iars ?ne zone Wilt u direct weten wat onze koopsompolis u oplevert? RTMAN IISS^C Van Huissteden tijdelijk elders 9,- 9,- 9,- Van Dasselaar: al 35 jaar een begrip voor aardappelen, groente en fruit 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 7 Bestel nu voor de feestdagen! 'Elektronisch bankieren bij Rabobank Soest: snel, safe simpel' Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 uizeninde Huizenkrant. die krant! Driedubbel feest in zaak aan Van Weedestraat Naaimachinehandel borduurt tijdens nieuwbouw voort in noodwinkel ïsenu estdagen ond 1993 Zes appartementen voor ouderen Cateringbedrijf gaat naar Steenhoffstraat Heerlijke hors d'oeuvres bij de Tromslager Heerlijke "hors d'oeuvres" Rabobank. Aangenaam. De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: SOESTER ONDERLINGE v BRANDVERZEKERING W.A. DE TROMSLAGER Zeistse (19) reed zonder rijbewijs Soest decor voor milieu-filmpjes in tv-uitzendingen EO-Kinderkrant Open dagen voor midden en kleinbedrijf voor al uw JDIO-VIDEO Wedgwood Als u snel bent, profiteert u van het laagste Britse pond ever. Bijvoorbeeld: het FINE BONE CHINA, prachtig wit, Intrigerend doorschijnend en buitengewoon hard porselein. Wedgwood voert meer dan 80 verschillende serviezen Daarnaast was er voor de belangstellen den de mogelijkheid een demonstratie van de betaalautomaat bij te wonen. Speciaal hiervoor was de heer J.J.M. van der Heijden van Rabobank Neder land aanwezig. De heer Van der Heij den is produktspecialist op het gebied van Electronisch Betalingsverkeer. Rabo Telebankieren Financieel Beheer gaat voor elke on dernemer een steeds grotere rol spelen. Het systeem Rabo Telebankieren maakt een verdere automatisering van de financiële administratie mogelijk. Vooral de gebruikersvriendelijkheid is kenmerkend voor dit systeem. De dui delijke hulpinformatie maakt het voor iedere gebruiker mogelijk om snel met dit systeem te leren omgaan. De ondernemer kan op de lokale P.C. via een modem-verbinding alle gewen ste daginformatie raadplegen. Tevens is het mogelijk om de opgebouwde trans actie-historie te raadplegen. De veilig heid van het systeeem is gewaarborgd door de persoonlijke Telebankpas, waarin per houder de individuele be voegdheden kunnen worden vastge legd. Voor het uiterst lage maandabonne ment van f 18,50 krijgt de ondernemer de beschikking over een up-to-date in formatiebron. Bovendien zijn de kosten voor het betalingsverkeer, ook wel be kend onder de naam Transactiegebon den Tarifering, extra laag bij aanleve ring van het betalingsverkeer via Rabo Telebankieren. Betaalautomaat Jaarlijks geven consumenten ongeveer 100 miljard gulden uit aan toonbankbe- talingen. Deze betalingen vinden pro centueel gezien op de volgende manier plaats: contant 86%; via girobetaal kaarten/eurocheques 11%; via de be taalautomaat 3%. De verwerking van deze betalingen kost de ondernemers en banken jaarlijks cir ca 2,5 miljard gulden. Bij een efficiënter gebruik van de genoemde betaalmidde len door de consument kunnen deze verwerkingskosten met 200 miljoen gulden afnemen. Dit 'bewustwordings proces' is het onderwerp van de lande lijke campagne 'Betaal op Maat'. Ter ondersteuning van deze campagne wordt begin volgend jaar het landelijk 'Betaal op Maat'-spel op tv uitgezon den. In deze campagne krijgt de consument het advies om kleine bedragen contant te voldoen; grotere bedragen zo veel mogelijk via de betaalautomaat te vol doen; cheques en/of betaalkaarten al leen te gebruiken voor het voldoen van grotere bedragen, wanneer er geen be taalautomaat aanwezig is. Aangezien de Rabobank Soest dicht bij haar be- drijfsrelaties wil blijven staan, heeft zij met genoemde 'open' dagen ingespeeld op vragen vanuit het Midden- en Klein bedrijf. Vooral door de ongedwongen opzet van deze dagen was zij hierbij in staat om in te spelen op de individuele situatie van de betreffende onderne mers. ;on met warme 25,-voor199," Op alle stoffen en confectie 10 tot 40 korting. van Weedestraat 54a - Soest Noordamweg 2 semi-bungalow met yciraye en rondoppervlak ca. 580 m2. Vanuit 9 villawijkje zit u in een oogwenk in rekte bosgebieden en heeft u een sluiting op de A12. Indeling: b.g. iet open haard, keuken, slaapka- sr en hal. Verdieping: 2 slaapka- of 36 merappartement op begane zonnig terras van ruim 30 m2 dat aaie, geaccidenteerde parktuin, e nabij winkels en bos. iving met schuifpui naar terras, ouwapparatuur, 3 slaapkamers, net ligbad en douche, 2e badka- 9, toilet en hal. eigen c.v., videofoon, eigen i het souterrain, berging en lift. n h «n Driedubbel feest was het afgelopen rijdag en zaterdag bij de firma Van Dasselaar, de bekende groentewinkel aan de Van Weedestraat. De zaak be stond 35 jaar, binnenkort vieren Jan ;n Corry van Dasselaar hun 35-jarig uielijksjubileum en bovendien was "an van Dasselaar ook nog jarig! M vanaf zijn twaalfde zit Van Dasselaar het vak. Hij is afkomstig uit een Nij- :erks boerengeslacht, maar vader Van Hasselaar begon al voor de oorlog met iet venten van groente en fruit in ïaarn. Bijna alle Van Dasselaars zitten n het vak; hun naam is bekend van Er- nelo tot Voorthuizen, van Bunschoten ot Baarn, en uiteraard ook in Soest. Dok op de Soester weekmarkt was Jan 'an Dasselaar geen onbekende. Jaren- ang was hij daar present met zijn groen- e- en fruitkraam, maar de zorg daar- 'oor heeft hij onlangs overgedragen lan zijn zoon, die ook de zaak in Soes- erberg leidt. Van Dasselaar senior is iverigens nog altijd lid van de markt- :ommissie en daardoor nauw betrok ken bij de verplaatsing van de markt aan le Weegbreestraat naar de Smitsweg, lie volgend jaar moet gaan plaatsvin- len.' Van Dasselaar is daar best blij mee - "al wilde de marktcommissie 'm het liefst in Soest-zuid" - maar is daarnaast wat minder te spreken over het kramen-be- eid van de gemeente Soest. "Al die ver- ipreide standplaatsen, dat is eigenlijk 'niets. De mensen klagen erover." In de loop van 35 jaar is de AGF-zaak aan de Van Weedestraat uitgegroeid tot de meest gerenommeerde specialitei tenwinkel op dit gebied van Soest. Ook de meest exotische fruitsoorten zijn er verkrijgbaar, uiteraard naast de tradi tionele soorten. De sortering is enorm gegroeid, ook al omdat steeds meer mensen belangstelling hadden voor groenten en fruit die ze in verre landen - bijvoorbeeld tijdens vakantiereizen - hadden leren kennen. Evenwicht "De hoeveelheden worden kleiner, maar de verscheidenheid neemt enorm toe," aldus Van Dasselaar. "Dat houdt mekaar mooi in evenwicht. Er is nooit iets afgegaan, alleen maar bijgeko men." Vrijwel alle groente- en fruit soorten zijn tegenwoordig het hele jaar door verkrijgbaar, en dat is ook een hele erandering vergeleken met 35 jaar te rug. Hetzelfde geldt voor verse kruiden, die aanzienlijk populairder zijn geworden. "Vroeger had je al heci m a»a je peter selie en selderij in huis had, maar tegen woordig kun je verse dille, mint, tijm, salie, basilicum en rozemarijn niet meer wegdenken." Opvallend is ook de toe name van het aantal appelrassen, die in de loop der jaren allemaal sterk verbe terd zijn. "Ze zijn tegenwoordig alle maal lekker en mooi van kleur." De vraag naar biologisch getelde groen ten en fruit neemt de laatste jaren sterk toe, maar Van Dasselaar zelf heeft hier en daar nog wel wat bedenkingen. "Meestal wordt het er niet beter op, omdat het gewoon nog niet goed lukt met alle soorten. En vaak ziet het er ook niet uit." Het heeft hem ook geleerd op zijn hoede te zijn met alles wat als biolo gisch wordt aangeprezen. "Er is veel onkunde op dit gebied. Dan zie je wat verlepte bloemkool die een paar dagen later wordt aangeboden als biologisch- dynamisch. Dat zet mij wel eens aan het denken. Het kwa'iteitbesef loopt wel een beetje terug. De klant denkt al gauw: sla is sla, maar dat is niet zo." Jan en Corry van Dasselaar. Erwtensoep en ketelkoek Van Dasselaar zelf vindt alle aardappe len, groenten en fruit die hij in huis heeft even smakelijk: "Ik lust alles". Als hij zijn eigen voorkeur volgt eet hij toch het liefst gezonde groenten als spruitjes en witlof, maar tijdens de feestmaaltijd die afgelopen zondag met de hele familie werd gehouden stond er iets heel anders op het programma: erwtensoep en Nij- kerkse ketelkoek, een traditioneel ge recht dat nog het meest lijkt op Jan-in de-zak. De klanten van Van Dasselaar hebben inmiddels ook geprofiteerd van het ju bileumfeest. Ze kregen vrijdag en zater dag allerlei aanbiedingen tegen bijzon dere jubileumprijzen: anderhalf kilo appels voor 35 stuivers, 20 clementines voor 35 dubbeltjes, 35 worteltjes voor een gulden en een kilo witlof voor f 3,50 etc. Bovendien kregen ze alle maal een fleurige verrassing mee in de vorm van een mini-Kaaps viooltje. Wedgwood's Fine Bone China, nu opmerkelijk voordelig bij WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 Wasiel Steitner de TAPIJTZAAK van Soest Naaimachinehandel Van Huisste den zal in januari volgend jaar ver huizen naar de Van Weedestraat 8. De zaak zal daar tijdelijk wor den gehuisvest in een noodwinkel. Reden daarvan is dat het huidige pand aan de Van Weedestraat wordt gesloopt. In juli keert Van Huissteden terug op het bekende adres. SOESTER COURANT Boven de nieuwe winkel van Van Huissteden, die in juli klaar moet zijn, komen zes appartementen voor ouderen. Een dezer dagen gaat een folder de deur uit, waarin de appar tementen worden aangeprijsd. De woningen woren waarschijnlijk na de zomervakantie opgeleverd. Er komen twee woonlagen van drie ap partementen. Bouwbedrijf Van den Hengel bouwt het pand. Naast van Huissteden zal'op de be gane grond nog een winkelruimte worden gerealiseerd. Welke zaak daar intrekt, is volgens Van den Hengel, nog niet bekend. Informeer dan nu bij de Rabobank. Rübobflllk S Soest Telefoonnummer algemeen 96333 Kantoren: Kerkplein 9, tel. 96300 Soeslerbergsestraat 14, tel. 96310 Koninginnelaan 28, tel. 96320 Smitsweg 4, tel. 96330 Tamboerijn 3, tel. 96340 en veranderwerk. Telefoon 1 79 93 Dan wordt het nieuwe pand betrokken, waarvoor bouwbedrijf Van den Hengel in januari de werkzaamheden start. Het gebouw komt op dezelfde plek naast het kantoor en de redactie van de Soes ter Courant te staan. De woning die tus sen de Soester Courant en Van Huisste den stond, is reeds met de grond gelijk gemaakt. De noodwinkel van Van Huissteden komt ter hoogte van De Ster kindermo de te staan. J. van Huissteden is blij dat hij daar het halfjaar, dat de nieuwbouw in beslag neemt, kan overbruggen. "We hebben er tegenop gezien, maar we worden er stukken beter op. Het pand, waar we nu in zitten, verkeert in slechte staat Het is er niet plezierig werken voor de medewerkers. Voor de klanten is het ook prettiger om straks in een moderne zaak te komen." Reparatie Van Huissteden is al 25 jaar het adres in Soest voor naaimachines, fournituren eo. reparatiewerkzaamheden. De zaak blijft alle diensten in de noodwinkel verlenen. "Alles loopt door, alleen tij delijk op een andere locatie. Wellicht dat de collectie naaimachines wat klei ner wordt, maar bij terugkeer op het ou de adres zal die collectie daarentegen worden uitgebreid', aldus Van Huisste den. D'e eigenaar van acht zaken (binnen kort negen) hecht er veel waarde aan dat zijn Soester vestiging tijdelijk elders kan voortborduren. "De mensen ko men ook bij ons voor knoopjes, bandjes en garen. We hebben duizend-en-één artikelen. Het zou niet fijn voor de klan ten zijn als we dan in Soest een halfjaar njet bereikbaar zijn." IJs en wederdienende wordt de nieuwe winkel van Van Huissteden in juli vol- IJnd jaar geopend. Van Huissteden be slaat dan een oppervlakte van zeventig vierkante meter, hetgeen een uitbrei ding betekent ten opzichte van de hui dige winkel. Op dit moment houdt de zaak opruiming. Na 11 januari gaat de deur dicht, maar wordt meteen de noodwinkel opengesteld. Van Huissteden is overigens ook aan de Utrechtseweg in Amersfoort gevestigd. In april 1993 opent Van Huissteden een filliaal in het nieuwe winkelcentrum Emiclaer dat tegen de grens van Hoog land wordt gebouwd. Andere vestigin gen van Van Huissteden zijn te vinden in Utrecht (Steenweg), Zeist (Slotlaan), Nieuwegein, Maarssenbroek, Barne- veld en Lelystad. In 1967 opende Van Huissteden een Opruiming bij Van Huisstedey: "We worden er straks stukken beter op. winkel aan de Soesterbergsestraat in Soest. In 1982 verhuisde de winkel naar de Van Weedestraat. Als middenstander in diverse gemeen; ten, weet hij als geen ander dat Soest een gezellig winkelcentrum ontbeert. "Soest heeft dan ook geen regionale functie. We zullen in Soest nooit men sen van buitenaftrekken, omdat er niets te zoeken is. Dat is moeilijk in een lint dorp. Een oplossing is er niet meer. Ik zag destijds veel in het plan voor een winkelcentrum op de Eng, maar nu zijn de kleine winkelcentra teveel verspreid. In Soest zullen we een gezellig winkel centrum altijd blijven missen." VOOR AL UW VERZEKERINGEN Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11 Luxe "hors d'oeuvre" met vlees Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, pompernikkel, ham, rosbief, fricandeau en rollade, per persoon 12.50 Luxe "hors d'oeuvre" met vis Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, pompernikkel, paling, garnalen, krab en zalm, per persoon15.00 U kunt verder een keuze maken uit o.a. Waldorff- en eiersalade. Voor de kerstdagen ruime sortering OLA-ijstaarten. voor particulieren en bedrijven De salade- en koud buffetspecialist M.i v. 20 december '92 Nieuwe adres: Steenhoffstraat 58 - Soest (voorheen Slagerij Du wel) 02155-2 28 71 Ziet u ook zo op tegen de feestdagen? Dagenlang met de neus in de kook boeken om iets te bedenken om uw gasten aan te bieden, uren in winkels in de rij staan voor de benodigde boodschappen, avonden bezig zijn in de keuken met de voorbereidingen? En dat is allemaal niet nodig, want zoals elk jaar verzorgt ook nu de Tromslager in Soest weer heerlijke salades voor de feestdagen. Dit jaar zijn vooral de hors d'oeuvres de moeite waard. In de hors d'oeuvres van de Tromslager zijn alleen verse ingrediënten verwerkt. Er worden geen kleur-, geur- of smaak stoffen toegevoegd. De hors d'oeuvres worden 's nachts voor de kerstdagen met de hand ge maakt. Dus verser kan bijna niet. Er worden geen door de machine fijnge stampte groenten of fruit gebruikt. Al les wordt vers gesneden en bereid. Je proeft de pure smaak van onder andere verse stukjes appel, ui en augurk. Vlees en vis Er zijn twee soorten hors d'oeuvres: de huzarensalade en de zalmsalade. De huzarensalade wordt bereid met vers vlees, zoals rosbief, fricandeau, rollade en ham. De zalmsalade wordt klaarge maakt met de heerlijkste vissoorten: zalm, krab en garnalen. De hors d'oeu vres worden feestelijk gegarneerd met onder andere gevulde eieren, gevulde komkommer en pompernikkels (ge vuld roggebrood), zodat ze zo opge- De politie hield op de Rademakerstraat in Soesterberg in het weekeinde een 19-jarige jongedame uit Zeist aan, die in een auto reed waarvan de APK-keu- ring reeds verlopen was. Bij onderzoek bleek de wagen niet verzekerd te zijn. De jongedame zelf had trouwens niet eens een rijbewijs. Ze kreeg een proces verbaal en moest de auto laten staan. Bosboom-jeep krijgt modderbad Oplettende televisiekijkers - en vooral de jeugd - zullen op woens dagmiddag tijdens de uitzending van de EO-Kinderkant regelmatig stukjes Soest herkennen. Dat is geen wonder, want veel opnamen worden in ons dorp gemaakt. Dat geldt zeker voor de korte milieu items van twee minuten, die in het programma 40 uitzendingen lang te zien zijn. De Soester poppenspeler Aad Peters is de man achter deze korte, humoristi sche filmpjes, die telkens een ander mi lieu- of recycling-probleem aan de orde stellen. Vorige week figureerde daarbij een heuse Jeep van autobedrijf Bos boom (van de Birkstraat), die zo dik was ingesmeerd met modder dat hij en kele malen door de wasstraat bij de Avia-pomp (aan de overkant) moest. Aad Peters geniet nationale bekend heid als "Bulletje", een van de juryle den van de mini-Playbackshow van Hennie Huisman. Ook trad hij jaren lang op als de legendarische toekan Sir Geoffrey in het programma Bunkeren (EO en NCRV), die ministers en ande re hoogwaardigheidsbekleders zonder schroom durgde te benaderen. Soester zwerver In de Kinderkrant is Aad Peters sinds kort regelmatig te zien als "Ome Wim", een Soester zwerver die meestal langs de straat te vinden is en daarbij een bij zondere interesse toont voor de inhoud van de vuilnisbakken. "Ome Wim" komt op milieu-gebied heel wat tegen. De uitzendingen komen tot stand met de gewaardeerde medewerking van de afdeling Gemeentewerken. Het modderbad van de Jeep illustreer de op humoristische wijze dat het auto- wassen met speciale shampoos ook niet al te milieu-vriendelijk is. "Mensen die echt schoon willen worden nemen ook wel eens een modderbad, dus waarom zo'n sjieke auto niet...?" diend kunnen worden. Kortom: met hors d'oeuvres van de Tromslager zijn de feestdagen pas echt gezellig! Wie nu al hors d'oeuvres voor de feest dagen wil bestellen moet bellen naar de Tromslager, telefoon: 02155-22871. Onder het thema 'Elektronisch ban kieren: snel, safe simpel' heeft de Rabobank Soest vorige week maan dag en dinsdag twee 'open' dagen voor haar bedrijfsrelaties georganiseerd op het kantoor Kerkplein 9 te Soest. De heren WJ. Kruithof en V.T. Veld kamp, beiden relatiebeheerder bedrij ven bij deze bank, gaven tijdens deze dagen een demonstratie van het pro- dukt Rabo Telebankieren. De hors d'oeuvres van de tromslager zien er piekfijn uiten smaken ook heer lijk. De huzaren-hors d'oeuvre kost fl. 12,50 per persoon, de zalm-hors d'oeu vre kost fl. 15,00 per persoon. De fraai opgemaakte salades zijn af te halen op Eerste en Tweede Kerstdag tussen 14.00 en 15.00 uur bij de nieuwe vesti ging van de Tromslager. Nieuw adres Verheugend nieuws voor alle afnemers van de Tromslager is, dat het Soester cateringbedrijf binnenkort een nieuw adres krijgt. Aan de Steenhoffstraat 58 - in de voormalige slagerij van de fami lie Duwel - wordt binnenkort alles in gereedheid gebracht om de verse sala des, hors d'oeuvres en alle andere hap jes die deTromslager verzorgt vandaar- uit klaar te maken. Dat gebeurt vanaf maandag 20 december, dus ook tijdens de kerstdagen kunnen de hors d'oeu vres al op het nieuwe adres worden af gehaald. Daar zijn ook heerlijke luxe ijstaarten van Ola verkrijgbaar.

Soester Courant | 1992 | | pagina 7