Weekmarkt definitief naar parkeerplaats voor eerste flats Smitsweg Rinke Tolman poëzieprijs 1993 m Expositie herinrichting laatste fase Smitsveen, marktlocatie en plaatsing kunstwerk Als onderdeel van laatste fase herinrichtingsplan Smitsveen Begin uitvoering plannen in voorjaar 1993 Maatregelen op komst voor de markt: autovrij parkeerterrein Kunst-expositi Molendael-So< Muziek in Uti WOENSDAG 16 C WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 OP 'T HOOGT doorsnede schaal 1:100 VERKLARING marktkramen aantal .79 HH ruimte voor standwerkers (aantal. 4) verkoopwagens, totale lengte +58m. milieuhinderlijke activiteiten toegestaar Raadhuisplein 1 Nu de commissie ruimtelijke ordening heeft ingestemd met de laatste en meest omvangrijke fase van het herinrichtingsplan Smitsveen, kan ook een begin worden gemaakt met het aanpassen van de parkeerplaats bij de flatwoningen Smitsweg 31-309 om hier het houden van de weekmarkt mogelijk te maken. Een begin dit jaar gehouden proef op deze lokatie le verde hoofdzakelijk positieve reacties op, zowel van de marktkooplieden als het publiek en het merendeel van de aan- en omwonenden. Het stre ven is er nu op gericht de markt met ingang van mei 1993 naar de nieuwe plek te verplaatsen. In 1990 werd een begin gemaakt (Kamperfoeliestraat en omgeving) met de realisering van een integraal herinrichtingsplan voor het Smits veen. De tweede fase (Weegbree straat e.o.) volgde in 1991, de derde (Smitsveen, Varenstraat) dit jaar. Het plan beoogt het opvijzelen van de woonomgeving, onder meer door het opknappen/ aanleggen van speelvoorzieningen, aanpas sen/uitbreiden van verlichting, en herinrichting van de parkeervoor zieningen. Omdat de parkeerplaats bij de eerste flatgebouwen aan de Smitsweg in aanmerking kwam als marktplaats, werd deze lokatie als zodanig in het herinrichtingsplan betrokken. Overigens wordt de weekmarkt op donderdag ook nu al in het Smits veen gehouden, op het gedeelte van de Weegbreestraat tussen de Smits weg en de Varenstraat. De toekom stige lokatie is de derde markt plaats, want de basis van de Soester markt werd gelegd op het parkeer terrein naast het hoofdpostkantoor aan de Steenhoffstraat. De verhui zing is dit keer minder ver: de markt schuift slechts op in de richting van de Smitsweg. De Weegbreestraat blijft echter in het geheel een functie vervullen. Hier zijn namelijk, in overleg met de brandweer en de rei nigingsdienst, de meest brandge vaarlijke en milieuhinderlijke acti viteiten gesitueerd, zoals bakken en frituren. Zou er bijvoorbeeld brand ontstaan, dan is deze plek aan de Weegbreestraat gemakkelijk te be reiken voor de brandweer. Met de verplaatsing van de markt komt de gemeente tegemoet aan de wens hiertoe van vooral de markt kooplieden. Zij zijn verre van ge charmeerd van de bestaande loka tie. In de eerste plaats vanwege het klimatologische aspect ("we wor den soms achter de kraam vandaan geblazen, zó tocht het er", aldus een marktkoopman), maar ook omdat door de wijze van opstelling van de kramen, langs beide kanten van de weg, de echte marktsfeer ontbreekt. Die denkt men dankzij een andere en efficiëntere opstelling van de kramen en de "aankleding" van het plein met bomen wél te kunnen be reiken op de nieuwe lokatie. Overigens zijn er ook andere plek ken bekeken die eventueel zonder al te veel aanpassingen geschikt ge maakt zouden kunnen worden als marktplaats. De Smitshof en Hartje Zuid vielen echter afin verband met de voorgenomen uitbreiding van deze winkelcentra, terwijl ook het Raadhuisplein tussen gemeente huis en politiebureau minder ge schikt werd geacht. Uiteindelijk is dus gekozen voor de lokatie Smits weg, die óók voldoet aan de wens om de markt naar een besloten lo katie te verplaatsen. Het plan werd gevoegd bij het totale herinrichtingsplan voor het Smits veen, zodat het gelijktijdig de in spraak in kon. De nieuwe plek is door de marktkooplieden met en thousiasme ontvangen, terwijl ook de aan- en omwonenden tijdens de inspraak nauwelijks bezwaren had den. In de uitwerking is daaraan trouwens waar mogelijk tegemoet gekomen. De kramen zullen zodanig worden geplaatst, ze "met de ruggen tegen elkaar" komen te staan. Achter de kramen kunnen de auto's van de kooplieden worden geplaatst. Dat is een extra voordeel met het oog op het aanvullen van de voorraad. De strook tussen de achter de kramen geparkeerde auto's zal worden be plant met bomen. Voor het publiek blijft het mogelijk tussen de kramen door te lopen. Gekozen is voor het principe van een korte markt, waar bij elke "straat" niet langer is dan dertig meter. Nu de commissie ruimtelijke orde ning het herinrichtingsplan heeft goedgekeurd en daarmee ook het licht op groen heeft gezet voor de verplaatsing van de markt, zal zo spoedig mogelijk een begin worden gemaakt met de voorbereidingen hiertoe. Volgens John Buitenhuis, stedebouwkundig adviseur op de afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken van de gemeente, is in de voorbereidingsperiode enige overlast voor de flatbewoners niet te vermijden. Overigens zullen zij hierover ruimschoots voor de aan vang van de werkzaamheden uit voerig worden geïnformeerd. Het Samenwerkingsverband Lite raire Activiteiten Soest (SLAS) organiseert in samenwerking met de gemeente een poëzieprijsvraag over het thema Het Verloren Landschap. Iedere deelnemer/-ster mag hoogstens twee niet gepubliceerde gedichten van maximaal dertig re gels inzenden. De gedichten moeten zijn getypt op A4-formaat. Ze moeten in vier voud worden gezonden aan de se cretaris van de jury (voorzitter van SLAS), mevrouw Nelleke Streef- kerk-Stemerding, Jozef Israëlslaan 13 b, 3735 LM, Bosch en Duin. Ui terlijk op 15 februari moeten alle in zendingen (onder schuilnaam en met de echte naam in een bijgeslo ten envelop) binnen zijn. Prijzen De eerste prijs bestaat uit 350 gul den, en er zijn twee eervolle ver- mdlingen te verdienen met een boe- kenbon van elk 100 gulden. De prij zen worden op 12 maart 1993 (Rin ke Tolman overleed op 12 maart 1983) in de raadzaal uitgereikt door burgemeester Hans de Widt. De dichter Rutger Kopland zal die avond voorlezen uit eigen werk. Voorafgaand aan deze bijeenkomst zal in de gang bij de raadzaal een ex positie worden geopend over het thema landschap van het werk van onze oud-plaatsgenoot, de graficus Cor van Tol. Het SLAS is een samenwerkings verband van C-drie, de bibliotheek, Artishock en Boekhandel Van de Ven. De prijsvraag is mogelijk ge maakt door een financiële bijdrage uit het Cultuur Stimulerings Fonds. Het reglement hiervan is verkrijg baar bij de informatiebalie in de hal van het gemeentehuis. Het is een onderdeel van de gemeentelijke no titie over public relations. Een volledig reglement van de poëzieprijsvraag is eveneens ver krijgbaar bij de informatiebalie. lm het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het gemeen tehuis wordt van donderdag 17 tot en met donderdag 31 december 1992 een expositie gehouden over de wijze van totstandkoming en de besluitvorming van/rond het Uit- werkingsvoorstel Smitsveen Fase 3/3A (Smitsweg/Varenstraat), het Herinrichtingsvoorstel marktloca tie (Smitsweg/Weegbreestraat), alsmede de kunstopdracht Smits weg. Er wordt naar gestreefd in het vopijaar van 1993 met de uitvoe ring van de plannen te beginnen. Zcjwel bij het uitwerkingsvoorstel als het herinrichtingsvoorstel gaat hetiom de woonomgeving van de 3- en de 7-hoog flats aan de Smitsweg en <jle Varenstraat. Het uitwerkings voorstel is opgesteld op basis van hetjop 16 januari 1990 door het col- leg? van burgemeester en wethou- derfc vastgestelde Basisplan Smits- veen. Dit plan beoogt een intergrale herinrichting van een groot gedeel te van de wijk Smitsveen. De fasen 1 (Kamperfoeliestraat en omgeving) en 2 (Weegbreestraat) van dit plan zijn reeds uitgevoerd. Voor de Her inrichting Fase 3/3A heeft de ge meente eerder dit jaar een ontwerp opgesteld. Verder heeft het college van burge meester en wethouders op 1 okto ber 1991 na een succesvolle proef periode besloten een concreet plan op te stellen voor een nieuwe week markt op de locatie Smitsweg/ Weegbreestraat. Dit is het parkeer terrein van de flats Smitsweg 31-169 en 171-309. Het ontwerp-uitwerkingsvoorstel Fase 3/3a en het ontwerp-herin- richtingsvoorstel voor een nieuwe marktlocatie zijn gepresenteerd op de informatiemarkt van 7 septem ber van dit jaar. De verwerking van de daarop ingekomen inspraak reacties is tijdens een info-markt op 26 oktober aan de orde geweest. Kunstopdracht Ten aanzien van de kunstopdracht Smitsveen het volgende. In het ka der van de aanpak en herinrichting van de woonomgeving Smitsveen is in de raming van de exploitatie-op zet voor dit project een bedrag be schikbaar gesteld voor kunstzinnige verfraaiing van de wijk. In overleg met de woningbouwvereniging Soest, een vertegenwoordigster van de bewonersbelangenvereniging en een afvaardiging van de commissie Beeldende Kunst is voorgesteld om de beide trapportalen van de flats aan het begin van de Smitsweg, te genover het benzinepompstation, te voorzien van een verlichtingsob ject. Gekozen is voor het plaatsen van twee vliegers voorzien van een staart en touw, van de uit Monnic- kendam afkomstige beeldend kun stenaar Thomas de Klerk. De definitieve plannen zijn in de raadscommissie ruimtelijke orde ningvan 1 december behandeld. Ze ging er unaniem mee akkoord. Aansluitend heeft het college van burgemeester en wethouders de plannen op 8 december goedge keurd. In verband met de inrichting van een deel van de parkeerplaats bij de flats Smitsweg 31-309 is het nood zakelijk maatregelen te treffen in verband met parkeren. Het markt terrein zal iedere woensdagavond volledig ontruimd moeten worden. De auto's zullen dan dus naar elders moeten worden verplaatst. Hier voor zullen parkeerplaatsen wor den aangelegd aan de Weegbree straat en de Smitsweg. Hier is overi gens voldoende capaciteit voor de opvang van auto's die op de andere dagen op bet terrein voor de flats staan. In verband met de noodzaak om het nieuwe marktterrein woensdag avond en donderdag autovrij te hebben, zal er een afsleepregeling worden ingesteld. Deze regeling, zoals die in andere gemeenten met een markt (bijvoorbeeld Amers foort, Baarn en Hilversum) geldt, maakt het mogelijk om op kosten van de eigenaar een auto weg te sle pen die ondanks het verbod buiten de toegestane tijd op de parkeer plaats staat. Zowel het functioneren van de markt op de nieuwe lokatie als de maatregelen in verband met het parkeren zullen na één seizoen, -"als iedereen z'n draai heeft gevon den", zegt John Buitenhuis van de afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken- worden bekeken ten einde eventueel wenselijk of nood zakelijk geachte aanpassingen uit te voeren. vraagt uw aandacht v< Ontwerp-hinderwe vergunning Bij de afdeling Milieubeheei meente Soest, Raadhuisplei 2.27, ligt vanaf heden op van 8.30 tot 12.30 uur, als: bibliotheek aan de Albert C dens de openingsuren, ter ontwerp van de beschikking zoek van: Keune Haircosmetics BV GKeune, Birkstraat 101v richten van een magazijn voc distributie van cosmetische op het perceel Nieuwe Gra Gemotiveerde bezwaren tegen beschikking kunnen schriftelijl gebracht door de aanvrager en reeds schriftelijk of mondeling t ben gemaakt tegen het verzoek ning en door hen die daartoe re> niet (tijdig) in staat zijn gewt zwaarschriften moeten bij het stuur worden ingediend vóór 1992. Indien men dat wenst, worden lijk gegevens van degene die e schrift indient niet bekend gt verzoek daartoe moet schrifteli tijd met het bezwaarschrift bij hi bestuur worden ingediend. Bouwzaken De burgemeester maakt t Burgemeester en Wethoude zijn op volgende aanvragen ■iing van de daarbij genoe schriften, vergunning te vei het: plaatsen van een rij Bosstraat 16. (artike Wet op de Ruimte ning); 2. uitbreiden van een Clauslaan 25 (artike Wet op de Ruimte ning); 3. plaatsen van een scht kapping (Haagwinde 18a van de Wet op de Ordening): 4. aanbouwen van een be slagerpad 25, (artikel Wet op de Ruimtel: ning). Alvorens een definitieve b worden genomen, is een ie< binnen een termijn van twt rekenen vanaf donderdag 1 1992, eventuele bezwaren bij Burgemeester en Weth dienen. De op deze aanvragen betr bende stukken liggen ged zelfde termijn, dagelijks v 12.30 uur, in het gemeent ling Ruimtelijke Ordening ken, Raadhuisplein 1. ter i Verleende bouwvergunning» De volgende bouwvergum dingen zijn verleend/geac de aangegeven verzenddal Birkstraat 131 (92466). van een schaapskooi, 2-1. Tot en met 18 januari is in Soest (Zonnegloren), een gericht van werk van curs Welten-Louwers uit Oss, de Vrije Akademie daar. stelling omvat diverse werk lopende technieken, o. schilderen, aquarelleren e wen. Het werk is afkoms Jansen, Trees van krei) Loop, Tineke Hoekstra, B Inge van Steen. Zaterdag 19 [iece™'?e laatste deel van "TheMe orgelconcert van G.r- voerd door solisten en vo mentale groepen van de o.l.v. Remco deGra3sen Jan Jansen. Aanvang - rzIndigZOdecembenS kerk: "Ceremony of Care jamin Britten, uitgevoerd la cantorum van de Nede rij o.l.v. Maarten Kooj'er leen Venekamp. Aanvar Toegang vrij.

Soester Courant | 1992 | | pagina 38