primeurs rs e zone B R.OUD Vernuur [avo Soest valt op door aandacht en begeleiding voor de leerlingen 10NDERWIJSI Het Baarnsch Lyceum: bijna 75 jaar jong Samenwerking Kennedy ATC INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS PAGINA f SOESTER COURANT 08385-20538 roede resultaten met langere schooldagen zonder huiswerk PAGINA MUGRO ninde zenkrant. crant! INTERKERKELIJK COMITÉ TWEEZIJDIGE ONTWAPENING sê Regionale bijeenkomst Onderwerp: WAT MOETEN WIJ DOEN? OPICAL Zonnestudio 495,- Accountantskantoor J.H. Braber RA Open dag MBO College Ruygenhoek THC Eemland: van oppascentrale naar geprofileerde hulporganisatie Nu ook 06-lijn voor opvoedingsvragen I Kaarten kunt u telefonisch bestellen bij: Ma ribel la Bruidsmode Amersfoort 033-630765 privé V Sloperij r Inkoop loop-sloop- en schadewagens x Tevens alle onder delen los op voorraad. Industrieweg 16a Tel. 02155-1 1276 t 54 .-gas, garage, tuin en afmetingen. Gedistin- se luxe geven het huis fraaie keuken met in- e sanitaire voorzienin- slputz wanden en licht geheel is voorzien van mpartijen en dubbele living met open haard, en hal. 1e verdieping: Ikamer met ligbad, se- 2e verdieping: vaste ilijkheid voor 4e slaap- at van onderhoud. jstaande villa op rusti- d, gelegen nabij een andgoed Pijnenburg). met c.v.-gas, garage ;amers en zonnige tuin. t open haard, keuken ijkeuken, toilet en roya- slaapkamers, balkon, !e verdieping: 2 slaap- ïn bergruimte. Bijzon- >eel gelegd met plavui- ming. Bovendien heeft evoorzieningen en een llatie. iderhoud. Elke ouder staat vroeg of laat voor de- ze keuze: naar welke school vooi Voortgezet onderwijs gaat mijn zoon of dochter? De veelheid aan mogelijk- eden staat een doordachte keuze aak in de weg. Mavo Soest valt posi- ief op door een uniek systeem, waar- lij het welzijn van de leerlingen voor- p staat. Een systeem dat opvalt dooi ijn succes. davo Soest heeft haar onderwijs zo Ingericht' dat al het werk tijdens Jchooluren gebeurt. 'Thuiswerkvrij on- jerwijs verhoogt de motivatie en leidt tot betere resultaten. Onderzoek wijst ^at uit. We hebben een systeem ontwik- ield waarbij individuele begeleiding en Jplfstandig studeren nauw met elkaar fejn verweven. Bij verdere studie heb- en de leerlingen daar later ook profijt Ban. Leerlingen die dreigen achter te ra- Ren worden dagelijks tijdens een spe- jciaal i-uur op het goede spoor gezet Hoor de vakleraar of de mentor," aldus jïrecteur De Gruijl. "Door dit systeem Kent Mavo Soest een hoog slagingsper centage. We brengen de leerlingen op een aansprekende manier zelfstandig- leid bij en dat leidt tot gemotiveerde re- qltaten. Ons diploma geeft uitsteken- jde doorstroommogelijkheden naar ha lo en MBO. Bij het maken van deze leuzes helpt onze deskundige dekaan. J)aarnaast doen we een beroep op de Diensten van de Stichting School- en Beroepskeuze (SBK) te Amersfoort." Voor iedereen toegankelijk Mavo Soest is een school op algemene |rondslag. Dat betekent dat Mavo Soest toegankelijk is voor alle kinderen pie mavo-onderwijs kunnen en willen polgen. Het bestuur wordt gevormd Hoor de Stichting voor Voortgezet On derwijs in de Gemeente Soest en be staat uit ouders of anderen die nauw be- ïtrokken zijn bij de school. De Gruijl: "De leerlingen voelen zich snel thuis omdat ze merken dat we reke ning met ze houden. Het is een prettige, vooral kleinschalige, school, die er is •voor de leerlingen en niet andersom. ,Geen kind is gelijk, dus elke leerling krijgt bij ons de kans zich te ontplooien naar eigen aanleg en mogelijkheden. Tot de brugklas worden in principe alle jongens en meisjes toegelaten van wie we redelijkerwijs mogen aannemen dat zij mavo-onderwijs kunnen volgen. Het advies van de basisschool speelt hierin een belangrijke rol. Komt een leerling van een andere school voor voortgezet onderwijs, dan vindt de toelating plaats in overleg met de school van her komst." "Elke leerling kan zich ontplooien naar eigen aanleg en mogelijkheden," aldus De Gruijl. "Als een lesuur vervalt, van gen we de leerlingen op in de school." Mavo Soest blijkt een systeem van vaste schooltijden te hanteren waarbinnen in principe al het schoolwerk wordt ge daan. "De schooldag begint om 8.30 uur en eindigt voor alle leerlingen om 16.00 uur. Leerlingen van de brugklas hebben één vrije middag" aldus De Gruijl. "Per dag volgt een leerling maximaal zes lessen. Een blok van anderhalf uur besteden we aan studie in de studiezaal. Als een lesuur uitvalt door afwezigheid van een leraar, vangen we de leerlingen in de school op." Zelfstandig studeren In de studiezaal maakt de leerling zelf standig het werk dat in de lessen wordt opgegeven. Dat begint met een plan ning in hun studiemap waarbij bewust kan worden gekozen voor afwisseling tussen moeilijk en gemakkelijk en leuk en minder leuk. De Gruijl: "Het voor bereiden van een toets wordt over ten minste drie dagen verdeeld. Ook het le zen van boeken voor de diverse talen wordt zo gepland. Het is onze goede ondervinding dat het studeren op een eigen vaste plaats, op vaste tijden en in alle rust stimulerend werkt en de moti vatie en de prestaties bevordert. Door ons systeem van rapporteren blijven de voor leden en belangstellenden dinsdag 2 februari, aanvang 20.00 uur in gebouw Het Brandpunt (bij de Geref. Kerk.), Oude Utrechtseweg 6, Baam. Inleiding met discussie over de actuele internationale situatie. Spreker: ds. J.W. Schneider. Tevens gefilmd reisverslag oorlogsgebieden v.m. Joegoslavië. Toegang: gratis. ouders en leerlingen prima op de hoog te." Omdat de leerstof is ingedeeld in tien delen waarvoor cijfers worden gegeven, krijgen de leerlingen in één cursusjaar ook tien rapportcijfers per vak. Het rap port wordt maandelijks mee naar huis gegeven. De Gruijl: "Ouders en leerlin gen blijven zo prima op de hoogte van de vorderingen en snel ingrijpen is door dit systeem een stuk eenvoudiger." Mavo Soest blijkt veel waarde te hech ten aan een goed contact tussen de school en de ouders. De mentor is altijd aanspreekbaar en neemt, indien nodig, zelf het initiatief. Per cursusjaar zijn er drie contactavonden waarop ouders de vorderingen kunnen doorspreken met de mentor en een aantal leraren. Verder zijn er nog een aantal algemene infor matie-avonden, o.a.: - kennismakingsavond voor de ouders/ verzorgers van brugklasleerlingen; - voorlichting keuze vakkenpakketten voor ouders en leerlingen van het twee de en derde leerjaar; - voorlichting over de gang van zaken tijdens het examenjaar voor ouders en leerlingen. Niet-gebonden activiteiten Mavo Soest hecht er veel waarde aan om meer te organiseren dan lessen. In troductiedagen, sportdagen en excur sies staan regelmatig op het program ma. Maar ook voor schoolfeesten en klasse-avonden is er alle ruimte. Het cursusjaar wordt traditiegetrouw afge sloten met een sportdag, barbecue en een feestavond. Verder beschikt Mavo Soest over een modern en ruim schoolgebouw dat leuk gelegen is in een rustige woonwijk van Soest. De school is vanuit de regio met het openbaar vervoer goed te bereiken. Talloze buslijnen hebben een halte voor de school en het NS-station Soest-Zuid ligt op slechts 10 minuten loopafstand. De grote aula van de school is het gezel lige middelpunt voor tal van activitei ten. Aanmelden is nog steeds mogelijk. Voor meer informatie kan men de uit gebreide kleurenbrochure aanvragen. Ouders die hun zoon of dochter willen aanmelden, kunnen rechtstreeks con tact opnemen met de directeur van de school, de heer J.W. de Gruijl, tel. 15689. IHet Baarnsch Lyceum is een school voor voortgezet onderwijs met drie afdelingen: gymnasium, atheneum (samen ook wel vwo ge noemd) en havo. In de eerste klas zitten alle leerlingen nog bij el- Ikaar. Aan het eind van dat jaar wordt de keus voor een afdeling gemaakt. In het voorjaar van 1994 bestaat de school 75 jaar. Destijds werd hij opge richt door ouders die een school wen sten waar mensen van allerlei gezindten en opvattingen met elkaar konden sa menwerken. Ook wilden deze ouders van het eerste uur de school zelf bestu ren. Nog steeds bestaat het bestuur van Het Baarnsch Lyceum uit ouders, nog steeds staat respect voor de ander hoog in het vaandel en nog steeds is het be langrijk goede prestaties te leveren in een prettige werkomgeving. De wijze waarop dit laatste wordt bewerkstelligd is door de jaren heen aangepast. Er werd een systeem van leerlingbege leiding opgezet met een tweeledig doel: problemen voorkomen en voorkomen de problemen helpen oplossen. Een voorbeeld hiervan zijn de onderzoekjes rekenen en taal aan het begin van de brugklas. Mocht blijken dat kinderen na een lange zomervakantie zijn verge ten hoe de breuken ook al weer gingen, dan wordt die kennis opgefrist in een paar extra lessen. Dat gebeurt ook met spellen. Bijzondere keuzes Bij het kiezen van vakkenpakketten en vervolgopleidingen bieden de dekanen veel informatie aan leerlingen en ou ders. Er zijn op het Baarnsch Lyceum bijzondere keuzes te maken in de bo venbouw: naast de gebruikelijke talen en exacte vakken kunnen havo-kandi daten examen doen in Spaans, tekenen en/of handvaardigheid. Op het vwo kan Spaans als extra vak worden ge volgd. Het is mogelijk op school huiswerk te maken of extra te oefenen in het com puterlokaal. De computerprogramma's zijn afgestemd op de leerboeken. Een leerling die zich prettig voelt op school, leert makkelijker en beter. Elke klas heeft daarom een klassedocent die in dit opzicht steun kan bieden. Ook ac tiviteiten op school buiten de lessen zijn Verkoop Verhuur Reparaties van KSH| gereedschappen en Ejsjy QniBS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Qok 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 een bron van plezier: onderlinge en in- terlyceale wedstrijden mbt sport en spel, toneel, zang, diesviering, jaarslui ting zijn hoogtepunten in het school jaar. In augustus '93 gaat de basisvorming van start. De voorbereidingen zijn sinds anderhalf jaar in volle gang Het Baarnsch Lyceum zal er klaar voor zijn. Informatie Wie meer informatie wenst over de school kan telefonisch een brochure aanvragen (02154-16041), de infor matie-avond bezoeken op dinsdag 2 fe bruari (aanvang 20.00 uur) of met zoon of dochter het Open Huis bezoeken op zaterdag 6 februari tussen 10.30 en 13.30 uur. Wie een persoonlijk gesprek met de conrector onderbouw wenst, kan daarvoor telefonisch een afspraak maken (02154-16041). Per 1 augustus a.s. gaat de Kennedy in Baarn, tegelijkertijd niet de invoering van de basisvorming, op onderwijs kundig gebied samenwerken met het Alberdingk Thijm College (R.K. scho lengemeenschap voor gymnasium, atheneum, havo en mavo) te Hilver sum. De inrichting van het onderwijs zal zodanig worden aangepast, dat daardoor doorstroom-mogelijkheden ontstaan naar havo/vwo van het ATC. Voor leerlingen met een vwo/havo-ad vies is er een aparte leerroute. Deze leerlingen krijgen les van docenten met vwo/havo-ervaring. Leerlingen met een mavo-advies volgen drie jaar basis vorming en sluiten het vierde leerjaar af met het mavo-eindexamen. Alle scho len voor voortgezet onderwijs geven in de onderbouw in elk geval 15 voorge schreven vakken. Nieuwe vakken zijn: techniek, informatiekunde en verzor ging. Open Dag en Voorlichtings avond Nadere informatie over de nieuwe in richting zal verstrekt worden tijdens het Open Huis op zaterdag 30 januari van 10.30-12.30 uur en op de voorlich tingsavond op donderdag 18 februari. Deze avond begint om 20.00 uur en eindigt om ±21.30 uur. Ook worden de samenwerkingsafspraken toegelicht door de plv. rector van het Alberdingk Thijm College. Belangstellenden zijn uitgenodigd met zoon/dochter een van deze informatiebijeenkomsten bij te wonen. Is men niet in de gelegenheid om op 30 januari of op 18 februari een bezoek aan de school te brengen, een telefoontje (02154-14978) is voldoen de voor het toezenden van informatie materiaal. Het adres: Kerkstraat 28, 3741 AK te Baarn. De Kennedy, wat is dat nu voor een school? De Kennedy is een school waar de leer lingen elkaar kennen. Ze zitten op een school waar individuele aandacht en goede controle borg staan voor gede gen en goed onderwijs in een gediscipli neerde en toch gezellige sfeer. Dat dit hand in hand kan gaan blijkt uit de uit stekende examenresultaten die bjna spreekwoordelijk te noemen zijn voor de Kennedy. De school kenmerkt zich door een zeer persoonlijke begeleiding van de leerlingen tijdens het schooljaar. Er zijn begeleidingsuren en er is een huiswerkklas. Directie en docenten proberen zolang mogelijk die optimale begeleiding van uw kind te garanderen. De leerlingen moeten met plezier naar school gaan. Het "goed met elkaar om gaan" en het "elkaar ontmoeten" zijn zeer belangrijk. De sterke, maar ook de zwakke punten van de leerlingen moe ten herkend worden. Veel zorg wordt besteed aan de opvang van de burgklas- leerlingen door de brugklascoördina tor. Activiteiten Veel activiteiten worden georganiseerd in het kader van de buitenlesactivitei ten. Zo maken de leerlingen van de vierde klas in de maand september hun Kennedy-Parijs-reis (al 20 keer een groot succes); gaan de tweede klassers een dag culturele activiteiten doen en gaat klas 3 naar Den Haag om kennis te maken met het politieke leven. De brugklassers blijven wat dichter bij huis en hebben activiteiten in en rond Baarn. Ook nemen de leerlingen deel aan ver schillende sportevenementen en bezoe ken ze de Speeldoos (theater) voor de meest uiteenlopende voorstellingen. Dit alles heeft tot doel de onderlinge band te versterken en het leren aan vaarden van leiding onder veranderde omstandigheden, hetgeen ten goede komt aan de zelfstandigheidsvorming van de leerling. De stelregel is: Een goed leefklimaat zorgt voor een goed leerklimaat! Kennedyschool Baarn DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155- 1 69 11 Op woensdag 27 januari organi seert MBO College Ruygenhoek een Open Dag. Het Utrechtse MBO College presenteert tijdens deze informatiedag de korte en lange MBO-opleidingen Admini stratie, Handel en Techniek. 's Middags van 3 tot 5 uur en 's avonds tussen 7 en 9 uur staan de schooldeuren open voor leerlin gen, ouders/verzorgers en andere geïnteresseerden. Leerlingen en docenten geven informa tie over o.a. toelatingseisen, stages, be geleiding en beroepsmogelijkheden. Om de sfeer van de opleidingen te proe ven kan er een kijkje worden genomen in de praktijk- en theorielokalen. De Open Dag vindt plaats in de vief oplei dingsgebouwen van MBO College Ruygenhoek. Ruygenhoek heeft een aantal kenmer kende en unieke-opleidingen in huis. Zo verzorgt het College, als enige in de provincie Utrecht, de MTS-opIeiding Fijnmechanische Techniek. Leerlingen van de afdeling Handel werken mee in een aantal leerzame winkelprojecten om zodoende extra praktijkervaring op te doen. In de administratieve sector kunnen MEAO-leerlingen zich Europees spe cialiseren met vakken als Europakunde en Export. Ook verzorgt deze afdeling de Doorstroomopleiding KMBO- MEAO, waar leerlingen na anderhalf jaar KMBO met een diploma overstap pen naar de tweede klas van het MEAO. Administratieve mogelijkheden De afdeling Administratie verzorgt op leidingen MEAO, KMBO en Door- stroomvariant KMBO-MEAO. Bij het tweejarige KMBO werken leerlingen individueel en praktijkgericht aan hun opleiding. Kenmerkend zijn de stage periodes en het certificatensysteem. Bij de driejarige opleiding MEAO kiezen leerlingen na het eerste jaar voor een richting waarin zij willen afstuderen. Het MEAO leidt op voor middenka derfuncties in de administratieve sec tor. Leerlingen met een havo- of vwo- diploma kunnen in één jaar een be- drijfsadministratief MEAO-diploma halen. Handelsopleidingen De afdeling Handel verzort driejarige opleidingen MMO-C en MMO-BD en de tweejarige opleiding KMBO Detail. Bij het KMBO werken leerlingen in hun eigen tempo aan een zeer praktisch ge richte opleiding. Via stages en praktijk gerichte leerstof sluit de opleiding opti maal aan op de wensen van het bedrijfs leven. Met MMO-C kiezen leerlingen voor een algemeen gerichte handelsoplei ding op middenkaderniveau, waarmee zij zich zelfstandig kunnen vestigen. Ook de BD-opleiding is bedoeld voor middenkaderfuncties in de detailhan del. Het MMO-BD is echter specifiek gericht op de branchedifferentiaties le vensmiddelen, parfumerie en textiel. Machines en apparaten Ook in de technische sector verzorgt MBO College Ruygenhoek diverse op leidingen. Leerlingen kunnen kiezen uit de vieijarige MTS-opleidingen Bouw kunde, Electrotechniek, Electronica, Fijnmechanische Techniek en Werk tuigbouwkunde. Tamelijk nieuw is de tweejarige KMBO-opleiding Electro techniek. Zelfstandig werken, in eigen tempo leren en bedrijfsstages zijn de sleutelbegrippen van deze praktijkge richte opleiding. Vier gebouwen De Open Dag vindt plaats in de vier op leidingsgebouwen van Ruygenhoek. Deze lokaties zijn als volgt gehuisvest: Administratie KMBO en Doorstroom- variant KMBO-MEAO: Livingstone- laan 609;Administratie MEAO: Pa- hud de Mortangesdreef 41; Handel KMBO en MMO: Otterstraal 77; Techniek KMBO en MTS: Branden- burchdreef 20. Zaterdag 29 januari Open Huis: Groenhorst Coll.. voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk.Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 30 januari Open Dag: MBO College Eemvoorde voor dienstverl - en gezondheidszorg onderw., Dijnselburgerlaan 4, Zeist. Van 10.00-14.00 uur. Open Huis: Groenhorst Coll., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Open Huis: Kennedy-ATC voor leerlingen met vwo-, havo- en mavo-advies, Kerkstraat 28, Baarn. Van 10.30-12.30 uur. Maandag 1 februari Open Huis: Vallei Coll., voor vwo, havo, mavo, Paladijnenweg 611, Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Dinsdag 2 februari Informatie-avond: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasi um, Torenlaan 77, Baarn. Voor ouders om 20.00 uur. Donderdag 4 februari Kennismakingsavond 20.00 uur. Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Vanaf Zaterdag 6 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 9.30-12.30 uur. Maandag 8 februari Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-Handel/Administr./Verk., Dierenriem 11 Amersfoort. Van 15.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Dinsdag 9 februari Informatie-avond: Griftland Coll., voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Voor ouders om 19.45 uur. Woensdag 10 februari Kennismakingsmiddag: Oranje Nassau school voor mavo. Overboslaan 15, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00 - 16.00 uur. Informatie-avond: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Voor ouders van 20.00-21.30 uur. Open Huis: Groenhorst Coll., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.00-14.30 uur. Zaterdag 13 februari Open Dag: Werkplaats Kindergem. Bilthoven voor basisonderw., mavo, havo, vwo, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Aanvang 9.30 uur. Open Dag: Griftland Coll., voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Dinsdag 16 februari Kennismakingsmiddag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Voor leerlingen van groep 8 van 14.00-16.00 uur Informatie-avond: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steen laan 38, Bilthoven. Voor ouders van 19.30-21.30 uur. Woensdag 17 februari Open Huis: IVO Amersfoort, voor individualiserend voortgez. Onderw., Vondellaan 28, Amersfoort. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 18 februari Voorlichtingsavond: Kennedy-ATC, voor leerlingen met vwo-, havo- en ma vo-advies, Kerkstraat 28, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Zaterdag 6 maart Open Huis: Groenhorst Coll., voor chr. agrarische opleidingen, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Woensdag 10 maart Open Huis: Vallei Coll., voor vwo, havo, mavo, Paladijnenweg 611Amers foort. Vanaf 19.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-Handel/Adminstr./Verk., Dierenriem 11, Amersfoort. Van 14.30-16.30 uur. Open Huis: Vallei Coll., voor VBO-IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Zaterdag 13 maart Open Dag: Oranje Nassau School voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Van 10.30-12.30 uur. Open Dag: Het Nieuwe Lyceum voor havo, athen., gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Open School: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. THC Eemland zet vrijwilligers in in die thuissituaties die zwaar be last zijn doordat een gehandicapte, langdurig zieke of dementerende thuis verzorgd wordt. Op 3 februa ri vindt de slotbijeenkomst plaats van het tweejarige dementie-pro- ject. In november 1989 werd op verzoek van het Regionaal Overleg Zwakzinnigen zorg (ROZ) Amersfoort en Omstre ken, door het bureau Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE) de Thuishulpcentrale Eemland opgericht. Er was op dat moment een wachtlijst van plm. 29 ouders die oppas zochten voor hun gehandicapte kind. Na enkele maanden was voor bijna alle hulpvra gers een vrijwilliger gevonden door de daartoe aangestelde parttime-coördi nator. Nu is het januari 1993. De THC is ruim drie jaar aan het werk en er is veel ver anderd: de THC biedt intussen hulp aan ruim honderd hulpvragers. Deze hulpvragers zijn afkomstig uit een bre de doelgroep: ouders/verzorgers van een gehandicapt kind of (jong) volwas sene en partners/verzorgers van een chronisch zieke of dementerende part ner/ ouder. De hulp die de THC nu mogelijk maakt is dus de afgelopen jaren voor een gro tere groep mensen beschikbaar geko- ,men. Vanzelf is dat niet gegaan. Daar voor is veel werk verzet door de - intus sen - twee coördinatoren van de THC. Dementie-project De verdubbeling van de coÖrdinatie- kapaciteit (in maart '91) werd mogelijk doordat een lokaal fonds met extra geld kwam om met name hulp aan partners van dementerenden te gaan verzorgen en in mei 1991 zou het dementieproject van start gaan. Nu, na twee jaar, is het doel gehaald: meer dan 1/4 van de hulpvragers van de THC heeft een vaste verzorger voor een dementerende. Het is dus mogelijk gebleken vanuit een smalle opstelling - oppas organiseren voor ouders van een verstandelijk ge handicapt kind - door te groeien naar een goed geprofileerde organisatie die oppas en aanwezigheidstaken vervult voor een brede doelgroep. Hoe dat precies gelukt is zal in de slot bijeenkomst die door de THC Eemland belegd wordt op 3 februari '93 duidelijk worden. THC Eemland is te vinden in het ge bouw van MDE aan de Bloemendalse Binnenpoort 7, tel. 033-633924. De coördinatoren Lucie Wildervanck en Jorieke Rijsenbilt zijn daar op kan^pr- uren te bereiken. Spel- en Opvoedingsvoorlichting in de provincies Noord-Holland (i.s.m. de Riagg Noord-Kennemerland), Flevo land en Utrecht is onlangs gestart met een 06-lijn voor ouders en opvoerders die vragen of problemen hebben bij de opvoeding van hun kinderen. Deze opvoedtelefoon is van maandag tot en met vrijdag elke ochtend bereik baar van 9.00 tot 12.00 uur en op don derdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Mijn kind heef t geen vriendjes op school. Is dat normaal? Mijn peuter komt elke nacht uit bed. Wat moet ik doen? Het telefoonnummer is 06-8212205. De gesprekskosten zijn slechts 20 cent per minuut. Ouders kunnen de opvoedtelefoon bel len voor informatie of advies, maar ook als zij gewoon even 'stoom af willen bla zen'. Aan de telefoon worden ouders te woord gestaan door mensen die erva ring en deskundigheid hebben op het gebied van alledaagse opvoedingsvra gen en -problemen bij kinderen van verschillende leeftijden. Een folder en affiche zijn op aanvraag (gratis) verkrijgbaar bij Spel- en Op voedingsvoorlichting te Utrecht (030- 316426).

Soester Courant | 1993 | | pagina 7