buigen Winnaars: Nooit verwacht, toch gekregen Koen: "Het overviel me allemaal" Sporters weer in de schijnwerpers gen mvogels STEMBILJET iSPORTr Kasius htste strijd iw en wit (en zit! jaar woensdag Bescheidenheid en blijdschap bij sportman, sportvrouw en sportploeg SPORT JU! AN SPORTVROUW Aanmoedigingsprijs èn tweede plaats op toernooi voor judoka Publieksprijs voor inzenders Filmpje C-DRIE Soester sportverkiezing wordt gefaseerd uitgebreid PAGINA 12 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 ai zijn dames waren zon- verwachtingen afgereisd roor een confrontatie met rfde kampioen Midland. der bleef ongeslagen door n Red Stars te winnen. De iverwege (42-22) al nage- In het begin van de twee- eotte Midland het verschil ten, maar Red Stars kwam vijf minuten terug tot 21 ilien Hilhorst vierde haar 6 punten, kadet Tessa de cheidde zich met 13 pun- o De 'big smile' van Ralph Milliard die zojuist een honkballitho en de wisselbeker mheeft ontvangen. Loes Voet heeft nog bloemen voor de sportman van het jaar. "Een knappe prestatie", noemde juryvoorzitter André Bolhuis het feit dat atlete Henny Pot voor de tweede maal tot sportvrouw van het jaar werd gekozen. Rob Joustra van Radio Soest feliciteert v. I. n. r.trainer Jan meijer van Eldorado. Zij vormden de eerste sportploeg van h et Kraay jr, Marianne en Jacqueline Pashley en Hubert Velt- jaar in de Soester geschiedenis. ewarris en een verrassen- al van Almar Lijfering. ïam toen echter opnieuw Tot aan de rust werd vol- door beide partijen. Af- van Linda Bello, Aukje Mm Oldewarris zorgden stand van 5-8. >g mogelijk in de tweede iuktiviteit was echter veel lts drie doelpunten vielen le periode. Daarmee sloot it deel van de wedstrijd in 1 af: 2-1 door strafworpen in Bemmel en Wim Olde- vas niet genoeg voor een t, maar het spel was bevre- :ft vertrouwen voor de rest etitie. s heeft de achtste viswed- wintercompetitie gewon- 3 meter vis te vangen. De ts aan de Naardervaart st door Jan van Lambal- eter). werd derde met 2.30 me- /issers blijven meestrijden e plaats in het klassement, bovenin is groot. ■neeing/BDC (D)-Volen- idal) v 'C-Hooglanderveen (Bos- ancratius-Soest (Badhoe- impetitie Soester Bowh'ng ook op dinsdag vanaf '-drie) bal e Baron-SEC (D) (Beu- VS/Knollentuin-Scarpata ^'86-Hees (Huizen ■Hij is bescheiden, verlegen zelfs. Hij probeerde ingetogen over te komen, ■beheerste zich ook. Maar de bewegingen van zijn handen verraadden dat ■de zenuwen door zijn keel gierden. En daar was natuurlijk helemaal niets ■verkeerd aan. Ralph Milliard werd - vlak voor zijn vertrek naar de Ver- lenigde Staten, waar hij als profhonkballer voor Florida Marlins gaat spe llen - uitgeroepen tot sportman van het jaar. De sympathieke sporter gaf llater blijk van zijn vreugde, maar liet tegelijkertijd weten dat hij nooit verwacht had dat hij de meeste stemmen zou krijgen. Robert Roest, die zijn in 1991 verwor ven titel moest afstaan, had in ieder ge val wel gehoopt dat Milliard zou win nen. "Wat Ralph doet is topsport", vat te de voetballer van FC Utrecht de uit slag van de sportverkiezing sportief op. De nieuwe sportman van het jaar staat aan de vooravond van een avontuur in Amerika. De jongste international van Nederland heeft zijn profcontract bij de Marlins onder meer te danken aan zijn goede seizoen bij HCAW, verliezend finalist in de Europa Cup II-finale, en zijn uitverkiezing tot 'Rookie' van de Haarlemse Honkbalweek. Wat hem te wachten staat, weet de korte stop nog niet. "Dat zie ik wel als ik daar ben." Sportvrouw Op het podium in de theaterzaal van C-drie kreeg Milliard later gezelschap van onder anderen Henny Pot die haar titel bij de sportvrouwen prolongeerde. De Nederlandse kampioene bij de vete ranen had nog meer voldoening van haar titel dan- een jaar eerder: "Ik had het nu nog minder verwacht dan vorig jaar. Als je eerste bent, is het heel moei lijk om aan de top te blijven", refereer de de atlete van AV Pijnenburg aan de woorden van André Bolhuis die de prij zen uitreikte. De 38-jarige Pot heeft er spijt van dat ze pas op latere leeftijd, na enkele jaren van fietsen en handbal, aan atletiek is begonnen. Wellicht had ze dan al bij de senioren tot aansprekende resultaten kunnen komen. Aan afbouwen denkt ze evenwel in geheel niet. Integendeel, Pot wil dit jaar nog beter gaan presteren dan in 1992, toen ze na haar nationale titel lange tijd was uitge schakeld door een blessure, maar na verloop van tijd het ene na het andere persoonlijke record scherper stelde. "Goed trainen en heel blijven en dan moet het van de zomer op de baan ge beuren", zei de atlete die als doel heeft bij de vijf beste veteranen te horen op zowel de baan als in de cross. Nog geen veertig uur na haar overwinning in C-drie, boekte Pot alweer succes tijdens de Duinrellcross in Wassenaar. Op de 4.300 meter werd ze in 16 minuten en 59 seconden eerste bij de veteranen en zesde in het voltallige damesveld. Over elf dagen is haar eerste grote wedstrijd van dit seizoen. Dan verdedigt ze haar Nederlandse titel op de 10 kilometer cross. Sportploeg De glimlach van de gemiddeld jongste sportploeg was breed en langdurig. In de schijnwerpers stonden trots Jacque line en Marianne Pashley, Hubert Velt- meijer en hun trainer Jan Kraay jr. Van de 2.280 stemmen die bij de ploegen waren geteld, waren er 1.113 op de equipe van manege Eldorado gevallen. Bolhuis memoreerde tijdens de prijsuit reiking de successen van de Hippische Sport Federatie in Barcelona, die met drie medailles de meest succesvolle Ne derlandse ploeg was tijdens de zomer spelen. Ook Eldorado was echter suc cesvol in 1992 met de vaderlandse titel dressuur, springen en presentatie. Di recteur Hilhorst van de Rabobank Soest besteeg, kort na de eerste huldi ging, het podium om de equipe een im posante wisselbeker te overhandigen. Het was zijn idee om een wisselbeker uit te loven aan de eerste Soester sport ploeg van het jaar. Ook Milliard en Pot kregen overigens een wisselbeker. Geen verliezaars Hoewel per categorie maar één winnaar kon worden uitgeroepen, was vrijdag avond in C-drie geen sprake zijn van verliezaars. Daarvoor kunnen alle ge nomineerden terugzien op te goede prestaties. En, een aantal van hen zal waarschijnlijk ook dit jaar en in de toe komst van zich doen spreken. Gert-Jan van Rheenen moet zijn hoogtepunt nog bereiken. De langlaufer werd vorige week al verblijd met de mededeling dat hij deze maand mag meedoen aan de WK in Zweden. En wie weet dwingt Robert Roest met FC Utrecht dit sei zoen Europees voetbal af of onderte kent hij een contract bij een topclub. Handballer Paul van den Deijssel en fietscrosser Koen van Valkenhoef heb ben hun afscheid als actief sporter al aangekondigd, maar hebben wel een sterk jaar achter de rug. Hetzelfde geit voor basketbal-international Sandra van Embricqs die in verband met com petitie-verplichtingen moest afzeggen, maar tijdens de presentatie van de sportvrouwen werd vertegenwoordigd door Marion Geurts, met wie ze in de jeugd jarenlang heeft samengespeeld. Ook volleybalster Judith Lazonder is nog niet aan het einde van haar Latijn en zal er alles aan doen om dit jaar nog hogerop te komen. Hetzelfde geldt voor de hockeyers van MHC Soest die striptekenaar Dik Bruynesteijn - die de winnaars op ludieke wijze bekend maakte - beloofde ooit nog een Neder landse titel in de wacht te slepen. Het zelfde geldt ook voor Xander de Groot, Maarten Zoetelief, Rachel Beijer en Floortje Brouwer die met het mix- jeugdteam Nederlands kampioen wer den en het komend seizoen het eerste seniorenteam zullen vormen. Sportman Paul van den Deijssel .Jï, Ralph Milliard Gert-Jan van Rheenen Robert Roest Koen van Valkenhoef Sportvrouw Sandra van Embricqs Judith Lazonder Henny Pot Sportploeg Eldorado MHC Soest TV Soest-Zuid Stembiljetten, waarop per categorie meer dan één naam is aangekruist, zijn ongeldig. lij was verrast, verbaasd en uit eindelijk beduusd. Daags voor zijn eerste grote internationale toer nooi met Jong Oranje werd Koen van der Wal 'overvallen'' in sport school Budo Ryu. De reden daarvan was dat de jury van ie sportverkiezing hem, na triathleet [Jack Belt in 1991, de aanmoedigings prijs had toebedeeld. Omdat Van der l Wal tijdens de slotavond in C-drie in Bremen verbleef, werd van te voren een 'overval' in scene gezet. Met medewer- I king van het thuisfront en Joop en Lidy I van Diermen van Budo Ryu kon hem donderdagavond de bijbehorende litho worden overhandigd. "We waren rustig aan het judoën en toen zag ik in één keer Loes Voet bin nenkomen. Ik wist dat ik haar ergens van kende. Het overviel me allemaal", reageerde Koen die wel kandidaat was voor de verkiezing van de sportman van het jaar, maar niet was genomineerd. Loes Voet van Radio Soest kwam in ge zelschap van een filmploeg de sport school binnen met het verhaal dat ze opnames nodig had voor een cursus. Trainster Lidy vond Koen bereid een korte demonstratie te geven, waarna de Volledig verrast was Koen van der Wal met de aanmoedigingsprijs. De judoka werd donderdagavond in sportschool Budo Ryu 'overvallen'door Loes 'Mies' Voet. judoka volledig werd verrast met de aanmoedigingsprij s. Met de ingelijste prijs in zijn handen verliet Van der Wal zonder iets te zeg gen de sportruimte om even later weer terug te keren. "Achteraf had ik het kunnen weten. Ik had tegen mijn ou ders gezegd dat ik vlak voor het toer nooi liever niet ging trainen. Maar m'n ouders zeiden dat ik moest trainen. Sommige jongens kwamen later de les binnen. Lidy had hun nog even gebeld om te vragen of ze wilden komen", al dus Koen die met een nieuw smoesje om de tuin werd geleid. "Ik had nog niets door, maar later begreep ik het wel." Breinen Het behoeft geen betoog dat de Soester verguld was met de aanmoedigings prijs. Maar wat wellicht nog meer een stimulans voor zijn sportcarrière is, was de tweede plaats die hij zondag in Bre men haalde op een sterk internationaal toernooi. In de klasse tot 86 kilo stond hij in zijn eerste partij slechts twee seconden op de mat. Toen had hij zijn Duitse tegen stander al met een schouderworp ge vloerd. Ook de tweede en derde ronde overleefde hij tegen een Duitser en een Zwitser. "Ik dacht steeds gescoord te hebben, maar ik kreeg geen score. Na de partij moesten ze drie minuten pra ten. Ik wist zeker dat ik zou winnen en dat was ook zo." In de finale moest hij het afleggen tegen een Duitse judoka. "Op de grond was hij beter. Toen we voor de tweede keer op de grond lagen, moest ik aftikken en won hij met een Ippon." Niet alleen de sportman, sportvrouw en sportploeg vielen in de prijzen. Ook drie Soesters die op minimaal één van hen hadden gestemd, heb ben iets gewonnen. De winnaars werden door wethou der Jan Menne van sportzaken ge trokken uit de grote stapel stembil jetten. Mevrouw H. van Wijk van de Hildebrandtlaan ontvangt de eerste prijs, een waardebon van honderd gulden, die kan worden besteed bij bloemisterij Buxtorff aan de Wiardi Beckmanstraat. Michiel Huitema van de Regentesselaan kan met een tafelgenoot voor tachtig gulden gaan consumeren bij restaurant de Pyra- miden aan de Soesterbergsestraat en Maarten Weijburg van de Irenelaan mag bij Akropolis aan de Steenhoff- straat gaan eten. Hij krijgt een diner bon ter waarde van zeventig gulden. Van de verkiezingsavond in C-drie zijn met drie camera's opnames ge maakt. Van het geschoten materiaal wordt een film gemaakt, waarin ook de filmpjes van de genomineerde sporters en de aanmoedigingsprijs winnaar worden gemonteerd. Alle sportmannen en sportvrouwen krijgen van de organisatie van de sportverkiezing een videoband met daarop de film. Ook elke sportploeg kan een beeldverslag tegemoet zien. Belangstellenden kunnen de video band bestellen door 35 gulden over te maken op rekeningnummer 37.99.50.413 (Rabobank) ten name van Soester Courant sportverkiezing onder vermelding van videoband. DE ORGANISATOREN VAN DE SPORTVERKIEZING BEDANKEN DIRECTIE EN MEDEWERKERS VAN VOOR DE VOORTREFFELIJKE SAMENWERKING OP VRIJDAG 29 JANUARI FOTO'S.- GOOS VAN DER WILT Alle ogen zijn gericht op het podium. Vlak voor het toneel zit- ting van de uitslag van de tweede sportverkiezing. Ongeveer ten de genomineerde mannen, vrouwen en ploegen in af wach- 250 mensen waren daarvan getuige. De equipe van Eldorado was de eërste van de genomineerden, die vrijdagavond de theaterzaal van C-drie betrad, op eigen benen wel te verstaan. Dat de eersten de laat- sten zullen zijn, klopte derhalve niet, want Eldorado werd sport ploeg van het jaar. De laatste werd wèl de eerste. Ralph Milliard, kort voor de aanvang van het program ma gearriveerd, mocht later als sportman het podium betreden. Het was vrijdagavond gezellig in de gro te theaterzaal van C-drie. In totaal 35 genomineerde sporters en ongeveer 240 toeschouwers zorgden voor een sfeervolle entourage, waarbij de span ning steeg, naarmate de avond vorder de. De zelfverzekerde hockeyers, de beleefde ruiters, de verwachtingsvolle tennissers en de individuele mannen en vrouwen, al dan niet ter zijde gestaan door een partner; zij waren het middel punt tijdens de ontknoping van de sportverkiezing die voor de tweede keer was georganiseerd door de Soester Courant en Radio Soest. De presentatoren Loes Voet en Rob Joustra van Radio Soest werden afge lost door het combo The Stablemates, drie paren van danscentrum Gerla, Herman Duit van de stichting Fair Play Cup en wethouder Jan Menne van sportzaken. Bij de presentatie van de sporters werden op televisieschermen films afgedraaid van de genomineer den. De opnames daarvoor waren alle maal in januari gemaakt. Ook judoka Koen van der Wal, die de aanmoedi gingsprijs won, kwam in beeld. De spanning was bijna zichtbaar als Dik Bruynesteyn plaatsnam achter zijn te- kenscherm en met de van hem bekende woordenstroom en tekeningen lang zaam, maar zeker de winnaars bekend maakte. "En wie juichen het hardst", riep de striptekenaar, waarna de ruiters van El dorado opveerden. "Daar komt ze aan lopen, voor de tweede keer. Kom maar naar boven, Henny Pot." En: "Kom maar onder die honkbalpet vandaan." waren de zinnen die vooraf gingen aan gejuich en luid applaus en de prijsuitrei king door voorzitter André Bolhuis van de jury. Fotografen en een uit zes man bestaan de filmploeg registreerden vrijwel alles wat er tussen acht en tien uur 's avonds plaatsvond. Het programma was, ten opzichte van vorig jaar, uitgebreider. Dat was mogelijk doordat de organisa toren ditmaal een langere voorberei dingstijd hadden. Tijdens de eerste edi tie moest alles in enkele weken worden geregeld, nu gingen maanden van voor bereiding aan de sportverkiezing voor af. Bewust is ervoor gekozen het pro gramma gefaseerd uit te breiden. Het is de bedoeling dat dat elk jaar gebeurt. Zeker is dat de Soester Courant en Ra dio Soest de sportverkiezing ook dit jaar zullen organiseren. Het initiatief wordt, vooral onder de sporters, bijzon der gewaardeerd. Ex-hockeyinternational Bolhuis: "Sporters beoefenen hun sport om twee redenen. Omdat ze het leuk vinden en dat is de belangrijkste reden. En omdat ze ten overstaan van veel mensen geëerd willen worden. De Soester Cou rant en Radio Soest voldoen aan die eis van de sporters." Sportvrouw van het jaar Henny Pot: "Door de sportverkie zing worden sporters in de schijnwer pers gezet, terwijl dat anders niet zou zijn gebeurd." Ook de andere genomi neerde Soesters hadden zich in soortge lijke termen uitgelaten. En dat de sport verkiezing leeft onder de bevolking, bleek opnieuw uit het grote aantal stemmen (3.047) dat de inwoners van Soest uitbrachten. Ook het feit dat C-drie nagenoeg vol zat en stond, is voor de organisatie een stimulans ver der te gaan met de sportverkiezing, zo dat de wisselbekers volgend jaar uit de kast kunnen worden gehaald. De tweede editie werd mede mogelijk gemaakt door een aantal sponsors uit Soest. Sommigen van hen hebben reeds toegezegd ook dit jaar de sportverkie zing te zullen ondersteunen. Maar voordat het zover is, is het woord aan de sporters uit Soest. Zij hebben nog elf maanden de tijd om de aandacht te trekken met opzienbarende prestaties. De Soester Courant en Radio Soest zul len de ontwikkelingen van de Soester sporters nauwlettend blijven volgen, want zij schenken niet alleen tijdens de sportverkiezing, maar gedurende het hele jaar aandacht aan hen. Dik Bruynesteyn hield de spanning er tot op het laatste moment in. Op ludieke wij ze maakte hij de winnaars tekenend en pratend bekend. er wisselde Hees Dirk Jaji paitjesdief Edwin Roest nnen enkele minuten zijn Op snelheid gelanceerd vrij voor de Posthoorn- lakte geen fout: 2-2. een open, maar nerveuze dat beide ploegen uitslui- raren bij twee punten en val bleven spelen. voor tijd viel het doek de- lees. Opnieuw was hierbij )e Neeling. Zijn vrije trap binnen het strafschopge in de bal niet wegwerken stane scrimmage was het lie het vonnis velde (3-2)

Soester Courant | 1993 | | pagina 13