Ei ismft Veiligheidsspullen voor Stimulans Red Stars wint moeizaam van duo Soest ka Clubgeb- 't Gooi benut mogelijkheden bij SEC 't Gein te zwak voor Selby Eemvogels valt ver terug NK scrabble op 13 maart Soesters in marathon Azië WZ'49 "Waarom geen SEC-abonnement voor onder de kerstboom?" Vogeltentoonstelling om provinciaal kampioenschap Basketbal voor scholieren PAGiiüi Ruime nederlaag zaterdag-equipe: 1-6 Dank zij steun van de Duinkikkers en Aqua Indoor Topscorers Tentoonstelling bij p.v. De Zwaluw om "wakker" te blijven Kerstboomverbranding op 6 januari TURNEN Titel voor Michiel van Schaffelaar Blue Drakes hard, gemeen, taai en uitgedund: 70-81 BASKETBAL HOCKEY Soesters pas in mix-dubbels naar winst BADMINTON Voorsprong (1-5) niet genoeg: 10-9 KORFBAL Nationaal evenement voor 21ste keer Provincie wil twee ton extra voor uitvoering waterhuishoudingsplan De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Sportorganisatie "SOEST" Gerard en Marga Boeren rennen in Bangkol s[ecpte start ^eer ATLETIEK ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Op 28 en 29 december in Beukendal Kerstconcert mannenkoor Apollo Stichting wil na, WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT SEC moest zaterdag aantreden te gen koploper 't Gooi. SEC deed dat zonder de geschorste Ruud Eb- bing en de geblesseerde Gabriël van Gastel en Jeroen Verwey. On danks de wat te boog uitgevallen uitstag (1-6) speelde SEC een be hoorlijke wedstrijd. Voor het eerst sinds tijden kwam SEC de openingsfase zonder kleerscheuren door. Niels Landaal hoefde slechts één keer handelend op te treden. Na een kwartier spelen kreeg SEC een kans via Razzo van Dam, maar nog geen minuut later counterde 't Gooi naar 0-1. Een domper voor SEC dat evenwel VOETBAL zaterdag Doelpuntenmaker Richard de Bruin houdt balbezit voor SEC tegen 't Gooi. Foto: Elger Geessinck. voetballende oplossingen prefereerde boven lange halen en zodoende tot wat kleine kansen kwam. Ze waren echter niet weggelegd voor de Soester voor hoede. In de 28e minuut kwam 't Gooi op 0-2 en, kort daarop, op 0-3. De wed strijd leek toen al gelopen maar SEC kwam twee minuten later terug tot 1-3 door een 'pegel' van Richard de Bruin. Vlak voor rust kreeg linkerspits Mo hammed de kans op 2-3, maar hij schoot over. De tweede helft was volledig voor SEC dat zich verschillende goede kansen creëerde, maar ze niet kon benutten. Vooral bij Ronald Spoor en Edwin de Jong zat het geluk niet in de schoenen, 't Gooi counterde nog maar sporadisch, maar scoorde daarentegen wel gelijk de beslissende goal 1-4. Ondanks het feit dat SEC wel bleef aan vallen was de wedstrijd gelopen. Het werd aan het einde een geflatteerde ze ge voor 't Gooi: 1-6. Bram de Vries liep in de laatste fase van de wedstrijd nog tegen een gele kaart op. Stichting Stimulans kan onder meer veiligheidsbeugels en -rie men aanschaffen voor de gehandi capte en kansarme kinderen die op de boerderij aan de Birkstraat paardrijden. Dat is mogelijk dank zij de 2.025 gulden die Peter Bis schop van Stimulans zaterdag in ontvangst nam. Het geld werd hem overhandigd door Bert van de Weijer en Axel de Zoete van zwemvereniging de Duinkikkers en Anja van Raam van Aqua Indoor. Het betrof de opbrengst van de Nacht van Soest, de zwemmarathon die eind okto ber in het nieuwe sport- en recreatie centrum aan de Dalweg werd gehou den. De Duinkikkers organiseerde het eve nement in samenwerking met Aqua In door en besloten werd een actie aan de marathon te koppelen. Als goede doel werd Stimulans uitverkoren. De veiligheidsspullen komen goed van pas. Bisschop: "Met de spullen kun je voorkomen dat iemand zich blesseert als hij van het paard valt. Je kan in de beugels blijven hangen, maar deze beu gels schieten los als je valt. Je kunt dan hooguit een blauwe plek op je duim op lopen." Bisschop was uitermate content met de geste van de Duinkikkers en Aqua Indoor. Volgens Van de Weijer van de zwem- club zal in 1993 weer een zwemmara thon worden gehouden. "Het is de be doeling dat de Nacht van Soest een jaar lijks terugkerend evenement wordt. De Ruim tweeduizend gulden voor de Stichting Stimulans werd zaterdag in Aqua Indoor overhandigd door leden van de Duinkikkers en Anja van Raam van Aqua Indoor. Foto: Elger Geessinck. grote lijnen blijven hetzelfde. Maar voor welk goede doel volgend jaar wordt gekozen, moet nog door het co mité worden bepaald. Veel clubs heb ben al laten weten dat ze volgend jaar willen meedoen. Ik verwacht volgend jaar ook meer sponsors." Stimulans was vorige week woensdag al te gast in Amsterdam. Honderd kinde ren maakten een rondvaarttocht door de grachten van Amsterdam en werden later ontvangen door de bereden politie die onder meer een demonstratie gaf. VELDVOETBAL 1.Johnny Brouwer (WZ'49) 16 2. Guy Dekker (SEC-zo) 13 3. Peter van den Berg (Soest) 10 4. Razzo van Dam (SEC-za)9 Ceés-Jan de Vries (WZ'49) 8 6. Jeroen van Veenendaal (Soest) 7 Abdelhak Belarbi (WZ%49) 7 8. Jeffrey Dorrestein (Hees)6 Ramon Heynen (SEC-zo)6 10. Maurice d'Aquino (Soest)4 Zeki Kurt (WZ'49) 4 ZAALVOETBAL 1. Erik Looysen (Hees)20 2. Jeffrey van Delden (SEC) 11 3. Marco Martens (SEC)9 Peter de Jong (Hees)9 5. René Ribberink (DVS) 8 Ronald van Dorrestein (DVS) 8 7. Chiel Struyk (SEC)7 Willem de Vries (SEC) 7 Hans Peter van Zoelen (SEC)7 4 VI 4 De postduivenvereniging De Zwaluw organiseert in het komende weekeinde een tentoonstelling in het clubgebouw aan de Koningsweg (achter het Elf-sta tion). Als keurmeesters treden op de heren Sander Krouwel en J.B. Ie Com- te. Op zaterdag 19 december is de ex positie geopend van 20.00 tot 24.00 uur; op zondag 20 december van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag wordt er tussen 11.00 en 12.00 uur gratis koffie met ge bak aangeboden; zondagmiddag vindt de bonnenverkoop plaats. 1 Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam De jaarlijkse kerstboomverbranding wordt ditmaal georganiseerd op woens dagavond 6 januari 1993. Plaats van handeling is - evenals voorgaande jaren - het speelveld op de Engh (aan de Soester Enghweg). Precies om 19.00 uur zal het - telkens weer spectaculaire - vuur aangestoken worden. Vanaf 17.00 uur kan men ter plekke kerstbomen inleveren bij leden van de Hopman Masselmangroep. Deze groep neemt ook de opbouw van de brandsta pel voor zijn rekening. De organisatie is afgestapt van de ge bruikelijke loterij. In plaats daarvan wordt voor elke ingeleverde boom een kwartje uitbetaald. Brandweer en poli tie zullen de gebruikelijke begeleiding verzorgen. Inwoners die van deze afvoermogelijk- heid geen gebruik maken, kunnen hun kerstboom t/m 22 januari naast de bruine GFT-container aanbieden. Afgelopen zaterdag vond de tweede voorronde om het provinciaal kam pioenschap te Oudewater plaats. Bij de jeugdturners was Michiel van Schaffelaar de ster, door wederom zijn klasse in de D-lijn te tonen. Michiel behaalde 6.55 aan voltige, 8.10 aan lange mat, 8.20 aan rek, waar hij een prachtige oefening helaas beëindig de met een lage salto tot slot. Met 8.90 aan de ringen werd hij 'slechts' vierde, echter meer concentratie biedt daar ze ker perspectief. Tenslotte 9.00 twee maal voor sprong en hoog-brug was uit stekend. Met 49.75 totaal verbeterde hij zich ruim 2 volle punten en dat was ruimschoots voldoende voor de titel. De progressie bij de jongens tot en met twaalf jaar toont zich reeds aan bij de sprong en rekstok. Met een ploegen-to- taal van 103.25 tegen in november 95.00 is de vooruitgang duidelijk zicht baar. Als ploeg werd de vijfde plaats be haald. In een merkwaardig verlopen wedstrijd heeft het herenteain van Red Stars niet veel moeite een overwinning geboekt op Blue Dra kes. Pas toen de ploeg uit Woer den de ene na de andere speler zag afvallen, greep Red Stars haar kans: 70-81. Blue Drakes speelde de wedstrijd met twee basketballers uit. Op dat moment waren al twee spelers tegen hun vijfde fout opgelopen en keek een derde Woerdenaar geblesseerd toe. Boven dien werd H. Maasland in de laatste mi nuut van de eerste helft gediskwalifi ceerd, nadat hij Dick van der Hammen opzettelijk van een blauw oog en enkele krassen op diens voorhoofd had voor zien. Igor Smink was eerder al het slachtoffer geworden van de brute bas ketballer. Het scoreverloop was net zo grimmig als het wedstriidbeeld. Red Stars startte voortvarend met een 13-7-voorsprong, maar stond in de heftige slotfase van de eerste helft al weer met 36-33 achter. Zelfs toen Blue Drakes met nog maar vier man binnen de lijnen stond, werd Red Stars verder op achterstand gezet (52-37). Maar toen het Woerdense af telsommetje werd voortgezet, was het het Soester vijftal te veel van het goede. Binnen twee minuten kwam Red Stars, met Jan van Maanen (31 punten) als in spirator, terug tot 52-49. Het Woer dense trio, dat later tot duo zou degra deren, kon het toen niet meer houden, al zou Red Stars uiteindelijk moeizaam zegevieren. René Lansaat, van stal ge haald om de nog steeds gekwetste Mar co van Maanen te vervangen, vierde zijn zoveelste rentree in de hoofd^ met achttien punten. Dames De dames van Red Stars hebben r. kwaliteit in huis om bij de bovenste^ ploegen in de eerste klasse van V rayon mee te draaien. Maar als ded^ op slot blijft, kunnen de capaciteit niet worden omgezet in klinW munt. Dat bleek zaterdag voor de l veelste keer in het duel met Argas,^ Stars opende wederom met een vo» sprong, maar kreeg uiteindelijk dek op de kop:77-67. Onder het bord waren de Soestersaller. minst trefzeker en Gaby Kootereni rion Geurts haalden het einde van wedstrijd niet in verband met vijf p> soonlijke fouten. Dat brak de ploegvt John Martin op. In de slotfase zag i coach met Argus-ogen toe hoe V team vijf minuten improduktief bleeft; opnieuw een onnodige nederlaag kj WOENSDAG 16 DE Hockeyers pak Zonder sores de winters gaan. Dat kunnen de he MHC Soest nadat ze zont dag de derde opeenvolgent winning boekten. Huizen x slachtoffer in het inhaalduc Koningsweg. Soest won c een treffer van Maarten Klink met 1-0. Selby 1 moest zondag op bezoek bij 't Gein 4 in Nieuwegein. De badmintonners buitten de zwakte van de thuisclub uit: 3-5. Jeroen Voorburg moest in zijn partij te gen een invaller, die toch nog te sterk voor hem bleek door sneller spel. Mar cel Pas won op degelijke wijze zijn par tij, mede door een zwakke backhand van zijn tegenstander. Gerdie van Koo- ten won en verloor een game. Door on enigheid over de puntentelling verloor zij de concentratie en de wedstrijd. Tweede dame Jeannette Westerveld vond een invalster tegenover zich en dacht eenvoudig te winnen. Hiervoor had zij toch nog drie games nodig. Het herendubbelspel ging roemloos verloren voor Voorburg en Pas, vooral door slecht samenspel van de mannen van iSelby, In het damesdubbelspel speelden Van Kooten en Westerveld voornamelijk alles op de invalster, het geen een overwinning opleverde. De eerste mix-partij leek een festijn van missers aan beide zijden te worden. Voorburg en Van Kooten hadden drie games en veel geluk nodig om uiteinde lijk de winst naar zich toe te trekken. Het tweede mix-team Pas-Westerveld draaide goed. Wederom werd de zwak te van de invalster volledig uitgebuit door Pas uit het achterveld en Wester veld aan het net. Hierdoor kwam de eindstand verdiend op 3-5 voor Selby. Eemvogels trad in Zeewolde aan tegen het moeilijk te bespelen Wolderwijd. Deze nieuwe vereni ging heeft veel ervaren korfballers. Die routine straalt er bij enkele spelers duidelijk af, terwijl de inti midatie, zowel verbaal als fysiek, een belangrijke rol speelt. Aanvankelijk liet Eemvogels zich daar door niet van het stuk brengen. De eer ste twintig minuten waren geheel voor de Soesters. Wolderwijd dat in op dracht van de coach rustig aan begon,- werd volledig overrompeld door het goede, snelle spel van Eemvogels. Veel combinaties in hoog tempo, waarbij veelvuldig werd gewisseld van aanval- spatronen (4-0, 3-1, 2-2), draaiden de Wolderwijd-defensie dol. Geheel tegen de verwachting in, liep Eemvogels in twintig minuten dan ook uit naar een voorsprong van 1-5. Inmiddels ging ook de scheidsrechter een belangrijke rol spelen; hij nam te veel verkeerde be slissingen door overtredingen niet te zien en niet-overtredingen wel te be straffen. Tot aan de rust viel de schade nog wel mee. Eemvogels had het hele maal aan zichzelf te wijten, dat Wolder wijd terug kwam tot 5-6. Enkele verde- digingsfouten van de Soesters leverde een serie strafworpen op, waardoor de thuisclub weer kon opleven. De tweede helft was in handen van de Zeewoldenaren. Dat de scheidsrechter daar een handje bij hielp, was voor hen alleen maar meegenomen. Maar net als Eemvogels raakte de arbiter wel de macht over het spel kwijt. Toen de wed strijd echt spannend begon te worden - Wolderwijd kwam langszij, ging er over heen (9-7), maar Eemvogels pikte weer aan 10-9) - had de man in het zwart het niet meer in de hand. Bij verschillende personen nam de agressie toe, werd bij Eemvogels een dame omver gelopen en kreeg even later een heer een bewust knietje. Dit èn de commotie die daarop volgde, horen natuurlijk niet echt thuis in de korfbalzaal. Einde van het liedje was wel dat Wolderwijd aan het langste eind trok en Eemvogels onvoldaan met een 10-9 nederlaag naar huis werd ge stuurd. De voorbereidingen voor hef Ne derlands kampioenschap scrabble zijn reeds in volle gang. In 1993 zal de titelstrijd op zaterdag 13 maart plaatsvinden in gebouw de Rank aan de Soesterbergsestraat. Het is de 21ste keer dat het nationale scrabblekampioenschap op het spel staan. Opnieuw is plaats voor 162 deel nemers. Zij kunnen onder andere prij zen winnen als ze het langste of meest originele woord vormen. Deelname kost vijftien gulden per persoon. Het scrabbletoernooi in Soest is uitge groeid van een lokaal naar een natio naal evenement. Op veel plaatsen in het land werd een scrabblevereniging op gericht door mensen die in Soest had den deelgenomen. Opgeven voor het NK scrabble kan bij S. van den Berg-Davelaar, Goudvink 41, tel. 18774 (na 18.00 uur). Gedeputeerde Staten hebben be sloten om uit de gelden, die Pro vinciale Staten extra beschikbaar hebben gesteld voor natuur en landschap, milieu en water-projec ten twee ton te bestemmen voor de uitvoering van het waterhuishou dingsplan. Daarmee komt er in 1993 in totaal vier ton uit de alge mene middelen beschikbaar voor het waterprojecten. Dat betekent dat er nu ook geld komt voor het herstel van natuurlijke beek systemen en een aantal onderzoeken. Al eerder was er geld vrijgemaakt voor het herstellen van verplaatsingsmoge lijkheden van waterdieren en water planten (bijvoorbeeld aanleggen van zogeheten vistrappen en natuurlijke oe vers), het behoud en herstel van waar devolle sloten en oevers en een onder zoek naar de typen oppervlaktewater, die in Utrecht voorkomen. Voor veel andere projecten is geld be schikbaar uit de grondwaterheffing en een groot deel ook uit de zuiveringshef fing. Dat is de heffing, die de Utrechtse burgers en bedrijven aan de provincie betalen voor het schoonmaken van het afvalwater. 'WaterprojecteiT In totaal willen GS volgend jaar ruim 57 miljoen gulden besteden aan 'water projecten' die voortvloeien uit het wa terhuishoudingsplan voor de provincie Utrecht. Bijna 55 miljoen wordt be steed aan maatregelen om de water kwaliteit te verbeteren, zoals het verbe teren van zuiveringsinstalaties (47 mil joen), het nemen van maatregelen om het fosfaat- en stikstofgehalte in het wa ter terug te dringen (4 miljoen) en het aanleggen van riolering in de landelijke gebieden van de provincie (bijna 1,5 miljoen). Provinciale Staten hebben bij de vast stelling van het tarief zuiveringsheffing in juni van dit jaar al geld voor deze maatregelen beschikbaar gesteld. Een aantal andere projecten kan op een an dere wijze worden bekostigd. Zo is on geveer 1 miljoen uit de zogeheten grondwaterheffing afkomstig voor de bestrijding van de verdroging, onder zoek naar grondwater en het opzetten van een grondwatermeetnet. GS verwachten van de Utrechtse water schappen een bijdrage van ruim 1 mil joen gulden voor onder andere het her stellen van natuurlijke beken (8 ton) en het herstellen van de verplaatsingsmo gelijkheden van waterplanten en water dieren (2 ton). Provinciale Staten moe ten het uitvoeringsprogramma in de cember vaststellen. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Henk Hugen zag dat zijn ploe, vanaf het beginsignaal onder te. In de zesde minuut leverdt mogelijkheid op voor Jasper G kon de voorzet van Kasper Wa wel geen extra kleur geven. I overwicht van Soest leidde in helft nog tot twee strafcorners. stand bleef ongewijzigd. Ook t man Stam vijf minuten voor i de plaats van Laurens Ros in gevreesde solo-acties van Stai achterwege. Huizen, sinds jaar en dag de r Soest, probeerde na de herva spel te verplaatsen. Dat lukte kelijk en in de vijfde minuut mc gasten een strafcomer nemer werd in het doel geslagen, i doelpunt werd terecht afgekr gens buitenspel. Het voorval n ieder geval zoveel indruk dat tegenstander opnieuw op eij vastprikte. Na dertien minute in de tweede helft kreeg Soest 1 werken. De thuisploeg bouwd linker flank aan een aanval. W( Rensen ontving de bal op de m en speelde drie veldspelers en man van Huizen voortreffelijl besloot zijn actie met een vo Van de Klink die voor het verl; geen moeite had de score te c Door dat doelpunt kwam 5 Gerard en Marga Boeren, beiden 47, zijn vandaag teruggekeerd van vakantie uit Thailand. Het Soester echtpaar heeft echter niet de gehe le tijd stilgezeten. Beiden liepen de marathon in Bangkok uit. Marga Boeren deed dat niet zonder succes. Ze viel in de prijzen, omdat ze als zevende bij de vrouwen van 35 jaar en ouder finishte. Het lid van AV Pij nenburg werd geklokt in vier uur en 24 minuten. Gerard, eveneens Pijnenbur ger, deed drie uur en 55 minuten over het loopavontuur in Azië. De Soesters maakten deel uit van een reisgezelschap van 62 mensen. Zij had den via een reisorganisatie een vakantie In het uitduel tegen het E EFC'58 heeft VVZ'49 z zijn goede kant laten zien. 1 heren waren enigszins vt maar WZ'49 was het grot in Thailand geboekt. Eén van de onder- Veelte van de wedstrijd d delen van het programma was deelna- het„een Je Soesters ook ir me aan de marathon. Het tweetal rende k *(|c djfer uitdrukte„: 2 enkele jaren geleden via dezelfde in- 3 gang ruim 42.195 meter in Maleisië. Na de marathon hadden Gerard en WZ'49 begon slecht. Teve Marga ruim twee weken de tijd om bij te werden verloren en de aanva komen, voordat ze gisteren op het onnauwkeurig opgezet. Het vliegtuig stapten. Ze zijn vandaag op ook geheel terecht dat EFC'5É Schiphol geland. Beiden denken erover 'lucky goal' een voorsprong r in de nabije toekomst deel te nemen aan als voorzet bedoelde bal d de marathon van New York. ("Wat een kado zou dat zijn!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 In de sportzaal van de Kardinaal Alfrink Mavo wordt van 23 tot en met 28 december de districts vo geltentoonstelling gehouden. Aan die expositie is tevens het provin ciaal kampioenschap verbonden. Dertig verenigingen vaardigen 173 le den af, die op hun beurt in totaal 1.412 vogels inzenden. De jeugd heeft 35 vo gels aangemeld. Op vrijdag 18 december wordt begon nen met de opbouw van de expositie. De 25 keurmeesters komen op 21 de cember in actie. Twee dagen later wor den de winnaars in de verschillende ca tegorieën bekend gemaakt. De organisatie is in handen van de Soester Vogelvrienden die vorige maand het veertig-jarig bestaan vier den. De Kardinaal Alfrink Mavo is te vinden aan de Di Lassostraat. Op maandag 28 en dinsdag 29 de cember wordt voor de 26ste keer het basketbaltoernooi voor scho lieren gehouden. In totaal doen 39 teams mee aan het door Red Stars georganiseerde evenement. De basketbalformaties worden op de been gebracht door zestien basisscho len uit Soest en Soesterberg. De Des- mond Tutuschool gooit drie jongens- en twee meisjesteams in de strijd, de OBS Overhees vaardigt vier ploegen af. Het deelnemersveld wordt gevormd door 22 jongens-, elf meisjes- en zes ge mengde teams. Op maandag 28 december begint het scholierentoernooi om 13.00 uur. De prijsuitreiking volgt om 17.00 uur. Op dinsdag 29 december wordt van 8.30 tot 17.00 uur gebasketbald in sporthal Beukendal. Het winnende schoolteam bij de meis jes plaatst zich direct voor het provin ciaal kampioenschap schoolbasketbal dat in mei 1993 wordt gehouden. Bij de jongens maken de drie poulewinnaars in februari uit wie Soest mag vertegen woordigen op de titelstrijd. Op dit mo ment is de speeldatum in februari nog niet bekend. Het Soester kampioen schap wordt eveneens georganiseerd door basketbalvereniging The Red Stars. Op donderdag 17 december geeft het Soester mannenkoor Apollo zijn kerst concert in de Julianakerk aan de Julia- nalaan, aanvang 20.00 uur. Naast alom bekende kerstliederen worden er enke le nieuwe werken gezongen. Het pu bliek, dat het altijd op prijs stelt om en kele liederen mee te zingen, komt ook -niet tekort. Eén van die liederen is het "Ere zij God", dat wordt uitgevoerd met tegen zang van het koor. Andere werken die op het programma staan zijn: "Veni Je- su", "De oude stal", "Jubilate" en "Transeamus". De hoboïste Sabine Verkuyl begeleidt het koor in "Wohl mir dass ich Jesuni habe" en verder verlenen ook Arie Bai (orgel) en Huyb Doyer (piano) hun me dewerking. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Gerard van Dolder. Kaarten a f 4,- zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor, evenals bij de VW en aan de kerk, die om 19.15 open gaal- langs de verbouwereerde Ma wer. Ondanks deze morele tegenva VVZ'49 knokken voor een be taat, hetgeen ook na een half bereikt. Johnny Brouwer was kippen bij toen een diepteba goed acterende Paul Radem; keerd werd weggekopt. Vanaf deze goal, die een kwaï Het Bentinck Fonds krijgt de beschikking over eei clubgebouw. De voorziei op het handboogschietteri de Eemweg worden gebou Bentinck Fonds wil verder re samenwerking met loka clubs en verenigingen vo der-validen uit de regio. E voorzitter L.A. van Etten tijdens de jaarlijkse ken bijeenkomst verteld. De handboogschutters van tinck Fonds beoefenen hun dens het winterseizoen in Aqu In de zomermaanden schieten Eemweg, naast de velden van Op dat terrein zal het clubgeb den neergezet. Op advies vai eniging Sportraad Soest hee meente 68.000 gulden aan het Fonds toegezegd. Dat geld zi benut voor de financiering. D( zal uit eigen middelen een a; bedrag beschikbaar stellen, clubgebouw komen tevens t ruimte en een aangepast toik De handboogschietgroep w vormd door minder-valide sporters. Die integratie wil het Fonds ook in andere takken bewerkstelligen, zei V an Ettei in restaurant Darthuizen. "W; er met een clublid, dat mine wordt? Verdwijnt zo'n iema kleedkamer naar buiten of hee nog aandacht voor hem? Het Fonds wil helpen." Van Ettei de handboogschietgroep eer voorbeeld van integratie. He een zelfstandige vereniging. moeten we daar wel naartoe De integratie is nog niet voltóc hebben niet de illusie dat dat o beuren. De vrijwilligers van e< ging zijn al erg druk. Extra voor een minder-valide spo nog meer tijd. Het Bentinck helpen. Ik verzoek alle club: validen naar ons door te verv dat we kunnen helpen." EK rolstoelbasketbal In 1993 zal de stichting al nau- menwerken met basketbah The Red Stars. In april wordt pa Cup II toernooi rolstoel voor landenteams in Beuk Aqua Indoor afgewerkt. Het Fonds organiseert dat met Stars en de basketbalvereni U W,

Soester Courant | 1992 | | pagina 14