R.0UD VërRUUr ACTUEEL t 'Het openhouden van het bureau maakt u niet veiliger of onveiliger...' Mind Nade 'Brevet van onvermogen voor WD' 'Onze vrouwelijke Bolkestein is gewoon jaloers...' Lezing over natuurbescherming 'Kleintje Carnaval' in Bos en Duin Molen Molen WOENSDAG 13 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSD/ Kees Boerkoel in PvdA-nieuwjaarstoespraak: Visser vindt kritiek Blommers kleinzielig Dinsdag 26 januari in raadzaal Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Zaterdag 23 januari: Inschrijving voor Carnavalsoptocht in Hoogland: 25/1 vraagt uw aandacht voor: Politie over 'misverstanden en emoties' Alle fractu Bewoners "Grappig," zo kenschetst PvdA- fractievoorzitter Kees Boerkoel het geluid van de WD, "die alles van dit College gebakken lucht noemt, maar wat volgens mij een brevet van onvermogen is om zelf met goede, nieuwe initiatieven te komen." Boerkoel deed zijn uit spraak tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst van de PvdA, afgelopen vrijdagavond in restaurant Van den Brink. Volgens Boerkoel zou de gemeente raad wel gek zijn om goede initiatieven, ook al komen ze van de "oppositie", niet te onderzoeken of te honoreren. "Maar ja, het is zuur als je niet de eerste viool mag spelen. Dat roept wel vaker vreemde opmerkingen op." Voor de PvdA blijft de WD overigens een goe de, constructieve aprtij, waarmee zaken te doen zijn, aldus Boerkoel. Hij reageerde in zijn toespraak met na me op de "nieuwjaarswensen" die door de fractieleiders waren gedaan in een uitzending van Radio Soest op 3 janua ri. Over de politie en de eventuele nachtsluiting van het bureau - door Progressief Soest te berde gebracht - zei Boerkoel: "Voor ons geldt nog steeds dat meer politie op straat - zowel over dag als 's avonds - een eerste vereiste is. Nu heeft plotseling iedereen de mond vol over preventie, maar toen Overhees (winkeliers, jongeren, ouders etc.) sa men met de politie en het bureau pre ventie met het voorstel voor een buurt huis kwam, waren alleen Gemeentebe langen, Progressief Soest en de PvdA voor; de rest vond het te duur, een aan tal speelwerktuigen moest maar vol doende zijn. Jammer, een gemiste kans," aldus Boerkoel. Ook het CDA kreeg van hem een veeg je uit de pan: "Dat wil het komende jaar gaan oogsten wat in de afgelopen 2,5 jaar is gezaaid. Een echte agrarische partij, alleen: zaaien en oogsten doe ej regelmariger dan eens in de vier jaar..." Gedachtig het spreekwoord over de balk en de splinter beperkte Boerkoel zich verder tot zijn eigen partij en een opsomming van "items" met zijn com mentaar. CDA-gemilIimeter Over de Structuurvisie, waarin voor de PvdA wonen, werken, winkelen en ver keer centraal stonden, merkte hij op dat de fractie gekozen had voor het open- baar-vervoermodel, "en dus niet voor de versnippering die er nu is uitgeko men." De kans om ouderen meer in de buurt van de winkelcentra te laten wo nen is volgens Boerkoel daarmee vrij wel verkeken. Ook de Pvd A-wensen op het gebied van de winkelvoorziening - inclusief een grotere Albert Heijn - wa ren niet uitgekomen. "Gekozep is voor het gemillimeter van het CDA; nu is het alleen een opsomming van vierkante meters geworden," aldus Boerkoel, die voorspelde dat de Van Weedestraat op termijn sterk achteruit zal gaan. Het op dat gemillimeter afgestemde verkeersplan gaf hem evenmin een warm gevoel. "Te weinig is er geluisterd naar de mensen die wonen in de buurt van de echte knelpunten: de Van Wee destraat, de Ossendamweg, de Ko ningsweg. De problemen zijn niet ade quaat opgelost. Ook Soestdijk-Oost blijft een ellende: door smalle straten te veel verkeer en nu ook nog eens de bus." Over de politie heeft de PvdA een openbaar debat gehouden waarvoor re delijke belangstelling was, aldus Boer koel, "ook al schrijft de Soester Cou rant - het weekblad van P.S. - daar wat anders over. Het werd duidelijk dat meer politie op straat als zeer belangrijk "Pure jaloezie." Dat is volgens wethouder Jan Visser de drijfveer van WD-fractievoorzitter Neks Blommers, die in haar recente nieuwjaarstoespraak het College nogal flink over de hekel haalde. "Onze eigen vrouwelijke Bolke stein heeft weer gesproken, ex ca- thedra." Visser had - na afloop van de nieuw jaarsbijeenkomst van zijn eigen Pro gressief Soest/Groen Links, waar hij afzag van een officiële rede - geen goed woord over voor de kritiek van de WD-leidster. "Afgeven op bureau Zandvoort, het voor de radio kleineren van ambtenaren die langsfietsen, kri tiek op het handhaven van bestem mingsplannen - waar ik voor aangeno men ben -, het kraken van experimente le huisvuil-ophaalplannen die de amb telijke status nog niet eens te boven zijn en flauwe grappen over beeldende kunst, die voor haar kennelijk te moei lijk is om te begrijpen - het is allemaal zo makkelijk en kleinzielig." Volgens de wethouder is het van Blom mers pure jaloezie als ze zijn pogingen hekelt om de Soester bevolking in een zo vroeg mogelijk stadium bij de ge meentelijke plannen te betrekken. "Na tweeëneenhalf jaar weet ik uit ervaring dat dit voorlichtings- en inspraakbeleid zeer op prijs wordt gesteld. Misschien zijn we wel te eerlijk en te open. Mijn in formatie-avonden - en dat zijn er al heel wat geweest - verlopen altijd in een goe de sfeer. Dat is wel eens anders geweest: vroeger, toen je met kant-en-klare plannen - waartoe achter dichte deuren al lang besloten was - in het donkere monddode bos werd gedropt en maar machteloos moest zien hoe je er weer uitkwam..." Wapperen met rondweg Visser vindt het dwaas dat Blommers Wethouder Jan Visser (P.S."Mis schien zijn we wel te eerlijk en te open. voor Radio Soest alweer heeft lopen "wapperen" met een rondweg, buiten de Structuurvisie om, "over de hoofden van de burgers heen, zonder inspraak dus en zonder externe adviezen." De WD wil gewoon doen zoals het in de jaren zeventig gebruikelijk was, stelt hij vast. "Soest Natuurlijk zij gewaar schuwd f" De wethouder heeft er wel begrip voor dat een oppositiepartij ook oppositie moet voeren. "Ik vind dat best, maar ik kan me niet voorstellen dat de WD-fractievoorzitter de illusie heeft dat ze met dit soort demagogische praatjes de kloof tussen de burgerij en de politiek ook maar één millimeter overbrugt. Volgens mij moet dit geret- teketet échte liberalen ook behoorlijk tegen de borst stuiten. Nou ja, die prik ken er wel doorheen..." PvdA-fractievoorzitter Kees Boer koel: "Ambtenaren zullen brandweer kazerneplan wel kapot rekenen. werd ervaren." Kapot rekenen Over het realiteitsgehalte van de plan nen om de brandweerkazerne naar Beukendal te verplaatsen bleek Boer koel nogal sceptisch. "Mijn gevoel is dat dit gezamenlijke initiatief van WD, D66 en PvdA niet wordt gedragen door de gemeenteambtenaren. Ze zullen het wel kapot rekenen. Dan wordt het heel moeilijk om een genuanceerd ambtelijk advies boven tafel te krijgen. Ik ben be nieuwd." Meer vertrouwen had hij in de uitkomst van het D66/Pvd A-initiatief om de mi nima meer te laten deelnemen aan so ciale en culturele activiteiten. "Dat heeft het gehaald; aan onze wethouder (Kingma) nu de taak om het goed te gaan uitvoeren. Wij hebben daar alle vertrouwen in. Mensen kunnen nu bij de gemeente langs en 100 gulden halen om mee te doen aan een activiteit of sport." Boerkoel stelde vast dat Soest goed zijn best doet om kansarmen op de arbeids markt te helpen, maar vond dat er voor allochtonen nog meer gedaan moet worden. Hij wilde met name meer geld vrijgemaakt hebben voor intensieve taalcursussen. "Zet meer allochtonen aan het werk, en veel gemopper van Nederlanders verbleekt, waarmee ook bij bevooroordeelde mensen de argu menten uit de handen worden gesla gen." Te hoog bedrag Bij het onderwerp verkeer en vervoer constateerde Boerkoel dat Soest "ont zettend veel geld" in een beter open baar vervoer gaat stoppen: meer bus sen, overstapplaatsen en bussen op plaatsen waar ze eerst niet waren, zelfs openbaar-vervoer-taxi's. "Een te hoog bedrag, voor de gemeenschap en voor de passagiers," oordeelde Boerkoel. "Niet iedereen kan in de avonduren twaalf gulden voor een OV-taxi beta len. De toekomst moet leren of het iets oplevert." Ook stond hij stil bij het gedifferen tieerde huisvuil-tarief, dat erdoor komt nadat jarenlang is geprobeerd het huis vuil te scheiden. "Soest gaat op ons ini tiatief - bij de begroting in oktober - per kilo voor het huisvuil betalen. Einde lijk: de vervuiler betaalt! Laten we ho pen dat, ook als het op het geld aan komt, de grote partijen als CDA en WD voor ons initiatief kunnen win nen," aldus Boerkoel. Krediet Hij liet ten slotte weten dat de PvdA voor 1993 geen nieuwe plannen be kend zal maken. "Iedereen weet dat dit het jaar is vóór 1994, waarin de ge meenteraadsverkiezingen worden ge houden. Wel sprak hij nog de hoop uit dat de PvdA-fractie in de Tweede Ka mer tegenover het CDA haar poot zal stijf houden in de discussie over de WAO. "Als ze dat niet doet kunnen wij, op lager niveau, ons krediet dat we nog hebben bij de kiezers en de leden wel vergeten..." Ing. H. Korten uit Soest, rent meester van de stichting Goois na tuurreservaat, houdt op dinsdag avond 26 januari een lezing met dia's over het onderwerp: Natuur bescherming en Recreatie in een dichtbevolkt gebied. Dat gebeurt in de raadzaal van het gemeente huis. Eén van de vragen die in de lezing aan de orde komen is of het mogelijk is het Soester landschap net zo te bescher men, te onderhouden en te beheren als dat in het Gooi gebeurt. "Willen wij, Soester burgers en de gene raties na ons, de pracht van het Soester landschap onbedorven blijven beleven, wat moet er dan nü gebeuren?" is een andere vraag. "Er komt straks welis waar een nieuw bestemmingsplan Lan delijk Gebied, maar de recreatiedruk blijft toenemen en de bebouwde kom breidt zich uit. Wat doen we met de Eng? Hoe behoe den we onze bossen en duinen voor ge motoriseerd verkeer, paarden en hon- Ing. H. Korten. CO V CD - co Verkoop Verhuur Reparaties van 0M| gereedschappen en EÖH yfcüaS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 den? Wat is de toekomst van de Eem- polders? Veel Soesters belijden met de mond dat ze de natuur in Soest zo belangrijk vin den, aldus het persbericht dat de lezing aankondigt, maar hebben zij er ook iets voor over? Het IVN, de werkgroep Na tuurbehoud, het milieucentrum aan de Molenstraat en de talloze naluurfreaks/ vrijwilligers wel, maar wat vindt de doorsnee-bevolking ervan?" Na de pauze is er uitgebreid gelegen heid om over deze vragen te discussië ren. De bijeenkomst in de raadzaal be gint om 20.00 uur; de toegang en de koffie zijn gratis. Nu de feestdagen achter de rug zijn begint bij menig carnavalist het bloed weer sneller te stromen. Want het derde weekend van fe bruari barst het carnaval weer in alle hevigheid los, en zal Soest on der aanvoering van Prins Wasiel de Eerste met zijn gevolg weer Knollendam worden. Maar voor het zover is, zal Carnavalsvereni ging "De Narre Knollen" nog even oefenen of alles nog gesmeerd loopt. Het is al enige jaren traditie dat de car navalsvereniging vier weken vóór het carnaval een feestavond organiseert in Bos en Duin, de toekomstige Knollen- burcht, onder naam "Kleintje Carna val". Dat het Soester Carnaval faam heeft opgebouwd is de afgelopen jaren wel bewezen, gezien de uitnodigingen van anderen verenigingen in het gehele land. Het "Kleintje Carnaval" is een evene ment dat de laatste jaren geweldig aan kracht heeft gewonnen, zowel qua in houd als stijl. Dat was de laatste jaren duidelijk te merken aan de vele honder den aanwezigen die de weg naar Bos en Duin aan de Bosstraat wisten te vinden. Ook ditjaar hebben de mensen van "De Narre Knollen" weer hun beste beentje voorgezet om het publiek een uitste kend programma te kunnen aanbieden. Ook deze avond zullen alle registers worden opengetrokken. 'Dame Blanche' Wat kan men op deze zaterdagavond verwachten? De avond zal worden ver zorgd door het Amersfoortse Orkest "Beetje Band". Uniek zal zijn het optre den van de blaaskapel "Dame Blan che". Kosten noch moeite zijn gespaard om deze "unieke" blaaskapel naar Soest te halen. Het "unieke" van de ka pel zit hem in het feit dat de formatie be staat uit 16 vrouwen. "Dame Blanche" komt uit Dordrecht en heeft onlangs tij dens een Europees concours voor blaaskapellen beslag weten te leggen op een eervolle derde plaats. Ze zullen on getwijfeld het spektakelstuk van de avond zijn. Ook de jeugd zal niet worden vergeten met een fantastische disco-show. Na tuurlijk zal Prins Wasiel de Eerste zich presenteren met zijn complete gevolg. Ook zullen de dansmariekes een show weggeven. Deze avond zijn tal van carnavalsver enigingen uitgenodigd zoals uit: Utrecht, Bilthoven, Amsterdam, Weesp, De Bilt, Amersfoort, Den Haag en Lelystad. Ook zal de Stadsprins van Amersfoort deze avond acte de présen- ce geven. Het bestuur van Carnavalsvereniging "De Narre Knollen" hoopt dat, net als in de afgelopen jaren, veel Soesters de wegzuilen vinden naar de zalen van Bos en Duin aan de Bosstraat. Gezien het te bieden programma zal Bos en Duin weer volstromen met enthousiaste car navalsknollen uit Soest en wijde omge ving. Gelet op het verwachte aantal bezoe kers is het goed deze avond op tijd te komen. Het feest begint om 21.30 uur. Zaal open om 21.00 uur. Voor de 17e keer organiseert de Hoog landse carnavalsvereniging de Eem- schuumers dit jaar de grootste carna valsoptocht van midden-Nederland. Het evenement vindt plaats op zondag 21 februari. Voor deelname dient men zich in te schrijven. Dat kan op de spe ciale inschrijvingsavond, die op maan dag 25 januari om 20.00 uur wordt ge houden in "Concordia" aan de Kerk- laan in Hoogland. Daar wordt ook alle informatie gegeven. Verdere inlichtin gen: Gudo van Wee, Esdoornlaan 2, 3828 BC Hoogland, tel. 033-801309. Raadhuisplein 1, tel. 93411 Verordening koopavond Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op artikl 14 van de Winkelslui tingswet 1976 en artikel 203 van de ge meentewet; makenbekend: dat vanaf heden gedurende drie maan den bij het gemeentelijk informatiecen trum (Raadhuisplein 1) gedurende werkdagen van 8.30 - 17.00 uur voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 17 december 1992 tot vast stelling van de "Verordening koop avond Soest". Deze verordening is op 1 januari 1993 in werking getreden. Op dat tijdstip is de "Verordening als bedoeld in artikel 3, lid 3 van de Winkelsluitingswet 1976 (koopavond)", vastgesteld op 19 okto ber 1978, vervallen. Ontwerp-hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Metaalkeuring Koning Bienfait B.V., Koningsweg 8, voor het oprich ten van een inrichting voor het keuren van metalen op het percel De Beaufort- laan 22a. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 28 ja nuari 1993. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor A tevens in de dependance pu- bliekszaken Soesterberg) tijdens de openingsuren, ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A: •Techn. Rubber Producten On derneming "Terpo-Rubber", Laan Blussé van Oud Alblas 2, voor het oprichten van een inrich ting voor het vervaardigen en op slag van rubber produkten op het perceel Laan Blussé van Oud Al blas 2. B: «Branson Ultrasonics b.v., Ener gieweg 2, voor het oprichten van een inrichting voor het vervaardi gen, testen en verzenden van in dustriële reinigings- kunst- stofglas-apparatuur (metaalbe werking, kunststof, elektrotech niek, elektronica op het perceel Energieweg 2. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 4 februari 1993 een af spraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een De informatie-avond over de eventuele nachtelijke sluiting van het Soester politiebureau, vorige week dinsdagavond, werd niet druk be zocht. Tot desprekers behoorde ook adjudant C. van Stam, als lid van het projectbureau nauw betrokken bij de voorbereidingen van de reor ganisatie, waarvan de nachtsluiting voor het publiek) een direct uit vloeisel zou kunnen zijn. Zijn bijdrage aan de discussie leek de redactie interessant genoeg om haar in vrijwel onverkorte vorm aan de lezers door te geven. In de discussie over de sluiting van het bureau, die vooral via de krant gevoerd wordt, kom je nogal wat misverstanden en emoties tegen. Daarom is het goed de mogelijkheid te hebben de zaak nog eens op een rijtje te zetten. Sinds jaar en dag is het bureau Soest nu 24 uur per dag geopend voor het pu bliek. Daarnaast heeft het bureau nog een aantal andere functies: werkplek voor recherche, vreemdelingendienst, verkeer, kantoorfunctie, beheersdienst, etc. Deze kantoorfuncties worden vooral tijdens kantooruren verricht en die kantooruren liggen voor sommige diensten tot elf uur 's avonds. Het gaat te ver om hier de hele voorge schiedenis van de reorganisatie te ver tellen, maar de samenvoeging van de rijks- en gemeentepolitie is al dertig jaar onderwerp van gesprek. Uiteindelijk heeft dit kabinet in het regeerakkoord besloten daar iets aan te doen en de po litie opdracht gegeven tot reorganisatie over te gaan. U kent mogelijk de uit gangspunten: het moet effectiever, effi ciënter, er moet meer politie op straat, het aantal leidinggevenden moet wor den teruggedrongen. Zo zijn er nog wel wat uitgangspunten op te noemen. Op zich is het bijzonder dat de politie zichzélf moet reorganiseren. Talloze collega's in het land zijn inderdaad op dit moment bezig met andere taken dan hun eigenlijke politietaak, burgemees ters zijn opeens lid van een Regionaal College, er zijn korpsbeheerders aange steld en districtschefs benoemd. Er gaat dus werkelijk iets gebeuren. De politie Soest wordt ingedeeld in het district Eemland-noord, met de ge meenten Baarn, Eemnes en Bunscho ten. Degenen die ingedeeld zijn (of worden) in dit district zijn dus verant woordelijk voor de algehele politietaak in het héle district, en niet meer exclu sief voor Soest, Baarn of de andere ge meenten. Nog iets anders Buiten die verantwoordelijkheid speelt ook nog iets anders: de verdeling van het benodigde aantal politiemensen per gemeente, geregeld via de zgn. PKP- operatie (Project Kwantificering Poli tiezorg). Het is inderdaad buitenge woon ongelukkig dat die operatie mid den in de reorganisatie-periode valt. Naast een herverdeling van politiemen sen op basis van de PKP speelt dus óók die reorganisatie. Op basis van de PKP-formule zijn de politiemensen in het district verdeeld, waarbij ook nog moest worden voldaan aan de eis dat "daal-gemeenten" met niet meer dan tien procent mochten da len en dat "stijgers" met niet meer dan tien procent mochten stijgen. Gevolg: ontevredenheid aan alle kanten. Er zijn mensen die menen dat de berekenings wijze niet klopt (vooral de daal-ge- meenten), en mensen die menen dat hun te kort wordt gedaan (de stijg-ge- meenten). Als we die verdeling achter de rug heb ben en weer verder gaan met de reorga nisatie, dan blijkt dat Justitie een veel grotere vinger in de pap krijgt dan tot nu toe het geval was. Justitie speelt nu ook een rol in het beheer en dus ook in de in zet van de politie. Die claim - door de gemeentesecretaris een "truc van justi tie" genoemd - is geen verzinsel van uw lokale politie, maar een (op aangeven van de regering) inmiddels door de lan delijke politiek geaccepteerde eis. Kern van de zaak Nu komen we aan de kern van de zaak. De regiopolitie heeft opdracht gekre gen de politie zo efficiënt en effectief mogelijk in te richten. Dat gaat dus ook het district Eemland-noord aan. In het zoeken naar besparingen komen we o.a. terecht bij de functies van de bu reaus. Als we ons beperken tot de bureaus Soest en Baarn, dan blijkt dat veel za ken precies hetzelfde geregeld zijn: in beide bureaus is er, 24 uur per dag, een wachtcommandant; er is een arrestan ten-opvang; de verbindingen met de voertuigen worden vanuit deze bureaus verzorgd (de zogenaamde meldkamer functie); en - niet onbelangrijk - het pu bliek kan 24 uur per dag in die bureaus terecht. Daarnaast zijn de bureaus het startpunt van de assistentie-surveillan- ce. In het kader van de opdracht "effectie- ver-en-efficiënter" is regionaal beslo ten te komen tot één regionale meldka mer. Verzoeken om politiehulp komen dus op één centraal punt binnen; ze worden vandaaruit verdeeld naar de politiedistricten en uitgevoerd door de districts-assistentie-surveillance. Eén districts-assistentie-surveiliance bete kent ook één assistentie-surveillance- coördinator, en het liefst op een voor het district zo centraal mogelijk punt. Gekozen is voor het bureau Baarn als operationeel centrum, terwijl het Soes ter bureau het districtsbureau zal zijn. De eerste besparing is dan al gereali seerd: eerst twéé wachtcommandanten, Arrestanten-opvang in twéé bureaus vereist ook twéémaal arrestantenbewa king: niet effectief, niet efficiënt. Daar naast worden er ook nog strenge eisen gesteld aan de arrestantenverzorging. Gekozen is derhalve voor een centrale arrestanten-opvang, in Baarn, omdat de cellen daar volledig aan de laatste ei sen voldoen en omdat degene die ver antwoordelijk is voor de opvang van de arrestanten - de assistentie-surveillan- ce-coördinator - daar zijn werk doet. Terugkomend op de functie van het bu reau Soest moeten we dus ook constate ren dat de meldkamerfunctie, de arres tanten-opvang en de coördinatie van de assistentie-surveillance verdwijnen. Telling Blijft over de publieksopvang. Tot 's avonds 23.00 uur is $r geen probleem. Er is voldoende "bezoek" om te rechtvaardigen dat het bureau daarvoor geopend is. Na 23.00 uur loopt dat be zoek echter sterk terug. Uit een telling bleek dat het bureau Soest gedurende negen weken in totaal 4573 bezoekers kreeg. Daarvan kwamen er tussen 13.00 en 07.00 uur in totaal 103: een gemiddeld aantal van ruim 11 personen per week. Elf personen per week!Daar is het bu reau nu voor open. Daarvoor moet 365 nachten per jaar een politie-ambtenaar zitten om die enkele bezoeker te ont vangen. 365 x 8 uur 2920 uur, uren die naar wij menen béter besteed kun nen worden; uren die een politie-amb tenaar op straat zou kunnen besteden om te voldoen aan de steeds luider klin kende wens om meer politie op straat te hebben. De assistentie-surveillance zal ook op straat te vinden zijn, net als nu, 24 uur per dag. U belt voor politiehulp, maar wéar dat telefoontje binnenkomt zal u vermoedelijk niet kunnen schelen; u wilt hulp, en liefst zo snel mogelijk. Door een goede assistentie-surveillan ce hopen wij te kunnen voldoen aan uw wens. Bureau dicht? Een onprettig gevoel? Natuurlijk is het plezierig om zo'n bu reau 24 uur per dag open te hebben, maar we moeten voortdurend waarma ken dat we zodanig reorganiseren dat de kreten "effectiever-en-efficiënter" waargemaakt worden. Het voldoen aan vaak subjectieve veiligheidsgevoelens komt helaas niet in dit rijtje voor. Of wij, de politie, dat jammer vinden? Jazeker. Maar wij worden afgerekend op die zelfde effectiviteit en efficiency, en nog steeds niet op de veiligheidsgevoelens van burgers... Geplaatst in een brede context betekent dit dat de politie de vermindering van de onveiligheidsgevoelens evenzeer te gen de achtergrond van "effectiever en efficiënter" moet aanpakken. Concreet oetekent dat: eerst daar en dan zijn op de plaats waar de feitelijke onveiligheid het meest wordt ervaren, dus op straat. Veiligheidsgevoelens Het openhouden van het bureau heeft alles te maken met subjectieve veilig heidsgevoelens. Het maakt u niet veili ger of onveiliger; het geeft u een veiliger gevóel, maar het heeft minder rende ment dan de aanwezigheid van de poli tie op straat. En als het bureau dan toch open moet blijven, dan mag dat niet ten koste gaan van andere zaken, zoals meer politie op straat, de eisen van het openbaar ministerie, de beleidsuit gangspunten, de objectieve veiligheid. Vandaar de aangereikte alternatieven om het bureau toch open te houden, zonder dat het ten koste gaat van de be leidsuitgangspunten. Bureau open ter vermindering van on veiligheidsgevoelens? Iedereen zegt: een goede zaak. De politie wil die goede zaak best dienen en er ook haar steentje aan bijdragen, maar niet meer dan een verantwoord steentje. En om het bu reau open te houden zijn er meer "steentjes" nodig. Een zaak voor de regering? Voorlopig geeft die niet thuis. Dan zou de lokale overheid kunnen overwegen om haar steentje bij te dragen. Of is de politie soms alleen verantwoordelijk voor het ontstaan van onveiligheidsgevoelens? bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk ol mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de be schikking op het verzoek van: Keune Haircosmetics BV, directeur G. Keune, Birkstraat 101, voor het op richten van een magazijn voor opslag en distributie van cosmetische produkten op het perceel Nieuwe Gracht 9-11. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat bij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagen, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Aangevraagde bouwvergunningen De volgende bouwvragen/meldingen zijn ingediend op de aangegeven da tum: Erica weg 3 (92513): plaatsen van twee open bergingen, 28-12-92; Talmalaan 14A (92523): plaatsen van een paardenstal en en duivenhof, 28-12-92. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum. Birkstraat 84 (92509): uitbreiden van een pomp en filterhuisje, 28-12-92; Dorresteinweg 131 (92261): uitbrei den van een bedrijfshal met een kan toor/kantine, 28-12-92; Ereprijsstraat 1 (92474): plaatsen van een schoorsteenkanaal, 28-12-92; Goudvink 7-9 (92481): plaatsen van een dubbele carport, 28-12-92; Mercury 23 (92465): bouwen van een schuur, 30-12-92; Mercury 27 (92471): bouwen van een schuurtje, 30-12-92; Van Weerden Poelmanweg 1 (92482): bouwen van een vliegtuig proefdraai-hangar met geluiddemper, 28-12-92. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen een bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op volgende aanvragen met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. Bouwen van een garage/berging. Birkstraat 79; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). 2. plaatsen van een fietsenstalling (Aqua Indoor), Dahveg 181; (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 januari 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken (balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. V oorbereidingsbesluit De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluiten van 17 december 1992, nrs. RB 92-148 en RB 92-174, bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij deze besluiten behorende tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven. 1een perceel aan de Koperwiek, sec tie G. nr. 9112 ged.; 2. a. het perceel Rademakerstraat 39-43; b. het perceel Dorpsplein 3. Deze besluiten treden in werking op 14 januari 1993. Weinig speciat kerstboom verbra vormde een dag i men. Aanhouder boeiend schouwsi Een raadsbredi Soest is voorsta ferentieerd inz; val. Maar voor teem wordt ing< vraagtekens zi college heeft de een nader ondt In de vergadering lieu bleek dond raadsfracties toe teem, waarbij de aangeslagen vooi die ze inleveren, de deur staat, de: bewoners van h (maandelijks) te I ten leiden tot een aanbod. Bij wor grond zou dat ku seerd met behulp teem. Voor flat- ningen wordt ged ken, waarvoor de len. De gemeente basis 45 gulden p besparen. Dat st; het adviesbureau avond in de coi deld. Grof huisvuil Ook het grof hu diftar-systeem ir meld. PME stelt voor het ophaler afspraak moeter meente. Ze zoudi afrekenen. De d vuil zou ook moe dit om te voorkc sommige spullen in een poging de Hoewel op verscl ven zijn gehoud( ment weinig zek naspect, de daad het afvalaanbod, king en de admi door de gemeen In het rapport w gemeente Beesel cent minder afvt het diftar-syste< voornamelijk ve bewoners van dil gft-afval zelf cor gelijke afname lij onhaalbaar. Volgens PME h op subsidie van de provincie is w aldus een woord Volgens PME ka De Molenstra; niet te juichen het nieuwe cei ting Welzij ns^ Dat bleek ma de informati bouwplan, wa delijk maaktei wachten op he den van de M Vooral het vanc ners van de Mol geheugen gegri een van de aam Voorbeelden w; kregen ze van S\ den Berg en S> der Kooi duidel om een totaal ar vendien: de stii heel wat anders i lensoos... Officieel was de ding van wethoi om de bewoners fen over het bou deel van het een het kantoor van dat gebouw er kan de Molenst schelen: plat, zc ten tekenen, of als de gemeenh welstandscomrr Verder moeten worden aangel

Soester Courant | 1993 | | pagina 4