I 4> IIJIJK Lekker hè? Brand on twaalfde iisberenweekeinde 'Backpackers' Ilona en in Australië de tijd van Marjolein hebben hun leven NEXT BIJ ONS MAAKT U UW KLEUR- VERGRQTINGEN waanzinnige kortingen Moderne schaatsenslijpmachine bij Provak Hooijer oc. km [fotoservice Waarheen na de basisschool? ttóhOCM Hooijer Bouw Techniek naar nieuwe stek DE TROMSLAGER me Glorie :lub gaat zesde in Heeft u met Oud en Nieuw ook oliebollen gegeten van Bakker van Buuren? Ongeveer 250 scouts kamperen op terrein aan de Sparrenlaan De échte laatste loodjes! Spullenhulp Mian BREUKELEN bv"% HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Co Koninginnelaan 22 3762 DE Soestdijk Tel,: 02155-25996 Oosten -^^44 WOENSDAG 6 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 Scholen-info op 13 januari Soester meiden aan de andere kant van de wereld ujer de Benjamin Volgende week aan Nieuwegracht Catering Partyservice i koestert een stille liefde voor d, de 17 jarige schoonheid van Zij echter valt voor de vracht- auffeur. die elke week zijn toor door het dorp trekt. Hij grens gezien, de magische waarachter een andere en on- i betere wereld ligt. Iedereen n dit kleine Mexicaanse dorp •mand lijkt zijn verlangens té /ervullen. f 7,50 - CJP/65+ f5,-. Re. kan vanaf 19.30 uur via tel. eel centrum Artishock wordt 9 januari om 15.00 uur de fo- itie 'Fotogeniaal geweld' ge- De expositie bevat zeventig van de 'November-kring' en toeschouwer een interessante ng van de onderwerpen: Ver- >rie, Rust, Werk, Onnatuurlijk, 'onstructie, Water en een vrij rp. Deze expositie is voorts te ;en t/m 24 januari op zaterdag ag van 13.30-16.30 uur. De is gratis. g 9 januari: j a.s. zal Artishocks jazzclub ve jaar feestelijk beginnen met ;axofonist Ben van den Dun- lub gaat alweer het zesde jaar zes jaar heeft de jazzclub een ital muzikanten op het podium i het begin van die zes jaar trad e plaatselijke jeugd op, later 'aak bekende muzikanten uit- 1. Muzikanten van kaliber als id Povel, Toon Roos en de e Dimitri Shapko deden Artis- n. Samen met het publiek zij er over het algemeen suc- avonden van en het bezoekers- eef stijgen. e jaar geleden werd het aantal :s echter kleiner. Het grote >ngeren dat in de beginjaren azzclub kwam, werd ingeruild euze jazzliefhebbers, het trou- ek spreekt dan ook niet echt afname van de belangstelling jongeren uit de beginjaren wa- velijks geïnteresseerd in jazz- De laatste jaren is er in de jazz- vast publiek ontstaan dat z'n er uitademt. ron 5b, het vaste kwartet van ub, is in die zes jaar gegroeid, tekent dat niet dat het spelen stie van routine is. Nog vaak Perron 5b een spetterend op- net of zonder gast. zal Perron 5b samenspelen »r- en sopraan-saxofonist Ben Dungen. De saxofonist speelde geleden ook al in de jazzclub kwintet, toen echter, zoals zo et de spraakmakende Jarmo lijk. Van den Dungen is voor snner waarschijnlijk geen on- want al sinds 1984 treedt hij huwt daarbij geen enkel mu- /al of televisieoptreden, p 21.30 uur. Entree: f 2,50, consumptie. 2/j den Dungen. Vanaf maandag 11 januari is looijer Bouw en Techniek b.v. - Technische Groothandel - geves tigd in een eigentijds en hypermo- lern representatief pand op het in dustrieterrein Nieuwegracht. Vorig jaar startte Hooijer Ijzerwaren en jereedschappenhandel aan de Soes- Berbergsestraat met de nieuwe Provak- formule, een winkelconcept gericht op de detailhandel, dat in de vakhandel van ijzerwaren en gereedschappen vrij wel uniek genoemd mag worden. Naast deze activiteit heeft Hooijer sinds 1970 een bloeiende technische groothandel voor de bouw en de industrie. Sinds 1987 was deze afdeling gevestigd in de hal achter de winkel - waar elk jaar het vuurwerk wordt verkocht, zoals men weet - maar al snel bleek de hal te klein te zijn. Na jaren zoeken naar een geschikte lokatie op het industrieterrein van Soest heeft Hooijer b.v. nu de be schikking over een eigentijds, hyper modern en representatief pand aan de Nieuwegracht. Het pand is in totaal 2000 vierkante meter groot en bestaat uit een zeer uitgebreide showroom en een magazijn. Het leveringspakket van Hooijer b.v. is zeer breed en uit de hele regio vinden zo'n duizend bedrijven regelmatig hun weg naar deze groothandel, die zeker een aanwinst mag worden genoemd voor het bedrijvenpark in Soest. Vanaf 11 januari geldt het nieuwe adres: Hooijer Bouw Techniek b.v. Technische Groothandel, Nieuwe gracht 1-3, 3763 LP Soest, tel. 02155-11137, fax 02155-16447. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur. Weer of geen weer, op 30 en 31 ja nuari kamperen ongeveer 250 scouts aan de Sparrenlaan in Soest. Op de laatste zaterdag en zondag van januari houdt de Hopman Masselmangroep het traditionele ijsberenweekeinde op het terrein nabij de Lange Duinen. IJs, sneeuw of regen zullen geen ele menten zijn die de organisatoren ertoe kunnen bewegen het evenement af te blazen. Sterker nog, na een aantal sneeuwvrije weekeinde, hopen de orga nisatoren van de Hopman Masselman groep dat de Soester bodem op 30 en 31 januari door een wit pak wordt bedekt. Wellicht om wat morele warmte te sto- IN-WEAR PARTTWO P.T.A. MARC O'POLO RUDDYDUCK RAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS Scouts zoeken warmte bij elkaar tij dens het ijsberenweekeinde van 1989. ken, staat het ijsberenweekeinde dit jaar in het thema van brand. Dat bete kent dat onder meer een aantal van de spelen, die moeten worden gedaan, met brand te maken hebben. De groep die na afloop van alle spelen de meeste punten heeft vergaard, mag zich win naar noemen. Naast het wedstrijdelement is er veel aandacht voor gezelligheid. Een aantal scouts zal zich bezig houden met de kampkrant, waarin de deelnemers hun verhaal kwijt kunnen. Behalve scouts van de Hopman Massel mangroep komen er ook leden van scoutinggroepen uit Baarn, Maartens dijk, Bilthoven Amersfoort, Drieber gen en Zeist. Het ijsberenweekeinde is bestemd voor scouts van elf tot en met zestien jaar. Nog 10 dagen en dan gaan we 2 weken sluiten. Dus: Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Ilona van Egdom (22) en Marjo lein Wasterval (23), twee onder nemende meiden uit Soest, zijn een jaar op reis aan de andere kant van de wereld. Eind oktober stap ten ze op het vliegtuig naar Au stralië, waar ze zeven maanden willen werken en rondtrekken als "backpackers", zoals ze daar wor den genoemd. Daarna staan Nieuw-Zeeland, Indonesië, Ma leisië, Thailand, India en Nepal op het programma. Het gaat prima met Ilona en Maijolein. Ze hebben de tijd van hun leven en ge nieten volop van hun verblijf aan de "einden der aarde". Dat blijkt niet al leen uit de berichten aan het thuisfront, maar ook uit de brief die ze (al voor de Kerst) naar de Soester Courant stuur den en die een zeer uitvoerig verslag be vat van hun belevenissen-tot-dusver. Uiteraard nemen de voorbereidingen, de vliegreis en de kennismaking met Singapore (tussenstop) en Australië een belangrijke plaats in. "We hebben ook allerlei injecties en malariapillen gehaald, voor 't Verre Oosten. Thuis ligt er een stapel papieren voor verdere afhandeling (door mijn moeder!)," schrijft Maijolein. "Tot slot hebben we beiden een aantal deuren dichtgetrok ken, zoals het afzeggen van lidmaat schappen en het gedag zeggen aan ie dereen. We zijn nu gewapend met sta pels traveler's cheques, (Engelse) ko pieën van diploma's, referenties en be langrijke papieren en een rugzak van ca. 14 kilo." Ilona en Marjolein hebben onderweg al geconstateerd dat ze uniek zijn: "Wij zijn namelijk met z'n tweeën. Verder is iedereen alleen op reis, op zoek naar het grote geluk. In het algemeen zijn het allemaal dezelfde types die deze reis ondernemen, een ordinaire uitzonde ring daargelaten. Sommigen gaan kor ter of precies zes maanden. Veel te kort, naar mijn idee. Uitbuiten van de moge lijkheden is onze bedoeling." De tussenstop in Singapore blijkt een hele ervaring: "De eerste ontmoeting met de tropen! De hitte kwam als een muur op je af. Het is 26 graden om 8.30 uur 's morgens. Er zijn allemaal kleine en dunne mensjes hier." In Singapore ontdekken ze het strenge "afval-re- giem": "Om troep op straat te krijgen moeten de mensen het risico nemen om bijvoorbeeld ruim 2000 gulden boete te betalen voor het weggooien van een uit gekauwd kauwgompje. Natuurlijk had ik kauwgom in mijn mond en in en re flex spoog ik het zó uit," schrijft Marjo lein. "Er stond gelukkig geen fluitend politiemannetje op de hoek..." Blond De meiden trekken kennelijk nogal wat bekijks. Maijolein: "Er zaten wel sta rende mannetjes naar ons te kijken. De discussie rees over de voorkeur van Aziaten voor blond met lichte ogen of voor donker met donkere ogen. Vol gens mij vinden ze blond niet mooi om dat ze het niet gewend zijn. Hun nor men en waarden liggen anders. Wie AK A. A, van Breukelen B.V, Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 Provak Hooijer b.v., aan de Soester- bergsestraat 4, beschikt over een van de modernste schaatsenslijpmachines die momenteel op de markt zijn. Het is de zogenaamde "Jan Bols"-machine, die ook door de leden van de KNSB-kern- ploeg wordt gebruikt. Het geheim van de machine zit in het feit dat de ronding van de schaats tot op de honderdste millimeter nauwkeurig kan worden ingesteld en er zodoende exact op het schaatsijzer geslepen kan worden. Het schaatsen slijpen bij Hooi jer gebeurt dus op een vakkundige en verantwoorde manier. Tijdens de vorstperiode worden de schaatsen binnen één dag geslepen. Ui teraard heeft Provak Hooijer ook een ruime keus in schaatsen. weet komen we daar over zeven maan den achter." Ilona beschrijft de kerstsfeer in Singa pore - "iets waar ik nog niet echt aan kan wennen: plastic hulsttakken in de broeiende zon en grote kerstmannen met palmbomen op de achtergrond," - en de aankomst in Sydney, waar de mei den de eerste dagen worden overspoeld met nuttige informatie voor hun ver blijf, gevolgd door de modige sight seeing. Sydney is mooi, maar opvallend rustig, vindt Ilona. "AJles gaat hier zo relaxed, niet zo gehaast als in Neder land. Als je een afspraak maakt voor een sollicitatiegesprek en een uur te laat aankomt doet niemand moeilijk. De al gemene uitdrukking hier is dan ook: 'Don't worry mate'." Zo érg uniek blijken de meiden nu ook weer niet te zijn, althans niet in Sydney. Ilona: "Er zijn hier ontzettend veel jon geren van alle nationaliteiten, die net als wij ook Australië rondtrekken en hier werken." Aan een baantje komen blijkt bepaald niet makkelijk, want Australië heeft ook te maken met economische recessie en stijgende werkloosheid. "Het is hier duidelijk merkbaar," aldus Ilona. "Er zijn bedrijven waar al meer dan de helft van het personeel ontsla gen is en zelfs hele bedrijven die al hele maal opgedoekt zijn. Ik vind het erg on begrijpelijk als de mensen bij zo'n be drijf nog gewoon aardig blijven wan neer je daar als onwetende backpacker naar werk vraagt." Flexibel De dag-indeling ziet er doorgaans zo uit: een halve dag baantjes zoeken en een halve dag sightseeing. De meeste beschikbare baantjes in de kranten en bij de uitzendbureaus zijn serveerster of verkoopster langs de deuren, die niet veel opleveren, constateert Ilona. "Syd ney is echt bedolven onder backpacker kerstmannetjes die speelgoed proberen te verkopen op straat. Het grappige hier is dat je de ene dag echt niet weet wat je de volgende dag zal gaan doen. Onze plannen veranderen echt met het uur. Om zo te kunnen leven moet je je zelf echt heel flexibel opstellen. Het woord sleur komt hier in niemands woorden boek voor..." Ilona en Marjolein vinden tenslotte al lerlei baantjes - o.a. de straatverkoop van "muffins" (een soort Australische cakejes) - en net als andere backpackers besluiten Ilona en Marjolein een busje te kopen, "een supergoedkope manier om Australië te zien, waarbij je behalve in vervoer ook in je slaapplaats inves teert." Samen met Taco Wit uit Veghel, een lotgenoot, wordt een VW-busje aangeschaft voor 3700 dollar. "De prijs lag iets boven ons budget, maar we wil den zeker zijn van een goed en veilig vervoermiddel." Het voordeel is dat ze op die manier ook lifters kunnen mee nemen, die dan ook weer in de kosten kunnen bijdragen. Het busje is van Ne derlanders geweest, wat blijkt uit het opschrift: "Australia is beautiful, but we love Holland", een tekst die de aan dacht trekt van een meisje dat bij een ra diostation werkt, en zo worden Ilona en Taco zelfs uitgenodigd voor een inter view op de Australische radio! Gokje Onder leiding van een Australische gids zien de meiden intussen alles van Syd ney - wat o.a. blijkt uit lyrische beschrij vingen van het wereldberoemde Opera House - en leren het leven daar op aller lei manieren kennen, zoals bijvoor beeld dat de Australiërs dol zijn op gok ken. Ook Ilona en Marjolein wagen een gokje bij de paardenraces, maar ze win nen geen cent. Ze hebben trouwens ook oog voor an dere details: "Australië is op het mo ment overspoeld met Japanse vluchte- Ilona (l.) en Marjolein, zomaar er gens onderweg in het land van de kan goeroes. lingen die hier proberen een beter be staan op te bouwen. Helaas is Australië niet echt luilekkerland in deze tijd, van wege de enorme werkloosheid. De meeste Australiërs zijn dan ook niet erg blij met deze mensen." En: "Iets typisch Australisch zijn de bottleshops. Het principe is hetzelfde als een MacDrive, alleen worden hier geen hamburgers maar sterke drank verkocht. Iets wat in Nederland echt ondenkbaar zou zijn..." De brief besluit met de mededeling dat ze tot januari in Sydney blijven, om geld te verdienen voor de trip en de bus, om daarna door te reizen naar Melbourne, om daar opnieuw werk te zoeken. "Groetjes van 'down under'," aldus Maijolein en Ilona. (Wordt vervolgd) KODAK Van uw eigen kleinbeeldnegatief maakt u bij ons op Create a Print apparatuur n slechts ,5 minuten een prachtige kleurvergroting. Helemaal zoals u zelf wilt ...en 't is echt heel erg makkelijk! Let op! Zelf kleurvergroten alléén in de winkel Van Weedestraat. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 koude buffetten luxe hapjes complete barbeque brunches ontbijtservice belegde broodjes evenementen bedrijfspresentaties Steenhoffstraat 58 (voorheen Slagerij Duwel) 02155-22871 specialist in het verzorgen van o.a.: Vraag naar onze folder! Open van 10.00 tot 16.00 uur. Telefoon Velen staan in deze tijd van het jaar voor een vaak lastige keus: waarheen na de basisschool? Om te helpen die keus mede te bepalen, organiseert de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) op woensdag 13 januari van 19.00 tot 21.00 uur een Scholen-info voor Soest en Soesterberg in de open bare basisschool Overhees, Willaert- straat 45-47 (achter creatief cultureel centrum C-drie). Docenten van scholen voor voortgezet onderwijs uit Soest en enige omliggen de plaatsen zullen daar aanwezig zijn om ouders en leerlingen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs in woord en beeld voor te lichten over de soorten onderwijs die hun scholen ge ven. De Scholen-info is vrij toeganke lijk voor iedereen. De deelnemende scholen zijn: Mavo Soest, algemene bijzondere school voor mavo; Het Baarnsch Lyceum, ha vo-vwo; Johan van Oldenbarneveldt Gymnasium, Amersfoort; De Amers- foortse Berg, mavo-havo-atheneum, Amersfoort; OSG Schoonoord (waarin opgenomen OSG De Heuvelrug, be roepsonderwijs), Zeist; Werkplaats Kindergemeenschap, Bilthoven, diver se soorten vervolgonderwijs; Vallei College, Amersfoort, diverse soorten vervolgonderwijs; De Borgwal, spe ciaal voortgezet onderwijs; IVO- school, Amersfoort; Agrarisch Oplei dingscentrum Hoogland, Amersfoort. ofistraat 46, tel. 19577 I dag 7 januari, 20.30 uur its een handvol korte anima p zij n naam debuteerde Carlos dertig) vorig jaar in het Ber um met 'De vrouw van Benja- ex-bokser Benjamin word, ider de duim gehouden door rlicaela, die een levensmidde ltje drijft. Daar mag de geeste ier begaafde Benjamin eieren doen en bovendien zijn vrien i verzameling drinkebroers van gratis bier. Zijn zusteé iet de pastoor, samen luisteren en grammofoonplaat van Tos- il de priester weer wegdroomt prentenboek van naakte enge-

Soester Courant | 1993 | | pagina 5