HOYALUX 3 KV DOORLOPEND SCHERP ZIEN, VAN DICHTBIJ TOT VERAF Wildschut Optiek Minder bomen op de Eng in de fik Nader onderzoek naar diftar-systeem Politiek plengt krokodilletranen om 'abortus' op Grand Café Molenstraat ziet tijden van de Molensoos niet graag herleven PAGINA 4 WOENSDAG 13 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 Alle fracties voorstander, maar: 'Eerst volledige duidelijkheid' Gemeenteraad vergadert Soft-fitness in kantoorpand mag niet van college Bewoners beducht voor vandalisme Omwonenden blijven tegen massaal bouwplan A.A. VAN BREUKELEN B.V. Inschrijving voor zes appartementen Yan Weedestraat start morgen - W? DE MEEST COMFORTABELE OPLOSSING t indient niet bekendge- verzoek daartoe moet ïgelijkertijd met het be- bij het gemeentebestuur iend. de op het verzoek geno- l kan later, behalve door en de adviseurs, slechts teld door degene die bin- de termijn schriftelijk of ïzwaar heeft ingebracht angetoond dat hij redelij- i staat is geweest (tijdig) e dienen. tvergunning l Milieubeheer van de ge- Raadhuisplein 1, kamer ïaf heden op werkdagen 12.30 uur, alsmede in de in de Albert Cuyplaan tij- ngsuren, ter inzage de be- het verzoek van: rcosmetics BV, directem rkstraat 101, voor het op- n magazijn voor opslag en n cosmetische produkten 1 Nieuwe Gracht 9-11. deze beschikking kan iend door: ger; ken adviseurs; lie tegen de aanvraag om g tijdig bezwaren hebben Ier belanghebbende die jat bij redelijkerwijze niet staat is geweest eerder be te brengen. hrift moet worden gericht ng voor de geschillen van e Raad van State, postbus EA 's-Gravenhagen, bin- ïd na de dagtekening van -ving. p instellen kunnen over- rtikel 107 van de Wet op itate een verzoek doen om de beschikking dan wel van een voorlopige voor- 'erzoek moet worden ge- oorzittkr van de Afdeling lillen van bestuur van de ite, postbus 20019, 2500 ;nhage. De beschikking in kracht voordat op dat slist. agde unningen bouwvragen/ meldingen d op de aangegeven da- 3 (92513): plaatsen van rgingen, 28-12-92; i 14A (92523): plaatsen denstal en en duivenhof, ;en kunt u inzien in het ge- Raadhuisplein 1, afdeling Ordening en Bouwzaken :aken), elke werkdag van unningen bouwvergunningen/mel- erleend/geaccepteerd op itum. 84 (92509): uitbreiden en filterhuisje, 28-12-92; weg 131 (92261): uitbrei- bedrijfshal met een kan- ,28-12-92; raat 1 (92474): plaatsen orsteenkanaal, 28-12-92; 7-9 (92481): plaatsen van carport, 28-12-92; !3 (92465): bouwen van 10-12-92; 11 (92471): bouwen van 30-12-92; serden Poelmanweg 1 uwen van een vliegtuig ingar met geluiddemper, de Wet Administratieve Overheidsbeschikkingen nen belanghebbenden te- slissingen een bezwaar- en. Als u een bezwaar- iienen, dan moet dat be- ericht worden aan burge- Wethouders van Soest, 3760 CA Soest. Het be- noet binnen dertig dagen Idatum van de beslissing iend. De stukken kunt u gemeentehuis, Raadhuis- adhuisplein 1, afdeling Jrdening en Bouwzaken aken), elke werkdag van aur. n :ster maakt bekend dat en Wethouders van plan de aanvragen met toepas- iaarbij genoemde voor- ;unning te verlenen voor 'an een garage/berging. 79; (artikel 19 van de Ruimtelijke Ordening), van een fietsenstalling oor), Dalweg 181; (arti- de Wet op de Ruimtelijke definitieve beslissing zal aen, is een ieder bevoegd mijn van twee weken, te f donderdag 14 januari de bezwaren schriftelijk iter en Wethouders in te nvragen betrekking heb- i liggen gedurende die- dagelijks van 8.30 tot het gemeentehuis, afde- ce Ordening en Bouwza- ïwzaken), Raadhuisplein dingsbesluit >ter van Soest maakt ter artikel 22 van de Wet op e Ordening bekend dat an de gemeente Soest bij van 17 december 1992, 3 en RB 92-174, bestem- in voorbereiding zijn de gebieden die op de bij behorende tekeningen in geven en welke als volgt n omschreven. 1 aan de Koperwiek, sec- '112 ged.; rceel Rademakerstraat ceel Dorpsplein 3. treden in werking op 14 Weinig spectaculair was woensdagavond de traditionele kerstboomverbranding op de Eng. Een stil bewijs daarvoor vormde een dag later de trieste rest van afgedankte kerstbo men. Aanhoudende regen voorkwam dat het vuur voor een boeiend schouwspel zorgde. Het was wel even schrikken toen opeens een explosief geluid direct werd opgevolgd door hoge vlammen. Op de Eng werden, vermoedelijk ook al vanwege het 'herfstweer', minder bomen aangeboden dan in voorgaan de jaren. De gemeenteraad van Soest vergadert op donderdag 21 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt. 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 14 oktober 1992. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 93- 01: tot het niet nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Dorresteinweg 6. 6. Voorstel 93- 02: tot intrekking van de "spaarverordening". 7. Voorstel 93- 07: inzake het uitbreiden van regionale samenwerking op het gebied van milieuhygiëne. 8. Voorstel 93- 06: tot instemming met de jaarrekening 1990/1991 van het Woonwagenschap regio Amersfoort in liquidatie en tot beschikbaarstelling van een aanvullend budget. 9. Voorstel 92-167: tot aankoop van het perceel Schoutenkampweg 42 van de heer G.J. Hilhorst en aankoop van het achter het perceel Schoutenkampweg 42 gelegen bedrijfsgedeel- te van Metaalkonstruktie Hilhorst Zn B.V. 10. Voorstel 93- 08: tot ruiling van grond bij Mercury 68 met de heer H.A. Mast. 11. Voorstel 93- 04: tot verkoop van grond gelegen bij Laanstraat 84 aan de Woningbouwvereniging "Soest". 12. Voorstel 93- 05: tot verkoop van grond aan de N.V. REMU in plan Klein Engendaal voor de bouw van een transformatie station. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum, Raadhuisplein 1. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (een termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Een raadsbrede meerderheid van Soest is voorstander van het gedif ferentieerd inzamelen van huisaf val. Maar voor dat het nieuwe sys teem wordt ingevoerd, moeten alle vraagtekens zijn uitgewist. Het college heeft de opdracht gekregen een nader onderzoek in te stellen. In de vergadering van de commissie mi lieu bleek donderdagavond dat alle raadsfracties toe willen naar een sys teem, waarbij de huishoudens worden aangeslagen voor de hoeveelheid afval die ze inleveren. Hoe minder vuil voor de deur staat, des te minder hoeven de bewoners van het betreffende adres (maandelijks) te betalen. Dat zou moe ten leiden tot een afname van het totale aanbod. Bij woningen op de begane grond zou dat kunnen worden gereali seerd met behulp van een computersys teem. Voor flat- en andere bovenwo ningen wordt gedacht aan speciale zak ken, waarvoor de gebruiker moet beta len. De gemeente zou daardoor op jaar basis 45 gulden per huishouden kunnen besparen. Dat staat in een rapport van het adviesbureau PME, dat donderdag avond in de commissie werd behan deld. Grof huisvuil Ook het grof huisvuil zou volgens het diftar-systeem moeten worden verza meld. PME stelt voor dat de bewoners voor het ophalen van grof huisvuil een afspraak moeten maken met de ge meente. Ze zouden dan contant moeten afrekenen. De definitie van grof huis vuil zou ook moeten worden aangepast, dit om te voorkomen dat de bevolking sommige spullen elders illegaal dumpt in een poging de kosten te beperken. Hoewel op verschillende plaatsen proe ven zijn gehouden, bestaat op dit mo ment weinig zekerheid over het koste naspect, de daadwerkelijke afname van het afvalaanbod, klachten van de bevol king en de administratieve verwerking door de gemeente. In het rapport wordt gesteld dat in de gemeente Beesel (Limburg) zestig pro cent minder afval werd ingeleverd met het diftar-systeem. Maar dat werd voornamelijk veroorzaakt doordat de bewoners van dit agrarische dorpje hun gft-afval zelf composteerden. Een der gelijke afname lijkt voor Soest derhalve onhaalbaar. Volgens PME hoeft de gemeente niet op subsidie van het rijk te rekenen. Bij de provincie is wellicht wel iets te halen, aldus een woordvoerder van PME. Volgens PME kan te zijner tijd het nieu we systeem op proefbasis worden inge voerd. Soesterberg zou daar een ideale woonkern voor zijn. Als de proef aan slaat, kan het systeem per wijk stapsge wijs worden ingevoerd. Volgens PME kan de gemeente op die manier wennen aan de verwerking van de administratie en de behandeling van klachten. Ontwikkeling Het zogenaamde diftar-systeem is nog in ontwikkeling en om de benodigde apparatuur aan te schaffen, zal diep in de buidel moeten worden getast. Een woordvoerder van PME adviseerde de gemeente dan ook de tijd te nemen. Volgens hem bestaat er veel belangstel ling voor het diftar-systeem en naarma te de vraag groter wordt, zal de prijs zakken. De zeven fracties van de gemeenteraad hadden al aangegeven dat de gemeente niet te snel moet handelen. De reacties op het eerste rapport waren 'positief kritisch'. Positief, omdat het de eerste aanzet is naar het gewenste systeem; kritisch, omdat er op veel punten nog onduidelijkheid heerst. De fracties wil len dat het college niets overhaast doet en eerst nader onderzoek verricht. Het college van Soest wil geen mede werking verlenen aan de vestiging van een soft-fitnesscentrum in een kan toorpand aan de Laanstraat. Burgemeester en wethouders wijzen het verzoek van 'Inclusief Kantoren centrum Soest af, omdat het pand een andere bestemming heeft. Het gebouw ligt in het bestemmingsplan Industrie terrein. Dat betekent dat de panden moeten worden gebruikt door indus triële bedrijven, laboratoria en kanto ren. Een soft-fitnesscentrum, dat onder de dienstverlenende bedrijven wordt gerekend, past niet in het bestemmings plan. Daarom willen b en w dat de be schikbare vloeroppervlakte alleen wordt benut voor bedrijven, laborato ria, kantoren en dergelijke. In het pand was tot het najaar van 1990 de Hermans Groep gevestigd. Een deel van het gebouw wordt gehuurd door kantoorhoudende 'starters' en 'door- starters'. Op dit moment staat nog 700 vierkante meter leeg. Die ruimte kwam in de belangstelling van een potentiële huurder die er een soft-fitnesscentrum wil beginnen. De Molenstraat staat bepaald nog niet te juichen over de komst van het nieuwe centrum van de Stich ting Welzijnswerk Soest (SWS). Dat bleek maandagavond tijdens de informatie-avond over het bouwplan, waar de bewoners dui delijk maakten dat ze niet zitten te wachten op het herleven van de tij den van de Molensoos. Vooral het vandalisme staat de bewo ners van de Molenstraat nog diep in het geheugen gegrift: "de terreur", zoals een van de aanwezigen het omschreef. Voorbeelden waren er nog genoeg, al kregen ze van SWS-voorzitter Hans van den Berg en SWS-directeur Jaap van der Kooi duidelijk te horen dat het nu om een totaal andere opzet gaat, en bo vendien: de stichting Welzijnswerk is heel wat anders dan de voormalige Mo lensoos... Officieel was de bijeenkomst onder lei ding van wethouder Jan Visser bedoeld om de bewoners informatie te verschaf fen over het bouwplan voor het voorste deel van het centrum, waarin overigens het kantoor van de SWS is gedacht. Hoe dat gebouw er precies komt uit te zien kan de Molenstraat overigens niet veel schelen: plat, zoals de SWS zelf had la ten tekenen, of met een puntdakje, zo als de gemeente - in navolging van de welstandscommissie - graag zou zien. Verder moeten er 15 parkeerplaatsen worden aangelegd, waarvoor de ge meente het oog heelt laten vallen op de aan de overkant gelegen volkstuinen van "De Uitwijk". De ongerustheid over de toekomstige activiteiten in het gebouw is aanzienlijk groter dan de kopzorg over het uiterlijk en de parkeervoorzieningen, zo bleek uit de soms "geladen" reacties van de omwonenden. "Maar het wordt echt iets heel anders," aldus ook wethouder Frans Kingma, die met zoveel woorden wel toegaf dat het vroeger allemaal niet best was geweest. De Molensoos was destijds nauwelijks meer dan een goed kope kroeg voor oudere jongeren, meende hij. Het gebouw krijgt nu echter een andere opzet, gericht op andere doelgroepen: jongeren in de leeftijdscategorie van 15 tot 18 en van 18 tot 21 jaar. Dat jonge renwerk is trouwens ook maar een deel van de activiteiten die er gaan plaats vinden. De Molenstraat-bewoners vrezen voor al voor have en goed als de jeugd na af loop van de disco naar huis gaat en in het voorbijgaan hier en daar eens wat "verbouwt". Of het alcoholmatigings- beleid daarop enige temperende in vloed kan uitoefenen is nog maar hele maal de vraag. Overigens bleek in de discussie dat de hinderwet wellicht enig soelaas kan bieden, want de leiding van het centrum kan volgens nieuwe regels eventueel verplicht worden om nog tot een paar honderd meter buiten het ge bouw toe te zien op het gedrag van de bezoekers. Het had zo mooi kunnen zijn: een Grand Café - wat het ook wezen moge - in het voormalige politie bureau aan de Van Weedestraat, waarmee het winkelcentrum ook een mooie oppepper gekregen zou hebben. Dat het plan al is gesneu veld voordat het in behandeling kon worden genomen stemde de raadscommissie Ruimtelijke Or dening vorige week tot diepe droefheid. Het verdriet werd ove rigens niet gedeeld door de bewo ners van de Prins Bernhardlaan, die ook zonder Grand Café hun vei^et tegen het "massale" bouw plan handhaven. Het achteraf-gejubel over het Grand Café werd in de raadscommissie alleen nog overstemd door de hier en daar bij na hoorbaar gestelde vraag wie z'n schuld het nu eigenlijk is dat de nieuwe horeca-voorziening door Heilijgers is afgeblazen: van de projectontwikkelaar zelf, of van de omwonenden, die met hun bezwaren een succesvolle vertra gingstactiek leken te gaan voeren? De laatsten - de heren Wiegel en Van Eek - herinnerden er bij monde van hun ad vocaat mr. Kneppers fijntjes aan dat Heilijgers het plan zélf al bij voorbaat heeft opgegeven, omdat het bij nader inzien economisch niet haalbaar is ge bleken. Kneppers eiste van de commissie dui delijkheid: wordt de bouwaanvraag in getrokken nu het Grand-Caféplan is in getrokken, en past het "nieuwe" bouw plan - kantoor/praktijkruimte met wo ningen - wel of niet in het bestaande be stemmingsplan? Volgens B. W. maakt dat echter géén kantoor, winkels en parkeerplaatsen mogelijk, zodat er een ontheffing moet worden aange vraagd. De advocaat viel met name over de for mulering "dat de vorm van de apparte menten in de nieuwbouw is gemoti veerd vanuit de gewenste openbare ruimte, die door de bouwmassa ge vormd zal worden". Kneppers: "Be doelt het College dat het gebouw eigen lijk een soort muur om de parkeerplaats moet gaan worden?" Van ambtelijke zijde werd erop gewe zen dat het niet-doorgaan van het Grand Café geen ingrijpende "uiterlij ke" wijzigingen met zich meebrengt. Voor het bouwplan als zodanig maakt het niets uit, maar Heilijgers heeft een andere bestemming op het oog en heeft aangedrongen op spoed. De commissie moest daarom toch alvast het groene licht geven om af te wijken van het be staande bestemmingsplan. Saai kantoorplan De meeste raadsleden maakten er geen geheim van dat ze toch wel héél erg graag een Grand Café in het monumen tale pand hadden gezien. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) stelde vast dat de Van Weedestraat daarmee wat meer al lure en sfeer gekregen zou hebben, in de veronderstelling dat het hier ging om een "plezierige publieke functie die niet uit de hand zou lopen". Meilof: "Het is buitengewoon triest dat we nu dat saaie kantoorplan weer terug krijgen..." Ook Bart Krol (CDA) betreurde de gang van zaken, omdat het café-plan ook de sympathie van zijn fractie had en hij de kantoorbestemming niet zo zag zitten. "We worden niet goed van al die saaiheid." Krol gaf wethouder Jan Vis ser tegen beter weten in nog het advies om te proberen "alsnog een vinger tus sen de deur te krijgen". Visser was het roerend met hem eens, maar kon er naar eigen zeggen ook niks meer aan doen. Wat de massaliteit van het nieuwe plan betreft dacht Krol dat het wel mee zou vallen. "We moeten zoiets ook afwegen tegen het economisch belang." Loet Jansen (D66) was het daarmee eens. Hij dacht dat de afstand tussen het bouwplan en de huizen aan de Prins Bernhardlaan groot genoeg zou zijn, en dat gold ook voor Leidje Tomassen (Prog. Soest). Wil Stekelenburg (PvdA) stelde onom wonden dat het café-plan niet doorging vanwege de bezwaren van de omwo nenden. "Nu houden we alleen dat sta tische bouwplan over, en moeten we soms wéér door de knieën gaan als ook daartegen weer bezwaren zitten aan te komen?" Ze dacht overigens dat er nu ook wel mogelijkheden waren voor winkels of voor "iets van een gezond heidscentrum" - "een Grand Apo theek?", informeerde Visser spottend - en wenste wel dat de omwonenden van de bouwval van het Sint Jozefgebouw (even verderop aan de Steenhoffstraat) óók eens bezwaren maakten. Alleen Harry Witte (Gemeentebelan gen) was blij dat het Grand Café uitein delijk niet doorging. Wat hem betreft zou de horeca-voorziening wel een plaatsje kunnen krijgen in de oude Lin- denhof-villa, zodat dat gebouw behou den blijft voor Soest. Volgens Witte zou dat prima passen in zijn visie op het "winkelplein" op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan. Paard van Troje "Het lijkt wel een tombola," stelde Knepper vast. Prins Bernhardlaan-be- woner Van Eek betichtte Meilof en Ste kelenburg vervolgens op hoge toon van het "verdraaien van de feiten": "Het is te grof voor woorden dat u net doet als of het café niet doorgaat omdat wij be zwaren hebben, terwijl duidelijk is dat Heilijgers het plan heeft afgeblazen om dat de beoogde exploitant dit Paard van Troje economisch niet rond kan krij gen!" Knepper maakte de commissie nog eens duidelijk dat de omwonenden hun verzet zouden handhaven: "Er is uit eindelijk maar één van de bezwaren weggenomen." Hij stelde vast dat het bouwplan minstens twee keer zo breed en anderhalf keer zo hoog was als het bestemmingsplan toestaat en vond het ten slotte minnetjes dat de bewoners nu de zwartepiet voor de gang van zaken kregen toegeschoven, terwijl die slechts gebruik maken van hun wettelijke rech ten. van BBEUKELEN bv adviseurs in... HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest hypotheken vastgoed assuiantiën \Tel. 02155- 17962/23789 nog geen foto beschikbaar plaats Baarn adres EIKENWEG woning HELFT VAN EEN DUBBEL WOONHUIS met garage indeling hal, toilet, kelder, ruime woonkamer en moderne keuken verdieping 3 slaapkamers en badkamer zolder kleine bergzolder algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 175.000,- nog geen foto beschikbaar plaats Soest adres WIEKSLOTERWEG woning VRIJSTAANDE WONING met bedrijfsruimte &270 m2) op ca. 4600 m2 grond indeling hal, toilet, keuken, woonkamer verdieping 4 slaapkamers, douchecel zolder bergzolder algemeen de bedrijfsruimte verkeert in zeer goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 525.000,- plaats adres woning indeling zolder Soest WILLEM DE ZWIJGERLAAN HOEKVILLA MET SOUTERRAIN, garage en tuin entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras verdieping 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v. en bergruimte souterrain: 2 ruime kamers, hal alge HOEKVILLA MET 6 SLAAPKAMERS Gevraagde koopsom f 345.000,- plaats adres woning indeling ZEER RUSTIG GELEGEN NABIJ DEN BLIEKLAAN Soest EIGENDOMWEG HELFT VAN DUBBEL MODERN WOONHUIS met berging hal, toilet, meterkast, ruime woonkamer (ca. 50 m2) met open haard, mod. keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken en inpandige berging verdieping 4 slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche algemeen deze onder architectuur gebouwde woning met groot dakterras in zeer goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 359.000,- Bouwbedrijf E.A. van den Hengel uit Soest gaat binnenkort starten met de bouw van een winkelpand met zes daarboven gelegen appar tementen aan de Van Weedestraat 223-225 (gelegen naast de Guco en tegenover Mets). De nieuwbouwappartementen worden gerealiseerd in de koopsector. Het wor den drie-kamerappartementen (woon kamer en twee slaapkamers). De inde ling is dermate variabel dat aan alle wensen van de kopers tegemoetgeko men kan worden. De appartementen krijgen een liftinstallatie en een eigen garage. Verder worden de appartementen voorzien van een luxe keuken met in bouwapparatuur en een complete bad kamer. Tevens kan er een open haard in worden gemaakt. Door de variabele in deling kan een woonkamer van tegen de 50 vierkante meter gerealiseerd wor den. In de kelder komen de bergingen. De prijzen van de woningen zijn 225.000, 235.000 en 245.000 gulden. Vanaf morgen, donderdag 14 januari, kan ingeschreven worden voor één van de zes appartementen. Dat kan gebeu ren bij het gemeentelijk Informatiecen trum in de hal van het gemeentehuis, el ke werkdag tussen 8.30 uur en 16.30 uur, en bovendien elke vrijdagavond (koopavond) tussen 19.00 en 20.00 uur. Tekeningen, brochures, inschrijf formulieren en voorwaarden zijn vanaf die dag te verkrijgen. De sluitingster mijn van de inschrijving is maandag 1 februari. In principe staat de inschrijving voor el ke leeftijd open, maar vijfenvijftig-plus sers hebben voorrang. Schoeman Ma kelaars, Middelwijkstraat 54, is de be middelaar bij de verkoop van de appar tementen. Als lezen u steeds moeilijker valt, ook al draagt u al een bril, dan zoekt u naar de meest comfortabele en moder ne oplossing. Vooral in dynamische omstandigheden waarbij u afwisselend dichtbij en veraf scherp moet kunnen zien, wilt u geen beperkingen die uw prestaties in de weg staan, bijvoorbeeld tijdens sportbeoefening, autorijden of in uw werk. Speciaal voor dynamische en actieve mensen die doorlopend hun blik op scherp willen houden is er nu een nieuw soort multifokaal brilleglas dat een onmerkbare en onzichtbare overgang biedt van vertedeel naar leesdeel, ook wanneer u geen correctie voor verzien nodig heeft. Een bril die u direct kunt dragen. Zonder gewenningsproblemen. Zonder enige vertekening of beperking. VRIJBLIJVEND PROBEREN.. Dankzij een uniek probeersysteem kunt u dit nieuwe brilleglas direct uitproberen in uw eigen sterkte. Zien is geloven! Ga direct even langs bij uw vakopticien voor een deskundig advies en probeer vrijblijvend deze revo lutionaire glazen uit. Of vraag naar de informatiefolder. Verkrijgbaar bij uw vakopticien: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12

Soester Courant | 1993 | | pagina 5