iutJK waanuM NIC VAN DAM Wildschut Optiek Alles zit zondagselectie van SEC nu mee Geen routine dames Stam/SoYoCo Voetbal om Soester kampioenschap Nog twee weken voor de nominaties Rabobank S Soest )R MINDER GELD iren«afdeling SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG paginaT; Alleen aan kop op ranglijst en eerste in tweede periode VOETBAL zondag Kees van Driel nieuwe trainer van herenselectie 'leeswaren gaat u natuurlijk litgebreid van zalm tot soorten. los-champignon 'até 049 'osbief VOLLEYBAL rocken Casselerrib active sports en-afdeling oombrie Ie Plaisir tudentenhaver ATLETIEK Nog meer bekende atleleten aan start van Sylvesterloop Koppelconcours van de Eemvissers aan de Eem bij Baarn Ballroom team boekt weer succes Soester Courant werkt samen met vier lokale verenigingen VOETBAL Kanshebbers maken in januari tevens filmdebuut Verrips van Rouwend aal t-Tel.: 02155-102 //Wem Van Oosten Jfotoservice SARICAR - HOUTBOUW (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1992 Mijn/onze motivatie is: WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 In Lelystad bleek SEC te sterk voor het technisch bekwame Batavia, dat zonder invallers tegen SEC kon aantreden. Ook SEC telde geen invallers en dat betekende dat voor rust de attente Ozden Kan op de bank bleef, maar na rust duidelijk zijn stempel op de wedstrijd zou drukken. Door de 1-3-zege heeft de groen-witte formatie de leiding in de vierde klasse G genomen, "t Gooi verspeelde verrassend een punt (1-1) tegen Victoria. Ook voor de tweedeperiode titel gaat SEC na vijf wedstrijden met negen punten op kop. Concurrent voor de tweede periodetitel Kampong ver loor met 2-0 van WOG. Alles lijkt SEC mee te zitten. De Soester ploeg speelde echter voor rust absoluut niet als koploper en moest het initiatief volledig aan de thuisclub laten. Werd eerder door SEC thuis met 1-2 van het technisch vaardige Batavia verloren, in Lelystad leek het er in de eerste helft op dat de geschiedenis zich zou herhalen. SEC speelde afwachtend engrooral het middelveld van SEC met een naar zijn vorm zoekende Saban Ak- sit, bakte er niets van. De eerste serieu ze kans voor SEC was er na ruim tien minuten. Bij een vrije trap werd de bal op de meegekomen Antek Wojtkowsi gelegd die met een daverend schot Jan Jansen leek te gaan verrassen. Met een zweefduik kon de doelman de bal tot corner stompen. SEC had weer een geluk toen na een kwartier Dirk Jannink binnen één mi nuut tweemaal opzettelijk hands maak te, invaller scheidsrechter me/rouw R. Koopman uit Amsterdam kende geen genade, trok tweemaal geel en dit bete kende de aftocht voor de Bataviaspeler SEC profiteerde vooreerst niet van de numerieke meerderheid en Batavia bleef het betere team. Doelman Edwin van de Luytgaarden, die zou uitgroeien tot man van de wedstrijd, moest SEC voor een achterstand behoeden toen de uiterst gevaarlijke spits Gordon Roos na een half uur doorbrak. Met een duik op de schoen van de speler redde de doelman de situatie. Daarna was het Ed Retera die rakelings over het doel schoot en vervolgens deed de deze mid dag als spits opererende Guy Dekker van zich spreken door hard in te schie ten. Doelman Jansen voorkwam erger. Antek Wojtowski ging in de fout en dit kostte een doelpunt. De overigens goed spelende laatste man beoordeelde een hoge bal verkeerd en verzuimde in te grijpen. Roos zag zijn kans, ging door en scoorde beheerst. Dit gebeurde na 36 minuten en de geïrriteerde Antek Wojtowski wilde kennelijk iets goed maken en toog ten aanval. Tegen twee en even zelfs drie tegenstanders had hij echter weinig kans. Hij verspeelde de bal en toen hij vervolgens een speler on deruit haalde betekende het geel en uit sluiting voor de eerstvolgende SEC wedstrijd op 24 januari tegen LW. Het was namelijk Wojtowski's derde gele kaart. Het antwoord van SEC op de Batavia- treffer kwam nog voor rust toen de zeer goed spelende Mark Timmer vanaf rechts Dekker bediende. Dekker schoot met veel effect, zacht in, waarbij de doelman in de fout ging. Na rust leek het alsof SEC met tien en Batavia met elf man speelde. Alle zeilen bij SEC moesten worden bijgezet om het eerste kwartier onheil te voorko men. Tot uitblinkers groeiden toen uit Ronnie Daselaar, Marco Martens, Jos Kramer, Wojtowski en natuurlijk Van de Luytgaarden, die goed overzicht hield en keer op keer SEC voor een ach terstand wist te behoeden. Het aanhou dende offensief van Batavia hield na tuurlijk een levensgroot gevaar in. Na de rust voor Öscen Satikboga inge vallen Ozden Kan ontsnapte na acht minuten en lanceerde op links Ramon Heynen. De linkerspits hield het hoofd koel en na eerst een verdediger op snel heid te hebben geklopt scoorde hij met een listig boogballetje 1-2. Batavia bleef ook hierna fel doorgaan voor de verdiende gelijkmaker maar strandde keer op keer op de onverzette lijke SEC verdedigers, en waren die dan eens gepasseerd dan stond daar nog als rots in de branding Edwin van De Luyt gaarden. Tot tweemaal toe verscheen Roos alleen voor Van de Luytgaarden en evenzovele malen werd doelman Bij een nieuwe SEC-uitval was het Oz den Kan, die veel vrijheid kreeg op rechts, die een kwartier voor tijd rustig kon voorzetten en het hoofd van Guy Dekker bereikte. Bij de linkerpaal ver dween de bal in het Batavia-doel: 1-3. Nog eenmaal bracht Edwin van de Luytgaarden de handen op elkaar door bij een vliegend schot, zeven minuten voor tijd van Ed Retera, de bal uit de hoek te stompen en tot corner te ver werken. De koele Antek Wojtowski maakte zijn faam weer waar door twee minuten later bij een Batavia-aanval, waarbij Van de Luytgaarden al gesla gen was, de bal van de doellijn te halen. Uiterst tevreden kon de SEC-aanhang, ditmaal per bus, de polderstad verlaten. ieuw 150 gram 30 gram t eigen slagerij 30 gram Je zet wat mensen op de tribune, je :aait even aan de lichtschakelaar, lept de mensen op wat verbale idersteuning te geven en je wint de thuiswedstrijd tegen Stam/So- VoCo. Vraag maar aan de dames van Expalvo die na afloop van de 3-2-zege dolblij waren. Öcpalvo mocht zich op het laatste mo- ^Eent eerste divisionist noemen, omdat Mpnegido afhaakte. Dat de Dordrech- ters beter voor de eer hadden kunnen ^danken, bleek in de eerste acht wed- ïijden, waarin maximaal 24 punten te jehalen waren. Expalvo wekte slechts medelijden en kreeg daarvoor één pun tje- Totdat de meisjes van Stam/SoVo- Co langskwamen. Met 15-11, 2-15, 7-15,15-11 en 15-11 zette Expalvo de peest verrassende uitslag van deze bmpetitieronde neer. Reden voor de oeisjes van Stam/SoVoCo om te kla- i over het licht in de zaal, het uitgelo- sn aanvangsuur van dé wedstrijd, het jubliek, de schoenveters van de cheidsrechters en de kassière van de Sichtsbijzijnde supermarkt. Na één set antstaat al heimwee binnen de ploeg. meenemen tijdens de wereldreizen naar vreemde oorden als Dordrecht. De ti- me-outs kunnen dan worden benut om troost te vinden. Ineke Remkes, de oudste van het stel, was zo eerlijk te erkennen dat Stam/So- VoCo de routine mist in te spelen op de omstandigheden. Daarom werd de eer ste set verloren, daarom werd een zeker ogende 1-3-overwinning alsnog ver speeld. Daarom wint Stam/SoVoCo bijna nooit op vreemd linoleum. Op nieuw lieten de Soester volleybalsters zich beïnvloeden door factoren van bui tenaf. Het gevolg was dat Expalvo met 5-0 voorkwam, de servicedruk bij Stam/SoVoCo wegviel en de bezoek sters zich lieten gek maken. Het venijn in de ploeg moest plaatsmaken voor on zekerheid en aan de andere kant kreeg Expalvo vleugels. Wellicht dat de volleybalsters zaterdag in de Bunt beter uit de verf komen, want tegen het sterke Avero/OS 2 weet de ploeg zich verzekerd van de aanwezig heid van familie en vrienden. Als de verlichting geen schaduw over de speel sters werpt, kan het publiek misschien getuige zijn van een verrassing, ditmaal in het voordeel van Stam/SoVoCo. Heren Dat was even schrikken voor de heren van Stam/SoVoCo. Amper was de wedstrijd tegen Alstavo'81 begonnen, of in de Bunt stond het scorebord op 5-10. En dat na een 5-1-voorsprong. Pieter Verstoep besloot op dat moment Coen Werkhoven in de ploeg te bren gen voor Roel Richmond, waarna de Soesters alsnog met 15-13 de eerste set naar zich toe trokken. Daarna speelde Stam/SoVoCo de wedstrijd uit, zoals dat al zo vaak gebeurde en zoals dat nog wel zo vaak zal gebeuren: 15-17 en 15-7. In de derde set leek Stam/SoVo- Co de polderlingen op de 'nul' te hou den, maar na 9-0 trad er een verzwak king op. De herenploeg zal vanaf januari wor den begeleid door Kees van Driel. De volleybaltrainer zal de maandagtrainin gen geven en tijdens de wedstrijden coachen. Theo Remmerswaal blijft de oefeningen op woensdag verzorgen. Van Driel zal in het volgende seizoen alle technische taken op zich nemen. Met het aantrekken van Van Driel heeft de club vroegtijdig zakerheid gekweekt voor het seizoen 1993-'94. De heren van Stam/SoVoCo spelen naar alle waarschijnlijkheid in de promotiedivi- Foto: Elger Geessinck. Ron Goethals en Marcel Swartjeszijn het niet eens met de aanvalspoging van Alstavo'81. isschien dat Ad van Woensel voor an wat moeders van zijn meisjes moet uitse lekkernij, ekookt en gerookt hebben wij ook een uitgebreid cht romige brie )0 gram nt vers gebrande noten. ;o gram'2P8 Herman Hofstee zal zijn zege in de Sylvesterloop van 1991 verdedigen tijdens de twaalfde editie op donder dag 31 december. Organisator René van Zee heeft hem kunnen vastleggen voor de wedstrijd die is opgenomen in het nationale crosscircuit. Ook Martin ten Kate staat inmiddels op de deelnemerslijst. AV Pijnenburg ging verder in zee met onder anderen de Belg Ralf Wijns. Eerderwa- ren John Vermeulen, Aart Stigter, Luc Krotwaar en bij de dames Anja Smol- ders (België) gecontracteerd. Van Zee is nog in onderhandeling met de Wees per René Godlieb en Bert van Vlaande- Voor de veertiende keer wordt zater dag 20 december het kerst koppel-vis- concours van de Eemvissers gehou den. Een sterk deelnemersveld zal tus sen 9.30 en 13.30 uur aan het water zitten. Er kunnen maximaal honderd koppels meedoen. Er wordt gevist bij de Peper bus, Daatselaar, Molenaar en Beste- vaer. De lengte van de hengel is bepaald op maximaal elf meter. De afstand tus sen de vissers per koppel mag maximaal twee meter zijn. Er zijn veel prijzen te winnen, waaron der stereo-torens, huishoudelijke appa raten en radio's. Opgeven voor het kerst koppel-viscon- cours kan tot en met vrijdag 18 decem ber (van 18.00 tot 20.00 uur), tel. 02154-20479. De Formation Dance Company Eem- land (FDC) behaalde zondag de 2e plaats tijdens de Ie Grand-Prix wed strijd van het seizoen. De danswedstrijden werden gehouden in Oudenbosch. In de sectie Ballroom Formation namen zeven teams deel. De groep, met leden uit Soest, Amersfoort en omstreken danste een zeer goede de- mi-finale en een spetterende finale. Tij dens de onlangs gehouden Nationale Kampioenschappen behaalde ze ook een tweede plaats. De volgende Grand-Prix wedstrijd wordt in januari in Hoorn gehouden. Indien het team alle vier Grand-Prix wedstrijden de tweede plaats weet te behouden, zullen zij Nederland vol gend jaar ook internationaal mogen verdedigen. In mei 1993 zullen Hees, SEC, Soest en WZ'49 strijden om het Soester kampioenschap voetbal. Op initiatief van de Soester Cou rant wordt de lokale titelstrijd nieuw leven ingeblazen. De orga nisatie is in handen van de vier clubs en de Soester Courant. In het verleden werd ook al om het kampioenschap van Soest gevoetbald, maar in de jaren zeventig werd een ein de aan die traditie gemaakt. Op voor stel van de Soester Courant hebben de voetbalverenigingen zich bereid ver klaard mee te werken aan een nieuwe editie. In een halve competitie zullen alle clubs één keer tegenover elkaar komen te staan. De bedoeling is dat de zes wed strijden op drie speeldata worden afge werkt. De data zijn nog niet vastgesteld. Die worden pas bekend zodra zeker heid bestaat of er Soester clubs in de na- competitie in actie moeten komen. Is dat niet het geval, dan wordt het Soester kampioenschap direct na de reguliere competitie verspeeld. In het andere ge val wordt gewacht tot kort na de na- competitie. Loting Het wedstrijd schema wordt door mid del van loting bepaald. Per dag worden twee wedstrijden op één terrein ge speeld. Ook voor de keuze van de ac commodaties wordt per ronde geloot. In totaal zal dus bij drie clubs worden gevoetbald. De club die in 1993 niet als gastheer optreedt, krijgt in 1994 de fi naledag toegewezen. Temninste, als het kampioenschap dan nog wordt gehou den. Daarover zal na afloop van de wedstrij den overleg worden gepleegd. Tevens beslissen de organisatoren dan of het kampioenschap voortaan aan het einde of aan het begin van het seizoen zijn be slag krijgt. De wedstrijden zullen worden geleid door neutrale scheids- en grensrech ters. Kampioen van Soest wordt de club met de meeste wedstrijdpunten. Indien de stand gelijk eindigt, is het doelsaldo beslissend. Is ook dat gelijk, dan is de ploeg met het meeste aantal gescoorde doelpunten winnaar. Mocht dan nog geen beslissing zijn gevallen, dan wor den strafschoppen genomen om het eindklassement te kunnen opmaken. Maarten Zoetelief, Xanderde Groot, Floor Bouwer en Ra chel Beijer van TV Soest-Zuid. Nog twee weken en dan sluit de termijn, waarbinnen kandidaten kunnen worden opgegeven voor de sportverkiezing. Nog steeds ko men de namen van mannen, vrou wen en ploegen binnen op de inle- veradressen. Bij de ploegen is het met name de jeugd die dit jaar ho ge ogen heeft gegooid. Zoals bijvoorbeeld het jeugdteam van TV Soest-Zuid. Maarten Zoetelief, Xander de Groot, Floor Bouwer en Ra chel Beijer werden in juni Nederlands kampioen bij de mix-teams op zondag. De tennissers versloegen ZLTB in de fi nale met 5-3. Goud werd eveneens behaald door de equipe van Eldorado. De zusjes Jac- queline en Marianne Pashley en Hubert Veltmeijer haalden de titel binnen. De equipe had zich via regionale wedstrij den voor de NK geplaatst. Op de on derdelen (presentatie, springen en dressuurproef) kreeg de Soester forma tie de hoogste waardering. Overigens werd Eldorado met een ander team derde. Stam/SoVoCo (de dames) zijn ook op gegeven als kandidaat voor de sport ploeg van het jaar. De volleybalsters handhaafden zich overigens met moeite in de eerste divisie. In het nieuwe sei zoen werd de samenstelling van de ploeg nogal gewijzigd. Stam/SoVoCo staat momenteel achtste op de ranglijst van de eerste divisie. *TpiO\ Sportvrouw De wijzigingen bij Stam/SoVoCo wer den veroorzaakt door het vertrek van de routiniers Irene Koelewijn en Judith Lazonder. Beiden werden op de kandi datenlijst bijgeschreven. Irene Koele wijn was tot mei een steunpilaar van het damesteam, daarna stopte zij met vol leybal. Judith Lazonder, ook een be langrijke schakel, speelt inmiddels bij Zaan in de eredivisie. Sportman Martin Baltus is voor de tweede keer in successie kandidaat gesteld. De schaat ser dankt dat ditmaal aan zijn vijfde plaats op de Nederlandse kampioen schappen in Heerenveen. In het gewest mag hij zich de snelste deelnemer noe men op de baankampioenschappen su persprint en de allroundkampioen schappen. Robert Roest werd in februari van dit jaar in C-drie gehuldigd als eerste Soes ter sportman van het jaar. De profvoet baller van FC Utrecht, momenteel tweede in de eredivisie met twintig pun ten uit veertien duels, dingt weer mee naar één van de nominaties. Hubert Veltmeijer, Judith en Marianne Pashley van ruiter sportcentrum Eldorado met trainer Kraaij. De kandidaten bij de mannen zijn tot dusver autocoureur Geerlof Stam, tur ner Rennie Erasmus, triathleet Ed van Renswouw, voetballer René Ribberink, rallyrijder Chiel Bos, langlaufer Gert- Jan van Rheenen, handballer Paul van den Deijssel, triathleet Jack Belt, zaal voetballer Henk Kramer, voetballer André van den Dijssel, schaatser Mar tin Baltus en voetballer Robert Roest. Bij de dames maken tot nu toe de triath- letes Henny Pot en Gerrie den Oude, atlete Marion van den Broek en de vol leybalsters Irene Koelewijn en Judith Lazonder een kans. Voor de eerste verkiezing bij de sport ploegen zijn in de eerste drie weken slechts vijf kandidaten opgegeven: MHC Soest (heren), DVS/Knollentuin 2, jeugdteam TV Soest-Zuid, equipe Eldorado en Stam/SoVoCo (dames). Kandidaten kunnen nog tot en met 31 december worden opgegeven. Op woensdag 6 januari gaan de stembussen open, die vervolgens op 22 januari weer dicht gaan. Op 29 januari is de ontkno ping in C-drie. Behalve tekenaar Dik Bruynesteyn en ex-topschaatser Ben van den Burg zullen het combo The Sta- blemates en een dansformatie van dansschool Gerla medewerking aan het programma verlenen. Tijdens de slotavond in C-drie zullen ook films worden vertoond van de ge nomineerde mannen, vrouwen en ploe gen. Ook van de slotavond worden op names gemaakt. VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 34 73 MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN en/of uitverkocht voorbehouden. Burg. Grothestraat 11 a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Telefoon 033 - 75 51 03 Buxtorff bloemen en planten Wiardi Beckmanstraat 493-Soest REISBUREAU GERTH BV Van Weedestraat 58 Zuidpromenade 21 Zuidpromenade 14 - Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 Postbus 57 3760 AB Soest Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Soestdijk: Active Sports Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Soester Courant, Van Weedestraat 227 Klaarwater: Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Overhees: Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7 Soesterberg: Bruna, Rademakerstraat 30 Per post: Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1992 | | pagina 13