w pnbij! gratis Grondverwerving voor parkeren is 'bottleneck' voor Van Weedestraat scliociimkcr RENEL v.o.f. ACTUEEL I 'WD beneden de maat met kreten over groeiende afkeer van de politiek' Zwaar ongeval bij paleis M 'Gaat het 't bedrijfsleven goed, dan gaat 't de gemeenschap goed' 1 .INDEN ONTBIJT-SERVICE OOJIAKES 2e afdruk krachter schermer GRATIS ROESTCONTRÖLE pagina 2 WOENSDAG 20 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 ÜDERWIJS Swinkels presenteert drie varianten ihandel SCHOENAKER technische dienst DE TROMSLAGER Inspraakavond uitbreiding Smitshof BELASTING ADVIESBUREAU Dóó-fractievoorzitter Loet Jansen: Eén zwaargewonde, drie auto's 'total loss' COMBI Nieuwjaarsbijeenkomst Soester Zakenkring Behoefte aan bedrijfsterrein? ZONWERING Doos sigaretten uit supermarkt Onverkwikkelijk steekspel om spreekbeurt Menne 'monddood' bij Zakenkring BEL NU VOOR EEN AFSPRAAK 02155 - 20860 m ELEN (eenjarig) J 1988 Bulgarian Cabernet-Sauvignon Domaine Boyar's Prachtige robijnrode wijn die nu helemaal op dronk is. PINOT .Vieux 9 »el. 12490 LEE Of de herinrichting van de Van Weedestraat inderdaad zo soepel ver loopt als het College van B. W. hoopt - gemikt wordt op een definitief besluit in september - hangt sterk af van de mogelijkheid om aan de "koppen" voldoende nieuwe parkeerruimte te realiseren. Die moet het verlies van 120 bestaande parkeerplaatsen in de winkelstraat compense ren. Aan de noordelijke kant (kruising Korte Brinkweg) zal dat waar schijnlijk heel wat meer hoofdbrekens kosten dan aan de zuidkant, waar het terrein naast het postkantoor en het nieuw te ontwikkelen parkeer terrein bij het voormalige politiebureau soelaas bieden. De snelle grondverwerving voor de noord-parkeerplaats is niet alleen een harde voorwaarde voor het doorgaan van het herinrichtingsplan, dat wethou der Mieke Swinkels maandag aan de pers presenteerde. Het is in hoge mate zelfs de "bottleneck" voor een vlotte uitvoering, want als onverhoopt het wa pen van de onteigening moet worden gehanteerd zal het zeker tot 1996 gaan duren. Het College bindt zich aan het absolute uitgangspunt dat de bestaande parkeer- mogelijkheden in de Van Weedestraat niet worden opgeheven zolang daar voor geen adequate compensatie is ge vonden in de buurt van de "uiteinden", zoals ook is vastgelegd in de Structuur visie. Volgens Swinkels zijn er wel ideeën over de plek waar de nieuwe parkeerplaats moet worden angelegd, maar staat daarover nog niets vast. De wethouder verzuimde maandag tij dens de persconferentie opvallend ge noeg te verwijzen naar de plannen voor een parkeergarage achter de firma Mets (precies op het snijpunt van de Van Weedestraat en de Korte Brinkweg), waarover ze vorige week tijdens een bij eenkomst van D66 nog zonder veel te rughoudendheid met haar partijgeno ten had gesproken. Drie varianten Het voorlopige herinrichtingsplan kent drie varianten. In de eerste variant wordt veel nadruk gelegd op de "ver sterkte entreewerking" bij de "groenge bieden" op de koppen (de omgeving Wilhelminalinde/Braamhage en de omgeving van het oude politiebureau) en een nieuwe verharding met plateau verhogingen over de rijbaan, die het au toverkeer moeten afremmen. Verder is er o.a. sprake van trottoirs met drie ge ledingen: een vrije voetgangerszone langs de gevels, een vrije fietszone en een "multifunctionele" strook langs de rijbaan, waar plaats is voor laden en los sen, invalidenparkeerplaatsen, bomen, fietsenrekken, verlichting en straat- meubilair (bankjes, bloembakken). Het trottoir wordt daardoor optisch ver breed; de rijbaan optisch versmald. In de tweede en derde variant krijgen de trottoirs zowel een geleding in de breedte (vrije voetgangerszone en fiets zone) als in de lengte: afwisselend een bredere voetgangerszone met bomen rijen (waaronder fietsenrekken en straatmeubilair) en een smallere voet gangerszone met een fietszone die om de laad- en losplaatsen wordt geleid. Waar de rijbaan plaatselijk breder is, worden de laad-en losplaatsen aange legd. Het herinrichtingsgebied wordt in de varianten 2 en 3 iets langer (en dus duurder). Het verschil tussen de varianten 2 en 3 zit vooral in de situering van de laad- en losplaatsen: in 2. afwisselend aan de west- of de oostkant van de rijbaan, in 3. symmetrisch tegenover elkaar, wat als nadeel heeft dat de rijbaan smaller wordt als er vrachtwagens staan. De voorkeur van het College gaat voor alsnog uit naar de eerste variant, omdat Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* die ruimtelijk de meeste voordelen biedt: optische verbreding van de trot toirs en meer "verband" tussen de beide zijden van de weg, door de plateauver- hogingen die tevens als oversteekplaat sen zijn gedacht. Overigens gaat het, al dus Swinkels, om "vage" schetsen, waarvan de onderdelen eventueel tot weer nieuwe schetsen kunnen worden samengevoegd. Stadhouderslaan In alle drie de varianten wordt apart stil gestaan bij het nu nog veel te "ruime" kruispunt-Stadhouderslaan, dat op de belevingswaarde en de contuïteit van de winkelstraat een nadelig effect heeft. Er zijn diverse mogelijkheden om de uit monding van de Stadhouderslaan te versmallen. Met name gaan de gedach ten uit naar nieuwbouw (met daaronder parkeerruimte) op het terrein van de Amro-bank, naast slagerij van Asch. Swinkels houdt serieus rekening met de mogelijkheid dat de ABN-Amro-bank, die immers ook een groot kantoor aan de overkant heeft, deze vestiging zal opheffen, waardoor nieuwbouw - met Het kruispunt Stadhouderslaan is te ruim, maar nieuwbouw op de plek van de Amro-bank kan een hoop verbete ren. een "stedebouwkundig accent" (een to rentje of iets van dien aard) - mogelijk is. Het tijdpad voor het herinrichtingsplan vermeldt op 10 februari een inspraak- en informatieavond. De Winkelkring Van Weedestraat heeft de plannen in middels ontvangen en moet uiterlijk op 24 februari reageren. Het College maakt een principe-keuze op 16 maart, waarover in de raadscommissie Milieu en Verkeer van 1 april wordt gedebat teerd. Na opnieuw een advies- en in spraakronde stellen B. W. op 17 au gustus een definitief voorstel op, dat op 2 september in de commissie wordt be sproken. Als alles goedgaat spreekt de gemeenteraad zich op 16 september definitief over het voorstel uit. Betaald parkeren Volgens wethouder Swinkels moet door het herinrichtingsplan worden voorkomen dat de Van Weedestraat, waar de toename van het verkeer groter is dan het landelijk gemiddelde, op den duur dichtslibt. "En dat gebeurt bin nenkort als we niets doen. Het verkeer komt absoluut vast te zitten." Ze houdt er overigens ernstig rekening mee dat "betaald parkeren" op termijn onver mijdelijk is, al wacht Soest daarmee tot daarover in de vervoersregio afspraken zijn gemaakt. SURPRISESURPRISE Wit u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief! Tevens het adres voor uw luxe hapjes en salades. De salade- en koud buffet-specialist voor particulieren en bedrijven! 02155-22871i Steenhoffstraat 58 (voorheen slagerij Duwel) Het winkelcentrum Smitshof gaat uit breiden. Vooral de AH-supermarkt heeft behoefte aan uitbreiding. Archi tect Van Zeeland heeft voor de winke liers een plan getekend. Burgemeester en Wethouders willen het plan goed keuren, maar eerst willen zij inspraak verlenen en daarna de mening van de geëigende raadscommissies peilen. De inspraakavond vindt plaats op maandag 25 januari, om 20.00 uur in het raadhuis. Alle belanghebbenden en belangstellenden zijn welkom op deze avond. Op 2 februari worden de raads commissies gehoord. Het plan voor de Smitshof ligt ter inzage bij het gem. Informatiecentrum in de hal van het raadhuis, van 20 januari tot 2 februari. Verzorqinq aangiftebiljet A, E of T f67?0 Gerrit v.d. Veenstraat 79 Soest - 02155 - 2 70 43 Ook bij D66 is de kritiek van WD-Ieidster Neks Blommers, die het Col lege van B. W. onlangs verweet dat het door zijn handelwijze de afkeer van de politiek vergroot, slecht gevallen. "Alleen al door dat te roepen werkje daadwerkelijk mee aan het vergroten en zelfs het creëren van een kloof tussen bestuur en burgers, in de hoop daarmee stemmen te win nen," liet fractievoorzitter Loet Jansen vorige week weten. "Ik vind dat beneden de maat van een partij die intern constructief meewerkt, maar naar buiten een ander gezicht trekt..." Jansen deed zijn uitspraken vorige week tijdens de spaarzamelijk bezochte nieuwjaarsbijeenkomst/afdelingsver- gadering van de Soester democraten in Artishock, waar Peter de Leede werd gekozen tot nieuwe afdelingsvoorzitter, als opvolger van Ingrid Kalkhoven. Jansen hield daar een rede over "wat vandaag echt belangrijk is" en wat in dat verband op lokale schaal aan de proble men van geweld, armoede en milieu vervuiling gedaan zou kunnen worden. Wat daarvan in Soest terecht komt viel hem nog mee: de gemeenteraad is con structief bezig met het werkgelegen heids- en minderhedenbeleid en zet zich - getuige de discussie over de poli tie - in voor het belang van de burgers. Nooit eerder trouwens is het gelukt de burgers zó bij het beleid te betrekken en hebben de ambtenaren zoveel tijd moe ten besteden aan de beantwoording van reacties uit de bevolking. "Zo veel tijd dat het ons zorgen geeft in het zoeken naar het juiste evenwicht, naar mogelijk om aan bezwaren tegemoet te komen, hetgeen vaak lukt maar vaak ook niet, omdat ze grotendeels neerkomen op 'niet hier, maar elders'," aldus Jansen. Vooruitgang De balans opmakend vond hij dat de politiek in Soest in meerderheid zorgt voor vooruitgang, vooral op milieu-ge bied: landschapsbeleid, openbaar ver voer, afvalbeleid. Er is wel reden voor kritiek, maar binnen de bescheiden mo gelijkheden wordt er goed werk ver richt. "En dan gaat het niet aan om, zo als de WD doet, te roepen dat de af keer van de politiek alleen maar groter kan worden." Blommers' opmerking dat Soest 3 mil joen wil uitgeven voor de gedifferen tieerde afvalstoffenheffing, waardoor de burgers maximaal 45 gulden per huishouden kunnen besparen, vond Jansen onzin. "In de eerste plaats is het bedrag van 3 miljoen door niemand als reëel erkend, maar dat wordt dan ge zegd door de WD, die samen met het CDA een miljoen aan de burgers heeft gegeven zodat de huishoudens die elk dubbeltje omdraaien vier jaar lang twéé gulden per jaar op hun OZB kunnen besparen, en de beter gesitueerden een tientje... Dat miljoen had beter voor het milieu kunnen worden uitgegeven." Goedkoop en laf Volgens Jansen was het van Blommers ook flauw om te roepen dat de vaart er uit is, nadat er op het personeel is bezui nigd om in piek-situaties meer werk uit te besteden. "Als je dan vervolgens eist dat het werk tóch in eigen huis gedaan moet worden is dat goedkoop, als je niet bereid bent aan de 'vaart' mee te wer ken." Ook de PvdA kreeg trouwens een veeg uit de pan. "Als je nietje zin krijgt, zoals bij Albert Heyn, en dan óók niet wilt meewerken aan verkeersmaatrege len in Soest-zuid of aan het openbaar vervoersysteem, is dat misschien wel menselijk, maar het doet de politiek ook geen goed. Ook roepen dat er nu eens meer gewerkt dan gepraat moet worden klinkt wel stoer en populair, maar als je jezelf vervolgens onttrekt aan je verantwoordelijkheid tot beslui ten is dat misschien slim, maar eerder laf dan stoer." Als het om de aandacht van de kiezers gaat ontsporen sommi gen wel eens, stelde Jansen vast. Wethouder Mieke Swinkels diepte niet zonder tevredenheid een aantal aspec ten van haar beleid uit, zoals het open baar-vervoersplan, waarmee "het klei ne Soest" volgens haar vanaf 23 mei be schikt over een geavanceerd en uniek ov-systeem. Wat het landschapsbeleid betreft constateerde ze dat het idee groeit om voor elk stukje grond dat in gebruik wordt genomen evenveel terug te geven aan de natuur. Voor de nieuwe uitbreidingsplannen voorzag ze meer nadruk op milieuvriendelijk bouwen. 16 miljoen voor nieuw riool Wat haar zorgen baarde was de staat van de riolering. "De investeringen worden immens groot, daar zal de ge meenteraad zeker nog van schrikken." Ze noemde in dat verband een bedrag van 16 miljoen voor het nieuwe riool plan. "Dat spreekt de mensen niet zo aan omdat het onder de grond zit, maar het is buitengewoon belangrijk, en als je op tijd begint kom je met elk jaar een re delijk bedrag al een heel eind." Over de politieke verhoudingen binnen het College was Swinkels goed te spre ken. "De samenwerking is erg goed, we kunnen van elkaar best wat hebben en zijn vaak genegen om voor elkaar wat water bij de wijn te doen..." De vergadering discussieerde vervol gens over een aantal al dan niet hete Soester hangijzers, zoals de verkeerssi tuatie op het kruispunt Dalweg-Steen- hoffstraat, waar fietsers en voetgangers nog altijd het gevaar lopen door af slaande auto's te worden aangereden. Swinkels beloofde daar nog eens naar te laten kijken, waarbij het oud-raadslid Henk Gerth nog de suggestie deed de verkeerslichten zó in te richten dat de fietsers en voetgangers met een druk- op-de-knop het autoverkeer kunnen stopzetten. Parkeergarage? Swinkels wees verder nog op de aanpak van de Van Weedestraat, waar vooral moet worden gezocht naar compensa tie voor de parkeerplaatsen die met de herinrichting verloren zullen gaan. Als vervangende parkeerplaatsen noemde ze o.a. de lokatie bij het oude politiebu reau, onder en naast de Lindenhof en de mogelijke bouw van een parkeerga rage achter de firma Mets, waarover in middels al gesprekken gaande zijn met de winkeliers. Statenlid Jenny Allard belichtte tenslotte nog de stand van za ken met betrekking tot het provinciale milieubeleidsplan, waarbij ze bepaald niet zuinig was met complimenten voor de de gemeente Soest die ze - met wet houder Swinkels voorop - een "lichtend voorbeeld" noemde. "Soest loopt altijd gretig voorop en is altijd in voor nieuwe dingen. Dat is echt een zaligheid," aldus Allard. Bij een ernstig ongeval op de Am- sterdamsestraatweg is een vrouw uit Amsterdam zwaar gewond ge raakt en zijn drie personenauto's totaal vernield. Bij het ongeluk waren drie Soesters betrokken, van wie er één licht gewond raakte. Het ongeluk gebeurde woensdagavond om ongeveer tien voor half zeven 's avonds. De 31-jarige Amsterdamse draaide vanaf de Biltseweg de Amster damsestraatweg op, maar koos daarbij voor de verkeerde rijstroken. De 'spookrijdster' botste even voorbij het paleis frontaal op een tegenligger. Dat was een 38-jarige man uit Soest. Zijn auto draaide om zijn as en botste tegen de wagen van een 48-jarige Soester aan. Vervolgens botste een derde Soester (22) ook tegen de draaiende auto aan. De vrouw uit de hoofdstad moest door de brandweer uit haar auto worden be vrijd. Ze werd per ambulance naar het Streekziekenhuis in Hilversum ver voerd en direct daarna naar het AZU gebracht. Ze heeft ernstige beenfractu ren opgelopen en een gebroken neus. De 38-jarige Soester kneusde een pols en heeft schaafwonden aan beide be nen. De twee andere Soesters bleven ongedeerd. De auto's van de Amster damse en de Soesters van 38 en 22 zijn onherstelbaar beschadigd en moesten worden weggesleept. De auto van de 46-jarige Soester werd aan de linker flank beschadigd, maar de man kon er later mee verder rijden. van k b.film 10X15 cm mat of glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond Volop gratis parkeergelegenheid. Loet Jansen (2e van links) aan het woord tijdens de bijeenkomst van de de mocraten. "Een goed jaar voor Soest, de Soester bedrijven en de inwo ners." Zo kenschetste de voorzit ter van de Soester Zakenkring, A. Plasschaert, afgelopen vrijdag avond het jaar 1992 tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in De Soester Duinen. "De groei in onze regio steekt duidelijk uit boven het landelijk gemiddelde." Plasschaert benadrukte dat de Soester Zakenkring op zoek is naar een harmo nieus samengaan van bedrijven en be woners in Soest, omdat het bedrijfsle ven zich ervan bewust is dat de financie ring van de gezamenlijke welvaart voor een belangrijk deel op de schouders van de ondernemers rust. "Gaat het 't be drijfsleven goed, dan gaat het de ge meenschap als geheel goed," aldus Plasschaert. In haar ijver om haar taak uit te voeren - het bedrijfsleven in Soest te behouden, de kwaliteit van de bedrijven te verbete ren en de concurrentiestrijd aan te kun nen - heeft de Zakenkring ook het recht om kritiek te oefenen op de politiek, vond Plasschaert. "Wij moeten kunnen zeggen dat bepaalde voorstellen of be slissingen van .gemeentebestuurders ons treffen op een bedreigende wijze. Als we dat kenbaar maken wil dat niet zeggen dat het gemeentebeleid als ge heel wordt afgewezen." Aanvaringen Plasschaert doelde daarmee impliciet op de soms wat onverkwikkelijke "aan varingen" die het laatste jaar met het College van B. W. hebben plaatsge vonden, met name het gekissebis over de hoeveelheid hectares aan nieuw be drijfsterrein die in Soest wordt gewenst. "Het is jammer dat onze kritiek nogal eens niet wordt gewogen, maar onge nuanceerd wordt gerangschikt onder dwarsliggerij of afkeer van de gemeen tebestuurders in persoon." De Zakenkring ziet het niettemin als haar opdracht om, in samenwerking met de sociale partners in Soest, de con tinuïteit van de bedrijven in de toe komst veilig te stellen. "Laten we van 1993 het jaar van optimale samenwer king maken," aldus Plasschaert, die aankondigde dat de Zakenkring een start gaat maken met een onderzoek naar wie er wonen en werken in Soest, en hoe de combinatie daarvan op een hoger plan gebracht kan worden. Non-solideren "Niets doen is verwijtbaar, stilstaan is achteruitgaan. Laat consolideren niet ontaarden in non-solideren," aldus de voorzitter. "Wij allen hebben de taak om te komen tot een gezonde, actieve samenleving, die we straks trots kunnen doorschuiven naar onze kinderen. En laten we dat samen doen." Soester bedrijven die behoefte heb ben aan bedrijfsterrein en nog geen enquêteformulier hebben ontvan gen, kunnen alsnog bij de selectie en toewijzing van bedrijfsterrein wor den betrokken. Zij dienen in dat geval zo spoedig mogelijk schriftelijk een enquête formulier aan te vragen bij de Be- drijfs Contact Functionaris, ge meentehuis Soest, postbus 2000, 3760 CA Soest. Hét ingevulde for mulier moet vóór 1 februari aan staande ingeleverd zijn. Aan dit initiatief kunnen geen rech ten worden ontleend. lefclaan 24 a - Soest - Telefoon 1#( 5 Een supermarkt aan de Zuidpromena de is zaterdagnacht bezocht door inbre kers. Op het eerste gezicht is alleen een doos sigaretten verdwenen. De inbrekers troostten zich nogal moei te om de zaak te betreden. Ze kwamen via het dak en het kantoor binnen. Daarbij moesten ze het nodige breek werk verrichten. Dezelfde route werd gebruikt om weg te komen. Bij een bedrijf aan de Koningsweg werd een automaat met snoepgoed en siga retten opengebroken. De inhoud werd meegenomen. Plasschaert vroeg vervolgens de aan dacht van zijn leden voor de actie "Ko len voor Polen", waarbij hij wees op de erbarmelijk omstandigheden in Kozle, waar velen niet eens geld hebben om kolen te kopen: "Stelt u zich eens voor, een strenge winter 92/93 - géén 44/45 - en geen geld om kolen te kopen, ter wijl ónze grootste zorg is om niet te veel aan te komen..." De ondernemers ga ven aan zijn oproep massaal gehoor, zo dat de vertegenwoordigers van de actie aan het slot van de avond ruim 5000 gulden konden bijschrijven. Geen leien dakje Na enig heen en weer gepraat voerde namens het gemeentebestuur ook wet houder Jan Menne het woord. Hij liep de stand van zaken met de bedrijfster reinen even na en meldde dat Nieuweg- racht I inmiddels vrijwel vol zit en dat binnen een halfjaar hopelijk begonnen kan worden met de bouw op de 6,8 hec tare van Nieuwegracht II (Koningsweg/ Dorresteinweg). De realisering gaat daar overigens niet van een leien dakje, meldde Menne, omdat de provincie het bebouwings percentage iets wil verlagen en de Rijksinspecteur ook bezwaren maakt: een vergroting van het bedrijfsterrein middels de wijzigingsbevoegdheid schijnt niet in het restrictieve beleid voor de Heuvelrug te passen, dat ge richt is op het tegengaan van verdere verstedelijking. Het perspectief was volgens Menne overigens niet hopeloos. Het College spant zich in om bij provincie en rijk be grip te kweken. Over het tweede am bachtsverzamelgebouw in Soesterberg meldde hij dat er al 16 ondernemers klaar staan als serieuze kandidaat- huurders en dat de bouw waarschijnlijk in juni kan starten. Ook de 4 hectare van het voormalige voetbalterrein aan de Sterrenbergweg worden nu ontwik keld. 39 hectare Menne was ook optimistisch over de realiseringskansen van het terrein Ri- chelleweg (10 hectare), waarover in fe bruari met Gedeputeerde Staten wordt gesproken. Als daar nog de 6 hectare worden bijgeteld die Soester bedrijven achterlaten bij verplaatsing, plus de twee lokaties (10 hectare) voor grond bedrijven, dan komen er op korte, mid dellange en lanmge termijn in totaal zo'n 38 hectare beschikbaar, hield Menne de ondernemers nog maar eens voor. Juist over dat gevoelige punt heb ben het College en de Zakenkring in het afgelopen jaar de degens gekruist. Menne wees tenslotte nog eens op de enquête naar de behoefte aan bedrijfs terrein en op actuele gespreksonder werpen als beveiliging, sociale veilig heid, het openbaar-vervoerplan en de bedrijfsinterne milieuzorg. Het deed hem deugd dat zoveel Soester bedrijven meewerken aan projecten ter bestrij ding van de werkloosheid, met name onder allochtonen, en hij wenste de on dernemers een succesrijk 1993. Aan de meeste aanwezigen bij de nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester Zakenkring ging het inci dent vermoedelijk ongemerkt voorbij, maar de spreekbeurt van wethouder Jan Menne vormde vrijdagavond de inzet van een ta melijk onverkwikkelijk steekspel tussen het bestuur van de onderne mersclub enerzijds en het College van B. W. anderzijds. In zijn functie als portefeuillehouder Economische Zaken is Menne uiter aard de eerste woordvoerder van het College naar het bedrijfsleven toe. Hij had de toespraak namens het College ook voorbereid, maar het bestuur van de Zakenkring wilde hem in eerste in stantie niet aan het woord laten. Het pas bijgelegde conflict met het be stuur van de ondernemersclub was daarvoor kennelijk nog te vers, on danks de bezwerende woorden van Za- kenkring-voorzitter Plasschaert, die enige minuten tevoren nog had gezegd dat de kritiek niets te maken had met af keer van gemeentebestuurders in per soon. Het bestuur zag liever burge meester De Widt als spreker namens het gemeentebestuur, omdat deze na drukkelijk was uitgenodigd en omdat hij "boven de partijen" wordt geacht te staan. Menne ging met die mededeling enigs zins onthutst te rade bij zijn collega Jan Visser, die hem verontwaardigd advi seerde zich niet zomaar neer te leggen bij deze gang van zaken en zich des noods bereid verklaarde de toespraak - waarin het College de Zakenkring nog eens inpepert dat er maar liefst 38 hec tare nieuw bedrijfsterrein in aantocht is! - dan maar zelf te houden. Menne trok vervolgens de stoute schoenen weer aan en vervoegde zich opnieuw bij het Za- kenkring-bestuur, dat echter aanvan kelijk geen krimp gaf. Pas na de mededeling van Visser dat hij de bijeenkomst demonstratief zou ver laten als Menne niet aan het woord zou mogen komen, kreeg de geplaagde CDA-wethouder alsnog de gelegen heid zijn toespraakje af te werken. Jan Menne CDA Door de knieën Volgens Zakenkring-secretaris Ar- mand Trippaers ging het bestuur voor Mennes aanhoudend aandringen uit eindelijk toch maar door de knieën om dat de wethouders - ze waren er alle maal - als één blok achter die wens ston den. "Blijkbaar was dat in het College zo afgesproken." Trippaers ziet het overigens niet als een noodzaak dat de wethouder Economische Zaken als woordvoerder van het College op treedt. "Er komen wel meer zaken aan de orde, en bovendien ging het in zijn verhaal nu ook alleen om de hectares bedrijfsterrein, dus dan zou het voor de hand hebben gelegen dat Visser het woord voerde. Maar Menne stónd er- Op" Volgens Trippaers is het gebruikelijk dat de burgemeester een reactie geeft op de nieuwjaarstoespraak van de Za- kenkring-voorzitter. "We hadden hem ook met opzet uitgenodigd, omdat hij andere jaren steeds op wintersport was. Nu was De Widt er wel, dus wilden we hém horen. De burgemeester is voor ons de spreekbuis van het gemeentebe stuur." Hierbij berichten wij u dat u uw auto aan kunt bieden voor een gratis roestcon- tröle, welke benodigd is voor het behoud van de carrosserie. Zoals u weet wordt deze behandeling uiterst vakkundig door ons uitgevoerd. ERKEND MERCASOL ML-, ALBA- EN WAXOYL-STATION SPECIALIST ANTI-ROESTBEHANDELINGEN L Nieuwegracht 21 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 20860

Soester Courant | 1993 | | pagina 3