Uitverkoop 30-60% korting En dit zijn de knallers van deze week: 98 Politiek kiest nieuwe tv-zenders: MTV, Sportnet en Super Channel Privéles Overstappunten zo goed als zeker uw eigen op de gehele winterkollektie. OPRUIMING BIJADAMA 495,- 2 stuks 795,- 100,- herenmode 3 Actueel 4 Actueel 5 Actueel 13 Sport 15 Sport 18 Cultuur Molendael ontslaat directeur Klachten over dierenasiel Reeks inbraken in auto's De Ster dames- en kindermode Hil-ton herenmode Extra confiture Rundergehakt Kogelharde spruiten is g°ud. vvaard Extra radiozender wordt Noordzee Nationaal Politici mogen geen cd-tje, of wel...? Blazers en 395,- Sportkolberts 2 stuks 595,- De mooiste kostuums van diverse TOP merken Alle winterjacks, jassen en gevoerde regenjassen nu met een korting van Soesterbergsestroot 51 Soest Wegens 'principieel verschil van inzicht' College wijst Hooglanders op maatregelen In de nacht van zondag op maandag op keyboard, piano of orgel CDA, Progressief Soest, D66 en klein rechts zijn voor abrikozen of kersen per pot C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars Vast- HET VLEESCENTRUM WASIEL STEITNER 71e JAARGANG NO. 21 WOENSDAG 13 JANUARI 1993 Naast MTV en Sportnet, waarvan de keuze al vrijwel vaststond, heeft de Soester politiek zich in meerderheid uitgesproken voor Super Channel als de derde nieuwe tv-zender die in de loop van dit jaar via het kabelnet te ontvangen zal zijn. Super Channel won het in de discussie van RAI-U- no, de Italiaanse zender, waarvoor enkele honderden Soesters zich eind vorig jaar met een handtekeningenactie hadden ingespannen. Als nieuwe radiozender wordt Noordzee Nationaal aan het pakket toegevoegd, dat het in de commissie won van Eurojazz. Drie insprekers waren vorige week naar het gemeentehuis te komen om een pleidooi te houden voor een zender. De heer v.d. Burg deed nog een kort woord ten gunste van RAI-Uno, waarvoor zijn echtgenote Angela v.d. Burg-Bairati onlangs een actie heeft georganiseerd. Hij kon de commissie meedelen dat dat 247 handtekeningen had opgevelerd, niet alleen van Italianen in Soest, maar vooral ook van Italiaans-minnende Ne derlanders. Een andere inspreker, de heer Salem, had zich wel aangemeld, maar was in middels vertrokken toen de commissie aan de discussie (ver na half elf) toe kwam. Hij bleek een briefje te hebben achtergelaten met een pleidooi voor de tv-zender MBC, volgens ingewijden van Marokkaanse origine, die uitzen dingen in het Arabisch verzorgt. Namens Radio Noordzee Nationaal pleitte de heer P. Banga voor de invoe ring van dit (commerciële) radiosta tion, dat de progamma vooral vult met lichte muziek - "o.a. het betere luister lied en jazz" - en cabaret van Neder landse herkomst en daarin wordt ge steund dopr de Buma/Stemra, die de auteursrechten van artiesten en compo nisten beschermt. Volgens Banga krijgt het Nederlands muziekprodukt veel te weinig aandacht in Hilversum; de zen der is speciaal opgericht om dat tegen te gaan en Soest is nog een "witte plek" te midden van het, Gooi, Amersfoort en Utrecht. Het College had zich enige tijd geleden al uitgesproken voor de keuze van MTV, Sportnet en RAI-Uno op de te levisie en Eurojazz op de radio, en het woord was nu aan de raadscommissie, die uiteindelijk de beslissende stem heeft. Door het gevorderde tijdstip stonden de fracties niet al te uitvoerig stil bij de overwegingen voor hun keu ze. Günther Plomp (WD) koos bij de radio zonder veel omhaal van woorden als eerste voor Noordzee, als tweede voor Eurojazz; bij de tv-zender was zijn voorkeurslijstje: 1. MTV, 2. Sportnet, 3. Super Channel en 4. RAI-Uno. Er zijn overigens maar drie tv-kanalen en vooralsnog één radiokanaal beschik baar voor uitbreiding van het pakket. Ellende Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) liet weten dat hij eigenlijk geen voorkeur had: "Ik zit eeuwig in m'n maag met dit soort keuzen, want ik weet niet precies welke ellende ik nu weer over m'n hoofd haal". Eurojazz vond hij wel leuk, en de rest kende hij niet, maar Banga's verhaal sprak hem aan, "maar er zit vermoedelijk overal evenveel el lende in, dus 't maakt me niet uit." Bart Krol (CDA) had geen problemen met MTV en Sportnet. Wat RAI-Uno betreft vond hij "in alle eerlijkheid" dat de doelgroep hem toch wat te beperkt leek. "Het is een forse investering, dus moet je streven naar een maximaal be reik. Daarom kiezen wij liever voor Su per dan voor de RAI..." Voor de radio koos hij ook voor Noordzee Nationaal. Loet Jansen (D66) stelde vast dat ook MTV slechts een beperkte doelgroep had, zodat dat geen reden was om de RAI niet te accepteren. Voor de radio koos hij Noordzee. Leidje Tomassen (Prog. Soest) vond de RAI ook belang rijk - "de rest is allemaal hetzelfde" - en sprak haar voorkeur uit voor Radio Noordzee. Dat deed ook Harry Witte (Gemeentebelangen), die bij de tv-zen ders koos voor MTV, Sportnet en de RAI, en Super Channel op de vierde plaats zette. Geen mening Wil Stekelenburg (PvdA) sprak zich in het geheel niet uit voor welke tv- of ra diozender dan ook. Zij is van mening dat de politiek niet het aangewezen fo rum is om uit te maken wat de Soester bevolking moet kunnen zien of horen. "Ik heb geen mening," aldus Stekelen burg. De uitgesproken steun van de kleinere fracties voor het Collegevoorstel om de invoering van de Italiaanse zender mo gelijk te maken bleek al met al onvol doende. Wethouder Jan Visser kon niet anders dan concluderen dat de meer derheid van CDA en WD voor Super Channel de doorslag gaf. "Het is triest voor meneer v.d. Burg, maar de RAI-Uno moet dan maar wachten tot "Nee, dat mogen wij helaas niet aan nemen," zei het CD A-raadslid Bart Krol vorige week met een oprechte oogopslag tegen P. Banga, die na mens Radio Noordzee Nationaal een goed woordje voor zijn zender kwam doen en voor alle raadsleden een informatiemap had neergelegd. "Niet nodig hoor," had ook wethou der Jan Visser nog gezegd, "we ken nen de inhoud al." Banga liet de mappen - tien in totaal - toch maar op de raadstafel achter en merkte langs zijn neus weg op dat er ditmaal óók een cd-tje in zat, met een greep uit het repertoire dat de nieuwe muziekzender dagelijks uit zendt. En zie: direct na afloop van de ver gadering was het plotseling opmer kelijk druk bij het stapeltje en toon den sommige raadsleden en anderen opeens opvallend veel belangstelling voor de informatie die ze al kenden. In een mum van tijd waren de map pen dan ook weg - én de cd-tjes. Tsja, je moet als raadslid toch op de hoogte blijven, nietwaar...? de volgende ronde..." De voorkeur van de raadscommissie heeft inmiddels geleid tot een stroom van verontwaardigde reacties, die de af wijzing van RAI-Uno stevig kritiseren. Men zie voor de diverse "open brieven" aan het gemeentebestuur de rubriek Meningen van Lezers elders in deze krant. Politiebureau Soest mag voortaan 's nachts op slot. O V-taxi afhankelijk van rijksgelden. Soest wil daden tegen oprukkende criminaliteit. Geen nieuwe restaurants aan de Soesterbergsestraat. PvdA: "Brevet van onvermogen voor WD" Nader onderzoek naar diftar-systeem. Krokodilletranen om 'abortus' op Grand Café Smeeing/BDC mentaal ineens ijzersterk. Ruim driehonderd stemmen bij sport- verkiezing. Deelder in C-drie. Lezing over duinbehoud. Illustraties in bibliotheek. "Voor de patiënten maakt het totaal niets uit. Hun belangen worden op geen enkele wijze geschaad." Dat zegt mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van de Raad van Bestuur van het me disch centrum Molendael, over het vorige week bekend gewor den ontslag van de directeur pa tiëntenzorg, de heer J.H.M. Pe ters. Kruitwagen maakte donderdag j.1. bekend dat Peters met ingang van 6 januari - de dag daarvoor - zijn werk zaamheden in het ziekenhuis had beëindigd. Als reden voor het ont slag werd genoemd dat tussen de le den van de directie - naast Peters be staande uit economisch directeur J. Beljaars - een principieel verschil van inzicht was ontstaan in het te voeren beleid, wat een belemmering vormde voor het goed functioneren van de directie. De Raad van Toezicht heeft Peters verzocht zijn functie als directeur pa tiëntenzorg neer te leggen, die dat verzoek vervolgens heeft ingewil ligd, is de officiële formulering. Het ziekenhuisbestuur is inmiddels ge start met het zoeken naar een voor ziening in de ontstane vacature. Over de feitelijke meningsverschil len onthoudt Kruitwagen zich van verdere mededelingen. "Dat zou een te uitvoerige uitleg vergen. Het heeft te maken met een aantal facetten van het ziekenhuisbeleid." Eerder dan gepland Volgens Kruitwagen ondervindt de gang van zaken binnen de leiding van de ziekenhuizen in Soest (voor heen Zonnegloren) en Baarn (voor heen Maarschalksbos) geen noe menswaardige problemen door het vertrek van Peters, omdat de direc teur patiëntenzorg op 1 november a.s. toch al met de vut zou gaan. "Zijn vertrek heeft nu acht maanden eerder plaatsgevonden dan gepland was," aldus Kruitwagen, "maar we waren inmiddels op zoek naar een opvolger." Kruitwagen stelt met nadruk dat er geen sprake is geweest van een per soonlijk conflict. "Wij zijn beslist niet ruziënd over de tafel gerold, er is zelfs geen onvertogen woord ge sproken. We zijn in goed overig, als verstandige mensen, uit elkaar ge gaan. En het belangrijkste is dat het voor de patiënten van het medisch centrum totaal niets uitmaakt. Hun belangen worden op geen enkele wijze geschaad." De gemeente heeft enkele bewo ners van Hoogland gewezen op de maatregelen die zullen worden ge nomen tegen de geluidsoverlast van honden in het dierenasiel 't Hart aan de Eemweg. Dit naar aanleiding van klachten van de Hooglanders. De gemeente erkent in de brief aan de bewoners dat de overlast tijdens de zo mervakantie extreem was in verband met het grote aantal honden dat toen in het dierenpension verbleef. De bewoners worden gewezen op het onderzoek dat is ingesteld en dat moet leiden tot geluidwerende maatregelen. In de brief spreekt het college de veron derstelling uit dat binnen enkele maan den overeenstemming wordt bereikt met het bestuur van 't Hart. In de nacht van zondag op maandag zijn in Soest niet min der dan acht auto's opengebro ken. In nagenoeg alle gevallen werd een raampje van de wa gens stukgeslagen. Op het Vedelaarpad werd voor ne genhonderd gulden schade aange richt aan een auto. Een tochtraam en de geluidsboxen op de hoedenplank werden vernield. Een 'geluk bij een ongeluk' voor de eigenaar was dat de dader niets heeft meegenomen. Op de Rubenslaan liep een 56-jarige man voor vierhonderd gulden scha de op doordat een dief zijn wagen was binnengedrongen. Daaruit ver dween alleen een zogenaamde melk- boerenknip met vijf gulden. Radiocasetterecorders werden ge stolen uit auto's die stonden gepar keerd aan de Van Goyenlaan, de Jo- hannes Poststraat, de Titus Brands- mastraat en het Minstreelpad. Ook op de Dalweg werd een auto opengebroken. De dader hield er een tas met 25 gulden en een bank pas aan over. De spullen zijn eigen dom van een negentien-jarige be woonster van Houten. Op de Weegbreestraat werd van een bestelauto de voorruit ingeslagen. De 28-jarige man uit Soest, die daar van aangifte deed, vermist niets. Snel, degelijk en plezierig lessen bij een enthousiaste muziekleraar. Voor jong en oud, mét of zonder vooropleiding. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en voordelig een toetsinstrument bespelen. Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef Haverweerd 181, 3762 BG Soest Tel. (02155) 27330 Ondanks herhaaldelijke bezwaren en diverse alternatieve plannen ziet het ernaar uit dat op de Eiken laan en de Koninginnelaan bu soverstappunten zullen worden gerealiseerd. Een meerderheid van de gemeenteraad lijkt te gaan in stemmen met het (deel)plan van de gemeente Soest en Centraal Nederland (CN). In commissieverband lieten vorige week verschillende raadsleden door schemeren dat ze akkoord gaan met het inzetten van de noodzakelijke artikel 19-procedure. Bewoners van de Eikenlaan dienden anderhalve week geleden nog een inte rim-plan in. Dat behelst een proviso risch busstation met drie staanplaatsen aan weerszijden van de Nieuweweg. Daarvoor is, volgens de bewoners, een lagere investering nodig. Ze vinden dat hun woonstraat te klein is voor het gep lande overstappunt. Bovendien hebben de overstappunten, die deel uitmaken van het openbaar vervoersplan, een ex perimenteel karakter. A.P. van de Hoek noemde het 'onaanvaardbaar' dat de gemeente een rigoureuze in greep wil doen voor een experiment, waarvan de uitslag nog niet bekend is. Hij vond dat de gemeente de bezwaren, de alternatieve plannen en de 225 ver zamelde handtekeningen niet serieus neemt. "Vraagt u eens de visie van Vei lig Verkeer Nederland", aldus Van de Hoek. Volgens Saher van CN is het interim plan onhaalbaar. Hij reageerde met de opmerking dat het interim-plan niet veel goedkoper zal uitvallen en noemde het een nadeel dat veel reizigers dan de Nieuweweg moeten oversteken. Ver- voerskundig wees hij het plan eveneens van de hand. De werkgroep verkeer van de gemeente heeft dat inmiddels ook gedaan. Doelstelling Gemeentebelangen Groen Soest sloot zich echter deels bij de bewoners aan. Harrie Witte wil dat de infrastructuur zo min mogelijk wordt veranderd, voordat is gebleken dat het busplan de doelstelling (meer reizigers) heeft ge haald. Er moet een busoverstappunt komen, vond Witte, maar dan zo goed koop mogelijk. Ook D66 vroeg zich af of bepaalde punten uit het interim-plan kunnen worden overgenomen, maar Loet Jan sen liet zich door Saher overtuigen dat dat niet het geval is. Voorstander van het busoverstappunt VAN WEEDESTRAAT 7-9-8a - Soest c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 s Op deze plek aan de Eikenlaan zal vermoedelijk een busoverstappunt wor den aangelegd. Foto: Goos van der Wilt. zijn het CDA, Progressief Soest, D66 en GPV/SGP/RPF. Zij hebben, met de vier wethouders, vijftien van de 27 zetels in de raad en vormen dus een meerderheid. De WD hield vorige week nog een slag om de arm. De PvdA weigerde perti nent inhoudelijk te reageren. In de ge combineerde vergadering van de com missies ruimtelijke ordening en verkeer zei Wil Stekelenburg dat de discussie over de overstappunten niet los gezien kon worden van de ov-taxiregeling tus sen Soest en Soesterberg. Daarover werd donderdag vergaderd, maar tien weerhield Stekelenburg zich wederom van commentaar, omdat ze niet over de overstappunten mocht discussiëren. "Ik heb nieuwe informatie gekregen (interim-plan en een reactie daaro- p-red.) en die wil ik eerst bestuderen." Ook zonder de PvdA en eventueel de WD zullen de busoverstappunten aan de Eikenlaan en de Koninginnelaan er echter wel komen. Soestdijk Ook in Soestdijk bestaan daar bezwa ren tegen. De heer Roest, die naast de geplande locatie voor het busoverstap punt aan de Koninginnelaan woont, liet daar geen twijfel over bestaan"Het he le spul kan van mij de vuilnisbak in." De heer Duiker van de Korte Berg straat/ Hellingweg wilde dat eerst het evaluatierapport over de verkeers maatregelen in Soestdijk-Oost bespro ken moet worden, voordat de discussie over het busplan wordt voortgezet. Het evaluatierapport komt overigens op 14 januari ter sprake. pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES per kilo18?" BIEFSTUK (Stroganoff) per kilo20?° WILDSTOOFSCHOTEL per kilo14?° Altijd kwaliteit en betaalbaar. Telefoon: 02155 19600 Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG

Soester Courant | 1993 | | pagina 1