UUR Wildschut Optiek soiJiiMsn' Sterke terugkeer van dames Stam/SoYoCo NIC VAN DAM >alans Smeeing/BDC niet florissant Aftellen begonnen voor kerstcross Sportverkiezing nadert ontknoping Rabobank S Soest TEAM* SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG _^ÏNA12 WOENSDAG 23 DECEMBERÏiflp" SOESTER COURANT PAGINA 13 'n möeder n? do. aanbevolen door de indel, Vivaldi, 9,95 jaar. En bij de een cheque t.w.v. de Gouden Snaar. n 02155- 12 1 32 perste zege op A vero/OS 2 sinds april 1990 schept ruimte op ranglijst VOLLEYBAL SBPfcf 'rR -Xp H. landballers op gevaarlijke tiende plek en uit bekertoernooi HANDBAL Startschot profs en A-amateurs om 14.30 uur op Tweede Kerstdag WIELERCROSS Tot nu toe veertien mannen, zes vrouwen en zes ploegen GOLDEN active sports Verrips van Rouwend aal 'illem Van Oosten fotoservice (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1992 Mijn/onze motivatie is: al je in desport nergens van bent verzekerd, ondervond hel tweede al"imSTr'". je? S ,i'dens het i^nlijkse bezoek aan am/SoVoCo. In de Bunt, de thuishaven van de Soester vollevbalsters, ngen de Friezinnen voor hel eerst sinds april 1990 (3-0) de boot in. Na er opeenvolgende nederlagen tegen Avero/OS 2, krikte Stam/SoVoCo ^°ïde" ^Ifverlrouwenfiink op door de volle buit binnen te ha- j '5"S' Dank zij de 3-0-zege nam Stam/SoVoCo eer afstand van de onderste vijf ploegen. ■an hen boekte alleen Abcoude winst het onderaan bengelende Ekspalvo. Rgen dat team waren de volleybalsters een week eerder nog het schip ingegaan 1-2), maar in de Bunt stond een ander Jam/SoVoCo binnen de lijnen. In de Irste set werd nog de indruk gewekt dat de Soesters naar een reguliere 0-3-nederlaag zouden worden geleid, maar na de eerste wisseling van helft veranderde het spelbeeld op slag. Voordat Avero/OS de posities had in genomen, trok Stam/SoVoCo de stand gelijk. Het is dat Mies Bouwman niet op de tri bune zat, anders had Heieen Hilhorst ongetwijfeld een invitatie gekregen voor het uit de kast gehaalde program ma 'In de Hoofdrol'. De jonge buiten- aanvalster haalde zelf echter ook alles uit de kast. In de aanval ging op een ge geven moment iedere bal naar Hilhorst die vervolgens links en rechts de verde diging van Avero/OS murw beukte. Af en toe sloeg ze de bal nog wel eens tegen de muur, maar in de kritieke fase in de derde set trok ze haar ploeg over de streep. Stam/SoVoCo had net een voorsprong van 12-10 verspeeld (12-13), toen Hilhorst de service twee keer terughaalde. Daarna sloeg ze het eerste wedstrijdpunt voor de thuisploeg binnen (2-1 dank zij 15-13-winst). Daarna was het verschil tussen Stam/ SoVoCo en Avero/OS zo groot als dat tussen dag en nacht. De blokkering van de Soesters, geleid door Inge Everts en Esther van der Spek, stond steeds goed opgesteld, de Friezinnen gingen grove fouten maken en Stam/SoVoCo scoor de punt op punt. Op 11-2 was het duel in feite beslist. De coach van Avero/OS had zijn twee time-outs toen al lang ver bruikt en Ad van Woensel kon slechts genoegzaam toezien hoe zijn ploeg op weg was naar onverwacht succes. De laatste stuiptrekking van de gasten (13-7) was meer een gevolg van een kort ogenblik van concentratieverslap ping bij Stam/SoVoCo dan een ople ving aan de andere kant van het net en de Soesters konden even later uitbun dig kon juichen: 15-8. Foto: Goos van der Wilt. Esther van der Spek toonde zich sterk in de blokkering. In aanvallend opzicht vertolkte Heieen Hilhorst een hoofdrol. De balans die Smeeing/BDC aan t einde van dit jaar moet opma ken, is niet bepaald florissant te noemen. Met acht punten uit vvaalf van de 22 wedstrijden staat fae ploeg op de tiende plaats. Dat betekent direct degradatiegevaar ivoor de handbalformatie die ge wend is om bovenin mee te draai- De uitwedstrijd tegen UDS.V 2 bracht ondag geen verbetering. Smeeing/ BDC verloor met de cijfers 16-11 voor ne achtste keer in dit seizoen. j-'We hebben tenminste acht punten on- liodig weggegeven", zei trainer/coach Piet Diemei vorige week woensdag al na de verloren bekerwedstrijd tegen feredivisionist Swift/Arnhem. In dat puel lieten de Soesters zien dat ze terde- kunnen handballen. Als Smeeing/' BDC ooit van Swift/Arnhem had kunnen winnen, dan was het wel in de bekerwedstrijd in sporthal Beukendal. De gasten beschikten natuurlijk over meer kwaliteit en routine, maar de Soesters speelden fris en met inzet. De aanwezigheid van de internationals Rob Groener en Peter Portengen gaf hen geen beklemmend gevoel. De Oranje-klanten speelden zeker niet slecht en scoorden veel. Elke vrije centimeter werd door Swift benut, vooral in de hoeken, vanwaaruit Swift negen keer scoorde. Verder waren de Arnhemmers meedogenloos bij balver lies aan Soester zijde (zes verzilverde breaks) en benutte Swift vijf van de ze ven strafworpen. Toch bleef Smeeing/BDC goed bij en was er halverwege nog van alles moge lijk (12-13). In de openingsfase van de tweede helft had Smeeing/BDC goede zaken kunnen doen. Jos Diemei en Charles van Zetten misten vrij voor de doelman. Michel Roest werd geblokt en Swift 'breakte'. Swift kreeg een tijd- straf, waarna Smeeing/BDC tweemaal scoorde, maar Diemei miste even later opnieuw in de break. Swift knalde de bal tegen de lat, waarna Van Zetten de bal vrijwel vanaf de middenlijn over de uitgekomen doelman gooide en de paal raakte. In plaats van 17-14 was het daarom 14-14. En toen Van Zetten twee minuten naar de kant moest, liep Swift uit naar 14-16. Op 15-17 gloorde er andermaal hoop aan de horizon voor Smeeing/BDC. Twee bezoekers wer den voor twee minuten het veld uitge stuurd. Smeeing/BDC profiteerde niet. Van Zetten scoorde weliswaar zijn tweede treffer (16-17), André van de Hoef ging even later in de fout. Uit de toegekende strafworp werd het 16-18. Tot overmaat van ramp moest Van de Hoef twee minuten zitten op het mo- Stam/SoVoCo blijft op de zevende plaats in de eerste divisie met één punt achterstand op Avero/OS en Bosta/ The Smash. Maar de voorsprong op de onderste ploegen groeide. De volley balformatie staat nu vier punten voor op ATC en heeft een marge van vijf punten ten opzichte van DIO/O. Ver der staat Stam/SoVoCo zes punten los van Abcoude (tien punten) dat op dit moment met News/Ovra (negen) en Ekspalvo (drie) op degraderen staat. De volleybalsters hervatten de compe titie op zaterdag 16 januari met een uit wedstrijd tegen Waddenbrood/Sudo- sa. De ploeg uit Assen staat derde met 23 punten. Heren Het herenteam van Stam/SoVoCo was eigenlijk vorige week al herfstkam- pioen. Met een 1-3-zege op Leos werd die 'wassen' titel onderstreept. Zonder wisselspelers (Jan Visser was gebles seerd, Ron Goethals verhinderd) lukte er aanvankelijk niets in Leusden. Met uitzondering van Ali Moghadassian maakten de Soesters veel fouten. Het gevolg was de derde setnederlaag in dit seizoen (15-13). Jan Visser wisselde vervolgens de midaanvallers Ad van Brummelen jr. en Marcel Swartjes van plaats en dat bleek een goede taktische zet. Met 3-15 en 2-15 was het wakker geschudde Stam/SoVoCo al bijna op weg naar huis. Ad van Brummelen jr. werd naar de buitenkant gehaald en Roel Richmond in het midden gepos teerd. Na een goede servicebeurt van John van Brummelen (1-6) liep de aan val evenwel vast. Met wat Jan Visser 'onmogelijke ballen' noemde kwam Leos terug tot 9-9. "Maar dat hebben we snel opgepikt", wees Visser op de 9-15-zege in de vierde set. Stam/SoVoCo leidt de dans in de eer ste klasse met een voorsprong van zes punten op Tic Tac/Vif. De Hilversum- se opponent komt op 16 januari naar de Bunt. ment dat Swift weer compleet was. Ed win Zoetelief stopte nog een strafworp, maar was een minuut later kansloos bij een snel uitgevoerde combinatie. Na zestien minuten stond het daardoor 16-19 en dat was het breekpunt in de wedstrijd. Swift liep op routine en klas se vlot uit naar 16-23. Wim Steenbak kers hield de statistici nog aan het werk met twee treffers, maar Swift plaatste zich voor de kwartfinale van de natio nale beker. Dat leidde overigens niet tot grote ver slagenheid. Diemei was meer met zijn gedachten bij de reguliere competitie. De nummers elf en twaalf vallen direct uit de eerste divisie. De nummers negen en tien moeten aan het einde van de rit promotie/degradatiewedstrijden spe len. "Ik heb ze verteld hoe het er nu voor staat. Vandaag hadden we niet te klagen over het aanvalsspel. Ze kunnen het dus wel." Vier dagen later had Diemei allerminst reden tot meer optimisme. Smeeing/ BDC stond in Utrecht na tien minuten met 5-0 achter, doordat de opbouwspe- lers van UDSV vrije doorgang naar het doel werd verschaft. Bovendien misten de schoten van de Soesters de juiste richting. Smeeing/BDC herstelde zich enigszins door de zaken verdedigend wat energieker aan te pakken: 7-5. Een tijdstraf aan Soester zijde stelde UDSV in de gelegenheid de ruststand op 9-5 te bepalen. In de tweede helft zag het er lange tijd naar uit dat Smeeing/BDC aanspraak kon maken op een goed resultaat. On danks veelvuldig balverlies en het feit dat veel kansen werden gemist, kwam de spanning terug: 10-8. De hoop bin nen Soester gelederen was met name te danken aan het goede keeperswerk van Edwin Zoetelief. Maar nadat Arjan Roest voor de tweede keer een straf worp miste en Van Zetten en Vroege enkele kansen onbenut lieten, was het kwaad geschied. Via 11-9 werd het 15-10 en uiteindelijk 16-11. Sinds het seizoen 1986-'87, toen Smeeing/BDC degradeerde naar de tweede divisie, heeft de ploeg er niet zo slecht voor ge staan als nu. JgBRf Foto: Goos van der Wilt. Michel Roest in een voor hem karak- teristieke houding Op de Beaufortlaan in Soestdui- nen wordt zaterdag het startschot gegeven voor de 38ste Saricar kerstcross van Tempo. Hoewel in ternationale toprenners als Rado- mir Simunek, Danny de Bie en we reldkampioen Kluge om uiteenlo pende redenen ontbreken, stapt een sterk deelnemersveld op de fiets. Ex-wereldkampioen Henk Baars is één van de kanshebbers op de eindzege die hij ook al in 1989 opstreek. Baars maakt een sterk seizoen door en leidde tot zondag het Super Prestige Klasse ment. De amateur Pontoni uit Italië nam de leiding zondag over na zijn zege in de cross van Overijsse. Baars staat nu tweede in het klassement, voor een an dere amateur, de Zwitser Frischknecht. Behalve Baars rijden onder anderen Frank van Bakel, Adri van der Poel, Paul de Brouwer, Staf van Bouwel, Ri- chard Groenendaal, Martin Hendriks, Nico Verhoeven, Mare van Orsouw, John Talen, Ron Makai en Matthieu Hermans. De Tsjech Pavel Camdra start eveneens. Verder komt onder meer de nationale amateurselectie naar de bossen van Soestduinen. Het is de 38ste keer dat de kerstcross wordt gehouden. Tempo mag wellicht in 1995 het Nederlands kampioen schap veldrijden organiseren. Die titel- wedstrijd zou dan in januari worden ge houden, enkele weken na de kerstcross. Tot dusver wonnen zestien renners de kerstcross. Cor Rutgers en Cock van de Hulst zegevierden ieder vier keer. Dat was in de periode van 1962 tot en met 1971. Rein Groenendaal, die dit jaar voor het eerst sinds lange tijd ontbreekt (de routinier is gestopt), won drie maal, evenals Frank van Bakel die kans maakt zich in het rijtje van Rutgers en van der Hulst te scharen. Tweemaal eindigde de kerstcross in een overwinning voor Jan van Dijk (de eerste twee edities), Gertie Wildeboer, Wil Brouwers, Herman Snoeyink en Hennie Stamsnijder. Al- bert Scheffer (1972), Gerrit Scheffer (1974) en Martin Hendrik* HQRfi) wonnen één keer, evenals De Bie die vorig jaar de eerste buitenlandse win naar van de kerstcross werd. De wedstrijd voor profs en A-amateurs begint om 14.30 uur. De meet is, zoals altijd, getrokken ter hoogte van Chem- co Europe. De winnaar van de kerst cross krijgt tachtig punten voor de we reldbekerstrijd, de legpenning van prins Bern hard èn drie zoenen van Ronde miss Janine Lok uit Ilpendam. Om 13.00 start de wedstrijd voor B-a mateurs en veteranen en om 12.00 uur begint de wedstrijd voor nieuwelingen en junioren. Frank van Bakel. Bij de dames is het nog maar mondjesmaat voor wat betreft de kandidaatstelling voor de sport verkiezing van het jaar. Tot nu toe, één week voor het verstrijken van de inschrijftermijn, dingen zes sportvrouwen mee naar een nomi natie. Het gaat om titelverdedigster Henny Pot (atletiek), haar clubgenotes Marion van den Broek en Gerrie den Oude, de volleybalsters Judith Lazonder en Irene Koelewijn en tennisster Saskia Huizin- ga. De laatste werd in de afgelopen week opgegeven. De veertien-jarige Soestse eindigde bij de sportverkiezing in 1991 als tweede achter Henny Pot. Het lid van LTC Soestdijk is districts kampioen van Utrecht en staat op de landelijke lijst bij de beste twintig. Bij de heren is de concurrentie omvang rijker. Koen van der Wal is de dertien de sportman die kandidaat is gesteld. De judoka van sportschool Budo Ryu werd dit jaar tweede op de Nederlandse kampioenschappen voor junioren in de categorie 78+. Aan zijn zilveren me daille hield hij onder meer een invitatie voor de trainingen van Jong Oranje over. Koen van Valkenhoef is de enige Soes- ter(berger) met een Europese titel op zak. Hij veroverde die in juli tijdens de EK fietscross in het Italiaanse Padua. Van Valkenhoef, toen nog lid van de in middels opgeheven fietscrossclub Kings' Road Riders, won bij de Ex perts. Tennisster Saskia Huizinga. Foto: Goos van der Wilt. Sportploeg Bij de sportploegen werd in de afgelo pen week alleen het (voormalige) jon gens aspirantenteam van Red Stars aan de lijst toegevoegd. De ploeg werd kampioen van district Utrecht, rayon West-Nederland en legde beslag op de vierde plaats tijdens de NK. De meeste spelers komen momenteel in de kadet- ten uit. Dat team staat bovenaan in de eredivisie voor kadetten (15-16 jaar) van West-Nederland. De ploeg heeft achttien punten uit elf duels gehaald en kan buigen op een doelsaldo van +192. Concurrent Binnenland heeft eveneens achttien punten, maar een minder goed saldo (+104). Alle kandidaten op een rijtje. Sportman: autocoureur Geerlof Stam, turner Rennie Erasmus, triathleet Ed van Renswouw, voetballer René Rib- berink, rallyrijder Chiel Bos, langlaufer Gert-Jan van Rheenen, handballer Paul van den Deijssel, triathleet Jack Belt, zaalvoetballer Henk Kramer, voetballer André van den Dijssel, schaatser Martin Baltus, profvoetballer Robert Roest, judoka Koen van der Wal en fietscrosser Koen van Valken hoef. Sportvrouw: de atletes Henny Pot, Ma rion van den Broek en Gerrie den Ou de, de volleybalsters Judith Lazonder en Irene Koelewijn en tennisster Saskia Huizinga. Sportploeg: MHC Soest (heren), DVS/Knollentuin 2, Mixed zondag jeugdteam TV Soest-Zuid, jeugdequi- pe Eldorado, Stam/SoVoCo (dames) en The Red Stars (jongens aspiranten). Tot en met 31 december kunnen nog kandidaten worden opgegeven op de adressen die op de inschrijfbon staan vermeld. Na de jaarwisseling buigt de jury zich over de kandidaten en wor den de genomineerde sporters en ploegen op woensdag 6 januari be kend gemaakt. Vanaf die dag kan de Soester bevolking tot en met vrijdag 22 januari stemmen. Van alle genomineerde mannen, vrouwen en ploegen worden filmop names gemaakt, die op vrijdag 29 ja nuari tijdens de slotavond in C-drie worden vertoond. The NAME IN SPOPTS VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 34 73 MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 38e internationale SARICAR BuxtOrff bloemen en planten Wiardi Beckmanstraat 493 - Soest REISBUREAU GERTH BV Van Weedestraat 58 - Soest - Zuidpromenade 21 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Zuidpromenade 14 - Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 Burg. Grothestraat 11a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 Postbus 57 3760 AB Soest Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Klaarwater: Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Overhees: Soestdijk: Active Sports Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Soesterberg: Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227 Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1992 | | pagina 13