992 SOEST SPORTVERKIEZING SOEST 1992 Paul: "Sommigen noemen me senior lert-Jan: "NOC is tegenstander Koen: "Lekker veel vrije tijd Henny: "Ik wil bij beste vijf horen" Hugen: "Team is mentaal sterk iaar WK ISPORTr Handhaving in hoofdklasse lijkt haalbaar voor Soest WOENSDAG 20 JANUARI 1993 •e Company SOESTER COURANT PAGINA 13 $oesterberger (33) stopt als actief handballer 99 jrtprogramma tje voor i Indoor duurder euw diefstal juaIndoor SPORTMAN langlaufer Van Rheenen mikt op WK en Spelen 99 SPORTMAN Fietscrosser Van Valkenhoef stapt van fiets af 99 SPORTMAN Uitgelicht het jaar Stemmen het jaar Prijzen Atlete Pot richt zich op vaderlandse top SPORTVROUW Hockeytrainer ziet nominatie als reclame voor club SPORTPLOEG 99 «E HOCKEY ^Strater Makelaardij o.g. De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Zes clubrecords De Duinkikkers leel van de succesvolle Forma- 'ice Company Eemland in actie ins vloer. :t aantal trainingsuren wordt in pgevoerd tot ongeveer vijftien week", zegt Yvonne Graffner. t hebben we ook nog een trai- ekeinde. Dan zullen we onder videobeelden gaan bekijken, e de foutjes in het voetenwerk len van de choreografie kunnen :en. Daar leer je veel van. rnationale jury bestond uit vijf !én van hen beloonde het optre- Eemland met een eerste plaats ige vier kenden Eemland de plaats toe achter Vida uit Doe- dat uiteindelijk eerste werd. on Dance Company Eemland ider leiding van hoofdtrainer ierth. NSDAG 20 JANUARI dbal uur Smeeing/BDC (H)-Ha- D 2 (Beukendal) tetbal ur The Red Stars (D)-Cady'73 ndal) ur The Red Stars (H)-Cady'73 ndal) ïbal lur Eemvogels-Minerva (Aqua tbal uur Zeewolde-WZ'49 (Zee- ur Hees-Unicum (Kooiweg) ur AH'78-SEC (Hilversum) eybal lur Stam/SoVoCo (H)-Keizer »e Bunt) ur News/OVRA-Stam/SoVo- (Haarlem) AG 24 JANUARI ninton ur KBVA-Selby (Amersfoort) tey iur Schaerweijde-MHC Soest recht) ur Kampong-MHC Soest (H) bal ir SEC-LW (Bosstraat-West) ir JOS-Soest (Amsterdam) ïrpolo r Duinkikkers-Oceanus, (Aqua DAG 25 JANUARI mg ir Competitie Soester Bowling ng, ook op dinsdag vanaf ir (C-drie) /oetbal ir Hees-VBK (Beukendal) tje voor Aqua Indoor is duur- orden. Volwassenen moeten i voor een dagkaart 6,20 gul- tellen. 1 tot zestien jaar kan op een eekse dag voor 5,10 gulden nemen. De verhoging is een in het gestegen CBS-indexcij- }ude tarieven bedroegen res- ijk 6 en 4,95 gulden. :ge van burgemeester en wet- heeft ingestemd met de jaar- iefsaanpassing. is in één van de kleedkamers i Indoor een diefstal gepleegd. 24-jarige Soester vrouw wer- r meer een auto- en een huis- t een regenjas gestolen. raakte door de diefstal tevens temonnee, drie betaalpasjes, cheques, een rijbewijs en een 1 kwijt. et dorp is beter vertegenwoor- |igd dan de stad", zegt Paul van [en Deijssel met een grimas over [e nominaties bij de sportmannen, ij is één van de drie Soesterber- rs die het individueel tegen twee •esters moeten opnemen. "Ie- tand uit het dorp wint", luidt de ognose van de handballer. Van den Deijssel voelde zich niet ineens ^pn stuk ouder, toen hij onlangs in deze tant las dat hij al 37 is. Paul is pas 33 |ar, maar vindt niettemin darhij toege komen is aan het einde van zijn carrière, fik kan wel merken dat het zwaarder |ordt. Ik werk nu in Amsterdam-Zui- oost, ga om half zeven de deur uit, rij jaar huis om te eten en stap weer in de auto voor de training in Arnhem. Dat jordt een beetje teveel. Toen ik het be sluit nam om er bij Schoonderbeek/ JSCA nog een jaartje aan vast te plak- |en, was het voor ook duidelijk dat dit pijn laatste seizoen zou zijn. Op mijn leftijd wil ik op m'n top stoppen." Fan den Deijssel is een belangrijke fchakel in de handbalploeg van |choonderbeek/ESCA. Hij legt zelf uit Jraarom: "ESCA is een groep hele jon ge jongens van 20, 21 jaar, die allemaal len begenadigd talent bezitten. Maar ze ■enken er nog wel eens te makkelijk ■ver en moeten op mentaal gebied nog weel leren. Daarom heeft de trainer, Pe- pr Cras, mij erbij gehaald. Sommige bngens noemen me senior." Faul stopte halverwege het seizoen 1990-'91 bij Smeeing/BDC. Een half jaar later pendelde hij drie tot vier keer "Het dorp is beter vertegenwoordigd dan de stad", doelt Paul van den Deijssel op het feit dat drie genomineerde sport mannen uit Soesterberg komen. per week naar Arnhem. Bij Smeeing/ BDC was hij rechter opbouwer, bij Schoonderbeek/ESCA is hij midop- bouwer. "Om het spel om gang te bren gen", legt hij zijn nieuwe positie uit. "Voor de eredivisie kom ik gewoon schotkracht tekort. Ik moet de boel op gang brengen en druk op de ketel zet ten, zodat de schutters in stelling kun nen worden gebracht. Zelf scoor ik niet zoveel. Maar dat maakt me niet uit. Op deze manier vind ik het net zo leuk. Je moet het toch als team doen." Het gaat niet slecht met de ploeg van Van den Deijssel. In het voorbije sei zoen handhaafde de club zich door in de nacompetitie alle wedstrijden te win nen. Op dit moment staat Schoonder- beek/ESCA zesde. De nummers negen tot en met twaalf spelen met de twee kampioenen van de eerste divisie (ver moedelijk UDSV 1 en Maatman/Ga zellen) om twee plaatsen in de eredivi sie. "Je mag ervan uitgaan dat Gazellen en UDSV het niet redden en dan vallen er nog twee eredivisieploegen af, omdat ze van twaalf teams terugwillen naar tien. "Op dit moment staan we nog goed, maar dat kan maar zo verande ren. Iedereen staat dicht bij elkaar", al dus Van den Deijssel die met zijn ploeg onder meer won van Haka/E&O en V en L, normaal gesproken de twee sterk ste ploegen van het land. Van den Deijssel zal mogelijk als trai ner/coach terugkeren bij Smeeing/ BDC. De handballer wil na zijn actieve loopbaan graag verder als oefenmees- ter. Zijn tweede achtereenvolgende no minatie voor de sportverkiezing is vol gens hem dan ook de laatste. "Ik vond het vorig jaar al een goed ini tiatief. Het is jammer dat de sport in Soest in zijn geheel niet op een hoog ni veau staat. Jammer voor een plaats met veertigduizend inwoners. Daarom is het goed dat er via de sportverkiezing extra belangstelling is voor de sport, ze ker nu ook de sportploegen erbij zijn gekomen." "Als ik win? Dan gaat het gewoon ver der, zit ik zaterdagavond thuis en wacht zondag weer een zware klus met Schoonderbeek/ESCA." Trainen, trainen en nog eens trai- i toen. Dat is het parool van Gert- Jan van Rheenen, de langlaufer die id is van de nationale ploeg. Hij >robeert zich vandaag en over- norgen tijdens de Nederlandse ampioenschappen te plaatsen oor de wereldkampioenschappen lie in februari in Zweden worden ;ehouden. Grote doel blijft echter le Olympische Spelen in Lille- lammer. )oor een blessure zag de Soesterbergse kiër vorig jaar de Olympische Spelen an Albertville aan zijn neus voorbij- aan. En dat terwijl hij al zeker was van litzending. In 1994 wil hij in Noorwe- en wel van de partij zijn. Hoewel Van Lheenen de laatste tijd uitstekend pres- :ert, lijkt niet de concurrentie, maar iet Nederlands Olympisch Comité NOC) zijn grootste tegenstander te ijn. Als ze in Turkije een langlaufer heb- lën, sturen ze die naar de Olympische pelen, maar Nederland is eigenwijs, -e willen dat we bij de beste vijftien ein- igen, maar voor die plaatsen praat je Heen over de vier sterkste landen. Ge- ikkig heeft het Wereldcomité FIS- unten ingesteld. Bij zoveel punten lag je naar de Olympische Spelen. Wij ebben voldoende punten. We zullen cht geen modderfiguur slaan, want we ouden voldoende mensen achter ons. )e wereldtop bij schaatsen is klein. Bij inglaufen ook, maar daar verschijnen /el 150 heren en negentig dames aan start. Maar het NOC kijkt naar de Gert-Jan van Rheenen probeert zich vandaag en overmorgen te plaatsen voor de WK langlaufen. WK. Dat is de laatste mogelijkheid om je te kwalificeren." De 21-jarige Van Rheenen miste door zijn blessure veel wedstrijden in de sneeuw, maar op de rolski's boekte hij veel successen. Hij werd Nederlands kampioen en tiende van Europa. In zijn eerste seniorenjaar kwam hij in de afge lopen maanden tevens sterk voor de dag in de sneeuw. In de estafetteploeg zette hij tijdens een World Cupwestrijd in Zwitserland de tweede tijd neer van zijn ploeg. Ook individueel plaatste hij zich voor World Cupwedstrijden in Ramsau en Italië. Na de NK hoort Van Rheenen of hij naar de WK mag. "Je gunt niemand de eerste plaats, omdat je zelf wil winnen. Het zal er niet rustig aan toe gaan. Als we met de ski's tegen elkaar komen, wordt het schelden en vloeken, dat kan niet missen." De sporter, die de laatste maanden voortdurend in het buitenland verblijft ('Met kerst was ik voor het eerst in tien jaar thuis"), moet zich na de NK voor bereiden op de mondiale titelstrijd. In het andere geval krijgt hij een alterna tief wedstrijdprogramma van bonds coach Sidney Teeling. "Ik zal hem vragen of ik volgende week een dag naar Nederland mag om de sportverkiezingsavond bij te wonen, 't Is gewoon hartstikke leuk dat het geor ganiseerd wordt. Niet alleen omdat ik erbij zit, maar omdat ook andere spor ten aandacht krijgen. Voetbal en tennis zijn de enige sporten die in Nederland veel aandacht krijgen. Wie wist er dat die Koen Europees kampioen fietscross is geworden? Ik ken Robert Roest nog van mijn atletiektijd. Hij kon ontzet tend hard lopen. Hij staat natuurlijk vaak op het veld, maar ik maak meer trainingsuren dan de anderen. Ik train elke dag tweeeneenhalf uur intensief en daarna nog twee uur rustig. Tijdens een intensieve training of een wedstrijd zit je hartslag continue tegen de tweehon derd aan. Je belast al je spieren en je he le coördinatie. Ja, de genomineerde sporters zijn heel erg met hun sport be zig." In juli 1992 bleef hij ruim zestig petscrossers uit onder meer Dene narken, Duitsland, Zweden, Italië en België voor. In juli 1993 is de kans groot dat hij ligt te luieren in fle zon, want Koen van Valken- hoef stapt van de fiets af. 3e zestien-jarige Europese kampioen uit Soesterberg zegt het zonder dat uit "zijn stem enige vorm van spijt valt waar te nemen. "Ik had al gezegd dat ik na dit Baar zou stoppen. Het kost teveel tijd. Je bent veel weg voor wedstrijden en moet altijd maar trainen." Koen zal, niet zoals veel andere leden ^an de inmiddels opgeheven King's Xoad Riders overstappen naar The iVheely's in Baarn. Koen stapt af, al zal hij voor zijn krantenwijk nog regelmatig jde pedalen moeten rondtrappen. Zijn vader wekt de schijn het besluit van zijn [zoon niet helemaal op prijs te stellen en (beklemtoond dat Koen's oudere broer Leon (22) wèl doorgaat. Koen heeft nog geen andere sportplan- nen. "Voorlopig kijk ik wel even aan wat ik ga doen. Ik trainde drie uur in de week en was elk weekeinde weg voor een wedstrijd. Ik vind het wel lekker dat ik nou meer tijd voor mezelf heb, al zal h ik af en toe best nog wel een wedstrijdje rijden." De eerstejaars MTS-er voelt zich enigs- I zins verguld met de nominatie voor de 1 sportverkiezing. Zoals de meeste van zijn concurrenten vindt hij het goed dat verschillende takken van sport op die manier onder de aandacht worden ge bracht. Koen van Valkenhoef kijkt met plezier terug op zijn optreden in Padua. Na zijn Nederlandse titel bij de' Experts werd hij in de Noorditaliaanse stad Europees kampioen. Hij bleek sneller dan een groot aantal andere Europeanen. "Het De nummer 77 was in 1992 de num mer één van Nederland en Europa. komt niet alleen aan op hardrijden, al is dat natuurlijk wel het belangrijkste. Je moet jezelf er ook tussen durven te wringen. En de techniek is natuurlijk belangrijk. Je kunt niet zomaar over een heuveltje rijden. Je moet precies weten waar je er overheen gaat." De drie musketiers uit Soesterberg van de sportverkiezing. Dat zijn Paul van den Deijssel, Gert-Jan van Rheenen en Koen van Valken- hoef. De handballer, de langlaufer en de fietscrosser doen hun zegje in de editie van deze week. Volgens Van den Deijssel zit de sportman van het jaar 1992 bij dit trio. Behalve de drie sportmannen uit Soesterberg komen vandaag ook atlete en titelverdedigster Henny Pot en hockeytrainer Henk Hugen aan het woord. Nadat vorige week honkballer Ralf Milliard, basketbalster Sandra van Embricqs en het tennisteam van Soest-Zuid aan bod waren geko men, zijn inmiddels acht van de elf genomineerde sporters en ploegen uitgelicht. In de Soester Courant van woensdag 27 januari krijgen voet baller Robert Roest, volleybalster Judith Lazonder en de equipe van manege Eldorado speciale aandacht. Robert Roest, Paul van den Deijssel en Henny Pot zijn overigens de enige drie sporters die bij de eerste verkie zing ook al waren genomineerd. De 33-jarige Van den Deijssel viel toen niet in de prijzen. Pot en Roest wer den, zoals bekend, sportvrouw en sportman van het jaar. De sportverkiezing draait weer op volle toeren. Het aantal stemmen, dat tot en met maandag is uitge bracht, ligt om en nabij de tweedui zend. De bevolking van Soest kan vandaag voor het laatst stemmen. De organisatoren van de Soester Courant en Radio Soest zullen mor gen een laatste gang maken langs de inleveradressen in Soest en Soester berg. Stembiljetten die op donder dagmorgen worden ingeleverd, zul len dan nog worden meegenomen in de telling. Hoewel het aantal stemmen per ge nomineerde man, vrouw of ploeg nog niet is geteld, leert een vluchtige blik op de stembiljetten dat de strijd ongemeen spannend is. Bij de verkiezing van 1991 werden 2.762 stemmen uitgebracht. Toen waren tien sportmannen en vijf sportvrouwen genomineerd. Voor de drie titels van 1992 dingen vijf mannen, drie vrouwen en drie ploe gen mee. Het ziet ernaar uit dat ook dit jaar het totaal aantal stemmen de grens van tweeduizend ruimschoots zal overschrijden en dat terwijl er in totaal minder genomineerden zijn dan een jaar eerder. Ruim 200 stem men zijn tot dusver om uiteenlopen de redenen ongeldig verklaard. Wie worden de Soester sportman, de sportvrouw en sportploeg van het jaar 1992? Die vragen worden over negen dagen beantwoord in cultureel creatief centrum C-drie. Prolongeren Robert Roest en Hen ny Pot hun eretitel? En wie ontvangt ditmaal de aanmoedigingsprijs die vorig jaar werd gewonnen door Jack Belt? De triathleet was voor 1992 wel kandidaat gesteld in de sportver kiezing, maar werd niet genomi neerd. De winnaars in de drie cate- goriën kunnen een wisseltrofee en een eerste prijs tegemoet zien. Voor de overige genomineerden zal so wieso een herinnering klaarliggen. De slotavond van de sportverkiezing is op vrijdag 29 januari. De deuren van C-drie aan de Willaertstraat gaan om 19.30 uur open. De aan vang van het gevarieerde program ma is om 20.00 uur. De toegang is gratis. Onder de inzenders van de stembil jetten, die op één van de winnaars hebben gestemd, worden drie prij zen verloot. Het gaat om een waar debon van honderd gulden van bloe misterij Buxtorff en dinerbonnen ter waarde van tachtig gulden (De Pyra- miden) en zeventig gulden (Akro- polis). Het ene na het andere persoonlij ke record sneuvelde de afgelopen maanden. Ze staat tweede in het Pickwick-circuit en won al twee wedstrijden bij de veteranen in het nationale crosscircuit. De 38-jari- ge Henny Pot is niet op de weg te rug, maar op de weg naar de abso lute top bij de veteranen. "Ik hoor nu bij de beste tien van Neder land, maar ik wil bij de beste vijf horen. Dan heb ik het ook over Carla Beurs- kens en zo, hoger zal ik wel niet ko men." De atlete van AV Pijnenburg richt zich in haar vrije tijd volledig op haar doel stelling en heeft in de afgelopen zomer in de persoon van Jeroen Majoor een persoonlijke trainer aangetrokken. Ze maakt acht tot tien trainingsuren per week. Ter voorbereiding op het voor jaar zal ze de intensiteit de komende zes weken opvoeren tot twaalf a veertien uur per week. Ze is er op vooruitgaan, vindt Henny Pot en dat kan ze met cijfers onderbou wen. Ze boekte persoonlijke records op de 1.500 en 3.000 meter op de baan en op de 10 kilometer, de 15 kilometer, de tien Engelse Mijlen en de halve mara thon op de weg. Henny Pot: "Ik heb er geen flauw idee van hoe de kansen liggen. "We zijn weer aan de basis begonnen met de techniek. Daarom zijn we be gonnen met het korte werk", zegt trai ner Majoor. Henny: "Dat merk je. Je loopt beter en let beter op de voor waartse bewegingen. Daar gaat het om. Als je gaat zwaaien met je armen, ver lies je snelheid." De Nederlandse kampioen op de 10 ki lometer voor veteranen op de weg wil nog verder door zich in het rijtje van de vijf beste veteranen te voegen. "Als ik een halfjaar train en er zou geen resul taat zijn, ebt de motivatie weg. Maar de resultaten zijn er wel. De motivatie is er ook door de wedstrijden. Daarom kun je ook extra trainen." Tussen de bedrijven door verdedigt Henny Pot haar eretitel als sportvrouw van het jaar 1991. Ze is van mening dat ze ditmaal sterkere tegenstandsters heeft. "Maar ik ga gewoon een gezellig avondje uit in C-drie. Ik kan er toch niets meer aan veranderen. Ik heb er geen flauw idee van hoe de kansen lig gen. Het is moeilijk om een vergelijking te trekken tussen individuele- en team sporters. Bij de teams wordt van alles voor je geregeld, als individu moet je veel dingen zelf organiseren. Ik moet zelf m'n wedstrijden kiezen." Henny Pot zal in 1993 vaak aan de start verschijnen. In 1992 moest ze door een hamstring-blessure onder meer een in terland in Frankrijk en de Nederlandse baankampioenschappen laten lopen, dit jaar is ze van de partij op de 10 kilo meter bij de senioren en de 5 kilometer voor veteranen. De eerstvolgende grote wedstrijd is op 14 februari. Dan komt ze uit op de NK cross. Ook in de eerder ge noemde Pickwick- en nationale cross circuits is ze nog actief. "Ik word liever vijfde in een goede wedstrijd dan eerste in een dorpsloopje." "We spelen nu zeker, omdat we al veertien punten hebben. Dat geeft een fijn gevoel. We voelen geen druk." Henk Hugen ziet de tweede competitiehelft van MHC Soest, die eind februari begint, met ver trouwen tegemoet. "Mentaal we ten we elkaar op te peppen." Dat is volgens de trainer/coach één van de twee redenen dat het eerste heren team zo goed draait tijdens de her nieuwde kennismaking met de eerste klasse. De ploeg acteert twee treden la ger dan de hoofdklasse en boert goed. "In de begin van het seizoen lieten we in de slotfase van de wedstrijd nog wei eens punten liggen. Maar nu zijn wij de genen die, al zijn we minder, de punten halen. Niet altijd door mooier hockey, maar op inzet. Daarbij komt dat we in tensief trainen en oefenen op het mo derne hockey. Er is een aantal regels veranderd, waaronder de afhoudsitua- tie. Wij trainen daar veel op en de jon gens pikken het snel op. Sommige spe lers zijn daardoor niet meer van de bal te krijgen. We hebben er een modern stukje hockey ingebracht." "Ik heb in het begin van het seizoen ge zegd datje met vijftien punten in de eer ste klasse blijft en we zitten nu al op veertien punten, waardoor we de vier de, vijfde plaats bezetten. Het gaat be ter dan de meesten van ons hadden ver wacht." De eerste plaats in de hockeycompetitie lijkt iets te hoog gegrepen voor MHC Soest, maar Hugen tipt zijn ploeg wel als winnaar van de sportverkiezing. "Ik heb pasgeleden in Aqua Indoor ontzet tend gelachen, omdat wat jonge leden met stembiljetten langs alle hockeyers gingen. Iedereen moest het stembiljet invullen." "De jongens uit de ploeg vinden het wel leuk. Ze zijn wel in voor het maken van zo'n filmpje, vooral de jonkies. Ik zelf vind het ook een leuk geheel, al is de achterliggende gedachte daarvan dat het reclame is voor de club. Ik zie de be trekkelijkheid er van in. Of je nu wel of niet wordt gekozen, is niet zo belang rijk. Het is leuk als je wint. Het is een sti mulans voor de club. Anderen kunnen zeggen 'kijk het gaat goed bij die club' De succesvolle hockeyploeg met trai ner/coach Henk Hugen (staande rechts). en zullen het misschien als reden zien om lid te worden. Het eerste team is toch het vlaggeschip van de club. Als het daarmee goed gaat, gaat het met de rest van de club ook goed. Dat is mijn belangrijkste reden om enthousiast te zijn over de nominatie van de ploeg. Niet omdat ik er leuk op kom te staan." MHC Soest heeft zich na drie van de vijf speelronden op de vierde plaats genesteld in de 'hoofdklasse van de zaalcompetitie. Als de hoc keyers die positie in handen weten te houden, ontlopen ze degradatie. In Blaricum startte Soest met een spec taculaire winst op Huizen tegen wie eer der een 6-6-gelijkspel was behaald. Beide ploegen waren andermaal aan el kaar gewaagd. De Soesters keken één minuut voor tijd nog tegen een 5-6-ach- terstand aan. Door goed pressiespel op het doel van Huizen werd de stand ge lijk getrokken en zorgde Arjen Buys in de laatste seconden voor de zege (7-6). Minder goed verging het MHC Soest tegen Hilversum. Vanaf het begin werd duidelijk dat de Hilversummers een be tere ploeg hebben, hetgeen resulteerde in een 5-3-ruststand in het voordeel van hen. Frank de Laat ontving in het begin van 1e tweede helft een gele kaart wegens het geven van commentaar op de lei ding. Op de bank kon hij het niet laten om zijn stem te verheffen in de richting van de leiding. Het gevolg was dat de aanvoerder ook rood kreeg voorgehou den. Soest moest daarom de laatste ze ventien minuten met een man minder opereren. Hilversum liep daarna uit naar 4-10. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151 Bij wedstrijden in Aqua Indoor sneu velden zaterdag zes clubrecords. Bian- ca van Dorrestein was daar tweemaal voor verantwoordelijk. Op de 200 meter wisselslag noteerde ze een tijd van 3.15.6 en op de 100 meter wisselslag 1.19.8. Ook Raymond Honderdors verscherp te twee clubrecords. Op de 100 meter vlinderslag tikte hij aan na 1.31.8 en verder noteerde hij 1.24.9 op de 100 meter. Steven Uyland verpulverde het clubre cord op de 100 meter vrije slag (0.54.0). Jurgen van Nimwegen zorgde met 1.34.8 voor een clubrecord op de 100 meter vlinderslag. i

Soester Courant | 1993 | | pagina 13