Natuur O Nabij 71 f/Tdf/y aruóhocK JCÜL TÜÜR WELZIJNI 'Deelder denkt' in C-drie Nieuw cursusprogramma Lezing over duinbehoud bij IVN Illustraties Wim Hofman te zien in bibliotheek Overhees Leesprogramma Slimme Streken in Soester bibliotheken O Nieuws van de bibliotheek Hulp vi WOENSDAG 13 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 18 WOENSD L Try-out van Jules Deelder op 21 januari NJ\Iereld1/1/inkel Aantal Wereldwinkels groeit gestaag Bloemenwaarnemingen bij Paso-Soest V olksuniversiteit Soest/Soesterberg L Grote kledingbeurs bij 25 jaar SWS Muziek in Utrecht Soester Kring in de aktualiteit Cursus 'Werken in de verzorging' Tentoonstelling voor basisonderwijs Soest stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen- afdeling Filmhuis: 'The Best Intentions' Lezing en discussie over welzijn voor instellingen Soest Kinderboerderij De Vrije Teugel vraagt i aandac Rondleidi vliegbasis Vleesverk< Dia's van i Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Expositieruimte Momenteel vinden in de expositieruim te van C-drie enige werkzaamheden plaats door de technische dienst. Aan gezien de expositieruimte tevens als centrale hal/voyer/café dienst doet en wij onze bezoekers zo min mogelijk last willen bezorgen, werd in de kerstvakan tie al een begin gemaakt met de aanpas singen. Uitgangspunt is dat het café en de expositieruimte worden gescheiden. De expositieruimte krijgt een open, licht en ruimtelijk karakter, terwijl het café wat knusser moet worden met ta feltjes, kleedjes en sfeerverlichting. Voorlopig zijn we nog niet klaar, dus bij voorbaat onze excuses voor eventuele overlast. Expositie cursisten Twee cursusgroepen van C-drie tonen in de maand januari 11 t/m 30 januari) hun beste werk van het afgelopen cur susseizoen. Het betreft de cursisten aquarelleren en tekenen en schilderen. Onder begeleiding van de docent Theo Briggeman zijn er schitterende werken geproduceerd. In twee vitrines is er ge durende deze periode ook boetseer werk te zien van de cursisten portret- en modelboetseren. Deze cursus wordt ge geven door de docente Inge Foremen. Het boetseerwerk is het resultaat van één oefening gedurende een lesmiddag. Deze bijzondere tentoonstelling is te zien in de expositieruimte van C-drie Nieuw cursusprogramma In de week van 25 t/m 29 januari start in C-drie weer het nieuwe cursussei zoen. In de komende voorjaar kunt u weer tal van interessante creatieve cur sussen en workshops volgen. Uitgebrei de informatie kunt u lezen in het nieuwe cursusoverzicht. Wanneer u een keuze heeft gemaakt voor een cursus of u twijfelt nog, dan kun u eerst kennismaken met de do cent. Op donderdagavond 14 januari is er van 19.00 tot 22.00 uur Open Avond in C-drie. Zowel docenten als cursisten staan klaar om uw vragen te beant woorden. Jules Deelder In 1989 was Jules Deelder voor het eerst te zien in C-drie. Wegens grote be langstelling en veel enthousiasme bij het publiek mocht hij terugkomen in 1991 met zijn show 'Deelder draait door'. Ongeveer iedere twee jaar heeft hij een nieuwe show. Zijn nieuwste heeft als titel 'Deelder denkt'. Omdat in C-drie steeds een try-out komt te staan, kan het Soester publiek als een van de eersten genieten van zijn bijzondere hu mor. Jules Deelder noemt zichzelf 'aucteur', als samentrekking van auteur en acteur, en verzet zich tegen de betiteling 'caba retier'. Zijn literair oeuvre zal dan ook als een rode draad door zijn show lo pen. Sinds enige tijd manifesteert Deel der zich ook als jazzmuzikant. Onge twijfeld zal ook daar het een en ander van te merken zijn tijdens een show, die gaat over alles wat maar in de buurt komt van zijn interesses en vooral zijn messcherpe commentaar benodigt. 'Deelder denkt' is te zien op 21 januari en begint om 20.00 uur. Reserveren is aan te raden. Kinderbios Op 22 januari wordt in de Kinderbios een film vertoond die geschikt is voor alle leeftijden. In de film 'My little Pony' draait het allemaal om speelgoeddie ren, waarvan haast elk kind wel een ex emplaar in huis heeft. De film wordt Nederlands gesproken en duurt maar liefst 85 minuten. Wordt verwacht: 11 januari: expositie cursisten tekenen/ schilderen/boetseren; 14 januari: open-avond cursussen; 21 januari: Ju les Deelder met 'Deelder denkt'; 22 ja nuari: kinderbios: 'My little Pony'; 25 januari: start 2e periode cursussen. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12,30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. Op donderdag 21 januari verschijnt Jules Deelder opnieuw in Soest met zijn allernieuwste show: 'Deelder denkt'. Over de inhoud van de show is nog niet veel bekend; wel dat het gaat over alles wat enigszins in de buurt komt van de interesses van Deelder, dan wel recente ontwikkelingen binnen de politiek of sport, die het messcherpe Deelder- commentaar benodigen. Vast staat dat de uitvoering in hoofd zaak geschiedt door Jules Deelder, op z'n Deelderiaans. Met andere woorden: onnavolgbaar maar wel verstaanbaar. Deelder c.s. gaan opnieuw op pad en nemen het publiek mee door Deelders literaire oeuvre, langs botte opmerkin gen en typisch Rotterdamse humor. Een voorstelling die haar eigen plaats in de theaters heeft verworven, een vaste gast die alleen in zijn eigen hokje te plaatsen is. Deelders voorstellingen zijn uniek, net zoals 'de mensch'. 'Deelder denkt' van Jules Deelder be gint om 20.00 uur. De toegang is f 17,50, voor houders van pas 65/CJP/ JTK f 15,-. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49. Tel. 02155-22188. Jules Deelder. Foto A.M.C. Kok. ^^^ïtjcbting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Wereldwinkel Soest is geen op zich zelf staand fenomeen, maar is één van de meer dan 350 Wereldwinkels in Ne derland en lid van de Landelijke Ver eniging van Wereldwinkels (LaVeWe). De LaVeWe is gehuisvest in Utrecht. Zij staat de aangesloten Wereldwinkels zo nodig met raad en daad terzijde. De LaVeWe streeft naar een eenheid in presentatie van de Wereldwinkels, o.a. door het bevorderen van de herken baarheid. Met moet overal, in elk dorp en elke stad, de Wereldwinkel kunnen herkennen - hetzelfde logo, dezelfde vlag, enz. In de Wereldwinkels in Nederland wer ken ca. 7000 vrijwilligers. Hiervan is 80% vrouw. Soest werkt met 35 vrijwil ligers, waarvan eveneens 80% vrouw is. Verreweg de messten werken bij toer beurt in de winkel. De omzet De omzet van de gezamenlijke winkels in Nederland was in 1991 ca 18 miljoen. Dat is dus al met al een heel goede bij drage ter verbetering van de economie in de 3e-Wereldlanden: stel de mensen in de 3e-Wereldlanden in staat om in hun eigen land een beter bestaan op te bouwen, door het betalen van eerlijke prijzen voor hun produkten, dat zal de trek naar het Westen indammen. Ook ons belang! De omzet van de Soester Wereldwinkel droeg maar weinig bij aan het landelijk succes over 1991, immers pas half no vember van dat jaar ging de Wereldwin kel Soest van start. In het zojuist afgesloten jaar 1992 ligt dat anders. De omzetcijfers van de Soester Wereldwinkel komen uit op ruim f 94.000,-. Het overtreft ieders verwachting. Dat maakte de Soester be volking mogelijk! Koffie Koffie, Max Havelaar-koffie in vele soorten, vormt nog altijd een belangrijk deel van de omzet. Vooral de biologi sche koffie wint steeds meer terrein, evenals de biologisch geteelde thee. Maar ook kunstnijverheidsprodukten en sieraden zijn zeer in trek. Openingstijden: Dinsdag, woensdag en donderdag: 13.30 - 17.00 uur; vrijdag 9.30 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 - 17.00 uur. Opgelet: in gaande februari kunt u ook dinsdag, woensdag en donderdagochtend in de Wereldwinkel terecht. Paso-Soest organiseert op woensdag 20 januari een paranormale avond met helderziende waarnemingen aan de hand van bloemen. Mevrouw M.J. Snij der zal uit de door de bezoekers meege brachte bloemen feiten en boodschap pen halen die te maken hebben met de actuele situatie of problemen van de ei genaar of iemand uit diens omgeving. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Vangrail, Nachtegaalweg 8C. En tree f 6,50 voor niet-leden. Informatie: tel. 11172 in Soest, of tel 02154-12058 in Baarn. Steenhoffstraat 9a, tel. 22195 Lampekappen maken Wegens succes organiseert de Volksu niversiteit voor de tweede keer de cur sus "Lampekappen maken", waarin de basistechnieken voor het vervaardigen van twee lampekappen geleerd wor den: een vouwkap van plm. 27 cm. hoog en een gladde kap van plm. 30 cm. hoogte. De stofjes zijn naar eigen keu ze, zodat men kleur en materiaal hele maal kan afstemmen op uw eigen inte rieur. Op de eerste les dient u zelf mee te nemen: potlood en liniaal -tornmesje - hobbylijm -dubbelzijdig plakband -stof naar eigen keuze, katoen of chintz: 35 cm. van 180 cm. breed -satijnlint, afge stemd op de stof: 172 m. van 1 cm. breed. Aanvang cursus: donderdag 4 februari, 19.30-22.00 uur: Docente: mevr. W. Grasso-Verbij. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 100,- (materiaalkosten plm. f 45,- via docente). Werken met leer Leer is geen goedkoop materiaal, maar als men er zelf mee aan de slag gaat, valt het keuze mee. In vier avonden maakt men met resten van leer kledingstukken en werkstukken, zoals tassen enz., hele maal naar eigen smaak en altijd origi neel. Men leert ook kledingstukken met prachtige leer-apllicaties te versieren. Materiaal is bij de docente verkrijgbaar. Alles wat men nodig heeft, is wat han digheid met de naaimachine. Aanvang cursus: maandag 1 februari, 19.30-21.30 uur. Doceilte: mevr. A. Dijkema-Roks. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 60,-. Inschrijvingen en inlichtingen bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. In de week van 25 t/m 29 januari start in C-drie weer het nieuwe cursusseizoen. In het komende voorjaar zijn er weer veel interes sante creatieve cursussen en work shops te volgen. Hieronder alvast een overzicht. Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Voor volwassenen: Tekenen en schilderen starten met tekenen tekenen en schilderen aquarelleren schilderen met olieverf portret/model tekenen experimenteel tekenen/schilderen Ruimtelijk vormen boetseren en beeldhouwen voor 55+ boetseren en beeldhouwen portret en modelboetseren edelsmeden - donderdagavond - maandagmiddag - maandagochtend - woensdagavond - maandagavond - dinsdagavond. - donderdagochtend - donderdagavond - donderdagmiddag - woensdagochtend/middag Kunstgeschiedenis cultuurgeschiedenis van het oude Egypte kunstgeschiedenis van Middel eeuwen tot heden Audiovisuele vorming fotografie zwart/wit videovormgeving gevorderden (nieuw!) - maandagavond - vrijdagochtend - dinsdagavond - maandagavond Dans Turks volksdansen internationaal volksdansen introductiecursus (nieuw!) Afrika, Zuid - Amerika, Balkanq jazzballet moderne dans (12 - 15 jr.) dansconditie Druktechnieken zeefdrukken fotografisch zeefdrukken Zoals men ziet, keuze genoeg dit jaar! Meer informatie over de cursussen kan men lezen in het nieuwe cursuspro gramma-overzicht, dat klaar ligt bij ver schillende instanties in Soest, zoals de bibliotheken en het VW-kantoor. Na tuurlijk kan men ook even langs komen - dinsdagavond - woensdagavond - maandagavond - dinsdagavond - woensdagavond - woensdagavond - dinsdagavond - dinsdagavond Diverse cursussen kalligrafie - maandagavond/vrijdagochtend persbericht schrijven (nieuw!) - dinsdagavond Workshops decoratie-technieken (3 dagen) - 26 t/m 28 maart toneelkijken (familietheater) - 27 maart Voor kinderen algemeen beeldend vormen/ hout en metaal - maandag-, dinsdag-, woensdagmiddag kleien en tekenen - donderdagmiddag tekenen en schilderen - maandagmiddag kleuterdans dansexpressie bij C-drie. Zoals gebruikelijk wordt het nieuwe seizoen ingeluid met een Open Avond voor de cursussen. Die vindt plaats op donderdagavond 14 januari van 19.00 tot 22.00 uur. Docenten en cursisten zullen de juiste informatie geven. Di- - woensdagmiddag - woensdagmiddag verse dansdemonstraties worden ge houden en een schitterende expositie van cursistenwerk zal te bezichtigen zijn. In het expo-café zal het Trio Tuhu prachtige Zuidamerikaanse muziek ten gehore brengen. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 In het kader van haar 25-jarig bestaan organiseert de Stichting Welzijnswerk Soest op zaterdag 23 januari een kle dingbeurs in de Praatpaal, Smitsweg 311, van 10.00 tot 13.00 uur. Baby-, kinder- en volwassenenkleding zijn welkom, evenals accessoires en siera den. De artikelen kunnen worden ingele verd op de speciale "Kleding-inneem- avond", die daags tevoren (vrijdag 22 januari) tussen 19.00 en 21.00 wordt gehouden. De spelregels zijn: - de kleding dient er nog goed uit te zien; - ze moet gewassen en gestreken zijn; - ze wordt samen met de inleveraars be keken en geprijsd; - de opbrengst wordt gedeeld: 50% voor de inleveraar, 50% voor de SWS; - het geld en de overblijvende kleding kunnen na afloop van de beurs, op za terdag 23 januari tussen 14.00 en 15.00 uur, worden afgehaald; - niet afgehaalde spullen en geld komen ten goede aan de SWS. Meer informatie? Bel de Praatpaal, tel. 19546. Instuif In buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, wordt op woensdag 13 januari van 14.00 tot 15.00 uur weer een leuke instuif-activiteit voor kinde ren van 4 tot 8 jaar georganiseerd. Wat? Dat blijft nog even een verrassing. Voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar is er tevens voorlezen in het Turks. Zondag 17 januari, Ste. Gertrudis- kerk: Suite in h moll voor fluit en orkest van J.S. Bach (met de bekende "Badi- nerie"); vioolconcert van G.P. Tele- mann, met solist Frank Bons; en suite "Klingende Geographie", door barok- orkest Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aanvang 13.00 uur. Toegang vrij. De bijeenkomst van de Soester Kring op woensdag 20 januari staat in het te ken van de multiculturele samenleving waar we vandaag mee te maken heb ben. Dat hier vele aspecten in beschou wing genomen kunnen worden, is wel duidelijk. De problematiek zal worden besproken door Toos Egmond. Zij is zeer actief in het Internationaal Vrou wen Centrum in Soest. Verder zullen vrouwen afkomstig uit Turkije en Marokko iets vertellen over de praktijk van de multiculturele leef gemeenschap in Nederland. Als altijd is iedereen van harte welkom om mee te ■praten en mee te denken over deze pro blematiek. Het is nu eenmaal een gege ven, dat wij een weg moeten vinden om vredevol en zinvol in een multiculturele samenleving tot. een rijker leven te ko men. De bijeenkomsten worden elke eerste en derde woensdag van de maand ge-, houden in De Deel, Kerkstraat 11b (achter de Oude kerk), waar ook vol doende parkeerruimte is. Vanaf 9.30 uur is iedereen welkom; om 10.00 uur wordt het thema ingeleid en de bijeen komst eindigt om ca. 11.45 uur. De en tree bedraagt per keer f 2,50; voor kof fie of thee wordt een bijdrage van f 0,50 gevraagd. Voor eventuele vragen kan men terecht bij Marijke Smit, tel. 19815, of Marian- ne Homan, tel. 18606. In februari start de Oriëntatie- en Scha kelcursus Gezondheidszorg, bedoeld voor mensen die geïnteresseerd zijn in een verzorgend beroep. Zij krijgen les sen over de gezondheidszorg en lopen een aantal dagen in de praktijk mee. Zo kunnen ze ontdekken wat hun moge lijkheden in deze sector zijn. De cursus start begin februari en duurt tot de zo mervakantie. De lessen worden elke vrijdag gegeven op de DASGA, Leus- derweg 249, Amersfoort. Belangrijke vakken van de cursus zijn: Anatomie en gezondheidskunde, Oriëntatie op de gezondheidszorg en Communicatie en sociale vaardighe den. Indien nodig kan men aanvullende lessen volgen in bijvoorbeeld Neder lands, Typen en Sollicitatietraining. De cursus is vooral geschikt voor mensen die een tijd geen betaald werk hebben gehad. Ook mensen die in hun oude be roep niet meer kunnen werken en er over denken over te stappen naar de verzorging zijp er op hun plaats. Door de cursus krijgen zij een goed beeld van hun mogelijkheden in de verzorgende sector. En met hun opgefriste kennis en ervaring maken ze een goede kans om aangenomen te worden bij een oplei ding of baan. De Oriëntatie- en Schakelcursus Ver zorging wordt georganiseerd door het RBO Utrecht-Oost en uitgevoerd door de Dag/Avondscholengemeenschap. Het Arbeidsbureau geeft subsidie, zo dat de cursus maar f 60,- kost. Cursis ten moeten wel ingeschreven staan bij het Arbeidsbureau van Amersfoort, Soest, Veenendaal of Zeist. De voorop leiding mag niet hoger zijn dan (afge broken) MAVO/HAVO. Behalve de ze cursus zijn er allerlei andere moge lijkheden in bijvoorbeeld de techniek en de administratie. Wie interesse heeft, kan naar het spreekuur komen van mw. Els Keijzer, op het Arbeidsbureau, Zonnehof 16, Amersfoort, elke donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Men kan ook bellen naar het Regionaal Bureau Onderwijs, tel. 033-655559. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Dinsdag 19 januari in de Kwekerij Op dinsdag 19 januari organiseert het IVN-Eemland een lezing over het onderwerp duinbehoud. Dat gebeurt in de Kwekerij door drs. Gerrit Jan de Bruyn van de Stich ting Duinbehoud. Aan de hand van lichtbeelden geeft De Bruyn informatie over de natuurlijke ontwikkeling van de duinen. Bij het be heer van de duingebieden moet worden ingespeeld op bedreigingen als verzu ring, verruiging, verdroging en de in vloed van de mens. De Bruyn zal uitleg gen welke maatregelen daarbij geno men moeten worden. De lezing is een vervolg op de excursie die het IVN in september j.1. voor leden en donateurs organiseerde in het du'r* gebied tussen Santpoort en Zandvoort, maar kan ook uitstekend zonder deze voorkennis gevolgd worden. De lezing past in het streven van het IV N-Eemland om ook aandacht te beste den aan de waardevolle natuurgebie den buiten het Eemland. De verschil lende bedreigingen - zoals de menselij ke activiteiten - komen eveneens in de regio-Eemland voor en er zullen dus wel de nodige overeenkomsten te vin den zijn. Er is gelegenheid voor discus sie. De lezing wordt gegeven in de Kwekerij aan de Molenstraat 157 en begint om 20.00 uur. Leden, donateurs en andere belangstellenden zijn welkom; de toe gang is gratis. Informatie bij Bert Huis man, tel. 03495-71270. Wim Hofman is een meermalen bekroond schrijver van kinderboe ken. Wat veel mensen niet weten is dat hij die boeken ook zelf illu streert. Dertig werkstukken van zijn hand zijn vanaf 11 januari tot 1 februari te zien in de bibliotheek aan de Willaertstraat te Soest. De tentoonstelling werd door het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland naar Soest gehaald als een van de kunstzinnige vormingsactiviteiten waarop de scholen in Soest kunnen in schrijven. Wim Hofman illustreert op een direkte, niet romantiserende manier. Zo direkt als kinderen zelf ook kunnen tekenen. Hij gebruikt potlood, pen-en-inkt, verf en druktechnieken al onderzoekend en experimenterend. Een vormgeving die lijkt te zijn ontstaan, niet bedacht. Van enkele werkstukken is zelfs van dichtbij niet te zien hoe het gedaan is. Doordat soms de schetsen die aan de definitieve illustraties voorafgingen ook zijn tentoongesteld, krijgt de be zoeker een goed beeld van Hofmans werkwijze. Soms lijkt het er zelfs op of de verhalen bij de tekeningen zijn ge maakt en niet andersom. De tentoonstelling is in de eerste plaats bestemd voor groep 6, 7 en 8 van de scholen die zich hebben ingeschreven, maar ook andere jonge en oudere be zoekers kunnen tijdens de normale openingsuren van de bibliotheek ko men kijken. Voor de leerkrachten is er door het SKVE lesmateriaal ontwikkeld om sa men met de kinderen zoveel mogelijk uit deze inspirerende tentoonstelling te halen: de bibliotheek zelf zorgt voor ex tra boeken van Wim Hofman die voor de deelnemende scholen te leen zijn. Ben je al slim en wil je best nog slimmer worden? Haal je wel eens een streek uit? Kijk je graag naar goochelaars? Weet jij hoe je een dame doormidden zaagt? Hoe Iwan Olsen alle pestkoppen in hun hemd zette? Hoe Tijl Uilenspiegl een ezel leert lezen? Dat waren pas slimmeriken! En als jij weet hoe zij het deden, ben jij ook een slimmerik. Hou je van lezen of plaatjes kijken en wil je (nog) slimmer worden? Doe dan mee aan het leesprogramma in de bi bliotheken in Soest en Soesterberg. Er zijn twee mogelijkheden: Je leest drie slimme boeken en levert een ver sierde closetrol in. Van al die rollen maakt de bibliothecaresse een mooie slang die in de bibliotheek komt te han gen. Of je leest vijfhoeken, dan hoefje geen versierde closetrol in te leveren - maar het mag wel! Verrassing Als je wilt meedoen moet je een lees- pasje vragen in de bibliotheek. Op dat pasje staat een lange groene slang. Voor ieder gelezen boek krijg je een sticker op je leespas. Als je klaar bent, je hebt dus drie of vijf boeken gelezen, krijg je een verrassing! Je kunt boeken lezen over liegen en be driegen, over sterke staaltjes en over wie niet sterk is moet slim zijn. Het lees programma is al begonnen en duurt nog tot 15 maart. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 60 Romans Deveraux, Jude: Gevangene van haar hart. Een zonder geld in Engeland ge strande Amerikaanse wordt gered door een uit de 16e eeuw getrans porteerde ridder. Nieuwe roman van deze succesvolle Amerikaanse schrijfster van romantische en histo rische romans. Grisham, John: Achter gesloten deuren. Na de moord op twee rechters van het Amerikaanse hooggerechtshof werkt een intelligente rechtenstu dente dagenlang aan de computer van de faculteitsbibliotheek en denkt de dader gevonden te hebben. Toptien-boek. King, Charles: Het kind in de kast. Een moordexpert van de CIA ont dekt dat hij om veiligheidsredenen geliquideerd zal worden en weet te verdwijnen om een nieuw leven als lustmoordenaar te beginnen. Een spannende en knap uitgewerkte thriller. La Plante, Lynda: De vloek. Een arme mijnwerkersdochter weet haar milieu te ontvluchten door haar liefde voor een bokser. Boeiend ge schreven verhaal voor een grote le zersgroep. Reynolds, Anna: Vergeef me, ik wist niet wat ik deed. Waar gebeurd verhaal over een achttienjarig meisje dat haar moeder vermoordde en tot levenslang wordt veroordeeld. Vroegerop-Zandbergen, Lydia: Ei land van rust en ruimte. Familieroman. Tijdens een verblijf op één van de Waddeneilanden overdenken enkele jonge mensen de loop van hun leven en hun relaties. Engelse romans: Clark, Mary Higgins: AH around the town. Een meisje, dat zich als gevolg van haar ontvoering heeft gesplitst in verschillende persoonlijkheden, wordt ervan verdacht een leraar ver moord te hebben. Stubbs, Jean: Kelly Park. Voordat een jonge vrouw een oud landhuis in zuidwest-Engeland kan exploiteren als hotel moet ze heel wat hindernissen overwinnen. Studieboeken 637.9 Black, Penny: Een geurend huis: een creatieve gids met geuren de en decoratieve ideeën voor elke kamer in huis. Beschrijving van diverse methoden om de geur uit de bloemen te halen en met recepten voor het bereiden van diverse potpourri-mengsels. 415.5 Fink, Georg: Dromen-ency- clopedie: verklaring van de beel dentaal uit de droomwereld van A to Z. Informatief boek over de achter gronden van de droomuitleg, over droomvóorbeelden en soorten dro men. 372.6 Terlingen, Jeroen: Anton Dreesmann: moede, macht mil joenen. Biografie van e (ex-)directeur van het warenhuisconcern Vroom Dreesmann. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyp laan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmor gen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soester berg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdag middag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577^J Donderdag 14 januari Ze konden niet zónder, maar ook niet mét elkaar leven. De stormachtige rela tie van de ouders van de befaamde ci neast Ingmar Bergman - door hun zoon op papier gezet - leverde onder regie van Bille August een prachtige film op. De Deen August verwierf er niet alleen de complimenten van de grote meester zelf mee, maar ook een gouden Palm (zijn tweede na "Pelle de Veroveraar"). Na een leven lang gezocht te hebben maar psychologische en religieuze waarheden eindigde Bergman zijn loopbaan met het vastleggen van zijn ei gen verleden. Het idee voor "The Best Intentions" kreeg hij tijdens het schrij ven van zijn autobiografie "Laterna Magica". Tijdens lange gesprekken met zijn ouders ontstond het scenario voor de film, dat vervolgens op Bergmans verzoek door Bille August werd verf ilmd. Jeugdherinneringen vormden al eerder de basis voor een film van Bergman. Tien jaar geleden nam hij afscheid van de cinema met "Fanny en Alexander", dat echter ook gefingeerde elementen bevatte. Het verhaal van "The Best In tentions" is wel strikt autobiografisch en omvat tien jaar uit het huwelijk van Bergman's ouders, Hendrik en Anna. Beeldschoon Voor de produktie van "The Best In tentions" werkten acht Europese zen ders samen met de Zweedse televisie. Tijdens het filmen werd gewerkt aan twee versies: een van zes uur voor de tv en een van drie uur voor de bioscoop. "De historische reconstructie is uiterst stijlvol en het spel is van een indruk wekkend hoog niveau... Bille August heeft zich dienstbaar opgesteld en zich gelukkig geen kunstmatige eigenzin nigheden toegestaan. Onder het vernis van de uitbundige aankleding schuilt nog steeds Bergmans venijn ten aanzien van de menselijke verhoudingen. Niet voorniets is 'vergeving' het meest voor komende woord in de film. Ook in zijn nadagen blijft Bergman doorzoeken naar zijn waarheden; alleen gebruikt hij nu zijn familieleden als protagonisten." Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 7,50; cjp/65+: f 5,-. Reserveren: vanaf 1 uur vóór aanvang, tel. 19577. Op woensdag 27 januari houdt drs. R.P. Hortulans uit Amersfoort een le zing over welzijn. Daarvoor zijn de be sturen van alle verenigingen en instel lingen die door de gemeente Soest wor den gesubsidieerd, uitgenodigd. De lezing gaat over twee boeken, waar aan hij heeft meegewerkt: 'Welzijn in Dordrecht' en 'Domeinen van welzijn'. In zijn lezing zal Hortulans een relatie leggen tussen beide boekwerken en de gemeentelijke notitie 'WEL zijn zal ons een ZORG zijn'. Hortulans, lid van de vakgroep algeme ne sociale wetenschappen van de rijks universiteit van Utrecht, zal ongeveer twintig minuten spreken. Daarna is er gelegenheid tot discussie. De lezing wordt gehouden in de raad zaal van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. Vedelaarpad 53, Iel. 18136 Donderdag 14 januari: Allereerst vandaag de groep volwasse nen die komt werken aan mooie dingen van 9.30 -11.30 uur. U hoeft geen lid te zijn om mee te doen. Dan komen er vandaag verschillende groepen van de Professor Waterinkschool meedoen aan de natuureducatielessen over wol, haren en veren. Tot slot van deze dag vieren Claudine, Menno en Petina hun verjaardagsfeestje op de boerderij van 15.45 - 17.45 uur. Vrijdag 15 januari Vanochtend komt groep 1 van de Prins Willem Alexanderschool meedoen aan het project over wol, haren en veren. Na schooltijd kinderfeest voor Sabina, Theo en Bram. Zaterdag 16 januari Ellen, Jonathan en Timo komen van 13.30 tot 16.00 uur hun feestje vieren en zij nemen 30 vriendjes mee. Ook kunnen wat oudere kinderen vanaf 13.30 uur meedoen aan de verzorging van de dieren onder deskundige lei ding. Maandag 18 januari Vanochtend een groep van de Acht baan en vanmiddag een groep van de De Savornin Lohmanschool voor deel name aan het projectover wol, haren en veren. Dinsdag 19 januari Om 16.00 uur is de nieuwe groep kin deren bij elkaar, die gaat oefenen voor toneel en theater. En aan het eind van het seizoen komt er weer een grote voorstelling voor iedereen waarop zij laten zien wat ze geleerd hebben. Woensdag 20 januari Van 9.30 - 11.30 uur: de peuter/ou deractiviteit voor ouders met hun klein ste kind(eren). Gezellig zingen, spelen en iets leuks maken terwijl je ook nog veel andere kinderen en ouders leert kennen. Deelname kost vier gulden per kind/ouderpaar inclusief koffie en li-' monade. Om 14.00 uur is er een toneelvoorstel ling door de theatergroep van de kin derboerderij voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Na de voorstelling zijn er nog veel andere activiteiten te doen. Het duurt tot 16.00 uur en wordt heel leuk! Tot ziens! Raadhuisplein In verband met tekst staat de ru. op pagina 4. In samenwerking "Vrienden van he seert het bureau Vliegbasis Soester bruari weer een op de vliegbasis. 7 de inwoners van Si omwonenden. De den plaats op de nuari, 28 januari, bruari. Informatie J.E. Nijs-van Daal, ryweg 44 in Soes 52227. Donderdagmiddag aan het slachthuis a weg weer verkoop vrijbankvlees. De verkoop staat o De Historische Krir seert op dinsdag 19 ond in de kleine zaa Rembrandtlaan 351 v.d. Steeg vertoont Baarn. Aanvang 21 voor leden gratis; n Weekend-opvangd Maatschappelijke Di< Hulp in dringende mc dag, zondag en algem gen, tel. (035) 24555: Samenwerking Psyi lijn Praktijk voor diagno: begeleiding, opvoedii chotherapie, Speenki AA Soest. Consult v 23161 of 20619. Stichting Hulpdien; Hulp aanvragen dagt 10.00 uur, tel. (03463 Nazorg borstkanke Informatie: Borstkar trum Utrecht (BIC), t t/m. vrij. 10.00 - 13.0 Werkgroep Kind ei Behartigt de belangen vóór, tijdens en na d< Informatie: mevr. M. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.1 ring 31A (Vrouvvenhi (033) 16612. Als je anc dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjt 19.00-21.00 uur 18.00 uur: donderdag (030) 322020. Vrouwen in de Bijs Vrouwen die probleme rein van de bijstand kur bij de werkgroep Vroi telefonisch dagelijks 18.00 uur. Soest: tel Spreekuur: elke 2e vri 10.00-11.30 uur. in Vrouwencentrum, Smi VTO-samenwerkinp Vroegtijdige Onderken stoornissen bij kindercr AE Amersfoort, tel. (C Slachtofferhulp Soe: Praatpaal en vraagbaa van misdrijven en verk 27719. Slachtofferhulp Eer 24 uur per dag telefoni Soest, Soestdijk Soes en 23.00 uur: tel. 02 23.00 en 7.00 uur: viad Amersfoortse politie, tc Telefonische hulpdit Voor diabeten (mensei dag en nacht bereikbaar Al Anon-groep Soe: Steun aan familie van di veel drinkt of dronk, te 15474 Baarn. Thuishulpcentrale E De THC biedt partner: menterenden en ouders lichamelijk gehandica] door actief of passief op ligers. Informatie: tel.

Soester Courant | 1993 | | pagina 18