G m Smeeing/BDC houdt één helft stand Hees nu nog dieper in de zorgen Heren Red Stars moeten diep buigen Soester Byzantijns Kamerkoor houdt openbare repetitie Gehandicapt... enioeh mm]} ook gewoon leven "De sportploeg van 't volgend jaar?!" Gaïër^^ër^ampïöënë^^^ Jeugdnieuws Sportuitslagen Zesde nederlaag Eemvogels Sportprogramma WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 1? WOENSC Handballers lijden geflatteerde nederlaag (21- HANDBAL 14) Ruiten van auto bekoren dieven Topscorers Zwemdiploma SCHAATSEN Eemlanders halen Elfstedenkruisje ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Centrale verwarming ZAALVOETBAL DVS/KnoIlentuin komt moeizaam aan punten: 3-4 Verharde paden op terrein van Gilde De Posthoorn bezorgt Soesters nederlaag VOETBAL zaterdag Basketballers onder de voet gelopen: 104-65 BASKETBAL leer wat kostbaar is Wolderwijd wint weer: 7-9 KORFBAL Finale individueel damkampioenschap in de Open Hof De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 n.iJi.MtVJd=L|;iTrnn Gerrit Kasius wint achtste viswedstrijd De heren van Smeeing/BDC heb ben de goede lijn niet kunnen doortrekken. Het hooggenoteerde Jahn II was in eigen hal de meerde re. Via een 8-8-ruststand liep Jahn II uit naar een geflatteerde 21-14 overwinning. In de eerste ontmoeting tussen beide teams hadden de Soesters al kennis ge maakt met de breedte van de selectie van Jahn II. Kon tot het vorig seizoen volstaan worden met het afstoppen van de opbouwrij, de toevoeging van twee hoekspelers maakt de ploeg vanaf alle posities gevaarlijk. Toch konden de Soesters in de eerste helft gelijke tred houden met Jahn II. Daar waar Volen- dam (de volgende opponent van Smeeing/BDC) twee weken geleden in dezelfde hal volledig onder de voet werd gelopen en bij rust al tegen een on overbrugbare achterstand (12-3) aan keek, liet Smeeing/BDC het gat niet groter worden dan twee doelpunten. Nog voor rust werd zelfs brutaal een 7-8-voorsprong genomen, nadat enke le mooie aanvalscombinaties met een doelpunt waren beloond. De voor sprong had bij rust eigenlijk twee doel punten moeten bedragen, ware het niet dat Cleem Diemers in een break-out hangend boven de cirkel werd getorpe deerd, en in plaats van een strafworp mee, een aanvallende fout tegen kreeg. Jahn II liet de verbijsterde Soesters ach ter en tekende in de break-out de gelijk maker op tussen Smeeing/BDC en de scheidsrechters. Veel goeds had een en ander de forma tie van Piet Diemei niet gedaan, want in de eerste vijf minuten na rust liet de ploeg het aanvallend en verdedigend afweten. Jahn II sloeg een bres en nam een 11-8-voorsprong. Daar waar de ploeg drie wedstrijden mee wist te win nen, agressief spel, zowel in aanval als verdediging, verzandde de ploeg nu in een mat, besluiteloos spelletje. Smeeing/BDC wist nog maar spora disch tot echte kansen te komen, maar stuitte daarbij te vaak op de keeper. Slechts op de schoten van Arnold Vroege had de sluitpost geen kijk en werd hij vijf maal gedwongen de bal uit het net te rapen. In de laatste tien minu ten liep Jahn II via 14-11 naar een ge flatteerde 21-14 overwinning. Doel- puntmakers Smeeing/BDC: Arnold Vroege (5), Arjan Roest (4), Charles van Zetten (2), Cleem Diemers, Michel Roest, André van de Hoef (allen één). Op 16 december vond de eerste re petitie plaats van het 'Soester By zantijns Kamerkoor'. Sindsdien komt dit koor van achttien perso nen wekelijks bijeen voor de repe titie in de Kapel van de Zusters van Onze Lieve Vrouwe aan de Heide weg 52. Geleidelijk tekent zich een begin van homogene koorklank al af. Zingen in een Byzantijns koor is een aparte ervaring. Waarom? Wit maakt zo'n koor anders dan een ander ge mengd koor? Dat andere zit hem in de typische klankschoonheid van deze kerk-slavische muziek. En vooral het li turgische karakter van deze muziek, waarbij het accent eigenlijk op 'Het Woord' valt, het brengen van 'De Boodschap' en gebed en lofzang, datje eigenlijk alleen maar vanuitje hart kunt zingen, is bepalend voor deze emotio neel geladen koormuziek, die je als luis teraar werkelijk 'iets doet'. Dat is ook merkbaar aan de overgave waarmee de Autobezitters die een beetje kijk op de klimatologische omstandigheden heb ben, bedekten zondagavond hun auto ruiten om de volgende morgen niet te hoeven krabben. Een 33-jarige Baar- naar hoefde dat in elk geval niet te doen. Toen hij 's morgens op de Akke ren in Soest bij zijn auto kwam, waren de voor- en de achterruit verdwenen. De schade voor de man bedraagt 1.500 gulden. Op het Pijperpad werd een auto open gebroken, waarna de radiocassette recorder, een zonnebril, een overjas en een luchtwisser werden weggehaald. VELDVOETBAL 1. Johnny Brouwer (WZ'49) 16 2. Guy Dekker (SEC-zo) 14 3. Peter van den Berg (Soest) 11 4. Razzo van Dam (SEC-za)10 5. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 9 6. Abdelhak Belarbi (WZ'49) 7 Ramon Heynen (SEC-zo)7 Jeroen van Veenendaal (Soest) 7 9. Jeffrey Dorrestein (Hees)6 1. Erik Looysen (Hees)24 2. Jeffrey van Delden (SEC) 13 Willem de Vries (SEC) 13 4. Ronald van Dorrestein (DVS) .11 5. Marco Mariens (SEC)10 Gerard van Soeren (DVS) 10 7. Peter de Jong (Hees)9 Hans Peter van Zoelen (SEC)9 9. René Ribberink (DVS) 8 Chiel Struyk (SEC) 8 Bij Aqua Indoor hebben de volgende leer lingen met succes het zwemdiploma ge haald. Basisdiploma: Chantal Daatselaar; Siebe Domeijer; Monique Hoef; Tak Jittago; Ca- rola Maassen; Michelle Noordermeer; Je roen Tupker; Lourens Verweij; Nicole We zelman; Thijs Wingelaar; Jalal Elmachou- tie. A: Ellen Mout; Ferdy Oudebeek; Michel van Oudheusden; Frank van Rooij; Bas Benjamin Roeper; Selda Duran; Femke Schipper; Melanie Schipper; Jakolien van Summeren; Donja van Tiggelen; Minne van Veen; Meivin de Veen; Rendke Vink; Paul Vreugdenhil; Nadine van der Wal; Arnoud Wetzels; Francien Wisse; Rick Nelis; Jasper Sax; Ciska Hoogeveen; Annemieke Hem mes; Evi van Ekris; Nelleke van Leeuwen; Leandra Lentjes; Matijs van Zeideren; Den nis Stolwijk; Karlijn de Jong; Lisette Karse- meijer; Marlies Atema; Cherif Aachban; Lars Gartner; Guido de Groot; Rozemarije Holewijn; Martijn Huigen; Sabine Jansen; Martine Kraaikamp; Johan Keetbars; Simo- ne Kelderman; Nicole Kuyper; Dennis van der Lee; Sjoerd Nieuwenhuizen; Elian Noordanus. B: Iwan Ballegooien; Bart Blaauwendraat; Rory Bol; Elias Bom; Marga Eshuis; Tanja Euser; Willem Graafland; Richard Jaars veld; Danny Jansen; Kim Mooiman; Remco Werken; Meriam Blokland; Sanne Bolken- stein; Asley Bosboom; Roxanne Brul; Ru ben Clippelaar; Jaap Evertse; Remon Heu vel; Simone Hendriks; Wendy Hiep; Steven Hillenius; Michiel Klomp; Suzanne Kniest; Arthus Mooij; Hjalte Niehorster; Boudine Pols; Cameron Roed; Nohemi Ruis; J.R.C. Schuiten; Danique Steenis; Chris Uyland; Arjan Valstar; Gerard Weerdt; Leon Wee genaar; Robert Jan Bolwerk; Pelou Bou- land; Carolien Schneider; Vincent Krimp. koorleden zingen en vooral de trouwe opkomst. Deze muziek geeft ook dui delijk een gevoel van verbondenheid en gelijkgestemdheid binnen de koor- groep. Het doel van het koor is om eerst toe te werken naar een presentatie-concert, dat over ongeveer een jaar zal kunnen plaatsvinden. Op de langere termijn zal - het koor beschikbaar zijn binnen o.a. het plaatselijk kerkleven om medewer king te verlenen aan een eredienst, ook in de Nederlandse taal. Daarnaast kan ook medewerking aan andere culturele manifestaties worden verleend en zal het koor proberen om eigen concerten te gaan geven. Maar dat is nu nog 'toe komstmuziek'. Éérst hard studeren op het op te bouwen repertoire en werken aan zang- en stemvorming. Openbare repetitie Er is op dit moment nog plaats voor te noren en alten. Maar uiteraard zijn ook ander stemsoorten nog welkom. Men kan zich opgeven bij dirigent Frans J. Wertijn, tel. 21598, maar voor geïnte resseerden die zich niet meteen willen binden, doch eerst eens willen zien en horen hoe het koor repeteert, zal er op woensdagavond 17 februari a.s. een openbare repetitie worden gehouden. Dat betekent, dat iedere geïnteresseer de tussen 20.00 en 22.00 uur op die avond vrijblijvend kan binnenwandelen en kijken en luisteren in de Kapel van O.L.V., Heideweg 52, hoek Braamweg te Soest-Zuid. Jeugdleden van schaatsvereniging Eemland hebben zaterdag de jeug- d-Elfstedentocht verreden. De ijs baan was omgetoverd tot Fries land en vanuit de nog donkere Frieslandhal vertrokken honder den deelnemers, waaronder zo'n vijftig Eemlanders, voor hun tocht langs de elf steden. Zo waren er de poort van Sneek en de molen bij IJlst. In totaal moesten er dus elf rondjes worden geschaatst. Het was goed te zien dat de Eemlanders hun trainingen trouw bezoeken, want ieder een had elf stempels op de kaart. Het was een barre tocht langs wakken en klunend over een brug. Velen kwa men 'gehavend' bij de finish aan met bloedneuzen, schaafwonden en blauwe ogen. Net als bij de echte Elfsteden tocht, alleen waren hier de verwondin gen door een aanwezig schminkteam aangebracht. Na afloop werd in de Frieslandhal de winnaar aangewezen en dat was Mach- teld Radstake. Ze is vijfjaar, nog niet zo lang lid van Eemland en nu al kam pioen, dat belooft wat voor de toe komst. "We are the champions" werd tenslotte gezongen en iedereen ging met een voldaan gevoel en met een Elf stedenkruisje weer naar huis. ■Her TnJ AVO bevordert de integratie van gehandicapten daadwerkelijk. JTBij werk, scholing en recreatie. INIt K AI11 GEHANDIKAPTEN Telefoon (033) 75.33.44. postbus 850.3800 AW Amersfoort ("SEC, ze worden kampioen!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Met moeite heeft DVS/Knollentuin de hoge positie op de ranglijst gehand haafd. De uitwedstrijd tegen Ton Roe- Iofs werd donderdagavond met 3-4 gewonnen. Gerard van Soeren hielp de nummer twee van de eerste klasse met twee doel punten aan een 0-2-voorsprong. Een van richting veranderde bal betekende 1-2, waarna Ronald van Dorresteijn nog voor de pauze 1-3 maakte. Ton Roelofs kwam opnieuw dichterbij, maar het was Van Soeren die de marge tien minuten voor tijd andermaal ver grootte. Twee minuten later was het al weer 3-4, maar DVS/Knollentuin overleefde de slotminuten, ondanks dat de thuisclub de doelman inwisselde voor een veldspeler. De achterstand op De Lieberg blijft twee wedstrijdpunten. DVS/Knollen tuin ontvangt de lijstaanvoerder op maandag 1 maart in sporthal Beuken dal. Het terrein van het Groot Gaesbeeker Gilde aan de Ferdinand Huycklaan zal deels worden verhard. Er komen en kele paden te liggen. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de firma H. van Asch. Het bedrijf mag gebruik maken van zogenaamde grasbetonkeien. De verhardingen op de Blaak zijn wenselijk, omdat met name bij de ingang van het terrein modder poelen ontstaan bij hevige regenval. Dat was ook het geval tijdens de laatste gildefeesten, in augustus vorig jaar. Het college heeft vergunning verleend voor de aanleg van verharde paden. Door het gemis van liefst zeven ba sisspelers trad Hees aan in een sterk gewijzigde opstelling tegen de Posthoorn op Birkhoven. Hees was opnieuw geenszins de mindere van zijn opponent, maar moest te gen de verhouding in wel beide punten aan de tegenstander laten: 3-2. Het begin was veelbelovend. Al na en kele seconden knalde Eric Looysen in vrijstaande positie op de vuisten van de keeper van de Posthoorn. Even later was het Jeffrey Dorrestijn die vanaf de 5 meterlijn over het verlaten doel knalde en een inzet van de erg goed spelende Coen Stanton werd ternauwernood van de lijn gehaald. Uit een counter, opge- zet door ex-Amersfoortspeler Sjef de Neeling stuiterde de bal achter de ver bouwereerde Rob van Dorresteijn: 1-0. Na een half uur kwam Hees op gelijke hoogte. Uit een goede combinatie tus sen Marco Hagelen en Jeffrey Dorre steijn werd Eric Looysen in stelling ge bracht. Heel beheerst tikte Looysen de bal over de vallende keeper binnen: 1-1- Direct na rust werd Hees opnieuw op achterstand gezet. Een omstreden vrije stap, gegeven wegens het tweemaal be roeren van de bal door Rob van Dorres teijn binnen het strafschopgebied, werd keihard door het muurtje geknald: 2-1. Na een kwartier wisselde Hees Dirk Jan Huver voor goaltjesdief Edwin Roest. Hij maakte binnen enkele minuten zijn faam al waar. Op snelheid gelanceerd verscheen hij vrij voor de Posthoom- keeper en maakte geen fout: 2-2. Nu ontspon zich een open, maar nerveuze wedstrijd, omdat beide ploegen uitslui tend gebaat waren bij twee punten en vol op de aanval bleven spelen. Een kwartier voor tijd viel het doek de finitief voor Hees. Opnieuw was hierbij de aangever De Neeling. Zijn vrije trap zeilde hoog binnen het strafschopge bied. Hees kon de bal niet wegwerken en uit de ontstane scrimmage was het Jan de Vries die het vonnis velde (3-2). De heren van Red Stars hadden zaterdagavond weinig reden om een gat in de lucht te springen. In Gouda kregen de basketballers, zij het enigszins geflatteerd, een pak slaag van Springers: 104-65. Sher- mon Wilson miste drie vaste krachten. Zonder Jan en Marco van Maanen en de geblesseerd geraakte Arne Balvers startte Red Stars goed. Na elf minuten spelen leidden de Soesters zelfs met 22-24. Daarna doofde de kaars snel. Red Stars had plotseling problemen in de aanval en werd in de defensie onder de voet gelopen. Het gevolg was een ruststand van 47-31 in het voordeel van de Zuidhollandse ploeg. Op inzet trachtte Red Stars de bakens te verzetten, maar daarbij werden teveel persoonlijke fouten gemaakt. Tussen de zesde en de negende minuut verdwe nen achtereenvolgens Willem-Jan Top per, Dick van der Hammen en Joes Heeregrave achter de coulissen. Drie minuten daarna werd ook Dave Batts gediskwalificeerd en moest Red Stars de partij met vier man uitspelen. De 73-51-achterstand van dat moment werd in de resterende acht minuten op gevoerd tot 104-65. Dames John Martin en zijn dames waren zon der al te veel verwachtingen afgereisd naar Utrecht voor een confrontatie met de gedoodverfde kampioen Midland. De tegenstander bleef ongeslagen door met 83-62 van Red Stars te winnen. De marge was halverwege (42-22) al nage noeg bereikt. In het begin van de twee de helft vergrootte Midland het verschil tot dertig punten, maar Red Stars kwam in de laatste vijf minuten terug tot 21 punten. Carolien Hilhorst vierde haar rentree met 16 punten, kadet Tessa de Bruin onderscheidde zich met 13 pun ten. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Selby heeft één jeugdteam in de bloemetjes kunnen zetten vanwege een behaald kampioenschap. Oscar Kox, Daniëlle Aangeenbrug, Christel Akkermans en Sie- bren Roorda (inzetje) sloegen de titel binnen. De badmintonners werden dit seizoen begeleid dool trainer/coach Rob Banse. Fo(o; Gqos vgn der Soest Zaterdag werd weer bewezen dat de voetbalsport veel boeiender is dan sim pele rekensommetjes. Volgens de logi ca zou Soest Al tegen het derde ge plaatste SDV Barneveld Al niet veel in te brengen hebben. Het leek erop dat de Soester junioren scherper waren, om dat er nogal wat reserves op moesten draven. Marcel van Brienen, René Huurdeman en Patrick Jacobs zorgden voor de goals. Vlak voor tijd stond het nog 4-2 voor Soest. Het fortuin was op gebruikt en de eindstand werd op 4-4 bepaald. Soest B1 haalde wel de volle winst binnen. Duncan Stanton maakte drie goals zodat er bij en tegen SDC Putten BI met 2-3 gewonnen werd. WZ'49 De Cl, die vorige week ongeslagen kampioen werd met uit veertien wed strijden achtentwintig punten, leed za terdag de eerste nederlaag. Een neder laag was er ook vqor de Al, maar het verlies werd nog vergroot door een ern stige blessure van een der beste spelers. Bij een duel om de bal brak Roy Huis man zijn kuitbeen. Een overwinning voor de B1 bij CJW doet de hoop op handhaving in de regionale klasse le ven. De Dl en en de D2 leden onder een ziektegolf. Twee combinatieteams verloren beide met 4-3, waarbij Erik Broes met vijf doelpunten de aandacht op zich vestigde. VOETBAL Hees Het nieuw geformeerde F-pupillen- team speelde zaterdag de eerste officië le competitiewedstrijd. Met veel elan wérd het Amersfoortse WZA bestre- den dat met de rust met 0-2 leidde. Na de rust kwam Hees door een doelpunt van Richard Wiss terug in de wedstrijd. Het laatste woord was echter aan de te genstander die in de laatste 10 minuten nog tweemaal raak schoot. De C-junioren moesten in Leusden te gen Roda'46 winnen om hun plaats in de kop van de ranglijst te handhaven. In de tweede helft speelde Hees met nog meer inzet en kon de score, door Tommy de Ligt, Johan Walen en Eddy de Jager tot 4-0 worden uitgebouwd. Roda scoorde vlak voor tijd nog tegen. De Springbokken Twee meisjesteams van de Springbok ken namen zaterdag deel aan de finale van de mini vierkamp voor meisjes van zeven tot elf jaar. Het eerste team ein digde als twaalfde van de veertien deel nemende ploegen met 230.2 punten. Het tweede team eindigde met 238.7 punten op de achtste plaats. Het team bestond uit Martine Brouwer, Eline Wansink, Liesbeth Geerds, Annemarie Korten, Saïda Kroes, Sylvia Hummel, Esther Buijtenhuis, Judith Rullmann en Marjolein Small. De oefeningen waren op de evenwichtsbalk, de brug ongelijk, de lange mat en de kastsprongen. Soester Bowling Vereniging Uitslagen maandag: Boule d'or - Bloopers 0-5; Zilveren Ster - No Name 5-0; Big Split- ters - Bodrum 1-4; Van Ede - Baanbrekers 1 -4De Engh - The Arrows 0-5Akropolis - Flying Pin Ten 4-1. Dinsdag: Wings - Foy Hunters 3-2; Gok kers - Bay Watch 2-3; The Family - Toppers 4-1; HAM - Hagen 0-5; Funnel - Heppie Hoekers 1-4; Bazuintjes - Triootje BTG 0-5; Strajk - Cobra's 1-4; Pin Down - Kof- frie Westra 1-4; HAMARA - SHj Ammer 3-2. SCHAATSEN SV Eemland Clubkampioenschappen Recreanten Jeugd: 1. Mayan Oomkes, 2. Saskia Baltus. Dames: 1. Rudi Baltus; 2. Inge Wicherts, 3. Tini Admiraal. Heren: 1. Han Delgou, 2. Piet van 't Kloos ter, 3. Jan Baltus. Marathon kampioenschap SV Eemland Dames: 1. Henriëtte Kuijt, 2. Eefje van de Bor, 3. Marjolein Bartels. Heren: 1. Bert van der Weerd, 2. Tom Ver steeg, 3. Bert Koelewijn. Regionale wedstrijden Vechtse Banen Utrecht 500 meter: Bert van der Weerd 43.70, Mar cel Splinter 43.85, Helen Wegerif 56.41Ju- liën Smink 44.65 (p.r.), Suzanne den Hertog 59.85, Mark Ja rissen 42.96, Ad Mocking 54.57, Ruud Groenestein 53.15. 1000 meter: Juliën Smink 1.29.89 (p.r.), Suzanne den Hertog 2.05.49. 1500 meter: Mark Janssen 2.16.78, Ad Mocking 2.49.77, Ruud Groenestein 2.46.78, Bert van der Weerd 2.14.22, Mar cel Splinter 2.22.4, Helen Wegerif 3.00.71. 5000 meter: Carl Verheijen 8.06.54, Tom Versteeg 8.27.33 (p.r.), Vincent Verburg 8.56.17. Hees Roda'46 C6 - Hees Cl 1-4; Hees El - Hooglanderveen El 1-7; Hees F1 - WZA F4 1-4. Soes! Soest A1 - SDVB Al 4-4; SDC Putten B1 - Soest BI 2-3; Soest B2 - Spakenburg B2 0-7; Eemdijk BI - Soest B3 7-3; Soest C2 - Quick C2 6-3; Limvio Cl - Soest C3 7-1; Hierden dj B - Soest djB 3-0; Amsvorde Dl -SoestDl 6-4;SoestD2-BaarnDl 10-1; Soest El - IJsselmeervogels E2 7-1; WZA E4 - Soest E2 2-1; Hoevelaken E3 - Soest E3 6-2; Limvio E2 - Soest E4 1-8; Hoeve laken E5 3-0; Roda'46 F1 - Soest F1 4-4; Soest F2 - WZA F2 9-0; Soest F3 - Ro da'46 F4 3-3; TOVF3-Soest F4 11-4; Ro da'46 F9 - Soest F5 10-1. WZ'49 WZ'49 Al - Zuidvogels Al 2-14; CJW BI - WZ '49 BI 1-4; Vreeswijk Cl - WZ'49 4-2; Roda'46 C4 - WZ'49 C2 5-1; WZ'49 C3-Hoogland C3 1-3; CJW D2 - WZ'49 Dl 4-3; CJW D3 - VVZ'49 D2 4-3; WZ'49 El - Eemdijk El 0-6; WZ'49 E2 - WZA E7 11-3; WZ'49 F1 - Roda'46 F2 3-3; IJsselmeervogels F4 - WZ'49 F2 1-0; Limvio F3 - WZ'49 F3 0-7. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: dames 1-Abcoude 0-3; dames 2-Abcoude 2 2-3; dames 4-Unicornus 1 3-1; dames 6-Spirit 6 2-2; heren 2-Spirit 4 0-3; heren 4-AGAVS 3 3-0; heren 6-Wil- helmina 6 0-3. Junioren: meisjes A2-Mintonet Al 2-1. De wedstrijd Eemvogels-Wolder wijd heette beladen te zijn. In het eerste duel, dat eindigde in 10-9 voor de ploeg uit Zeewolde, was immers het een en ander gepas seerd dat niets met korfbal te ma ken had, maar in Aqua Indoor ging het er minder agressief aan toe. De polderlingen wonnen ook dit keer: 7-9. Eemvogels, zonder de geblesseerde Fons Verduin, gaf vanaf de start goed tegenspel. Op sommige momenten was de druk van de verdediging op de aan vallers te gering. Daardoor kreeg Wol derwijd de gelegenheid van afstand te schieten. Enkele schutters vonden de korf, zodat Eemvogels veelal achter de feiten aanliep. De Soesters waren ge lukkig ook goed op schot, zodat de mar ge beperkt bleef. Na 0-2 kwam Eemvo gels even terug tot 2-2 door een schot van Wim Oldewarris en een verrassen de omdraaibal van Almar Lijfering. Wolderwijd nam toen echter opnieuw afstand (2-5). Tot aan de rust werd vol op gescoord door beide partijen. Af standschoten van Linda Bello, Aukje Merema en Wim Oldewarris zorgden voor een ruststand van 5-8. Alles leek nog mogelijk in de tweede helft. De produktiviteit was echter veel minder. Slechts drie doelpunten vielen er in de tweede periode. Daarmee sloot Eemvogels dit deel van de wedstrijd in haar voordeel af: 2-1 door strafworpen van Anissa van Bemmel en Wim Olde warris. Dat was niet genoeg voor een verdiend punt, maar het spel was bevre digend en geeft vertrouwen voor de rest van de competitie. Tien leerlingen hebben zich geplaatst voor het individueel schooldamkam- pioenschap van Soest. Ze kwalificeer den zich tijdens twee wedstrijddagen die D VSB in navolging van het toernooi voor schoolteams had georganiseerd. Veertig scholieren hadden zich opgege ven. In de Open Hof worden morgen avond de finalepartijen gespeeld. Om 19.15 beginnen de eerste partijen. WOENSDAG 3 FEBRUARI Zaalvoetbal 22.30 uur London-SEC (Hilversum) ZATERDAG 6 FEBRUARI Basketbal 17.00 uur Juventus-The Red Stars (D) (Schiedam) Korfbal 16.00 uur Victum-Eemvogels (Hou ten) Voetbal 15.00 uur Veluwse Boys-WZ'49 (Garderen) 14.30 uur Hees-SOVA'54 (Kooiweg) 14.30 uur Hertha-SEC (Hilversum) Volleybal 13.30 uur DIO/O-Stam/SoVoCo (D) (Oosterwolde) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-NVC 2 (De Bunt) Gerrit Kasius heeft de achtste viswed strijd van de wintercompetitie gewon nen door 4.13 meter vis te vangen. De tweede plaats aan de Naardervaart werd opgeëist door Jan van Lambal- gen (2.87 meter). Bart van Dijk werd derde met 2.30 me ter. De drie vissers blijven meestrijden voor de eerste plaats in het klassement. De spanning bovenin is groot. Handbal 15.15 uur Smeeing/BDC (D)-Volen- dam (Beukendal) Voetbal 14.00 uur SEC-Hooglanderveen (Bos straat-West) 14.00 uur Pancratius-Soest (Badhoe vedorp) MAANDAG 8 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 19.00 uur De Baron-SEC (D) (Beu kendal) 21.00 uur DVS/Knollentuin-Scarpata (Beukendal) zl.00 uur BN'86-Hees (Huizen Vc werd

Soester Courant | 1993 | | pagina 12