/IKr En dit zijn de knallers van deze week: VERBOUWINGS UITVERKOOP Tot 50% korting Hil-toKi |De SterIDe Sterl M 2.50 2 50 2 50 Op oude dag verrast door scholieren Plannen voor nieuw bedrijfsterrein zijn bij-lange-na nog niet 'hard' KOOIJ HET VLEESCENTRUM DE STER KINDERMODE HIL-TON HERENMODE op de gehele winterkollektie M Ik Vast- DeVlijt Oost West Thuis Best De Vlijt Extra koopavonden in winkelcentra Werkzoekende maakt stennis in banencentrum Automobilist bij aanrijding betrapt op drankgebruik Ouders en dochtertje uit Soest omgekomen bij verkeersongeval Telefonistes gemeentehuis Soest niet altijd even vriendelijk AFSLANKEN Stance Andeweg PETERS Makelaars WASIEL STEITNER ffl 0 @@0 Appel- vruchtenvla Spaanse navelina sinaasappels gg Kipkarbonade Becel dieetmargarine Linera aardbeienjam Heinz sandwich spread Danerolles Party croissants C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT 13 Sport 21 Varia Bijlage 15 Sport Bijlage Leerlingen De Schakel naar bejaardencentrum Molenschot College kissebist met Soester Zakenkring 3 Actueel Soester weigert ademanalyse Merry Christmas. College kiest voor RAI-Uno als nieuwe tv-zender Charade Sedan BAARN - SOEST - EEMNES 71e JAARGANG NO. 17 Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 LET OP: Tijdelijk is "DE STER KINDERMODE" verplaats naar "DE STER DAMESMODE, 1 e etage" KINDERKLEDING t/m 16 j. v. Weedestraat 8a - Soest v. Weedestraat 7-9 - Soest v Weedestraat 8 - Soest Zie pagina 33 l^^^^pagina JFwn BREUKELEN bv m 5 MAKELAARDIJ O.G. En dat 'thuis' van u mag gezien worden als u het wilt verkopen. Wij, van makelaardij De Vlijt weten het op z'n juiste waarde te schatten. Want een huis is veel meer dan 4 muren en een dak. Kom eens langs voor een vrijblijvend gg gesprek. KERKSTRAAT 84 SOEST LTELEFOON: 02155-16824. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- i Buiten Soest f26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opi. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Hoe "hard" zijn nu eigenlijk de plannen voor de aanleg van nieuwe be drijfsterreinen in Soest, zoals die in de Structuurvisie zijn opgenomen? Heeft het College van B. W. gelijk, dat stelt dat de gemeente er alles aandoet om op korte en langere termijn in totaal zo'n 28 hectare te reali seren? Of heeft de Soester Zakenkring terecht geconstateerd dat het er maar 7,2 hectare zijn? Dat was de inzet van een nogal vinnige discussie tussen enerzijds een zware vertegenwoordiging van het College - de wethouders Menne, Visser en Swin- kels, alsmede bedrijfscontact-ambte- naar Hulsbergen - en anderzijds voor zitter Plasschaert en secretaris Trip- paers van de Soester Zakenkring, begin deze week. De bijeenkomst was belegd om een aantal wederzijdse misverstan den uit de wereld te helpen, nadat Plas schaert in zijn recente jaarrede de ge meente had gekritiseerd. Dat was hem door het College bepaald niet in dank afgenomen, althans niet de manier waarop het verhaal in een deel van de pers terecht was gekomen. Plasschaert maakte duidelijk dat de kri tiek verkeerd was begrepen. In een van de regionale kranten was hem in de mond gelegd dat Soest volgens hem niet meer dan 7,2 hectare (plus 2 in Soester- berg) in de plannen had opgenomen, wat veel te weinig was. De Zakenkring had eerder immers aangedrongen op veel méér. Het College was allerminst ingenomen met die kritiek en vooral de aangesproken wethouder Jan Visser eiste op hoge toon dat Plasschaert deze verwijten zou inslikken. Volgens Visser staat in de Structuurvi sie duidelijk dat het gaat om 7,2 hectare op korte termijn (Nieuwegracht I en II) en nog eens 14,5 hectare in Soesterberg (Soesterberg-noord en Richelleweg) op middellange resp. lange termijn. Daarnaast zijn er twee lokaties gepland (Nieuwegracht III en achter het BP-sta- tion in Soesterberg), speciaal bedoeld als opslagterrein, in totaal 10 hectare. Bovendien wordt er rekening gehou den met nog eens 6,4 hectare vrijko mend terrein - als gevolg van bedrijfs- verplaatsingen - die niet eens in de Structuurvisie was vermeld. Pijnlijk getroffen In elk geval staat vast dat het College zich sterk wil maken voor minstens 24 hectare, en dat is aanzienlijk meer dan de genoemde 7,2 hectare, vond Visser. Hij benadrukte overigens dat in de .-Gtructuurvisie überhaupt geen "harde" plannen zijn opgenomen. "Dat kan im mers pas als er een bestemmingsplan is. Hetzelfde geldt voor de woningbouw: van de afgesproken 1500 woningen zijn er op dit moment misschien ook niet meer dan 100 of 150 'hard'." Hij liet ij weten pijnlijk getroffen te zijn door de J* voorstelling van zaken die Plasschaert in de pers had gegeven, dié volgens hem dan ook absoluut niet strookte met de waarheid. Plasschaert moest bevestigen dat zijn opmerkingen uit hun verband waren gelicht en dat de betrokken journaliste alleen de "voorafgaande strubbelin gen" had belicht. "Maar achteraf kun nen we vaststellen dat we elkaar gevon den hebben. Er is geen sprake van e?n controverse, hooguit van afstemmings problemen in het voortraject." Wel had hij nog de nodige vraagtekens bij de ge noemde termijnen. Provincie aarzelt Plasschaerts zorgen werden op dat punt overigens zeker niet weggenomen, vooral niet nadat wethouder Menne nog eens duidelijk maakte dat de pro vincie zelfs nu nog ernstig aarzelt over het groene licht voor Nieuwegracht II, wat in de Structuurvisie toch al min of meer als "hard" wordt beschouwd. Volgens hem moet Soest eerst nog eens duidelijk aantonen dat dit terrein - vol gens College én Zakenkring een "must" - echt voorziet in de éigen behoefte van het Soester bedrijfsleven. "Het is dus al le hens aan dek," aldus Menne. "We zullen nog hard ons best moeten doen..." Plasschaert kon weinig anders doen dat constateren dat het gemeentebestuur daarmee nóg meer slagen om de arm hield dan hij eerder al had gevreesd, nu zelfs Nieuwgracht II "onderuit werd ge haald". Wat de discussie over de gere zen misverstanden betreft hield hij het op een kort en bondig "lood om oud ij zer". Verkeersplan Ook op een ander punt van kritiek werd geprobeerd de wrijving tussen gemeen te en Zakenkring weg te nemen. Dat be trof Plasschaerts opmerking dat het College eenzijdig het overleg zou heb ben gestaakt in de gezamenlijke werk- De telefonistes op het gemeente huis in Soest scoren onvoldoende op het aspect vriendelijkheid. Dit blijkt uit een anoniem onderzoek, dat het bureau Lodge Service Ned. b.v. uit Weesp in opdracht van de gemeente Soest heeft gehouden. Het onderzoek naar het functioneren van de personele bezetting in het infor matiecentrum van de gemeente Soest werd gehouden in oktober en novem ber. In die maanden bezochten ver schillende mensen het informatiecen trum en werden telefonisch vragen ge steld. Uit het onderzoek komt naar vo ren dat de informatrices zich behulp zaam en klantvriendelijk naar vragende burgers opstellen. De observatoren oordeelden bovendien dat de hulp van de informatrices bijna altijd vakkundig is. De telefonistes komen echter minder goed uit de bus. Zij zijn niet altijd even vriendelijk, ze beantwoorden vragen meer zakelijk. Combinatie van functies Ook blijkt uit het onderzoek dat de tele fonistes vooral in de middag weinig te lefoonaanbod krijgen en dan weinig ol groep die zich bezighield met het ver- keersfcirculatielplan. Vooral wethou der Mieke Swinkels was over dat verwijt - dat volgens haar nergens op sloeg - ge vallen. In de discussie bleek dat het ging over een adhoc-werkgroepje dat zich had gebogen over de bewegwijzering rond om Soest (o.a. bij Den Dolder) die het vrachtverkeer de richting naar het Soester industrieterrein moest wijzen. Dat karwei is inmiddels achter de rug en volgens Swinkels was in onderling over leg afgesproken dat de werkgroep niet "geïnstitutionaliseerd" moest worden. "We hebben al veel te veel van dat soort organen. De werkgroep-Verkeer ver gadert iedere zes weken en reageert op iedere kik van de burgersdus ook van de Soester Zakenkring." Plasschaert liet weten dat de reactie van de Zaken kring was ingegeven door de teleurstel ling van een "gefrustreerd" lid, die om die reden van het werkgroepje was af gehaakt. Eenbeid Allen waren het tenslotte eens over het uitgangspunt dat de belangen van ge* meente en bedrijfsleven niet gediena zijn bij het voortbestaan van misver standen. "We moeten niet de indruk wekken dat er verdeeldheid is, het gaat juist om de éénheid," zoals Menne het formuleerde. Ondanks de geprikkelde stemming en het onderling gekissebis mocht van alle betrokkenen worden vastgesteld dat de misverstanden de wereld uit zijn en dat - als het om het streven naar nieuw bedrijfsterrein in Soest gaat - de neuzen weer één kant op wijzen. niets te doen hebben. Het onderzoeks bureau heeft dé gemeente geadviseerd de functie van informatrice en telefo niste te combineren. Het College van B W heeft dit advies overgenomen. De gemeente treft maatregelen om tot een combinatie van de twee functies te ko men. Bewoners Troelstrastraaf klagen. In verband met kerst worden vol gende week extra koopavonden ge houden. De winkels zijn op maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 de cember ook van 19.00 tot 21.00 uur geopend. De gebruikelijke koop avond op vrijdag vervalt op vrijdag 25 december (Eerste Kerstdag). Uit nijd dat ze nog niet aan een baan kon worden geholpen, heeft een 26-ja rige vrouw donderdag stennis gemaakt in een banencentrum. De vrouw werd handtastelijk en zwaai de met een toetsenbord van een com puter. Toen ze verzocht werd het pand te verlaten, kregen de medewerkers al lesbehalve vleiende kwalificaties naar hun hoofd geslingerd. Bij haar aftocht, trok de kwade vrouw een aantal posters van de muur. Buiten trapte ze tegen het portier van een auto van één van de me dewerksters. Daarmee richtte ze voor 275 gulden schade aan. De vrouw is la ter aangehouden door de politie. De politie heeft vrijdagavond op de Weegbreestraat een 51-jarige Soester aangehouden, die onder invloed zijn auto bestuurde. De man raakte betrok ken bij een aanrijding, die overigens niet zijn schuld was. Bij de ademtest bleek hij genoeg op te hebben voor een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. Baby van vijfmaanden in leven De 32-jarige H.M.M. Snijders, zijn 31-jarige echtgenote J. Snijders-van de Heykant en hun tweejarig doch tertje zijn het slachtoffer geworden van een ernstig verkeersongeval, dat in het weekeinde plaatsvond bij Éde. Het vijf maanden oude zoontje van het Soester echtpaar overleefde het ongeluk, maar werd opgenomen in het ziekenhuis. Volgens de Edese politie was het Soester gezin in de nacht van zater dag op zondag omstreeks half twee betrokken bij een aanrijding op de provinciale weg S-l, tussen Ede en Barneveld. Hun wagen, bestuurd door mevrouw Snijders, botste door nog onbekende oorzaak op een te genligger, een 25-jarige inwoner van Kootwijkerbroek, die eveneens om het leven kwam. De baby is opgenomen in het zieken huis in Bennekom, waar ook de drie andere inzittenden van de auto uit Kootwijkerbroek naar toe werden gebracht. Snel en verantwoord met revolutionaire methode Bel 02155 - 12013 Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 Soest Zie artikel op pag. 9 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, leder-accessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 T ~p TJ T T Tf CT T N W T G Telefoon: 02155- 19600 Nieuw: literpak net a 2 kilo 500 gram samen pot a 450 gram w ciooo Voetbal om Soester kampioenschap. Sportverkiezing: Nog twee weken voor de nominatie. MHC Soest kan tevreden overwinteren. Openbare discussie via Radio Soest moet communicatiekloof dichten. D66 trekt referendumplan in bij gebrek aan draag vlak. Volkskerstzang met Lucht macht Mannenkoor. Saricar Kerstcross van Tempo. Op 't Hoogt: Gemeente wil paai en perk stellen aan betalen rekeningen van burgers. Leerlingen van De Schakel hebben gistermorgen de bewoners van Molenschot volgestopt met pre sentjes. Ze overlaadden de bejaar den met tekeningen, cadeautjes en fruit. De negentig kinderen van de openbar*1 basisschool aan de Klaarwaterweg heb ben de tekeningen en cadeautjes zelf vervaardigd. Van huis namen ze boven dien fruit mee. Dat de jongeren zich voor de ouderen inzetten, is een traditie geworden op De Schakel. De leerlingen kwamen enkele jaren geleden zelf met het idee op de proppen om iets voor de ouderen te doen. Sindsdien stellen ze op school leuke pakjes samen, die ze daarna naar het bejaardencentrum aan de Albert Cuyplaan brengen. Dat de bejaarden van Molenschot waren ingenomen met de actie van de scholieren behoeft na tuurlijk geen (kerst-)krans. Een 47-jarige inwoner van Soest kan een fikse geldboete tegemoetzien, om dat hij weigerde zijn medewerking te verlenen aan een blaastest en de ademanalysetest op het politiebureau. Hij was in zijn auto aangehouden, nadat hij het rode licht op de kruising Dalweg/ Beukenlaan had genegeerd. Wij bieden u een keuze in Geraffineerde Kerstmode modisch en betaalbaar Onze uitgebreide kollektie byoux en accessoires zorgt voor een Naast MTV en Sportnet Het College van B W stelt voor het kabelnet uit te breiden met de drie zenders MTV, Sportnet en RAI-Uno. Voor uitbreiding van het radio-programma kiest zij voor Euro-Jazz. Het College zal dit voorstel voorleggen aan de com missie Ruimtelijke Ordening van de gemeenteraad. Het voorstel van B W is voornamelijk gebaseerd op de aanbévelingen in een rapport, dat verscheen naar aanleiding van een uitgebreid consumentenonder zoek. Het onderzoek werd in het voor jaar van 1992 gehouden in opdracht van de VECAI en uitgevoerd door het Centrum voor Marketing Analyses in Amsterdam. De keuze voor de zenders MTV en Sportnet zijn wat B W be treft al vrijwel definitief. Bij de gemeen te zijn veel telefonische aanvragen voor het opnemen van Filmnet op de kabel binnengekomen. Handtekeningenactie Toch kiezen B W voor RAI-Uno. Deze keuze heeft vooral te maken met een schriftelijk verzoek van bewoners van Soest om die zender op de kabel te brengen. Eerder is in deze krant bericht over de handtekeningenactie die me vrouw drs. Angela v.d. Burg-Bairati in december zou starten. Zij was er toen van overtuigd dat er genoeg belangstel ling van de Soester bevolking zou zijn om de Italiaanse zender RAI-Uno in het kabel-aanbod op te nemen. Het voorstel van B W wordt op dins dag 5 januari 1993 aan de commissie Ruimtelijke Ordening voorgelegd. VARKENSFILETROLLADE per kilo12.50 SUKADELAPJES per kilo12? Zie voor onze kerstaanbiedingen pag. 18 Eemnesserweg 57a 3743 AE Baarn Tel. 02154-13500 vanaf 25.995,"

Soester Courant | 1992 | | pagina 1