R.OUD' Vernuur Stralend ik 1993 ik toegewenst. 60 /Ak 195 Kerstactie Kozle blijkt groot succes WS content met verloop renovatie 't Hart Oudejaarsavond voor veel huisdieren geen feestje datering Partyservice DE TROMSLAGER OUDEJ AARSKNALLERS Even geduld aub met telefoon van Tromslager AFSLANKEN Polen laten tranen de vrije loop bij ontvangst MANICUREN 5« STRAATLBEDRIJF v. ROUWENDAAL v.o.f. STRALEN tSCHOPEREN FIJNSTRALEN KUNSTNAGELS Soest akkoord met jaarmarkt in Soesterberg Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's Hans en Mirjam Scholten, Monique, Dorinda, Nicolien en Els van Bloemenhuis Jasmijn wensen iedereen een bloeiend en boeiend 1993! Oudejaarsdagaanbieding: NARCISSEN jhl O per bos Vandaar dat wij zaterdag 2 januari gesloten zijn! BLOEMENHUIS 'Natuurlijk worden er fouten gemaakt, maar alles wordt opgelost" WOENSDAG 30 DECEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 Huzarensalade (4 pers.) Gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, pompernikkel van voor 29.95 Huzarensalade de Luxe (4 pers.) van Gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, $erf yp®!" pompernikkel, rosbief, ham, fricandeau en rollade. 55«00 Zalmsalade (4 pers.) van Gegarneerd met gevulde eieren, gevulde .39-60" vo^T komkommers, pompernikkel 35-00 Zalmsalade de Luxe (4 pers.) van Gegarneerd met gevulde eieren, gevulde komkommer, J&f- pompernikkel, paling, zalm, garnalen en crab 65-00 Diverse schalen met Luxe hapjes. Bestellingen kunnen op oudejaarsdag opgehaald worden tussen De salade- en koud buffetspecialist voor particulieren en bedrijven. Steenhoffstraat 58 (voorheen slagerij Duwel) 02155-2 28 71 14.00 en 15.00 uur. Oudejaarsavond betekent voor de meeste mensen een groot feest. Het vuurwerk rond oudejaars avond is voor veel huisdieren ech ter bepaald geen feest. Tref dus voorzorgsmaatregelen om ook uw huisdier die avond goed door te la ten komen. Uw hond kunt u het beste uitlaten voor dat het vuurwerk losbreekt. Zorg dan wel dat hij goed aangelijnd is, zodat hij niet kari ontsnappen, wanneer hij schrikt van een plotselinge knal. Wan neer het echte geknal begint, kunt u de hond het beste in de huiskamer laten als hij daar normaal ook is. Wanneer u zelf naar buiten gaat, laat de hond dan altijd binnen en zorg er voor dat hij niet kan ontsnappen. Ga ook niet allemaal tege lijk naar buiten, zorg er voor dat er altijd iemand binnen bij de hond is. vlensen die De Tromslager bellen, Öenken wellicht dat ze een verkeerd nummer hebben gedraaid of ge drukt. Niets is minder waar. Aange zien de telefoon in de nieuwe vesti- I ging aan de Steenhoffstraat (voor- I heen Slagerij Duwel) nog niet is aan- [jgesloten, worden de bellers doorver bonden. Dat kan even duren. Het is mogelijk dat de bellers in het begin een 'dode lijn' denken te hebben, maar als ze even wachten, worden ze automatisch doorverbonden en zul- len ze alsnog De Tromslager aan de lijn krijgen. Het telefoonnummer van De Trom slager is 22871. Het ongemak zal binnen enkele dagen verholpen zijn. tot 35 cm per behandeling 02155 - 1 20 13 CO LU O co Verkoop - Verhuur - Reparaties van h gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b Tel. 19589 De door de Stichting Soest/Ked- zierzyn-Kozle gehouden levens middeleninzameling op 17 en 18 december is een dermate groot succes geweest, dat op 20 decem ber 's avonds om 8.00 uur vanaf de gereformeerde kerk in Soester- berg met drie pick-ups naar Kozle kon worden afgereisd. De pick-ups waren gratis beschikbaar gesteld door de Ridder Civiel- en Cul tuurtechniek te Soesterberg, terwijl ook de brandstofkosten door dit bedrijf werden betaald. In totaal zijn 150 grote dozen met le vensmiddelen in Kozle afgeleverd, als mede zestig zakken met gebruikte kle ding. Uiteraard werd het ziekenhuis en het kinderziekenhuis niet vergeten. Daar werden veertig dozen verband etc. afgeleverd, alsmede voor het kin derziekenhuis twintig grote dozen met babyvoeding, toiletzeep, Roosvicee, vi tamine AD en een behandeltafel. Dat de Polen hiermee ingenomen waren, is vanzelfsprekend. Hoewel men op de hoogte was van de zending goederen, wist men niet wat men zag, toen de Soester delegatie met 3 vrachtauto's bij het ziekenhuis en de afdeling Armen zorg arriveerde. In Kedzierzyn is sinds kort een proef gaande om een aantal demente bejaar den een menselijke verzorging te geven in een afdeling van het v.m. kinderzie kenhuis. Ook deze mensen werden door de Stichting Jumelage Soest/Koz- le-Kedzierzyn verblijd met levensmid delen en fruit, geschonken door de fa. de Groot uit Soest. Omdat er hier spra ke is van een pro.efheeft het stichtings bestuur besloten deze groep te adopte ren. Er is daar n.1. een schrijnend ge brek aan pampers, lakens en dekens, 's Sommige honden zijn in de vuurwerk periode zo angstig dat ze dagenlang van slag zijn. Raadpleeg in dit geval uw die renarts i.v.m. het eventueel toedienen van kalmerende middelen. De moge lijkheid bestaat ook om uw hond op ou dejaarsnacht onder te brengen in een pension. Bij het afsteken van vuurwerk is het na tuurlijk belangrijk dit nooit in de rich ting van huisdieren (en mensen) te doen! Voor katten geldt eveneens dat ze 's avonds binnengehouden moeten worden. Het verstandigst is om te zor gen dat ze vanaf het middaguur niet meer naar buiten kunnen. De kat kunt u in tegenstelling tot de hond, wel alleen achterlaten als hij ergens rustig kan zit ten. Een kat heeft eigenlijk nooit kal meringsmiddelen nodig. Mocht u den ken dat hij er echt niet buiten kan, raad pleeg dan uw dierenarts. v.a. f 10,- 02155 - 1 20 13 Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Avonds werden het stichtingsbestuur en de leden van het Poolse Comité ont vangen op het gemeentehuis te Kozle. Daar viel de Soester delegatie een bij zondere gebeurtenis ten deel. Evenals dat de traditie is in de Poolse gezinnen op Kerstavond, vond er in het Raadhuis te Kozle een ceremonie plaats, waarbij de burgemeester een ouwel aanbood, aan alle Soester aanwezigen. Weder zijds brak men daar een stukje van af en wenst men elkaar een gezegend kerst feest en een voorspoedig nieuwjaar toe. Op de leden van de Soester delegatie maakte deze handelwijze een diepe in druk. De Poolse vrienden bij de afde ling Armenzorg, geconfronteerd met zo'n grote zending kleding en levens middelen, konden hun tranen niet be dwingen. Behalve de ingezamelde le vensmiddelen heeft het stichtingsbe stuur ook een grote hoeveelheid kun nen inkopen t.b.v. het Kinderzieken huis. Het daarvoor benodigde geld (2000 gulden) werd bijeengebracht door de diakonieën van de gerefor meerde en Nederlands hervormde ker ken in Soest en Soesterberg, Charitas van de Petrus en Pauluskerk, alsmede door de fa. Dorrestein Civiel- en Cul tuurtechniek uit Soest. Ook de bedrijven waar de levensmid delen zijn ingezameld, Albert Heijn Smitshof, Jac. Hermans Overhees, C1000 Zuidpromenade en de Garant- markt te Soesterberg hebben zich niet onbetuigd gelaten en o.a. zeeppoeder geschonken. Al met al kan het bestuur van de Stich ting Jumelage Soest/ Kedzierzyn-Kozle op een zeer geslaagde aktie terug zien en hebben dientengevolge een groot aantal Poolse gezinnen met Kerstmis wat extra's gehad. al v.a. f 35,- 02155 - 1 20 13 Het college van Soest heeft toestem ming verleend voor het houden van een jaarmarkt in Soesterberg. Die zal, zoals gewoonlijk, worden gehouden op ko ninginnedag (30 april). De jaarmarkt wordt tegenwoordig ge organiseerd door de Soesterbergse On dernemers Vereniging (SOV). De ge meente heeft overleg met de SOV ge had over de jaarmarkt van 1992. Daar over zijn»bij de gemeente geen klachten binnengekomen van buurtbewoners. Dat is voor het college aanleiding ge weest opnieuw een vergunning af te ge ven. stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Op donderdag 31 december zijn de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en het filiaal Overhees tot 16.00 uur geopend. Zaterdag 2 januari is de bibliotheek gesloten.! Klassiek 20 Mendelssohn, Fanny - Sontraud Speidel spielt Klaverwerke. Een goede keuze uit de composi ties van de zeer begaafde zuster van Felix Mendelssohn. 32 Privé met uw operasterren. Achttien veelgevraagde aria's in goede en bekende uitvoeringen. Niet-klassiek 78 Betty Serveert - Palomine. Nederlandse popgroep van gro te klasse die al met succes in New York en in Engeland op het po dium stonden. 64 Carreras, Jose - Amigos para siempre. Een aantal evergreens worden door Jose Careras met nogal wat pathos uitgevoerd. 78 Dylan, Bob - Good as I been to you. Ook na 30 jaar nog steeds vol emotionele zeggingskracht in de beste folken blues traditie. 70 Hooker, John Lee - Pure blues. CD, met als gasten o.a. Robert Cray en Albert Collins. 69 Horky, Robert Julian - los. New age-music voor fluit en syn thesizer, opgenomen op het ei land los. 73 Jarrett, Keith - Vienna concert. Live-cd opgenomen tijdens een concert in juli 1991 in de Wiener Staatsoper. 60 Kaandorp, Brigitte - Kunst. Theaterversie van haar recente programma, weer vol met liedjes en sketches. 78 She. Dubbel-cd met opnamen van bekende vrouwelijke zangeres sen, zoals Enya, Oleta Adams, Sade en Nathalie Cole. 62 Werdy, Juliane - Sie weiss was sie will. Nog steeds weet Juliane Wer ding het Duitstalige repertoire positief te beïnvloeden. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. JM«on BkTukËlEN bv%. W adviseurs in.. V hypotheken1 AA. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest f hypotheken vastgoed assutonlièn\ Tel. 02155-17962/23789 A.A. VAN BREUKELEN B.V. woning indeling adres HOEKVILLA MET 6 SLAAPKAMERS Soest WILLEM DE ZWIJGERLAAN HOEKVILLA MET SOUTERRAIN, garage en tuin entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras verdieping 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel zolder met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v, en bergruimte algemeen souterrain. 2 ruime kamers, hal Gevraagde koopsom f 345.000,- NOG 2 TE KOOP plaats Soest adres HEETAKKER woning 4 VRIJSTAANDE VILLA'S met garage indeling hal, toilet, meterkast, woonkamer (46 m2), keuken, bi|keuken verdieping 4 slaapkamers, apart toilet, badkamer met ligbad, aparte douche zolder bergzolder algemeen ca. 500 m2, optimale warmte-isolatie, traditionele bouw, type C v.a. v.o.n. f 470.000,- plaats Soest adres EIGENDOMWEG woning HELFT VAN DUBBEL MODERN WOONHUIS met berging ZEER RUSTIG GELEGEN NABIJ DEN BLIEKLAAN indeling hal, toilet, meterkast, ruime woonkamer (ca. 50 m2) met open haard, mod. keuken met inpandige inbouwapparatuur, bijkeuken en berging verdieping 4 slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche algemeen deze onder architectuur gebouwde woning met groot dakterras in zeer goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 359.000,- zolang de voorraad strekt Zoals u van ons gewend bent, kopen wij onze snijbloemen elke dag veilingvers in. Woensdag 30-12-'92 zijn de bloe menveilingen deze week voor het laatst geopend. Daardoor kunnen wij u op zaterdag 2-1 -'93 helaas geen verse bloemen aanbieden. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 Woningbouwvereniging Soest (WS) is content met de wijze waarop het renovatieproject in de wijk 't Hart verloopt. "Alles loopt op schema", zeggen J. Koolstra en W. Pos van WS. Er zijn nog steeds klachten, maar die zijn inherent aan een dergelijk ingrijpende operatie. "Natuurlijk wor den er fouten gemaakt, maar alle problemen worden in overleg met de bewoners verholpen", meldt Pos van de afdeling woondiensten. Hij houdt twee, drie keer per week spreekuur in de wijk, waar 37 eengezins- en 44 portiekwoningen aan de Troelstrastraat, de Schaepmanstraat en de Groen van Prinstererstraat worden opgeknapt. Een aantal bewoners van zowel een eengezinswoning als portiekwoningen klaagden twee weken geleden in deze krant over de gang van zaken. "Waar rook is, is vuur", erkent Koolstra, hoofd afdeling technische zaken, een aantal klachten. "Maar de aanleiding voor de klachten van de heer Van der Heide hebben niets met dit project te maken. Zijn cv-installatie is al twee jaar geleden aangelegd. Er zouden afspraken zijn gemaakt, maar daar weten wij niets van. De spanning die er soms heerst is reëel. Het is een grote klus en de mensen krij gen rommel om zich heen. Dat valt niet mee voor de bewoners. We maken na tuurlijk geen nieuwe woningen. De mensen zien soms niet wat ze hadden verwacht. Ze komen in een lege woning terug, want wij behangen de muren niet voor ze." Pos: "In het algemeen merkje bij de bewoners veel tevredenheid. Over het algemeen is alles in goede har monie opgelost. De mensen blijven al leen met de frustratie zitten dat bij hen een fout is gemaakt." Omvang Dat er fouten worden gemaakt, heeft volgens de WS-woordvoerders te ma ken met de omvang van het project. Het dak en de kozijnen worden vervangen en geïsoleerd en het interieur en de in stallaties worden hersteld. Daarnaast vergroot WS (alleen bij de portiekwo ningen) onder meer de woonkamers en de balkons, sluit ze het trappenhuis af, komt er mechanische ventilatie en wordt de zolder beloopbaar gemaakt. De bewoners konden, afhankelijk van het type woning, naast dat algemene pakket nog kiezen uit het uitbouwen van de keuken, het installeren van een cv en het moderniseren van de douche- en wc-ruimte. Alle individuele wensen hebben het project er niet gemakkelij ker op gemaakt. Subsidie Koolstra en Pos spreken de stelling van enkele bewoners tegen, als zou de WS hebben geprobeerd op slinkse wijze de gemeentelijke subsidie voor de bewo ners naar zich toe te trekken. De bewo ners van de portiekwoningen, die drie weken lang in een caravan aan het Pil- lenpad moeten kamperen, krijgen vier honderd gulden van de gemeente. "Wij hebben de bewoners voorgesteld dat bedrag naar ons over te maken. Dat hebben de bewoners van de Beetzlaan destijds ook gedaan. Als WS zouden wij ook de stookkosten etcetera van de ca ravan, ongeveer 250 gulden, betalen. Als de bewoners naar een wisselwoning hadden gemoeten, hadden ze geen sub sidie gekregen. Bovendien hadden ze dan meer onkosten gehad, omdat ze al hun spullen hadden moeten verhuizen. Als we hadden gewild, hadden we wis selwoningen in het Smitsveen kunnen gebruiken, maar dat is nooit ons uit gangspunt geweest. De bewoners van 't Hart wilden de vierhonderd gulden houden. Prima, wij hebben ook nog de stookkosten betaald, omdat we dat al hadden toegezegd. De caravans kosten ons 150.000 gulden, waarvan de ge meente slechts dertigduizend gulden vergoedt. De onderhandelingen met de bewoners zijn in een prettige sfeer ver lopen. De uitleg van die paar bewoners geeft het te negatief weer", aldus Pos en Koolstra. Beiden ontkennen stellig dat de bewo ners gedwongen zijn het nieuwe huur contract te ondertekenen. Pos, die de besprekingen met de bewoners heeft gevoerd: "Als er verschillen van me ning waren, zijn we tot compromissen gekomen." Koolstra: "In het contract staan alleen verplichtingen naar WS toe. Het contract is er juist om de bewo ners te beschermen." In het huurcontract staat ook de nieuwe huurprijs voor de woningen. Die is ver hoogd, omdat voor de huizen na de re novatie conform het woningwaarden- systeem een hogere huurprijs in reke ning moet worden gebracht. "Het be stuur van WS heeft bewust gekozen voor een zo laag mogelijke huur voor dit complex. De consequentie hiervan is dat WS zelf 2,7 miljoen gulden in de woningen heeft moeten investeren. De overige kosten (ongeveer 3 miljoen) worden gedekt door de hogere huurin komsten en een subsidie van het rijk." Een aantal bewoners van de eengezins woningen is gevallen over het feit dat in december de huurverhoging met terug werkende kracht tot en met oktober moet worden opgehoest. Volgens de contracten hadden de huurtarieven reeds in de eerste maand na de tweede oplevering kunnen worden verhoogd. "Dat hebben we niet gedaan, omdat we nog veel zaken moesten verbeteren. De huur had al in augustus omhoog kun nen gaan. Wij hebben besloten dat later in te laten gaan. We staan in ons recht. We hebben de mensen een betalingsre geling aangeboden, als ze problemen hebben om de hogere huur van drie maanden in één keer te betalen." Gebak Pos en Koolstra zijn verbaasd over het feit dat enkele bewoners twee weken geleden in de openbaarheid klaagden. "Voor de zomervakantie hebben we veel problemen gehad. Als er toen klachten waren geweest, hadden we het begrepen, maar nu loopt allés goed. Wij hebben de bewoners met Sinterklaas een banketletter gegeven en andersom gebeurt het ook dat bewoners met ge bak of een kaartje naar de bouwkeet ko men om ons te bedanken. De mensen hebben een rottijd gehad, maar zijn - 4 toch blij. We hebben reacties op het ar tikel gehad van mensen die de klachten niet begrepen. Er is slechts één woning, waar de mensen geen veranderingen willen. Ze willen ook geen gesprek. We moeten kijken of we dat toch kunnen afdwingen, want we willen het plan col lectief uitvoeren. We moeten nu nog zestien woningen aan de Groen van Prinstererstraat en 36 woningen aan de Troelstrastraat onder handen nemen. Intussen zijn we bezig met de voorbe reidingen voor een opleveringsfeest in februari." Eén van de veranderingen in de por tiekwoningen in 't Hart is de deur die de portieken afsluit. Van de 81 woningen moeten nog 52 woningen worden gere noveerd. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5