I 1992 SOE5 5T SPORTVERKIEZING SOEST 1992 Nog twee nachtjes slapen... n n n Robert: "Als Ajax of PSV komt.... Zilver voor Gert-Jan van Rheenen f'p' Judith: "Mogelijkheden zijn er" Eldorado: "Goede moed in eretitel" rijn 't t 't dolle!" Soest blijft hoofdklasser SEC laat kansen liggen Eindelijk zege Eemvogels PAGINA 12 WOENSDAG 27 JANUARI 1993 SOESTER COURANT SPORT f~ PAGINA 13 dnieuws mdiploma |j Sportverkiezing 1992: In totaal 3.047 bevolkingsstemmen Voetballer Roest wil graag verandering van spijs SPORTMAN Langlaufer wellicht geplaagd door virus in bloed LANGLAUFEN Vrijdag 29 januari van 20.00 tot 22.00 uur: SPORTMAN 1992 /er SPORTVROUW SPORTPLOEG Volleybalster Lazonder wil nog hoger reiken SPORTVROUW Equipe bereidt zich alweer voor op volgende kampioenschappen SPORTPLOEG Bekendmaking sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1 Zelfs tweede plaats is nog mogelijk ^Strater Ploeg Richard verliest met 3-1 van AH VOETBAL zaterdag VVZ'49 - MERINO'S Zaalvoetballers Hees pechvol in laatste minuten Minerva in Soest opgerold: 12-4 KORFBAL AG 30 JANUARI tam/SoVoCo (D)-Abcou- 0 Jahn II-Smeeing/BDC O JHC Soest (H)-Hilversum den Berg) HC Soest (H)-Be Fair (Ne- 3 Berg) Soest-OWO (Bosstraat- :DN-SEC (Driebergen) AG 1 FEBRUARI kompetitie Soester Bowling ook op dinsdag vanaf C-drie) tbal EC(D)-BW'31 (Beuken- illen behaalden een verras- ir verdiende overwinning op g. Met de rust stond Hees al -voorsprong en bouwde die Ie helft verder uit. Opvallend het vaak goede combinatie- p de tegenstander nauwelijks e 8-2-overwinning werd be- doelpunten van Hil al Kork- al) en Robert van Asch (3). eizame gelijkspel in Amers- ien de C-junioren opnieuw CJW, maar ditmaal aan de In tegenstelling tot de uit- domineerde Hees van begin ommy de Ligt zorgde er met unten voor dat Hees met 3-0 rusten. CJW scoorde nog maar opnieuw Tommy de ïemaal Olaf Reyerse zorgden de volle winst in Soest bleef. nieuw SO Soest-team speel- te wedstrijd. SO Soest F6 is e nummer in het arsenaal s. Nog was onwennig op het et stugge schoenen werd er in SO Soest F5 verloren. SO loot een spannende wedstrijd S af met een minimale voor- n 3-2. SO Soest BI moest tegen koploper Valleivogels: -junioren deden het zaterdag :erscores, al ging dat bij de A1 /e zin: 11-2. SO Soest A2 re- t Hoogland A2 af door met wonderschone treffer van Je- man: 10-1. competitiewedstrijden na de 5 leverden voor diverse SEC- de resultaten op. In een goede bouwde de BI een 3-0-voor- tegen BVC. In de tweede leze stand niet meer gewijzigd Zeel goals en allemaal over- i vielen ten deel aan de De Dl won met maar liefst oda, en de D2 versterkte zijn 3 door met 4-2 te winnen van D3 won met 11-2 van Quick euwe SEC-team de D4, met t 25-0 van SO Soest D3. hebben de volgende leerlin- ma gezwommen bij Sport- en tooi de Wieksloot. 1. Robert van den Broek, 2. Berkien, 3. Jurriën Bloo, 4. in den Brink, 5. Joris Dijk- Monique Doyer, 7. Victor Simone Hamelink, 9. Anne- >bs, 10. Mw. H. Korten-Dijk- rine Oudendorp, 12. Hr. A. v. 13. Daniëlle Rekelhof, 14. an der Steeg, 15. Steven Sta- 16. Maarten Schrijver, 17. Hr. en, 18. Merel v. Veenendaal, Voogt, 20. Douwe van der Nelleke Westeneng, 22. Jet 13. MyrthePijma, 24. Bastiën- 25. Renate Deys, 26. Janneke lijk, 27. Mitchel v. Eden. 1. Michiel Bilderbeek, 2. Ju- k, 3. Johannes van der Horst, Hewy, 5. Jelmer Huigen, 6. ndziora, 7. Saskiavan der Lee, luller, 9. Joey Molloy, 10. Ma- rmans, 11. Stefanie Keiemans, :rt-Jan van der Velde, 13. Mi- ader Verkerk, 14. Sidney Ver- 5. Martijnde Var, 16. Marcella 17. Richard Zonderland. n maar eens kijken 1ETBAL? E GEK! - 14881 Tel. 02155 - 13995 Op de vijf sportmannen, drie sportvrouwen en drie sportploe gen zijn in totaal 3.047 geldige stemmen uitgebracht. Dat zijn er 285 meer dan bij de sportverkie zing van 1991. Het meeste aantal stemmen ging naar de ploegen (1.140). Op de mannen werd 1.035 keer gestemd en de bevol king van Soest kruiste 872 keer het hok je van een sportvrouw aan. Daarnaast werden meer dan driehonderd stem men ongeldig verklaard. De stembus sen gingen vorige week woensdag dicht. De jury krijgt per categorie net zoveel stemmen als dat de inwoners van de ge meente Soest hebben uitgebracht. De stemmen van de jury worden opgeteld bij de publieke stemmen en dan is be kend wie de Soester sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar 1992 worden. Bij de mannen is Robert Roest titelver dediger. Henny Pot werd vorig jaar ge kozen tot sportvrouw van het jaar. Het is de eerste keer dat de sportploegen aan de verkiezing konden meedoen. De aanmoedigingsprijs, vorig jaar gewon nen door Jack Belt, wordt andermaal uitgereikt. Wethouder Jan Menne van sportzaken zal drie prijzen verloten on der de degenen die op de winnende ge nomineerde^) heeft gestemd. De uitslag wordt vrijdagavond bekend gemaakt. De grote theaterzaal van cul tureel creatief centrum C-drie vormt het decor voor de slotavond die om 20.00 uur begint. De toegang tot het ge bouw aan de Willaertstraat is gratis. Ra dio Soest zendt het programma recht streeks uit via FM 105.9 Mhz of 97.0 Mhz (kabel). Tijdens de slotavond zullen van alle ge nomineerden films worden vertoond. Dik Bruynestein verzorgt enkele gas toptredens en een team van danscen trum Gerla staat garant voor een 'swin gend' intermezzo. The Stablemates, een combo dat onder leiding staat van Joop van Tol, zal de gehele avond af wisselend muziek brengen. In zijn functie als loco-burgemeester zal Jan Menne het podium betreden om namens de Stuurgroep Alcoholmati- gingsbeleid een trainingshesje te over handigen aan voorzitter René van Zee van de Vereniging Sportraad Soest. Het is de bedoeling dat, alle bij een club aan gesloten teamsporters van tien tot en met veertien jaar in de gemeente Soest een hesje krijgen. 9? Hij is amper zijn auto uitgestapt en het hek van sportorganisatie Soest nog niet gepasseerd, of hij wordt al opgemerkt door een pupil. "Hoi Robert", klinkt het luidkeels over het complex aan de Bosstraat- Oost als de voetballer van FC Utrecht arriveert. Hoewel hij het nog prima naar zijn zin heeft bij de domstedelijke eredivisie- ploeg, erkent Robert Roest dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. "Als een club als Ajax of PSV komt, is het natuurlijk bekeken", zegt de Soester. Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, maar hij heeft een optie voor nog een jaar. Voor 1 mei moet hij beslis sen of hij al dan niet blijft. De keuze is aan hem. Roest maakt er geen geheim van dat hij graag bij een grote club on derdak zou willen krijgen. Hij stond vo rig seizoen nadrukkelijker in de belang stelling dan op dit moment. Dat was deels te danken aan zijn selectie voor Jong Oranje dat zich net niet kwalifi ceerde voor de Olympische Spelen in Barcelona. "Ik heb nog geen contact met een club, in het buitenland zeker niet. Maar als er een grote club komt, ga ik weg. Ik train Robert Roest: "Ik ben maar één van de 360 voetballers in de eredivisie. nou al een hele tijd met dezelfde groep en hetzelfde systeem. Dan is het wel eens goed om te veranderen. Maar als we met Utrecht Europees gaan voetbal len, is dat natuurlijk ook weer interes sant." Robert is Robert gebleven. De sport man van 1991 reageerde zelfs verbaasd toen hij hoorde dat hij voor 1992 op nieuw was genomineerd. "Wie zijn de anderen? O, dan win ik toch nooit", luidde zijn eerste commentaar. "Als je naar Ralf Milliard kijkt, dat is toch de top van Nederland. Ik ben maar één van de 360 voetballers in de eredivisie." Met Utrecht kreeg Roest afgelopen zondag een onverwachte nederlaag te verwerken tegen FC den Bosch (2-01. Utrecht zakte daardoor naar de vierde plaats. Een week eerder was Utrecht succesvoller in De Meer (1-1). Tegen Ajax was Roest dichtbij een treffer. "Ik zag een gaatje in de hoek, maar ik schoot de bal ook veel te zacht in. Doel punten maken is niet mijn specialiteit. Maar gelukkig maakte Smolarek alsnog het doelpunt. Ik zat er verder goed bij in die aanval." De populariteit van Roest kent bijna geen grenzen bij Soest. Hoewel hij we kelijks aan de Bosstraat-Oost zijn ge zicht laat zien, is de aantrekkingskracht die hij op de jeugd èn ouderen uitoefent groot. De belangstelling is vaak weder zijds, want Robert is wars van sterallu res. "Omdat hij nog steeds dezelfde Ro bert is gebleven als de tijd voordat hij naar FC Utrecht ging", stond op één van de biljetten, waarmee de voetballer kandidaat werd gesteld voor de sport verkiezing. Hoewel die passage niet van invloed is geweest op zijn tweede nomi natie, tekent het de populariteit van Roest in Soest. Gert-Jan van Rheenen is er niet in geslaagd een nationale titel bij de langlaufers te winnen. De Soester- berger haalde zilver met de esta fetteploeg, maar eindigde niet bij de eerste drie op de 15 en 30 kilo meter schaatsen en 10 kilometer klassiek. Hij stapte vorige week dinsdag op de 30 kilometer schaatsen uit de strijd. "Ik voelde me verschrikkelijk moe. Ik heb waarschijnlijk, net als de andere ploeg leden, een virus in m'n bloed gekregen. Dat zou in Zwisterland moeten zijn ge beurd. Ik moet naar de huisarts en wordt ook door de arts van de bond on derzocht." j Een dag nadat hij was uitgevallen, won Van Rheenen zilver met de nationale estafetteploeg. In de winnende ploeg deed Jan Jacobs mee. De in Frankrijk geboren en in Noorwegen woonachtige I langlaufer heeft een Nederlands pas- I poort en drukte zijn stempel op de wed strijd. Hij behaalde twee keer goud en één keer zilver. "Donderdag voelde ik me al iets beter", zegt Van Rheenen over de 15 kilometer schaatsen en vrijdag ging het iets lek kerder. Ik kon m'n ski's echter niet op tijd klaar krijgen en heb toen maar an dere ski's gebruikt. "Iedereen van onze ploeg voelde zich ziek, zwak en misse lijk. Toen ik anderhalve week geleden thuis was, hebben de andere jongens in het ziekenhuis bloed laten afnemen. Kees Puik had een virus in zijri bloed en moet het rustig aan doen. Waarschijn lijk hebben wij ook een virus opgelo pen. Ik ben naar Nederland gegaan om uit te rusten en me te laten onderzoe ken." Gert-Jan van Rheenen zou gisteravond te horen krijgen van bondscoach Sidney Teeling of hij zich heeft gekwalificeerd voor de wereldkampioenschappen in Zweden. Die mededeling kwam even wel te laat om nog in deze editie van de Soester Courant te kunnen opnemen. De langlaufer geeft vrijdag in ieder ge val acte de présence tijdens de bekend making van de sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar in C-drie. Gert-Jan van Rheenen won alleen zil ver met de estafetteploeg. In sport- en recreatiecentrum Aqua Indoor aan de Dalweg Paul van den Deijssel handballer Ralph Milliard honkballer Gert-Jan van Rheenen langlaufer Robert Roest voetballer Koen van Valkenhoef fietscrosser Q. I het jaar j q i Sandra van Embricqs basketbalster Judith Lazonder volleybalster Henny Pot atlete het jaar Manege Eldorado paardensport MHC Soest hockey TV Soest-Zuid tennis Ze heeft er nog geen moment spijt van gehad dat ze na vorig seizoen de overstap naar Vezeno/Zaan maakte. Heimwee heeft zich aller minst meester van haar gemaakt. En het op en neer reizen valt haar tot dusver mee. "Ik ben er heel erg op vooruitgegaan", zegt Judith La zonder. "Het spel gaat in de eredivisie veel snel ler. Vorig seizoen ben ik blijven steken. Nu kan ik beter blokkeren, aanvallen en verdedigen, eigenlijk gaat alles beter. Je hoeft alleen maar te volleyballen. Het gaat er hier professioneler aan toe. Al les wordt geregeld, overal wordt voor gezorgd. Nee, we hoeven inderdaad niet bij elkaar te zitten om af te spreken wie er moet rijden." "Het is wel zwaarder, omdat je vier keer in de week moet trainen. Op maandag doe ik in mijn eentje aan krachttraining in Soest. Dat valt wel eens tegen. Maar Heieen Hilhorst (van Stam/SoVoCo- red.) moet nu voor Jong Oranje ook aan krachttraining doen, dus gaan we voor taan samen. Dat is natuurlijk leuker." Het reizen valt Judith tot dusver alles zins mee, al moet ze ermee leren leven dat ze doordeweeks meestal pas rond middernacht de voordeur van haar wo ning bereikt. "En als je in de file op de Al zit, waar ze 's nachts aan werken, wordt het zo half drie. En dan moet je om half zeven 's ochtends op", zegt de peuterleidster van kinderdagverblijf Het Kasteel. De 23-jarige Soestse versloeg begin de ze maand met haar nieuwe ploeg Veze no/Zaan haar oude club Stam/SoVo- Co. Afgemeten aan de resultaten van de Noordhollandse club heeft ze verder "Ik ben er heel erg op vooruitgegaan zegt Judith Lazonder over haar over stap van Stam/SoVoCo naar Vezeno/ Zaan. weinig reden tot juichen gehad. "De be ker is een flop geweest, maar we hebben veel blessures gehad. In de eerste twee wedstrijden van de competitie hadden we op meer gerekend. De eerste verlo ren we met drie keer 15 -13 en tegen Ly- curguswas het ook 15-17 en 13-15. We missen net de laatste puntjes. Op één speelster na is iedereen nu fit. De pres taties komen nog wel", klinkt het zelf verzekerd. De laatste tijd circuleren hier en daar geruchten als zou Judith Lazonder wor den geselecteerd voor Oranje. Ze laat zich daar niet over uit. "Mijn trainer Toon Geerbrands is assistent van bondscoach Peter Murphy, dus je zit dichter bij het vuur. Bij Vezeno/Zaan heb ik tot nu toe boven verwachting veel gespeeld. Ik heb er pas één wed strijd naast gestaan." Judith wil hogerop, ziet ook de moge lijkheden om op den duur bij een top club te gaan spelen. "Het zal dan nog zwaarder worden. Maar als je wilt en je hebt doorzettingsvermogen, moet het kunnen lukken. Ja, ik denk wel dat ik de wil en het doorzettingsvermogen heb. Natuurlijk wil ik me in de kijker spelen. Het loopt nu lekker en dan wil je hoger op. Nee, niet naar Sneek. Ik wil ver gaan voor mijn sport, maar ik ga niet uit Soest weg. Amsterdam en Amstelveen liggen dichterbij, al is het niet zo dat ik daar persé heen zou willen. Brother/Marti- nus is goed, maar het is moeilijk om daar een basisplaats te krijgen. Mis schien trekt Vezeno/Zaan topsspeel- sters aan. Voorlopig ga ik in ieder geval niet terug naar Stam/SoVoCo. Als ik bij Vezeno/Zaan weg zou gaan, wil ik naar een topclub, niet naar een lager ni veau. Eén seizoen zou een te lage inves tering zijn voor hetgeen ik nu allemaal moet doen", aldus Judith die in het ver leden al vaker bij eredivisieteams train de. En de sportverkiezing? "Ach, eerst vond ik het flauwekul, maar nu is toch wel leuk. Op mijn werk krijg ik reacties. De mensen vragen over vol leybal en staan er van te kijken datje er zoveel voor over hebt. Ik heb geen idee wie er bij de mannen wint. Ik ken alleen Paul en Robert. Bij de ploegen denk ik dat Soest-Zuid het wordt en wie er vol gens mij bij de dames wint, hoeft niet in de krant. Of het in mijn bol slaat als ik win? Nee, het is maar een simpel ver- kiezinkje. Je moet met beide benen op de grond blijven staan." De zusjes Marianne en Jacqueline Pashley en Hubert Veltmeijer be reikten in 1992.het hoogtepunt in hun prille sportcarrière. Op de po ny behaalden ze het Nederlands kampioenschap voor dressuur, springen en presentatie. Aan de basis van dat succes stond trainer Jan Kraay jr. van manege Eldora do. Net zoals de andere genomineerden van de sportverkiezing bleek de equipe op de steun te kunnen rekenen van een grote fanclub. Volgens Hubert is dat ook wel nodig, want, zo zegt hij: "De andere sporten zijn veel bekender. Maar we hopen er natuurlijk wel op dat we winnen. Ik heb er goede moed in." Via twee selectiewedstrijden plaatste de equipe van Eldorado zich vorig jaar voor de provinciale kampioenschap pen, waar ze als de beste van de veertien equipes uit de bus kwam. Hetzelfde was het geval op de nationale titelstrijd die later volgde. Ze trainen inmiddels twee jaar. Per week zitten ze twee uur op het paard, maar aan de verzorging van de paarden zijn ze nog veel meer tijd kwijt. Tijdens de oefenstages en de wedstrij den moet het Supertrio van Eldorado aan veel aspecten denken. Trainer Kraay: "Bij de dressuur wordt overal op gelet, zoals de afstand tussen de paar den. Die moet gelijk blijven, net als de figuren die ze lopen. Alles moet gelijk gaan, zodat je kunt zien dat ze het paard goed onder controle hebben. Verder wordt gelet op onder meer de houding van de ruiters en hun balans op het paard. Als die goed zijn, krijg je veel punten." Tot nu toe bestond de dressuur uit ver plichte nummers, maar dit jaar mag Kraay zijn eigen 'choreografie' beden ken. Naast de dressuur is het springon- derdeel bepalend voor de einduitslag. In de bak staan dan vier hindernissen die de ruiters op hun rijdier ieder twee maal moeten nemen. De jury kijkt ver der naar de presentatie. Van belang daarbij is dat de drie ruiters en paarden een eenheid vormen, zowel qua kleding als qua uitrusting en de manier waarop bijvoorbeeld de staart en de manen van het paard zijn gestrookt. Het gaat er dus zeker niet alleen om dat de stropdas goed zit. Het wedstrijdcircuit voor equipes wordt steeds verder uitgebreid, meldt De paardenwaarop ze rijdenzullen niet aanwezig zijnmaar Marianne, Jacqueline, Hubert en trainer Ton zijn er vrijdagavond wel bij. Kraay jr. Bij Eldorado begeleidt hij dit jaar ook de ruiters en paarden. Hubert en Marianne zijn inmiddels overgestapt op een paard en hebben in de ploeg ge zelschap gekregen van Karin van Lie- rop. Jacqueline Pashley komt dit jaar nog uit op een pony. "We zijn alweer aan het trainen voor de provinciale kampioenschappen", zegt Hubert, terwijl hij zojuist de filmopna men voor de slotavond in C-drie achter de rug heeft. Hij rijdt al zes jaar in de bak van Eldorado en voelt zich daar thuis. Ook te beluisteren via Radio Soest (FM 105.9 MHz/97.0 MHz kabel) HMHC Soest heeft het verblijf in de hoofdklasse in ieder geval met één sei zoen verlengd. De hockeyers verloren in de zaal weliswaar met 6-12 van Schaerweijde, maar versloegen ook Kampong met 9-5. Na acht van de tien wedstrijden hebben de Soesters in de zaal zeven punten be haald, die momenteel recht geven op de vierde plaats. Als Soest zondag de laat ste duels met Hilversum en Be Fair win nend afsluit, is de tweede plaats binnen handbereik. Schaerweijde uit Zeist is inmiddels zeker van het kampioen schap. Tegen de koploper nam Soest een voor sprong dank zij een doelpunt van Her man Stam. Het scoreverloop werd aan vankelijk door beide ploegen beïn vloed, maar vlak voor rust bleek dat Schaerweijde veel beter was. Het ge volg was een 8-4-ruststand. Soest ver zuimde kansen om te zetten in doelpun ten. Arjan Buys en Stam lieten iedereen strafbal onbenut en uit tien strafcorners werd geen één keer gescoord. In de wedstrijd tegen Kampong verging het Soest beter. In de eerste helft bleven de Utrechters bij (4-4), maar daarna overspeelde Soest de opponenten. Via goede combinaties werd een 9-5-zege geboekt. Makelaardij o.g. Soeslerbcrgscslraat 79, Soest. 02155-16151 Voor de eerste competitiewed strijd van 1993 moest SEC zater dag het opnemen tegen het op de derde plaats staande AH '78. De Huizer ploeg won met 3-1. SEC begon met de straffe wind in de rug, maar kon in de eerste minuten geen munt slaan uit het windvoordeel. Ster ker nog, in de achtste minuut ging rech- tervleugerverdediger Abdi in de fout en kwam AH aan een 1-0-voorsprong. SEC kreeg daarna wat meer grip op de wedstrijd. Kleine kansen ontstonden er voor Kees van der Bilt en Razzo van Dam. Maar het duurde tot de 31e minuut voordat SEC de gelijkmaker scoorde via Edwin de Jong, die de bal na een mislukt schot van Richard de Bruin via de binnenkant van de paal inknalde: 1-1. "v lak voor rust kreeg De Bruin een idea le kans op 1-2, na prima voorbereidend werk van Van der Bilt, maar hij schoot naast. In de rust werd de geblesseerde De Jong vervangen door A-junior Ri chard Steensma en verliet Abdi het veld voor Ronald Spoor. Weer waren de eerste tien minuten voor de Huizers en ook ditmaal werd het tot uiting ge bracht via een goal. Het werd 2-1 uit een vrije trap. Daarna werd SEC weer wat sterker en kreeg het twee uitgelezen mogelijkheden om de 2-2-stand op het bord te krijgen. Maar beide kansen konden door Van Dam niet worden be nut. Zo bleef het lang 2-1, totdat AH '78 via een counter in de 82e minuut 3-1 scoorde. Zaterdag 30 januari aanvang 14.30 uur Sportpark Eemweg In sporthal Beukendal hebben de zaalvoetballers van Hees maan dagavond nipt verloren van VBK. Na een ruststand van 2-0 werd het uiteindelijk 3-4 voor de bezoekers. De teams waren ongeveer gelijkwaar dig aan elkaar. Zowel Hees als VBK kreeg kansen, maar de Soesters slaag den er aanvankelijk als enigen in te sco ren. Topscorer Eric Looysen gaf het goede voorbeeld dat later door invaller Tim Braaksman uit het derde werd gevolgd. Na de wisseling van territorium benutte VBK wèl twee mogelijkheden, zodat de stand in evenwicht werd gebracht. Het was andermaal Looysen die zijn ploeg op het juiste spoor zette met zijn 24ste seizoenstreffer. Zijn ploeggenoot en doelman André Blankensteijn moest later aan de andere kant evenwel ook een derde doelpunt toestaan. In de slotfase trok VBK alsnog beide punten naar zich toe door 3-4 te scoren. "We hebben met pech verloren. Op zich hebben we wel goed gespeeld", analyseerde coach Reijer Looysen de partij. Eemvogels weet weer wat winnen is. De Soester korfballer gaven Mi nerva het nakijken. De ploeg uit Nieuwegein is niet bepaald een topper, maar altijd weer blijkt Eemvogels moeite te hebben met het simpele spelletje. Voor de eer ste keer dit seizoen liet de thuis club zich echter niet de kaas van het brood eten: 12-4. Tot aan de rust konden zij het hoge tempo nog bijbenen, maar na rust was het ge daan. Hoewel veel kansen onbenut bleven, was de produktie van twaalf doelpun ten zeer bemoedigend. Want vanaf de start van het zaalseizoen schort het daar nogal aan bij Eemvogels. Tegen Miner va was bovendien het afvangwerk be duidend beter verzorgd, zodat ook met meer rust en overleg kon worden aan gelegd voor de afstandsschoten. Minerva nam aanvankelijk het initia tief. Het kwam met 1-0 en 2-1 (door loopbal Reyk Muller) voor, maar liet het vervolgens afweten. Schoten van Wim Oldewarris en Anissa van Bem- mel stelden orde op zaken, waarna Muller zijn tweede treffer liet aanteke nen. Oldewarris scoorde nog vanaf de stip (toegekend aan Linda Bello) en na 5-3 bepaalde Aukje Merema van af stand de ruststand op 6-3. Na de pauze ging Eemvogels een tandje hoger en werden de Nieuwegeiners to taal overspeeld. Toch duurde het nog lang voordat de thuisploeg de kansen omzette in goals. Sandra Lub (na een half uur ingevallen voor Anissa van Bemmel) doorbrak de wapenstilstand met een fraai afstandsschot. Linda Bel lo, die de club volgende maand gaat verlaten (zij verhuist naar Vlaardin- gen), liet duidelijk van zich spreken en dolde haar tegenstreefster twee keer binnen twee minuten: uit zowel een omdraaibal als een doorloper scoorde zij. Muller maakte met zijn derde treffer 10-3, waarna invaller Marco Kuil (voor de licht geblesseerde Fons Verduin) ook 2ijn aandeel had in de feestvreugde. Uiteindelijk werd het 12-4.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13