DRST NIC VAN DAM UUR Wildschut Optiek r Vuurwerk tijdens twaalfde Sylvesterloop Holwarda gaat SEC-zondag trainen Russen komen weer bij MHC Soest Spanning stijgt in sportverkiezing Rabobank Q Soest TI-AMÊm STEMBILJET Verrips van Rouwend aal PAGINA 10 WOENSDAG 6 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 René Godlieb neemt leiding in crosscircuit over dank zij zege veld ATLETIEK Peter Visee stapt van VVZ'49 over naar Baarn VOETBAL HOCKEY SPORTMAN SPORTVROUW SPORTPLOEG $TplC& Vijfmannen, drie vrouwen en drie ploegen genomineerd GOLDEN active sports /Wem Van Oosten fotoservice SPORT JUI AN SPORTVROUW Sportman Sportvrouw Sportploeg Hoewel het op dat moment nog verboden was rotjes en vuurpijlen af te steken, zorgde de top van de vaderlandse atletiekcross op oudejaarsdag voor vuurwerk in de Soester bossen en duinen. De twaalfde editie was niet alleen de belangrijkste tot nu toe, maar groeide ook uit tot de span nendste sinds AV Pijnenburg de Sylvesterloop in 1981 op de kalender zette. Dat de eindzege voor veel bevrediging zorgde, bewees René God lieb die brullend van vreugde na 33 minuten en vijf seconden de tien kilo meter afsloot. De 35 punten die hij daarmee verdiende, duwden hem meteen bovenaan het tussenklassement van het nationale crosscircuit. ,99 De hardloper van AAC stond daar zelf niet zo bij stil. "Ik vind de overwinning belangrijker", aldus Godlieb die de lei ding in de wedstrijd in de tweede ronde overnam van Marco Gielen die uitein delijk zou terugvallen naar de elfde plaats. Kort achter Godlieb werd echter veel vuur ontstoken. Alle favorieten be wogen zich vanaf het startsignaal voor in het deelnemersveld. John Vermeu len,[die vierde stond in het klassement, en Luc Krotwaar (vijfde) hadden bij de derde doorgang een achterstand van vijf seconden op de koploper. Godlieb liep in de vierde van de vijf ronden ech ter uit naar twaalf seconden. Vermeu len en Krotwaar lagen toen nog steeds tweede en derde, maar achter hen ont spon zich een extreem boeiende strijd. Marti ten Kate, marathonspecialist bij uitstek, Aart Stigter (geroemd en ge freesd voor zijn sterke laatste ronde) en Bert van Vlaanderen (tweede in het iHiassement) volgden op zeventien se conden. Niet ver daarachter werd een Verbeten strijd geleverd door onder an deren de Belg Raf Wijns, Jan Korevaar en Greg van Hest. Op dat moment had Herman Hofstee al moeten afhaken. De winnaar van 1991 had een achter- nd van 36 tellen op Godlieb en zou leindelijk 52 seconden na de winnaar de twaalfde plaats overhouden aan zijn loopavontuur in Soest. Godlieb was inmiddels ontketend. Op de hielen gezeten door potentiële win naars trok hij na dè derde ronde op volle kracht door. "Ik ging gewoon en het liep ook lekker", zei hij vlak voor de huldiging. Op het podium kreeg hij ge zelschap van Marti ten Kate en Bert van Vlaanderen, die in de laatste ronde hun reserves aanspraken. Ten Kate: "In de één-na-laatste ronde heb ik verstandig gelopen door niet te hard door te trek ken. Bij de anderen was het mooie er op een gegeven moment af en toen ben ik in het spoor van Bert (Van Vlaanderen- red.) achter de andere jongens aangelo pen." Ten Kate zou vervolgens met een felle eindsprint de tweede plaats opei sen. Zijn achterstand op Godlieb be droeg toen nog maar 6,5 seconden. Van Vlaanderen pakte vijf seconden later de derde plaats en 25 punten voor het crossciruit. Ten Kate meldde trots dat hij tot dusver altijd op het erepodium stond als hij had deelgenomen aan de Sylvesterloop. In 1982 werd hij derde, een jaar later won hij de cross. Godlieb leidt nu het tussenklassement met 85 punten. Van Vlaanderen blijft tweede met 82 punten. Henk Gommer, win naar van de eerste twee wedstrijden van het crosscircuit zakte naar de derde plaats (70 punten). Krotwaar die in Soest vierde werd, staat nu vierde met 68 punten, Vermeulen zakte naar de vijfde plaats. Zijn zesde stek in de Syl vesterloop leverde hem twintig punten op, hetgeen zijn totaal op 67 brengt. De strijd in het crosscircuit blijft derhalve uitermate spannend. Mare Hilberts was de enige Pijnenbur ger die bij de prominenten aan de start verscheen. Dick van de Broek moest vanwege een blessure opgeven, Han Kulker van Bataven zegde eveneens af. Hilberts werd niet onverdienstelijk 26ste in 34.53.9. Van de 51 lopers be reikten er 42 de finish. Dames Na Stefany Staikuviene uit Litouwen kreeg de Sylvesterloop bij de dames we derom een buitenlandse winnares. De Belgische Anja Smolders kwam als eer ste over de finish. Zij raffelde de 5,1 ki lometer af in achttien minuten en 59 se conden. Vier tellen later kwam verras send Irma Heeren van Sport Walcheren als tweede binnen. Zij hield Marjan Freriks zeventien seconden achter zich. Dat weerhield Freriks er niet van om in het tussenklassement lijstaanvoerster Carolien Harms te passeren. Harms kwam niet naar Soest om haar eerste plaats te verdedigen. Grete Koens en Marianne van der Linden startten wel om hun hoge klassering zo mogelijk te verbeteren. Koens behield haar derde plaats door als vijfde te eindigen en Van der Linde klom van de vijfde naar de vierde plek door in de Lange Duinen als vierde te finishen. Van de drie atletes die vorig jaar op het erepodium van AV Pijnenburg ston den, was ditmaal alleen Laetitia Vriesde van de partij. Zij werd in 1991 derde, maar de Surinaamse moest ditmaal ge noegen nemen met de elfde plaats met bijna een minuut achterstand op Smol ders. Mart van Hal van AV Pijnenburg werd 36ste in 23.04, haar clubgenote Corine Wallet 54ste in 25.36. Record De Sylvesterloop bestond verder uit dertien wedstrijden en de prestatielo pen over twee, vier, zes of acht kilome ter. Henny Pot legde bij de dames vete ranen beslag op de eerste plaats. Ook bij de meisjes C bleef de winst in Soest dank zij Maaike Simmelink. In totaal deden 1.725 atleten en recreanten mee aan de Sylvesterloop. Dat betekende een record aantal deelnemers. Bij de prestatielopen werden zevenhonderd mensen weggeschoten door wethouder Jan Menne voor ëén, twee, drie of vier rondjes van twee kilometer. Zij werden gadegeslagen door een groot aantal toeschouwers. Onder de deelnemers bevonden zich ook vijf atleten uit Koz- le. Syrek Grezina werd 24ste bij de da mes. Organisator René van Zee noemde de twaalfde Sylvesterloop de beste uit de geschiedenis. "De Sylvesterloop be hoort zowel qua bezetting als qua wed strijd tot de vier sterkste crossen van Nederland. We zijn verplicht om vol gendjaar opnieuw een sterk bezet deel nemersveld rond te krijgen." Zie ook de uitslagen. 28.500,- p.o.a. 16.500, 19.950,- 13.750,- 17.500,- 19.950,- 20.950,- 3.000,- 22.500,- 13.950,- John Vermeulen en de winnaar van 1991, Herman Hofstee (1), jagen in het bos op René Godlieb. De Brullend van vreugde passeert René Godlieb als eerste defi- Weesper zou zijn koppositie behouden, terwijl de twee achtervolgers zouden terugzakken. nish van de Sylvesterloop. Foto: Goos van der Wilt. R Bert Holwarda wordt de nieuwe trainer van SEC-zondag. Het be stuur is tot overeenstemming ge komen met de oefenmeester die vorig seizoen nog als actief speler in de hoofdmacht fungeerde. De 36-jarige Holwarda volgt Ton van Burik op, die na drie seizoenen een andere club zoekt. "We wilden iemand hebben, die club gebonden is. Het is de bedoeling dat Holwarda zich ook met de jeugd bezig houdt en meer leiding aan de andere trainers gaat geven", verklaarde Bert Dekker het besluit van het bestuur. De spelersgroep is gisteravond op de hoogte gesteld. Volgens Dekker is uit eerder contact met de selectie gebleken dat niemand problemen zou hebben met een eventuele aanstelling van Hol warda. Met de meeste spelers uit de huidige groep heeft Holwarda zelf gevoetbald. Bert Holwarda speelde vorig seizoen nog in de hoofdmacht van SEC-zon dag, waarover hij volgend seizoen de leiding heeft, foto: Goos van der Wilt. Holwarda kwam driejaar uit voor SEC- zaterdag, daarna zeven jaar voor SEC- zondag en werd in de twee afgelopen seizoen noodgedwongen van stal ge haald door Van Burik. Dit seizoen heeft Holwarda de leiding over het tweede zondagelftal. Hij is in het bezit van de papieren voor Oefen- meester III. In april hoopt hij te slagen voor Oefenmeester II. In het dagelijkse leven is de in Kampen geboren trainer sportinstructeur bij de Koninklijke Luchtmacht. Hij heeft zijn opleiding op het CIOS in Heerenveen genoten. Visee Ook Peter Visee, momenteel trainer van WZ'49, gaat volgend jaar een ploeg leiden, waarvoor hij eerder zelf speelde. In 1989 stopte hij als speler bij Baarn-zondag, dat toen degradeerde naar de tweede klasse KNVB. Visee zal volgend seizoen de Baarnse ploeg trai nen. Baarn komt inmiddels, evenals SEC, in de vierde klasse uit. Visee was ook een serieuze kandidaat bij S.O. Soest dat op zoek is naar een opvolger voor Jan Stroomberg. Visee speelde ooit zelf voor Soest. De Mixed Hockey Club Soest is van plan wederom een uitwisseling met Spartak Moskou te houden. Het is de bedoeling dat de Russi sche hockeysters in het voorjaar negen dagen te gast zijn van de Soesters die vervolgens in septem ber naar de Russische hoofdstad afreizen. Voor de ontvangst van Spartak Mos kou heeft MHC Soest achttienduizend gulden nodig. Dat geld gaat onder meer op aan huisvesting in jeugdherberg De Heidebloem aan de Bosstraat, maaltij den, vervoer en excursies. Op zoek naar sponsors heeft MHC Soest een brochu- re samengesteld, waarin alle informatie over de sportuitwisseling staat. MHC Soest en Spartak Moskou bezochten el kaar ook al in 1991. Destijds liepen de hockeyers enkele dagen na de mislukte coup-poging op het Rode Plein rond. Zowel op het sportieve als op het cultu rele vlak willen de hockeyers uit Soest en Moskou de onderlinge contacten uitbouwen. MHC Soest heeft een geva rieerd programma in petto voor de Rus sen. De aankomst is gepland op 29 april. Op koninginnedag zullen diverse activiteiten in Soest worden bezocht en wordt op het terrein aan de Koningsweg een wedstrijd tussen de eerste dames teams van beide clubs gespeeld. Spar tak Moskou speelt in de hoogste afde ling van Rusland. Midget-golf, picknic ken op de Veluwe, zeilen, wedstrijden en excursies naar onder meer Den Haag, Amsterdam, de bloemenveiling in Aalsmeer en Utrecht staan eveneens op het programma. Het tegenbezoek van MHC Soest staat in september gep land. Voor informatie over de uitwisseling kan contact worden opgenomen met Jos Brink, tel. 16135 en F. Brouwer, tel. 25570. t t ïnd bent. ar tegen 'an start Paul van den Deijssel (handbal) De 37-jarige Soesterberger is de routinier bij Schoonderbeek/ES- CA. Hij speelt een belangrijke rol in de eredivisieploeg die tot dusver de twee sterkste ploegen van Neder land (E&O en V en L) klopte. Ralf Milliard (honkbal) Speelde in 1992 bij HCAW, waar mee hij in de finale van de Europa Cup II stond. Daarin verloor HCAW. Milliard haalde een prof- contract binnen bij de Dolphins, een ploeg uit de Amerikaanse 'Major League'. Gert-Jan van Rheenen (langlaufen) Werd in zijn eerste jaar als senior Ne derlands kampioen rolski. Ondanks een blessure, begin 1992, maakt de Soesterberger deel uit van de Olym pische selectie voor de estafette langlaufen. Robert Roest (voetbal) Profvoetballer en basisspeler bij FC Utrecht dat momenteel derde staat in de eredivisie. Roest miste met Jong Oranje op een haar de Olympi sche Spelen van Barcelona. Koen van Yalkenhoef (fietscross) De Soesterbergse fietscrosser werd in 1992 Nederlands kampioen bij de Experts. In dezelfde categorie werd hij in juli in het Italiaanse Padua ge kroond tot Europees kampioen. Sandra van Embricqs (basketbal) Met haar 24 jaar reeds een ervaren international. In de eerste helft van 1992 speelde ze bij een Spaanse profclub, sinds augustus is ze basis speelster bij Texan Tonego uit Haaksbergen. Die ploeg leidt op dit moment in de eredivisie. Judith Lazonder (volleybal) Speelde in het seizoen 1991-'92 bij Stam/SoVoCo in de eerste divisie, was daar één van de steunpilaren en maakte daarna de overstap naar de eredivisieploeg Zaan/Vezeno. Staat bekend als sterke buitenaanvalster. Henny Pot (atletiek) Nederlands kampioen op de 10 kilo meter bij de veteranen I. Moest door een blessure de overige grote kam pioenschappen laten schieten, maar won in de laatste maanden van het jaar diverse wedstrijden, waaronder de Sylvesterloop. Eldorado (paardensport) De jeugdequipe van manege paar densportcentrum Eldorado werd Nederlands kampioen dressuur, springen en presentatie. De ploeg bestaat uit Jacqueline en Marianne Pashley en Hubert Veltmeijer. MHC Soest (hockey) Het eerste herenteam promoveerde in februari naar de hoofdklasse in de zaalcompetitie en werd op het veld kampioen in de tweede klasse. In de eerste klasse heeft het team van Henk Hugen nu twaalf punten uit elf duels. TV Soest-Zuid (tennis) Het mix-jeugdteam van TV Soest- Zuid werd in de zomer Nederlands kampioen op de zondag. De forma tie werd gevormd door Floor Bou wer, Rachel Beijer, Maarten Zoete lief en Xander de Groot. De vraag of Robert Roest en Hen ny Pot hun eretitel als sportman en sportvrouw van het jaar zullen prolongeren, is nog steeds rele vant. Beiden zijn voor de tweede keer genomineerd voor de sport verkiezing van de Soester Courant en Radio Soest. De stembussen zijn vanaf vandaag geopend. Elke Soester inwoner kan tot en met woensdag 20 januari zijn voorkeur kenbaar maken. Roest moet het ditmaal opnemen tegen honkballer Ralf MilliardxHij werd op het laatste moment op de lijst van kan didaten bijgevoegd. Milliard speelde korte stop bij HCAW, waarmee hij tot de finale van de Europa Cup II door drong. HCAW verloor dat duel. Mil liard heeft een profcontract in de Ame rikaanse 'Major League' binnegesleept. Opvallend is dat bij de vijf genomineer de sportmannen drie Soesterbergers zitten. Het gaat om handballer Paul van den Deijssel, langlaufer Gert-Jan van Rheenen en fietscrosser Koen van Val- kenhoef. De eerste twee waren in 1991 ook al genomineerd, Van Valkenhoef is na zijn Nederlandse en Europese titel bij de Experts een nieuw gezicht in de sportverkiezing. Henny Pot heeft concurrentie te duch ten van volleybalster Judith Lazonder en basketbalster Sandra van Embricqs. Beide opponenten beoefenen hun sport op eredivisieniveau. Van Embricqs is bovendien international. Nieuw bij de sportverkiezing zijn de sportploegen. De jeugdequipe van ma nege Eldorado, die in het vooijaar Ne derlands kampioen dressuur, springen en presentatie werd, is genomineerd, evenals het eerste herenteam van de Mixed Hockey Club Soest en het mix- jeugdteam van tennisvereniging Soest- Zuid. Jury De jury was unaniem bij het vaststellen van de nominaties. Het systeem van de sportverkiezing is simpel: de meeste stemmen gelden. Op 21 januari worden alle stemmen ge teld. De jury krijgt dan net zoveel stem men als dat de bevolking heeft uitge bracht. Als bijvoorbeeld duizend stem men zijn uitgebracht op de vijf sport mannen, dan krijgt de jury ook duizend stemmen voor die categorie. Die wor den over de vijf juryleden verdeeld. Daarna volgt een optelsommetje en zijn de winnaars van de tweede verkiezing bekend. De winnaars worden op vrij dag 29 januari in cultureel creatief cen trum C-drie aan de Willaertstraat be kend gemaakt. Ook maken de sporters kans op een aanmoedigingsprijs. Het programma begint om 20.00 uur en is ook te beluisteren via Radio Soest. Me dewerking aan de slotavond verlenen onder anderen Dik Bruynesteyn, Ben van der Burg, combo The Stablemates en danscentrum Gerla. Stemmen Elke Soester mag één stem uitbrengen op maximaal één sportman, één sport vrouw en één sportploeg. Dat kan met behulp van het hierbij afgedrukte stem biljet, maar kan ook op een kopie of an der papier. De stembiljetten zijn alleen geldig als ze zijn voorzien van de naam, het adres, de woonplaats en eventueel het telefoonnummer van de inzender. Onjuist ingevulde biljetten worden ter zijde geschoven en niet in de telling meegenomen. Stembiljetten die na 20 januari binnenkomen, verdwijnen eveneens direct naar de stapel oud-pa- pier. Onder de inzenders die op de uit eindelijke winnaar(s) heeft gestemd, worden drie prijzen verloot tijdens de slotavond. THE NAME IN SPORTS VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 34 73 MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN Burg. Grothestraat 11 a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 38e internationale SARICAR Soestduinen 1992 Buxtorff bloemen en planten Wiardi Beckmanstraat 493 - Soest REISBUREAU GERTH BV Van Weedestraat 58 Zuidpromenade 21 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Zuidpromenade 14 Soest Zuidpromenade 14 Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 Postbus 57 3760 AB Soest Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 92 Paul van den Deijssel Ralf Milliard Gert-Jan van Rheenen Robert Roest Koen van Valkenhoef Sandra van Embricqs Judith Lazonder Henny Pot Eldorado MHC Soest TV Soest-Zuid Stembiljetten, waarop per categorie meer dan één naam is aangekruist, zijn ongeldig. Ingezonden door: Naam: Telefoon: Adres: Plaats: Het stembiljet kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Klaarwater: Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Overhees: Soestdijk: Active Sports Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Soesterberg: Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227 Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 11