FEL (Schmtemakciu Hulleman optiek itrust oorden. December-Aktie f anoivp Gratis test Van Dam voor loopschoen Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek 1 HANDEL WANDEL I urantiën De ambachtelijke schoenmaker is terug in Soest-zuid Speciale heren-koopavond bij Magnetti-lingerie in Baarn HALVE PRIJS. Brand in Chinees restaurant Kerstdemonstratie bij 'Jasmijn' Groot Berenfeest bij Super van Doorn ANBIEDING. VLEES ALAPPEN 'lies voor het japen gaan. Patrick Blokhuijs werkt 'zoals vroeger' AL 35 JAAR VAN DASSELAAR-SOEST Daarom geven wij: Appels lste kwaliteit Clementines Sinaasappels Worteltjes19^ Winterwortels 35 ct. i kilo Uien 35 ct. 1 kilo Aardappels Witlof lste kwaliteit 1 kilo, 35 X 10 ct Kleiaardappels Kleiaardappels 100 350 350 650 EN VOOR IEDERE KLANT NOG EEN VERRASSING! 'Doet-ie het of doet-ie het niet...? Elk 2e artikel Veel aanbiedingen bij loopspecialist aan Van Weedestraat Pan met vet oververhit: 80 mille schade Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Zaterdag 12 december vanaf 10.00 uur PAGINA 8 WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 ag en donderdag UV BREUKELEN bvm iviseurs in •r mijn autoverzekering en - Vastgoed - Assurantiën .immer 49,3760 VB Soest. >en bij Sleepworld kent vele zekerheden: estigingen in Nederland alle topmerken deskundig advies Interieur Waarborg garantie gratis levering door geheel Nederland montage bij u thuis prijsgarantie V vindt Sleepworld bij: tooncentrum Middelman igt direkt aan de grote weg /an Soest naar Amersfoort Birkstraat 99 te Soest. Tel. 02155-11004. Tilburg, Zutphen en Zwolle. fc C aj ii di ja V "Vakmanschap en betrouwbaarheid" - dat is het motto van Patrick Blok huijs, de ambachtelijke schoenmaker van de Soesterbergsestraat 6 in Soest- zuid. Sinds een paar weken is hij daar gevestigd niet zijn schoenherstelbe- drijf, zoals het officieel heet, en het pu bliek weet hem intussen uitstekend te vinden. "Echt zoals vroeger," zo reageren veel mensen als ze het resultaat zien van de behandeling die Patrick hun schoenen geeft. Hij maakt er dan ook een sport van - hobby is misschien een beter woord - om een optimaal produkt te le veren. Ondanks zijn jeugdige leeftijd (21 jaar) gaat Patrick op een "ouder wetse", degelijke manier te werk. "Alles wordt met veel zorg bekeken," aldus Patrick, die de zaak samen met zijn aanstaande vrouw Natasja Ujter- wijk - ze trouwen vandaag! - doet. In de afgelopen vier jaar heeft hij het vak ge leerd en ervaring opgedaan bij schoen makers in Hilversum en Amersfoort. Dat hij uiteindelijk met zijn eerste eigen zaak in Soest kon beginnen beschouwt hij als een buitenkans. "Er is eigenlijk geen ambachtelijke schoenmaker meer in Soest, nadat Vulperhorst aan de Ei kenlaan er begin dit jaar mee stopte. Je kunt heel goed merken dat de mensen hem missen." Patrick heeft dus het voordeel van een gat-in-de-markt, want dat er in Soest behoefte is aan een schoenmaker van de ouderwetse soort is hem inmiddels wel duidelijk gewor den. "Het loopt heel goed, we hebben veel respons." Degelijke aanpak Patrick is wat schoenen betreft een voorstander van de degelijke aanpak. "We houden rekening met de wensen van de klant. Voordat we beginnen spreken we alles goed door. Nee - klaar- terwijl-u-wacht is er niet bij, bij ons gaat niet alles snel-snel, maar wie z'n schoe nen de ene dag brengt kan ze de andere dag meestal wel ophalen." Patrick Blokhuijs gaat geen schoen uit de weg, tenzij het de moeite én het geld van de reparatie echt niet meer waard is. Hij streeft dan ook naar kwaliteits werk en draait zijn hand niet om voor "doornaaien" of "aflappen". "Dan wordt 't perfect en gaan de schoenen veel langer mee. In principe heb je dan maar één paar schoenen nodig." Hij houdt niet van gerommel: "Schoenen zijn heel belangrijk, veel belangrijker dan mens misschien denkt. Maar ver keerd gemaakte schoenen bezorgen de mensen vaak rugpijn, en dat is dan vaak een kwestie van al te snel schoenma kers werk." Niet duur De ouderwetse aanpak maakt de repa ratie - waarbij overigens gebruik wordt gemaakt van nieuwe, moderne appara tuur - zeker niet duurder, aldus Patrick. Integendeel. "Het ligt natuurlijk aan wat de mensen willen, maar we hante ren geen eenheidsprijs. Wat een repara tie kost wordt berekend naar de kwali teit en het werk dat je er aan hebt, maar 't hoeft allemaal heus niet zo duur te zijn. Als ik er maar van kan leven." In de opbouwfase van de zaak concen treert Patrick zich vooral op de schoe nen en de accessoires die daarbij horen, zoals schoensmeer, verf, veters, zooltjes etc. Voor het onderhoud staat hem de hele produktenlijn van het bekende Ta- na-merk ter beschikking, "het beste spul", aldus Patiick. Daarnaast kan men bij hem ook terecht voor het slijpen van messen en scharen voor een paar kwartjes per exemplaar (ook golfslij- pen). De ambachtelijke schoenmakerij aan de Soesterbergsestraat 6 (tel. 23843) is 's maandags geopend van 13.00 tot 18.00 uur; alle andere dagen vanaf 9.00 uur, en uiteraard tijdens de koopavond op vrijdag tot 19.00 uur. Een belangrijk voordeel is dat de zaak tijdens de lunch pauzes geopend blijft. Patrick en Natasja Blokhuijs. Alle Hollandse iy2 kilo voor 35 STUIVERS 20 goede rriooie voor35 DUBBELTJES 8 heerlijke navel- voor35 STUIVERS Aanbiedingen geldig vrijdag 11 en zaterdag 12 december a.s. 35 stuks 1 kilo 35 ct., samen 10 kilo, voor 35 X 10 ct. 20 kilo kist Corrie en Jan van Dasselaar VAN WEEDESTRAAT 74 SP SOEST-TEL. 124 35 "Wedden dat-ie voor mij lingerie durft te kopen?" Zo luidt het motto voor de speciale heren-koopavond die de Baarnse lingerie-specialist Mag- netti (Laanstraat) op 21 december or ganiseert. Heren worden die avond speciaal uitgenodigd om voor hun vrouw of vriendin fijne lingerie te ko men kopen. Magnetti organiseert de heren-koop- avond al sinds enkele jaren; het zijn ge zellige avonden, waarvan het succes doorgaans verzekerd is. Dit jaar wordt er aan de heren-koopavond (21 decem ber) iets extra's toegevoegd: de vrouw of vriendin in kwestie krijgt een grotere rol in de actie. Vanaf volgende week kan zij een ant woordkaart insturen, waarop ze aan geeft dat haar partner of vriend naar de heren-koopavond gaat. Heeft ze gelijk en gaat hij inderdaad naar Magnetti om lingerie voor haar te kopen, dan krijgt hij van Magnetti een aardig presentje voor haar mee. Mooie lingerie is "in". Steeds meer vrouwen en ook mannen hechten waar de aan mooie ondermode. Fijne linge rie, zo leert de ervaring, is niet aan leef tijd gebonden en heeft ook mets te ma ken met inkomen. Het is er gewoon voor iedereen en voor elke beurs. Met een speciaal tintje aan de actie wil het Magnetti-team een nog bestaand taboe - dat mannen zich niet met lingerie zou den kv.nnen of durven te bemoeien - uit de wereld helpen. Iedereen vindt het leuk om een cadeau te krijgen. Deze periode, rondom Sin terklaas en Kerst, leent zich daar bij uit stek voor. In dat opzicht hoeft geen en kele man zich af te vragen wat hij nü weer moet kopen: lingerie. Reken maar dat iedere vrouw het leuk vindt om te krijgen én te dragen. Advertentie niet bon Deze week verschijnt in de Soester Courant een advertentie, waarvan een deel als antwoordkaart kan dienen. Vrouwen die de gok wagen dat hun man of vriend inderdaad deelneemt aan de heren-koopavond kunnen de bon invullen en opsturen aan Magnetti. De postzegel krijgt men terug. Vervolgens stuurt Magnetti de heer-in-kwestie een uitnodiging voor de gezellige koop avond van 21 december: "Doet-ie het of doet-ie het niet...?" SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST TELEFOON 02155 - 2 35 84 Active Sports Nic van Dam is de geselecteerde dealer van Karhu voor de regio. Het bedrijf heeft zich ontwikkeld tot loopspecialist voor Soest en wijde omgeving. Naast een uitgebreid assortiment schoeisel is een ruim aanbod van kleding en accessoires te vinden voor hardlopers uit alle catego- riën. Drie medewerkers van Active Sports Nic van Dam zijn bijgeschoold om te werken met het ÉFD-systeem van Kar hu, waarover hieronder meer wordt verteld. Bezoekers van Active Sports Nic van Dam kunnen gratis een test la ten doen op de apparatuur die door Karhu is ontwikkeld. Aan de hand van de uitslag kan worden bepaald welke schoen het beste voor de betreffende persoon is. De zaak aan de Van Weede- straat houdt nu een speciale actieweek, waarin ervaren triathleten, onder wie districtskampioen Jack Belt, praktij kadviezen verstrekken. Bovendien krijgt iedereen die een paar loopschoe nen aanschaft, een gratis paar loopsok ken ter waarde van 15,95 mee naar huis. Bij de sportzaak zijn op dit moment veel schoenen in de aanbieding. Mensen die op zoek zijn naar een koopje, kunnen dus slagen bij Active Sports Nic van Dam. Karhu Karhu heeft in het verleden meerdere malen bewezen voorop te lopen als het gaat om nieuwe ontwikkelingen op het gebied van sportschoenen. Zo kwam Karhu reeds in 1978 als eerste met een luchtkussenkonstruktie op de markt. Deze konstruktie biedt nog steeds de beste kombinatie tussen demping en stabiliteit. Later kwam Karhu, wederom als eerste, met een konstruktie waarbij minder energie tijdens het hardlopen gaat (Ful- crum). Ook deze formule wordt nog steeds met sukses toegepast. Sinds en kelejaren bestaat er tevens een testme thode om het juiste schoentype te bepa len, Ortix genaamd. Deze methode wordt bij meer dan 200 dealers in de Benelux toegepast. Het geeft de winke lier de nodige informatie om tot een goed schoenadvies te komen. Nu intro duceert Karhu een vervolg op dit hand matige systeem in de vorm van het Electronic Fitting Device (EFD). EFD is een electronisch testapparaat dat binnen 60 seconden een pasklaar advies geeft betreffende schoenen en inlegzolen. Bij de selectie van de juiste schoen wordt rekening gehouden met de breedte van de voet; de schoenmaat; het gewicht van de loper en de binnen- waardse druk van de voet. Meettechniek Door het EFD worden alle bovenstaan de metingen m.b.v. microprocessors verricht. De druksensoren registreren de metingen en deze worden door zen ders en ontvangers in een juist advies in schoenen en inlegzolen vertaald. Het resultaat kan op een display worden af gelezen. Bij de meest geschikte schoen licht een lampje op. Bovendien kan de schoenmaat en het advies betreffende inlegzolen voor zowel de linker als de rechter voet worden afgelezen. Dit alles gebeurd binnen 60 seconden. De bediening van het EFD is bijzonder eenvoudig. De te testen persoon neemt plaats op de daarvoor aangegeven plaats. Een lampje geeft aan wanneer de meting in neutrale positie (rechtop staand) kan plaatsvinden. Na het in drukken van een knop worden de me tingen verricht. Vervolgens geeft een lampje aan dat de metingen in belaste positie (doorgebogen knieën) kan plaatvinden. Na het innemen van die positie en het indrukken van een knop vinden de metingen opnieuw plaats. Vervolgens lichten de lampjes bij de ge adviseerde schoenen en inlegzolen op. In Chinees restaurant The Four Seasons aan de Torenstraat is voor tachtig mille schade aangericht door brand. Het vuur ontstond vo rige week dinsdagavond doordat Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contacttensspeciatist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten in de keuken een pan met vet vlam vatte. De gasten waren toen, kort voor elf uur, al naar huis. Drie minuten na de melding was de brandweer ter plekke. Het vuur ver spreidde zich via een afzuigkap naar de dakconstructie, maar binnen vijf minu ten kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De brand richtte schade aan de keuken en het dak aan. De brand weer schat de schade op tachtig mille. In het restaurant werd de rookschade zoveel mogelijk beperkt. Met behulp van een grote installatie werd de rook uit het eetgedeelte gezogen. De brandweer rukte met twee autospui ten uit. Eén daarvan werd gebruikt bij de bestrijding van het vuur, dat geen persoonlijke ongelukken veroorzaakte. Aanstaande zaterdag organiseert bloemenhuis "Jasmijn" aan de Zuid promenade voor de tweede keer een grote kerstdemonstratie. De bezoe kers kunnen vanaf 10.00 uur 's mor gens allerlei ideeën opdoen voor de kerstversiering thuis. De vier gediplomeerde bloembindsters van "Jasmijn" - Mirjam Scholten, Mo nique v.d. Blom, Dorinda Tielemans en Els de Schepper - laten zien welke ideeën en technieken eraan te pas ko men om de feestelijke sfeer in huis ver hogen met een fraaie kerstversiering. Zij adviseren bijvoorbeeld over de ma nier waarop de onderdelen van de "ar rangementen" op draad kunnen wor den gezet en laten ook de nieuwe trends zien. "Puur natuur" speelt daarbij een hoofdrol. Bij "Jasmijn" is heel veel natuurlijk ma teriaal verkrijgbaar: allerlei groensoor- ten, waarvan een uitgebreid assorti ment voorhanden is. Naast het bekende dennegroen bijvoorbeeld ook mossen, bessen en verschillende soorten blad materiaal. Verder wordt gebruik ge maakt van diverse note- en fruitsoor- ten, zoals rozebottels, kleine peertjes, bloemkooltjes, ster-appeltjes en nog veel meer. Ook zal er ook veel "geu rend" materiaal zijn, zoals kruidnagel, kaneel, ster-anijs, lavendel en andere kruidensoorten. De bezoekers kunnen met het materiaal thuis heel goed aan de slag. Tijdens de demonstratie krijgen ze allerlei voor beelden aangereikt. Er zijn o.a. opstel lingen met allerlei soorten mandwerk - heel populair nu - en bindmateriaal. Op het gebied van mandwerk, waarvoor tij dens de demonstratie speciale aanbie dingen gelden, heeft "Jasmijn" een heel assortiment in huis, dat afkomstig is van diverse Zuidhollandse mandemakers, met wie het bloemnhuis een goed kon- takt onderhoudt. Ook voor bedrijven Ook voor bedrijven heeft "Jasmijn" al lerlei mogelijkheden op het gebied van relatiegeschenken en kerstversiering. Steeds meer ondernemers presenteren zich in deze periode van het jaar met een fraai kerstarrangement op de balie of de toonbank, en daarvan 2ijn bij "Jas- J mijn" ook veel kant-en-klare voorbeel den te zien. Ze kunnen eventueel be steld of direct meegenomen worden. De eerste kerstdemonstratie, vorig jaar in december, werd bij "Jasmijn" een I groot succes. Als het weer meewerk! j verwacht het bloemenhuis ook nu weer j heel veel belangstelling. De kerstdeT monstratie begint om 10.00 uur en t duurt - afhankelijk van de omstandig heden - tot in de loop van de middag. Wie nog een goed advies voor de kerst versiering kan gebruiken moet er beslis een kijkje gaan nemen. Foto; Goos Zo'n 150 kinderen hebben vorige week volop genoten van het grote Be renfeest, dat Super van Doorn ter af sluiting van de grote Berenactie orga niseerde. Dat gebeurde tijdens de Be renmiddag in de grote zaal van Hons- bergen, zo'n beetje néast de super markt. De kinderen hadden hun toegangs kaartje verdiend met het inleveren van een mooie tekening. Er waren wel zo'n 600 platen ingeleverd, maar omdat die er natuurlijk niet allemaal in konden werden de eerste 150 tekenaars uitge nodigd. Ze kregen om te beginnen een mooi beren-toneelstuk te zien, speciaal verzorgd door medewerkers van de kinderboerderij. Chocolademelk en speculaas zorgden ervoor dat de stemming opperbest was toen Sint Nicolaas met twee 2warte Pie ten arriveerde. Zij bekeken de tekenin gen natuurlijk met een deskundig oog en kozen de twintig mooiste i werden beloond met allerlei leq ren-prijzen, variërend van s tot placemats en van snuifdool echte beren. De Berenactie is nu afgelopen. berenzegels heeft kan ze tot uit J december inleveren. Super vaJ heeft voor de laatkomers nog e beren achter de hand.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9