iam van dn# Soest kan tevreden overwinteren Clubgebouw voor Bentinck Fonds Weer nederlaag voor Smeeing/BDC Verhaal over Soest wordt eentonig SEC wint met ongeorganiseerd spel ISPORT! irathon Azië '»EC-abonnement r de kerstboom?" telling om npioenschap scholieren enkoor Apollo 'Z'49 op mentaliteit langs EFC'58 und: 70-81 Hockeyers pakken volle buit in inhaalduel met Huizen )CKEY in blauw en wit t gebakken zit! i "SOEST" 5) 2 49 22 'ren rennen in Bangkok ATLETIEK IN VOETBAL? S IS TE GEK! 02155 - 14881 n Beukendal Slechte start deert Soesters niet: 2-6 VOETBAL zaterdag Stichting wil nauwere samenwerking met sportclubs HANDBAL Smeeing/BDC tegen eredivisionist Swift voor beker ATLETIEK Weer succes voor AV Pijnenburgers SCHAATSEN Schaatsers rijden om kampioenschap van SV Eemland Snerttoernooi SEC Van Konkelenberg met stip op drie Doelman De Blinkert blinkt uit, scheidsrechtersduo niet HANDBAL Blauw-witten laten winst liggen tegen gelijkwaardig SDO VOETBAL zondag Hees en D VS /Knollentuin te lakoniek, maar zegevieren ook ZAALVOETBAL Dakwerken WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT zijn zoveelste rentree in de honfj met achttien punten. Dames De dames van Red Stars hehh. de kwaliteit in huis om bij de boven? et ploegen in de eerste klasse lar rayon mee te draaien. Maar als d j ,rd op slot blijft, kunnen de capacir Kt met worden omgezet in klint jf. munt. Dat bleek zaterdag voor d let veelste keer in het duel met Are? je. Stars opende wederom met een sprong, maar kreeg uiteindeliik d»? op de kop: 77-67 W®k« rs, Onder het bord waren de Soesti PAGINA 15 Zonder sores de winterstop in gaan. Dat kunnen de heren van MHC Soest nadat ze zondagmid dag de derde opeenvolgende over winning boekten. Huizen werd het Jditoffer in het inhaalduel aan de Koningsweg. Soest won dank zij een treffer van Maarten van de Klink met 1-0. V ooesterralk mmsttrefzeker en Gaby Kooter en? rWluL soonlijke fouten. Dar t- rion Geurts haalden het einde va a- wedstrijd niet in verband met v m lohn Martin op. In de slotfase e- coach met Argus-ogen toe hoe s r- team vijf minuten improduktiefbl ie opnieuw een onnodige nederlaaj ies vanaf 6 jaar woensdag m! Wat een kado zou dat zijn!") Tel. 02155 - 13995 Op vrijdag 18 december wordt begon nen met de opbouw van de expositie, ue 25 keurmeesters komen op 21 de- Hp??1 'n aCtlc' Twee dagen later wor den de winnaars inde verschillende ca tegorieën bekend gemaakt. e organisatie is in handen van de mfi JuVoge,vrienden die vorige K h« veertig-jarig bestaan vier den De Kardinaal Alfrink Mavo is te vinden aan de Di Lassostraat. 3p maandag 28 december begint het ■choherentoernooi om 13,00 uur De jnjsuitreiking volgt om 17.00 uur Od 29 december wordt van 8.30 leukendak"' a'd ln sporthal iet winnende schoolteam bij de meis- is plaatst zich direct voor het proviri- aal kampioenschap schoolbasketbal in mei 1993 wordt gehouden. Bij de ngens maken de drie poulewinnaars februari uit wie Soest mag vertegen- wdigen op de titelstrijd. Op dit mo- -nt is de speeldatum in februari nog -t bekend. Het Soester kampioen lap wordt eveneens georganiseerd or basketbalvereniging The Red iet programma staan zijn: Veni Je- De oude stal", "Jubilate" en inseamus loboiste Sabine Verkuyl begeleid! toor in Wohl mir dass ich Jesum en verder verlenen ook Arie Bax a) en HuybDoyer (piano) hun me rking. Het geheel staat onder lei van dirigent Gerard van Dolder. en a f 4,- zijn verkrijgbaar bij de van het koor, evenals bij de WV i de kerk, die om 19.15 open gaat. enk Hugen zag dat zijn ploeg Huizen vanaf het beginsignaal onder druk zet te. In de zesde minuut leverde dat een mogelijkheid op voor Jasper Goote. Hij kon de voorzet van Kasper Walet even wel geen extra kleur geven. Het veld- oferwicht van Soest leidde in de eerste helft nog tot twee strafcorners, maar de stand bleef ongewijzigd. Ook toen Her man Stam vijf minuten voor de pauze '5 van Laurens Ros innam. De e solo-acties van Stam bleven -ege. i, sinds jaar en dag de rivaal van probeerde na de hervatting het te verplaatsen. Dat lukte aanvan- k en in de vijfde minuut mochten de gasten een strafcorner nemen. De bal werd in het doel geslagen, maar het doelpunt werd terecht afgekeurd we- geds buitenspel. Het voorval maakte in ietter geval zoveel indruk dat Soest de B^nstander opnieuw op eigen helft ||stprikte. Na dertien minuten spelen in de tweede helft kreeg Soest loon naar perken. De thuisploeg bouwde aan de linker flank aan een aanval. Wouter van ï|ïnsen ontving de bal op de middenlijn SRspeelde drie veldspelers en de doel man van Huizen voortreffelijk uit. Hij fflaloot zijn actie met een voorzet op Hui de Klink die voor het verlaten doel geen moeite had de score te openen. ™or dat doelpunt kwam Soest op veertien punten, want daarna zou niet meer worden gescoord. Huizen pro beerde tevergeefs de gelijkmaker te for ceren, maar Soest bleef overeind tijdens het slotoffensief van de Gooise forma tie. Hugen liet een kwartier voor tijd Edwin Ros nog opdraven voor Walet. Hoofdklasser MHC Soest kan gaan overwinteren voor wat betreft de veldcompetitie, maar de herenploeg moet in januari de zaal al in. De hoofdklasser is ingedeeld met Kampong, Scharweijde, Hilver sum, Be Fair en Huizen. De ploegen Topscorer Arjan Buijs zou zondag niet scoren, maar Soest won wel met 1-0 van Huizen. Foto: Elger Geessinck. ontmoeten elkaar tweemaal, verspreidt over vijf wedstrijddagen. Soest opent op 3 januari in Huizen met wedstrijden tegen Huizen en Scharweijde. Op 10 ja nuari wordt het schema verder uitge werkt in Aqua Indoor. Soest ontvangt dan Kampong en Be Fair. Op 17 janua ri krijgt de cyclus een vervolg in Blari- in Thailand geboekt. Eén van de onder-j delen van het programma was deelna-1 me aan de marathon. Het tweetal rendej enkele jaren geleden via dezelfde in-f gang ruim 42.195 meter in Maleisië. L Na de marathon hadden Gerard en I Marga ruim twee weken de tijd om bij te (f komen, voordat ze gisteren op heti vliegtuig stapten. Ze zijn vandaag op| Schiphol geland. Beiden denken eroverl in de nabije toekomst deel te nemen aan I] de marathon van New York. k het uitduel tegen het Ermelose FC'58 heeft VVZ'49 zich van Sjn goede kant laten zien. De gast eren waren enigszins verzwakt, aar WZ'49 was het grootste ge- ieelte van de wedstrijd de beste jètgeen de Soesters ook met klin- fende cijfer uitdrukten: 2-6. /Z'49 begon slecht. Teveel duels ferden verloren en de aanval werd te pnauwkeurig opgezet. Het was dan jï)k geheel terecht dat EFC'58 met een ucky goal' een voorsprong nam. Een lis voorzet bedoelde bal dwarrelde Ings de verbouwereerde Mare Brou- |er. ondanks deze morele tegenvaller bleef v Z'49 knokken voor een beter resul- feat, hetgeen ook na een half uur werd Jereikt. Johnny Brouwer was er als de Kippen bij toen een dieptebal van de goed acterende Paul Rademaker ver leerd werd weggekopt. Vanaf deze goal, die een kwartier voor rust viel, was WZ'49 de betere ploeg en had het geen kind meer aan EFC'58. Nog voor rust drukte WZ'49 dit over wicht uit in twee doelpunten. Allereerst was het Cees Jan de Vries die een voor zet van Brouwer verzilverde. Daarna was het Abdelhak Belarbi, die een assist van Cees Jan de Vries goed afrondde. Vlak voor rust moest WZ'49 Brouwer missen. Brouwer werd grof geatta queerd en moest uitvallen met een hamstring-blessure. Dit resulteerde in een opmerkelijke rentree. Wim van der Pol werd namelijk de vervanger van Brouwer. Van der Pol, die negen jaar de goal verdedigde, heeft zich op het voet ballen toegelegd en kan terug kijken op een verdienstelijke invalbeurt. Na rust ging WZ'49 op de voor rust in geslagen weg door. Met goed combina tie-voetbal was WZ'49 heer en mees ter over EFC'58. Dat WZ'49 dan ook tot een 1-6-voorsprong kon uitlopen, was dan ook niet verwonderlijk. Belarbi tekende de 1-4 en 1-6 aan, waarbij vooral de laatste goal zeer fraai was en Cees Jan de Vries was verantwoordelijk voor de 1-5. WZ'49 had zelfs nog op 1-7 kunnen komen toen De Vries na een imposante rush, waarbij hij 5 tegen standers zijn hielen liet zien, de bal net naast het doel lepelde. Vlak voor tijd bracht EFC'58 de stand nog op 2-6. Deze laatste wedstrijd voor de winter stop liet een WZ zien zoals het hoort. Ondanks een mindere start toch blijven geloven in eigen kunnen en blijven wer ken voor een goed resultaat. Spijtig voor de club is dat de spelers zich niet eerder dit seizoen een dergelijke instel ling aangemeten hebben, want dan had men zich nog op een kampioenschap kunnen richten. Nu zal WZ'49 het vi zier op een periode-titel moeten rich ten. Iet Bentinck Fonds krijgt in 1993 e beschikking over een eigen lubgebouw. De voorziening za» >p het handboogschietterrein aan Ie Eemweg worden gebouwd. Het lentinck Fonds wil verder nauwe- e samenwerking met lokale sport- lubs en verenigingen voor min- ler-validen uit de regio. Dat heeft oorzitter L.A. van Etten zaterdag ijdens de jaarlijkse kerstkoffie- lijeenkomst verteld. )e handboogschutters van het Ben- inck Fonds beoefenen hun sport tij- ens het winterseizoen in Aqua Indoor. n de zomermaanden schieten ze aan de lemweg, naast de velden van WZ'49. 3p dat terrein zal het clubgebouw wor- en neergezet. Op advies van de Ver- niging Sportraad Soest heeft de ge- neente 68.000 gulden aan het Bentinck 7onds toegezegd. Dat geld zal worden enut voor de financiering. De stichting al uit eigen middelen een aanvullend edrag beschikbaar stellen. Bij het lubgebouw komen tevens een berg- uimte en een aangepast toilet. De handboogschietgroep wordt ge- ormd door minder-valide en valide porters. Die integratie wil het Bentinck ronds ook in andere takken van sport >ewerkstelligen, zei Van Etten zaterdag n restaurant Darthuizen. "Wat gebeurt :r met een clublid, dat minder-valide wordt? Verdwijnt zo'n iemand via de deedkamer naar buiten of heeft de club aandacht voor hem? Het Bentinck 7onds wil helpen." Van Etten noemde de handboogschietgroep een prachtig voorbeeld van integratie. Het is bijna :en zelfstandige vereniging. Misschien loeten we daar wel naartoe werken, •e integratie is nog niet voltooid. En we ebben niet de illusie dat dat ooit zal ge- leuren. De vrijwilligers van een vereni ging zijn al erg druk. Extra aandacht 'oor een minder-valide sporter vergt log meer tijd. Het Bentinck Fonds wil elpen. Ik verzoek alle clubs minder- •aliden naar ons door te verwijzen, zo- at we kunnen helpen." K rolstoelbasketbal in 1993 zal de stichting al nauwgezet sa- lenwerken met basketbalvereniging 'he Red Stars. In april wordt het Euro- ia Cup II toernooi rolstoelbasketbal 'oor landenteams in Beukendal en qua Indoor afgewerkt. Het Bentinck 'onds organiseert dat met The Red tars en de basketbalvereniging voor minder-validen Antilope. Bij het Ben tinck Fonds is inmiddels ook een ver zoek binnengekomen een wielerevene- ment te organiseren. De stichting zal daarover contact opnemen met ren- en wielervereniging Tempo. Het Bentinck Fonds wil ook nauwer gaan samenwerken met verenigingen voor minder-validen in de regio. Een eerste aanzet daartoe is gegeven mid dels afspraken met GSVA uit Amers foort. In de komende drie maanden zul len beide clubs de mogelijkheden on derzoeken. Het gemeentebestuur van Soest heeft geld gereserveerd voor re gionale projecten voor minder-validen. Van Etten verzocht burgemeester Hans de Widt dat geld ook beschikbaar te stellen als de regionale projecten niet van de grond komen. Het Bentinck Fonds zou dat geld dan voor plaatselij ke activiteiten kunnen gebruiken. De Widt reageerde met de opmerking dat hij niet de baas is in Soest. "Maar ik zal trachten een goed woordje voor u te doen." Het Bentinck Fonds-speldje werd mr. S.P. baron Bentinck opgespeld door voorzitter L.A. van Etten. Foto: Elger Geessinck. Het Bentinck Fonds kan terugzien op een geslaagd jaar. Het aantal leden groeide, hetgeen Van Etten onder meer toeschreef aan de mogelijkheden die Aqua Indoor biedt. De zwemgroep van het Bentinck Fonds moet al bijna een wachtlijst instellen. Voordat entertainer Dick de Witte een optreden verzorgde, kreeg mr. S.P. ba ron Bentinck een speldje van het Ben tinck Fonds uitgereikt. Het speldje is gemaakt door het lid Dekkers en be stemd voor leden die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het Bentinck Fonds. De voormalige burgemeester van Soest, bij zijn afscheid de initiator van de oprichting van het Bentinck Fonds, gaf die blijk van hulde direct door aan de bestuursleden en vrijwilli gers van de stichting die bijna dagelijks actief zijn. Vier van hen werden even eens onderscheiden met het speldje. wTldT&r Makelaardij o.g. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. De heren van Smeeing/BDC spelen vanavond een bekerwedstrijd tegen eredivisionist Swift/Arnhem. Het duel wordt gespeeld in sporthal Beu kendal en begint om 20.30 uur. Het duel is tevens de finale van de regio. Na deze ronde blijven zestien ploegen over. Dat zijn de eredivisieploegen van vorig seizoen en de clubs die de regio nale rondes hebben overleefd Swift/ Arnhem werd vorig seizoen kampioen in de eerste divisie A, waarin ook Smeeing/BDC uitkomt. In dat hand baljaar verloren de Soesters twee keer en versperde Swift/Arnhem hen ook de weg naar de volgende bekerronde. Swift/Arnhem draait momenteel in de middenmoot van de eredivisie. Smeeing/BDC maakt een stroef sei zoen door, maar schakelde twee weken geleden wel Maatman/Gazellen uit. Die Deventer formatie voert de rang lijst in de eerste divisie aan. In Huizen werd zondag de derde en laatste serie van de Wolfskamerloop gehouden. Ook deze loop ging over 10 kilometer. Mart van Hal en Henny Pot lieten ook ditmaal hun concurrenten geen kans en zegevierden met over macht in hun klasses. Henny Pot kwam als derde dame over de meet, maar bezette in de dames Ve teranen I klasse overtuigend de eerste plaats in een nieuw persoonlijk record van 36.27. Mart van Hal werd alge meen winnares in haar klasse (dames Veteranen II) en beëindigde haar loop in 40.00. Corine Wallet, die in de da mesklasse uitkwam liep in Huizen naar een tijd van 43.25. Bij de senioren was Henk Wallet zijn clubgenoot Erik Klein nog net te vlug af: 36.51 om 36.54. Rob Jansen over trof zichzelf met een tijd van 39.33, waarmee hij een nieuw persoonlijk re cord neerzette. Hij bleef de veteranen Gerard Roest (39.38) en Henk van Hal (39.42), die ook een nieuw persoonlijk record liep, net voor. Rob Flinterman rondde zijn eerste wedstrijd over 10 ki lometer af in 45.19. Schaatsvereniging Eemland zet vrij dag 18 en zaterdag 19 december de clubtitels op de 500, 1.500 en 3.000 meter op het spel. De wedstrijden worden verreden op de Vechtsebanen in Utrecht. Op vrijdag 18 december worden de 500 en 1.500 meter afgewerkt. Dat gebeurt tussen 17.30 en 19.30 uur. Een dag la ter staat tussen 22.30 en 23.30 uur de 3.000 meter op het programma. Op die afstand doen 32 rijders mee. SV Eemland zet de clubkampioen schappen eind januari voort. Dan ko men de marathonrijders op het ijs. Voor de pupillen moet nog een datum voor de kampioenschappen worden vastge steld. Als er in het winterseizoen natuu rijs is, zal gebruik worden gemaakt van de Peters Baan. Als het kwik niet ver genoeg daalt, wijkt SV Eemland uit naar Leiden. Voetbalvereniging SEC houdt zaterdag 20 december het jaarlijkse snerttoer nooi. De A-junioren en de senioren kunnen deelnemen aan dit onderlinge toernooi dat van 11.00 tot 15.00 uur wordt gehouden aan de Bosstraat- West. Na afloop schuiven de spelers aan voor een bord erwtensoep. Marina van Konkelenberg is tot de top vijf van de vrouwelijke bowlers door gedrongen. In C-drie gooide ze vorige week een game van 192. Daarmee staat ze voorlopig op de derde plaats. Bij de heren wordt al enige tijd gewacht öp het moment dat een bowler een pinfall van 202 scoort. Op dit mo ment wordt de vijfde plaats bezet door drie heren. Zij hebben allen een game van 201 op hun naam staan. Smeeing/BDC speelde in Haarlem tegen De Blinkert. Deze ploeg stond twee punten boven de Soes ters op de ranglijst en er was dan ook alles aan gelegen om met twee punten naar Soest terug te keren. Cleem Diemers was vanwege een blessure niet inzetbaar. De Blinkert startte met de bal en de eer ste de beste verdedigende actie van Smeeing/BDC wérd met een strafworp bestraft. Edwin Zoetelief stond op de juiste plek geposteerd om dit buiten kansje te keren. Vervolgens trokken de Soesters het initiatief naar zich toe en was het Michel Roest die de eerste tref fer aantekende. Kort daarna mocht hij van het scheidsrechterlijke duo gaan nagenieten van deze goal op de bank, want hij kreeg al heel snel in de wed strijd een twee minuten straf. Nadat Ar- nold Vroege 0-2 had aangetekend, kre gen binnen een minuut twee BDC-ers een gele kaart voorgetoverd en kon De Blinkert iets terug doen. Er ontstond een gelijkopgaande eerste helft, totdat na zo'n twintig minuten bij een 6-6-stand Guus Tourné voor twee mi nuten naar de kant werd gestuurd. De Blinkert profiteerde twee maal van de ze numerieke meerderheid en nam zo een 8-6-voorsprong. De laatste vijf mi nuten voor de rust waren echter voor Smeeing/BDC. Vier treffers op rij zorgden ervoor dat de moraal in de kleedkamer goed was: 8-10. In het begin van de tweede helft drukten de scheidsrechters een zware stempel op de wedstrijd. De verdediging van De Blinkert pakte fors aan, maar verder dan drie gele kaarten gingen de bestraf- fineen van de leidsmannen niet. Smeeing/BDC werd echter wel weer met enkele twee minuten straffen ge confronteerd, zonder dat er aanwijs baar harder werd verdedigd dan de thuisploeg. Tevens werden er een paar strafworpen aan de thuisploeg toege kend en daar maakten zij dankbaar ge bruik van om de score in haar voordeel te brengen. Via vier doelpunten werd het 12-10 alvorens Smeeing/BDC weer wat terug kon doen. Daarvoor was de Soester-formatie 16 minuten lang zonder doelpunt gebleven, wat dus enerzijds aan de vreemde beslissingen van de scheidsrechters te wijten was, anderzijds was Smeeing/BDC ook niet mans genoeg om de kansjes die het kreeg goed af te ronden. Met name de tweede keeper van De Blinkert bleek een moeilijk te nemen obstakel te zijn. Nadat de 12-12 op het scorebord was gezet, kreeg de thuisclub een strafworp, hetgeen 13-12 betekende. Via André van de Hoef werd het vervolgens 13-13, maar daarna sloeg De Blinkert weer twee maal toe en werd een 15-13-voorsprong genomen. Twee mi nuten voor het eind kreeg Smee ing/BDC zijn eerste strafworp van de tweede helft, wat 15-14 betekende. Hierna probeerde de thuisploeg de wedstrijd uit te spelen, maar een defen sief trucje leverde de Soesters een on derschepping op. De daaruit voort vloeiende break-out werd onreglemen tair gestuit en dat betekende de eerste tijdstraf voor de thuisploeg van deze wedstrijd. Slechts dertig seconden restten nog om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Het aanvallende systeem werd niet goed af gerond waardoor de thuisclub weer bal bezit kreeg. In plaats van de wedstrijd uit te spelen, besloot Hun topscorer op zoek naar eigen roem alleen het hele veld zo snel mogelijk over te steken en tot schot te komen, maar stuitte daarbij op Edwin Zoetelief. Nog zo'n zes tellen waren te spelen en de bal werd snel opgebracht, waarbij Arnold Vroege op de linker hoek in stelling werd gebracht. Zijn schot viel in het eindsignaal, maar de keeper van De Blinkert was paraat en werd met zijn laatste redding de held van het Haar lemse publiek. Smeeing/BDC verdien de meer, maar bleef wederom met lege handen achter Hef verhaal over Soest begint een tonig te worden. De ploeg kan bij na briljant spel afwisselen met ho peloos geploeter. De ene week scoort de ploeg aan de lopende band, maar zeven of veertien da gen later hebben de blauw-witten aan een reeks kansen niet vol doende afstand te nemen van hun tegenstanders. SDO kan er na de tweede ontmoeting in dit seizoen over meepraten: 1-1. Op zich viel niets aan te merken op de tweede puntendeling t,ussen de ploegen die in Bussum op 0-0 waren blijven ste ken. Beide teams knokten en renden aanvankelijk in een hoog tempo heen en weer, maar Soest had in de eerste helft afstand kunnen en moeten nemen. De eerste kans was weliswaar voor SDO, nadat Ferenc Kleinegris verkeerd had uitverdedigd. Dennis Lankreijer verprutste de unieke mogelijkheid voor het doel op kinderlijke wijze. Jeroen van Veenendaal, in de openingsfase on bestraft gevloerd in het strafschopge bied van SDO, verscheen in de veer tiende minuut voor Reinoud Buys. Hij schoot net naast. Een minuut later was het wel raak, toen Peter van den Berg in de diepte werd gestuurd. Hij omspeelde Buys, en schoof de bal vanuit een moei lijke hoek richting doel. Jeffrey Smee- kes en Ramon de Ridder verzuimden de bal voor de doellijn weg te werken: 1-0. Soest had het duel toen kunnen beslis sen. De ploeg had het duel onder con trole en in de negentiende minuut leek de ijverige Van den Berg op weg naar zijn tweede treffer. Buys voorkwam op fraaie wijze dat zijn lob werd gepromo veerd tot doelpunt. En toen ging Gerwin Leeghwater volle dig in de fout. De rechter vleugelverde diger had de bal in de twintigste minuut simpel in de voeten van Kleinegris kun nen schuiven, maar hij verkoos een ver zending naar Van den Deijssel. Diens bewaker was al voor hem gekropen, on derschepte de bal, rukte op over links en bracht de bal net buiten de doel- mond. Daar keek de defensie toe hoe Detlev Kreuning voor de stilstaande Mark de Lange kroop en inknikte. Paul Hilhorst was een minuut later dichtbij 2-1, maar kwam iets tekort. Van Vee nendaal miste eveneens na de mooiste counter van Soest in dit seizoen. Mar- tijn de Jonge, die geen moment los kwam, ruimde aan de rechter kant op en Van den Berg holde achter het leer aan. Hij transporteerde de bal over ruim dertig meter in één keer naar Van Veenendaal die zijn man uitspeelde, maar andermaal naast het doel schoot. Namens SDO maakte Lankreijer het nog bonter. Hij maaide kort voor rust het gras in plaats van simpel 1-2 te ma ken. In de tweede helft had SDO aanvanke lijk de touwtjes in handen. Wilfred Jan maat hielp de Bussumers bijna aan een voorsprong, toen de bal via zijn voet vervaarlijk richting doel hobbelde. Daarna was het Soest dat de betere kan sen kreeg en af en toe fraaie combina ties op de mat legde. Van den Berg kop te en schoot naast en liet de bal één keer te ver van zijn voet stuiteren, zodat Buys kon ingrijpen. Van den Deijssel schoot twee keer naast en Van Veenen daal was niet attent genoeg in een kans rijke situatie. Soest speelde het tweede kwartier van de tweede helft beter, maar scoorde niet. De SDO-trainer wil de kennelijk geen doelpunten meer. Hij liet de falende Lankreijer staan, maar bood zijn paradepaardje Donald Ber- ner zijn trainingspak aan. Jan Stroom- berg wisselde de geblesseerde Van den Berg voor Peter Hilhorst die zich, koud in de wedstrijd, verstapte en daarbij zijn kuitbeen brak. Kort daarvoor had Bryan Twisker de bal tegen de paal ge schoten, maar een tweede doelpunt voor de nummer twee van de ranglijst was teveel van het goede geweest. Foto: Elger Geessinck. Martijn de Jonge wacht wat er komen gaat bij een hoekschop. De aanvaller kwam nauwelijks los tegen SDO. Drie keer winst voor de Soester zaalvoetbalverenigingen. Die ba lans viel maandagavond op te ma ken in sporthal Beukendal. SEC kwam het beste weg met een nipte 5-4-zege op Sint Boys, Hees kwam tegen Hilversumse Boys terug van 2-5 naar 9-8 en DVS/Knollentuin won zonder fraai spel met 8-3 van Triangel. SEC mocht de handen dicht knijpen dat de scheidsrechter in de tweede helft een helpende hand toestak door Triangel op kinderachtige wijze tot een tijdstraf te veroordelen. In die periode tilden Hans Peter van Zoelen en Jefrey van Delden de stand naar 4-2. Nog was de koploper van de eerste klasse niet zeker van zijn zaak. Ongeorganiseerd, soms wanordelijk, SEC was onherkenbaar voor de vaste toeschouwer in de zaal. Behoudens de eerste twintig minuten kwam SEC niet tot aanvaardbaar voet bal. In de beginfase combineerde SEC naar hartelust, maar was Marco Martens net zo pechvol als actief. Hij raakte de lat, werd in vrije positie aangetikt zonder een strafschop te krijgen en zag onte recht een doelpunt worden afgekeurd. Willem de Vries en Van Zoelen bouw den in dezelfde fase aan een voor sprong. Op slag van rust was SEC in een drie-tegen-één situatie op weg naar 3-0, maar balverlies gaf een andere draai aan het verhaal en het degelijke Sint Boys kwam terug tot 2-1. Daarna zou SEC 25 moeilijke minuten tege moet gaan. Doelman Jack Nagtegaal vierde, vijf weken nadat hij op het veld zijn kaak brak, zijn rentree: "We heb ben nu tenminste gewonnen, ondanks dat we slecht hebben gespeeld." Daar door blijft SEC de ranglijst aanvoeren. Concurrent Tafelberg verloor vorige week, zodat SEC minimaal één punt voor staat. Hees Bij Hees was Erik Looijsen opnieuw trefzeker. Met vijf doelpunten bracht hij zijn totaal op twintig. De topscorer had daarmee een belangrijk aandeel in de 9-8-zege op het zwakke Hilversumse Boys. In de omroepstad had Hees nog met 2-14 gewonnen. Dat was volgens coach Reijer Looijsen de reden dat zijn spelers veel te makkelijk over de opga ve dachten. Gevolg: 2-5. Een donderspeech van Looijsen veran derde de spelopvatting van de spelers en Hees kwam met 7-6 voor. Daarna ontspon zich een spannende, gelijkop gaande strijd die Hees in haar voordeel besliste. Marko Hagen zag het allemaal vanaf de tribune aan. De voetballer raakte ver wikkeld in een kickboxwedstrijd, toen een tegenstander hem natrapte. Hagen liet zich niet onbetuigd en werd op zijn beurt belaagd door de Hilversumse doelman. Op dat moment werd vanuit het publiek een zaalhockeybal de zaal ingegooid. Het projectiel was bedoeld voor de doelman, maar raakte de scheidsrechter. Reijer Looijsen loste de zaak op door Hagen zelf weg te sturen en de berouw tonende toeschouwer naar de kantine te verbannen. De scheidsrechter wilde daarna weer ver der spelen, zonder overigens straffen uit de delen aan de hoofdrolspelers in het incidentje. DVS/Knollentuin Coach Henk Dorresteijn van DVS/ Knollentuin was allerminst tevreden met het vertoonde spel van zijn ploeg. Slechts het eindresultaat (8-3-zege op Triangel) kon hem bekoren. "We zijn veel te lakoniek begonnen. Tegen de af spraken in hebben we te weinig gecom bineerd. En het heeft ook aan de afwer king geschort." DVS/Knollentuin nam niettemin een 4-1-voorsprong die na rust verder zou worden uitgebouwd. Saban Aksit werd topscorer met drie treffers. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014

Soester Courant | 1992 | | pagina 15