SCHAATSEN R.0UP Vernuur Een ziektekostenverzekering volgens nieuw recept... Achteraf beter af! Soester Onderlinge Brandverzekering W.A. nieuws VAMA] PROVAK Thomasvaer en Pieternel 'BRIEFING 4 JANUARI 1993' uiterst lage premies volledige dekking korting tot max. 30 WOENSDAG 6 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 o.a. noren, ijshockeyschaatsen, kunstschaatsen en kinderschaatsen. Ook voor schaatsen slijpen. ^HOOIJER^ Soesterbergsestraat 4, Soest Telefoon 02155-11137 Meningen van lezers Dode katten Diefstal uit auto Armband, cheques en geld gestolen V o - co Voor meer informatie kunt U contact opnemen met: J.H. Isingserf 61 - 3766 HC Soest Telefoon: 02155 - 1 60 11 Jitgevoerd in de raadzaal van het gemeentehuis Thomasvaer: Wim de Kam Pieternel: Els Stolwijk Tekst en regie: Jan Visser Kap- en grimewerk: Alie Sjamaar Hter nel: Bomasvaer, wat een tijd van leven! Waar is 1992 gebleven? Kijk, dit was het begin: Toen zat er nog van alles in. Thomasvaer: Hoe het daarna verder is gegaan, Daar willen we vanavond stil bij staan. Thomasvaer en Pieternel: Ook al vliegen maanden als een schaduw heen, We tonen ze u één voor één. Pieternel: In januari was het bepaald niet pluis In 't Arnhemse gemeentehuis. Daar werd Paul Scholten beproefd en getest, Hij had beter kunnen solliciteren naar het Brabantse Best. Thomasvaer: Ach Pieternel, laten we ons tot Soest beperken En anderen hun eigen verdriet laten verwerken. Bij ons werd een Rondje Raadhuis op film vastgelegd. En het moet worden gezegd: Al ging dit programma over werk, Wat bode Bep zei was toch ijzersterk. "Mijn hobby is slapén" bekend ze oprecht, En dan komt de rest bij ambtenaren vanzelf terecht. Zo ligt het voor de hand Wat een cryptogram vermeldde in een landelijke krant: fjest is een slaapstad in het midden van 't land. Pieternel: Nou, maar iedereen van Soestdijk Noord tot in Soest Zuid jag in januari wakker van een structuurvies raadsbesluit, onder dat ze via een referendum werden gehoord Werd de burgers een nul-optie door de neus geboord, ^oor deze burgers te oormerken en met zorg te ringen Villen de raadsleden hun frustratie over de afstand verdringen, pen referendum komt er nooit naar ik meen. 'homasvaer en Pieternel [ja, ook goede ideeën vliegen als een schaduw heen. homasvaer: |i februari was Steef I geen prins pieer van het carnaval, .en koningsdrama in zakformaat; at de pret niet drukken zal, 'ant Wasiel I weet van de prins geen kwaad et zijn Raad van Elf aan de top Itaat Knollendam dit jaar weer op zijn kop. ",n nu maar hopen dat die Elf niet botsen et de elfjes van de Plattelandgenotsknotsen. ieternel 'wee andere toppers koos men in Aqua Indoor. 'iemand tegen, iedereen voor: ienny Pot en Robert Roest, erden de sportcoryfeeën van Soest. Dok Hans de Widt steeg omhoog, richting zon, h een opgeblazen hete luchtballon. Een moedig man, zonder lood in de schoenen. Zo iemand wil ik namens u allen zoenen. Thomasvaer: Maar de allergrootste ster Was toch de koning van Pijnenburg, mr. Insinger. Vanuit zijn Spaanse residentie kwam hij zijn horigen groeten, 00 mensen lagen in deze zaal aan zijn voeten. 'aarden noemde hij de aids van het bos. En dat beestenspul laat het college op de Vlasakkers los! Ik noem dat sero-negatief, Want de natuur is mij te lief. Pieternel: Stil Thomasvaer, je gaat je boekje ver te buiten. We moeten eerst de maand februari nog afsluiten, Toen het licht van genoemde sterren nog vredig scheen. Thomasvaer en Pieternel: Maar helaas, ook idolen vliegen als een schaduw heen. Thomasvaer: In maart ging de gemeenteraad een dag uit vliegen, ou, ik zal er niet om liegen, aar van sommigen had ik niet verwacht, at ze zich zo lieten inpakken door militaire macht, oordat men goed en wel wist, at men in 't Paard van Troje, omgebouwd tot vliegtuigkist. iemand had in de gaten at ze werden opgelicht en opgelaten, ridat vanuit de hoogte kon worden verkend Welke bospercelen beneden zouden kunnen worden aangewend, Om voor talloos velen 'Soldaatje te paard" te spelen. ieternel: omasvaer, je loopt weer ver vooruit, stop met dat hollen, n laat dat gedraaf over aan die dwaze military-knollen, ten we ons verder tot deze maand bepalen, n kijken of daar nog nieuws is uit te halen, rouwens, over nieuws gesproken: "at mij vreselijk heeft gestoken s het verdwijnen in Soesterberg van het Nieuws- en advertentieblad, 0 jaar lang viel dat sufferdje daar op de mat n iedere burger over de bult daar las at er in de wereld gebeurd was. Thomasvaer: erdween na zoveel jaar ook maar het Gat van Tammer Al die rotzooi in de natuur is jammer. Geruchten bleken niet waar te zijn De provincie sluit de belt op termijn, termijn, termijn Pieternel: Wat wel verdween was het pand van Nic van Dam, odat de Oude Kerk meer in de picture kwam. adat "De puist van Menne" opzij was gezet ebben we voor 3 ton een plantsoentje, wel keurig en net, 'aar ook hier geldt, bij alles wat verging en verdween: Pieternel: Gedane zaken vliegen als een schaduw heen. Thomasvaer: In april zongen de aktievlinders: daar zijn we weer. Het waren er veel meer deze keer. Ook kwamen er toen al veel bijen, wat een gegons, Bij het huwelijk van Miep Brons. Door in de burgerlijke stand, een witte raaf, Werd zij in de echt verbonden met Bart de Boze Graaf. Een berenhuwelijk voor een goed doel. Nou, het geeft mij geen lekker erotisch gevoel. Ik zie liever vogels nestjes bouwen En 'hef met elkaar doen zonder te trouwen. Pieternel: Langs de spoorlijn kan dat niet meer, Daar maaide de N.S. alle bomen illegaal neer. Thomasvaer: "Daar gaan we weer", was toen het refrein Van alle natuurliefhebbers, sporend met de trein. Pieternel: "Daar ben ik weer", zong een kater hier aan de overkant, Ingemetseld in de watercascade onder het zand. Hij werd bevrijd door een bouwvakkerrhand En mauwde toen hij weer verscheen. Pieternel: Flora en Fauna vliegen als een schaduw heen. Pieternel: O, Thomasvaer, wat krijgen we nu? Wat een duisternis! Thomasvaer: Maar Pieternel, weet jij niet wat een nachtwake is? Pieternel: O, je oedoelt die april-aktie van de Soester Progressieven, Die bang zijn dat slachtoffers en dieven Niet meer terecht kunnen bij de politie in de nacht? Tja, wie had dat bij de nieuwbouw van het bureau ooit gedacht? Thomasvaer: Doe het licht maar weer aan, want ook hier geldt: Consolidatie. Burgers, te wapen tegen Schutzmann's bezuinigingsregionalisatie! Pieternel: In de zonnige meimaand raakten de Kaapse eenden uit de gratie. Ze werden zelfs bedreigd met deportatie. En zo waren ook de laatste dagen geteld Van de konijntjes op het voetbalveld. Eieren van zangvogels lagen voor het graaien Door de roofzucht van eksters en kraaien. Thomasvaer: De boeren en jagers begonnen direct te klagen, Want die hadden 'natuurlijk' zin in jagen. De commissie milieu stuurde de jagers met een kluitje in het riet, Want de leden houden niet van dat geschiet. Toch werd er nog gejaagd Op Harry Witte, die wegens smaad werd aangeklaagd. Pieternel: Ach, 't is niet waar, zo'n onschuldig groentje. Die lieverd krijgt van mij een zoentje! Thomasvaer: Er was die maand ook botulisme in de Praamgracht En voorts trok de bestrijding van prunus opnieuw de aandacht. Sommigen wilden weer onkruid chemisch gaan bespuiten Terwille van besparing van de duiten. Pieternel: De imkers klaagden steen en been. Thomasvaer en Pieternel: Ja, ook de natuur vliegt als een schaduw heen. Thomasvaer: Maar in juni kozen de agrariërs wel Soests mooiste geit. Pieternel: En werd de rotonde met een prachtige kei verblijd. Het Soesterbergse Zwaantje transformeerde in an Oriental Duck En na Nederland-Duitsland kon de maand niet meer stuk. Hoewel een tuin werd tijdens de Avondvierdaagse totaal vernield. Wat heeft die vandalen toch bezield Wie beschermt onze dorpsgezichten voor het gemeen. Thomasvaer en Pieternel: Eerbied en ontzag vliegen als een schaduw heen. Thomasvaer: Dat is geen wonder als je naar het gebeurde in juli kijkt, Waar het college onder druk van de raad bezwijkt, Om de teugels te laten vieren, Als het hippische volk een feestje wil vieren Midden in een natuurterrein, Want dat vindt Prinses Ann zo fijn. Ach, wie weet kan Groen Soest dit jaar het onheil nog keren. In het zicht van verkiezingen willen anderen nog weieens jongleren. Pieternel: In juli werd ook besloten - En dat heeft sommigen zeer verdroten - Dat we in Soest niet in een nieuwe Albert Heijn mogen winkelen, En dus moeten we maar elders blijven Swinkelen. En de wethouder van verkeer Die regelt de gevolgen dan wel weer. Thomasvaer: Met geen woord werd in de raad gesproken over minderheden. Wat zou die commissie toch hebben onder haar leden? Die voorzitter, mijne dames en heren, Is dat geen Wolfsduin gestoken in schaapskleren? Op zoek naar allochtonen met een sportieve kick En wie weet een gesubsidieerde stick? Ja mensen, let op mijn woord: In Soest duurt de Golf-oorlog nog steeds voort. Nadat de aanval op de Stompert en Pijnenburg is mislukt Is de elite naar het Soesterveen opgerukt. In welingelichte kringen hoort men al het geluid: De koe moet daar de wei uit. Pieternel: Zogezegd een Koeweit in het klein, Dat ligt volkomen in de lijn Van de mannen in geruite broeken Die naar hun balletjes lopen te zoeken, Die ze voor veel geld Hebben geslagen op een onnatuurlijk veld. Thomasvaer: Ach misschien loopt alles nog af met een sisser, Als die linkse rakker Visser, Die de macht zo lekker smaakt, Door een bal van rechts wordt afgemaakt. Pieternel: Om daarna zeker als 'beschermd dorpsgezicht' te worden bewaard In het nog resterende 'Landelijk-gebied'-reservaat. Nou, het kan mij wel bekoren Er gaat al zoveel 'Spirit of the forest' verloren. Thomasvaer: In juli raakte Soesterberg zijn voetbalvelden kwijt Na jarenlange financiële strijd. En uit hetzelfde dorp werd een zekere Koen Europees fietscrosskampioen. Helaas hebben de King's Road Riders dit niet overleefd Omdat ze niet meer kunnen worden getraind. Maar Pieternel, of we nu wel de middelen hebben of geen, Thomasvaer: Successen vliegen als een schaduw heen. Thomasvaer de Kam en Pieternel Stolwijk tijdens hun op treden in de bomvolle raadzaal van het gemeentehuis. Foto: Goos van der Wilt. Thomasvaer: Ik krijg trouwens van ons succes een beetje dorst. Pieternel: Dat is geen probleem, mijn brave borst. Want in augustus betrokken Joep en Jopie Hun lang omstreden Koek en Zopie.- En van wat uit de oude tent is overgebleven Wil ik jou wel wat te drinken geven. Dat uren paalzitten, Thomasvaer, dat vond ik minder geslaagd Van jeugdleiders wordt toch iets meer esthetica gevraagd. Doodziek en vermoeid komen die paalzitters weer omlaag. Wie sponsort die waanzin nog, is mijn vraag. Wat mij betreft plukken we die geldgevers helemaal kaal, En zetten we ze daarna publiek voor paal. Thomasvaer: De eerste seizoensmarkt was een geslaagd festijn. Een prima plek daarvoor, dat Raadhuisplein. Bij de Gildefeesten werd een zure valse bom gemeld Door een anonieme telefoontjesheld. Hij dacht: ik zal een gokje wagen Om de Gildebroeders de tent uit te jagen. Pieternel Over gokken gesproken, die speelautomaten, Die houden we nu toch goed in de gaten. Soest probeert de verslaving aan banden te leggen. Wedden voor een piek of het lukt, of mag ik dat niet zeggen? Zeg, las jij ook het bericht Dat de banden van de politie waren doorgeprikt? Thomasvaer: Ach, agenten gaan ook wel eens vreemd en verkeerd. Dat hebben ze van ons allemaal geleerd. Trouwens, kleine criminaliteit en dat soort zaken, Dat zijn voor de politie slechts bijkomstige taken. Maar ook voor hen geldt als voor iedereen: Thomasvaer: Foutjes vliegen als een schaduw heen. Pieternel: September: Op de Monumentendag werden de parels van Soesterberg tentoongesteld En de toren van de Oude Kerk in glorie hersteld. Thomasvaer: Een officiële klachtenregeling werd ingesteld. En twaalf nieuwe brandweerlieden aangemeld. Pieternel: Waaronder een vrouw, en dat is revolutionair en heel bijzonder. Je kan toch in geen enkele organisatie zonder. Thomasvaer: 'Soestdijk geen Stankwijk' werd opgeheven, Ze zijn nu met het IVN verweven. Een fusie van twee scholen ging minder gesmeerd. Daar heeft Soest weer een lesje mee geleerd. Pieternel: Chris Uiterwijk nam afscheid van zijn Milieubeheer. Cees Verheus, dertig jaar raadslid, mijnheer! Thomasvaer: De waarheid gebiedt van Soesterberg tot Soesterveen Thomasvaer en Pieternel: Bekende namen vliegen als een schaduw heen. Pieternel: Was jij in oktober bij de opening van het dierenasiel, Waarvan het geluid het college niet beviel? Wat mij betreft hadden ze best kunnen gaan En op de Eemweg kunnen gaan staan. Men kon toch weten: Bluffende boeren bijten niet, Zolang het college hun inkomen maar ontziet. Thomasvaer: Groots vond ik de nieuwe plannen met de bus. En als u het goed vindt geef ik voor het klaren van deze klus Namens u allen de wethouder nu een dikke kus. Nieuw was ook de door Visser opgepoetste ideeënbus Met - nu raak ik lichtelijk van de praat - Het boomjukvoethekhondebordhevelapparaat. Verder zitten er trouwens maar weinig ideeën in. Kennelijk heeft iedereen het naar zijn zin. Pieternel: Geen wonder: met 32 moties in de raad Is het gemeentebestuur in staat Alle problemen aan te pakken: Financieel zit Soest toch maar gebakken. Thomasvaer: De belastingen niet omhoog, of zo u wilt omlaag. Rest alleen nog de vraag: Worden alle akties tegen de gemeente nu gestaakt Omdat alom voor de belangen van de burgers wordt gewaakt? Pieternel: Nu lok je iets uit waar ik met niet voor leen: Pieternel: Bestuurskracht vliegt soms ais een schaduw heen. Thomasvaer: Vandaar die motie van teleurstelling, Pieternel, Over de ijsbaan, weet je wel? De scheve schaats van Menne was niet je dat. Het politieke ijs bleek iets te glad. Hij kan voortaan beter met de arreslee gaan glijden, Dan hoeft die minder zetelpijn te lijden. Pieternel: Thomasvaer, al die vragen en politieke zaken- Ik kan er soms zo moe van raken. Verhuist de brandweer naar Beukendal? Denk je dat het natuurpad op de Stompert het redden zal? Krijgt Leidje Tomassen van het CDA de garantie Dat ze rustig even weg kan op vakantie? Komt er in Soest nu wel of niet een Grand Café? Zit het de zilveren Lindenhof een beetje mee? Vragen waar niemand antwoord op krijgt meteen. Pieternel: Maar vliegen ook problemen niet als een schaduw heen? Thomasvaer: Pieternel, je geeft de politiek daarbij veel te veel gewicht. Luister maar naar het volgende nachtspiegelgedicht: Het is niet was je noemt heel erg fijn, En heet: Politici zijn schone schijn. Politici De rol van kunstdrol in een cryptogram is hen op het lijf geschreven Een filibuster van gezwam zien ze als de kunst van 't leven Vaak gaan ze aan de haal met een loepzuiver ideaal om daarna met heel veel woorden goede ideeën te vermoorden Een spot van de dood in de pot laat zien dat in een poep en een zucht de boodschap is verdwenen want lange zinnen van gebakken lucht zijn het niet waard om te worden beschenen. Pieternel: Thomasvaer, met die tekst krijgt de schrijver gedonder. Thomasvaer: Welnee, die man heeft net verricht een groot wonder. Door vrede te stichten tussen mensen hier op aarde En die boodschap uit de Vahstal is van grote waarde. Pieternel: Daarom vinden wij het zo fijn Dat wij straks getuige mogen zijn Als twee mensen die ons hart hebben gestolen, Omdat ze zich inzetten voor onze vrienden in Polen, De liefde van hun clubs voor elkaar publiekelijk willen tonen En dat met een handtekening onder een convenant willen bekronen. Thomasvaer: Voordat wij Bert Krijger en Cees Verheus vragen hier te komen Willen we nog graag luid verkondigen waarvan wij dromen: Thomasvaer en Pieternel: Geluk en gezondheid gedurende 365 dagen Die alle mensen lang zal welbehagen Met die droom als een lichtend spoor Gaan we samen 12 nieuwe maanden door. Hulde... Hulde aan de vrijwilligers van de dierenambulance. Mensen die dag en nacht klaarstaan en met liefde en warmte hun "werk" doen. Raken zij niet gefrusteerd van drie dode katten in vier weken tijd? Van steeds dode katten op dezelfde plaats? Verdriet... Verdriet bij een groot aantal gezinnen aan de Obrechtstraat ter hoogte van het Pijperpad. Mensen die hun kat onder een auto zagen komen of dood op straat vonden. Voor een ander misschien maar gewoon een kat? Voor hun waarschijnlijk de allerliefste huis genoot? Angst... Angst bij het horen van pie pende remmen. Bij het zien van auto's die de Obrechtstraat als racebaan ge bruiken en geen rekening houden met spelende kinderen, het zebrapad, fiet sers op de weg en huisdieren. Vandaag mijn kat. En morgen? Mijn kind? Misschien... Misschien dat de gemeente inziet dat er echt wat moet gebeuren. De toegenomen drukte door verkeer richting het Hazepad maakt het er in de woonwijk niet veiliger op. Drempels, wegversmalling? Of moet er misschien toch eerst een kind dood worden gere den. S.M. Rademaker Twee jassen en tien cd's zijn uit een auto gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Frans Halslaan. Een 45-jarige Soester deed aangifte. Op de Ganzetrek werden van een auto twee siervelgen gehaald. Dat meldde een Soester van 27 jaar bij de politie. Bij een inbraak in een woning aan de Veenbesstraat heeft een inbreker een armband, vijf eurocheques en een geld bedrag van driehonderd gulden buitge maakt. De gedupeerde is een 63-jarige vrouw uit Duitsland die bij een vriendin logeerde. v CO - Verkoop - Verhuur - Reparaties van CM- gereedschappen en EË3 ta&ngs machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Een voorspoedig 1993 toegewenst! Evenementen 9 januari: Winterwandeling 5, 10 en 15 km. Start vanaf 10.00 uur bij de Rank, Soesterbergsestraat 18. 13-17 januari: Vakantiebeurs, Jaar beurs Utrecht, 9.30-17.00 uur, vrijdag avond tot 21.30 uur. dagelijks: Siberische mammoeten (wereldprimeur!), museum Schokland, Emmeloord, 10.00-17.00 uur. Theater Reserveer bij het VW-bespreekburo: Extra voorstelling "Cyrano", 23 t/m 26 februari, Den Haag. Paul de Leeuw, 22 t/m 26 juni, Nieu we de la Mar, Amsterdam. Chippendaies, nieuwe shows, 18 mei, Den Haag. Werelddansfestival voor kinderen, 23 januari 14.00 uur, Paradiso, Am sterdam. YYY-winkel Nieuwe accommodatiegidsen 1993 Waddeneilanden, Overijssel, Achter hoek. VW-Nationaal Magazine, -+- twee kortingcoupons Vakantiebeurs. Extra aanbiedingen van Center Parcs en Gran Dorado; VW-Soest boekt hiervoor! Museumjaarkaart gids; CJPas poort; telefoonkaarten; VVV-kado- bonnen, sportvisakte 1993. VW-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075; maandag t/m vrijdag 9.30- 16.30 uur.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9