LEED 3 STAM CSUS^) 1ED T\ arttóhocK 3% KORTING 1CUL TÜÜR&WELZIJNI 199.- tm 598,. t/m129.. dige bediening DIEN ELD :LD Fotocursussen van Stichting Statief Vrijdag 8 januari in C-drie: Kinderbios: 50 jaar Disney f NNereldH/inkel Specerijen uit de tropen Kinderboerderij De Vrije Teugel Gemengde technieken en glas Expositie Antoon van Wijk in galerie Anna Paulownahuis Zaterdagcursus Grieks op EH Dinsdag 22 december in C-drie Kindervoorstelling 'December' van theatergroep Burrp! V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Zondagmiddag in Molendael-Soest Uniek kerstconcert van 'Messengers' en Soester Orkest Vereniging Uitdaging voor amateur-musici en zangers 'Kom, speel en zing' in de Flint NCYB-Soestdijk viert kerstfeest in het teken van Europa 'Le Charme Discret de la Bourgeoisie' Vrijwilligers Vakature Bank Sociale vernieuwing 3ENSDAG 16 DECEMBER 1PQ9~ SOESTER COURANT r jong en oud alle maten! 1 of 2 rij model 250.. nder bandplooi en voordelen die een Stam biedt: casion garantie'. /7\ '^voorwaarden. rantie- RENAULT ■acte voorwaarden klaar maken. f 13.000.- I 1.300,- f 11.700.- f 13.000,- f 4.000,- 9.000- f 900.- ~f 8.100- 035-244255. '52-58400/58500. 2155-18850. Ijtureel Creatief Centrum yillaerstraat 49, tel. 22188 juarellen ze maand zijn in de expositieruimte 'C-drie de sfeervolle aquarellen van Soesterse Mieke Lichtenbelt te be- jtigen. Mieke Lichtenbelt is autodi- t, kreeg in haar jeugd tekenles van ton Pieck, begon pas op latere leef- met tekenen en schilderen en volg- een aantal cursussen om de technie- beter onder de knie te krijgen. Zij is )ral geboeid door Frankrijk en het is jrom geen toeval, dat hier veel inspi- je voor haar aquarellen vandaan mt. Te zien tot 4 januari. Jecember' [de kerstvakantie kunnen kinderen ïaf 4 jaar de prachtige voorstelling i theatergroep Burrp! zien, horen en pemaken. Het is een voorstelling vol ren, poppen en andere knuffels, een ppenmaker die in een caravan woont jeen vrouw die er graag bij wil horen. >ecember' is te zien op 22 december 'begint om 14.30 uur. De toegang is or kinderen f 5,en voor volwasse- Jn f 7,50. jaar Disney [alt Disney is het meest bekend van jn tekenfilms met bekende figuren als [ickey Mouse, Goofy, Bambi, Dumbo i natuurlijk Donald Duck. Maar in de jsney-studio's zijn ook een groot aan- |l speelfilms voor kinderen gemaakt. de kinderbios van C-drie hebben we tar al een heleboel van laten zien: De jkke tekkel, Napoleon en Samantha, ammy de slimme zeehond, De eend jet de gouden eieren, Mary Poppins, jascal de kleine wasbeer, Sam en de 'aardendièven, Big Red, Gus de voet- allende ezel en Run Cougar, Run. laar tekenfilms vinden kinderen altijd ael erg leuk en daarom draaien we op .rijdag 8 januari een selectie van teken- ilms met vele bekende figuurtjes, die Valt Disney in 50 jaar heeft gemaakt, invang 15.45 uur. 'eelder Jn Soest wonen vrij veel fans van auc- eur Jules Deelder. Dat is te merken aan le grote aantallen publiek die steeds .veer naar zijn shows komen. Ongeveer edere twee jaar heeft Deelder een nieu we show. Omdat in C-drie steeds een ry-out komt te staan, kan het Soester •Dubliek als een van de eersten genieten .'an zijn wel heel bijzondere humor. .In 'Deelder denkt' gaan Deelder c.s. [opnieuw op pad en nemen het publiek jmee door zijn literaire oeuvre, door- [spekt met botte opmerkingen en ty- Ipisch Rotterdamse geestigheid. Jules [Deelder komt naar Soest op 21 januari. [C-drie en de feestdagen In onze expositieruimte worden wat werkzaamheden uitgevoerd in de da gen tussen kerst en nieuwjaar. Daarom is C-drie voor het publiek gesloten van af 25 december tot 4 januari. ,Wordt verwacht: 22 december: jeugdtheater Burrp! met 'December'; januari: cursistenexpositie; 8 januari: kinderbios '50 jaar Disney'; 21 januari: Jules Deelder met 'Deelder denkt'; 22 januari: kinderbios 'My little pony'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Vanaf januari 1993 organiseert de Stichting Statief weer een groot aantal fotocursus in Soest en Utrecht. De foto cursussen voor beginners start op maandagavond 4 januari en bestaat uit vijf lesavonden, waarin de beginselen van de fotografie behandeld worden. De fotocursus belichten/verlichten start donderdagavond 7 januari en duurt drie avonden. De fotocursus model/figuur start don derdagavond 14 januari en bestaat uit twee lesavonden in een studio. De foto cursus model fotografie voor vrouwen start half februari in Utrecht en wordt ook door een vrouw gegeven. De foto cursus interieurfotografie start op een zaterdag in februari en wordt in Utrecht gegeven. Daarnaast zijn er nog de cursussen, landschapsfotografie, kleurexperiment, pinhole, dierenfotografie, werkgroe pen, het zelfbeeld en gevorderden. Meer informatie bij: Fred Vermeulen, Hartweg 20, Soest, tel. 18105. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Activiteiten in Het Kruispunt Instuif Op woensdag 16 december is er van 14.00 - 15.30 uur weer een instuifmid- dag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Op deze middag gaan we mooie kerstkaar ten met elkaar maken. Tevens is er voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar voorlezen in het Turks. Koffiemiddagen Donderdagmiddag 17 december is er van 13.30-15.30 uur een koffiemiddag waar vrouwen uit de Engh elkaar in een gezellige sfeer kunnen ontmoeten. Kof fie f 0,75, thee f 0,50. Indien mogelijk is er kinderopvang voor 0-6 jarigen voor 50 cent per kind. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Op 5 december 1901 werd in Chi- cago, in de Verenigde Staten van PAGINA 25 Amerika, een jongetje geboren, ^«jn naam was Walter Elias Dis ney. Zijn vader kwam van een emigrantenfamilie. Oorspronke lijk kwamen de Disney's uit Frank rijk, daar heetten ze d'Isigny. Van uit Frankrijk verhuisde de familie eerst naar Engeland en daar werd deze naam al snel Disney. Omdat Walt Disney toch een soort band heeft met Frankrijk, vinden ze het daar geweldig dat vorig jaar Eurodisney by Parijs is geopend. Ook in Amerika zijn twee Disneyparken, een bij Los Angeles en een bij Orlando, Florida. Walt Disney is het meest bekend van de vele tekenfilms. Dat is een film, die ge maakt is van heel veel tekeningetjes. Een van de figuurtjes, waarover veel films zijn gemaakt, is Mickey Mouse. Wist je dat Walt Disney die al in 1928 heeft getekend? Maar natuurlijk ken je nog veel meer bekende Disney-figuurtjes. Wat dacht je van de drie biggetjes, Goofy, Bambi, Dumbo en natuurlijk Donald Duck. Walt Disney heeft ook van een heleboel sprookjes mooie tekenfilms gemaakt. Je kent vast wel Sneeuwitjer, Doornroosje, Pinokkio, Alice in Won derland, Peter en de Wolf, Peter Pan, Lady en Zwervertjes, de 101 Dalma- tiërs en natuurlijk Assepoester. Vaste bezoekers van de kinderbios in ^^^^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9 V, tel. 28132 Specerijen zijn tropische, plantaardige produkten die bij de bereiding van spijs en drank worden gebruikt. Hoewel de voedingswaarde nihil is zijn ze belang rijk voor onze voeding, want ze verle nen een pittig aroma en een delicate of pikante smaak aan spijs en drank. Ze bevorderen de spijsvertering, werken conserverend en zijn vaak genees krachtig. Dat specerijen vooral in tropische stre ken geliefd zijn is een gevolg van oude tradities; maar ook het klimaat, dat vaak verminderde eetlust en spijsverte- ringssstoornissen veroorzaakt, spreekt hier een woordje mee. Specerijen wek ken de eetlust op en bevorderen de spijsvertering. Ze maken de vaak een tonige kost smakelijker. De oude Egyptenaren gebruikten 5000 jaar geleden specerijen voor parfums, zalven en medicijnen, om ongedierte en slangen op een veilige afstand te hou den. In India en China worden, net als in de oudheid, zwarte peper, kaneel en kaardemo'm gekweekt. De mirre uit de bijbel is een doorschijnende bruine harssoort van een kleine boom. Bran dend geurt die hars heerlijk. In de 16e en 17e eeuw werden Neder landse kooplieden, verenigd in de Ver enigde Oost-Indische Compagnie, schatrijk van de handel in specerijen. Tegenwoordig zijn er behalve op het oostelijk halfrond ook in Noord- en Zuid-Amerika uitgestrekte specerijen plantages. Namaak-specerijen Voor scheikundigen is het tamelijk ge makkelijk om uit goedkope grondstof fen "namaakspecerijen" te maken. Dat kan een ramp betekenen voor de Derde Wereldlanden, die belangrijke inkom sten hebben uit hun specerijen. Zuivere specerijen uit Sri Lanka zijn in de We reldwinkel te koop, verpakt in kistjes en mandjes. Openingstijden: dinsdag, wonsdag en donderdag 13.00-17.00 uur; vrijdag 09.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; za terdag 09.30-17.00 uur. C-drie weten wel, dat Disney ook echte speelfilms heeft gemaakt. Ken je deze nog: De gekke tekkel, Napoleon en Sa mantha, Sammy de slimme zeehond, De eend met de gouden eieren, Mary Poppins en de familie Robinson? Een hele bijzondere speelfilm kun je in april zien: Heksen en bezemstelen. Op 8 januari draait in de bios van C-drie een selectie van tekenfilms, met vele be kende figuurtjes, die Walt Disney in 50 jaar heeft gemaakt. Aanvang 15.45 uur. Duur ong. 60 mi nuten. Leeftijd vanaf 5 jaar. Toegang kinderen f 3,-. Toegang volwassenen f5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 17 december: Van 9.30 - 11.30 uur: Activiteiten voor volwassenen. Leuke dingen maken on der het genot van een verse kop koffie. Vrijdag 18 december: Na schooltijd de verjaardagspartijtjes van Michelle, Wendy en Geert met veel binnenaktiviteiten. En dan 's avonds van 19.00 - 20.30 uur de laatste kinder disco van 1992. Entree: twee gulden per persoon. Zaterdag 19 december: Om 13.30 uur: de verjaardagspartijtjes van Pelle, Patrick en Amanda met alle activiteiten die leuk zijn voor kinderen van 6, 7 en 9 jaar. Verder verzorging van de dieren onder deskundige leiding vanaf 13.30 uur. Dinsdag 22 december: Vandaag is het de grote dag voor de kinderen van de toneelgroep. Zij gaan vanavond laten zien waarvoor zij de af gelopen maanden hebben geoefend. Om 19.00 uur zit het hopelijk nokvol met ouders, familie en vrienden om te kijken naar hun voorstelling. Woensdag 23 december: De laatste voorstelling voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar van dit jaar. En reken er maar op dat de leden van de toneelgroep van de medewer kers er iets moois van gemaakt hebben. Om 14.00 uur beginnen we te zingen met de kinderen en om 14.15 uur start de voorstelling. Daarnaast is er limona de en snoep en nog veel activiteiten. Het kost 2 gulden per persoon. In galerie Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat 51 is vanaf 20 december een expositie ingericht van werken van de kunstenaar Antoon van Wijk. De tentoonstelling omvat ge mengde technieken en glas en wordt zondag om 16.00 uur geopend. Tot en met 29 januari is het werk van Van Wijk te bezichtigen. Het Anna Paulownahuis is geopend van woens dag, donderdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na telefonische afspraak (tel. 11563). De galerie is op Tweede Kertsdag geopend maar op 1 januari gesloten. De Evangelische Hogeschool geefl vanaf 16 januari voor het eerst een za terdagcursus Grieks. In deze cursus le ren de deelnemers de zinsbouw van het Nieuwtestamentisch Grieks en de samenstelling en betekenis van woor den te doorgronden. Op deze wijze wordt de grondtaal van het NT toegankelijk gemaakt. De cur sus wordt om de twee weken op zater dag gehouden om zoveel mogelijk men sen de gelegenheid te geven deze cursus te volgen. De opzet van deze cursus is uniek, om dat er geen voorkennis wordt verwacht en er onderwerpen worden behandeld waarvoor in de traditionele onderwijs vormen vaak de tijd ontbreekt. Dat kan door gebruik te maken van het door het Dialektos-Instituut ontwikkelde mate riaal. Door dit lesmateriaal hoeft weinig tijd besteed te worden aan de Griekse vormleer. Deze cursus wordt dan ook in samenwerking met dit Instituut gege ven. De kosten van de cursus bedragen f 185,— incl. studiemateriaal. Een ieder die geïnteresseerd is kan zich schrifte lijk opgeven bij het secretariaat van de Evangelische Hogeschool te Amers foort. Liefde is voor alle leeftijden. Niet alleen kinderen, maar ook oude mensen hebben wel eens behoefte om lekker te knuffelen. Theater groep Burrp! verpakt dit universe le thema in een ontroerende voor stelling voor kinderen van vier tot acht jaar. "December" vertelt het verhaal van Keg en Slof, twee mensen op leeftijd. Keg woont in een caravan en repareert oud speelgoed. Slof helpt hem daarbij. Zij woont ergens anders, maar het liefst zou ze ook in die caravan wonen en lek ker tegen Keg aanliggen. Het stuk het "December" omdat het gaat over mensen die de herfst van hun leven al gepasseerd zijn. Ze bevinden zich als het ware in de wintertijd. Het decor van "December" doet sprookjes achtig aan. Het stelt een pleintje bij avond voor, met een grote straatlan taarn en een ronde zilverkleurige cara van, waar Keg in woont. In het voor tuintje staat Willem, een reusachtige vogelverschrikker. Vier gigantische bergen oud en versleten speelgoed mar keren de hoeken van het plein; poppen, beren, knuffels, het lijken er honder den. De muziek, gecomponeerd door Joost Belinfante, speelt een belangrijke rol in de voorstelling. Voortdurend loopt een muziekband mee, die "December" zijn specifieke, licht melancholische sfeer meegeeft. Ook de liedjes, die afwisse lend treurig, eenzaam en vrolijk zijn, dragen bij tot deze sfeer. Hiermee creëert theatergroep Burrp! een een heid in de muziek, het toneel, de tekst Scène uit 'December', dinsdagmid dag te zien in C-drie. Foto: Leoni Rave- stein. en het spel. Deze prachtige voorstelling is op 22 de cember te zien in cultureel centrum C-drie in Soest, "December" begint om 14.30 uur en de toegang is f 5- voor kin deren en f 7,50 voor volwassenen. Re serveren is mogelijk op tel. 22188. "Head Waiter", van Antoon van Wijk. Steenhoffstraat 9a, tel. 22195 Yoga In een tijd vol spanning en stress kan Yoga u helpen evenwicht te vinden tus sen in- en ontspanning. Éénmaal per week een uur voor uzelf. Door middel van oefeningen leert u spanning, die zich vastzet in het lichaam, te ontdek ken en los te laten. Het lichaam wordt soepeler en er komt een betere door stroming. Er wordt in deze cursus aan dacht besteed aan: ademhaling, bewust bewegen, houdingen, concentratie en ontspanning. U zult ervaren dat u zich door de yoga-oefeningen beter zult gaan voelen. Aanvang cursus: maandag 18 januari, 11.00 - 12.00 uur. Docente: mevr. A. v.d. Klok. Cursusadres: Weegbree straat 48. Aantal lessen: 10. Cursus prijs: f 100,-. Nederlandse literatuur In deze cursus over moderne literatuur maakt u nader kennis met auteurs uit de hedendaagse tijd. De cursus biedt infor matie over de roman, de novelle, be paalde literaire stromingen en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Het is aan te bevelen voor de eer ste avond alvast het boek "Het oog van de engel" van Nelleke Noordervliet te leven. De andere boeken worden, tij dens de cursus, in overleg bepaald. Aanvang cursus: woensdag 20 januari, 19.30 - 21.30 uur (lx per 3 weken). Docente: mevr. Geke Hulsbergen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Aantal lessen: 4. Cursus prijs: f 65,-. Dierenverzorging in Soester- berg In deze cursus voor de dierenliefheb bers wordt verteld waarop u moet letten bij de aanschaf en verzorging van hond, kat en knaagdieren, welke voeding het beste is, EHBO voor dieren, enz. Ook veel voorkomende ziekten bij huisdie ren worden behandeld en er wordt ant woord gegeven op de vraag wanneer het nodig is met een huisdier naar de dierenarts te gaan. Aanvang cursus: donderdag 14 januari, 20.00 - 22.00 uur. Docente: mevr. drs. V. Teernstra. Cursusadres: Het Dorps huis, Soesterberg. Aantal lessen: 6 cur susprijs: f 90,-. Inlichtingen en aanmeldingen Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur: dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. Tij dens de Kerstvakantie (21 december t/m 1 januari) is het kantoor gesloten. Extra openingstijd op zaterdag 9 janua ri: 11.00 - 14.00 uur. Op zondag 20 december, om 14.00 uur, vindt in de aula van Molendaei- Soest (Zonnegloren) een kerstconcert plaats door het welbekende koor 'The Messengers' en de Soester Orkest Vereniging. Het is voor het eerst dat dit koor en orkest een gezamenlijk concert zullen verzorgen en het be looft een succesvolle samenwerking te zijn. Reeds lange tijd geleden zijn de voorbe reidingen gestart en hebben beide diri genten, Jan Houtzagers van 'The Mes sengers' en Henk Soeteman van de S.O.V., zich gebogen over het pro gramma van het kerstconcert. Koor en orkest zullen samen een aantal welbe kende kerstliederen ten gehore bren gen. De orkestratie daarvan is het werk van Jan Houtzagers, waarvoor alle hulde, want ingewijden weten hoeveel tijd, energie en vooral capaciteiten daarvoor nodig zijn. Het koor zal daarnaast, met zijn eigen combo, een aantal liederen zingen, terwijl de S.O.V. op haar beurt de 'Watermusic' van Handel en de bal letmuziek 'Rosamunde' van Schubert zal laten klinken. Koor en orkest rekenen op een groot aantal bezoekers en nodigen met name gezinnen met kinderen uit om dit con cert bij te wonen. In deze tijd is het im mers zeer waardevol om kinderen 'live' The Messengers tijdens een eerder concert in Molendael-Soest. muziek te laten beleven, her. te laten de len in de traditie van de kerstmuziek en om hen in contact te brengen met de sa menstelling en verscheidenheid van een symfonie-orkest, zoals de Soester Or kest Vereniging. En daarbij: het is een uniek begin van de kerstdagen, om op deze manier gezamenlijk van de kerst sfeer te kunnen genieten. Het concert begint om 14.00 uur; de zaal is een half uur voor de aanvang ge opend. De toegang bedraagt f 7,50 (PAS-65 en CJP f 5,—); koffie of fris drank inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden, de VW of (voor zover nog beschik baar) aan de zaal. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 De S. O. V. tijdens een repetitie in de Mavo-Soest. Spelen in een groot orkest met koor, zonder vooraf eindeloos te hoeven re peteren, is een wens van veel musici. Deze wens kan nu in vervulling gaan door deel te nemen aan de Speel- en Zangmiddag georganiseerd door "Het Nederlandse Lied" op zondag 20 de cember om 14.15 uur in de Flint te Amersfoort. Of je nu jong of oud bent, of daar tus senin, een trompet, blokfluit, een viool, een trommel of ander instrument be speelt, of als je graag zingt, op 20 de cember kun je in De Flint in Amersfoort terecht. Vorig jaar was deze middag een succes met zo'n 200 instrumenten. Dit jaar wordt ook aan vernieuwing van het re pertoire begonnen. Onder de bekwame leiding van Henk Waardenburg worden naast enkele bekende ook nieuwe in strumentale- en zangstukken rondom kerst gespeeld en gezongen. De zang- en speelgroep "Het Neder landse Lied" is erbij om het geheel te ondersteunen. Diegenen die zich willen voorbereiden op de muziek, kunnen een boekje met de muziek en tekst van de uit te voeren stukken aanschaffen voor f 1,-. De boekjes en toegangskaarten a f 6,50 (kinderen en CJP f 5,-) zijn verkrijg baar bij de ACR op de Zonnehof, mu ziekhandel Willemsen in de Lange- straat en vanaf 14 december bij de Flint, Coninckstraat 60 te Amersfoort. Bespelers van een instrument graag op 20 december om 13.30 uur aanwezig in De Flint met muziekstandaard. Inlichtingen: Fiep Blommestein, tel. 033-944522, of Henk Waardenburg, tel. 033-619396. Kerstfeest 1992 staat bij de NCVB-Soestdijk in het teken van Eu ropa. Dat zal blijken tijdens de kerst avond die de organisatie van christen vrouwen op donderdag 17 december (19.30 uur) viert in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesse- laan. De bijeenkomst wordt toegespitst op cultuur en literatuur uit diverse Euro pese landen, verwerkt in liturgie, ver siering en kerstverhaal. Aan de liturgie werken nïee: Liesbeth Sneep, sopraan; Peter Weenink, piano; en leden van de NCVB. Na de pauze vertelt de heer W. Nijhof uit Apeldoorn "A Christmas Carol" van Charles Dickens. "Vrouwen in Europa" is het aandachts veld van de NCVB waarmee ze zich van mei 1991 tot mei 1992 bezighoudt. Eu ropa wordt behandeld in drie deelter reinen: a. Maatschappelijke ontwikke lingen; b. Leefklimaat; c. Multiculture le samenleving. Zowel landelijk, provinciaal als plaat selijk worden regelmatig thema- en ontmoetingsbijeenkomsten gehouden voor de NCVB leden. De afd. Soestdijk werkt op een bijzondere manier met dit aandachtsveld: Er worden gesprekken gevoerd met vrouwen in Europese lan den. Van deze gesprekken wordt een verslag gemaakt, dat als bijlage bij het maandelijkse afdelingsblaadje voor de leden wordt gevoegd onder de titel: Een vrouw in Europa. Zo krijgen de leden van de afdeling in formatie over bijv. schoolsystemen, vrouw-werk en kinderopvang, belas tingsystemen, streekgewoonten enz. in de verschillende Europese landen. Samenleving De NCVB is een maatschappelijke or ganisatie van christenvrouwen; vrou wen in beweging, energiek en eigen tijds. De NCVB heeft veel te bieden. Elk lid ontvangt maandelijks het blad Informatie, een lezenswaardig tijd schrift met aktuele onderwerpen ter in spiratie en informatie. Daarnaast geeft de NCVB gelegenheid tot samenwer king met andere vrouwen om aktief mee te kunnen werken aan de inrichting van de samenleving. Zij biedt gezellig heid, scholing en bezinning. Vrouwen die lid zijn hebben een ver schillende kerkelijke achtergrond en komen uit alle lagen van de bevolking. De NCVB bezint zich vanuit het evan gelie op de ontwikkelingen in maat schappij, politiek en cultuur. Wie belangstelling heeft en/of de kerst avond van 17 december wil bijwonen kan contact opnemen met een van de publiciteitsvrouwen van de afd. Soest dijk: Nel Duits, tel. 16181, of Riet Vroon, tel. 25987. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 17 december In het afgelopen jaar zijn nieuwe ko pieën uitgebracht van enkele films van de Spaanse grootmeester Luis Bunuel. Daaronder de prachtige surrealistische komedies "Le charme Discret de la Bourgeoisie (1972)" en "Le Fantome de la Liberté" (1974), moderne klassie kers die toch al ruim tien jaar niet meer in Nederland te zien waren. Met veel genoegen presenteert Film huis Artishock deze films. Allereerst "Le charme Discret", heel toepasselijk in de week voor kerst, want deze film heeft -op ironische wijze- veel te maken met feestelijk etentjes. Drie dames en drie heren trachten on gestoord te dineren. Dat schijnt echter niet te mogen lukken: een afspraak be rust op een misverstand, of er ligt een lijk in het restaurant, of de gastheer en zijn vrouw ontsnappen via een regen pijp om samen in de struiken te duiken en de gasten verdwijnen dan maar, uit angst voor iets vaags, of de zojuist ge serveerde kip blijkt van plastic en de wijn blijkt water, waarna opeens de wandtapijten worden opgetrokken en het gezelschap zich op een podium be vindt tegenover een fluitend publiek in een toneelstuk, waarvan ze de rollen niet kennen; of- De manieren waarop het gezellige eten tje mislukt worden steeds grotesker. Natuurlijk is de film in eerste instantie een satire op de schijnheilige levenswij ze van de bourgeoisie. De hoofdperso nen zijn welgestelde burgers met uitste kende (tafel)manieren, maar met wei nig scrupules. Onder het vernis huizen obsessies, angsten, hypocrisie en chaos. Overigens worden deze hoofdrollen met zichtbaar plezier vertolkt door top acteurs, zelfs de bijrollen zijn uitstekend bezet (o.a. Michel Piccoli). Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50 CJP/65+ f 5,-. Reserveren kan vanaf 19.30 uur via tel. 19577. Smitsweg 311, tel. 12630 Vrijwilligerswerk is van groot belang voor de samenhang van de maatschap pij, voor het funktioneren van vele vor men van sociale en culturele dienstver lening, voor de zelfzorg en mantelzorg. Al wordt het doorgaans niet met zoveel woorden gezegd, in het sociale vernieu wingsproces wordt aan het vrijwilligers werk grote betekenis gehecht. Maar dat is in feite niets nieuws; vrijwilligers zijn van oudsher sociale vernieuwers bij uit stek. Het is voor het eerst dat de overheid participatie van de bevolking op zich tot beleidsdoel heeft verheven. Dat is pre cies de lijn waar de vrijwilligers-vakatu- rebanen altijd al op gezeten hebben. Het is voor de mensen belangrijk dat ze ergens aan meedoen of bij betrokken zijn. Wat dat is, moeten ze zelf weten. VVB's kunnen helpen met het creëren van goede voorwaarden of het slechten van drempels. Het vrijwilligerswerk kan niet gebruikt worden als instrument om zaken te sturen, en andere proble men mogen de doelstelling niet onder sneeuwen. (Betaalde) werkgelegenheid is belangrijk bij sociale vernieuwing, maar vrijwilligerswerk heeft juist bete kenis voor behoeften en processen in de marge van de samenleving. Vakatures 1-123: plaatselijke afdeling van pa tiëntenvereniging zoekt iemand voor de organisatie en de administratieve voor bereiding van de reanimatiecursussen. 1 -120V rouwenwerkgroep in Baarn, vraagt Vrijwilliger voor verslaggeving, informatie verzamelen en verspreiden, secretariaat ondersteunen, het organi seren van info-bijeenkomsten, enz. 3-104: christelijk centrum voor ge handicaptenzorg zoekt vrijwillig(st)er vanaf 18 jaar, die het leuk vindt de pre sentatie te doen van de huisomroep. 5-102: kinderboerderij zoekt geïnte resseerden die kennis willen overdra gen over dieren en natuur. 6-101: telefonische hulpdienst zoekt warmvoelende mensen die als telefo nisch hulpverlener dienst willen doen, voor gemiddeld 6 uur per week. Leef tijd minimaal 21 jaar. 7-126: instelling voor jeugdwerk Soesterberg zoekt enthousiast persoon die schoolkinderen leuk begeleidt tij dens instuifmiddagen of creatieve akti- viteiten. 8-158: christelijk centrum voor geestelijke gehandicaptenzorg zoekt vrijwilligers die met een of meer bewo ners willen wandelen in het bos of koffie drinken in het instellingsrestaurant. 10-106: mensenrechtenorganisatie Baarn zoekt aktieveling die de komen de werkzaamheden en akties wil en kan coördineren binnen de afdeling. 12-113: patiëntenvereniging/ouder vereniging Baarn zoekt vrijwilliger voor tuinonderhoud en eventueel snoei- werk. In principe eenmaal per maand. 14-103: vrijwilligers gezocht voor het projekt thuiszorg, o.a. oppassen, thee zetten, boterham smeren, enz. om het mogelijk te maken dat mensen met een verpleeghuis-indicatie thuis verzorgd worden. 17-107: verzorgingshuis Soest zoekt gezelligheidsmensen die gastheer of -vrouw willen en kunnen zijn voor de bewoners, tijdens vaste uren. 19-126: christelijk centrum voor ge handicaptenzorg Huis ter Heide zoekt sociaal voelende klusjesman of -vrouw, die kleine aanpassingen kan verrichten of kleinigheid kan opknappen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630; dinsdag- t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur.

Soester Courant | 1992 | | pagina 25