CsïEr) rfCdf/7 /Tl i cultuur Bram Twee Soesters winnen fotowedstrijd Koortslip in de sneeuw f Va aruóKOCK .O/N stichting openbare bibliotheek Fusie van Waterschappen Hooijei Resultaat Unicef-verkoop: vö Nieuws van de bibliotheek I AFSLANKEN f 23.000,- KUNSTNAGELS Kinderboerderij De Vrije Teugel MANICUREN Yrede in den brede Slachtbingo van PV De Vriendschap NNereldI/Hnkel Accountantskantoor J.H. Braber RA WOENSDAG 6 JANUARI 1993 SOESTER COURANT De etalage heeft er twee spots bij Eem in zee met Gelderse Vallei PAGINA 4 WOENSDAC Volgende La Mujer de Benjamin Vergane Glorie Jazzclub gaat zesde jaar in Ongeveer V olksuniversiteit Soest/Soesterberg IVN Eemland reikt prijzen uit in kwekerij Kunstwerk i in de maand Effectieve crème op recept van de huisarts Munten en zegels op Zeister beurs Klachten bezorging Soester Courant Creatieve Cursussen van Karen Rahusen Schola Cantorum Eemland repeteert tot 35 cm per behandeling 02155 - 1 20 13 Het VN-Kinderfonds, Unicef af deling Soest, heeft dit seizoen aan wenskaarten en andere kado-arti- kelen voor f 23.000,- verkocht. Soest heeft 40.000 inwoners, dus erg veel is 't niet. Toch begint het besef te groeien, zowel in gemeen telijke als kerkelijke kringen, dat de VN-organisatie, waarvan Uni cef een belangrijk onderdeel is, op alle steun mag rekenen. Het fonds, in feite voor "moeder en kind", is echter afhankelijk van vrijwil lige bijdragen van diverse landen. De wereldwijde verkoop van wenskaarten en andere produkten vormt daarnaast een belangrijke bron van inkomsten. al v.a. f 35,- 02155 - 1 20 13 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 7 januari: Allereerst begroeten we de groep vol wassenen die elke donderdag dingen komt maken van 9.30 -11.30 uur. Onze natuurmedewerkster Titia krijgt zowel vanochtend als vanmiddag groepen van de Ludgerusschool op bezoek om mee te doen aan de projecten 'Wol, haren en veren'. En na schooltijd zijn Stephanie, Willemijn en Henrike de eerste geluk kige jarige kinderen die in het nieuwe jaar hun partijtje bij ons vieren. Vrijdag 8 januari: De Ludgerusschool komt nog met een groep voor het natuuredukatieprojekt van 9.30 -11.30 uur. Van 15.45 -17.45 uur komen Ellen, Bart en Martin hun verjaardagsfeestje vieren. En dan 's avonds de eerste kinderdisco van 1993. We beginnen feestelijk met lek kere hapjes en drankjes en goeie mu ziek. Dit feest is bestemd voor alle kin deren van 7 tot 13 jaar uit Soest, maar kom niet allemaal tegelijk, want dan wordt het te druk. Het duurt van 19.00 - 20.30 uur en de entree bedraagt twee gulden per persoon. Zaterdag 9 januari: Alex, Nicky en Bianca vieren van 13.30 -16.00 uur hun verjaardagsfeest op on ze kinderboerderij. De kinderen kun nen helpen met de verzorging van de dieren. Deze kunnen terecht vanaf 13.30 uur bij onze dierenverzorgster. Maandag 11 januari: Titia ontvangt vandaag groep 3 van de Achtbaan voor het projekt over wol, haren en veren, 's Avonds vergadert het bestuur van de kinderboerderij. v.a. f 10,- 02155 - 1 20 13 Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De derde avond van de cursus over vre- desvragen rond het thema 'Vrede in den brede', die de IK V-kern Soest or ganiseert, wordt gehouden op dinsdag 12 januari a.s. in 'De Open Hof, Veen besstraat 2, hoek Dalweg. Het programma van die avond wordt verzorgd door de werkgroep wereld- voedselvraagstuk. Als inleiding op de besprekingen wordt de film 'De Mars' vertoond. In die film wordt een beeld gegeven van wat er zou kunnen gebeu ren als de massa's, die niet krijgen wat ze nodig hebben en waar ze recht op hebben, in beweging komen. Centrale vraagstelling die avond is wat er gedaan kan worden aan de oneerlijke verdeling van de welvaart in de wereld, met name op plaatselijk niveau, en wat daar in Soest aan gedaan wordt. De avond is voor iedere belangstellen de toegankelijk. Ter bestrijding van de kosten, met inbegrip van te verstrekken thee of koffie, wordt van de deelnemers een bijdrage van f 5,~ gevraagd. De cursusavond begint om acht uur 's avonds. Postduivenvereniging De Vriendschap houdt zaterdag 9 januari een slachtbin go in het clubgebouw aan de Nachte- gaalweg. De zaal gaat om 19.30 uur open. Een half uur later gaan de bal letjes rollen. Er zijn veel prijzen te win nen. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 "^^^kchting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Extra openingstijd: zaterdag 9 januari van 11.00 - 14.00 uur. Het jaar 1993 begint bij de Volksuni versiteit met een nieuw aanbod van cur sussen op verschillend gebied. Voor de zomervakantiegangers zijn er weer de korte taalcursussen voor op reis: Frans, Spaans en Italiaans. Behalve voor de nieuwe cursussen 'Ornamentknippen' en 'het maken van Indische hapjes' kan men ook inschrijven voor activiteiten die al eerder door de Volksuniversiteit georganiseerd zijn, zoals o.a. 'Neder landse literatuur', 'Ouders en kinde ren', 'Lampekappen maken', 'Yoga', 'Werken met leer'. Later in het seizoen starten nog de cursussen 'Genealogie' (1 maart) en 'Koken in de magnetron' (11 maart). I.v.m. dit nieuwe vooijaars- programma is het kantoor op zaterdag 9 januari van 11.00 - 14.00 uur extra geopend voor informatie en inschrij ving. U bent van harte welkom. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag en woensdag van 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00 - 13.00 uur. De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 In buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 worden de volgende activiteiten georganiseerd: Knutselmiddag Op woensdag 6 januari is er van 14.00 - 15.30 uur weer een activiteit voor kin deren van 4 tot 8 jaar. Op deze middag gaan we van alles knutselen van eierdo- zen. Tevens is er voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar voorlezen in het Turks. Instuif Met ingang van januari start het Kruis punt op de dinsdag van 15.30 -17.30 uur met een instuif voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Bingo Buurthuis De Vangrail aan de Nachte- gaalweg 8, houdt op zaterdag 9 januari de maandeüjkse bingo-avond. Weder om zijn er mooie prijzen beschikbaar. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Dansen voor beginners In Buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg 311 is nog plaats voor enkele heren die mee willen doen met de dans- cursus voor beginners. De lessen star ten op maandag 11 januari vanaf 20.00 uur. De kosten voor 10 lessen zijn f 27,50. Toen ik vorige week de winkel afsloot en van buitenaf de etalage bekeek, be keek zoals de klant dat doet, dacht ik: ja, die ziet er echt heel aantrekkelijk uit. Veel in te zien en toch een eenheid. En door de nieuwe spotjes ook 's avonds goed belicht. Toen opeens kwam me die uitspraak in gedachten van die twee Afrikaanse vrouwen die, op toernee door Europa, in een IKVOS-bijeenkomst in Nijkerk ons vertelden hoe wij hier in Nederland met Derde Wereldhandel behoren om te gaan: "De Wereldwinkels moeten in geen enkel opzicht onderdoen voor de reguliere handel; ze moeten op goede winkelstand zitten en moeten er goed en aantrekkelijk uitzien." Hoewel we het met hun zienswijze eens waren, leek dit ons voorlopig nog een utopie. Veel sneller dan we dachten is dit in Soest werkelijkheid geworden! Dat moesten ze eens kunnen zien. Waarschijnlijk zouden ze tevreden zijn. Ook de producenten Het zou leuk zijn als onze producenten - de boeren, kunstenaars en handwerks lieden uit de Derde Wereldlanden - eens een kijkje konden nemen in de winkel. Jaime, de zilversmid uit Taxco el Viejo, en Gonzales Robléto, de Indiaanse boer die biologische koffie teelt, beiden uit Mexico. En de glasblazers uit Gua temala of de Indianen uit Bolivia, Peru en Brazilië, die ons honing, cacao en noten leveren. Ook Salome Hausen, die thee plukt in Tanzania, Juliana en Angela die, even eens in Tanzania, textiel decoreren. En misschien ook die wijnboer uit Chili, die zijn 'Los Peralos' in onze etalage zou herkennen. Ik denk dat ze allen tevreden zouden zijn over de plaats van hun produkten in onze etalage. En dat zijn wij als mede werkers van de Wereldwinkel Soest ook. We hebben dan ook een geweldige etaleur. Sandra Wegerif heet ze. Gep van Bercum Met ingang van I januari 1993 vormen de waterschappen Vallei en Eem en Gelderse Vallei samen het nieuwe waterschap Gelderse Vallei en Eem. Het nieuwe water schap beslaat een gebied van onge veer 76.000 hectare tussen Wage- ningen in het zuiden en Eemnes in het noorden. Het waterschap is verantwoordelijk voor de aan- en afvoer van het opper vlaktewater in dat gebied en voor de be scherming tegen overstroming. Normaal gesproken wordt een water schap opgericht door de provincie. Maar over de oprichting van het water schap Gelderse Vallei en Eem konden de provincies Gelderland en Utrecht het niet eens worden. Vandaar dat de minister van Verkeer en Waterstaat zelf heeft ingegrepen. De minister heeft daartoe een Algemene Maatregel van Bestuur opgesteld, die onder andere de taken en de bestuurssamenstelling van het waterschap regelt. Deze Algemene Maatregel van Bestuur is op 15 decem ber 1992 door de Koningin onderte kend. Ter voorbereiding van de samenvoe ging is een stuurgroep samengesteld uit de dagelijkse besturen van de beide op te heffen waterschappen. De stuur groep heeft gewerkt onder leiding van de door de minister aangestelde inte rim-manager, de heer mr. A.Pvan den Berge, dijkgraaf van het hoogheem raadschap van Delfland. De stuurgroep heeft onder andere gezorgd voor de huisvesting in Hoevelaken en de op bouw van de ambtelijke organisatie. Overigens is de huisvesting maar tijde lijk. Zowel in Gelderland als in Utrecht staan nieuwe reorganisaties van de wa terschappen op stapel, die volgens de planning begin 1995 hun beslag moeten krijgen. Het nieuwe waterschap start met een voorlopig bestuur. In de loop van 1993 zullen verkiezingen worden gehouden voor het definitieve algemeen bestuur. Het voorlopig algemeen bestuur houdt zijn eerste openbare vergadering op maandag 4 januari 1992 in dorpshuis de Stuw, Kantemarsweg 6 te Hoevela ken, aanvang 14.00 uur. De belangrijk ste agendapunten betreffen de aanwij zing van de waarnemend dijkgraaf en de benoeming van de ambtelijke waar nemend secretaris. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 1 Donderdag 7 januari, 20.30 uur Met slechts een handvol korte anima tiefilms op zijn naam debuteerde Carlos Carrera (dertig) vorig jaar in het Ber- lijnse forum met 'De vrouw van Benja min'. De forse ex-bokser Benjamin wordt stevig onder de duim gehouden door zijn zus Micaela, die een levensmidde lenwinkeltje drijft. Daar mag de geeste lijk minder begaafde Benjamin eieren in zakjes doen en bovendien zijn vrien den, een verzameling drinkebroers, voorzien van gratis bier. Zijn zustet dweept met de pastoor, samen luisteren ze naar een grammofoonplaat van Tos- ca, terwijl de priester weer wegdroomt met zijn prentenboek van naakte enge len. Benjamin koestert een stille liefde voor Natividad, de 17 jarige schoonheid van het dorp. Zij echter valt voor de vracht wagenchauffeur, die elke week zijn stoffig spoor door het dorp trekt. Hij heeft de grens gezien, de magische Frontera, waarachter een andere en on getwijfeld betere wereld ligt. Iedereen smacht in dit kleine Mexicaanse dorp, maar niemand lijkt zijn verlangens te kunnen vervullen. Toegang f 7,50 - CJP/654- f5,—. Re serveren kan vanaf 19.30 uur via tel. 19577. In cultureel centrum Artishock wordt zaterdag 9 januari om 15.00 uur de fo to-expositie 'Fotogeniaal geweld' ge opend. De expositie bevat zeventig werken van de 'November-kring' en biedt de toeschouwer een interessante benadering van de onderwerpen: Ver gane Glorie, Rust, Werk, Onnatuurlijk, Blues, Constructie, Water en een vrij onderwerp. Deze expositie is voorts te bezichtigen t/m 24 januari op zaterdag en zondag van 13.30-16.30 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 9 januari: Zaterdag a.s. zal Artishocks jazzclub het nieuwe jaar feestelijk beginnen met als gast saxofonist Ben van den Dun- gen. De jazzclub gaat alweer het zesde jaar in. In die zes jaar heeft de jazzclub een groot aantal muzikanten op het podium gehad. In het begin van die zes jaar trad vooral de plaatselijke jeugd op, later werden vaak bekende muzikanten uit genodigd. Muzikanten van kaliber als Ferdinand Povel, Toon Roos en de Russische Dimitri Shapko deden Artis hock aan. Samen met het publiek maakten zij er over het algemeen suc cesvolle avonden van en het bezoekers aantal bleef stijgen. Zo'n drie jaar geleden werd het aantal bezoekers echter kleiner. Het grote aantal jongeren dat in de beginjaren naar de jazzclub kwam, werd ingeruild voor serieuze jazzliefhebbers, het trou we publiek spreekt dan ook niet echt van een afname van de belangstelling want de jongeren uit de beginjaren wa ren nauwelijks geïnteresseerd in jazz muziek. De laatste jaren is er in de jazz club een vast publiek ontstaan dat z'n eigen sfeer uitademt. Ook Perron 5b, het vaste kwartet van de jazzclub, is in die zes jaar gegroeid. Toch betekent dat niet dat het spelen een kwestie van routine is. Nog vaak verzorgt Perron 5b een spetterend op treden, met of zonder gast. Zaterdag zal Perron 5b samenspelen met tenor- en sopraan-saxofonist Ben van den Dungen. De saxofonist speelde twee jaar geleden ook al in de jazzclub met zijn kwintet, toen echter, zoals zo vaak, met de spraakmakende Jarmo Hoogendijk. Van den Dungen is voor de jazzkenner waarschijnlijk geen on bekende want al sinds 1984 treedt hij op en schuwt daarbij geen enkel mu ziekfestival of televisieoptreden. Aanvang: 21.30 uur. Entree: f 2,50, incl. een consumptie. Ben van den Dungen. Vanaf maanda Hooijer Bouw t Technische Gr< tigd in een eigei dern representa dustrieterrein F Vorig jaar startte 1 Gereedschappen! terbergsestraat mi Weer of geen nuari kamp scouts aan de Op de laatst< van januari Masselmangi ijsberenweek nabij de Lan Steenhoffstraat 9a, tel. 22195 Woensdag 13 januari: Van 9.30 - 11.30 uur kunnen ouders te recht met hun allerkleinste kinderen voor de peuter/ouderactiviteit. Gezel lig zingen, knutselen en misschien een ritje met de ezelkar voor slechts vier gulden per ouder/kindpaar. De koffie en limonade staat klaar. Om 14.00 uur geeft de toneelgroep van de kinderboerderij een voorstelling. Het is een nieuw spannend verhaal en is geschikt voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Na de voorstelling is er limonade en snoep en gaan we aktivitei- ten doen. Entree: twee gulden per per soon. Het kunstwerk van de maand is een kleurenzeefdruk van Lucebert met de titel: "en hij opende hem de ogen". Uit het oeuvre van Lucebert (1924) spreekt vóór alles een geob sedeerd zijn door de mens en de menselijke situatie. Angst, agressie en onzekerheid komen we erin te gen, maar ook tederheid, plezier en humor. Uit de losse hand, met een minimum aan middelen, bereikt hij een maxi mum aan spontaniteit en expressie. Lucebert over zijn werk: "niet zweer ik dus bij magere en niet bij vette schilderijen, geen voorkeur heb ik voor bepaalde paletten, vandaag vlucht ik in boombruin, morgen ver drink ik lachend in dauwblauw. Openingstijden Kunstuitleen, Wil laertstraat 49, Soest: Maandag- en vrijdagavond 18.30 - 20.30 uur Woensdag-, en vrijdagmiddag 14.00 - 17.00 uur Tot en met 20 maart zaterdag 11.00- 14.30 uur. De tijd dat veel mensen op winter sport gaan, komt met rasse schre den naderbij. Lekker genieten van het sportieve gebeuren in de bui tenlucht. Overdag in de zon en "s avonds gezellig bij de après-ski. Bij sommige mensen gooit een koortslip, precies in deze periode, roet in het eten. Door blootstelling aan de felle zon in hoger gelegen ski-oorden, door de ijle lucht en de intensieve weerkaatsing van de sneeuw krijgt men soms een teveel aan ultraviolette straling. Dit kan plot seling een koortslip uitlokken. Verve lend en pijnlijk tijdens het skiën en ont sierend tijdens de après-ski. Eén op de zes Nederlanders heeft er van tijd tot tijd last van. Een koortslip is een infectie die veroorzaakt wordt door het Herpes simplex-virus. Vrijwel ie dereen is tijdens zijn jeugd wel met dit virus in contact gekomen zonder er al teveel last van gehad te hebben. Het vi rus heeft zich vervolgens teruggetrok ken in bepaalde zenuwbanen van ons li chaam, waar het zich 'slapende' houdt. Blootstelling aan felle zon kan het virus echter weer activeren. Het resultaat kennen we allemaal: eerst ontstaan er rode vlekken rond de mond en op de lippen. Vervolgens verschijnen er ter plekke met vocht gevulde blaasjes, die daarna openbarsten. Tenslotte blijven er alleen ontsierende korstjes achter. Er worden doorgaans van allerlei mid deltjes op de lippen gesmeerd. De meeste ervan werken hooguit wat ver zachtend. Ze zullen echter nooit de oor zaak van de infectie, het virus, aanpak ken. Wat wel effectief is, is de antivirale crème aciclovir. Velen hebben al baat gehad bij deze specifieke anti-koortslip crème. Dit middel kunt u in de apo theek alleen op recept van een arts ver krijgen. Het is het enige middel dat het virus daadwerkelijk kan intomen. Soms kan het een aanval geheel voorkomen. Vaak voelt men een aanval van koorts lip van tevoren aankomen. Er is meestal sprake van pijn, een branderig gevoel en jeuk rondom de mond. Dit gaat soms gepaard met rode vlekken. Probeer zo snel mogelijk met de behandeling te starten. Dat kan pijn en vervelende be schadigingen van de lip voorkomen. U kunt dus lekker onbezorgd op win tersportvakantie gaan. Ga van tevoren even naar uw huisarts, die u zeker kan helpen. Hij is geheel op de hoogte van de toepassing en het effect van de anti- koortslip crème. Het scheelt u een hoop ergernis en teleurstelling tijdens uw vakantie. Vanwege de grote belangstelling wordt de maandelijkse postzegel- en munten- beursookin 1993 voortgezet. Op zater dag 9 januari wordt de eerste editie van het nieuwe jaar gehouden. Plaats van handeling is, zoals altijd, de Zinzen- dorfmavo aan de Zinzendorflaan. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Een foto van de winnende fotografen. Foto: Goos van der Wilt. Lambrechts uit Amersfoort, terwijl A.M.M. Janssen uit Zeewolde volgens de jury de mooiste foto van fauna had gemaakt. De prijzen werden uitgereikt door Marcel Huijser van IVN Eemland. In totaal deden 22 fotografen mee aan de wedstrijd. Zij zonden gezamenlijk 67 foto's in. De foto's zijn te zien in een expositie in de kwekerij. De tentoon stelling is vandaag geopend van 14.00 tot 16.30 uur. Ook op de woensdagen 13, 20 en 27 januari kunnen de foto's tussen 14.00 en 16.30 uur worden be zichtigd in de kwekerij. Tot en met 20 maart is de Kunstuitleen op zaterdag geopend van 11.00 tot 14.30 uur. U kunt op deze zaterdagen nieuwe aanwinsten en infor matiemateriaal bekijken. U kunt natuurlijk ook kunstwerken lenen. Onder degenen die in deze periode lid worden verloor de Kunstuitleen een Museumjaarkaart. U doet ook mee aan deze loterij als u een cadeau abonnement weggeeft. Het nieuwe boekje 'Kreatieve Kursus- sen' van Karen Rahusen is uit. Het nieuwe cursusseizoen begint deze maand. Op het programma staan onder meer de cursus voetenbankje bekleden, haarsieraden maken en brievendoos maken. Andere cursussen, zoals het bekleden van een picknickmand wor den herhaald. Behalve de eendagscursussen kan ook worden meegedaan aan de wekelijkse naailessen. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Karen Rahusen, tel. 24171. Ondanks de hoge kwaliteit van de Uni- cef-produkten door de belangeloze me dewerking van musea en kunstenaars, en de kostenloze verspreiding via hon derden vrijwilligers hier te lande, heeft Unicef te kampen met het feit dat ver schillende andere organisaties zich ook op deze markt storten. Gelukkig is er toch een mogelijkheid om de VN-mis- sies te steunen. Dat kan door mee te werken aan de "Kans voor een kind"-aktie. De kosten hiervan zijn slechts f 20,- per maand, omdat het nieuws over de kinderen geen enorme organisatie vereist, maar in het twee maandelijkse Unicef-Nieuws staat te lezen. Dat blad kost slechts f 15,- per jaar (giro 121 t.n.v. Unicef, Den Haag o.v.v. Abonnement Unicef-News). Het doet verslag van alle ontwikkelingen over kinderen, niet alleen de negatieve, ook de positieve. Proefnummers kan men afhalen bij de Unicef-winkel. In de Unicef-winkel, Lange Brinkweg 62, tel. 10466, worden alle Unicef-arti- kelen verkocht, het hele jaar door. Bro chures over alle artikelen vindt men ook bij de VVV en de gemeentelijke Info balie. Er zijn nog agenda's, prentbriefkaart- kalenders en zakagenda's te koop in de Unicef-winkel. Op maandag 11- januari om 20.00 uur, start in het nieuwe jaar de Schola Can torum Eemland weer met de repetities in de Herberg van Paulus aan de Sta tionsweg in Baarn. De Schola houdt zich bezig met het bestuderen en zingen van Gregoriaanse gezangen, o.l.v. diri gent Hans Linnartz. De plannen voor 1993 zien er als volgt uit: In de maand mei zal in een nog uit te zoeken kerk de Maria-Vespers worden uitgevoerd. Omstreeks Pinksteren zal eveneens in een nog nader te bepalen kerk de Gre goriaans mis voor Pinksteren worden gezongen. Wie geïnteresseerd is en affiniteit heeft met het Gregoriaans, is welkom op de eerste repetitie-avond. De Schola kan zeker nog enkele mannen gebruiken. Informatie: tel. 02154-16056 (Nini Ostendorf). Dinsdag 12 januari: Vandaag oefent de toneelgroep van de kinderboerderij voor de voorstelling van morgen en de toneelgroep voor kinderen van 7 tot 13 jaar gaat weer van start. Na de succesvolle uitvoering op 22 december, wordt er gewerkt aan een nieuwe produktie. Dit keer kunnen kinderen zich inschrijven voor een pe riode van 15 weken. Dit betekent 15 keer oefenen op de dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. En aan het eind speel je al aardig toneel. De kosten be dragen 30 gulden voor 15 keer en de lessen staan onder leiding van Claudine en Leo. In de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat, ook bekend als het milieu educatief centrum, zijn zondagmiddag de prijzen uitge reikt van de fotowedstrijd die door IVN Eemland was uitgeschreven. Het thema van de fotowedstrijd was na tuur en milieu. In vier categoriën kwam een winnaar uit de bus. C. Schoonen- berg-Pont won in de categorie land schap de eerste prijs. De Soestse Olga Slagter won in de categorie milieu. Bij de flora ging de eerste prijs naar R. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 4