Studio Karla Karwoczik De Sprong R.0UD Vërfiüür OPRUIMING 10% korting. R. h WEERD DE HYPOTHEEKWINKEL N Hulscher kijkt verder over de grens 'Pottekijkers' bij De Soester Duinen HANDEL WANDÉLÏ SOEST Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Kinderen mee op vliegvakantie zie etalages Eerste 'zonne-boiler' in Soest Sonja Verweij maakt de 12V2 jaar vol bij bakker Ab Faas Wij nodigen u uit! Zaterdag 23 januari Hypotheek-informatiedag mm Makelaarskantoor Van Wijk - Soest Soesterbergsestraat 8 - Tel. 02155-15050 PAGINA 16 tg en vrijdag - 17.00 uur WOENSDAG 20 JANUARI 1993 SOESTER COURANT .ERLAATSTE ibedrijf Open dag bij 500 horeca-bedrijven PAGINA 17 1 'Beter omgaan met jezelf en anderen' Schoonheid is de aangename combinatie van je fijn voelen en je op de juiste wijze verzorgen. Burg. Grothestraat 25 Telefoon 02155 - 2 04 88 Gratis vakantiemagazine veelzijdig en informatief uw juwelier - vakman in de regio Internationalisering in belang van cursist V c> - co van horloges, klokken, wekkers, goud, zilver, doublé parels (Geisha 50% korting) tin (15% korting) Royal Alb.Porselein (20% korting) Op alle niet-afgeprijsde goederen HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 'Hulde aan de jubilaris' I jggn - T 1! HH KL 1 Op zoek naar een huis? Waar begin je? eens langs te komen, om uw maximale hypotheeksom te berekenen. Op deze manier wordt het zoeken naar een passend huis al een stuk eenvoudiger. organiseren wij van 10.00 uur tot 16.00 uur een Onze hypotheekexperts zitten voor u klaar om geheel vrijblijvend eens uw maximaal haalbare hypotheeksom te berekenen. Wij,zijn geheel onafhankelijk. Wij zoeken de hypotheek op maat voor u uit 54 geldverstrekkers en 500 hypotheekvarianten. P.S. Het maken van een telefonische afspraak kan onnodig lange wachttijden voorkomen. ,Clarks,Wolkyetc. ;choenen voor ILDEN 1 per maat, 140 40 gulden. I want op op. ft Restaurant De Soester Duinen trok afgelopen zaterdag heel wat bezoekers die niet in de eerste plaats een stukje kwamen eten. Ze mochten wel een "kijkje in de keu ken" nemen, want dat was het motto voor deze vierde landelijke open dag, die zo'n 500 horeca-be drijven in samenwerking met het Onderwijscentrum Horeca organi seerden. De Soester Duinen was de enige hore- ca-onderneming in Soest die op het lan delijke evenement had ingehaakt. Al vaker heeft eigenaar Fred Klinkhamer zijn deuren opengesteld voor het pu bliek, dat deze zaterdag grotendeels be stond uit jongelui tussen de 12 en de 15 jaar en anderen - herintreedsters en an dere werkzoekenden - die mogelijk aan het begin staan van een nieuwe carrière. Voor hen was de open dag speciaal be doeld. Veel bedrijven zitten als het ware te springen om nieuwe medewerkers en de horeca heeft hun heel wat te bieden. De bezoekers kregen overigens niet al leen een rondgang in de keuken, waar bij de verschillende technieken werden gedemonstreerd, maar konden met alle facetten van het boeiende horecabedrijf kennis maken. Klinkhamer kreeg ook de radio op be zoek en schetste in het zaterdagpro- De afdeling Preventie van het RIAGG Oostelijk Utrecht en het Educatief Centrum Amersfoort starten met een cursus voor vrouwen. Thema's als: je zelf begrijpen; verantwoordelijk en as sertief handelen; omgaan met conflic ten; greep krijgen op je eigen leven, staan in deze cursus centraal. De cursus wordt gehouden op dinsdag avond van 19.30 tot 22.00 uur. Data: 16 februari, 2-9-16-23-30 maart, 6-20- 27 april, 18 mei. Vrouwen die meer willen weten, een in formatiebrief willen aanvragen of zich willen aanmelden, kunnen kontakt op nemen met het secretariaat van de afde ling Preventie van het RIAGG, tel. 033-632164, of vragen naar Petra Windmeijer. Met de kinderen op vliegvakantie is voordeliger dan veel ouders denken en het biedt vele mogelijkheden. Tips en adviezen zijn te vinden in het nieuwe vakantiemagazine van de Rabobank. Aan de orde komen onder meer kind vriendelijke accommodaties met spe ciale kinderclubs en kinderkortingen. Fred Klinkhamer wordt geïnterviewd door de TROS-radio. Naast hem chef kok Jacques Smedts van De Soester Duinen. gramma van TROS-Aktua een beeld van de situatie in de bedrijfstak, die be halve restaurants ook hotels, coffee shops, fastfood-bedrijven etc. omvat. In het hele land werden zo'n 20.000 be zoekers verwacht. Het Onderwijscen trum Horeca zorgde verder voor infor matie over de verschillende opleidings mogelijkheden in het horecaberoeps- onderwijs: 64 scholen in het hele land presenteerden zich ook op deze open dag, zoals het SVH-leerlingenstelsel, de middelbare en hogere hotelscholen, de VBO-scholen met een afdeling koken/ serveren etc. "In de horeca zit niemand zonder werk," aldus Klinkhamer, die al voor de derde keer in successie meedeed aan de open dag. "De bedrijfstak groeit nog steeds en omdat het aantal jongeren te rugloopt is er sprake van een zekere concurrentie op de arbeidsmarkt. Daarom komen we graag goed voor de dag. Het is goed dat ze op die manier kennis kunnen maken met de horeca. Een restaurant heeft vaak nog een waas van geheimzinnigheid, maar het is ge woon een onderneming, al kun je niet spreken van een acht-tot-vijf beroep." Aanbieding:-zolang de voorraad strekt 14 k gouden solitairringen met brillant tw/ ws Brillant 0.03 kt v. 449,- voor 399,- Brillant 0.05 kt v. 569,- voor 469,- Brillant 0.07 kt v. 709,- voor 579,- Brillant 0.10 kt v. 960,- voor 749,- «r - Brillant 0.12 kt v. 1110,- voor 849,- Andere maten en modellen voorradig. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 In het kader van de toenemende internationalisering in het grenze loze Europa is Interacademie Hul scher te Soest samen met haar zus terorganisatie Interacademie Mer- cuur te Emmen druk doende haai blik te verruimen. En dat alles in het belang van de cursist, die een opleiding volgt aan het particuliere opleidingsinstituut. Hulscher en Mercuur hebben samen met soortgelijke instituten in Duitsland en Zweden de European Quality Union opgericht. Het doel van deze vereniging is het standaardiseren van commer- cieel-administratieve beroepsopleidin gen en het gezamenlijk opstellen van Europese leerplannen. 'Buitenlandse bedrijven komen naar Nederland, maai andersom ook. Door de toenemende mondialisering van de handel moeten werknemers vertrouwd raken met de internationale cultuur van de handels bedrijven'. Op het hoger en academisch niveau zijn volgens Hulscher en zijn ad viseur E. van Veen in Europa momen teel slechts enkele erkenningen van kracht. Daar willen de opleidingsinsti tuten in Soest, Emmen, Berlijn, Ham burg, Rostock, Malmo en Boras veran dering in brengen. Door het wegvallen van de Europese grenzen kunnen bui tenlandse vacatures worden vervuld j door Nederlandse beroepsbeoefenaren en omgekeerd. Met medewerking van de locale arbeidsbureaus die de kandi daten leveren, en de financiële steun van EG worden internationale scho- lingsprojekten opgezet. De werkerva ringsperiode brengt de cursist door in een ander Europees land. De Interacademies Hulscher en Mer cuur bieden onder meer een groot aan tal dag- en avondopleidingen voor schoolverlaters, werkzoekenden en werkenden, die willen worden her- ol bijgeschoold. De nationale en interna tionale scholingsprojecten worden op gezet op basis van intentieverklaringen van een aantal grote bedrijven. Zij ge ven vooraf aan bereid te zijn afgestu deerden een werkervaringsplaats aan te bieden. Bij gebleken geschiktheid volgt een aanstelling voor (on)bepaalde tijd. 'Wij bemiddelen niet, maar begeleiden onze studenten gedurende het gehele traject'. Zo gaat dit vooijaar de oplei ding 'Internationaal secretaresse' van start. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil de afgestudeerden, aldus Hulscher, graag in dienst nemen voor het werk in ambassades over de hele wereld. Uiter aard gaat hier een uiterst strenge selec tie aan vooraf. In november vorig jaar het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen bei de Interacademies officieel erkend. Als gevolg daarvan komen de leerlingen van dagopleidingen van Interacademie Hulscher in aanmerking voor studiefi nanciering en de bijbehorende OV- jaarkaart. Een belangrijke nieuwe poot van Inter academie Hulscher is het uitvoeren van bedrijfstrainingen in een geheel nieuw concept. Elke training wordt inhoude lijk besproken met het hoofd van de af deling P O, vervolgens aangepast aan de bedrijfscultuur en aan de taakstelling van de deelnemers aan zo'n training. Aan het eind van de training vindt een open evaluatie plaats die weer uitvoerig wordt besproken met de opdrachtge ver. Steeds meer ondernemers komen erachter, dat investeren in onderwijs de meest vruchtdragende investering is. CO Verkoop Verhuur Reparaties van WfffÊL gereedschappen en SJNIBS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 De eerste (particuliere) "zonne boiler" van Soest is maandag geïn stalleerd aan de Eikenlaan, bij de familie Maas op nummer 34. Op de zuidkant van liet dak - waar het meeste zonlicht binnenkomt - bouwden medewerkers van de fir ma Bosman een zonnecollector, die voortaan de warmwatervoor ziening voor zijn rekening neemt. De familie Maas besloot onlangs tot de aanschaf van het nieuwe systeem. Niet zozeer uit overwegingen van zuinig heid, want al met al maakt het in kosten niet veel uit, maar vooral om milieu-re denen. "Zo kun je behoorlijk besparen op het gebruik van fossiele brandstof, wat gas toch ook is, en dat is goed voor het milieu," aldus mevrouw Maas. "Fi nancieel gezien spelen we waarschijn lijk net quitte." De installatie is overi gens wel gekoppeld aan de traditionele gasgeijser, die in geval van nood of te beperkte capaciteit de warmwatervoor ziening moeiteloos kan overnemen. Toen het besluit tot aanschaf van de zonne-boiler genomen was vond de fa milie Maas bij de firma Bosman aan de Oude Utrechtseweg in Soest de leve rancier van de installatie. Bosman heeft in omliggende plaatsen al diverse zon- ne-boilers aangelegd, maar is er trots op dat nu ook een particulier in Soest is overgegaan op zo'n milieu-vriendelijke warmwatervoorziening. Directeur Aart Bosman heeft overigens thuis en op de zaak ook al een zonne-boiler staan. De aanleg van de installatie wordt voor particulieren steeds interessanter en de belangstelling groeit dus duidelijk, ook al omdat er flink wat subsidie wordt verstrekt. Maximaal kan dat oplopen tot 3750 gulden, rekent Bosman voor, wat kan neerkomen op zo'n driekwart van de totale aanschafkosten. De subsi die wordt verstrekt door verschillende instanties: het rijk, de provincie en de Remu. "Het komt steeds meer 'in', maar het is een lang traject en er komt een hele papierwinkel aan te pas," aldus Bosman, die overigens best bereid is zijn klanten die moeite grotendeels uit handen te nemen. Of een zonne-boiler rendabel is hangt uiteraard sterk af van een aantal varia bele kostenfactoren, zoals het water verbruik en de gezinssamenstelling. "Hoe meer je verbruikt, des te voordeli ger het wordt," aldus Aart Bosman. Het motto van één van de artikelen is 'Als de kinderen het naar hun zin heb ben, dan hebben ook de ouders een goede vakantie'. Een ander informatief verhaal in dit gratis magazine handelt over vliegangst. Bijna drie miljoen Ne derlanders zijn bang om te vliegen. Om deze mensen te helpen is twee jaar gele den de stichting VALK opgericht. Na genoeg alle mensen die zich tot nu toe bij deze stichting hebben gemeld, stap pen tegenwoordig frank en vrij een vliegtuig in. Uiteenlopende bestemmingen Traditiegetrouw biedt het vakantiema gazine van de Rabobank weer een di vers scala aan vakantiebestemmingen. Voor mensen die van rust en ruimte houden is er een verhaal over 'Groen Ierland'. Drie grote kunststeden (Ro me, Florence en Venetië) worden uit de doeken gedaan. Dat cruise-vakanties niet duur hoeven te zijn, leest u in een artikel over zorgeloze vakanties op mooie passagiersboten. Ook is er aan dacht voor het reizen per bus. Dit biedt meer mogelijkheden dan veel mensen denken. Verder vindt u uitgebreide in formatie over Griekse eilanden, Zwe den, Turkije en het fonkelnieuwe Efte- ling-hotel. Eén miljoen reizigers Maar liefst één miljoen reizigers boeken jaarlijks hun vakantie bij de Rabobank. Daarmee is de bank de grootste reizen- verkoper van Nederland. Het assorti ment is verbazingwekkend breed. Vol gens reisadviseuse Mevr. P. de Vries is het succes niet alleen te danken aan het assortiment, mar ook aan de vakantie bankdiensten. De klanten waarderen het gemak dat alles op één plek te rege len is: de reis boeken, een Europas of Rabocard bestellen, geld wisselen en een reisverzekering afsluiten. Ook vindt men het prettig dat er direct informatie beschikbaar is over het geld verkeer in het betreffende vakantie land. Klanten krijgen direct antwoord op vragen als: zijn er geldautomaten, waar kan ik met mijn bankpas terecht, worden creditcards er op grote schaal geaccepteerd, etcetera. Het Rabobank VakantieMagazine en de nieuwe reisprogramma's zijn gratis af te halen bij de Rabobank bij u om de hoek. Met de winter voor de deur is het in ieder geval aangename lectuur om bij weg te dromen. (Advertentie) ARIUHtS Bloemen, veel lieve woorden en een heleboel hartelijke gelukwensen. Dat was vo rige week vrijdagmorgen beschoren aan Sonja Verweij, medewerkster van de be kende Soester bakkerij Ab Faas aan de Birkstraat. In de versierde winkel maakten slingers en feestelijke opschriften als "Hulde aan de jubilaris duidelijk wat de aan leiding was: haar 12'A-jarig dienstverband. De bloemen werden Sonja overhandigd door Mint Faas, en daar bleef het niet bij, want het feestje kreeg deze week een ver volg met een lekker etentje. Uiteraard voegden ook de klanten die Sonja aljaren ken nen, en bij wie ze duidelijk een potje kan breken, zich in de rij van mensen die haar die dag kwamen feliciteren.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17