...wenstSchoemakeralleSoesters*. laars oenezone VIS? JAARWISSELING? VIS!!! RUUD SMIT 7 visspecialiteiten Dat is vissen naar complimentjes Meer privacy patiënten Molendael romslager heeft nu een echte showroom 1 ACTUEEL 5.000 EUROPESE ELECTR0 SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD J DE TROMSLAGER ieuwe stek aan Steenhoffstraat 58 J Informatieavond bouwplan Krommeweg Nieuwe afsprakenbalie in gebruik genomen in Baarns ziekenhuis ^ELLIG ÏSTFEEST EEN 3RSPOEDIG UWJAAR Grand café' in oud politiebureau Van Weedestraat is van de baan Laatste raadsvergadering van 1992 verloopt zo traag als stroop Catering Partyservice 'Student' praat over sex van volwassenen Palmboom gestolen Brievenbüs besmeurd WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 t "Er-op-Uit!" informatie over deze boeiende ngtocht vindt u in de kleurrijke t "Er-op-Uit.'". Dit handige bevat trouwens nog veel meer ideeën voor een dagje uit in land. U vindt hierin ruim 70 NS- chtcn. 53 fietsroutes, bijna 100 dingen door de vri je natuur en jen en zo'n 50 beschrijvingen Manische tuinen. Bovendien "Er-op-Uil!" gegevens over an de belangrijkste evenemen- e dit jaar in oits land worden iden. Deze fotorijke pocket is slechts 4.50 te koop bij NS- ns. vele postkantoren en VVV- ren en de boekhandel. tochten: JtLD (iï> ele andere sportieve NS- Sr *.31-, SOESTER COURANT PAGINA 7 Gezellig met familie en/of vrienden, als het kan. Echte kerstsfeer hangt niet af van mooie spullen en lekker eten. Echte kerstsfeer maak je zelf. Toch is het fijn als de kleuren TV én de afwasautomaat én de geluidsinstallatie geen problemen geven. Daar zorgt Schoemaker al bijna 50 jaar voor. Fam. Zondervan in Amsterdam en alle andere niet-Soesters wensen we natuurlijk ook het beste. orzoeken in Amsterdam Dagtocht 23 terdagtocht Tikibad Duin re 11 Dagtocht 32 mal Marathon Dagtocht 58 iwe Expeditie Hattem Dagtocht 68 pad ZZ 12 isje, halfvrijstaand, met grote tuin. joppervlak 640 m2. t uit op de Steenhoffstraat en geeft een royaal entree. Uitbreidingsmo- zijn aanwezig. onkamer, keuken, keldertje, opka- e badkamer met ligbad, toilet en en- Ding: slaapkamer en voorzolder. In het gemeentehuis wordt op donder dag 7 januari om 20.00 uur een infor matieavond gehouden die in het teken staat van een bouwplan aan de Krom meweg. Daar, op de hoek met de Korte- weg, wil Hoogvast b.v. Vastgoedmij Amersfoort negen vrije sector wonin gen bouwen. De woningen zijn in prin cipe bestemd voor senioren. De plannen liggen vanaf maandag 28 december tot 7 januari ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum en bij de afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken. Na de informatieavond van 7 januari bestaat de gelegenheid om tot woens dag 13 januari schriftelijk bij Burge meester en Wethouders te reageren op de plannen. Voor alle duidelijkheid: het is nog niet bekend wat de woningen gaan kosten en ook kan men zich nog niet inschrijven voor één van de wonin gen. Pas rond de zomer van volgend jaar valt daar meer over te zeggen. In de polikliniek van het Medisch Centrum Molendael Baarn is de wens van vele patiënten in vervul ling gegaan. Er is een nieuwe af sprakenbalie gebouwd die tege moet komt aan de toenemende privacy-behoefte. Het is één van de wensen die patiënten hebben geuit in een grote patiënten-enque te die Medisch Centrum Molen dael begin dit jaar heeft gehouden onder ruim 250 polikliniekpatiën- tei. "Kwaliteit staat hoog in ons vaandel. Dit betekent voor ons zoveel mogelijk tegemoet komen aan de wensen van on ze patiënten", aldus J.J.M. Beljaars, di recteur bedrijfsvoering. "Van de pa tiënten willen wij niet alleen graag ho ren wat wij goed doen, maar ook waarin wij onze dienstverlening kunnen verbe- Noordamweg 2 semi-bungalow met garage en grondoppervlak ca. 580 m2. Vanuit ite villawijkje zit u in een oogwenk in trekte bosgebieden en heeft u een isluiting op deA12. Indeling: woon- open haard, keuken, slaapkamer, n hal. Verdieping: 2 slaapkamers. c.k. t Plan gaat Heilijgers te lang duren De Tromslager, de bekende cate ring-specialist in Soest, beschikt sinds afgelopen maandag over een echte "showroom" waar het publiek te- rechtkan om bestellingen te doen en af te halen. De zaak is gevestigd op een nieuwe stek aan de Steenhoffstraat 58. De Tromslager geniet in Soest en om streken vooral bekendheid als specialist in het verzorgen van koude buffetten, luxe hapjes, complete barbecues, brun ches, ontbijtservice, belegde broodjes, evenementen en bedrijfspresentaties. In de "showroom" - de voormalige sla gerij van de firma Duwel - aan de Steen hoffstraat kan het publiek nu terecht voor het plaatsen en bespreken van be stellingen voor allerlei feestelijke gele genheden. Uiteraard kunnen de bestel de artikelen er worden afgehaald, maar er bestaat ook de mogelijkheid om ze thuis te laten bezorgen. De Tromslager is op de nieuwe stek na de feestdagen voorlopig geopend van 10.00 tot 16.00 uur, van maandag tot Katinka Eimers van de Tromslager, met haar dochter in de nieuwe zaak aan de Steenhoffstraat. Foto: Goos van der Wilt. en met zaterdag. In april of mei gaat de familie Eimers er ook wonen en dan worden de openingstijden verruimd. Uiteraard kan men bij de Tromslager aan de Steenhoffstraat ook terecht voor heerlijke schotels - salades en hors d'oeuvres - voor een gezellige Oude jaarsavond. Bestellen kan ook telefo nisch via tel. 22871. Presentje van B. W. voor politici De laatste vergadering van de Soester gemeenteraad in het jaar 1992 nam aanzienlijk meer tijd in beslag dan menigeen op grond van de agenda had vermoed. Na afwer king van het vragenhalfuurtje - dat ditmaal uitgroeide tot meer dan een vol uur - werkte de raad zich ploeterend door de rest van de punten heen en werd het nog bijna half elf voordat burgemeester De Widt met een hamerslag de be raadslagingen beëindigde. Veel tijd besteedde de raad aan discus sies die ook al in commissieverband hadden plaatsgevonden en geen nieuws meer opleverden. Dat gold bijvoor- beeld voor het voorstel voor de red uc- tieregeling" voor de minima, waarbij de maximale tegemoetkoming ondanks het nodige gesputter gehandhaafd bleef op 100 gulden, en voor het debatje over de benoeming van een nieuw plaatsver vangend lid van de welstandscommis sie. De linkse fracties kregen geen steun voor hun wens om een nieuwe sollicita tieprocedure te starten, waarbij na drukkelijk naar vrouwelijke kandidaten gezocht moet gaan worden. Zowel Willem Blaauw (WD) als Arie van den Breemer (CDA) maakte dui delijk dat ze weinig ophadden met zo'n vrouw-vriendelijke benadering en Wie- be Meilof (GPV) vond het zelfs beledi gend voor vrouwen om ze "achter de broek te zitten". Wethouder Jan Viser hield zich buiten de discussie. "Ik ben geen rokkenjager, dus ik meng me d'r niet in..." 506 1 Let op! Nieuw adres: Steenhoffstraat 58 (voorheen Slagerij Duwel) Bestel tijdig uw hapjes en salades voor Oud en Nieuw. De salade- en koud buffetspecialist voor particulieren en bedrijven. 02155-2 28 71 Normen en waarden Langdurig discussieerde raad ook nog eens over het beleidsplan om ontwikke lingsachterstanden bij allochtone kin deren van 0 tot 6 jaar weg te werken. Niemand had bezwaar, al grepen Jan Pieter Lokker (CDA) en Wiebe Meilof dit agendapunt nog even aan voor een wat fundamenteler gedachten wisseling over begrippen als integratie, participa tie en emancipatie. Lokker vroeg zich af waarin allochtone kinderen eigenlijk geïntegreerd moeten worden. "In wélke normen en waarden, in wélke levensstijl, in wélke cultuur?" De "Nederlandse" cultuur is volgens hem een nogal abstract en vrijblijvend fenomeen. "De waarden en normen zijn in onze samenleving uiterst vaag en algemeen. We zijn een beetje katholiek, een beetje socialistisch, een beetje hu manistisch enzovoort." Volgens Lokker mocht van de migran ten niet zomaar gevergd worden dat ze hun meestal veel minder vage en vrij blijvende identiteit inruilen voor zoiets vaags en abstracts als de Nederlandse cultuur. Hij pleitte dan ook voor een diepgaande inhoudelijke discussie over de definities van integratie en emanci patie. Alleen Meilof ging op Lokkers opmer kingen in, maar van de andere fracties kreeg de CDA-er tot zijn ontgoocheling nauwelijks enige respons. Wethouder Frans Kingma liet weten dat hij het wel zo'n beetje eens was met Lokker, maar dat het verder aankwam om de concre tisering van het beleidsplan. "Dan kom je vanzelf wel op de inhoud." Fakkeloptocht Aan het slot van de raadsvergadering, die zo traag als stroop verliep, hield bur gemeester De Widt nog een kort toe spraakje waarin hij de raad bedankte voor de inzet in het afgelopen jaar. Na het officiële einde van de bijeenkomst stelde hij de raadsleden nog op de hoogte van het verzoek van de organi- Er komt geen "grand café" in het voormalige politiebureau aan de Van Weedestraat. Project-ont wikkelaar Heilijgers uit Amers foort kiest bij nader inzien liever voor een woning met kantoor/ praktijkruimte in het karakteris tieke pand op de hoek van de Prins Bernhardlaan. Heilijgers vindt dat de procedure voor een horeca-bestemming te veel voeten in de aarde heeft en daardoor veel te lang gaat duren. Hij gaat daarbij af op de signalen van de omwonenden, die al lerminst gelukkig zijn met de plannen voor het "grand café", omdat ze daar van meer overlast vrezen. Het College van Burgemeester en Wet houders gaat met de gewijzigde plan nen van Heilijgers akkoord. "Gelet op de prioriteit die de indiener van het bouwplan geeft aan een snelle realise ring van het project schat het College in dat het laten vervallen van de bestem ming grand café ten faveure van de be stemming "woning met kantoor/prak tijkruimte" de snelheid ten goede zal komen," staat in de besluitenlijst van B. W. te lezen. Daarmee wordt immers ook volgens het College tegemoet ge komen aan een belangrijk deel van de bezwaren. teren. Vandaar de enquête die ons veel bruikbare informatie heeft opgele verd." Uit de enquête blijkt dat patiënten ho gere eisen stellen aan bijvoorbeeld in richting, recreatie-mogelijkheden, in formatie-voorziening, telefonische be reikbaarheid en verkorting van wacht tijden. Een speciaal ingestelde kwali teitscommissie heeft reeds enige verbe teringen doorgevoerd. De privacy-ver- betering van de afsprakenbalie in Soest en die van de buitenpolikliniek in Baarn zal begin volgend jaar plaatsvinden. Verder komen er in de wachtruimte in Baarn stoelen met leuningen met meer zitcomfort. Meer planten en een spe ciaal ingerichte speelhoek voor kinde ren zorgen voor meer gezelligheid. In Soest krijgt de koffiecorner een face-lift en zal ook hier de 'gehorigheid' van sommige spreekkamers worden aange pakt. Tevens zijn er maatregelen geno men om de telefonische bereikbaarheid voor de binnenpolikliniek in Baarn te vergroten en zal er nog dit jaar een in formatiefolder over de poliklinieken van beide locaties te verkrijgen zijn. Beljaars: "Wij werken hard aan de ver betering van de kwaliteit. Zo zijn wij ook bezig met de verbetering van de spreekuurplanning van de specialisten. Deze verbetering moet leiden tot een verkorting van de wachttijden bij som mige specialisten, wat een duidelijke wens is van onze patiënten." Verder blijkt uit de enquête dat het overgrote deel van de ondervraagden (92%) goed te spreken is over de per soonlijke en vriendelijke benadering door de polikliniekmedewerkers. Bij een ruime meerderheid (82%) laat het bezoek aan de polikliniek een positieve tot zeer positieve indruk achter. Bel jaars: "Dit zijn voor ons heel bemoedi gende uitkomsten. Spontane uitingen als: 'service en aandacht, zelden zo goed meegemaakt' of 'je wordt behan deld zoals het hoort, niet als een num mer' zijn uitspraken waar we echt trots op zijn. Dit geeft precies weer wat wij als ziekenhuis willen zijn: namelijk een goed en vriendelijk ziekenhuis met veel persoonlijke aandacht voor onze pa tiënten. Door de wensen van patiënten een belangrijke rol te laten spelen in ons ziekenhuisbeleid denken wij dit ook in de toekomst te kunnen blijven." "U spreekt met een student van de Leidse Universiteit. Wij doen een onderzoek naar kindermishande ling." Een vrouw uit Soest die dat tele foontje kreeg, wilde best meewerken aan het 'onderzoek'. Maar al snel ging het onderwerp van het gesprek over sexuele handelingen van vol wassenen. De vrouw vertrouwde de zaak niet en belde later de politie. Die waarschuwt voor dergelijke tele foontjes. "De mensen moeten op passen dat ze geen dingen gaan zeg gen, die ze liever niet kwijt willen', aldus de politie. Een bewoner van de Ereprijsstraat mist sinds vorige week een palmboom. Hij had de boom als kamerplant in gebruik en had hem even buiten neergezet om hem te bespuiten tegen ongedierte. Toen hij terugkwam was de plant door een onbekende meegenomen. Een inwoonster van Soest, die vrijdag een brief wilde posten bij de PTT-brie- venbus aan de Dalweg, deed daarbij een onaangename ontdekking. De opening van de bus bleek besmeurd te zijn met verf. Ze waarschuwde de politie. satoren van de fakkeloptocht tegen vreemdelingenhaat, die vanavond in Soest en Soesterberg wordt gehouden, om de burgers op te roepen aan de actie deel te nemen. Zonder veel discussie - dat is wel eens anders geweest als de ter men IKV en Vrouwen voor Vrede in de raadzaal vielen - sloten de fracties, van links tot rechts, zich bij die oproep aan. Na afloop van de vergadering mochten alle raadsleden, inclusief het voetvolk dat ook regelmatig in de raadzaal is aan te treffen, bij de burgemeester en de ge meentesecretaris langs om een presen tje voor hun inzet in het afgelopen jaar in ontvangst te nemen. Dat bleek een mooie vulpen-met-inscriptie te zijn, plus een potje inkt - vermoedelijk geïn spireerd op de oude school-zegswijze dat brave leerlingen met "een tien en een griffel" worden beloond. Dat wordt in sommige kringen nog aangevuld met "een zoen van de juffrouw", maar de zichtbare erkentelijkheid voor eikaars prestaties beperkte zich in dit geval tot een beleefde handdruk. van weedestraat 159 3761 cd soest tel.02155- 1 52 88

Soester Courant | 1992 | | pagina 7