En dit zijn de knallers van deze week: Richard Groenendaal wint kerstcross Belangstelling voor Coca Colapand Kerk Parallelweg wordt uitgebreid De 'makers' van de Soester Courant een goed, gezond en gelukkig 1993! VIS!!! Een huizen- hoog bod KOOIJ 1 50 VIS? umm Openingstijden gemeentehuis op 4 januari Pinda's gezouten Castella wasmiddel Ultra Color |-r\ Goudreinetten 3 kilo 2.50 Edet Ultra keukenrollen cn Kroon boeren- leverworst n en Herta Knacki knakworstjes en C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT 3 Actueel 5 Actueel 8 en 9 13 Sport Jonge amateur zorgt voor spektakel in Soestduinen Grote partijen scharen zich achter eventuele transactie Kantoor van Soester Courant eerder gesloten Zaal te klein door groei Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Politie zoekt getuigen van mislukte overval Collectebus door dief gestolen tijdens kerkdienst Ageeth, Joop, Peter, Yvonne, Ingrid, Robbert, Marian, Els, Goos, Aad, Johan, Marja en Johanna) wensen lezers en adverteerders, vrienden en bekenden Bewoners Vijverhof tijdelijk gestoord door gasstoring JAARWISSELING? RUUD SMIT visspecialiteiten PETERS Makelaars Vast goed WASIEL STEITNER @@0 Radio en boxen uit auto gehaald Man valt van dak Sleutel, paspoort en rijbewijs in zwembad gestolen Dorstige inbrekers in Het Kruispunt Inbraak tijdens etentje bewoner Charade Limited 121.395, Tel. 02154-13500 WOENSDAG 30 DECEMBER 1992 71e JAARGANG NO. 19 Abonnement Soest/Soesterberg per haltjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Op maandag 4 januari gaat het ge meentehuis pas om 10.00 uur open. Ook telefonisch is het gemeentehuis pas vanaf 10.00 uur bereikbaar. De openingstijden van het raadhuis zijn derhalve van 10.00 tot 12.00 uur. Dat geldt niet voor de afdeling burgerzaken, die van 10.00 tot 13.30 uur zal zijn geopend. Het ge meentelijk informatiecentrum is van 10.00 tot 16.30 uur toegankelijk. 2 zakken a 250 gram €m i^v fijn of bont, pak 500 gr. mJ\J pak van 3 rollen m*J\J per stuk 500 gram mmJKJ pak alO stuks Z c-noo Vlammend protest tegen racisme. WS content met verkoop renovatie van 81 woningen in de wijk 't Hart. Kerstactie Kozle blijkt groot succes. Oudejaarsavond voor veel huisdieren geen pretje. Soest akkoord met jaar markt in Soesterberg. Jaaroverzicht 1992. De Soester Courant loopt nog even door het bijna afgelopen jaar met foto's en tekst over onder meer politieke zaken, zoals de Structuurvisie, sport, evenementen, acties en andere onderwerpen die de gemoederen bezighielden. AV Pijnenburg zet punt op de i. Veel kandidaten voor sportverkiezing. Oranje basketbaldames in Aqua Indoor. Groenendaal stuurt iedereen het bos in. Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Het voormalige Coca Colapand aan het Weteringpad staat in de belang stelling van een doe-het-zelfconcern. De gemeente zou baat kunnen heb ben bij verkoop van het gebouw, want het kost de gemeente momenteel veel geld. De VVD en Gemeentebelangen Groen Soest, samen goed voor tien van de 27 zetels in de raad, zien een eventuele transactie wel zitten. Fractieleider Kees Verheus van het CDA juicht het ook toe als de ge meente het nagenoeg leegstaande gebouw van de hand kan doen. Hij heeft zijn fractiegenoten nog niet geraadpleegd. Maar het ziet er naar uit dat verkoop van het Coca Colapand aan de doe-het-zelver op een meer derheid van de gemeenteraad kan rekenen. De Federatie Midden- en Kleinbedrijf (MKB) heeft een negatief advies aan het college uitgebracht. Elke uitbrei ding van winkelruimte moet in één van de vier winkelcentra geschieden, schrijft secretaris J. Nota. Hij wijst op de Structuurvisie, waarin dat is omschre ven. De MKB wijst iedere winkeluit breiding buiten de vier winkelcentra volstrekt af. Woordvoerders van de drie grootste raadsfracties willen een grote doe-het- zelfzaak evenwel niet vergelijken met een detailhandel in een winkelcentrum en zijn bereid mee te werken aan de ves tiging van een dergelijk bedrijf op het industrieterrein. "Een doe-het-zelfzaak kan niet in een winkelcentrum. Waar zou die moeten staan? Het gaat hier om zogenaamde volumineuze goederen. De mensen ko men met een aanhangwagentje naar de zaak om spullen te halen, dat noem ik geen detailhandel. Als er een voorstel komt, zal de WD dat steunen", zegt Neks Blommers. Ze beseft dat het Coca Colagebouw niet aan zijn doel heeft beantwoord. De ge meente kocht het enkele jaren geleden van Van Halteren Metaal Bunschoten. De bedoeling was dat de bedrijfsruimte zou worden verhuurd en/of verkocht aan Soester bedrijven die in woonker nen zijn gevestigd. De interesse van het bedrijfsleven was minimaal. Intussen kost het pand de gemeente veel geld. Marktontwikkeling Dat is voor Gemeentebelangen Groen Soest de voornaamste reden in te stem men met een eventuele verkoop aan een doe-het-zelver. Harrie Witte: "We hebben gezegd dat daar geen winkel voorzieningen moeten komen. Het be drijfsleven zit om ruimte te springen, maar heeft geen belangstelling voor het Coca Colagebouw. Hoe langer dat duurt, des te meer geld kost het de ge meenschap. Het ziet ernaar uit dat er geen Soester bedrijf een bod zal uit brengen. Dan sta je voor de keuze of verkoop aan een dergelijke zaak wel of niet aanvaardbaar is. We zitten niet te springen om andere zaken, maar moet de gemeente de marktontwikkelingen tegengaan? We zijn er niet op tegen, mits in de winkelcentra ook uitbreiding van winkels komt." Dat laatste is ook voor CDA-er Ver- heus voorwaarde om het mogelijke voorstel van het college goed te keuren. "De plek vind ik op zich niet onge schikt. Je vindt nergens een zaak van deze omvang in een winkelcentrum. Dat er verzet van de MKB is, is logisch. Maar de afspraken die we in de Struc tuurvisie hebben gemaakt, vallen hier buiten. Je kunt een doe-het-zelfzaak niet vergelijken met een Albert Heijn of een andere detailhandel. Als het niet ten koste gaat van de overige vierkante meter winkeloppervlakte, ben ik er niet tegen. Zuiver om financiële en econo mische redenen is het voor de gemeente sowieso een goede zaak." Welke doe-het-zelfzaak belangstelling heeft voor het Coca Colagebouw, is niet openbaar bekend gemaakt. Het heeft er schijn van dat ook het college niet on welwillend staat tegenover de verkoop van het 'dure' gebouw aan het Wete ringpad, want voor de gemeente is het pand een miskoop gebleken. Het kantoor van de Soester Courant gaat op donderdag 31 januari eerder dicht. In plaats van om 17.00 uur worden de deuren reeds om 15.00 uur gesloten. Het kantoor voor redactie en advertenties is ook op vrijdag 1 januari dicht. Vanaf maan dag 4 januari is het kantoor aan de Van Weedestraat weer volgens de normale tijden geopend (8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur, vrijdag 8.30- 12.30 en 13.00-15.45 uur). Op de inlevertermijn van kopij en advertenties heeft de jaarwisseling geen invloed. Telefoon: 02155- 19600 De politie zoekt getuigen van een vermeende overval die vorige week woensdag om 14.15 uur werd ge pleegd bij een bankgebouw aan de Wiardi Beckmanstraat. De dader, die overigens zonder geld de benen nam, is nog steeds voortvluchtig. De hoofdkassière en een andere me dewerker van een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat brachten woensdagmiddag geld naar de bank die vlakbij de zaak is gevestigd. Toen ze bij het kantoor waren aangeko men, werd de mannelijke medewer ker bij zijn schouders gepakt. Op het moment dat hij zich had omge draaid, werd hem onmiddelijk traangas in het gezicht gespoten. De dader pakte daarop de hoofdkassiè re bij haar schouders, maar haar col lege maakte zich kwaad en duwde de overvaller opzij. Die koos vervol gens het hazepad. De politie vraagt eventuele getuigen zich te melden. Dat kan op het bu reau aan de Dalweg of telefonisch, tel. 19444. De Gereformeerde Kerk Vrijge maakt wil het kerkgebouw aan de Parallelweg uitbreiden. Op het terrein moet een nieuwe kerkzaal plaats gaan bieden aan 275 men sen. In de huidige ruimte kunnen 210 kerkgangers terecht. Burge meester en wethouders hebben in beginsel geen bezwaar tegen het plan. Volgens F.M. Bosma, in de hoedanig heid van ouderling lid van de Commis sie van Beheer, zijn de globale kosten op 300.000 gulden geraamd. Daarbij is rekening gehouden met het feit dat de gemeenteleden de meeste werkzaam heden zelf zullen uitvoeren. Bosma ver wacht dat de bouw anderhalfjaar in be slag zal nemen. Op dit moment beslaat het kerkgebouw ongeveer 350 vierkante meter. De kerkzaal zal voor een deel worden ver bouwd tot een hal met drie in/uitgan gen. Ook zal voldoende ruimte voor de garderobe worden gereserveerd. Ver der worden drie vergaderzalen inge richt, waarvan er twee bij de nieuwe kerkzaal kunnen worden betrokken als dat gewenst is. "Bijvoorbeeld voor een doopdienst", aldus Bosma. Naast het huidige gebouw wordt op een opper vlakte van ongeveer 280 vierkante me ter de nieuwe kerkzaal gebouwd. De huidige kerkzaal is te klein gewor den. Daarnaast is de gang, waarin de kapstokken staan, veel te smal. Bij het verlaten van de kerk ontstaan daar tel kens opstoppingen als mensen hun jas zoeken. Ook de functionele ruimten Na ruim een uur koersen komt Ri chard Groenendaal als eerste over de fi nish. Een geslaagde inhaalrace zit erop. Een dief heeft zondagmorgen tijdens een kerkdienst zijn slag geslagen in een kerkgebouw aan de Veenbesstraat. Terwijl de gemeenteleden in de kerk zaal zaten, pakte hij een collectebus bij de hoofdingang van het gebouw weg. Dat gebeurde tussen tien en elf uur 's morgens. In de bus zat naar schatting 250 gulden. De 38ste Saricar kerstcross is ge wonnen door Richard Groenen daal. In Soestduinen verbaasde de jonge veldcrosser vriend en vijand door als laatste weg te komen en als eerste te finishen. Bij de start brak de ketting van zijn fiets, maar na precies vijftig minuten koers pikte hij aan bij Huub Kools die tot dat moment de wedstrijd in zijn eentje had geleid. Groenendaal won uiteindelijk met een voorsprong van 23 seconden op Kools. De Belg Staf van Bouwel kwam ook nog op het erepodium, door Henk Baars en Frank van Bakel, die lange tijd voor de tweede en derde plek Een aantal bewoners van de Vijverhof hebben op Eerste Kerstdag tijdelijk zonder gas gezeten. Om 11.30 uur werd de storing gemeld, waarna de REMU ervoor zorgde dat de bewoners van het dienstencentrum aan de Klarinet weer warmte kregen en eventueel konden koken. van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155-1 52 88 Dat is vissen naar complimentjes. Jr v Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 ^Zie k pagina FvanBREUKELENbvm 5 T ~A P~ IJ T L A N G E N K W E G voor onder meer vergaderingen zijn te klein. Groei De uitbreiding is een logisch gevolg van de groei die de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt heeft doorgemaakt. Ter wijl het landelijk gemiddelde van de kerkgang afneemt, groeide het aantal leden van de gemeente in de afgelopen tien jaar van 180 naar 280. Volgens Bosma heeft onder meer de Gerefor meerde school in Amersfoort leden van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt naar Soest geleid. "Ze willen voor hun kinderen in de buurt van de school wo nen en kiezen dan voor een kleinere ge meente in Soest in plaats van een grote kerkgemeente in Amersfoort. Boven dien is de omgeving hier mooier." Het college heeft positief gereageerd op het plan van de gereformeerden. De ambtenaren vonden het een onoverko melijk probleem dat de ruimte tussen De Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt aan de Parallelweg zal over anderhalf tot twee jaar plaats bieden aan 275 in plaats van 210 mensen. Foto: Goos van der Wilt. de kerk en het Artishock-gebouw wordt versmald. B en w vinden de kwa liteit van het plan echter zwaarder we gen dan het belang van het handhaven van de open ruimte die alleen vanaf de Parallelweg zichtbaar is. Bosma zegt dat de bouwaanvraag in ja nuari zal worden ingediend. Daarna zal het bouwplan in de ambtelijke molen terechtkomen en in de commissie ruim telijke ordening besproken. Daarna moet de gemeenteraad haar goedkeu ring geven, alvorens de werkzaamhe den kunnen beginnen. De diensten zul len in de huidige kerkzaal worden ge houden, totdat de nieuwbouw is afge rond. Op de Speenkruidstraat is een radio cassetterecorder uit een auto gestolen. De dader nam ook twee boxen mee, die in de portieren waren gemonteerd. Om binnen te komen, sloeg de inbreker het scheerraampje in. De diefstal werd tij dens de kerstdagen gepleegd. Paul Nijhuis van de organiserende ver eniging Tempo toonde zich na afloop uiterst content met het verloop van de traditionele cross. "We hebben hoog gescoord", zei hij met het oog op de kandidatuur voor het eventuele nieuwe wereldbekerklassement en de NK 1995. Voor een uitgebreid verslag, zie de sportpagina. Tijdens werkzaamheden aan een wo ning aan de Vinkenweg is een 42-jarige man uit Lelystad maandag van het dak gevallen. Hij maakte een val van vijf meter en liep wonden aan zijn hoofd, armen en benen op. Het ongeval vorm de voor de arbeidsinspectie geen aan leiding een onderzoek in te stellen. Drie Soesters bewaren minder prettige herinneringen aan een bezoek aan Aqua Indoor. Niet omdat het water te koud zou zijn, maar omdat een dief zijn slag sloeg. Van een 51-jarige Soester werd de autosleutel gestolen. Later merkte de man dat zijn rijbewijs en het paspoort van zijn vrouw uit de wagen waren gestolen. Een 34-jarige Soester werd, eveneens maandagavond, besto len van zijn portemonnee en sleutels. In buurthuis Het Kruispunt aan de Al- bert Cuyplaan is in het weekeinde inge broken. De daders namen de kleurente levisie mee. Ook pakten ze de koffie, de suiker, de koekjes en de limonade mee. Uit een auto werden zondagavond vier boxen en een radiocassetterecorder ge stolen. De wagen is eigendom van een 23-jarige Soester. Een 73-jarige inwoner van Soesterberg zal zich de volgende keer nog wel be denken, voordat hij uit eten gaat. Hij kwam maandagavond na een etentje thuis en merkte dat er was ingebroken. De woning aan de Vliegtuiglaan was volledig doorzocht. De inbreker, bin nengekomen via een geforceerd raam, had sieraden meegenomen. Ook griste hij tweehonderd gulden en tweehon derd Amerikaanse dollars weg. I AUTOBEDRIJF AUTOVERHUUR AUTOSCHADE I TAXIBEDRIJF ClAJMATSU DEALER VOOR BAARN - S" Eemnesserweg 57 a 3743 AE Baarn reden, in de laatste ronde te passeren. Groenendaal, deel uitmakend van de nationale amateurselectie, raffelde de tien rondjes door het bos- en duinge bied af in een uur, drie minuten en zes seconden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 1