse bind- en draadtechnieken etc., vraag gerust. U ziet zaterdag a.s. de nieuwste trends op kerstgebied, dus een groot assortiment natuurlijke en geurende materialen; kom kijken en doe zelf ook ideeën op. Ruime keuze in doe-het-zelf materialen. Speciale aanbiedingen in diverse mandwerken! Bedrijven kunnen voor relaties en medewerkers kiezen uit een ruim assortiment kerstarrangementen. Laat u vrijblijvend uitgebreid adviseren over de vele mogelijkheden. Zaterdag a.s. ook diverse soorten kerstbomen! BLOEMENHUIS 'Rechts' apert tegen nieuwe sollicitatie 'Links' wil liever een vrouw als nieuw lid Welstandscommissie GEWENNINGS- GARANTIE ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 PAGINA 4 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 i tegenwoordig bijna geen ge- elijk plan naar buiten worden ht (zoals nu niet het Grand Café Van \Y eedestraat) of je hebt de n aan het dansen. Niet zodra is ger op de hoogte van de bebou- an een terrein, de wijziging van stemming, de verbouwing en/of ding van een pand of hij zit bij van spreken al in de hoogste Als die tenminste op voorhand is gekapt om het aangekondig- ii mogelijk te maken! ig me wel eens af of al die be- chriften uit oprechte bezorgd- lortkomen, uit een oprecht ge rechtvaardig te worden behan- k moet bekennen dat mij soms voel bekruipt dat die bezvvaar- ;n meer stoelen op wraakge- s van de burger, wraak ten op- van de overheid waartegen bij at al wantrouwen bestaat. Im- 10e vaak wordt er nu écht naar ter geluisterd? Hoe vaak zou hij voel hebben dat hetgeen hij igebracht op een hoorzitting of ispraakavond ook werkelijk gebruikt in plaats van alleen 'meegenomen", de modeterm elijk niets anders betekent dan ;enen die de beslissing moeten eerst enige tijd laten verstrij- irdat ze bij hun beslissing blij- op inspraakavonden, voorlich- eenkomsten, hoorzittingen of lie van gemeentewege georga- e bijeenkomsten ook genoemd oorden voorbeelden genoeg mrger het gevoel heeft dat hij vertellen heeft, dat er eigenlijk ar hem geluisterd wordt - al bestuurders in de loop der ja- hoge graad ontwikkeld in het van de indruk van het tegen- aar de burger weet wel beter, i denk ik persoonlijk dat hij, ij ook maar een kleine kans in niet schelen waartegen be- maken, die gelegenheid met inden aangrijpt. Hij heeft dan ïg het gevoel dat hij wél iets te i heeft - of op z'n minst dat er •m moet worden geluisterd, el zelfs tot op het hoogste ni- •nvand die beweert dat een po- >f dat nu een raadslid of een d is, het best te vergelijken is bergbeklimmer: hoe hoger ie- de politiek zit, hoe geringer cht op de directe omgeving. In il van de gemeentelijke poli- de plaatselijke burger. Ik be doven dat die kennis van mij eft. YVant vorige week las ik in de resultaten van een studie elatie tussen de kiezers en de ers, in dit geval gemeente en. De uitkomst loog er niet e raadsleden eenmaal zijn ge- •ekommeren ze zich nauwe- r om de kiezers. Ze gaan niet ir hen toe, zoals in de verkie- maar hebben plotseling de het gemeentehuis gevonden, kt het grootste deel van hun k zich af te spelen. In plaats ng te houden met de achter- n ze de ambtenaren achter de In plaats van het college van ister en wethouders kritisch of waar nodig zelfs tot dé or- pen, stellen ze er kennelijk ang in om te weten wat de en uitspoken. helemaal niet beweren dat >u mogen. We leven in naam nel in een monarchie, maar dat al lang niet meer zo: die n 'is, zij het niet officieel, aan veranderd in een bu- of nog preciezer omschre- 'onstitutionele bureaucratie, nonarchie is, weet iedereen s een staatsvorm waarbij de ién persoon geconcentreerd jk geldt dit ook voor de con- e monarchie, maar deze beperkingen aan de macht aatshoofd. eaucratie, de huidige staats- bestaat noch de inacht van >n noch die van commissies, roeperingen, actiecomité's ook, laat staan van de bur- bestaat de macht van de bu- de ambtenaren dus. En de t van hun systeem van wer- loen of nalaten, hangt vaak on.stitutie van de betrokke- aar, -denk ik- het begrip nele bureaucratie, is helemaal geen kwaad dat van regeren al vanaf de ba- :econtroleerd. Of dat zover dat een raadslid nauwelijks imt aan contacten met de- hem of haar gekozen heb- loof ik niet. Dat wekt op z'n druk dat in de ogen van een mondige burgers niet an- in volwassenen van wie ver- dt dat zij bij verkiezingen an de goede partij geven en hun mond houden, naar het uitgangspunt: de iriften. Mensen die ergens gen hebben, zullen er altijd Maar het moet voor be- och mogelijk zijn wegen te althans de redelijke gron- >or weg te nemen voordat uit tot uitvoering van een i. Dan snijdt het mes aan i: het plan kan snel worden en de politiek legt er de ba- t de burger meer vertrou- elfde politiek krijgt, kt het voor de gewone man n nog teveel op dat een •estuurders of ambtenaren t dat er van alles gebeurt, i er voor zorgen dat er wei iet goed gebeurt, dat weer ien maar toekijken hoe het wijl de belangrijkste partij, lus, zelfs achteraf er geen :eft wat er nu eigenlijk in id is gebeurd! J. v. S. 6-12-'92 Een afgetekende meerderheid van de gemeenteraad is het volstrekt oneens met het voorstel van B. W. om het bedrijfsterrein plus de woning aan de Schoutenkampweg 42 aan te kopen, waar tot voor kort het metaalconstructiebedrijf Hil horst gevestigd was. Het College wil bijna 5 ton uitgeven om te voorkomen dat er opnieuw een "hinderlijk" bedrijf komt. De meeste fracties vinden dat veel te riskant. De enige manier om te voorkomen dat een ander hinderlijk bedrijf de plaats van Hilhorst inneemt is het terrein zélf aan te kopen, redeneert het College, maar de meerderheid van de raadsfrac ties vindt het een veel te groot bedrag, vooral met het échec van het Cola-pand nog vers in het geheugen. Dat bleek vo rige week in de commissie R.O., die of ficieel gezamenlijk met de commissie Financiën zou vergaderen. Van de financiële experts was echter - tot verontwaardiging van wethouder Jan Visser - maar een enkeling komen opdagen. Visser was furieus over de spijbelaars - "ik vind dit ernstig te la ken" - maar kreeg van diverse kanten te horen dat hij maar beter een toontje la ger kon zingen. De firma Hilhorst is destijds met een premie van 2,5 ton bewogen om zich aan de Nieuwegracht te vestigen. Dat geld kwam uit het potje voor de ver plaatsing van bedrijven die al te hinder lijk in de woonomgeving aanwezig zijn. Visser betoogde dat het voor de ge meente een goede zaak zou zijn om - nu dat gebeurd is - ook de consequenties voor haar rekening te nemen. "Ik be grijp werkelijk niet dat er nu raadsleden zijn die zeggen: nee, dat doen we niet, want dat is tegen de beleidsafspraken in. Als we dit perceel laten schieten gaat er gegarandeerd iemand anders zitten, en dan heeft de buurt opnieuw over last." Visser kreeg alleen de aarzelende steun van Harry Witte (Gemeentebelangen) - "We hebben die 2,5 ton ook niet voor niets betaald, dus doet u het maar" - en zijn fractiegenote Leidje Tomassen, die het voorstel slordig vond voorbereid. "De volgende keer moet u echt wat lan ger nadenken." Acht ton? De andere fracties waren echter aan zienlijk minder royaal. Kees Boerkoel (PvdA) becijferde dat het al met al wel acht ton zou gaan kosten, inclusief het slopen van de woning, en omdat er hooguit plaats is voor één of twee wo ningen - tenzij ook het naastgelegen ter rein van de firma Hendrikse opgekocht zou kunnen worden - zou dat geld er nooit uitkomen. "Dan had u destijds moeten zeggen dat het nooit acht ton zou mogen kosten om een hinderlijk bedrijf te verplaatsen," repliceerde Visser. Volgens hem is nog niet bekend wat er met het woonhuis gaat gebeuren: "We hebben geen plan om het te slopen." Een andere bestem ming - kantoor? - was volgens hem ook niet mogelijk. Loet Jansen (D66) was het oneens met Vissers verwijt dat de raad geen geld over had voor de consequenties van het verplaatsingsbeleid. "Dat hébben we al gegeven, namelijk die 2,5 ton!" Vol gens hem was het onverantwoord om nu weer zoveel geld uit te geven zonder dat er enig perspectief was op een goed gebruik van het terrein. Bart Krol (CDA) had op zichzelf niet zoveel moeite met het uitgangspunt van het College, maar vond de prijs niet reëel. "U bent het verkeerde pad op ge gaan," hield hij Visser voor. Wiebe Meilof (GPV) weigerde te geloven dat er geen andere bestemming mogelijk was en Günther Plomp (WD) liet we ten evenmin akkoord te kunnen gaan. "Zolang Hendrikse daar blijft zitten is dat dus min of meer storend voor meer woningbouw," concludeerde hij. Overlast De commissie steggelde nog over de vraag of er nu wel of geen contract was waarin is vastgelegd dat alleen de minst hinderlijke bedrijven (categorieën I en II) zich er mogen vestigen. Dat bleek uiteindelijk alleen in een brief te staan. Volgens gemeentesecretaris Wim de Kam blijkt in de praktijk overigens dat zulke bedrijven toch altijd wel enige overlast veroorzaken. Wethouder Jan Menne kwam zijn col lega Visser nog te hulp met een som metje waaruit moest blijken dat het al met al nauwelijks meer dan drie ton zou gaan kosten, "en alleen als we de grond zelf verwerven mogen we zeggen wat ermee gebeurt", maar de meerderheid liet zich daardoor niet overtuigen. De bewoners van Mariënburg, het verzorgingscentrum aan de Burge meester Grothestraat, werden vorige week onthaald op een wel zeer nuttige Sinterklaas-verrassing. Namens de fir ma Van 't Net - het bekende Soester verhuisbedrijf - kregen zij allemaal een nieuwe douchekop cadeau. De fir ma Davo zorgde voor de bijbehorende slangen. Maar liefst zes Zwarte Pieten zetten in de conversatiezaal van Mariënburg de boel een beetje op stelten, voordat di rectrice mevoruw H.M. Binnendijk de komst van twee "Sinterklazen zonder baard", de gebroeders A. en C. A. van 't Net, aankondigde. Ze deed dat met een fraai gedicht. Uit de bekende verhuisdozen kwamen vervolgens 69 gloednieuwe waterbe sparende douchekoppen tevoorschijn, die door de bewoners met vreugde in ontvangst werden genomen. Ze gaan de oude koppen vervangen, zodat de Ma- De heren Van 't Net (midden) reikten de douchekoppen uit aan de bejaarde bewoners. riënburg-bewoners voortaan met min der water toekunnen maar toch com fortabel onder de douche kunnen staan. Uiteraard ontbrak het tijdens de Sin terklaasmiddag niet aan andere ge neugten en lekkernijen, zodat de bij eenkomst uitgroeide tot een heel gezel lig feest. Het College van Burgemeester en Wethouders van Soest nodigt bur gers, vertegenwoordigers van Soes ter en Soesterbergse bedrijven, in stellingen en groepingen uit voor de jaarlijkse Nieuwjaarsreceptie. De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 4 januari, van 19.30 uur tot 22.00 uur, in het gemeentehuis. Zoals gebruikelijk heeft de gemeen telijke nieuwjaarsreceptie een infor meel karakter. De burgemeester zal omstreeks 20.15 uur een korte Nieuwjaarstoespraak houden. Aansluitend, om ongeveer 20.30 uur, zullen - en dat is inmiddels ook een traditie geworden - Thomasvaer en Pieternel het politieke en maat schappelijk gebeuren in de gemeen te Soest op de korrel nemen. De Soester formatie The Favourite Four zal tijdens de receptie voor de ach tergrondmuziek zorgen. Stichting Jeugdwerk in Soester- berg krijgt al enige maanden een helpende hand van Stichting Wel zijnswerk Soest (SWS). Het is de bedoeling dat het sociaal cultureel werk in Soesterberg nieuw leven wordt ingeblazen. Twee medewerkers van SWS reiken ie der vier uur per week in Soesterberg een helpende hand. Dat is nodig omdat de activiteiten van Jeugdwerk in het slop zijn geraakt. Een gebrek aan bestuurs leden is daar één van de oorzaken van. SWS draagt zijn kennis over op de vrij willigers van Jeugdwerk. Gepoogd wordt de deskundigheid van de vrijwil ligers te bevorderen èn het aantal vrij willigers uit te breiden. Voorts moet de instuifmiddag op woensdag opnieuw worden opgezet. Namens SWS werken Jolanda Dijkman en E. Bunte elke week enkele uren in Soesterberg. Die uren zijn vrijgekomen, doordat Wel zijnswerk haar prioriteiten heeft ver legd. Nog deze maand zal de hulp van Welzijnswerk aan Jeugdwerk worden geëvalueerd. Op basis daarvan kunnen eventueel nieuwe afspraken worden ge maakt. Een muziekdoos onder een trui. Dat moet wel opvallen. Medewerkers van een zaak aan de Van Weedestraat had den in ieder geval door dat een vrouw met een onbetaald artikel de winkel wil de verlaten. De 27-jarige winkeldieveg ge uit Amersfoort werd zaterdag even na twaalf uur betrapt en aan de politie overgeleverd. De muziekdoos heeft een winkelwaarde van veertig gulden. M m 6™U™EH bv% M adviseurs in. f hypotheken* A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: hypotheken vastgoed assurantiën HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 woning indeling verdieping zo der algemeen A.A. VAN BREUKELEN B.V. Soest Willem de Zwijgerlaan Soestdijk hoekvilla met souterrain, garage en tuin entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v. en bergruimte souterrain: hal, woonkamer, studeerkamer Gevraagde koopsom f 345.000,- Soest Heetakker achter het nieuwe gemeentehuis 4 vrijstaande villa's met garage hal, toilet, meterkast, woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping 4 slaapkamers, apart toilet, badkamer met ligbad, aparte douche zolder bergzolder algemeen ca. 500 m2, optimale warmte-isolatie, traditionele bouw, type C v.a. v.o.n. f 470.000,- adres ligging woning 1 .jfflJÜBB indeling De raadscommissie Ruimtelijke Ordening heeft vorige week haar zegen gegeven aan het uitgewerkte plan voor de weekmarkt, die vol gend jaar een definitieve plek krijgt op de parkeerplaats bij de eerste grote flat aan de Smitsweg. Zonder veel discussie betuigden de politici hun instemming met het plan, dat na de inspraak nog enigs zins is aangepast. Zo is de hele Io- katie een stukje opgeschoven naar de Weegbreestraat, om de relatie met de Smitshof te versterken. Volgens ambtenaar Buitenhuis, die de nieuwe opzet aan de hand van tekenin gen toelichtte, wordt het een echte "pleinmarkt", waar de bezoekers gezel lig tussen de ca. 80 kraampjes en ver koopwagens kunnen doorwandelen. Op de perrons tussen de kramen wor den bomen geplant. Op enkele uitzon deringen na zijn ook de omwonenden er best gelukkig mee, als het vuilnis ten minste maar op tijd wordt weggehaald. Volgens Buitenhuis zijn daarover slui tende afspraken met de afdeling Reini ging gemaakt; die zal er elke donder dagavond voor zorgen dat het parkeer terrein keurig netjes achterblijft. Het enige probleem vormen nog de auto's die op woensdagavond niet bijtijds door de eigenaars worden weggehaald, maar daarvoor is een wegsleep-regeling in de maak. Weggesleepte auto's zullen dan zo dichtbij mogelijk worden neer gezet. In overleg met de brandweer worden de potentiële "brandhaarden" - de ver koopkramen voor patat en loempia's, zoals Buitenhuis treffend opmerkte - op één strook geconcentreerd langs de Weegbreestraat. De "prikkelstruiken" rondom het terrein zullen gaan verdwij nen, omdat die teveel zwerfvuil vast houden. Op de "koppen" van de markt komen acht lokaties waar standwerkers hun beroep mogen uitoefenen. Verder worden aan de Weegbreestraat, op de groenstrook voor danscentrum Slinger land, elf nieuwe parkeerplaatsen aan- De commissie vond het allemaal prach tig, alleen maakte Bart Krol (CDA) zich nog zorgen over de effectiviteit van de wegsleep-regeling. Volgens hem was dat vooralsnog een kwestie van God- zegene-de-greep. Die terminologie kwam hem te staan op een afkeurende opmerking van Wiebe Meilof (GPV), maar volgens Krol was het een verant woorde christen-democratische op merking (wat dat dan ook wezen mo ge)- Anonieme reacties Wil Stekelenburg (PvdA) had zich ge stoten aan de anonieme inspraakreac ties - bij de stukken gevoegd - waarin enkele weinig vleiende opmerkingen voorkwamen in de richting van de poli tie en het wijkcentrum, waar activitei ten voor buitenlanders plaatsvinden. "Watje nu leest is bar en boos." Op haar voorstel werd afgesproken dat in spraakreacties zonder naam en toe naam niet meer geaccepteerd zullen worden. Omdat met name de buitenlandse be woners van de Smitsweg het bij de in spraak nogal hebben laten afweten sug gereerde ze voortaan Trema '87 in te schakelen, die daarvoor speciale "mo dellen" beschikbaar heeft. Volgens Buitenhuis waren er wel degelijk pogin gen gedaan om de buitenlanders erbij te betrekken, maar kwamen ook de inge huurde tolken eigenlijk voor niets. De manier waarop het wijkcentrum heeft ingespeeld op de komende veranderin gen, door zelf alvast aan de slag te gaan met terrein-afzettingen etc., kreeg ove rigens alle lof van Buitenhuis. Woningbouwvereniging Soest (WS) is een aanhanger kwijt. Het vervoerstuig werd van het terrein van WS aan de Laanstraat gestolen. De aanhangwagen heeft een waarde van 4.500 gulden. Een radio en cd-speler, vijftig cd's, twee zonnebrillen en snoepgoed zijn vrijdag nacht uit een auto gestolen. De waarde van de buit bedraagt 2.240 gulden. Een 41-jarige vrouw meldde de autokraak die op het Pijperpad werd gepleegd. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 f m Het College van B. W. gaat zich voor de komende raadsvergade ring nog buigen over het verzoek van Wil Stekelenburg (PvdA), om de benoeming van een nieuw plaatsvervangend lid van de Wel standscommissie uit te stellen. Ze wil dat er een nieuwe sollicitatie procedure komt, waarin nadruk kelijk vrouwen worden uitgeno digd. Het College heeft de heer E.A. Banki voorgedragen als plaatsvervangend lid voor de komende vier jaar. Er waren aanvankelijk vijf sollicitanten voor de openvallende plaats, die ontstaat na het vertrek van Henk Gerth. Die sollici teerde trouwens zelf óók nog een keer tje mee, maar vanwege de doorstro ming komt hij niet in aanmerking, vin den B. W. en de commissie zelf. Drie kandidaten mochten opdraven voor een gesprek: een vrouw en twee mannen. Eén van de mannen kwam unaniem als beste kandidaat naar vo ren, maar trok zich terug omdat de ver gadertijden hem slecht uitkomen. De ander - de heer Banki - werd vervolgens uitverkoren. Stekelenburg vond de hele gang van za ken maar niks. Ze stelde dan ook voor de procedure nog eens dunnetjes over te doen en dan met nadruk op zoek te gaan naar een vrouw. Ze kreeg daar voor de steun van Leidje Tomassen (PS) en Loet Jansen (D66). Arie van den Breemer (CDA) gruwde echter van zoveel vrouw-vriendelijk heid. Volgens hem moest het kwali teitscriterium zwaarder wegen dan ie mands geslacht, "en we gaan niet net zo lang door tot er een vrouw uitkomt. We zitten hier niet in de Tweede Kamer. Hij vond overigens dat de voorgestelde benoeming van Banki door de gang van zaken een "bijsmaakje" had gekregen. Volgens Stekelenburg was er tijd ge noeg voor uitstel, omdat het nieuwe plaatsvervangend lid pas over vier jaar echt in de Welstandscommissie zal kun nen komen. "Anders hadden er heus wel meer dames mee-gesolliciteerd." Zielig Ook van Wiebe Meilof (GPV) en van Willem Blaauw (WD) kreeg Stekelen burg de wind van voren. Meilof vond het pijnlijk dat "links" de dames als zie lig afschilderde en meende dat er op de procedure niets aan te merken was, en Willem Blaauw twijfelde er niet aan dat de dames mans genoeg waren om te sol liciteren. "Ze weten zélf het beste of ze de juiste capaciteiten hebben - nou, die hadden ze kennelijk niet..." Volgens Blaauw moest het trouwens voor vrou wen wel erg frustrerend zijn om te we ten dat ze zó gezocht waren. "U moet eens ophouden hun zwakheden zo naar buiten te brengen," hield hij Stekelen burg voor. Blaauw meende net als Van den Breemer dat het College wel wat voorzichtiger had kunnen zijn met het verwoorden van zijn "B-keuze". Wethouder Jan Visser maakte snel een einde aan de discussie en beloofde de gemaakte opmerkingen nog aan het College voor te leggen. Of er inderdaad een nieuwe sollicitatieprocedure wordt gestart lijkt al met al twijfelachtig. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Niet alleen uw ogen zélfs uw armspieren raken vermoeid ais u tien tallen malen per dag uw bril moet op- en afzetten. Terwijl dat allesbehalve nodig is. Hoyalux 3-brilleglazen zijn namelijk "multifokaal". Ze zorgen daardoor voor een perfect zicht, zowel dichtbij en in uw direkte omgeving als veraf. Bovendien krijgt u de keus; Hoyalux 3-brilleglazen zijn er namelijk in vederlicht kunststof èn glashelder mi neraal. «Kom daarom binnenkort bij ons eens een kijkje nemen en vraag naar Hoyalux 3-brilleglazen. U zet ze één keer op en nooit meer af. HOYALUX3 LICHTE, DUNNE EN KRASBESTENDIGE GLAZEN VOOR ALLE AFSTANDEN Vervanging voor bifocale glazen wanneer men niet kan wennen aan Hoyalux 3 glazen (binnen 1 maand). Uw Hoyalux 3 dealer:

Soester Courant | 1992 | | pagina 5