Drie varianten voor herinrichting over herinrichting van de Van Weedestraat Planning vaststelling van herinrichtingsplan Informatie en inspraak Inschrijvingsmogelijkheden voor zes appartementen aan de Yan Weedestraat Vervangende parkeerplaatsen aan de "koppen" van het winkelgebied Rondje Raadhuis Uitbreiding van winkelcentrum "Smitshof" Agenda Variant 1 Variant 3 Variant 2 Op woensdag 10 februari in gemeentehuis Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Tel. 02155 - 93460 93512/93459/93777 Inspraak op 25 januari 11 Als we geen maatregelen zouden nemen, zou de Van Weedestraat toekomst helemaal dichtslibben. Dat mogen we niet laten gebeuren, dat zou een slecht beleid zijn. Hoe vaak zullen nu automobilisten al niet den ken: laten we maar doorrijden naar andere w inkels waar we de auto wel kwijt kunnen. Dat kost de middenstand in de Van Weedestraat meer om zet dan wanneer het winkelend publiek er straks zonder problemen te recht kan. Het moet dan misschien een stukje verder lopen, maar zal het waarderen dat men er verder ongestoord kan winkelen. Achterat zal ie dereen zeggen: "Blij dat het gebeurd is!" Wethouder mevrouw Mieke Swin- kels (milieu en verkeer) is ervan overtuigd dat de winkeliers er straks wel bij zullen varen wanneer de her inrichting van de Van Weedestraat een feit is. Ze zijn afgelopen maan dag over de plannen geïnformeerd. Het plan voor herinrichting van de Van Weedestraat met de drie glo bale alternatieve ideeën ligt inmid dels ter inzage in de hal van het ge meentehuis. Op woensdag 10 februari is er een informatie-avond voor de burgers over de herinrichtingsplannen. De inspraak gaat uitdrukkelijk alleen over de vraag hoe de Van Weede straat kan worden heringericht. De besluiten dat de Van Weedestraat wordt heringericht, het verkeer in twee richtingen gehandhaafd blijft en het stilstaan van auto's beperkt wordt tot laden en lossen, zijn al ge nomen. Het herinrichtingsplan voor het gedeelte van de Van Wee destraat tussen de Steenhoffstraat en de Burgemeester Grothestraat waarmee nu een begin is gemaakt, is een uitvloeisel van de besluitvor ming in het kader van de Structuur visie, mede gebaseerd op het Ver- keersbeleidsplan. Parkeerplaatsen Het raadsbesluit houdt onder meer in dat aan de "koppen" van het win kelgebied vervangende parkeer plaatsen worden aangelegd. Het herinrichtingsplan houdt immers een totaal parkeerverbod langs bei de zijden van de Van Weedestraat in. Alleen voor gehandicapten en op de aan te leggen laad- en los plaatsen wordt daarop een uitzon dering gemaakt. De uitvoering van het herinrich tingsplan is vooral afhankelijk van het vinden van vervangende par keerruimte elders. In de Van Wee destraat verdwijnen 120 parkeer plaatsen, waarvoor de in buurt compensatie gevonden zal moeten worden. Hiervoor moeten bestaan de terreinen worden ingericht of aan gekocht. In het ontwerp-bestem- mingsplan Soestdijk dat momenteel in voorbereiding is, wordt daarmee rekening gehouden. Wethouder Swinkels wijst erop, dat het gaat om een geiiitegreerd plan. Dat wil zeggen dat ook maatregelen genomen zullen moeten worden voor de zijstraten. "Het is natuurlijk niet de bedoeling de parkeerover last van de Van Weedestraat naar de zijstraten te verplaatsen", zegt ze. Overigens twijfelt ze niet aan de positieve uitkomst van het herin richtingsplan: "In gemeenten waar in eerder vergelijkbare maatregelen zijn genomen, is voor de winkeliers -die in het begin nog benauwd wa ren voor de effecten- geen sprake geweest van een daling van de om zet. Integendeel!" - Het gemeentehuis is voor het publiek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Bur gerzaken (tel. 93411), het Infor matiecentrum (tel. 93777), en de afdeling Huisvesting (tel. 93411) zijn daarnaast ook op de vrijdag se koopavond van 19.00 tot 20.00 uur open. De afdeling Huisvestmg is telefo nisch (93893) alleen bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463-51412) is voor het pu bliek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. - Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). Belangrijke telefoonnum mers: -algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance) 06-11 - informatiecentrum 93777 - informatietelefoon 93665 - klachtentelefoon 93459 - meldpunt sociale veiligheid 19444 - infolijn groente-, fruit- en tuin afval (GFT) 93688 - ophalen grof vuil (bellen tussen 10.00 en 12.00 uur) 93666 - infolijn klein chemisch afval (KCA) 93688 - meldpunt woonomgeving 25346 De Van Weedestraat is bijna niet te "nemen zonder ergens in een verkeersopstopping verzeild te raken. Lanzaamrijdende en stilstaande files zijn dan ook schering en inslag. Het winkelcentrum Smitshof gaat uitbreiden. Vooral Albert Heijn heeft behoefte aan uitbreiding. Ar chitect Van Zeeland heeft voor de winkeliers een plan getekend. Bur gemeester en wethouders willen dit plan goedkeuren, maar eerst willen zij de mogelijkheid tot inspraak bie den, en daarna de mening van de betrokken raadscommissies peilen. De inspraakavond wordt gehouden op maandag 25 januari 's avonds om 20.00 uur in het gemeentehuis. Alle belanghebbenden en belang stellenden zijn welkom. Op maan dag 2 februari worden de raads commissies gehoord. Het plan voor de Smitshof ligt met ingang van vandaag tot maandag 2 februari ter inzage in de hal van het gemeentehuis. Donderdag 21 januari, raadsver gadering om 19.30 uur. Donderdag 28 januari, commissie financiën om 19.30 uur. Maandag 1 februari, commissie algemene bestuurszaken om 19.30 uur. Dinsdag 2 februari, commissie ruimtelijke ordening om 19.30 uur. I Woensdag 3 februari, commissie welzijn om 19.30 uur. Donderdag 4 februari, commissie milieu om 19.30 uur. Donderdag 18 februari, gemeen teraadsvergadering om 19.30 uur. Ruimtelijke aspecten de Van Weedestraat is een samen hangend geheel door de versterkte entreewerking aan beide uiteinden en ook door het projecteren van de nieuwe verharding als plateauver hogingen over de rijbaan er is een sterke entreewerking doordat de nieuwe verharding 'be gint' als de versterkte groengebie den (met extra boombeplanting en groene bermen in plaats van par keerplaatsen) ophouden, alsmede door de plateauverhogingen als een soort drempels aan begin en eind de ruimtelijke samenhang nabij de Stadhouderslaan is sterk vergroot door een plateauverhoging met nieuwe verharding en schaal verkleining door bomen en meubi leringen door deze maatregelen wordt de belevingswaarde groter. Dat geldt ook voor de andere modellen, zij het in mindere mate. Functionele aspecten het autoverkeer wordt beter afge wikkeld doordat het laden en lossen en het parkeren minder overlast be zorgen het autoverkeer wordt afgeremd door de plateauverhogingen die weinig hinder voor de bussen zullen veroorzaken als ze met een flauwe helling worden uitgevoerd de trottoirs kennen een geleding in de breedte van drie zones: vrije voetgangerszone langs de gevel, (vrijliggende) fietszone en een 'veelzijdige" zone met gemarkeerde laad- en losplaatsen, invalidenpar keerplaatsen, boombeplanting, straatverlichting, fietsenrekken, oversteekplaatsen enzovoorts. Doordat de laad- en losplaatsen (eventueel gedurende een beperkt deel van de dag) en de fietszone on derdeel zijn van het trottoir, wordt dit optisch verbreed en de rijbaan optisch versmald overzichtelijke oversteekplaatsen liggen op de plateauverhogingen. Oversteken zonder niveauverschil len. wikkeld dan in variant 1, en afge remd door specifieke voorzienin gen in het wegdek waar de bus geen hinder van ondervindt de trottoirs kennen een geleding in de breedte; vrije voetgangerszone en fietszone, alsmede in de lengte: afwisselend een bredere voetgan gerszone met bomenrijen (waaron der fietsenrekken en straatmeubi- lair), en een smallere voetgangers zone met een fietszone die om een laad- en losplaats wordt geleid. De laad- en losplaatsen zijn onderdeel van de (plaatselijk bredere) rijbaan oversteekplaatsen kunnen, 'te- genstrooms" ten opzichte van laad- en losplaatsen, overzichtelijk gesi tueerd worden. De planning voor de vaststelling van het ontwerp herinrichting Van Weedestraat ziet er als volgt uit: 10 februari inspraakavond over de drie varianten 24 februari laatste datum indiening advies van de Winkel- kring Van Weedestraat en eventuele schriftelijke reacties van andere geïnteresseerden 9 en 16 maart vergadering van college van burgemeester en wethouders; principe-keuze variant 19 maart verzending van de principe-keuze aan de commis sie milieu 1 april vergadering commissie milieu; bespreking principe-keuze tot 30 april uitwerking principe-keuze 18 mei principe-vaststelling uitwerking door burgemees ter en wethouders met 27 juni tfer inzage legging van het plan en advies/overleg met de Winkelkring Van Weedestraat Functionele aspecten de ruimtelijke samenhang is iets sterker dan in variant 2 omdat door middel van delen in gelijke grootte meer verband wordt gelegd tussen beide zijden van de weg. Toch is weer sprake van een geleideüjke en tree van de winkelstraat doordat de nieuwe verharding doorloopt in de als zodanig gehandhaafde groenge bieden de ruimtelijke samenhang ter plaatse van de Stadhouderslaan en de belevingswaarde van de winkel straat worden groter dan in variant 2 Functionele aspecten afwikkeling en afremming van het autoverkeer zoals in variant 2 geleding van de trottoirs zoals in variant 2 de laad- en losplaatsen liggen te genover elkaar met als nadeel een versmalling van de rijbaan op het moment dat er vrachtwagens staan de oversteekplaatsen liggen even eens tegenover elkaar, duidelijk ge markeerd door bomenrijen, maar soms minder overzichtelijk door de nabij gelegen laad- en losplaatsen. Vakantieperiode 17 augustus 20 augustus 2 september 16 september definitieve vaststelling uitwerking door burge meester en wethouders verzending stukken voor commissie commissie milieu; bespreking vastgestelde uit werking en kredietvoorstel raadsbehandeling kredietvoorstel Daarna gefaseerde uitvoering, afhankelijk van grondverwerving voor parkeerterreinen. De redactie van Op 't Hoogt wenst u een voorspoedig 1993 toe met veel creativiteit (Ideeënbus!) en weinig soesa. k De Gereformeerde Kerk Vrijge maakt verandert planologisch ge zien in de Gereformeerde Kerk Dichtgemaakt. Flatbewoner: "Vallen wij straks onder het dure-zakken-systeem? Maar die wonen hier toch hele maal niet?!" k Kun je zo'n weeg-chip ook bij je zelf laten inbouwen om je eigen af- val-volume af te lezen in relatie met je gewicht? ■k Mevrouw Wil Stekelenburg (PvdA) tijdens een commissiever gadering "Het overstappunt is voor mij het eindpunt". Op 't Hoogt: je kunt geen maand zónder. Return squashwedstrijd Ron Gleym-Johan Harskamp 0-1. Wim de Kam, het Wim Kan-ef fect van Soest. Heeft u al een gedifferentieerd afvaltarief afgesproken met uw werkster? Als eenvoudige flatbewoner voel ik meer voor het "goedkope-zak- ken-systeem". 'Mevrouw Spijk (VVD) tijdens een commissievergadering tegen de voorzitter: "Ik ga vanavond niet over u heen rollen". Ruimtelijke aspecten de entreewerking en ruimtelijke samenhang is minder sterk dan in variant 1, omdat de nieuwe verhar ding ongelijkmatig doorloopt in de als zodanig gehandhaafde groenge bieden de ruimtelijke samenhang nabij de Stadhouderslaan is enigszins toege nomen door schaalverkleining als resultaat van bomen en meubilerin gen de belevingswaarde van de win kelstraat wordt groter Functionele aspecten het autoverkeer wordt beter afge- Bouwbedrijf E. A. van den Hengel uit Soest begint binnenkort met de bouw van een winkelpand met zes daarboven gelegen appartemen ten aan de Van Weedestraat 223-225, naaf de Guco en tegen over Mets. De prijzen ervan bedra gen 225.000, 235.000 en 245.000 gulden. De nieuwbouwappartementen worden gerealiseerd in de koopsec tor. Het worden drie-kamerappar tementen (woonkamer en twee slaapkamers). De indeling is der mate variabel, dat aan alle wensen van de kopers tegemoet gekomen kan worden. De appartementen krijgen een liftinstallatie en een ei gen garage. Verder worden ze voor zien van een luxe keuken met in- bouwapparatuur, en een complete badkamer. Tevens kan er een open haard in worden gemaakt. Door de variabele indeling kan een woonka mer van tegen de 50 vierkante me ter ontstaan. In de kelder komen de bergingen. Belangstellenden kunnen al m schrijven voor één van de zes wo ningen. In principe staat de inschrij ving voor elke leeftijd open, maar 65-plussers hebben voorrang. De sluitingstermijn van de inschrijving is maandag 1 februari. Inschrijving is mogelijk bij het ge meentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis, elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en bovendien elke vrijdagavond (koopavond) tussen 19 en 20 uur. Tekeningen, brochures, inschrijf formulieren en voorwaarden zijn daar te verkrijgen. Schoeman Makelaars, Middelwijk straat 54, is de bemiddelaar bij de verkoop van de appartementen. Wethouder Jan Visser (Prog. Soest): "Dat was ik ook niet van plan". Heeft u ook al plannen om de toezichtfunctie op uw kinderen exogeen te financieren? Tulpenrel. •k Gemeentesecretaris W. de Kam over de politie: "Er wordt een mo dern regionaal bestel opgetuigd waarin het doelmatigheidsmotief een dominerend karakter krijgt". Hij komt dus niet in aanmerking voor de prijs voor helder ambtelijk taalgebruik. Kop in de Handelspost: Boom velt houthakker. 'Lieverd, vergeet je niet straks voordat je weggaat even onze indi viduele automatisch herkenbare en registreerbare afvalcontainer buiten te zetten?" Wanneer u gaat verhuizen, ver geet dan niet uw wurgslang of boa- constrictor achter het behang te plakken. k Voorzitter van de Kamer van Koophandel in zijn Nieuwjaars toespraak: "Het is niet eerlijk het bedrijfsleven vervuilde grond te laten saneren tot slaplantjeskwali- teit". k Gelezen in de Amersfoortse Courant van 2 januari: "De Soes- ter Vogelvrienden (40 jaar) haal den ruim' 1.400 gevederde vrien den naar Soest. Vogels in alle soor ten en maten, in uitbundige kleu ren of juist in stemmig uni, al dan niet vrolijk twinkelierend, lieten zich gewillig keuren. De sfeer was fantastisch, echt een hoogtepunt". Ook voor die 1.400 vogels, vrien den?

Soester Courant | 1993 | | pagina 25