I I I I ■P»1 3fi I I I |l rfCc/f/y aru6hOCK Tele I ri 1 CULTUUR WELZIJN) Deelder herhaalt en musiceert in C-drie 'Philip en de toverfluit' Pentekeningen en papierknipkunst Nieuwe expositie Molendael-Soest Nieuws van de bibliotheek k\ 'Eens H mv WOENSDAG 27 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 16 Docentenconcert Muziekschool Cursus RIAGG voor ouders van adoptiekinderen Kinderbios in C-drie: Expositie in C-drie: Werk van Frank Linsewski en John Aarden Friese toneelavond in Hilversum Expositie en cursussen in De Bereklauw Kinderboerderij De Vrije Teugel NNereldH/inkel Wereldwinkel wil geen uitzondering meer zijn Psychiatrie in Molendael gewaarborgd Vrijwilligers Vakature Bank Vakatures stichting openbare bibliotheek Nieu we aan winsten cd 's Filmhuis: 'A New York Fiasco' Bluesnight: Malthouse V olksuniversiteit Soest/Soesterberg WOENSD/ Dixidien 'Dank je CDA-Vr Jubilariss Mevr Oh PP I li I i Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Kinderbios In de kinderbios van vrijdag 5 februari draait een leuke Oost-Europese speel film voor kinderen vanaf ongeveer 6 jaar. Het is een sprookjesachtige film met vele speciale effecten, veroorzaakt door een toverfluit. Als Philip jarig is, krijgt hij een toverfluit, waarmee hij dingen groter of kleiner kan maken. Philip probeert het eerst eens uit op het poesje Mia en jawel, het poesje is op eens een leeuw geworden. Philip vindt het echt leuk, maar de dorpsbewoners schrikken zich naar. Overal waar Philip komt blaast hij op z'n fluit en de meest wonderlijke dingen gebeuren... Poëzie-wedstrijd Het SLAS is een samenwerkingsver band tussen de Openbare Bibliotheek, Artishock en C-drie. Het SLAS richt zich op literaire activiteiten en komt in ieder geval twee keer per jaar gezamen lijk naar buiten. Dit is tijdens de boe kenweek (in maart) en de kinderboe kenweek (oktober). In een speciale fol der, die ook twee keer per jaar wordt uitgegeven, staan de activiteiten ver meld. Deze folder wordt gesponsord door boekhandel van de Ven en door Mediavox. Zo rond half februari kan men de folder van de boekenweek 1993 verwachten. Deze zijn dan gratis ver krijgbaar bij de organiserende instellin gen. De folder staat voor een groot deel in het teken van de poëzie-wedstrijd, die op 12 maart georganiseerd wordt in het gemeentehuis. Aan de wedstrijd is de 'Rinke Tolman-prijs' verbonden. Rin- ke Tolman was een Soester die zich on der andere inzette voor het behoud van het natuurlijk landschap. Het thema van de wedstrijd luidt: 'Het verloren landschap' en dit is dus geen toevallige samenloop van omstandigheden. Wie mee wil doen aan de wedstrijd kan een gedicht schrijven en dit uiterlijk op 15 februari inzenden. Er blijken nogal wat onduidelijkheden rond de inzending van de gedichten te zijn. Om de jury niet te beïnvloeden, moet het werk in viervoud en anoniem of onder pseudoniem/schuilnaam wor den ingeleverd. Om bij de SLAS toch bekend te zijn, moet de eigen naam/a dres in een aparte enveloppe worden bijgevoegd. De juryleden krijgen alleen de gedichten, de namen blijven in ver zekerde bewaring van de SLAS. De be kendmaking van de winnaar/es en de prijsuitreiking door burgemeester De Widt vindt plaats op vrijdag 12 maart vanaf 20.00 uur. Expositie Vong jaar werd op Koninginnedag de kunstmanifestatie Place d'Amis geor ganiseerd. Een groot aantal kunste naars uit Soest en de regio, waaronder Ria van Herwerden en Elisabeth Veld- huysen, hadden hun kunstwerken rond het gemeentehuis tentoongesteld. Het was een manifestatie die vele bezoekers trok. Ria van Herwerden en Elisabeth Veld- huysen zullen samen in de maand fe bruari exposeren in C-drie. Het werk van Ria bestaat uit pentekeningen en etsen en dat van Elisabeth uit papierk nipkunst, Dit is een combinatie die ook op het Place d'Amis goed werkte. Internationale dans Vanaf 25 januari t/m 26 april wordt er een nieuwe cursus dans gegeven. Deze cursus is onderverdeeld in drie blokken n.1. African Movement, Zuid-Ameri kaanse dans en dansen uit de Balkan (Hongaars, Roemeens en zigeuner dans). Ieder blok bestaat uit vier lessen. Een speciaal onderdeel van deze cursus is een concert dat gegeven zal worden door een zigeunerorkest dat authentie ke zigeunermuziek ten gehore zal bren gen. Na dit concert vindt er een dansbal plaats. Dit concert -I- bal is gepland op woensdag 14 april van 20.30 - 23.30 uur. Natuurlijk zijn op deze avond ook niet-cursisten van harte welkom. Voor opgave en/of informatie over de ze cursus kunt u terecht bij de admini stratie van C-drie. Wordt verwacht: 29 januari: verkiezing sportman/ vrouw van het jaar; februari: expositie Ria van Herwerden en Elisabeth Veldhuysen; 5 februari: kinderbios 'Philip en de toverfluit'; 11 februari: cabaret met Bert Klunder 6 Mylou Frencken en Reinder van der Naait; 19 februari: kinderbios 'Het meisje op de bezem'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel 21987 tel. 19546 Instuifmiddagen In buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987, worden de volgende activiteiten georganiseerd: Op dinsdag 2 februari is er van 16.00 tot 17.30 uur voor jongeren van 9 t/m 12 jaar een instuifmiddag, waarop weer veel gezellige dingen gedaan worden. Entree f 1,00. Op woensdag 3 februari is er van 14.00 tot 15.30 uur een hele leuke acti viteit voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Te vens is er voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar voorlezen in het Turks. Onder de noemer 'denken' repe teerde poëtisch taalgoochelaar Ju les Deelder donderdag in C-drie wat hij van te voren bedacht had. Soest is voor hem die Rotterdam mer met die grote neus die hij de vorige keer ontmoet heeft. Deelder komt niet om te denken, zelfs niet hardop. Zitten doet hij al evenmin, denkend aan Rodin. Of toch, als hij al en toe het krukje kiest om te drummen op namen uit de Jazz. Een contrabas en een tenorsaxofoon begeleiden de drummer. Deelder speelt wat hij leuk vindt en na het applaus volgt er 'voor straf nog een nummer. Bij de laatste klap aan het eind van een drumsolo vliegen zijn voeten van de vloer. Als hij weer staat, spreekt de waterval. Van de hak op de tak over wiskunde en of de aarde om de zon draait of omge keerd. Het doet er niet toe; de aarde draait om Deelder die stilstaat. De taalvirtuoos bewijst dat stilstand niet altijd achteruitgang is. Hij herhaalt zijn verhalen over het Sparta van weleer zo intens, dat het lijkt alsof zijn hart daar op de tribune ligt. Hij ziet nog steeds de zwarte panter evenwijdig aan de lat vliegen, op een terugspeelbal. Hij reali seert zich opnieuw dat er ook Amster dammers met een goed hart zijn, maar dat moet dan wel gekookt op hun rug hangen. Galgehumor van een begrafe nisondernemer. 'Deelder denkt' is een woordenstroom die vergelijkbaar is met de gedachten van alle mensen: chaotisch. Alleen, hij doet het op zijn Deelderiaans en dat be tekent dat je wel moet lachen. Zij die het niet leuk vinden, donderen maar op, spreekt de denker voor de pauze. Er is in de pauze niemand weggegaan. Peter van Boeyen r Op vrijdag 29 januari vindt er weer een docentenconcert plaats in de aula van de muziekschool in Amersfoort. Dit keer staat het concert in het teken van de barok. De medewerkenden zijn: Annemarie Joustra, blokfluit; Henri Brokaar, blok fluit; Michael Feves, cello; Walter van Egeraat, contrabas; Connie de Jongh, zang; Irma Vos, fluit; Tom Tulen, tra verso; Lu van Albada, viool; Martie Velthuis, gamba en Hein Hof, clave- cimbel. Op het programma staat o.a. een canta te van G. Handel voor zang, blokfluit en clavecimbel, een duo voor cello en con trabas van L. Boccherini, twee sonates voor blokfluit en continuo van G. Tele- mann en M. Blavet, een sonate voor fluit en clavecimbel van J.S. Bach en het Parijs kwartet van G.P. Telemann. Datum: 29 januari. Plaats: Aula mu ziekschool, Zuidsingel in Amersfoort. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: f 4,-; f 2,50 voor CJP/Pas 65; kinderen tot 15 jaar gratis. Het RIAGG Oostelijk Utrecht start op donderdag 11 maart een cursus van tien avonden voor ouders van buitenlandse adoptiekinderen. De inhoud van deze cursus is toegespitst op de specifieke si tuatie van het adoptiekind en het adop tie-ouderschap. Alle ouders die (o.a.) adoptiekinderen hebben, kunnen meedoen. Het is beslist niet nodig dat er hooglopende proble men in het gezin zijn. Redenen om mee te doen kunnen bijvoorbeeld zijn Je vraagt je weieens af, hebben alle kin- dern dit of is het typisch voor adoptie kinderen? Je vindt het leuk om wat meer te horen over de ontwikkeling van je (adoptie)- kind. Je wilt graag praktische steun en tips van collega-ouders krijgen. Je denkt soms, had ze dit nou ook gehad als ze een biologisch kind was geweest? Je wilt weieens weten of je ook op ande re manieren op je kind kunt reageren. Ouders die meer willen weten, een in formatiebrief willen aanvragen of zich willen aanmelden, kunnen contact op nemen met de afdeling Preventie van het RIAGG, tel. 033-632164 en vra gen naar Petra Windmeijer of Katrien Laane. De meeste kinderen krijgen een ka- dootje als ze jarig zijn. Soms mogen ze een verlanglijstje inleveren of vertellen wat ze het liefst willen hebben. En dan wordt het natuurlijk spannend of ze ook krijgen wat hun grootste wens is. Ook Philip is jarig en hij heeft gezegd, dat hij het allerliefst een fluit wil heb ben. Als Philip jarig is, mag hij mee naar de muziekwinkel en daar zoekt hij een heel kleine fluit uit. Hij begint er ijverig op te oefenen, terwijl hij ondertussen wat door het dorp wandelt. Eigenlijk verveelt Philip zich een beetje. Als hij bij de rivier belandt, klimt hij in een boomen laat de fluit per on geluk in de rivier vallen. Weg kado. Phi lip gaat snel terug naar de muziekwin kel, waar hij een soort clown ontmoet. Deze clown geeft hem een nieuwe fluit,, maar zegt erbij dat het een toverfluit is. Philip kijkt een beetje ongelovig; wat kanjeerdanmee? Kanjeerecht dingen mee groter of kleiner maken? Dat wil Philip wel ;eens proberen en hij begint met het kleine poesje Mia. En jawel, Mia is opeens een grote leeuw gewor den. Nu wordt het pas echt leuk. Overal waar Philip en Mia komen blaast hij op zijn fluit en de meest wonderlijke din gen gebeuren... Ondertiteld. Aanvang 15.45 uur. Duur ong. 65 min. Leeftijd vanaf 6 jaar. Toe gang kinderen f 3,-. Toegang volwasse nen f 5,-. In het Cultureel Centrum C-drie in Soest is vanaf 2 februari een expositie te bezichtigen van Elisabeth Veldhuy sen en Ria van Herwerden. Elisabeth Veldhuysen maakt hedendaagse pa pierknipkunst en van Ria van Herwer den worden pentekeningen en etsen getoond. De papierknipkunst werd zo'n vierhon derd jctar geleden al in ons land beoe fend. Over het algemeen komt het pu bliek er mee in aanraking tijdens kunst en kunstnijverheidsmarkten, waar de papierknipkunst vaak wordt gedemon streerd. In 1982 werd de Nederlandse Vereniging voor Papierknipkunst op gericht en telt nu al ruim 900 leden. Ook uit Denemarken, Duitsland, Bel gië, Mexico en Amerika zijn leden voor de vereniging aangemeld, die een eigen tijdschrift "Knippers" uitgeeft met veel informatie over de historie en heden daags werk van de leden. Het werk van Elisabeth Veldhuysen heeft zo langza merhand een heel eigen stijl gekregen. Vooral door vele soorten papier te ge bruiken geeft ze haar werk een origineel en trendy karakter mee. Zonder vooraf te tekenen wordt direct uit het papier geknipt en lang niet altijd symmetrisch. De kleuren van bont cadeaupapier of combinaties van verschillend gekleurd effen papier geven telkens een ander ef fect. Vanzelfsprekend worden de knip sels op vele manieren verwerkt; inge lijst, als logo, wens-, geboorte- of trouwkaarten enz. Liesbeth Veldhuy sen heeft de afgelopen jaren geëxpo seerd in o.a. De Bereklauw, de Wald- heim Mavo, 't Binnenhuis, het Ned. Openluchtmuseum in Arnhem, de Leuning in Baarn en in De Hilt in Eem- Tot en met 1 maart is er weer een expositie te zien in het Medisch Centrum Molendael, tot stand ge komen door Art Services uit Ros winkel. In de vitrine is werk te zien van Frank Linsewski uit Zeist en schilderijen van John Aarden uit Amersfoort. Frank Linsewski (1960) is geboren in Bochum (Duitsland). In 1982 kwam hij naar Nederland. Na een muzikale op leiding werkt hij als groepsleider in een anthroposofisch kinderhuis in Zeist. Sinds een jaar of zes houdt hij zich bezig met boetseren en beeldhouwen. Zijn inspiratiebron zijn organische vormen, (botten, schelpen, plantengroei etc.) Als materiaal kiest hij graag de zachte steensoorten (speksteen, albast, serpe- tijn), die hem de mogelijkheid geven om details fijn uit te werken. "Als ik een voorstelling van een vorm heb ontwik keld, ga ik op zoek naar een steen, die met zijn kleur, tekening en struktuur te gemoet komt aan het karakter van de vorm," aldus Frank Linsewski. John Aarden werd in 1958 te Helle- voetsluis geboren. Na vele omzwervin gen kwam hij in Amersfoort terecht, waar hij nu nog woont. In het dagelijkse leven is hij werkzaam op Schiphol, bij de meteorologische dienst. In zijn vrije tijd mengt hij olieverf met medium, sic- cauei en lijnolie en vei werkt dit op lin nen tot schilderijen. Zijn schilderijen geven een beeld van een tijd die allang vervlogen is: wit voegwerk, bakstenen, rode en donkere dakpannen. De blade ren en vele details zijn met eindeloos geduld geschilderd. In 1984 vervaardigde John zijn eerste olieverfschilderij. Sindsdien is hij ver slaafd aan het schilderen. Uren kan hij voor zijn ezel zitten, werkend aan een van zijn doeken. Van onbewerkt linnen tot schilderij duurt circa 6 maanden. In middels heeft hij ongeveer 65 schilde rijen gemaakt. Als kunstenaar wordt John gerekend tot de naïeve schilders. Les in schilde ren heeft hij nooit gehad, hij is dus auto didact. Voordat een schilderij op het linnen geschetst wordt, gaat hij met zijn camera op stap, op zoek naar 'stukjes stad'. Samen met de foto's en de reali teit zoekt hij een compositie op het doek. De invulling van de kleuren, het per spectief en compositie komen spontaan op het doek, daarom is het niet van te voren vast te stellen, hoe het schilderij 'uit de verf komt'. Op de diverse exposities van John zijn al vele van zijn schilderijen van eigenaar gewisseld. Voor John is dit hèt bewijs, dat de mensen zijn werk waarderen en daarom vindt hij het een eer als zijn werk thuis aan de muur hangt. Ria van Herwerden is evenals Elisabeth Veldhuysen afkomstig uit Baarn. Zij vond tekenen altijd al erg leuk, maar kreeg behoefte aan onderricht. Dat vond ze bij Rien te Roller en later bij Joop de Ruig, waar Ria zich met ver schillende technieken ging bezighou den; houtskool, aquarel en pastelkrijt. Toch bleek ze het meest te voelen voor het potlood, de tekenpen en de ets naald. Het liefst werkt Ria buiten op een stil plekje in de polder of het bos. In de winter gaat dat moeilijk en vaak wordt dan naar de etsnaald gegrepen. Vooral dat laatste spreekt haar erg aan en dat is haar motivatie om zich verder in de droge naald-techniek te gaan ver diepen. IÜa van Herwerden exposeerde eerder met de groep I.C.C. in het Koetshuis van kasteel Groeneveld, theater de Speeldoos in Baarn, De Hilt in Eemnes en verder bij de St. Kunst kring in Maarssen, de Baarnse Kunst markt en de Kunst Kijk Route ook in Baarn. Tijdens Koninginnedag '92 werd rond het gemeentehuis in Soest de kunstma nifestatie Place d'Amis georganiseerd. Ook Liesbeth Veldhuysen en Ria van Herwerden waren van de partij. Samen houden ze in de maand februari een ex positie in C-drie, die een bezoek zeker de moeite waard zal zijn. C-drie is ge opend van maandag tot vrijdag van 8.30-17.00 uur en 19.00-23.00 uur en op zaterdag van 15.00-23.00 uur. Zon dags gesloten. De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op vrijdag 5 februari weer een Friese toneelavond in de grote zaal van de Ontmoetingskerk, Minckelerstraat 161 in Hilversum, aanvang 19.30 uur. Eerst zingt het Frysk Sjonkoar o.l.v. Pe ter de Boorder Friese liederen, daarna brengt de toneelploeg van de Haarlem se zustervereniging het kluchtig blijspel "It sande gebod", naar "Bonbons in lu xe verpakking", van Ria de Looze-Fa- ber. Verder zijn er de bekende diskes met specifiek Friese zaken als boeken, wenskaarten, cd's, oranjekoek, süker- böle, woarst etc., en kan men kaarten kopen voor het lustrumfeest van "It Frysk Boun om Utens" op 17 april. Ook niet-Friese belangstellenden zijn welkom. Inlichtingen voor Soest: T. Dykstra- Wondaal, Smiotsweg 4, tel. 16748. Vanaf zaterdag 30 januari zijn in hel kunstwinkeltje De Bereklauw aan de Steenhoffstraat schilderijen te zien van de Soester kunstenares Laura Ma- ris. Het is de eerste maal dat Laura Maris in een persoonlijke expositie haar werk toont. Daarvoor was een deel van haar werk te zien op een groepsexpositie in Gronin gen en in cultureel creatief centrum C-drie. Met als opleiding een jaar kunstacademie, afgebroken door druk ke privë-omstandigheden, een teken cursus bij Ellen Groeneveld uit Am sterdam en een schildercursus in de Ateliergroep van Judith Gor uit Soest, heeft zij toch in belangrijke mate op in dividuele basis aan haar schilderijen ge werkt. Naast de vele mooie dingen die er altijd in De Bereklauw te zien zijn, zijn in ja nuari de nieuwe cursussen van start ge gaan op het gebied van poppen maken, wollen wandkleden en schilderen. De schildercursus 'sluiertechniek' o.l.v. Jan de Kok uit Culemborg is inhoude lijk altijd van bijzondere waarde, vooral door zijn kennis op het gebied van de kunsthistorie, de achtergronden van de kleuren en de symboliek in de schilder kunst. Het thema van de cursus op don derdagmiddag en avond staat ditmaal in het teken van de sprookjes. Hoewel de cursus reeds is begonnen, kunnen nog enkele deelnemers geplaatst wor den. Voor inlichtingen: De Bereklauw, tel. 19176. De openingstijden zijn van maandag t/m zaterdag van 10.00 - 18.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 28 januari Van 9.30 - 11.30 uur: De volwassenen- groep komt dingen maken. Van 9.15 - 11.30 uur komen groep 1 en 2 van De Schakel meedoen aan het natuurpro ject over wol, haren en veren en 's mid dags is het de beurt aan groep 1 van De Wegwijzer. Na schooltijd komen Kir- sten en Petra hun verjaardagsfeestje vieren. Is de clown er ook? Vrijdag 29 januari Van 9.15 -11.30 uur komt groep 1 van de Insingerschool meedoen aan het na tuurproject en van 13.15 - 15.30 uur komt groep 2 van de Van der Hucht- school. Van 15.45 - 17.45 uur komen ShirleyBas en Sabine hun verjaardags feestje vieren. Tevens komt Brigitte met har vriendinnetjes koken in het Kinder restaurant. Brigitte is ook jarig en wil dat al kokend vieren. Vanaf 18.30 uur kan iedereen komen eten wat zij ge kookt heeft. Wél reserveren. Dat kan tot 15.30 uur. Zaterdag 30 januari Van 13.30 - 16.00 uur zijn de verjaar dagspartijtjes van Carolien, Daniël en Angela (tweeling) en Natalia. Zij gaan met al hun vriendjes veel activiteiten doen. Maandag 1 februari Van 9.15 - 11.30 uur komt De Drie sprong met enkele groepen voor het project over de huidbedekking en 's middags komt groep 3 van De Weg wijzer. Dinsdag 2 februari De toneelgroep van kinderen vanaf 7 jaar oefent verder van 16.00 - 17.30 uur. Woensdag 3 februari Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit. Leuk en gezellig voor moeder/ vader en jongste kind. Om 14.00 uur begint de nieuwste voorstelling van de toneelgroep van de kinderboerderij. Dit wordt gespeeld voor kinderen van 4 tot 13 jaar. Entree twee gulden. Na de voorstelling zijn er nog diverse activitei- ■^^j^chting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 In februari is het zo ver: de Wereldwin kel gaat dan hele dagen open, net als al le andere winkels in Soest. Er is maar één uitzondering op: de maandag. Dan blijft de Wereldwinkel onveranderd de hele dag gesloten. De openingstijden worden nu dus: dinsdag 9.30 - 17.00 uur; woensdag 9.30 - 17.00 uur; donderdag 9.30 - 17.00 uur; vrijdag 9.30 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur (koopavond); zaterdag 9.30 - 17.00 uur. Tevergeefs naar de Wereldwinkel ko men hoort dan tot het verleden. Vanaf 18 januari 1993 is de functie van Medisch Centrum Molendael uitge breid met ziekenhuis-psychiatrie. De ziekenhuispsychiatrie zal in Baarn en Soest worden uitgeoefend door de he ren H.H. Ligtenberg en A.M. Janssen, beiden psychiaters van de Amersfoort- se maatschap. Zij zullen twee keer per week een po liklinisch spreekuur houden op de loca tie Soest. Daarnaast vervullen zij in sa menwerking met de maatschap psy chiatrie een 7 x 24 uurs klinische con sultatie-functie in Baarn en in Soest. De directie is verheugd dat hiermee de psychiatrische patiëntenzorg in het zie kenhuis gewaarborgd is. Smitsweg 311, tel. 12630 1-124: hulpverleningsinstantie voor acute en crisis-situaties vraagt iemand die de noodzakelijke werkzaamheden coördineert, met de politie en de andere instellingen kontakt houdt en die in voorkomende gevallen bijstaat. 3-109: liefhebbers voor bar- en dis- co-aktiviteiten gevraagd in de vrijdag avonddisco of zondagmiddag-inloop, in centrum voor gehandicapten. 7-141vereniging voor jeugd- en jon gerenwerk zoekt vernieuwers(meewer- kend) voor aktiviteitenprogramma en trainingsroute; eenmaal per twee jaar een programma ontwikkelen voor het wereldcongres. 10-109: welzijnsinstelling Soest zoekt vrijwilliger voor aktiviteiten, va riërend van sport tot knutselgroepen voor kinderen van 9 tot 12 jaar. 12-113: Patiëntenvereniging Baarn zoekt vrijwilliger voor tuinsanering en -onderhoud. Eerst intensief, frequent; later in principe voor het onderhoud eenmaal per maand. 14-107: reaktiveringscentrum voor ouderen en bedlegerigen Amersfoort zoekt sociaal voelende mensen die de patiënten in de huiskamers helpen met allerhande bezigheden; in het dagbe handelingscentrum helpen met aktivi teiten en/of 's zaterdags en zondagmid dag de mensen gezelschap komen hou den in de recreatiezaal. 18-120: stuurgroep voor welzijns bevordering zoekt voorzitter/-ster die maandelijkse vergadering leidt en en kele leden voor de groep zelf. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 20 Bach, Johann Christian - Sona tes op. 5 en op. 7. De jongste zoon van Bach bracht het grootste deel van zijn leven door in London, waar hij een ge vierd musicus was en waar hij ook deze sonates schreef. 20 Granados, Enrique - Danzas es- panolas. Deze CD-edities van grammo foonplaten uit 1964 en 1967 is nog steeds de beste uitvoering van deze Spaanse dansen door Alicia de Larrocha. 00 Orchestra of the 18th Century - Galaconcert. Het orkest van de 18e Eeuw be staat tien jaar en deze cd geeft een overzicht van de periode 1986-1991. 11 Vivaldi, Antonio - Celloconcer ten. Aantrekkelijk programma, dat uitstekend en stijlbewust wordt uitgevoerd door de Academy of Ancient Music, onder leiding van Christopher Hogwood. Niet-Klassiek 83 Amina - Wa di ye. Opmerkelijke cd van deze Alge rijnse zangeres met 12 Arabisch getinte nummers. 90 Belle en het beest. De liedjes uit de zeer geslaagde Disney film worden hier in het Nederlands gezongen. 78 Black, Clint - The hard way. Zeer smaakvolle CD met coun- try-achtige invloeden. 78 Koelewijn, Peter - De allerbeste van Peter Koelewijn. Dubbel-cd met alle uit de perio de 1960-1992 bekende oude rocknummers plus enkele nieu we nummers. 78 Saskia en Serge -12 Wereldhits. Geslaagde comeback productie met evergreens gezongen in het Nederlands. 78 Unplugged. Verzamei-cd met nummers van o.a. Crowded House, London- beat, en Joe Cocker. 78 Watchman, The - Narcisse. Nederlandse zanger/ gitarist/ songwriter die op deze cd een goede balans heeft gevonden tussen de eigen traditie en Ame rikaanse folk en blues invloeden. 64 Wissotskij, Wladimir - Wir dre- hen die Erde. Legendarische opnamen van de ze in 1980 overleden Russische troubadour. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 28 januari: Heel Polen droomt ervan. Half Polen spreekt erover. Silvia doet het. Met grenzeloos doorzettingsvermogen en een paar honderd dollar arriveert zij in New York om zichzelf over te geven aan de luxe en de glamour van het Wes ten. Ze spreekt echter geen woord En gels, komt van het platteland en heeft in feite geen idee wat en waar zij in New York moet zoeken. Dat zou per defini tie fout af moeten lopen, maar de ogen schijnlijke profiteurs worden gecon fronteerd met de hardnekkige overle vingsdrang van een ex-burger uit Oost- Europa. Met deze film wilde de Zwitserse, in Berlijn werkende regisseur Dani Levy een Oost-Westverhaal vertellen. Hij verzet zich hiermee tegen het paterna lisme, dat volgens hem de houding van veel Amerikanen en Westeuropeanen jegens ex-Oostblokkers kenmerkt. Hij laat echter in het midden of de door hem opgevoerde jonge Poolse vrouw deze overtuiging moet illustreren of juist logenstraffen. Eén zaak is duide lijk: voor hem is New York een moreel fiasco, even ver verwijderd van het nor male leven als de planeet Mars. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65-f- f 5,00. Reser veren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Zaterdag 30 januari: Rechtstreeks uit de geboorteplaats van de Nederlandse blues, de provincie Drente, komt de formatie Malthouse. Met de mentaliteit van 'mot kunnen', zoals ze daar zeg gen, gaan ze flink te keer in het noordelijke circuit. Gele genheden waar deze gerenommeerde muzikanten al jaren komen en dus pre cies weten wat het publiek daar wil ho ren: 'op goede snelheid, op het juiste moment, maar vooral dansbaar', met als basis de traditionele blues. Middelpunt van Malthouse daarbij is zangeres Corine Mout. Keer op keer weet zij met haar uitstraling, onder steund door haar zwoele, soms ook rau we stem, het publiek er emotioneel bij te betrekken. Swingende taferelen en ontroerende momenten wisselen elkaar voortdurend af. Een ander opzienbarend lid van Malt house is de grandioze zanger Dick Jou stra, die daarnaast ook een dynamische toetsenist blijkt te zijn. Dick en Corine zorgen ervoor dat het de luisteraar niet aan kippevel zal ontbreken. Gitarist Erik Tjoa met zijn zowel au thentieke slide als moderne gitaarge luid is verantwoordelijk voor de meeste solo's. Zijn enthousiasme daarbij is een ware belevenis. Voldoende ruimte wordt hem daarbij geboden door bas sist Henri Langen en drummer Be Hooiveld. Henri gebruikt weliswaar niet zoveel noten als de anderen, maar hij weet te gebruiken wat hij nodig heeft om het publiek en de overige bandleden te 'bewegen'. Vast op zijn krukje zit drummer Be. Een heuse bluesdrummer die daarentegen toch steeds weer ver rassingen uit zijn trommel haalt. Aanvang: 22.00 uur. Deur open: 21.30 uur, deur dicht: 23.30 uur (of eerder als het vol is). Entree: leden f 7,50 niet le den f 10,00. Voorverkoop: Zaterdag 30 januari tussen 12.00 uur en 13.00 Steenhoffstraat 9a, tel. 22195 Workshop huidverzorging en kleurenadvies "Workshop" wil zeggen dat men zelf aan het werk gaat met huidverzorgings- produkten en cosmetica. Mevr. Philly Rölkens, kleurenadviseuse, geeft per soonlijk advies voor de juiste keuze van cosmetica en kleding. In deze workshop komen aan de orde: inventarisering van de huidverzorging van de deelneem sters; bespreking gezichtsvorm van ie dere deelneemster; kleurenanalyse; koele/warme kleuren; vragen beant woorden. In de praktijk komt o.a. aan bod; gezichtsreiniging en masker; wenkbrauwen epileren indien nodig; scrubcremebehandeling; volledige ma- ke-up; verzorging handen en nagels. Er wordt in kleine groepjes les gegeven, zodat iedereen veel aandacht krijgt. Tijd; donderdag 11 februari, 19.30 - 21.30 uur. Docente: mevr. Greet Broerze. Cursusadres: Beckeringh- straat 20. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 76,- (materiaalkosten: f 20,-). Ornamentknippen Ornamentknippen is anders dan sil houetknippen; het is eenvoudiger. Dit knippen is gericht op het ontwerpen van sieraden, patronen voor handwer ken, eenvoudige versiering van wens kaarten. Men hoeft niet te kunnen teke nen om goede ontwerpen te kunnen knippen. Aan het eind van de cursus heeft men een handleiding met veel mogelijkheden. De extra kosten zijn per keer hoogstens f 1,00. Er is voldoende papier aanwezig. Eerste les meenemen: klein schaartje en een potlood. Tijd: dinsdag 9 februari, 13.30 - 15.00 uur. Docente: mevr. A. Nieuwenburg. Cursusadres: de Open Hof, Veenbes straat 2. Aantal lessen: 4. Cursusoriis' f62,50. v Informatie en aanmelding bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a. Tel.: 22195. Kantoor ge opend: maandag en woensdag van 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00 - 13.00 uur. Wie wel eens antwoord heeft de persoon in k< der besprokene terlijk betekent komend dankje chaamspomp, 1 ste, waardoor d En dat mense Hem en elkaar ze niet alleen m vóelen en dóen De dixidienstcc een aantal avo dienst van aans van het resultaa Schouten; de m handen van Pe: De dienst worc 31 januari, 19. (Dalweg/Veen hart-stikke we 14479. Het CDA-Vroi op woensdagrr bijeenkomst in straat 2, aanva DeheerT.J.Re deling Informa O Zorgverzekt actualiteit: Wal wat niet? W; AWBZ? Bela kom. "Eens imke luidt een ge kerskringen der van to< laap van Bi den Broek, een halve ee Mevrouw hingo-midi sietoestel ir handigddo telvisietoes

Soester Courant | 1993 | | pagina 16