SEC-LW tot tweemaal toe gestaakt KIKiKf-S i IlJtJll Soest laat aansluiting wegwaaien Imago van Smeeing/BDC opgevijzeld NIC VAN DAM Rabobank S Soest Wildschut Optiek Volleybalsters nemen meer afstand Vizier WZ'49 op derde periode Jeugd houdt basketballers op de been NEWSTAR TEAM van Rouwend aal PAGINAio WOENSDAG 27 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 \N BETER Rood voor Laarder Leo Roest en trap voor verzorger Evert Fremouw T E R Sm 6 flessen VOETBAL zondag IJOS gaat beter om met natuurlijke elementen VOETBAL zondag Derde zege op rij binnen elf dagen HANDBAL VOETBAL zaterdag Sjirk Bajema nieuwe trainer van WZ'49 VOETBAL zondag Jaap van de Veer assistent bij SEC van Bert Holwarda ATLETIEK Pijnenburgers in winderige loop GOLDEN active sports VERRIPS 'illem Van Oosten fotoservice Buxtorff bloemen en planten Wiardi Beckmanstraat 493-Soest SPORTSWEAR Eerste uitoverwinning sinds 21 maart 1992: 0-3 tegen Ovra VOLLEYBAL Heren VOETBAL zaterdag Dames winnen opnieuw van hogergerangschikt team Dames BADMINTON 19 erzorgt 'ing van: 9k verhuur) werk Soest Per fles 8,50 van ZlfOd-voor SEC en LW hebben het einde van hun tweede ontmoeting niet gehaald. Scheidsrechter J. Kuyer staakte het duel ruim vijf minuten voor tijd, liet later weer doorspelen, maar blies niet lang daarna alsnog voor een vroeg tijdige aftocht. Reden voor beide beslissingen was het laakbare optreden van de gasten uit Laren die de laatste seizoenen toch al een slechte repu tatie hebben opgebouwd. De Soesters leidden overigens met 2-1 toen Kuyer definitief het veld verliet. Het begon allemaal omstreeks de 84ste minuut. Leo Roest van LW kreeg de tweede gele prent voorgehouden en moest derhalve vertrekken. In plaats van dat Roest afdroop, ontstond er tu mult en dat was voor Kuyer aanleiding de wedstrijd te staken. Op dringend iverzoek van beide clubs hervatte hij na een afkoelingsperiode het duel. Maar de leidsman stichtte direct verwarring en onbegrip door mee te delen dat er iOg vijftien minuten en vijf seconden te ipelen waren. Nadat daar ruim tien mi- mten van waren verstreken, betrad ivert Fremouw van SEC het veld om :én van de Soesters te verzorgen. Hij eeg daarop een 'knietje' van een La- ense voetballer op een intieme plek. rremouw gaf de boosdoener repliek in de vorm van een trap, waarna de scher mutselingen werden hervat. En toen 'ond Kuyer het welletjes. Zonder het 'edstrijdformulier in te vullen, keerde [hij later huiswaarts. Hoewel hij gezien heeft dat Fremouw een knietje kreeg, wist hij niet meer welke speler van LVV daarvoor verantwoordelijk was. Hij heeft de leiding van LVV gesommeerd hem nog dezelfde avond te laten weten 'wie er buiten zijn boekje was gegaan, j Vermoedelijk zal SEC twee punten overhouden aan de grimmige wedstrijd. bal niet goed, waarna Michiel Hooge- boom de score vijf minuten voor rust opende. Ondanks dat de stootkracht van SEC met de halffitte Guy Dekker en Ronnie Daselaar en zonder steunpilaar Antek Wojtkowski niet groot was, draaide SEC de zaken om. In de 32ste minuut had Heynen eindelijk wel succes en vijf minuten later schoot Satikboga na een vrije trap nummer twee in de touwen. Weer twee minuten later begon de hei bel. In de periode na de eerste staking wer den Daselaar en Heynen (die nog een keer de lat raakte) gewisseld voor Rem- co Dorresteijn en Mark Boetekees. Het boetekleed zal naar alle waarschijnlijk moeten worden aangetrokken door LVV. Tenzij de KNVB besluit dat de reste rende minuten moeten worden uitge speeld en LVV in die nasleep de stand gelijktrekt. Blijft het 2-1, dan staat SEC drie pun ten voor op 't Gooi. De belangrijkste concurrent van de lijstaanvoerder uit Soest verloor in Baarn met 1-0. De 'overwinning' van SEC kwam moei lijk tot stand. In de eerste helft had met name Ramon Heynen de Soesters meer adem kunnen geven, maar hij miste drie keer in kansrijke situaties. Mark Tim mer en Özden Kan overkwamen het zelfde, terwijl Saban Aksit één keer een inzet van LVV onschadelijk maakte. Toch was het LVV dat, tegen de wind in, scoorde. Oczan Satikboga raakte de Foto: Elger Geessinck. özden Kan stort kermend tegen de grond. Leo Roest, die tegen twee gele kaarten opliep, is in zijn buurt. Soest heeft de mogelijkheid voor aansluiting met de koplopers laten liggen door in Amsterdam met 2-0 van JOS te verliezen. Van goed voetbal was nauwelijks sprake, omdat de windstoten vrij spel had den op het veld. De fysiek sterkere tegenstander van Soest kwam na een half uur op voor sprong toen een uittrap met het hoofd werd verlengd en de bal met een ruk wind over de Soest-verdediging zeilde. De snelle en behendige Gill Brahm, gaf de juiste kracht mee aan lob, die over de uitlopende Daniël Hilhorst in het doel belandde. Namens Soest ondernam Ferenc Klei- negris een goede schietpoging waarbij de bal toch weer iets te veel hoogte kreeg en net over de lat verdween. Na rust leek Jeroen van Veenendaal toch succes te krijgen, toen hij de bal behen dig aan een verdedigerontfutselde, maar de bal vervolgens naast het doel schoof. Een prima uitval van de thuis club over de rechtervleugel mondde uit in een lage voorzet, die door Brahm, met een magnifieke hakbeweging in het doel werd gedeponeerd: 2-0. Met de storm in de rug bleef Soest te veel combineren in plaats van te schie ten. Het eerste goede schot, afgevuurd door Paul van der Grift, kwam pas na een half uur uit een vrije trap. De mees te ballen werden rechtdoor gespeeld in de windhoek en verdwenen daar veelal in het struikgewas. Het lukte de blauw- hemden niet om de bal diagonaal te spelen en zo bleef de JOS-verdediging gemakkelijk overeind. Na een vrije trap op de vleugel lepelde Peter van den Berg de bal over en de ac tieve Brahm stuitte op Daniël Hilhorst die ook al voor rust enige goede reddin gen verrichtte. Zo liet Soest de kans liggen om zich in de kopgroep te nestelen. De beide kop lopers verloren ook, waardoor JOS de koppositie over kon nemen. Overigens behaalden de Amsterdammers een ver diende overwinning, door een grotere inzet en het beter weten om te gaan met de natuurlijke elementen. Na dertien weken maakte Smee ing/BDC de trieste balans op: acht punten uit twaalf duels was de meest schamele buit sinds het sei- j zoen 1985-'86. De kerstgedachte was somber. Maar de stemming I sloeg snel om, want in een tijdsbe stek van elf dagen voegden de L handballers zes punten aan hun to- taal toe. I Smeeing/BDC verraste in het prille Ijaar lijstaanvoerder Maatman/Gazel- I len, kaapte daarna de volle winst weg bij Actief en deelde vorige week woens- I dagavond een tik uit aan Haka/E&O 2 1(18-15) dat tot op dat moment de twee- plaats bezette. Er wordt weer ge- Juicht in sporthal Beukendal, al hoeft de herenformatie tijdens wedstrijden nog [steeds niet op een overdreven vocale ondersteuning te rekenen van de uitge- dunde aanhang. Het leek woensdag als- pf Beukendal 'vol' zat, maar die schijn werd gewekt door de omstandigheid Hat de tribunes niet waren uitgescho ren. -Iet vooruitgeschoven duel met Ha ka/E&O 2 was een belangrijke, maar dat zijn alle wedstrijden geworden. De in degradatienood geraakte handbal lers zijn zich ervan bewust geworden dat hun blazoen is geschonden en dat ze noeten werken voor de kost. Lang haam, maar zeker vijzelen ze hun imago r op. Trainer/coach Piet Diemei: "Ik heb ze verschillende keren duidelijk gemaakt dat ze het anders moeten aanpakken, willen ze niet degraderen. Ik denk ook dat mijn besluit om te stoppen veel in druk op ze heeft gemaakt. Ze wijzen nu niet meer naar mij, maar naar zichzelf als het gaat over de wedstrijden, waarin het fout ging." De bezieling is terug bij Smeeing/BDC, hetgeen met name blijkt in de perioden, waarin het de ploeg even tegenzit. Op inzet en mentaliteit overleefden de handballers ook tegen Haka/E&O ver schillende fases, waarin ze achter ston den. Een bij tijd en wijle uitstekende verdediging was er de oorzaak van dat de Emmense gasten meer dan tien keer balverlies leden. Smeeing/BDC was iets zuiniger op de bal. Een minpuntje was het aantal kansen dat Smeeing/BDC om zeep hielp. Als daar vijftig procent van was benut, had Smeeing/BDC halverwege de tweede helft op rozen gezeten. Na de 8-9-rust- stand (via 1-2,4-2,5-7 en 8-8) kwamen de Soesters dank zij een hechte defensie op voorsprong. Guus Tourné, die op dat moment al twee keer een tijdstraf had gekregen, scoorde met een listig schot 14-12 en Arnold Vroege rondde een actie af, die mag worden ingelijst: 15-12. De oud-Groninger zorgde in de rebound en een overtal-situatie zelfs voor 16-12. Met het mooiste doelpunt van de wed strijd en nog een treffer brachten de op gewonden standjes van Haka/E&O de spanning terug. De ploeg werd een klein beetje geholpen door de leiding die in de slotminuten de klok liet stilzet ten tijdens 'dode' momenten. Smeeing/BDC raakte ook Cleem Die- mers voor twee minuten kwijt. Met één man minder lokten de Soesters drie overtredingen uit. Nadat de bal vervol gens vijf seconden was rondgespeeld, floot de leiding plotsklaps voor tijdspel. In de daaropvolgende break-out ramde Haka/E&O nummer vijftien in de tou wen: 16-15. Arjan Roest diende de gasten van re pliek. Een prachtige solo betekende 17-15 en Vroege vergat in de slotfase nog even zijn gekneusde rib: 18-15. De goede resultaten van Smeeing/ BDC kunnen het afscheid van Diemei niet uitstellen, al is hem er alles aan ge legen dat de Soester club geen afscheid van de eerste divisie hoeft te nemen. Ook het feit dat de selectie is verbreed met Ton Kraaij van afdelingsclub Voice en dat Victor Luttikholt (evenals Vroe ge afkomstig van Sparta'75) zich via het tweede team in de kijker wil spelen, hebben Diemei niet op andere gdach- ten gebracht. "Misschien had ik even gewacht met mijn beslissing als ik eer der had geweten dat Ton en Victor zou den komen. Het gaat nu goed, maar het kan zo weer over zijn. Wanneer? Dat weet ik echt niet"aldus Diemei Sjirk Bajema wordt de nieuwe trai ner van WZ'49. De clubleiding en de oefenmeester hebben een con tract voor één jaar ondertekend. Bajema is momenteel bezig aan zijn zevende seizoen bij KWA. De Amersfoortse ploeg staat bovenaan in de tweede klasse C van de zondag afdeling. Ook het tweede (reserve tweede klasse) en het derde (reserve derde klasse) elftal van KWA voe ren hun ranglijst aan. Voordat hij naar KWA stapte, was Bajema trai ner van BVC uit Bilthoven. De nieuwe trainer volgt Peter Visee op, die naar Baarn vetrekt. Voor de vervanging van diens assistent Bal- thus Burgman zoekt WZ'49 nog naar een kandidaat. Jaap van de Veer wordt met ingang van het nieuwe seizoen de assistent van Bert Holwarda bij SEC-zondag. Hij zal ook de B- en de C-junioren on der zijn hoede nemen. Het bestuur van SEC is dat overeenge komen met de oud-speler van Hees. Van de Veer traint momenteel de jeugd van Hees. Holwarda wordt de opvolger van Ton van Burik. Van de Veer zal hem bij staan. Hij is in bezit van de papieren voor oefenmeester III. Onder moeilijke omstandigheden; er stond veel wind, werd zondag de Kloet- loop over 25 kilometer gehouden. Van Pijnenburgzijde waren twee veteranen aan de start verschenen. Jan van der Lee liep van beiden de snel ste tijd in 1.43.20, terwijl Henk van Hal net geen persoonlijk record kon laten noteren. Hij kwam uit op 1.46.20. A E IN SPORTS VAN WEEDESTRAAT16 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 34 73 )93 en zolang de voorraad strekt. MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN Burg. Grothestraat 11 a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155-1 64 67 Soesterbergsestraat 57 Telefoon Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac. Hermans) Soestdijk Telefoon 02155-25942 38e internationale SARICAR Socstduinen 1992 REISBUREAU GERTH BV Van Weedestraat 58 Zuidpromenqde 21 Postbus 57 3760 AB Soest - Van Weedestraat 227 Telefoon 02155 - 1 41 52 Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 r Zuidpromerade 14 Soest Zuidpromerade 14 Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 VINKENWEG 31 - SOEST TELEFOON 2 27 70 "Het is zeker een zevende man, maar het is niet van doorslagge vende betekenis geweest." Assis tent-trainer Paul Voorthuizen weigerde de eerste uitzege sinds 21 maart van vorig jaar (2-3 op degra dant Flash/Veendam) op het con to van de vijftig per bus meegereis de supporters te schrijven. De da mes van Stam/SoVoCo waren zelf verantwoordelijk voor de 0-3- overwinning op News/Ovra die in 57 speelminuten gestalte kreeg. Het spel van de Soesters werd geken merkt door een moeilijke start, maar nadat Stam/SoVoCo voor de eerste keer de leiding nam (8-9) was er geen vuiltje meer aan de lucht. Vocaal on dersteund door de aanhang sloeg Stam/ SoVoCo via 12-15, 6-15 en 5-15 drie punten binnen. Stam/SoVoCo had altijd moeten win nen, stelde Voorthuizen. "Ovra is een rommelige ploeg en vooral passend zwak. Dan kun je met een sterke service scoren. Inge Everts scoorde op die ma nier twee keer drie punten, meestal di rect. Daardoor kwamen we na 8-3 bij en dat was voor ons het startsein om er di rect overheen te gaan. Toen bleek dat we in de breedte en technisch sterker zijn en dat wierp zijn vruchten af. We zijn niet meer in de problemen ge weest." Esther van der Spek bleek voldoende hersteld van haar blessure om een hele wedstrijd te spelen. "Blokkerend is ze heel belangrijk. Ze had de hele week al voluit meegetraind, soms moet je d'r zelfs afremmen", aldus Voorthuizen die sprak van een 'opsteker'. "Zeker met het oog op de thuiswed strijd tegen Abcoude (zaterdag om 17.00 uur in de Bunt-red.). Het verlies tegen Assen van vorige week was inge calculeerd. Het is dan leuk als je daarna in een uitwedstrijd wint. De wedstrijd tegen Abcoude is nog belangrijker." Cijfers onderbouwen de stelling van de assistent van Ad van Woensel. Stam/ SoVoCo staat nu zevende met achttien punten. Het verschil met de drie ploe gen die vierde staan, bedraagt slechts één punt. De voorsprong van de Soes ters op de rode streep is momenteel acht punten. En als Stam/SoVoCo zaterdag met 3-0 of 3-1 wint, zijn dat er elf! Een week later kan Stam/SoVoCo de even tuele laatste zorgen van zich afwerpen met een overwinning op DIO in Oos- terwolde. Daarna wacht de ploeg een reeks tegen de meer gerenommeerde tegenstanders. In het duel tegen Abcoude zal veel af hangen van het aanvalsspel van Abcou de. Voorthuizen: "In Abcoude speel den zij een snelle aanval naar buiten over onze kleine blokkeerders. Als ze dat weer lukt, zullen we oplossingen moeten bedenken. Maar als wij dit keer wel servicedruk kunnen uitoefenen, komt Abcoude misschien niet eens aan dat spelletje toe." De heren van Stam/SoVoCo wisselden goede combinaties en fraaie aanvallen af met veel persoonlijke fouten. Daar door duurde het even alvorens de twaalfde zege van dit seizoen kon wor den bijgeschreven. Keizer Otto mocht steeds terugkomen als- Stam/SoVoCo een gat van vier, vijf punten had gesla gen. Telkens als de Soesters voorston den, verslapte de service en de passing. Maar als de gasten weer dichterbij kro pen, leefde de thuisploeg op. Het ge volg was dat de eerste set via 11-5 en 11-9 met 15-9 werd gewonnen. Onge veer hetzelfde scoreverloop tekende zich af in de tweede set die de koplopers met 15-10 naar zich toe trokken. Hoewel de stand anders doet vermoe den, kwam de 16-14-zege in de derde set volgens Jan Visser het makkelijkst tot stand. Stam/SoVoCo holde naar 9-2, dacht er toen weer te makkelijk over en serveerde vier keer op rij fout: 9-9. Tot en met 14-14 was er even wicht, maar Stam/SoVoCo begon op tijd goed te passen en zorgde met twee goede services dat er geen averij werd opgelopen: 3-0. In de eerste wedstrijd na een korte winterstop heeft WZ'49 zich voor rust al onnodig in de proble men gebracht. Een te afwachtend spelend WZ'49 werd in die perio de door een vechtlustig Zeewolde afgetroefd (2-0). Het werd uitein delijk 3-1. Toen WZ'49 na rust wel de goede wedstrijd mentaliteit tentoonspreidde, was het leed al geleden en bleek de ave rij niet meer te verhelpen. VVZ'49 trad verre van compleet aan. Johny Brouwer dient net als Dick Lam, een schorsing uit te zitten. Daarnaast waren zowel Hans Visscher als Robin van Hamersveld geblesseerd en verde diger Eric-Jan van de Hengel zal dit sei zoen alleen nog maar de VN-vlag in de wateren van het voormalige Joegosla vië verdedigen. Dit alles resulteerde in basisplaatsen voor Peter de Ruiter, Joop Kooy en Joost Overduin, die on danks het feit dat zij eigenlijk in aan- merking komen voor een plaats in het tweede toch verdienstelijk hebben ge speeld. De reden voor het ondermaatse spel van WZ'49 voor rust lag meer in het verzaken van "gevestigde" namen als Cees-Jan de Vries, Ton Wolfsen en Willem de Vries. Deze jongens konden het elftal niet op sleeptouw nemen in de mindere fase van de wedstrijd en dat le vert dan tegen een ploeg als Zeewolde meteen problemen op. De enige die naast figuurlijk ook letterlijk als een rots in de branding bleef staan was keeper Mare Brouwer. Brouwer keepte als een 'beer' en was het die WZ'49 nog een half uur voor een achterstand behoedde. Toen deze dan wel tot stand kwam was zelfs Brou wer hierop kansloos. Vlak voor rust werd het zelfs nog 2-0. Aanvallend was VVZ'49 slechts twee maal dicht bij een doelpunt. Eenmaal was Abdelhak Belarbi met een halve volley dicht bij een goal en de andere kans was er voor Cees-Jan de Vries die echter op keeper Hoogenbirk (voorma lig keeper van Huizen) stuitte. Na rust toonde WZ'49 een geheel an der gezicht. Nu geen lauw VVZ'49 en met deze instelling bleek de ploeg gelijk de koplopers uit Zeewolde op eigen helft vast te kunnen zetten. Pech voor WZ'49 dat de aansluitende treffer echter op zich liet wachten. Met name Peter van de Munt was dicht bij deze goal, maar hij zag zijn bal net naast de paal verdwijnen. Het doek viel defini tief enige minuten voor tijd toen Zee wolde in één van zijn counters 3-0 aan tekende. De spreekwoordelijke eer werd gered door Willem de Vries die na een solo fraai scoorde. De jeugdopleiding van The Red Stars begint op seniorenniveau zijn vruchten af te werpen. Dat bleek zaterdagavond bij het herenteam, dat op de been werd gehouden door de eerstejaars junior Igor Smink en 'tweedejaars' Arne Bal vers. Het tweetal produceerde sa men 58 punten tegen hekkesluiter Cady'73 die met 93-78 verloor van de Soesters. De teruggekeerde trainer/coach Sher- mon Wilson stond voor de moeilijke klus een sterk team op de been te bren gen. Jan en Marco van Maanen, samen gemiddeld goed voor zo'n dertig tot veertig punten en veel rebounds, waren afwezig in verband met vakantie. Wil lem-Jan Topper was eveneens absent. Het was niet altijd even fraai wat Red Stars liet zien, maar belangrijker was dat de ploeg na een reeks nederlagen twee wedstrijdpunten in de wacht sleepte. Cady'73 opende speels met drie drie punters, maar zag Red Stars in de elfde minuut langszij komen: 21-20. De Soesters bouwden de voorsprong in sporthal Beukendal uit (43-34 in de rust), maar werden opnieuw onaange naam verrast door twee driepunters van de gasten: 52-48. De time-out van Wil son in de zesde minuut van de tweede helft had effect, want binnen drie minu ten joeg Red Stars de stand naar 68-50. Het waren in die fase met name Balvers en Smink die scoorden. Opvallend was ook de rol van guard Joes Heeregrave die kort voor zijn vijfde persoonlijke fout zijn tiende punt liet opschrijven. Halverwege de tweede helft leidde Red Stars met 73-52 en was het duel beslist. Dat de ploeg uit Capelle a/d IJssel enigszins naderde, deerde niemand. De junioren Niels Goudswaard en De Rid der mochten in de slotfase zelfs debute ren van Wilson. Goudswaard stelde dat gebaar op prijs met twee punten. De dames van Red Stars blijven met stip stijgen op de ranglijst. Opnieuw werd een hoger gerangschikt team op een ne derlaag getrakteerd. Cady'73 verloor met 59-40. Dat was op zijn zachts gezegd opmerke lijk, want John Martin kon geen beroep doen op Carolien Hilhorst, Jacqueline van Gaaien en Yvonne Ketelaar. Bo vendien moesten de twee bankspeel- sters uit de kadetten met hun eigen team acteren. Bankspeelster Yvonne Hurenkamp uit het tweede completeer de het basisvijftal, terwijl Claudia van Drie (eveneens uit het tweede in allerijl werd opgeroepen om af en toe een speelster te ontlasten. Hurenkamp baarde opzien door met zestien punten topscoorster van de ploeg te worden. Ze verbeterde bovendien een persoon lijk record door alle vrije worpen te be nutten. Red Stars kwam eigenlijk geen moment in gevaar. Het aanvalsspelletje van Ca dy'73 was pover. Het gevolg was dat Red Stars in de rust reeds met 30-16 leidde. Het coach-duo van de gasten kregen de lachers op zijn hand. In plaats van de vijf Soesters met een felle persoonlijke verdediging te vermoeien, koos het tweetal voor een gezapige zone-verde diging. Binnen zeven minuten bewees Red Stars het ongelijk van de coaches: 42-17. Red Stars restte daarna niets meer dan de wedstrijd uit te spelen zon der in de foutenlast te komen. Ook daarin slaagde het uitgedunde team van John Martin. Arne Balvers is Cady'73 te slim af. De junior zorgde met zijn generatiegenoot Igor Smink voor 58 van de 93 Soester punten. Foto: Elgert Geessinck.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11