usbaarn ü)uuyci m lekker jf ihandel i 'KORTINGEN' Nieuwe gezichten bij 'De Korte Duinen' aan voor het 'rieurtextiel Superloper van het jaar 1992: Jeroen van Amstel (14) Sakkers Loodgieterswerken krijgt veel meer 'lucht' aan de Nieuwstraat Dessert-specialist Jan Dogterom maakt de feestelijkste toetjes van het jaar JJUJ SUPER- Afslanken met centimeters tegelijk: de unieke methode van Stance Andeweg Guus en Marja de Veer handhaven beproefde formule Alles moet weg! verbouwen! waanzinnige Banketbakkerij Dogterom Kerststollen, Kransen en Tulbanden. kersttaarten Div. desserts Aquarellen-expo in 't Vaarderhoogt Soester Courant-bezorger wint cd-bon Bedrijf verhuist naar voormalige supermarkt Banketbakker uit Soest-zuid ook op kerstmarkt JJLUJL DE i OOFDSTAD B.V. komplete hondemaaltijd Skin Plus Body Wrap, gezond en natuurlijk WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 kenbaar? Magnetti heeft dan ook op verzoek vele dames hun partner een persoonlijke odiging gestuurd. Zonder deze uitnodiging u echter ook van harte welkom op onze n-koopavond op maandag 21 december. instraat 70, 3743 BH Baarn 'Koken is altijd m'n grote hobby ge weest, al vanaf dat ik met m'n kop bo ven het aanrecht uitkwam." Dat zegt Guus de Veer, die samen met zijn echtgenote Marja de Veer-Klinkha- mer het nieuwe "tandem" vormt van restaurant "Dc Korte Duinen" aan de Birkstraat. Sinds 1 november zwaaien zij de scepter in het restaurant, dat tot voor kort on der leiding stond van zwager en broer Rob Klinkhamer. Marja is dan ook eveneens een telg uit het inmiddels in Soest zeer bekende restaurateursge slacht Klinkhamer, van wie Fred en Mieke Klinkhamer ("De Soester Dui nen") ook vooraanstaande vertegen woordigers zijn. "Ik kom eigenlijk helemaal blanco dit vak binnen," aldus Guus de Veer, die tot voor kort directeur was van een fi nanciële instelling in Friesland, een baan die hij graag heeft opgegeven om zijn grootste hobby - koken - eindelijk alle- dagen in praktijk te kunnen bren gen. Afkomstig uit een geslacht dat hij om schrijft als "bourgondisch" was hij altijd al geïnteresseerd in eten. "Dat heeft me altijd bijzonder aangesproken. Ik ben ook een groot verzamelaar van kook boeken en ik vind het ontzettend leuk om tijdens de vakantie in Frankrijk al lerlei delicatessenwinkeltjes en markt- kraampjes langs te gaan." Hij heeft zich dan ook met overtuiging teruggetrokken uit de wereld van effec ten en beleggingen en nam bij "De Kor- teDuinen" de plaats van zwager Rob in, die zijn oude vak - het onderwijs - na veertien jaar weer heeft opgevat en dat met vreugde in Almere beoefent. Eerst verkenden Guus en Marja het restau rantwezen bij "De Soester Duinen" van zwager Fred - "we hebben ook alle ne gatieve kanten van het vak leren ken nen" - en sinds 1 november staat het oirant aan de Birkstraat onder hun Mïing. Hw-estaurantwereld is volgens Guus de Veer bijzonder aangenaam. "Ik vind Ms heel leuk. Niemand gaat immers met een chagrijnig gezicht buiten de eten, en bovendien: in dit vak heb les in eigen hand. Klanten die kla- SRiover de bediening in de Nederland- restaurants hebben voor 99 procent ijk; dat zijn dingen die je zelf in de ld hebt, en dat moet je dan ook 100 •cent goed doen." maal niet zo duur te zijn, aldus Guus de Veer, en het hoeft ook niet altijd zo exo tisch te zijn. "Maar er is natuurlijk wel wat meer in de wereld dan een tourne- dos-champignons." De keuken van "De Korte Duinen" blijft dan ook Frans-internationaal georiënteerd, met een kaart waarop een aantal originele gerechten prijkt, zoals de vis-surprise.- De omschrijving weg-restaurant is vol komen onterecht, aldus Guus de Veer. "Je hoort de mensen wel eens spreken over het Avia-restaurant, maar hoe ple zierig de aanwezigheid van het benzine station zo dicht in de buurt ook is, het restaurant staat er volkomen los van. Het zou er dan ook niet mee geasso cieerd moeten worden. "We hebben een eigen identiteit en uitstraling." Natuurgebied Wat wél een bijzondere aantrekkings kracht uitoefent is het feit dat het res taurant direct aan de ingang van het na- tuur- en wandelgebied van de Korte Duinen gelegen is. In het weekend gaan veel mensen de natuur in, maar volgens Guus- de Veer is de toegang tot het fraaie duinengebied naast het restau rant bij velen nauwelijks bekend. Wat hem betreft mag dat snel veranderen. "De Korte Duinen" blijft verder mik ken op de vertrouwde doelgroep: ge zinnen met kinderen - het restaurant beschikt over een leuke speelhoek voor de jeugd - en de zakenwereld, die de zaak heeft leren kennen en waarderen als een ideale plaats voor een zaken- lunch. Kerstmenu's Herkenbaarheid en betaalbaarheid blij ken ook uit de speciale kerstmenu's bij "De Korte Duinen", waar tijdens de kerstdagen al een viergangen-menu verkrijgbaar is vanaf f 57,50, voor kin- rkenbaar en betaalbaar Hf heeft geen vijf seconden spijt gehad h zijn overstap. "Je weet datje met de k trouwt, maar dat is geen enkel be- ar, want je bepaalt toch je eigen pak." De beproefde formule van e Korte Duinen" - herkenbaarheid betaalbaarheid - blijft wat hem be- dan ook tot in lengte van jaren on- ijzigd. "Maar uiteraard zullen we op den duur natuurlijk ook onze en ideeën aan toevoegen." rkenbaarheid en betaalbaarheid: het aan een restaurant hoeft hele IN - WEAR PART TWO P.T.A. MARC O' POLO RUDDY DUCK RAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS Want we gaan EPS NIEUWE WOOMIDFFFN NIEUWSTRAAT 25 BAARN 02154-1 slaapkamers - kleinmeubelei meubelen Koninginnelaan 22 3762 DE SoestdijK Tel.: 02155-25996 Marja en Guus de Veer hebben on langs het restaurant aan de Birkstraat overgenomen. deren zelfs vanaf f 19,50. Bovendien komt de kerstman beide dagen op be zoek! Guus en Marja zijn voorlopig rustig ge start, zonder veel ophef of toeters en bellen. Dat komt nog wel als ze eenmaal goed hun draai hebben gevonden. Guus zal volgend jaar regelmatig in de keuken te vinden zijn - geen wonder met zo'n hobby - en Marja is vooral de gene die als gastvrouw het kontakt met de bezoekers legt. "De Korte Duinen" is elke dag vanaf 10.00 uur ('s zondags vanaf 11.00 uur) geopend. De keuken sluit normaliter omstreeks 20.30 uur 's avonds. voor Prachtige in verschillende smaken. o.a. Pudding en Omelette Siberiënne Wilt U alstublieft tijdig bestellen. Tot 6 januari is bij het tuincentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg 72B een aquarellen-expositie te zien. De stukken zijn gemaakt door de cur sisten van atelier De Tuin uit Baarn. ESTRMT 32A Johanna Vaessen (l.) overhandigt Jeroen van Amstel zijn welverdiende cd-bon. Jeroen van Amstel is vorige week uitgeroepen tot de superloper van het jaar 1992 van de Soester Cou rant. Hij kreeg het minste aantal klachten over de bezorging en werd daarvoor op passende wijze gehuldigd. Jeroen kreeg een cd-bon van 50 gulden. "Jonge helden" worden ze ook wel ge noemd: de trouwe bezorgers van de krant, die soms door weer en wind op pad gaan om de krant bij de abonnees thuis af te leveren. Ook de Soester Cou rant telt een fors aantal van die helden. Oplettende lezers zien bijna elke week wel een of meer namen genoemd ondei het kopje "de loper van de week", waar mee de beste bezorgers - dat wil zeggen: die met de minste klachten - van tijd tot tijd voor het voetlicht worden gehaald. Ze krijgen daarvoor een beloning, een "opstekertje" om zich te blijven inspan nen om het zo goed mogelijk te doen. Natuurlijk gaat er wel eens wat mis; dan wordt een adres per ongeluk overgesla gen - ook de beste breister laat wel eens een steekje vallen - of de krant komt wat later dan de abonnee gewend is. Vaak kan de bezorger dat ook niet helpen en de abonnees hebben in het algemeen wel begrip voor de jongelui, die met de bezorging van de krant een zakcentje proberen bij te verdienen. Jeroen van Amstel bezorgt de Soester Courant sinds anderhalfjaar. Normali- [n de komende weken gaat de firma >akkers, het bekende loodgietersbe- drijf van de Koninginnelaan, verhui zen naar de Nieuwstraat 15. Sinds het begin van deze maand wordt het nieu we onderkomen - de voormalige su- ermarkt annex postkantoor van de familie Hilhorst - opgeknapt. Op dins- lag 5 januari opent het bedrijf zijn leuren. In de tussentijd - van 21 december tot 5 ianuari - zal het bedrijf gesloten zijn in 'erband met de verhuizing. Daarna zet nevrouw Sakkers de zaak op de oude 'oet voort, net als aan de Koninginne laan met persoonlijke service en gratis idvies, vanachter de balie. "Geen zelf- lediening," is het parool van het lood- jietersbedrijf. "Veel mu-v. inucn dat toch veel prettiger dan wanneer ze zelf moeten zoeken naar de spullen die ze nodig hebben," aldus mevrouw Sakkers. "Vaak weten ze niet precies wat ze no dig hebben en als ze hun probleem aan ons voorleggen komen we er samen wel uit. Dan komen ze ook niet met het ver keerde thuis, en als dat wél zo mocht zijn kan er altijd geruild worden." De nieuwe winkel biedt genoeg ruimte om alle sanitair, cv-ketels, geisers, kra nen en wat al niet meer te laten zien, in de ruimte voor de balie waar de klanten tijdens het (eventueel) wachten op hun gemak kunnen rondkijken. Aan de Ko ninginnelaan ontbrak die ruimte. "Als er vier klanten waren moest de vijfde in de deuropening blijven staan of buiten wachten..." Alles bij elkaar Achter de balie in de zaak aan de Nieuwstraat komt een magazijn van ca. 60 vierkante meter, waar na 1 april ook nog een kantoortje bijkomt. De totale ruimte is 96 meter. Voor dezelfde acti viteiten stond tot nu toe aan de Konin ginnelaan slechts 25 meter ter beschik king. Sakkers krijgt dus aanzienlijk meer "lucht". Bovendien staat er achter het nieuwe pand een grote schuur die als werkplaats wordt ingericht. "Dan hebben we alles bij elkaar," aldus me vrouw Sakkers, "zoals we dat nu niet hebben." Aan de Nieuwstraat is er ook meer par- ter brengt hij de krant rond op ruim 110 adressen aan de Middelwijkstraat, de Kerkstraat en de Gouden Ploeg. De 14-jarige leerling van het Griftland- College (3-Havo) vindt het een plezie rige vorm van vrijetijdsbesteding: "Het is meestal wel lekker om buiten te zijn. Als 't miezert is dat erger dan als 't re gent, want daar kun je je op kleden." Veel bijzonders maakt hij onderweg niet mee. Het ergste dat hem ooit is overkomen was dat er tien kranten weg waaiden toen het stormde. Racefiets Het geld dat hij met de bezorging van de krant verdient komt Jeroen goed van pas. Hij heeft er inmiddels zó veel aan over gehouden dat hij een racefiets heeft gekocht, want fietsen is z'n hobby. "Dat doe ik in de zomer redelijk vaak." Van alle (meer dan vijftig) bezorgers van de krant bleek Jeroen het afgelopen jaar het minst aantal klachten te hebben gekregen: een hele prestatie, die dan ook best een speciale beloning verdient. Jeroen kreeg daarom een cd-bon ter waarde van 50 gulden, die hem werd overhandigd door Johanna Vaessen van de afdeling bezorging van de Soes ter Courant. Wat Jeroen met de cd-bon gaat aanschaffen staat nog niet hele maal vast. Het zal waarschijnlijk wel een plaat van Dire Straits worden, de muziekgroep waar hij momenteel nogal dol op is. keergelegenheid. "Aan de Koninginne laan staan de vakken meestal vol met auto's van het winkelpubliek of van de bewoners. Daar hebben we straks geen last meer van. Bovendien willen we la ter op onze eigen grond nog twee par keervakken voor de winkel aanleggen." Grotere voorraad De firma Sakkers verkoopt alle lood gietersartikelen, zoals kranen, sanitair, cv-, gas- en waterleidingmaterialen, riolering, lood, zink en dakbedekking. Bovendien is er een zeer ruime voor raad van vervangingsonderdelen. "En wat we niet hebben, dat bestellen we," aldus mevrouw Sakkers. Aan de Nieuwstraat zullen alle gangbare en minder gangbare artikelen in een nog groter assortiment voorhanden zijn. Bovendien is de firma erkend installa teur, zodat men er voor alle loodgieters- werk terecht kan - nu nog even aan de Koninginnelaan 31, straks in een veel ruimere behuizing aan de Nieuwstraat 15. De feestelijkste toetjes van het jaar, zo kun je de "toespijzen" wel noemen die banketbakker Jan Dogterom uit Soest-zuid speciaal voor de feestdagen klaarmaakt. In de w inkel aan de Soes- terbergsestraat 53 zullen in de komen de periode de heerlijkheden weer de winkel uitvliegen. Al meer dan dertig jaar is de naam Dog terom in Soest synoniem met banket specialiteiten van de hoogste kwaliteit. Vader Dogterom genoot alom bekend heid in die hoedanigheid, en hetzelfde geldt voor zijn zoon, Jan Dogterom, de enige "Gulden Smaeck"-bakker van Soest. De firma Dogterom staat dan ook te recht bekend als dessert-specialist bij uitstek, en dat zal tijdens de komende feestdagen rond Kerst en Oud Nieuw aan menige dis, als afsluiting van de maaltijd, in de huiselijke kring beaamd worden. Op het repertoire van banketbakker Jan Dogterom prijken niet alleen pud dingen in diverse smaken, kersttaarten en kerstbonbons (uit eigen chocolate rie!) en nog veel meer. Twee "hoofd nummers", die elk jaar weer een en thousiast onthaal vinden, mogen daar bij zeker niet onvermeld blijven. Specialiteiten Dat is in de eerste plaats de "Omelet Si- berienne", een overheerlijk ijsgerecht, gedrenkt in Grand Marnier, die bij voorkeur geflambeerd wordt opge diend. Dat kan ook thuis, aldus Jan Dogterom. Hij en zijn assistentes Yvon- ne Barreveld en Monique van Doorn vertellen de klanten in de winkel graag hoe dat precies moet om een extra feestelijk resultaat te waarborgen. De tweede specialiteit is de Profiterol, ook wel bekend als de "soesjestaart", een piramide van gevulde soesjes die wordt overgoten met Canache, een tongstrelende mengeling van chocola de en slagroom. Het is met het oog op de te verwachten drukte uiteraard zeer aan te bevelen om de bestelling tijdig op te geven, zodat Jan Dogterom en zijn medewerkers alle tijd en aandacht kunnen besteden aan het klaarmaken van de dessert-speciali teiten. Een telefoontje naar nummer 12050 wordt dan ook zeer op prijs ge steld. Kerstmarkt Als echte Soester banketbakker is Jan Dogterom uiteraard ook present tijdens de eerste Soester kerstmarkt, die aan staande zaterdag in de Kerkebuurt wordt gehouden. In het kraampje - vlakbij de kerststal - staat hij klaar met o.a. heerlijke warme saucijzebroodjes en kerstmannetjes van marsepein, die ter plaatse worden gemaakt. Dat alleen al maakt een bezoek aan de kerstmarkt zeker de moeite waard! 'DogteiömJH REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Jan Dogterom en zijn medewerksters staan ook nu weer klaar om de heerlijkste kerst-desserts te verzorgen. DIERENSPECIAALZAAK super-lekker is altijd superlekker als hoofdmaaltijd, als beloning, als tussendoortje super-lekker is het ideale komplete voedsel met o.a. vlees en kip super-lekker is licht verteerbaar super-lekker is een semi-dry hondevoer super-lekker is verkrijgbaar in de dierenspeciaalzaak in zakken van f kg super-lekker Soesterbergsestraat 59 - Soest - Tel. 1 80 80 Een gezonde en natuurlijke manier oip in korte tijd een heleboel overtollig vet kwijt te raken en de huid weer strak te maken - dat is de Skin Plus Body Wrap-methode die Stance Andeweg vanaf deze week in Soest introduceert. Goed nieuws dus voor alle Soesters die met hun omvang tobben! "Body wraps" - waarbij het lichaam wordt omwikkeld met een soort ver band - zijn op zichzelf wel bekend, maar bij de Skin Plus-methode wordt gebruik gemaakt van specifieke kruiden, die het vet afbreken en cellulite-vorming be strijden. De methode is 100 procent na tuurlijk; de wraps bevatten dan ook geen zouten of chemicaliën. De katoenen lappen worden van tevo ren geweekt en verwarmd in een oplos sing van o.a. Aloë Vera en andere krui den, en vervolgens zo heet mogelijk om het lichaam gewikkeld. De hitte opent de poriën, zodat de oplossing goed in de huid dringt, waar de vetten en gifstoffen worden afgebroken. Die worden afge stoten naar het lymfesysteem en vervol gens op natuurlijk wijze het lichaam uit gespoeld. Elke behandeling duurt ongeveer an derhalf uur. Direct daarna wordt de li chaamsomvang opgemeten. Het meest effectief is een behandeling in de af- slank-studio, die Stance Andeweg in haar huis aan de Vosseveldlaan heeft ingericht, maar de methode kan ook thuis worden toegepast. Na de behan deling voelt de huid glad, strak en soe pel aan, maar het belangrijkste is na tuurlijk dat men ook echt centimeters is kwijtgeraakt. Ook thuis De Skin Plus-methode kan, zoals ge zegd, ook thuis worden toegepast, al zal het effect dan wat langzamer verlopen. Thuis kan men gebruik maken van een speciale scrub en body wash - in plaats van zeep - en deze artikelen zijn uiter aard ook bij Stance Andeweg aan te schaffen. Stance introduceert de nieu we afslank-methode met veel genoegen in Soest, waar ze inmiddels vooral be kend is door haar nagelstudio. Daar naast verzorgt ze ook manicure en kos- metische camouflage. Met deze nieuwe methode - onlangs geïntroduceerd op de schoonheids- beurs - is een merkbaar resultaat inder daad gegarandeerd. Stance Andeweg: "De Skin Plus Body Wrap-methode is heel nieuw. Er zijn in heel Nederland nu vier mensen die hem toepassen en de resultaten zijn echt heel goed. Per be handeling kunnen de mensen soms al zo'n tien a vijftien centimeter kwijtra ken en daarna gaat het proces meestal nog een poosje door, omdat de kruiden hun werk blijven doen zolang ze niet worden afgespoeld bij het wassen of door transpiratie verdwijnen. Tegen m'n klanten zeg ik dan ook meestal dat ze zich beter pas de volgende ochtend kunnen wassen." Geschikt voor iedereen In de 24 uur na de behandeling dient men wel een behoorlijk hoeveelheid water te drinken - zo'n 16 glazen in to taal - wat volgens Stance helemaal niet zo'n opgave is. Dat kan het beste ge woon leidingwater zijn, zonder kool zuur. Alcohol, gekruid voedsel en dieetdranken zijn niet aan te raden, om dat die de uitspoeling van vet en gifstof fen verhinderen. De methode is overi gens geschikt voor iedereen, ook voor kinderen en ouderen. "Het is de eerste methode die iedereen zonder proble men kan gebruiken." aldus Stance An deweg. Een dieet kan daarnaast wel zinvol zijn, maar noodzakelijk is het niet. De verdwenen centimeters komen niet meer terug als naast de "wraps" de spe ciale slimming gel wordt gebruikt. Het grootste verlies doet zich voor bij de "probleemplekjes", waar de herhaalde behandelingen de vetopeenhopingen verzachten en de huid de nodige steun geven om soepel en elastisch te blijven. De methode is ook heel geschikt voor na de bevalling, tegen "striae" en voor mensen met een ouder wordende huid. Speciale korting voor eerste vijf! De kosten van de Skin Plus-methode zijn f 85,- per behandeling van ander half uur; de tijd die men daarvan in de "wraps" doorbrengt is doorgaans zo'n 45 minuten. Wie meer behandelingen nodig heeft kan gebruik maken van een speciale kaart voor 10 behandelingen, waarop 50 gulden korting wordt ver leend. En als extraatje krijgen de eerste vijf mensen die vanaf dit moment een afspraak maken voor een serie behan delingen bij Stance Andeweg de eerste behandeling helemaal gratis! Wie interesse heeft kan het beste 's mid dags of 's avonds kontakt opnemen met Stance Andeweg, Vosseveldlaan 47, 3768 GL Soest, tel. 12013.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9