JMüïMt 3AARN psters oyman 'I Eikenlaan wil gewoon geen busstation, en zeker niet voor de deur sclioemalccr 50% Bewoners Troelstrastraat klagen 299,- DE STER DAMESMODE WS: 'Het valt wel mee' FOTO SWAGER PAGINA 2 WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 itsslager DINER »EPER ETJES jaar) Dersoneelskorting en i minimum loon. 9 tel. 02154- 14545 1 uur. STOLLEN JEN N LATAPUDDING RSTGEBAK etc. Motorzagen Bosmaaiers Doorslijpers Heggescharen Waterpompen Bladblazers IMACHINES Brede weerstand tijdens inspraakavond SCHOEMAKER technische dienst De prijskaartjes gaan aan flarden bij De Ster damesmode. De voorverkoop barst los! Met forse kortingen tot Morgenmiddag en vrijdag de hele dag Boodschappen-actie voor Kozle bij vier Soester supermarkten Kritiek Prog. Soest op nieuwe opzet van politiesurveillance Van Den Brink ■'■■■/■'V B. W. willen geen opslagplaats op terrein 'kleine' moskee Onvrede over groot onderhoud en deelverbeteringen WS 2e afdruk Verkeerde nummers huisvuilinzameling sommige wijken DAGSCHOTELS Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Klachten bewoners wekken verbazing FUJIDL^oct mini WIDE date warmen opwarmen se gewichten. AU ZEN MiMEN DE WIJN- 1BERRY- en JS 5 SOEST >3 72 gt KERSTDAGEN met onze: leder z'n vak van Buuren voor brood en gebak en banketbakkerij Soest Tel. 11830 Soest Tel. 02155-17283 Er is aan heel de Eikenlaan in Soest-zuid geen bewoner die ook maar één goed woord over heeft voor de gemeentelijke plannen om daar - direct voor het NS-station - een nieuw busstation aan te leggen. Tijdens de drukbezochte en langdurige inspraakavond, vorige week in het gemeen tehuis, bleek het idee-alleen-al nauwelijks bespreekbaar. Als er al zo'n busknooppunt moet komen - waarvan volgens de bewoners hooguit een handjevol reizigers gebruik zullen gaan maken - dan moet dat maar aan de kop van de Bosstraat, aan de andere kant van het spoor. De 700 dagelijkse treinforensen op Soest-zuid zitten er niet op te wachten, evenmin als de bus/bus-overstappers, maar alleen het relatief kleine aantal mensen dat van de bus in de trein wil stappen, menen de Eikenlaan-bewo ners. Die hebben er kijk op, want som migen wonen al dertig jaar in de straat die de gemeente en Centraal Nederland hebben uitgekozen voor het nieuwe busknooppunt, dat volgens de autori teiten onontbeerlijk is voor het welsla gen van het nieuwe bus-systeem van Soest. En dat moet volgend jaar mei van start gaan, anders mist Soest de bus. Het brede verzet van de bewoners werd vertolkt door de heer A.P. van den Hoek, die in een uitvoerig betoog de ar gumenten van de gemeente bestreed. De meeste reizigers zitten volgens hem helemaal niet op zo'n busstation te wachten, zoals hij met een groot aantal voorbeelden onderstreepte. Van den Hoek vond dat de gemeente het alter natieve plan van de Eikenlaan-bewo ners - het busstation situeren aan de Bosstraat - nauwelijks serieus bekeken had en sprak in dat verband over de "onwil om zich te verplaatsen in de si tuatie van de kiezers", waardoor het al ternatief zwaar onderbelicht was en eni ge negatieve punten zeer sterk opgebla zen. "De nadelen van het gemeentelijke plan zijn verdoezeld." Van gemeentelijke zijde werd naar vo ren gebracht dat de Bosstraat géén goe de oplossing kon bieden, omdat het busstation dan aan een van de drukste routes van Soest komt te liggen, met een aantal conflicterende verkeers-situaties plus de spoorweg-overgang achter el kaar. Het Randstad-terrein - ook als al ternatieve mogelijkheid genoemd - is te klein voor het busstation en bevindt zich midden tussen de huizen. Het plan aan de Eikenlaan voorziet in "snel en geluidsarm" asfalt rondom de busper rons, behalve op de bus-standplaatsen (die in beton worden uitgevoerd om olie-lekkage makkelijk op te vangen). De taxistandplaats blijft, de twee ratel- populieren ook, maar de ruimte vooi auto's die passagiers ophalen of weg brengen wordt beperkt. Wel komt er een modern, zelfreinigend openbaar toilet met een muntautomaat. De be woners waren daarvan nauwelijks on der de indruk... 'Opgeblazen' Woordvoerder Van den Hoek ging uit voerig in op de argumenten die van ge meentezijde tegen het alternatieve plan «-'werden aangevoerd. Zo vond hij dat de afstand Bosstraat-station helemaal niet zo groot was, dat het geen bezwaar was -■ als buslijn 70 een iets langere route moest rijden, dat het busknooppunt best iets verder van het winkelcentrum mocht liggen en dat een ingreep in het park Klein Engendaal in geen verhou ding stond met de ingreep aan de Ei kenlaan. De voorspelde verkeerspro blemen vond hij opgeblazen, "alleen omdat 80 procent van de ruimte wordt I gebruikt voor bussen ten behoeve ca. 1 50 reizigers, want die kan je het niet j aandoen dat ze 50 meter verder moeten 1 lopen - en daar bouwt de gemeente een I heel busstation voor!" I Volgens Van de Hoek waren er wel heel 0 andere verkeersopstoppingen te ver- 1 wachten en hij verweet de gemeente dat 1 die op de verkeerde tijdstippen - buiten I het spitsuur - was gaan kijken naar de I mogelijke conflictpunten. "Mislei- I dend," was zijn conclusie. Hij vond het I verder een illusie dat de gemeente met r de voorgestelde maatregelen veel meer mensen uit de auto in de bus zou krijgen I en weersprak met klem dat de bewoners 1 er relatief weinig last van zullen krijgen. y Volgens Van den Hoek heeft de ge- I meente niet aangetoond dat het alge- meen belang beter was gediend met een I busstation aan de Eikenlaan dan aan de I Bosstraat, en hij liet alvast maar weten 1 dat de bewoners "alle hun ten dienste staande middelen" zouden gebruiken I om de ingreep te verhinderen. Gemotiveerd I De discussie had vervolgens voorname- js lijk een welles-nietes-karakter. Wet- i houder Mieke Swinkels, die de bijeen- 1 komst leidde, stelde herhaalde malen Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* enigszins bezwerend vast dat ze te ma ken had met een "prettig publiek"hoe wel de stemming duidelijk geladen was en naar mate de avond vorderde zelfs grimmig leek te worden. Om te begin nen wees de wethouder er nog maar eens op dat de negatieve beoordeling van het alternatief alleen een Ambtelijke reactie was. "Omdat de ambtenaren zo gemotiveerd zijn is dat oordeel érg sterk in uw nadeel uitgevallen." "Als 't zou kunnen zou u mijn zegen krijgen," hield de heer Saher van CN de Eikenlaan-bewoners voor, om vervol gens uitvoerig duidelijk te maken dat 't dus echt niet kon. En vervoers-ambte- naar Vossestein maakte nog eens dui delijk dat het busplan onmisbaar is bij de doelstelling om meer mensen uit de auto en in het openbaar vervoer te krij gen. "Denkt u ook eens aan de oude ren; niet alle mensen hebben de keus voor een auto..." - een opmerking die vanaf de tribune luid en duidelijk als "gelul" werd omschreven. Vanuit de Kastanjelaan kwamen pro testen tegen het plan om bus 73 (van en naar Soesterberg) door Soest-zuid te leiden in plaats van over de Ossendam- weg. Hoewel de bus dan precies twee keer per uur o.a. over de Bonifacius- straat rijdt - waar vroeger ook de Ten- sen-bus bekend was - vreesde een be woonster voor het leven van de school jeugd. "U praat alsof het 1920 is,"rea geerde Saher. Soest-midden? Van de Bosstraat kwam verzet tegen het héle idee van een busstation, niet aan de Eikenlaan en natuurlijk ook niet aan de Bosstraat - "De mensen doen het zichzelf aan; laten ze de fiets maar pak ken en laat de automobilisten maar rus tig in de file staan..." - maar vooral te gen de door de gemeente bedachte "af takking", waardoor een van de bussen voortaan over de Bosstraat zélf zou gaan rijden. De beste oplossing was vol gens een van de bewoners om het nieu we busstation aan te leggen bij het oude NS-station Soest (midden). Eén van de Eikenlaanbewoners uitte zijn twijfels aan de gemeentelijke plan nen door een vergelijking te maken met de (volgens hem) logistieke problemen rond de koffievoorziening in het ge meentehuis. "Het wordt een grote cha os." Hij wilde precies horen welke mo gelijkheden er voor de betrokkenen zijn om bezwaar te maken. Een ander meende dat het hele plan eenzijdig be keken was vanuit de richting Overhees en vond dat de gemeente zich niet al te veel moest aantrekken van de bezwaren van de NS tegen het alternatief aan de Bosstraat. "De NS zegt toch bij voor baat nee..." Trots Opmerkelijk was overigens zijn sugges tie om ook het hele NS-station Soest- zuid - volgens hem van oudsher volko men verkeerd gesitueerd - maar naar de Bosstraat te verplaatsen, waar immers ruimte genoeg zou zijn. "Dat gaat vele malen meer kosten dan déze oplos sing," wierp NS-woordvoerder Den Dunnen tegen. Hij wees er trouwens enigszins sarcastisch op dat Soest zich zelf trots op de borst mag kloppen, om dat het de hoogste automobiliteit van de provincie heeft. Andere Eikenlaan-bewoners protes teerden verder tegen het grote aantal bussen dat door hun straat zou gaan rij den, waar de verkeerssituatie toch al problematisch is, o.a. door de beruchte bocht in de weg. "Er is al bijna eens een kind doodgereden..." Wethouder Swinkels antwoordde dat de bus juist wel eens een obstakel kon zijn voor het, autoverkeer, zodat het er eigenlijk een beetje veiliger door zou kunnen wor den. De meest concrete vraag werd pas tegen het einde van de discussie gesteld: Hoe veel mensen stappen er nu en straks in Soest-zuid vanuit de bus in de trein? Dat bleek te gaan om zo'n 70 a 80 men sen in de huidige situatie, maar volgens Saher zouden het er - uitgaande van het nieuwe bussysteem - wel 200 kunnen worden. "Het gaat erom dat we een nieuwe groep gebruikers aantrekken." v. Weedestraat 7-9 - Soest - Telefoon 02155-12504 Morgenmiddag (donderdag 17 december) en overmorgen de hele dag (vrijdag 18 december) organiseert de Stichting Jume- lage Soest-Kedzierzyn/Kozle weer een grote boodschap pen-actie. Dat gebeurt bij vier bekende supermarkten in de ge meente. Donderdagmiddag van 13.30 tot 18.00 uur en vrijdag van 9.00 uur 's morgens tot 20.00 uur 's avonds staan medewerkers van de stichting klaar bij: Albert Heijn, Smitshof (Soester- veen); Jac. Hermans, Tamboerijn (Over hees); C-1000, Zuidpromenade (Soest- Zuid); Garantmarkt, Rademakerstraat (Soesterberg). De klanten wordt met een stencil ge vraagd iets extra's te kopen ten be hoeve van de mensen in Polen. De goederen kunnen ter plaatse aan de vrijwilligers van de jumelage stich ting worden afgegeven. De ingezamelde goederen worden op 21 december naar Polen ge bracht, zodat ze daar nog vóór de Kerst gedistribueerd kunnen wor den. 'Alsof reorganisatie al een feit is' Opnieuw is Leid je Tomassen, raadslid van Progressief Soest, in het geweer gekomen tegen de ver anderingen in de politie-organisa- tie. In schriftelijke vragen aan het College van B. W. oefent ze felle kritiek op de gang van zaken met de surveillance, die sinds eind vo rige maand districtsgewijs wordt uitgevoerd. "Naar het schijnt", aldus Tomassen niet zonder enig venijn, "hebben zich op 30 november ingrijpende veranderingen voltrokken in de politie-organisatie in Soest. Vanaf die datum werkt het korps al niet meer zoals we dat mogen ver wachten, alsof de nieuwe politie-orga nisatie al een feit is..." Volgens Tomassen mocht de gemeen teraad er tot 1 april volgend jaar vanuit gaan dat er op ieder uur van de dag en de nacht één ploeg van vijf personen op het Soester bureau zou werken of van- daaruit zou worden ingezet. "Tot 1 april zou het bureau normaal dag en nacht open blijven; een beslissing over de arrestantenzorg moet nog genomen worden als de werkgroep klaar is." Ze vraagt het College nu waarom de raadsleden van niets wisten toen de nieuwe districts-surveillance op 30 no vember van start ging, en wat dat voor consequenties heeft voor de politie-be- zetting in het Soester bureau. Hoeveel politiemensen "bemannen" het bureau thans van 17.00 tot 07.00 uur de vol gende dag? Ze wil weten of het juist is dat er in het district Eemland nu al 's nachts maar acht mensen dienst doen, waarvan er slechts twee in één auto door Soest en Soesterberg rijden. En als dat klopt, waarom er dan in Soest en Soesterberg geen twee auto's kunnen surveilleren, omdat de beide rayons van het district even groot zijn maar de criminaliteit in Soest groter is. Tomassen wil verder vernemen vanuit welk bureau de recherche nu precies werkt, zowel 's nachts als overdag, en de afdeling bijzondere wetten. "Is het juist dat de algemene surveillance steeds meer recherchetaken moet gaan over nemen, waardoor straatagenten vele uren niet op straat kunnen surveilleren? En wat betekent dat voor de fiets-sur- veillance en de bestuurlijke preventie?" Tenslotte wil ze van B. W. horen wel ke consequenties daaraan verbonden moeten worden voor het convenant, en waarom ze nog steeds geen antwoord heeft gekregen op haar vorige brief (3 december), waarin ze opheldering vroeg over een aantal omstreden uit spraken van de politieleiding. RESTAURANT j J Bij ons bent U uit en toch thuis. J \.i ry Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij sturen u graag ons kerstmenu toe. Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. Koopovereenkomst wordt ontraden Het College van Burgemeester en Wethouders heeft afwijzend ge reageerd op een verzoek tot wijzi ging van de bestemming van de "kleine" moskee aan de Weeg breestraat. Aannemersbedrijf Ka reisen wil het gebouwtje aankopen en er een opslagplaats van maken, maar B. W. vinden zo'n ontwik keling zeer ongewenst. Het gebouwtje - ook wel bekend als "De Houten Schuur" - is momenteel in gebruik als moskee van de Stichting Is lamitisch Centrum Soest. Kareisen wil het perceel - dat nagenoeg aan zijn ei gen terrein aan de Smitsweg grenst - aankopen en het in eerste instantie ge bruiken als opslagplaats. Later zou er eventueel een dienstwoning gebouwd kunnen worden. Sinds 1988 is het gebouwtje in gebruik als moskee, en bij de verkoop werd des tijds officieel vastgelegd dat het ook al leen daarvoor gebruikt zou mogen wor den. Dat beding geldt ook voor de rechtsopvolgers van de stichting, met een boete van maximaal 100.000 gul den op het niet-nakomen van die ver plichting. De stichting heeft het gebouwtje on langs verkocht aan Smeeing Beheer b.v., als onderdeel van de transactie om de moskee te vestigen in de voormalige technische school aan de Molenstraat/ Soesterengweg. De verplichting rust dus bij Smeeing, aldus het College. B. W. motiveren hun afwijzing met de redenering dat de gevraagde be stemmingswijziging - in eerste instantie opslagplaats - "ruimtelijk" zeer onge wenst wordt geacht. Heroverweging van de bestemming en de koopover eenkomst worden - wat het dit punt be treft - door het College dan ook strikt ontraden. 'MITS In de Troelstrastraat heerst bij een aantal mensen onvrede. Scheuren in muren, een centrale verwarming aan het plafond en bewegende vloeren vormen de bron van de er gernis. De klachten van de bewo ners zijn gevoed door het groot on derhoud en de deelverbeteringen die aan 81 woningen van Woning bouwvereniging Soest (WS) in 't Hart worden uitgevoerd. Dat niet alles klopt, is nog tot daar aan toe. Waar de bewoners voornamelijk over vallen, is de wijze waarop hun klachten door WS worden behandeld. Het echtpaar Van der Heide heeft aan geklopt bij de klachtencommissie, maar moet negen weken wachten op een reactie. "Ik heb in huis en buiten ver schillende mensen aangesproken. Dan krijg je te horen dat ze dat in twee uur tjes kunnen fiksen en dat bij de ttyeede oplevering zullen doen. Wat inoet je dan?" aldus Van der Heide. Hij toont de scheuren in een steunbalk die is aangebracht, omdat de muur tus sen de woon- en een slaapkamer is uit gebroken. Scheuren zijn ook in de keu kenmuur waarneembaar. Ifi de badka mer hangt de centrale verwarming te gen het plafond. Op nog geen veertig centimeter afstand is de afzuiger die alle warmte wegtrekt. Als Van der Heide zijn cv-leidingen wil ontluchten, is hij genoodzaakt een keukentrapje te pak ken. Anders kan hij niet bij de ontluch- ters, die tegen het plafond van de hal hangen. Bovendien lopen de leidingen, voor het blote oog zichtbaar, langs de binnenkant van de muur. Volgens woordvoerder W. Pos van WS betreft het hier een individueel geval, omdat de cv pas twee jaar geleden bij Pos is geïn stalleerd. Reacties Volgens mevrouw S.W. van de Veen hebben nog vee! meer mensen klach ten. "Alleen melden ze die niet bij WS. Wij zeggen dat ze dat juist wel moeten doen, anders gebeurt er natuurlijk hele maal niets. Je hoort overal kwade reac ties." Mevrouw A. van der Neut van het buurtcomité is al wat langer terugge keerd in haar woning. Zij heeft pas in derde instantie het nieuwe huurcon tract getekend, omdat het contract de eerste twee keer niet in overeenstem ming met de gemaakte afspraken was. "Er gebeuren veel domme dingen, om dat de coördinatie in het bouwteam niet goed is. Ze hebben bij iemand een stop contactbij de waskraan gehangen. Nou, die kan je dus ook lekker schoonspui ten. Erg slim hoor." Veel bewoners van de Troelstrastraat klagen de laatste tijd ook over stank die waarschijnlijk afkomstig is van het riool. Van der Heide: "De gemeente heeft de put leeggezogen en dichtge gooid. Toen bleek dat er nog iemand op de put was aangesloten en moesten ze hem weer openmaken. Nu kunnen ze bovendien de opslagtank niet vinden. Ze zijn van de week al aan het graven geweest." Van der Neut en Van de Veen vinden de handelwijze van WS niet netjes. Ze doelen onder meer op het huurcontract dat alle bewoners vooraf moesten on dertekenen. Van de Veen: "Als je dat niet deed, werd je woning niet gereno veerd. Ik heb het contract onder voor behoud getekend, maar niet alle men sen wisten dat dat kon. De huurverho ging gaat in de maand na de oplevering in. WS heeft door een intern misver stand vergeten de trendmatige huurver- Inde Troelstrastraat klaagt een aantal mensen over het groot onderhoud en de deelverbeteringen die worden uitge voerd aan de woningen. Volgens wo ningbouwvereniging Soest, die eige naar van de woningen is, valt het wel Foto: Goos van der Wilt. hoging van 5,5 procent vergeten te be rekenen over het meerbedrag van de huur. Nou moeten we dat van oktober en november ineens in december gaan betalen. Ik ben al naaf een heleboel mensen töegestapt. We gaan proberen om het met WS te regelen. Als dat niet lukt, stappen we naar een advocaat." Vergoeding De bewoners die tijdelijk hun huis moe(s)ten verlaten, hebben recht op vierhonderd gulden vergoeding van de gemeente, omdat ze in een caravan moesten logeren. Volgens Van der Neut wilde WS dat geld inpikken. "Daar heb ik op een informatie-avond wat van gezegd. Als we de vierhonderd gulden niet zouden betalen, moesten we naar een wisselwoning, zeiden ze van WS. Toen heb ik gezegd, doe dat dan maar. Het was gewoon bluf. Ik weet dat ze moeite hebben om wisselwonin gen te vinden. Bij de volgende bijeen komst heeft WS met geen woord gerept over de wisselwoningen. We gingen ge woon naar een caravan. WS heeft alleen maar geprobeerd om van 36 huishou dens vierhonderd gulden te vangen. Maar dat is ze niet gelukt." Het overgrote deel van de bewoners maakt zijn klachten niet kenbaar bij WS van k.b.film 10X15 cm mat ol glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond Volop gratis parkeergelegenheid In de afgelopen weken heeft de afdeling Reiniging in Soest de nieuwe inzamel- kalender voor 1993 huis-aan-huis be zorgd. In tegenstelling tot voorheen hebbende wijken thans een nummer (i.p.v. een letter). Bij de bewoners van de Birkstraat zijn abusievelijk 2 schema's bezorgd en wel van wijk nummer 2 en wijk nummer 6. De beide zijden van de Birkstraat vor men voortaan wijk nummer 2, zodat deze mensen de kalender voor wijk 6 kunnen weggooien of terugzenden aan de gemeente. Bij de bewoners van een deel van de Ei gendomweg zijn ook abusievelijk ka lenders voor de wijken nummer 5 en nummer 6 bezorgd. Het betreft hier het gedeelte Eigendomweg bij het Scal- meijerpad, dat alleen toegankelijk is voor langzaam verkeer. Dit gedeelte valt in de nieuwe wijk nummer 5. De overige bewoners van de Eigendom weg, tussen de Koningsweg en de Nieu- weweg, vallen wel onder wijk nummer 6. 4© TRA TEU R'CA TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 17 t/m 22 december Donderdag Kalkoensteak met appel Vrijdag Gemengde visschotel of macaroni met sla Zaterdag Boeuf Bourguignonne en of Heilbotfilet Zondag met zalm gevuld. I Maandag Cotelette =Suisse= {varkensvlees gevuld met ham en kaas) Rundergehakt in madeirasaus Heeft u uw kerstbestelling al opgegeven? (laatste week) Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en J diverse aardappel-of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht 14,50 Weekendschotel 16,50 i I Openingstijden dagelijks van 10.00-20 00 uur I zondag van 15.00-20.00 uui 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraal 3 Soest Tel 24661 en het buurtcomité, meent Van der Neut. Volgens haar en Van de Veen is dat wel de beste methode om een oplos sing te vinden voor de onvrede. Want de onvrede en het ongerief tijdens de werkzaamheden, al zijn het alleen maar de opslagcontainers die al maanden in de straat staan, hebben veel mensen chagrijnig gemaakt. "Het is misschien wel goed als we met WS om de tafel gaan zitten en alles uitpraten." Volgens W. Pos van de Wo ningbouwvereniging Soest valt het aantal klachten over het groot onderhoud en de deelver beteringen in de Troelstrastraat wel mee. "Het merendeel van de mensen is heel tevreden. Maar als je ze samen in de straat zet, praten ze met elkaar ineens anders. Het verbaast me dat ze nu naar buiten treden, terwijl de problemen voor de zomervakantie veel groter waren. Toen waren we bezig in de eengezinswoningen. De bewoners kampeerden toen in hun eigen woonkamer. Het project ver liep toen veel moeilijker. Nu zijn er alleen van vier bewoners klachten." Alle problemen zullen overigens worden verholpen. Na de eerste op levering worden de klachten geïn ventariseerd. Drie maanden later volgt de tweede oplevering en dan moet alles zijn opgelost. Een contro leur van WS loopt dan-nogmaals alle woningen na om te kijken of alles goed is. Pos kan zich voorstellen dat sommi ge bewoners geïrriteerd raken, om dat het onderhoud voor hen een gro te ingreep is. In de portiekwoningen zie ik voornamelijk tevreden men sen. Er zijn best reële klachten, maar daar gaan we aan werken. We heb ben echter wel met een strak schema te maken. Als iemand scheuren in de muur heeft, kan de stukadoor niet zomaar uit een andere woning wor den gehaald." De eengezinswoningen zijn vrijwel allemaal voor de tweede keer opge leverd. Volgens Pos zijn er nagenoeg geen klachten meer. "Wij hebben de bewoners heel veel vrijheid gegeven in de keuze-mogelijkheden, ook voor wat betreft de materialen. We komen alle afspraken na. Als je de hoeveelheid werk bekijkt, die wordt verricht, valt het allemaal wel mee. Als je de bewoners individueel spreekt, hebben ze geen klachten, maar tegen de buurman zeggen ze iets anders." Van de woningen zijn of'worden de keukens en de douche verbeterd. De overige werkzaamheden kunnen per woning verschillen. De huur van de portiekwoningen is van minimaal 250 gulden gestegen tot 380 gulden. Voor de eengezinswoningen moet ongeveer 480 gulden per maand worden betaald. KLEIN EN HANDIG. 28/45 mm dubbel objectief 45 cm direct macro. Drop-in filminleg. Auto- focus met focus Iock. landschaps- knop, tcgenlichtcompensatie en zelf ontspanner. Datum/ tijd achterwand. Fraai LCD-scherm. FOTO VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.00 UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUR. ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR.

Soester Courant | 1992 | | pagina 3