MAXI- POSTER 50X75 19?5 m L nieuws 'Kinderen zijn veilig in Het Kasteel' "Getalsmatig méér surveillanten" 'Er gloort hoop voor Somalië' ACTUEEL r Carnavalsoptocht in Knollendam FOTO SWAGER Mensen nodig voor notitie The Talk of the Town PAGINA 4 it voor: WOENSDAG 27 JANUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 nningen [aanvraag Neks Blommers opende kindercentrum Zaterdag 20 februari: Man (77) opnieuw aangehouden voor winkeldiefstal Fietser krijgt geen voorrang 'n Goede nacht Man trapt deur in voor slaapplaats Deuren van lift willen niet open KUNSTNAGELS van uw eigen kleurennegatief normaal f 55,- nu slechts Computer uit pand openluchttheater Auto's vernield Barnevelder (39) wil niet blazen AFSLANKEN Emmy van der Leer uit Soest: MANICUREN Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 'Vrouw en cultuur' voor gelijke kansen Dure Terra Cotta met viooltjes weg Omwonenden blussen aangestoken vuur Flessentrekker na zoveelste 'gratis' ritje ingerekend DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist DAGSCHOTELS tel. 93411 traat 9\ tel. 12073 )10): bouwen vandi- igen, 14-1-93: 55 (93004): plaatsen tuinhuisje, ll-i-qi. "l41-l)-9ffaatSen va» !H?l-93; (924?9): at 61-61a (924911. luifel, 12-1-93- J' (92486): uitbreiden van een woonhuis, «int u inzien in hetge- dhuisplein 1, afdeling erang en Bouwzaken n), elke werkdag 8.30 rwvergunningen/mel- :end/geaccepteerd op D. rpad 13 (92468): uit woonhuis, 14-1-93; (92433): uitbreiden Is, 14-1-93; i (92494): plaatsen van 1-93; (92480): plaatsen van verkapping, 14-1-93- d 25 (92353): aanhou ding, 14-1-93; den Poelmanweg 1 en van en gasmasker ,11-1-93. e Wet Administratieve verheidsbeschikkingen n belanghebbenden te- ssingen een bezwaar- i. Als u een bezwaar- ïnen, dan moet dat be- icht worden aan Burge- 'ethouders van Soest, 1760 CA Soest. Het be- )et binnen dertig dagen latum van de beslissing tnd. De stukken kunt u meentehuis, Raadhuis- g Ruimtelijke Ordening 'balie Bouwzaken), elke 12.30 uur. Milieubeheer van de ge- Raadhuisplein 1, kamer f heden op werkdagen 2.30 uur, alsmede in de de Albert Cuyplaan tij- ngsuren ter inzage een jlagen van: i Brandstoffenhandel, voor het oprichten van :enhandel (kolen, hout, n butaan), onder intrek- :rdere aanvraag d.d. 31 op het perceel Nieuw- bezwaren tegen het ver ergunning kunnen door urende een maand na /an deze kennisgeving orden ingediend bij het ïur. De ingekomen be- worden mede ter inzage ier kan ook mondeling in gemachtigde bezwaren m openbare zitting, waar ordt gegeven tot een ge- ng, te houden op ver- ieve daartoe desgewenst ari 1993 een afspraak te it wenst, worden de per- wens van degene die een t indient niet bekend ge- verzoek daartoe moet gelijkertijd met het be- ij het gemeentehuis wor- l. de op het verzoek geno- kan later, behalve door de de adviseurs, slechts wor- door degene die binnen rmijn schriftelijk of mon- ar heeft ingebracht, tenzij oond dat hij redelijkerwijs geweest (tijdig) bezwaren •chures tanties 1992-1996, voor ining; Nederland, uitkrant; 'f 1993, Lisse. ken, 31 januari, Jaarbeurs, ietveid, t/m 21 februari, aseum, Utrecht; ten uit Siberië, t/m 16 mei, aokland, Emmeloord; /an het Koninkrijk, t/m 14 s koningin Beatrix, Rijks- msterdam; laars, kasteel Groeneveld, n speelgoed, t/m 21 mei, :um, Hilversum. VW-winkel museumgids, 900 musea, t Utrecht-oost f 7,50; Gooi eek f 8,50; as ANWB in boekvorm; nnen vanaf f 50,-; cbonnen VW; :commodatiegidsen Neder- de week WV-Magazine, winter-edi- met tips voor kinderpartij- -arrangementen, museum- nenten Nederland, etc. ikantie in Nederland bij de Lekker weg in eigen land galow of aktieve vakantie); s; Gran Dorado. -agentschap opent zijn deu- ibruari om 9.30 uur! "Als een gewone moeder uit Soest" heeft Neks Blommers, oud voorzitter van de Stichting Peuter speelzalen en tegenwoordig vooral bekend als fractievoorzitter van de WD in de gemeenteraad van Soest, vorige week het nieuwe kin dercentrum "Het Kasteel" aan de Talmalaan geopend. Ze deed dat - "logisch" - met een sprookje. "Er was eens een droom," aldus Blom mers, "over echte kinderopvang in Soest..." Ze vond die term overigens te veel klinken als een soort wachtkamer en benadrukte dat het kindercentrum vooral moet worden gezien als een uit breiding van de opvoedingskansen. In Het Kasteel kunnen 57 kinderen wor den opgevangen: het aantal kindplaat sen in het kinderdagverblijf is 36, in de naschoolse opvang 21. Parafraserend op de symbool-functie van het kasteel in sprookjes stelde Blommers vast dat het in dit geval zeker niet ging om beeldschone prinsesjes die de hele dag pudding eten, maar om een veilige plaats voor kinderen, waarin de impulsen vanuit de samenleving opti maal binnenkomen. "Dit is een kasteel waar kinderen zich veilig kunnen voelen op de lange weg naar een zelfstandig leven," meende ze, en ze vond dat Het Kasteel een sprookje waarmaakte. Ze sprak de hoop uit dat ieder kind hier zou beginnen aan een lang en gelukkig leven. Vervolgens ont hulde ze - in gezelschap van een groot aantal jeugdige ridders en jonkvrouwen - het bord boven de ingang van het kin dercentrum, waarna ook de vlag werd gehesen. Tevoren hadden de heren Bosman, voorzitter van de Stichting Kindercen tra Soest (waarin de peuterspeelzalen Neks Blommers, omstuwd door rid ders en jonkvrouwen bij de opening van het kindercentrum. zijn opgegaan), en wethouder Frans Kingma beiden een lange en goeddeels onverstaanbare toespraak gehouden, waarin uitgebreid werd stilgestaan bij de voorgeschiedenis. Na afloop van de officiële bijeenkomst konden de geno digden uitgebreid rond kijken in het ge bouw, waarin tot voor enige jaren gele den de huishoudschool gevestigd was, maar dat met het oog op zijn nieuwe be stemming geheel opnieuw is ingericht. Op zaterdag 20 februari is in Knol lendam weer een groots opgezette optocht te bewonderen. De Carna valsvereniging "De Narre Knol len" organiseren dan de traditio nele carnavalsoptocht. Deelne mers kunnen zich alsnog aanmel den. De vereniging is in volle gang met de voorbereidingen van de optocht die op die zaterdag om 13.00 uur van start zal gaan, na de overhandiging van de ge meentesleutel aan Prins Wasiel de Eer ste. Vorig jaar was er een kleinere maar wel fraaie optocht dan voorheen, met deel nemers die duidelijk veel moeite had den besteed aan de verzorging van hun uitbeelding. Dit jaar verwachten De Narre Knollen dat de optocht aanmer kelijk groter zal zijn. De Carnavalsver eniging komt tot die prognose naar aan leiding van het aantal inschrijvingen. Aan de optocht kan in drie categorieën worden meegedaan. A. Individueel; B. Kleine Groep (twee tot vijf perso nen); C. Grote Groep (meer dan vijf perso nen). Personen of groepen die deel willen ne men aan de carnavalsoptocht kunnen zich aanmelden bij: Henk Steusel, Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. Onder het motto: "Met Prins Wasiel aan de top, Knollendam op z'n kop", hoopt het bestuur van De Narre Knol len op een groot aantal deelnemers. Een 77-jarige man uit Soest is voor de zoveelste maal tegen de lamp gelopen bij een winkeldiefstal. In een super markt nam hij een doosje Paturain ter waarde van 1,98 gulden mee. Omdat de man al vaker is betrapt, overweegt de politie hem, ondanks het lage bedrag van de buit, een proces-verbaal te ge ven. Op de kruising van de Dalweg en de Dorpsstreek is donderdagavond een fietser omver gereden. Hij werd over het hoofd gezien door een automobilist. De man, een 27-jarige Soester had geen licht op zijn fiets. De auto werd be stuurd door een 26-jarige Soester. Hij sloeg rechtsaf de Dorpsstreek op en botste daarbij tegen de fietser aan, die aan het ongelukje een pijnlijke knie aan overhield. in een zéér voordelige pyjama of nachtjapon! U betaalt deze week slechts de helft van de tóch al lage prijs! Deze aanbieding geldt ook voor dusters en ochtendjassen. Open di. t/m vr. 9.00 16.00 uur (zaterdags 10.00 -16.00 uur) Baam, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Een man heeft vrijdagavond gepro beerd een deur van een flatwoning aan de Haverweerd in te trappen. Hij heeft geen vaste woon- en verblijfplaats en was op zoek naar een slaapplaats. Hij is een bekende van de bewoner van de flat, waar hij de voordeur beschadigde. Een vrouw heeft zondagmiddag enige tijd opgesloten gezeten in een lift. De deuren van de lift wilden niet open, toen ze op de verdieping van bestem ming was gearriveerd. Een technisch medewerker spoedde zich naar het flat gebouw aan de Smitsweg om de vrouw, die rustig bleef, uit haar benarde positie te bevrijden. al v.a. f 35,- 02155 - 1 20 13 Naar aanleiding van het ingezonden stuk in de Soester Courant van de hand van de heer Ad van de Haar, komen wij, na enige aarzeling toch maar tot een reactie. Die aarzeling komt voort uit het feit dat verschillende, door de schrijver ge noemde zaken niets met de sluiting van het bureau te maken hebben. Boven dien doet het sterk denken aan het ver haal van de klok en de klepel... Tevens aarzeling omdat de politie niet via de krant pleegt te discussiëren over orga- nisatorsche zaken. Het bedoelde artikel is echter zo tendentieus geschreven, dat het onjuist zou zijn om de Soester be volking met deze misleidende gedach- tengang te laten zitten. Inhoudelijke reactie: Allereerst de opmerking dat ik u op de door de burgemeester georganiseerde voorlichtingsavond heb gemist. U had dan uw vragen of vraagpunten op tafel kunnen leggen en een, mogelijk bevre digend, antwoord kunnen krijgen. Mis schien is uw afwezigheid er oorzaak van dat u een aantal keren de plank flink misslaat. Uw angst dat er minder politie op straat te vinden zal zijn, is een subjectief ge voel. Getalsmatig komen er meer 'sur veillanten zodat deze angst ons inziens wat voorbarig is. Vervolgens maakt u de vergelijking met de Gemeentepolitie Amsterdam. In onze ogen is dit grote appels met kleine peren vergelijken. Buiten het onjuist weergeven van het aantal districten (8 in plaats van 9) en wijkbureau's (24 in plaats van 26) in Amsterdam, is ook het vermeende ver schil in werkwijzen tussen Amsterdam en Eemland-noord onjuist. Evenals in Amsterdam zullen ook in Eemland- noord de 06-11 meldingen op een cen trale meldkamer binnenkomen. Vanaf dat punt worden de surveillance-auto's aangestuurd. De overige surveillance wordt vanuit de 2 wijken in het Rayon Soest verzorgd. Het gestelde ongenoegen, de vermeen de demotivatie en/of frustratie bij poli tiemensen is het over één kam te sche ren van reorganisatie-effecten. De poli tieleiding erkend dat er onrust heerst tijdens de reorganisatie, doch zeker in Eemland-noord heeft dit geleid tot ex tra hulp en aandacht voor het personeel mede door inzet van externe deskundi gen. Is dit het bagataliseren van een probleem? Inderdaad heeft Amster dam nu 24 bemande wijkbureaus. Vol gens de voorlichter van het betreffende korps kost het 'de grootste moeite' deze bureaus open te houden, in afwachting van een sterktestijging met maar liefst 1500 medewerkers (toekomstige sterk te regio Amstelland: 4984,2). Zetten we deze toekomstige sterkte af tegen het inwonertal van 841.851 dan zegt dat iets over de sterkteverdeling van de Nederlandse politie. Die sterkte- verdeling is, op basis van werkdruk, vooral ten goede gekomen aan de grote gemeenten. Inderdaad, dat moest er gens vandaan komen. De op grond van werkdruk toegekende sterkte van Eem land-noord bedraagt 156,8. Dat met een inwonertal van 90.000. Een reken som leert dan dat er, in verhouding, nogal wat meer medewerkers rondlo pen in Amsterdam/Amstelland dan in Eemland-noord. Dat staat van 1 mede werker op 170 inwoners van Amstel land tot 1 op 600 inwoners in Eemland- noord. En met zo'n sterkte wordt het mogelijk geacht de wijkbureau's met minder moeite open te houden (bron: GP Amsterdam). Overigens wordt er geen 9e district in Amsterdam gevormd om 'weer greep te krijgen op vandalisme, overlast crimi naliteit etc., maar houdt dit verband met de toevoeging van de gemeenten Ouder-Amstel, Amstelveen, Aals meer, Uithoorn en Diemen aan Am sterdam, ter vorming van de Regiopoli tie Amsterdam-Amstelland, De bewering dat er gedurende de nacht nog maar één auto in Soest rondrijdt is ook onjuist. In district Eemland-noord rijden er tijdens de nachtelijke uren vol doende auto's rond om te kunnen vol doen aan de huipaan vragen. De inzet wordt bepaald door de werkdruk. Dit betekent voor Soest meer dan de gesug gereerde ene auto. Er zijn derhalve meer Soester politiemensen in dienst dan de genoemde twee. Ook de vrees dat de 's nachts "gewon nen" menskracht alleen tijdens kan tooruren wordt ingezet berust op pure fanatastie van de schrijver. De zoge naamde 'dure uren' beginnen namelijk pas om 22.00 uur, en de inzet wordt ge pleegd op tijden dat dit op grond van werkdrukgegevens (geen natte vinger werk) nodig is. De vergelijking die de schrijver maakt tussen de cijfers van Amersfoort en Soest is gebaseerd op kale cijfers. Bij in vulling zal blijken dat het hier veelal za ken betreft die naast het surveillance- werk worden uitgeoefend en dat levert een veel gunstiger beeld op. De schrijver dicht nogal veel keuzemo gelijkheden toe aan de politie van Eem land-noord. Hij vergeet hierbij moge lijk dat niet de politie, doch de regering deze keuzes gemaakt heeft. De politie tracht hierbinnen de zaken zo op te zet ten dat de burgers het meest profijt heb ben van de politiecapaciteit. Concluderend kan worden gesteld dat de schrijver zich een eigen mening heeft gevormd op grond van onjuiste infor matie. Dat is op zich niet zo erg, maar het is misschien raadzaam om eerst eens na te vragen hoe het nu echt in elkaar zit, voordat publiekelijk de plank flink mis wordt geslagen. Tot deze uitleg is de politie altijd bereid, ook voor de heer Van de Haar. E.H.A. de Natris C. van Stam KTIE- WEKEN FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CO SOEST TEL. 02155-13917, NA 18.00 UUR 13875 Een draagbare computer is verdwenen uit het gebouw dat op het afgerasterde terrein van het openluchttheater staat. De inbreker kwam binnen door met ste nen een plexiglazen ruit in te gooien. Een medewerker van een stichting deed vrijdagmiddag aangifte van de inbraak. Met een scherp voorwerp zijn de mo torkap en de kofferbakdeksel van een auto bekrast. Een 23-jarige Soester deed aangifte van de vernieling die op de Isaacstraat werd aangericht. Op de Bilderdijklaan verdween een buitenspiegel van een wagen. Volgens de 47-jarige eigenaar heeft de spiegel een waarde van 695 gulden. De politie heeft zondagnacht het rijbe wijs van een Barnevelder ingevorderd, omdat hij weigerde mee te werken aan een blaasproef. De man (39) was aan gehouden op de Birkstraat, omdat zijn rijgedrag was opgevallen. Op het poli tiebureau werd een bloedproef geno men. De uitslag daarvan is nog niet be kend. tot 35 cm per behandeling 02155 - 1 20 13 Afgelopen zondag keerde Emmy van der Leer-Paul uit Soest terug uit Afrika, waar ze namens de hulporganisatie ICS een bezoek bracht aan Baidoa en Bardera in Somalië. "Het lijkt mij wenselijk dat iedereen nu ook weet hoe noodzakelijk en hoe welkom de hulp is; hoe blij de men sen in Somalië ermee zijn, "schrijft ze. We laten haar relaas hier onver- kort volgen. Dat hulp voor Somalië hard nodig is, weten we allemaal. Maar het is evenzo belangrijk te weten dat geschonken gel den worden besteed voor het doel waarvoor ze zijn gegeven. Dat voedsel op de plaats van bestemming aankomt en de slachtoffers bereikt. Wij waren in de gelegenheid een bezoek te brengen aan Somalië, aan de plaatsen Baidoa en Bardera. We hebben gezien hoe goed het daar allemaal is geregeld. Hoe ont zettend blij de mensen zijn met de hulp. We zijn naar Somalië geweest namens de Nederlandse hulpverleningsorgani satie Internationaal Christelijk Steun fonds (ICS) uit Hilversum. De vrienden van ICS hadden veel geld bijeenge bracht voor Somalië. Daarvan werd Unimix en melkpoeder gekocht. Uni- mix is een volledige voeding, een meng sel van gemalen tarwe en bonen met daaraan toegevoegd suiker en olie. Het is bijzonder geschikt om kinderen, zie ken en zwakken er'weer bovenop te hel pen. We zijn met een aflosteam van de hulp verleningsorganisatie Care Internatio nal vanuit Kenia naar Baidoa in Soma lië meegereisd. Van Baidoa kregen we een lift per helicopter van de Ameri kaanse mariniers, naar Bardera. We konden terugvliegen naar Kenia met een Hercules vrachtvliegtuig van de Verenigde Naties dat hulpgoederen in Bardera had afgeleverd. In Somalië lo geerden we in de teamhuizen van Care International in Baidoa en Bardera. 'Stad des doods' Baidoa was een stad met 50.000 wan delende skeletten. De stad des doods werd Baidoa in de media genoemd. Een concentratie van bewoners en vluchte lingen verstoken van voedsel. Midden in een door oorlog vernielde stad. Bar dera is veel kleiner. De toestand was er net zo erg. Nu de hulp de mensen bereikt, begin nen ze zich te herstellen. Ze treuren om hun kinderen en hun familie voor wie de hulp te laat kwam. Toch is er blijd schap omdat er weer voedsel is en de veiligheid is teruggekeerd dank zij Amerikaanse mariniers en troepen van de Verenigde Naties. Er zijn in Baidoa en in Bardera ver scheidene voedingscentra waar de kin deren hun dagelijkse portie Unimix en melkpoeder krijgen. In grote vaten op open vuren staat de pap te pruttelen. In de schaduw zitten de kinderen in lange rijen te wachten met hun potjes, ketel tjes en blikjes. Rij voor rij gaan ze langs de vaten voor een forse schep. Dan nog wat melk en het smullen kan beginnen. Veel kinderen beginnen zich al aardig te herstellen. De rimpelige oude-mannen gezichtjes worden weer lieve kinderge zichtjes. Ze lachen je vriendelijk toe en allemaal willen ze je een hand geven. Rondom de voedingscentra hebben ook veel vluchtelingen hun onderko mens gemaakt. Hutjes van takken met als dak alles wat maar enigszins be schutting kan bieden. Ze hebben niets anders dan het blikje voor hun voedsel. Een heel triest bestaan. Als ze voldoen de aangesterkt zijn, zullen ze de terug tocht naar hun dorp wel weer onderne men. In die dorpen moet dan wel vol doende voedsel zijn en ook zaaigoed opdat ze zichzelf weer kunnen redden. Blije gezichten De hulpverleningsorganisatie Care In ternational is belast met de organisatie van het transport van de hulpgoederen van het wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties. Regelmatig gaan grote konvooien op pad met tarwe en mais. Het gaat allemaal onder militaire begeleiding. Er is alles aan gelegen dat het voedsel op de plaats van bestem ming komt. In de dorpen allemaal blije gezichten en wuivende mensen. Er wordt in de handen geklapt. Vrouwen beginnen spontaan een dans. Ongetwijfeld zal deze voedselhulp de mensen nog lang bijblijven. Net zoals hier ouders en grootouders zich het Zweedse wittebrood van na de Tweede Wereldoorlog nog steeds herinneren. (Care International werd trouwens op gericht na 1945 voor hulp aan Europa). De militairen zijn zichtbaar met de mensen begaan. Dan gaat er weer een noodrantsoen naar een moeder met kind. Dan krijgen kinderen biscuit of chocolade. Tijdens het lossen in een van de dorpen stond een militair een open wond te verbinden bij een oude man. Tot grote hilariteit van de dorpelingen nam een marinier twee zakken tarwe te gelijk op zijn rug. De meeste Somali sche mannen hebben aan een zak met z'n tweeën al de handen vol. Voorlopig lijkt onpartijdig militair ge zag in Somalië noodzakelijk. Om struc turen te kunnen aanbrengen die een einde maken aan de anarchie. Opdat er betere tijden aanbreken voor de on- schuldigen die zoveel leed werd aange daan. Verder is het erg belangrijk dat kan worden doorgegaan met de hulp verlening, nu er weer hoop gloort voor de toekomst. Wat nog vele maanden nodig zal zijn behalve graan, is melk poeder. Voor de kinderen en de zwak ken. (Giro 70730, ICS Hilversum). Emmy van der Leer v.a. f 10,- 02155 - 1 20 13 De gemeente zoekt mensen voor het opstellen van de notitie vrouw en cultuur. Verschillende instellin gen zijn aangeschreven door de ge meente, maar ook personen die niet gebonden zijn aan een organi satie kunnen zich aanmelden. In maart wil de stuurgroep emancipatie beginnen met het maken van de notitie 'vrouw en cultuur'. Het wordt één van de deelnotities van de stuurgroep emancipatie. Tot dusver verschenen al deelnotities over 'vrouw en politiek', 'onderwijs', 'gemeentelijk personeels beleid' en 'meisjesbeleid en sport'. Doel van de notities is dat voor vrouwen en mannen dezelfde kansen en mogelijk heden worden gecreëerd. Voor het samenstellen van de notitie 'vrouw en cultuur' zoekt de gemeente ongeveer tien personen. Betrokken in stellingen zijn opgeroepen zitting te ne men in de werkgroep. Ook andere be langstellenden kunnen zich bij de ge meente aanmelden. Het is de bedoeling dat ongeveer twee dagdelen per maand aan de notitie wordt besteed. De deel nemers krijgen een vaste onkostenver goeding. Zodra zich voldoende deelne mers hebben gemeld, zal een infor matieavond worden gehouden. Voor inlichtingen kan contact worden opge nomen met mevrouw B. Krook van de afdeling wvc van de gemeente, tel. 93599. Uit een tuin aan de Valeriaanstraat is een Terra Cotta pot met twintig viool tjes gestolen. De bloempot heeft een waarde van 1.100 gulden. De dader nam ook een struik mee, die in de tuin stond. Op de Vrijheidsweg hebben omwonen den een vuurtje geblust. Het brandje was in een kuil, nabij het gebouw van de woningbouwvereniging Soest, zondag omstreeks 12.00 uur aangericht door jeugd. De politie heeft een man uit Soest inge rekend nadat hij voor de zoveelste keer niet had betaald voor een taxirit. De Soester (47) bestelt regelmatig een taxi en laat zich dan overal vandaan te rugrijden naar Soest. Daar aangeko men stapt hij uit zonder af te rekenen. Als iemand dat één keer doet, is dat vol gens de politie niet strafbaar en moet het gedupeerde taxi-bedrijf een civiele zaak aanspannen. Omdat de man bij herhaling niet betaalde, is hij wel straf baar. Hij werd woensdagavond aange houden. Hij verkeerde onder invloed van alcohol. voor particulieren en bedrijven.' atfi'.WJMf.WM 02155 - 22871® Steenhoffstraat 58 (voorheen slagerij Duwel) Als er één topic uit het jaar 1992 ook het jaar 1993 zal beheersen, is dat de problematiek rond de Van Weede- straat in Soest. Sterker nog, al bijna zo lang de Van Weedestraat bestaat wordt gesproken over een oplossing voor de problemen die de Van Weede straat met zich meebrengt. Hoeveel onderzoekers al op deze straat zijn losgelaten is bijna niet meer te tellen. Evenmin het aantal onder zoeksresultaten, dat na een eerste luchtige bespreking in een bureaulade verdween. Hoeveel mensuren en hoe veel geld aan voorbereidingstijd in de Van Weedestraat zijn gestoken is niet meer te tellen op de vingers van de handen van alle raadsleden van de ge meente Soest. En wat is de gemeente met al dat ge praat en al dat uitgegeven geld opge schoten? Eigenlijk helemaal niets, want het probleem Van Weedestraat ligt nog steeds in dezelfde proporties op tafel als pakweg vijf jaar geleden. De gemeente schijnt zich er onvol doende bewust van te zijn, dat in de Van Weedestraat sprake is van tegen strijdige belangen. De straat is zowel winkelgebied als hoofdverkeersroute. Voor het winkelgebied is het noodza kelijk, dat vrachtauto's worden gelost en dat personenauto's worden gepar keerd en meestal nog fout bovendien. Dat veroorzaakt problemen en is de oorzaak van opstoppingen. En dat staat haaks op de functie van hoofd verkeersroute van de Van Weede straat. Anderzijds mist de Van Weedestraat een hart en weet niemand waar het winkelcentrum begint en eindigt. Door een rommelige verscheidenheid aan gevels en straatinrichting is de éénheid die een winkelcentrum nodig heeft, totaal zoek. Daarnaast is er geen groen; in de hele straat is geen boom te bekennen. De Van Weedestraat ont beert een lunch-gelegenheid; zelfs bij het station kan nog geen kopje koffie worden gedronken. Al deze zaken staan op hun beurt weer haaks op de functie van winkelgebied van de Van Weedestraat. Tot deze week aan toe is de gemeente bezig allerlei, soms wilde ideeën in plannetjes en notities te verwerken. Het euvel van de gemeente is echter, dat in geen van deze plannetjes en no tities een keuze voor öf winkelgebied of verkeershoofdroute is opgenomen. Tot die keuze is gemaakt zal elk idee, hoe groot of klein van orde ook, voor de oplossing van de problematiek rond de Van Weedestraat een nood verband zijn. Het aanleggen van een noodverband betekent slechts een tij delijke oplossing voor een deel of on derdeel van de gehele problematiek. De gemeente Soest moet nu echt eens leren, dat besturen eerder kijken dan je neus lang is, dat besturen het aange ven van prioriteiten is en dat besturen het doen van een keuze is. Alleen dan kan een beleid worden gevoerd, om dat dat stoelt op een keuze vóór of te gen iets. Het gehannes en het geharre war rond het filiaal van de supermarkt Albert Heijn is hèt voorbeeld van hoe het niet moet. Van zwalken of een zwalkend beleid is nog nooit iemand beter geworden. In tegendeel, de burgers of de betrokke nen verkeren dan in onzekerheid op grond van onduidelijkheid. De erva ring heeft geleerd, dat de grootste ze kerheid minder erg is dan de kleinste onzekerheid. Daarom moet de gemeente Soest stoppen met het bedenken van nood verbanden en deeloplossingen voor de Van Weedestraat. Er moet worden ge kozen voor of de Van Weedestraat als hoofdverkeersroute of de Van Wee destraat als winkelgebied. Hoe het ook wordt gewend of gekeerd, die bei de grootheden zijn en blijven - in elk geval voor de Van Weedestraat in Soest - onverenigbaar. G.S. Radio Soest, 24.1. '93 TRA! T E U R»C A TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 28 januari t/m 2 februari I Donderdag Kalkoen =Cajun style= Vrijdag Gebakken wijtingfilet met ravigottesaus of Spirelli alfa bolognese met sla j Zaterdag Gepocheerde zalm met en witte wijnsaus of j Zondag gevuld kalfsvlees met shiï-take-paddestoelen en pistache-noten Maandag Rundergehakt in madeirasaus Dinsdag Chili con carne met sla Bij alle gerechten kunt u een keuze i maken uit 3 soorten groenten of sla en j diverse aardappel- of rijstvariëteiten. J Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht 14,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur v 's woensdags gesloten «J F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664

Soester Courant | 1993 | | pagina 5