uan/ll« Opruiming Sdmitemmtv IKENS 3NNETJE IN HUIS r anofof StuntPI Babystunter J swens kerstmarkt komt volgend jaar maar dan een weekje vroeger 1 VARIA I' Hans Wewer Hairstyling Echt kerstfeest in Kedzierzyn-Kozle Veel volk bij Volkskerstzang Docentendag en kerstfeest gezellig op Mavo Soest 'venement MITAIR en TEGELS blijkt heel goed aan te slaan NSPECIALIST Rokken Blouses IvOïtlUÜ* OPICAL Hilversummer kijkt te diep in glaasje Kerstreis vereniging SKK een succes Gestolen kerstboom alsnog afgerekend Luchtmachtkoor valt in de smaak Jongen (7) door hond gebeten; man loopt gewoon door 01-01 (vrijd.) et verschuldigde bedrag a 15,- o opgeven bij onze kantoren in *200 VB Hilversum. PAGINA b levert alle bekende merken babykamers, doorgroeikamers, kinderwagens, wandelwagens, buggy's, boxen, autostoeltjes etc. etc. J Uit voorraad tegen sensationele afhaaiprijzen i WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 i i STDAG GEOPEND 18,29,30 en 31 dec. en 2 jan. rmaal geopend man deelde tijdens de Soester Kerstmarkt met gulle hand kleine presentjes uit. VAN EEN KEUKEN of de helft in contanten E NEDERLANDSE^" "W1 f VERENIGING VAN^fUKtt4 Kerstgevoel Burgemeester Hans de Widt en zijn echtgenote arriveerden 's morgens om tien uur per "bewielde" arreslee. Ze maakten een rondgang over de markt en bij wijze van officiële opening be schilderde Soests eerste burger een kaars in een van de stands, waarbij hij de organisatoren complimenteerde en succes wenste. Volgens De Widt had het eigenlijk een beetje moeten sneeu wen om het kerst-gevoel compleet te maken, maar dat mocht de pret niet drukken. In de ruim veertig kraampjes kon het publiek zijn hart ophalen, waarbij de rijk gevulde stands met kerstartikelen - talloze kerststukjes, boompjes, kransen en andere arrangementen - de aandacht trokken. De "oude ambachten" waren wat minder vertegenwoordigd, en wie trek had in een versnapering kwam ook goed aan zijn of haar trekken. Muziek was er ook volop, al deed het wat vreemd aan om op een tamelijk "wereldse" kerstmarkt zulke vrome lie deren door een draaiorgel vertolkt te horen worden. De orgelman had de rol met traditionele kerstliedjes - ook wel vroom trouwens, maar veel bekender - misschien niet kunnen vinden toen hij van huis ging. Arreslee-service Enige honderden bezoekers maakten graag gebruik van de speciale arres lee-service als alternatief openbaar ver voer - misschien een idee? - en een nau welijks minder groot aantal gebruikte de gelegenheid om vanaf de toren van de Oude Kerk onder leiding van In de ruim 40 kraampjes kon het pu bliek allerlei kerst- en aanverwante za ken aanschaffen. VW-gids Mieke Mulders een blik op de omgeving te werpen. Vooral 's avonds bood dat een prachtig gezicht, volgens mensen die het weten konden. De hele dag door was het een komen en gaan van mensen die wel eens wilden zien of die Soester kerstmarkt nou écht wat voorstelde. Ze keken hun ogen uit en genoten volop van de gezellige sfeer. De meeste Soesters kwamen - gezien de ervaringen met Hemelvaartsdag - ook nu tamelijk vroeg een kijkje nemen. Veel belangstelling trok ook de levende kerststal met schapen, os en ezel én een paar echte herders en ook de Kerstman gaf nadrukkelijk acte de présence. Hij deelde met gulle hand kleine attenties uit, die door de ontvangers met genoe gen werden aanvaard. Weekje vroeger Tegen acht uur 's avonds konden de or ganisatoren tevreden terugkijken op het evenement, waarvoor ze in de afge lopen maanden heel vaak in touw wa ren geweest. Stichtingsvoorzitter Ben van Os liet zonder terughoudendheid weten dat er volgens jaar inderdaad weer een Soester kerstmarkt komt, maar dan een weekje vroeger (op 11 december). Daarmee wordt ingespeeld op de verwachting dat het publiek dan misschien nog niet al te veel inkopen heeft gedaan - zoals nu vaak al het geval was - zodat de handel nog wat levendi ger kan worden. De "arreslee-service" werd uitgevoerd met gewone rijtuigen, maar dat deerde niemand. tarief De kerst- en/ of nieuwjaars- vens mag maxi- aal 3 regels groot i (1 regel is 30 lees- 'ns) en kost slechts •- per uitzenddag, het opgeven kunt t c maken van de bon i t. Natuurlijk kunt u ook nenlopen bij een van de Eemlander/Goois Week- en of het kantoor van d< rant. Jiterst tevreden, dat was het orga- ïisatiecomité van de eerste Soes- er kerstmarkt na afloop van het ïvenement, dat zaterdag zijn ge- loorte beleefde in de Kerkebuurt. ïet aantal bezoekers was welis waar nauwelijks te schatten, maar iet moeten er volgens irtgewijden duizenden en nog eens duizenden rijn geweest. De kerstmarkt komt dus volgend jaar terug, dat staat wel vast. Hoewel aanzienlijk bescheidener van opzet dan de traditionele Oude Am- >achtenmarkt op Hemelvaartsdag, naakten de meeste bezoekers van de :erstmarkt onwillekeurig toch een ver slijking met het belangrijkste toeris- isch evenement van Soest. Die vergelij- ing viel volgens velen duidelijk in het 'oordeel van de nieuwe winter-activi- teit van de stichting uit. 'Het is kleiner, maar veel gezelliger. Je kunt nu tenminste zien wat er allemaal te doen is en je hoeft niet zo over de hoofden te lopen als op Hemelvaarts- lag," klonk het in verschillende toon aarden. Daartegenover stond mis- ichien dat de weersomstandigheden in lecember natuurlijk wel een beetje an ders zijn dan in het voorjaar, maar ook laarover klaagde niemand. Afgezien yan een miezerig regenbuitje in de loop van de dag bleef het grotendeels droog en mede daardoor was het verblijf in de Kerkebuurt redelijk aangenaam, ook yoor de mensen die er de hele dag noesten doorbrengen. Groest 21. fweg 44. 'aan 5. -ourant, van Weedestraat 227 SOESTER COURANT jeans PAGINA 9 SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST TELEFOON 02155 - 2 35 84 Sleenhoffstraal 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 De politie heeft donderdagnacht het rij bewijs ingenomen van een Hilversum mer. De man had teveel alcohol ge dronken, maar was toch achter het stuur van zijn auto gekropen. Hij werd kort na middernacht aange houden op de Koninginnelaan. De blaastest ter plekke en de ademanalyse in Baarn vielen in zijn nadeel uit. De man kreeg een rijverbod van zeven uur en proces-verbaal. Een vrouw uit Soest heeft vorige week in een zaak aan de Torenstraat een kerstboom gestolen. Ze was zonder te betalen weggereden, maar kon later door de politie worden achterhaald. Ze besloot alsnog het verschuldigde be drag van 13,50 gulden te betalen, zodat ze volgens de politie alsnog met een vre dig gevoel rond de kerstboom kan gaan zitten. raat aangeboden, waarvoor de ge meente Kozle zelf geen budget kon vrijmaken. Studenten en scholie ren kunnen nu ook studiemate riaal kopiëren, iets wat in Neder land heel normaal is. In aanwezigheid van de Poolse televisie werd ook een bezoek gebracht aan het kinderziekenhuis, waar de Kerstman voor elk kind een knuffelbeest had meegenomen en - als ze mochten heb ben - een zakje chips. In Polen is dat een luxe. Kinderen zijn overal hetzelfde: ze lachen of huilen, en eens te meer werd duidelijk dat ziek zijn in Polen geen si necure is. De delegatie kreeg ook een hartelijk welkom in het tehuis voor gehandicapte kinderen, waar ze werd toegezongen door de jongens en meisjes, begeleid op een elektronisch orgeltje. Ook hier was voor alle kinderen een geschenkje, be schikbaar gesteld door de sponsors uit Soest. Voor het tehuis zelf waren er spaarlampen, evenals kleding, een naaimachine en andere bruikbare za ken. Voor het verplegend personeel was er een speciale kerst-attentie, die bijzonder op prijs werd gesteld. In het kindertehuis (weeshuis) was een echte feestmiddag georganiseerd. Daar werd de delegatie ook toegesproken door de loco-burgemeester van Kozle, die met blijdschap vaststelde dat er voor SKK-voorzitter Bert Krijger over handigde in de bibliotheek van Kozle een kopieer-apparaat. alle kinderen "verwen-ouders" op 1200 kilometer afstand waren gevon den, zodat er een zak vol kerstca deautjes kon worden aangeboden. Hij hoopte nog vaak zo'n grote delegatie terug te zien. Als dank zong het kinder koor de Hollanders toe. Krant Kozle beschikt inmiddels ook over een eigen krant: "NAK" geheten, die wel enigszins vergelijkbaar is met de Soes ter Courant, zij het bescheidener van formaat en inhoud. In het laatste blad was ditmaal de kop van de Soester Cou rant afgebeeld en werden nieuwtjes aangekondigd, zoals het bezoek van de SKK-delegatie. Voor de Polen, die 45 jaar lang door de Russen zijn geïndoc trineerd, is het wel weer een beetje wen nen aan de vrijheid van meningsuiting, maar NAK is nog volop in ontwikkeling en streeft ook naar uitbreiding van de kontakten met de Soester Courant, al is nog niet duidelijk in welke vorm die ge goten moeten worden. Een aantal impressies van het bezoek van de SKK-delegatie is te horen in het radioprogramma "Soest Aktueel", op zondag 27 december van 13.00 tot 14.00 uur op Radio Soest. De traditionele Volkskerstzang die zondagavond plaatsvond in de Julia- nakerk deed zijn naain ook dit jaar weer alle eer aan. Het zeer goed opge komen publiek genoot o.a. van het op treden van het Luchtmachtmannen koor, dat een aantal liederen voor zijn rekening nam. De bijeenkomst werd geleid door pas tor Jan Houben, voorzitter van de Raad van Kerken te Soest. Hij las het aloude Kerst-evangelie naar Lucas en burge meester Hans de Widt sprak een per soonlijke kerstboodschap uit, over de kerst-verwachting die niet het einde, maar het begin van de hoop op een be tere wereld is. Het programma kende een afwisseling van bekende en iets minder bekende kerstliederen, die door de aanwezigen konden worden meegezongen. Uiter aard ontbraken "Wij komen tezamen", "Hoor de engelen", "Stille nacht" en "Nu zijt wellekome" daarbij niet. Voor de begeleiding zorgde organist Gert Muts en Erica Koedijk verzorgde de declamatie. Het Luchtmachtmannen koor en het blaaskwintet van de Ko ninklijke Luchtmacht wisselden het programma af met een aantal optre dens, die door het publiek bij zonder ge waardeerd werden. De Volkskerstzang werd ook nu weer, de traditie getrouw, afgesloten met het bekende "Ere zij God". Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Leerlingen en onderwijzend per soneel van de Mavo Soest hebben op passende wijze het kalenderjaar 1992 afgesloten. Met een docen tendag'en de traditionele kerst maaltijd in de verse herinnering gingen ze vorige week de school vakantie in. De docentendag is een initiatief van een school voor voortgezet onderwijs in Wijk bij Duurstede. De leerlingen van de Mavo Soest pakten de draad op en regelden een Oudhollandse broodmaal tijd voor de leraren. Het schoolgebouw aan de Valeriaanstraat was vorige week dinsdag zo goed als leeg. Alleen de do centen en de leerlingen van de vierde klas, die voor de bediening zorgden, waren nog aanwezig. "Ach, wij zijn na tuurlijk ook niet altijd van die lieverdjes en één keer per jaar mag je ze natuurlijk wel verwennen"zei Mariske Tolboom, Leerlingen van de Mavo Soest scho ven vrijdag aan voor de kerstbrunch. Drie dagen eerder hielden ze een docen tendag, waarbij alle leraren in het zon netje werden gezet. één van de organisatoren. Het lopen op de schoenen van haar moeder ging haar overigens niet echt makkelijk af. "Gympies staan zo gek onder die lange zwarte rok en witte blouse." Na een toost met een glas champagne gingen de docenten, gewapend met een roos, naar huis. Drie dagen later was het wederom feest in de Mavo Soest in verband met Kerst. De kerstmaaltijd is een jarenlange tra ditie op de school. De aula was versierd met kerststukjes. Tijdens de kerst- brunch speelden Kim Brouwer (piano) en Tessa Nesselaar (hoorn) een Tsje chisch sprookje. Ook andere leerlingen traden op. VOOR HAAR r EN VOOR HEM Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Bij één van de vijvers in de omgeving van het Hazepad is donderdag tussen half één en één uur een zeven-jarige jongen door een hond gebeten. Hij liep geen verwondingen op, maar zijn kle ren werden wel beschadigd. Het jon getje raakte danig overstuur, te meer daar de eigenaar van de hond gewoon doorliep en zich niet over de jongen ontfermde. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De delegatie van de vereniging SKK, die vorige week op bezoek was in Kedzierzyn-Kozle, bezocht o.a. de stadsbibliotheek en kwam niet met lege handen. Uit Soest werd daar een fraai kopieer-appa-

Soester Courant | 1992 | | pagina 9